Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 652

Tema: Ja sam uvijek za dojenje ali...

  1. #1
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno Ja sam uvijek za dojenje ali...

    Znam da ću završiti na javnom linču, ali jednostavno nemogu a da nekomentiram...Rodila sam prije osamnaest mjeseci, počela dojiti, uspješno bez problema. Doma nisam imala ni bočicu ni dudicu ni AD, ništa nam nije ni trebalo, patronažna bila super puna podrške savjeta sve 5. Ali onda dolazi problem i zid, zbog moje bolesti i terapije morala pod obavezno prestati dojiti (najgori dan u mom životu) i to kad je malac imao nepuna dva mjeseca, e tu dolazi moj problem, patronažna mi nije dala ništa o AD, na rodi nemogu saznati ništa jer je zabranjeno, sva u panici skupljam prvi podatak o AD i kupujem bez prethodne analize i znanja koje mlijeko je bolje koje ne...i sad mi recite jeli u ovom slučaju informiranost patronažnih sestara bitna ili ne....Od koga nepristranog ja da pokupim informacije?
    E da i nemojte mi sad o tome da nema toga zbog čeg bi prestali dojiti i moraliziranja, jer da ste bili u mojoj situaciji svi bi pričali drugačije...apsolutno svi.

  2. #2
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nitko ni nikad ovdje (ako je normalan) nebi na tu temu držao predavanja
    i uvijek ćeš pročitat da bi ti savjet o adekvatnom AD trebao dati svaki normalan pedijatar.

  3. #3
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa ne razumijem kako patronažna i pedijatrica ne znaju o adaptiranom mlijeku?

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako želiš forumski savjet tj. savjete od mama, imaš na mameibebe super topic o prehrani adaptiranim mlijekom - logiraj se i pitaj, meni je puno pomoglo oko dilema. Inače, put ti je takav da di si rodio, koristiš AD tog rodlišta (to je taj "marketing forumle", vjerojatno), osim ako ne postoji neki specifičan problem djeteta - alergije itd., onda se ide baš po nekoj pedijatarskoj prepruci - to ti je situacijai iz Hrvatske sa "terena", od pred 2-3 godine.

    In a nutshell - pitaj pedijatricu/krosčekiraj iskustva na mameibebe. Sretno, bit će ti to sve OK, samo neka si ti zdravo i dobro !

    Ako trebaš hitno i nestručno - možeš i meni pp, rado ću ti pomoć.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.02.2011. at 18:12

  5. #5
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Pa i na Rodinim stranicama možeš pročitati da postoje neki slučajevi kada se ne smije dojiti. Jest da je to rijetko, ali moguće. Očito je to slučaj kod tebe. Zašto bi te netko osuđivao zbog toga?!
    Što se tiče adaptiranog mlijeka, pedijatar će ti preporučiti ono mlijeko čijih najviše letaka ima, čiji ga predstavnici najviše posjećuju. Ne kažem da je to sad nešto loše ili dobro, ali to je način na koji oni prikupljaju informacije o adapt.mlijeku.
    I mislim da ako je dijete zdravo, ne treba puno filozofirati oko izbora mlijeka. Sva su ona više manje ista.

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    I mislim da ako je dijete zdravo, ne treba puno filozofirati oko izbora mlijeka. Sva su ona više manje ista.
    x.

  7. #7
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    ako nemas ovako neki specifican kriterij (alergija ili sl.), mozda da se ravnas po tome koje ti je najdostupnije i cjenovno pristupacnije. No naravno, treba i bebu pitati , jer znam da jednoj frendici malecka nije prihvacala svako. Pokusaj uzeti jedno, pa ako njoj odgovara nastavi s time..

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ma ne treba njoj trenutno savjet koje mlijeko, već je odavno riješila i našla (koliko sam shvatila dijete ima 18 mjeseci a prestala ga je dojit kad je imao 2)

    ona se samo pita, je li dobro zabraniti marketing nadomjestaka za mm jer je ona imala problema s pronalaskom 'pravog' mlijeka jer nije imala dovoljno informacija

    mislim da je pitanje jako složeno, i da se nigdje ne mou dobiti prve informacije o tome koje je mlijeko kakvo. sve je to marketing. više će ljudi savjetovati ono mlijeko koje ima ljepše pakovanje, reklamira se kao najprirodnije, koje su djeci davali još u rodilištu, ili ono od kojeg dobiva neke poticaje ili tako
    nažalost, nitko od nas nije u poziciji saznat istinu o nadomjescima za mm, možemo samo znati reklame, ali istinu - ne

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I ja sam onda fulala temu.

    "Nepristrane informacije", po meni, to je nepostojeća kategorija, uvijek netko nešto lobira, iz raznih motiva.

    Savjeti od mame mami pa onda bi to bilo kao rubrika "nepristrano" ili "što kažu korisnici" - to ima na mameibebe i ovih par žena je reklo što i kako, tj. na što se to svodi - sve slično, osim ako postoje neki specifični zdravstveni problemi za te neke posebne formule ili ako beba baš nešto odbija, a baš nešto joj super (ili mama ima taj dojam da beba odbija jedno, a drugo je super).

    Malo je (iz emotivno-korisničke forumske perspektive) čudno ako ti je Roda forum s kojeg si potekao da su na tu temu vrata ful zatvorena (ono, kud ću i šta ću), ali to je stvarno dobro objašnjeno i u pravilima i svukud, stvar je samo da ti to pravilo mora s vremenom leći, a otkačiš se kad skužiš di i šta, ne traje taj vakuum vječno, prihvati te "druga informacijska mreža".
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.02.2011. at 20:04

  10. #10
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Nama je pedijatrica savjetovala da uvedemo AD, ali nije htjela reći koje. Rekla je da ona ne želi reklamirati nikoga, i da ja moram sama odlučiti.

    I tako sam ja bez ijedne informacije uletila u ljekarnu, i ženska mi je uvalila kutija mlijeka od 400 g po 129 kn.

    Tek poslije sam skužila da u Mulleru kutija od 800 g dođe 100 kn.

    Poanta ove priče je da nije baš zgodno da od nikog relevantnog (tu ubrajam i Rodu) ne možeš dobiti ni prebijenu informaciju o AD-u, kao da se radi maltene o bojnom otrovu.

  11. #11
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    samo da nakratko prvo objasnim neke stvari.
    ja sam otvorila ovu temu najviše iz razloga što sam naletila na topic http://forum.roda.hr/threads/33820-D...-svoje-vizitke gdje sam iz par postova stekla dojam da je ogromni grijeh od patronažnih sestara da vam na bilo koji način daju nešto što ima veze sa AD, pa sam zbog toga reagirala.
    naravno da smatram da i patronažnim sestarma i pedijatrima na prvom mjestu treba biti dojenje, ali davanje nekih informacija u startu vezanih i za AD nesmije biti tako strogo "kažnjavano" i smatrano grijehom, jer nažalost nikad neznate što vas čeka.

    Ina33 ja sam to sve davno prošla, nisam zatucana i protiv drugih izvora informacija, ali u trenutku kad ti kažu da imaš tumor i da za 24 sata startaš sa kemoterapijom i da moraš prekinuti dojenje, između zadnjih podoja, neprekidnih suza zbog toga što moraš prestati dojiti prve informacije trčiš čitati i tražiti na mjestima koja su ti nekako najbliža, meni je to Roda, i kako su mi tvoji postovi hiljadu puta pomogli kad sam bila u nedoumici sa MPO i nekim drugim stvarima, te svi savjeti oko dojenja, po prvi put sam u tom trenutku naišla na zid i nemogućnost pronalska imalo informacija na meni najdražem forumu majčinstva.
    i naravno da niko ne kritizira AD kad nemaš drugog izbora, ali u puno postova se može isčitati kako je to najveće zlo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Poanta ove priče je da nije baš zgodno da od nikog relevantnog (tu ubrajam i Rodu) ne možeš dobiti ni prebijenu informaciju o AD-u, kao da se radi maltene o bojnom otrovu.
    znači ne razmišljam ja samo ovako ima nas više, iako da napomenem nismo na AD ali s obzirom da imam jako puno problema sa dojenjem (ne bih u detalje) bojim se da nam uskoro AD ne gine, a iskreno obožavam Rodu, ali je se i užasavam po pitanju AD. sorry možda sam grubo zazvučala ali imam takav osjećaj

    ako sam OT ispričavam se!!!

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    kata.klik, nekakav opći stav je da je svako adaptirano mlijeko koje postoji na tržištu, koje je dakle odobreno, primjereno i OK za prehranu djeteta - znači, pedijatar koji nema nekakvu korist u toj priči reći će ti da je potpuno svejedno koje odabereš.

  14. #14
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    I tako sam ja bez ijedne informacije uletila u ljekarnu, i ženska mi je uvalila kutija mlijeka od 400 g po 129 kn.
    A kako si ti zaključila da ti je "ženska uvalila"?!
    Ona bi trebala znat gdje koje mlijeko koliko košta i reći ti što? "Nemojte tu kupovati, tu vam je skupo, odite u Mullera"?! To si vrlo brzo sama shvatila.
    Jel ti palo napamet da "ženska" možda vjeruje da ti je preporučila najbolje?!
    Što nisi išla pitati za savjet prodavačice u Mullera, zašto si išla u ljekarnu?

    Ja sam magistra farmacije i poludim kad čujem ovakve gluposti, a još sam trudna pa i još luđa!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    ja mislim da se ne misli na AD kao "najveće zlo" kada se radi o slučajevima kao tvom (grozno, nadam se da si svoje zdravstveni problem uspjela rješiti) i to nisam na Rodi tako nigdje shvatila ali da nikako ne podupirem AD ako se radi o ženi bez zdravstvenih problema a koja neće dojiti iz (meni) nekih neshvatljivih razloga tada moram priznati da na AD gledam kao na nešto loše jer se valjda svi slažemo da nešto umjetno složeno ne može se mjeriti sa majčinim mlijekom i onim što je priroda smislila.
    a sad po pitanju patronažnih i pedijatara tu se isto slažem da ako se odmah ženu koja je tek rodila počne bombardirati sa informacijama o AD umjesto da se ukazuje na dojenje kao na nešto što svakako treba biti svakoj ženi (koja može) prvi izbor, onda ćemo dobiti vekili broja odustanaka od dojenja kod prve prepreke koja naiđe a nitko nije rekao da ih u dojenju ne zna biti i to puno.
    pedijatara i patronažnu uvijek se može i kasnije kontaktirati po tom pitanju ali stvarno što da i oni kažu ako su kao što je netko spomenuo sva AD mlijeka na tržištu prošla neke kontrole a da se pritome ne radi o djetetu sa alergijom.

  16. #16
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    A kako si ti zaključila da ti je "ženska uvalila"?!
    Ona bi trebala znat gdje koje mlijeko koliko košta i reći ti što? "Nemojte tu kupovati, tu vam je skupo, odite u Mullera"?! To si vrlo brzo sama shvatila.
    Jel ti palo napamet da "ženska" možda vjeruje da ti je preporučila najbolje?!
    Što nisi išla pitati za savjet prodavačice u Mullera, zašto si išla u ljekarnu?

    Ja sam magistra farmacije i poludim kad čujem ovakve gluposti, a još sam trudna pa i još luđa!

    Uvalila mi ga je tako što mi je pokazala 5 kutija na blic i rekla ovo je najbolje.

    Ne, nije mi trebala reći da je jeftinije ko Mullera, a ti oprosti što se čudim da je mlijeko u ljekarni skuplje za 160 %.

    A ako nisi primijetila, napisala sam da je poanta cijele priče to da nigdje nije moguće dobiti relevantne informacije (a ne olajavati magistre farmacije). Pod relevantnim informacijama ne mislim samo na cijenu, a nisam ih dobila ni kod pedijatra, ni na Rodi, a evo, ovdje kažu da se ne bi smjeli ni reklamirati.

    Magistra, ajde malo spusti gard bez obzira što si trudna. I ja sam bila trudna pa sam imala trunčicu samokontrole.

  17. #17
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Pedijatar bi morao znati koje je najbolje za koju bebu! Pedijatar bi morao biti taj koji preporučuje koje AD i prati reakcije, te preporučuje zamjenu.

    Ali ne znaju, večinom. Preporučuju onog ko je trenutno IN.

    Ja sam također čula da mameibebe imaju kvalitetan forum o AD-u. I sigurno se i iz googla može doći do njih.

  18. #18
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    nitko ne kaže da pedijatri i patronažne ne bi smjeli biti informirani o AD
    njima je to sastavni dio posla i njihova dužnost je biti informiran ALI ne na takav način da ih "kupi" neki od proizvođača svojom donacijom za izradu vizitke ili besplatnim liječničkim kongresom... trebaju dati nepristranu informaciju o tome što sve postoji na tržištu i što je najsigurnije...
    vjerujem da si otvorila temu i objasnila zašto tražiš preporuku za AD i zamolila da ti se netko javi na pp (kako se nijedna marka ne bi reklamirala) da te zaista nitko ne bi osuđivao, a dapače, ko bi te napao, dobio bi neku opomenu vjerojatno
    zašto smo tako rigorozni? zato što je ljudska psiha takva da će dobar marketing prodati sve, čak i ono nekvalitetno
    na žalost, i ja sam bila prisiljena koristiti AD zbog operacije, no, na sreću samo par dana i u tom trenutku sam uzela prvi brend koji mi je pao pod ruku
    tvoja situacija je drugačija, ne kužim se toliko u AD ali znam da sva dječja hrana prolazi jake kontrole a vjerojatno će tvoje dijete samo odabrati što će radije prihvatiti

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    prvo kata ja se iskreno nadam da su tvoji zdravstveni problemi iza tebe
    jer zdravlje je na prvom mjestu. ispred svega.
    bas u tom kontekstu na rodi nema price o AD. ne zato sto svi mi mislimo da je AD otrov ili slicno, vec zato sto je roda udruga kojoj je jedan od ciljeva promoviranje dojenja. jer ipak smo mi sisavci. na tom polju roda jako puno radi, daje i dala je.
    informacije koje i kako dati AD djetetu u nekom za mene normalnom svijetu bi trebao dati pedijatar. isto kao za antibiotik. naravno da su sva AD u osnovnom djelu ista, ali da li je bitno da ima probiotike, da li je bitno da bude obogaceno tim i tim vitaminom. ipak neko bi trebao znati sve o tome, a ne da se svede na trenutno marketinsko stanje. m ozda je neko AD puno bolje od nekog drugog, ali mu je ambalaza neprivlaca. po meni je to na pedijatru da prouci i da preporuci.
    ono sto sam svojim postom zeljela reci tu na rodinom forumu je maknut AD ne kao otrov, vec da se bar na nekom mjestu stvori oaza di dojenje nije nesto sto je fuj, sto je karakteristicno za zemlje treceg svijeta ili sl. vec da je normalno za sve sisavce pa tako i za covjeka.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    "Nepristrane informacije", po meni, to je nepostojeća kategorija, uvijek netko nešto lobira, iz raznih motiva.
    xxx

    Iako nije tema, nema "najboljeg" mlijeka. Kad meni dođe netko po savjet, ja ne mogu reći "ovo Vam je najbolje", pa taman da košta i 200 kn (btw, nijedno mlijeko ne košta 120 kn za 400g, osim onih za alergičare - a njih preporučuju isključivo pedijatri). Probajte neko, pa ako ga dijete hoće piti, nema grčeve ni proljev ni zatvor, to vam je dobro. Metoda pokušaja i pogreške.

    A na temu, roditeljskih foruma ima veći broj, i fakat nije teško naći savjete i iskustva majki na temu adaptiranog mlijeka.

  21. #21
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Roda ili roditelji u akciji, udruga koja promovira dojenje, pomaže u roditeljstvu pruža informacije i na čijem se forumu mogu dobiti informacije o MPO, posvojenju, porodu, odgoju djece, vrtićima, dojenju, pomoći kod bolesti.....u svakom trenutku kad mi je trebala neka informcija vezana za MPo, za porod, za rodilište, za dojenje pronašla sam je na ovom forumu i ovim stranicama, sad kad mi je bebač bubani najviše informacija opet nađem na ovom forumu, jedino u trenutku kad mi je trebala pomoć oko AD naišla sam na zid...
    i možda da sam otvorila temu i rekla cure ja imam rak i nemogu dojiti trebam pomoć...bi se javilo puno vas sa postovima sažaljenja i podrške, a vrlo malo konkretnih savjeta...ali u tom trenutku, napisati na otvorenom forumu tako nešto, di zalaze moji dragi prijatelji koji možda u tom trenutku nisu čuli od mene da sam bolesna ostali bi šokirani i zbunjeni...
    Posljednje uređivanje od kata.klik : 16.02.2011. at 10:54

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da napišeš "hitno trebam pomoć u vezi AD-a, molim na pp", sigurno bi ti se javilo više forumašica, ja prva. Ne vjerujem da bi to nekome smetalo.

  23. #23
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma sve je to ok.
    ali, nažalost, kate.klik je kolateralna žrtva agresivne propagande dojenja. ne bih ulazila u politiku rode, možda i ima i smisla i rezultata, ali da neko plati cijenu - plati. a ovo negiranje činjenica, meni još veći gorak okus ostavlja. mislim da bi u ovom slučaju, jedna iskrena isprika bila primjerenija.

  24. #24
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ma sve je to ok.
    ali, nažalost, kate.klik je kolateralna žrtva agresivne propagande dojenja. ne bih ulazila u politiku rode, možda i ima i smisla i rezultata, ali da neko plati cijenu - plati. a ovo negiranje činjenica, meni još veći gorak okus ostavlja. mislim da bi u ovom slučaju, jedna iskrena isprika bila primjerenija.
    Često te imam potrebu potpisati, ali sad ne
    Ne vidim zašto je žrtva propagande. Samo informaciju nije mogla naći na Rodi.
    Ali i Roda nije lijek za sve i svemogući sveznadar. Samo mi nekad mislimo da što je na rodinom forumu da je to "Amen".
    Nije.
    Ni internet nije to. Kad si bolestan, ideš liječniku, kad gradiš kuću treba ti arhitekt. A to što smo se navikli na instant znanje iz gugl kuhinje, to je druga stvar.
    Dakle, ako ne piše na Rodi ne znači da ne postoji i da ne treba.
    A to što patronažne ne bi trebale dijeliti vizitke sa reklamama je u redu. Ali bi trebale znati pomoći kad zašteka i da info o vrsti mlijeka (ne proizvođaču) treba dati pedijatar.
    Nadrobila sam. Ali ne vidim problem.

  25. #25
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Uvalila mi ga je tako što mi je pokazala 5 kutija na blic i rekla ovo je najbolje.

    Ne, nije mi trebala reći da je jeftinije ko Mullera, a ti oprosti što se čudim da je mlijeko u ljekarni skuplje za 160 %.

    A ako nisi primijetila, napisala sam da je poanta cijele priče to da nigdje nije moguće dobiti relevantne informacije (a ne olajavati magistre farmacije). Pod relevantnim informacijama ne mislim samo na cijenu, a nisam ih dobila ni kod pedijatra, ni na Rodi, a evo, ovdje kažu da se ne bi smjeli ni reklamirati.

    Magistra, ajde malo spusti gard bez obzira što si trudna. I ja sam bila trudna pa sam imala trunčicu samokontrole.

    Pokazala ti je 5 kutija i rekla za koje misli da je najbolje ili koje im roditelji najviše traže. Što je tu sporno? Ne vjerujem da je bilo pakiranje od 400 g, vjerojatno 800-900 g ako košta toliko.
    I ne, poanta tvog posta nije bila da nije moguće dobiti relevantne informacije, nego kako ti je "ženska uvalila skupo mlijeko" kao da nisi mogla sama izabrat drugo jeftinije. To me zasmetalo. Da ti je pedijatar dao letak i rekao kupite to i to mlijeko, najbolje je, kupila bi pa i da košta 329 kn.
    Nemam se namjeru više prepucavat. Tu stajem.

    Što se tiče reklamiranja, apsolutno podržavam Rodine stavove.
    Uostalom ima puno drugih foruma gdje možete dobiti informacije o adapt. mlijeku.
    Ali zapravo to je samo razmjena iskustava roditelja. Nama nije pasalo ovo, pasalo je ono i to je to.
    Opet ponavljam, previše filozofije oko izbora adapt. mlijeka. Sve je to isto.

  26. #26
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Pokazala ti je 5 kutija i rekla za koje misli da je najbolje ili koje im roditelji najviše traže. Što je tu sporno? Ne vjerujem da je bilo pakiranje od 400 g, vjerojatno 800-900 g ako košta toliko.

    Nemaš ti šta vjerovati ili ne vjerovati, pakiranje je bilo od 400 g i košalo je 129 kn. Eto, vidiš da i ti kao magistra misliš da je preskupo.


    I ne, poanta tvog posta nije bila da nije moguće dobiti relevantne informacije, nego kako ti je "ženska uvalila skupo mlijeko" kao da nisi mogla sama izabrat drugo jeftinije. To me zasmetalo. Da ti je pedijatar dao letak i rekao kupite to i to mlijeko, najbolje je, kupila bi pa i da košta 329 kn.
    Nemam se namjeru više prepucavat. Tu stajem.

    Ja sam vrlo jasno na kraju posta istaknula koja je poanta mog posta. Riječima: "Poanta ove priče je...". Nemam se ni ja namjeru više prepucavati oko ove u kontekstu ovog topica sasvim efemerne priče. Svako dobro.

    Što se tiče reklamiranja, apsolutno podržavam Rodine stavove.
    Uostalom ima puno drugih foruma gdje možete dobiti informacije o adapt. mlijeku.
    Ali zapravo to je samo razmjena iskustava roditelja. Nama nije pasalo ovo, pasalo je ono i to je to.
    Opet ponavljam, previše filozofije oko izbora adapt. mlijeka. Sve je to isto.

    Mene recimo ne smeta toliko to što na Rodi nema informacija o adaptiranom. Mene smeta to što se priječi protok informacija o AD-u. Ne smije se reklamirati, ne smiju biti panoi u čekaonicama, ne smiju se dijeliti letci. Što je sljedeće? Neće smjeti biti ni na policama pa ćemo ga morati kupovti incognito, od dilera u mračnim ulicama.

    Izvor informacija bi svakako trebao biti pedijatar, ali je eto naša pedijatrica valjda od ove silne hajke na AD bila u strahu da će biti prozvana plaćenicom ako kaže "Mislim da je to i to mlijeko najbolje za vaše dijete".

  27. #27
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Pokazala ti je 5 kutija i rekla za koje misli da je najbolje ili koje im roditelji najviše traže. Što je tu sporno? Ne vjerujem da je bilo pakiranje od 400 g, vjerojatno 800-900 g ako košta toliko.
    I ne, poanta tvog posta nije bila da nije moguće dobiti relevantne informacije, nego kako ti je "ženska uvalila skupo mlijeko" kao da nisi mogla sama izabrat drugo jeftinije. To me zasmetalo. Da ti je pedijatar dao letak i rekao kupite to i to mlijeko, najbolje je, kupila bi pa i da košta 329 kn.
    Nemam se namjeru više prepucavat. Tu stajem.

    Što se tiče reklamiranja, apsolutno podržavam Rodine stavove.
    Uostalom ima puno drugih foruma gdje možete dobiti informacije o adapt. mlijeku.
    Ali zapravo to je samo razmjena iskustava roditelja. Nama nije pasalo ovo, pasalo je ono i to je to.
    Opet ponavljam, previše filozofije oko izbora adapt. mlijeka. Sve je to isto.
    ja sam još u uvodu rekla da apsolutno podržavam dojenje, ali kako možeš sa sigurnošću reći sve je to isto...zvuči mi kao da kažeš sve je to isto sranje...zašto, oprosti, ja sam isplakala potoke suza jer sam morala prestati dojiti, jer mi je u glavi odzvanjalo kako svom djetetu neću moći pružiti ono najbolje moje mlijeko...i ništa me nije moglo utješiti. i nema reklama na televiziji za AD, nema...nisam znala da postoji pet, šest različitih vrsta, uzela sam prvo koje mi je neko spomenuo u tom trenutku (hvala bogu, moj mali nema problema nikakvih i prihvatio ga je) kasnije (tri dana kasnije) kad sam razgovarala sa pedicom ona mi je rekla da je to OK, ako ga on podnosi i nema nikakvih reakcija da ne mjenjam mlijeko i da ostanem kod iste formule....

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    cubana
    ja se skroz, ovako razumski gledano, slažem s tobom.

    ali, ja kakva sam, da si me vidjela kad mi je s M počela situacija da skoro uopće nemam mlijeka, ja sam bila u takvoj panici, ne mogu to ni opisati. sad mi je smiješno, al onda je fakat između bočice AD i bočice otrova bio znak jednakosti.

    ok, to je u mom slučaju i bilo djelotvorno jer smo se mučile i mučile i na kraju uspjele, al oću reć, nakon onih tekstova, nije lako, nije lako...

  29. #29
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    čija isprika?

    ja stvarno ne vidim zašto je Roda odgovorna za činjenicu da pedijatar i patronažna nisu dobro odradili svoj posao? Ja sam prvo dijete hranila adaptiranim, u svemu mi je jako pomogla patronažna koja je izuzetno prodojeća. dakle, jedno ne isključuje drugo, nikako, oni su profesionalci.

    Ja vjerujem da se, kao što su Ina i Kata.klik objasnile, žene jako loše osjećaju kada se nađu u situaciji da na forumu koji osjećaju svojim najednom ne mogu naći informaciju koje su njima taj čas izuzetno važne. nadam se samo da je većina do tada shvatila zašto je tome tako. To jest naša odgovornost, da svojim korisnicima probamo što jasnije objasniti zašto na ovom forumu ne mogu dobiti informacije o AD.

  30. #30
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Mene recimo ne smeta toliko to što na Rodi nema informacija o adaptiranom. Mene smeta to što se priječi protok informacija o AD-u. Ne smije se reklamirati, ne smiju biti panoi u čekaonicama, ne smiju se dijeliti letci. Što je sljedeće? Neće smjeti biti ni na policama pa ćemo ga morati kupovti incognito, od dilera u mračnim ulicama.

    Izvor informacija bi svakako trebao biti pedijatar, ali je eto naša pedijatrica valjda od ove silne hajke na AD bila u strahu da će biti prozvana plaćenicom ako kaže "Mislim da je to i to mlijeko najbolje za vaše dijete".
    potpisujem...tu ja vidim problem....treba podupirati dojenje, davati savjete, ali apsolutno linčovat sve koji kažu da proizvode AD mi je suludo, pa negdje trebam naći informaciju....

  31. #31
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Draga kata, prije svega, nadam se da si dobro.

    Žao mi je što se Rodu često nepravedno shvaća zakletim neprijateljem ad.
    Da, mi smo protiv njega kad nije potrebno, kad ga svjesno preporučuju znajući da je svrha samo zarada, kad se već u trudnoći majkama nameću tolike šarene reklame koje svjesno snižavaju stopu dojenja...

    Ali ne, nismo za dojenje pod svaku cijenu, niti želimo, niti imamo pravo ikoga suditi. Ovo pišem u ime svih članica.. zaista ne znam niti jednu koja tako ne misli.
    Ako je ad. mlijeko jedina opcija, naravno da nemaš što razmišljati, niti se osjećati loše zbog toga. A što se tiče vrste adaptiranog mlijeka, tu ćemo te svakako uputiti na pedijatra, jer jednostavno nismo kompetentne po tom pitanju.. Ali podršku i utješne riječi bi sigurno našla ovdje, nitko te ne bi razapeo, niti ćeš doživjeti javni linč. Tvoje zdravlje i zdravlje tvog djeteta su na prvom mjestu - uvijek i bez iznimke

  32. #32
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    čija isprika?

    ja stvarno ne vidim zašto je Roda odgovorna za činjenicu da pedijatar i patronažna nisu dobro odradili svoj posao? Ja sam prvo dijete hranila adaptiranim, u svemu mi je jako pomogla patronažna koja je izuzetno prodojeća. dakle, jedno ne isključuje drugo, nikako, oni su profesionalci.

    Ja vjerujem da se, kao što su Ina i Kata.klik objasnile, žene jako loše osjećaju kada se nađu u situaciji da na forumu koji osjećaju svojim najednom ne mogu naći informaciju koje su njima taj čas izuzetno važne. nadam se samo da je većina do tada shvatila zašto je tome tako. To jest naša odgovornost, da svojim korisnicima probamo što jasnije objasniti zašto na ovom forumu ne mogu dobiti informacije o AD.
    Jako lijepo pojašnjeno

  33. #33
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    i netražim ja ispriku roda, nego tražim samo da se lagano smanji linčovanje sa strane nas na patronažne i pedijatrice koje možda između ostalih savjeta o dojenju i pomoći pri dojenju vam donesu dva tri letka i o AD, jer nikada neznate što vas čeka....a kad u srijedu popodne saznate da od četvrtka navečer nećeš više smjeti dojiti, takvi papirići vam jako puno pomognu...
    i moja patronažna i moja pedica su bile jako dobre i stručne i od pomoći.

  34. #34
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem...tu ja vidim problem....treba podupirati dojenje, davati savjete, ali apsolutno linčovat sve koji kažu da proizvode AD mi je suludo, pa negdje trebam naći informaciju....
    A što se dogodilo s djetetovim pedijatrom, zbog čega on nije pomogao u toj situaciji? Mislim da bi pedijatar svakako morao znati da dijete prelazi na prehranu adapt pa onda u skladu s tim i pomoći majci kako da to uspješno prebrodi.

  35. #35
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    i netražim ja ispriku roda, nego tražim samo da se lagano smanji linčovanje sa strane nas na patronažne i pedijatrice koje možda između ostalih savjeta o dojenju i pomoći pri dojenju vam donesu dva tri letka i o AD, jer nikada neznate što vas čeka....a kad u srijedu popodne saznate da od četvrtka navečer nećeš više smjeti dojiti, takvi papirići vam jako puno pomognu...
    Papirići ti u toj situaciji sigurno neće puno pomoći, jer to što piše na njima je REKLAMA a ne nepristrana informacija. Kada se mama nađe u takvoj situaciji onda sistem mora biti tako posložen da pedijatar i patronažna pomognu mami a ne da se od nje očekuje da donese odluku na osnovu papirića na koje je naletila (jer je marketing te firme mega jak pa zato dilaju papiriće, a oni drugi nisu jaki pa ne dilaju - što apsolutno nema veze s činjenicom kakav je njihov proizvod, na osnovu papirića samo vidimo da je marketing jednih jači od drugih).

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    čija isprika?


    Ja vjerujem da se, kao što su Ina i Kata.klik objasnile, žene jako loše osjećaju kada se nađu u situaciji da na forumu koji osjećaju svojim najednom ne mogu naći informaciju koje su njima taj čas izuzetno važne. .
    pa što nije dovoljan razlog za ispriku činjenica da se vjerna članica foruma osjeća jako loše, radi foruma?

    ponavljam, eto, ja sam zahvalna forumu radi toga što sam se loše osjećala, jer sam sretna što sam dojila dve i pol godine. ali mi je žao što se radi "mojeg" dojenja kata.klik osjećala loše u ionako teškoj situaciji.

  37. #37
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    i moja patronažna i moja pedica su bile jako dobre i stručne i od pomoći.
    Super, to je ono što je bitno!

  38. #38
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa što nije dovoljan razlog za ispriku činjenica da se vjerna članica foruma osjeća jako loše, radi foruma?
    Ja sam sigurna da je na forumu jako puno cura koje su se barem u jednom trenu jako loše osjećale zbog foruma - ja prva. Bojim se da je to neizbježno jer ne postoji mjesto koje će zagarantirati da svi budu zadovoljni i da se samo dobro osjećaju

  39. #39
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    i nisam mislila da se na forumu treba pričati o AD, ali samo se nesmije zatvoriti kanali protoka informacija i o njemu kao opciji, dapače treba biti neko mjesto di je dojenje apsolutno na prvom mjestu. ali linčovanje patronažnih jer su dale letke o adaptiranom mi je totalno apsurdno.
    mene je moja patronažna pitala, jel dojim, jel imam mlijeka, pokazala kako najlakše da to radim, dva tri načina, pogledala cice, nije me ni u jednom trenutku dovodila u sumnju jel radim nešto dobro, na vaganju mi je uvjek govorila, na ništa se ne brinite, dobro on napreduje, nije važno što je dobio malo manje na kilaži jer ga dojite, sve je to normalno....(nije mi dala nikakve reklame) ali baš to bi mi u mom trenutku puno pomoglo...

    p.s. dobro sam, sve polako ostaje iza nas, nadam se da će nalazi uskoro biti skroz pozitivni...

  40. #40
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ne razumijem zašto je toliko važno da baš na Rodi nađete te informacije?
    Pa ima i drugih foruma!

    Pedijatar može preporučiti mlijeko, zašto ne? Ali na temelju čega? Reklamnih letaka. Nema objektivnih, nepristranih informacija. Jednostavno nema.

    Meni su u rodilištu preporučili baš određeno mlijeko i lijepo objasnili koliko žličica, koliko vode, koliko dnevno..., iako ih ja to nisam pitala, iako sam dojila i adap. mlijeko mi nikad nije trebalo. To je po meni puno veći problem od nereklamiranja adaptiranog. Kao da ovo što sam ja doživjela u rodilištu nije reklama!

    p.s. kata, držim fige da nalazi budu dobri!
    Posljednje uređivanje od Ivanna : 16.02.2011. at 12:10

  41. #41
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    ali linčovanje patronažnih jer su dale letke o adaptiranom mi je totalno apsurdno.
    Meni nije. Nismo mi to izmislili, nego oni puno pametniji od nas koji su uvidjeli da će dojenje čovječanstva otići k vragu ako se stvari nastave razvijati kako se razvijaju, pa su odlučili uvesti neka pravila što je ok raditi a što nije. I definitivno nije ok dijeliti letke o adaptiranom majkama kojima ide dojenje dobro, zbog čega im potkopavati dojenje?

    No s druge strane, zbog čega ta patronažna ne bi mogla dati taj letak mamama koje ga traže? Zašto bi ga morala dijeliti svima neselektivno?

  42. #42
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su u rodilištu preporučili baš određeno mlijeko i lijepo objasnili koliko žličica, koliko vode, koliko dnevno..., iako ih ja to nisam pitala, iako sam dojila i adap. mlijeko mi nikad nije trebalo. To je po meni puno veći problem od nereklamiranja adaptiranog. Kao da ovo što sam ja doživjela u rodilištu nije reklama!
    uf.. to JE reklama i to reklama najgore vrste.

  43. #43
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    samo još jednom...ne moram ja na rodi dobiti informacije o AD, ali mislim da je uredu da vam patronažna spomene kad vam dođe u posjet i tu opciju a ne da ju se linčuje jer je eto usudila se spomenuti nešto drugo sem dojenja, o tome ja pričam....nemojte biti isključive....ja sam bila, ništa drugo osim dojenja mi nije bilo dobro...i vjerovatno bi kao i mnoge druge od vas i ja reagirala na patronažnu da mi je u prvom posjetu spomenula AD, ali jbg. nikad neznate što vas u životu čeka...

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kata.klik,

    razumijem te, kužim što pričaš. No ne slažem se s tobom. Broj mama koje će se naći u tvojoj situaciji je statistički vrlo mali (hvala Bogu!), i te mame će u toj ključnoj situaciji dobiti informaciju (nadam se) od te iste patronažne i pedijatrice kad zaškripi.

    Patronažna koja dolazi u posjet nema što mami kao defaultnu vrijednost spominjati opciju adaptiranog (ukoliko mama želi dojiti), jer je dojenje ono što je predodređeno za ljudski rod i u konačnici neetično je mamu navoditi na nešto što nije najbolja opcija za nju i njezino dijete. A ako dođe do toga da dojenje nije moguće, onda je zaista dobro da postoji adapt i da ta patronažna podijeli informacije koje ima s mamom i pomogne joj u toj situaciji.

    I naravno da smo mi svi u konačnici "isključivi" - svi želimo apsolutno najbolje svojoj djeci (ne govorim tu samo o dojenju), i naravno da nas boli ako nismo u mogućnosti im dati to što mislimo da bi bilo jedino dobro za njih. To je apsolutno normalna reakcija i normalan osjećaj

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    meni sad nije nesto jasno.
    neko mora preci na AD i trazi informaciju. i u cemu je problem?
    nema je na rodi,pa nije roda sveto slovo za sve. roda se odlucila za dojenje, tu mozes naci sve informacije u vezi toga. mozes pitati. roda se za to odlucila.
    niko, ali niko na tebe nece gledati kao na nesto cudnovato ako ne dojis. na zalost kod nas je cesce obrnut proces.
    vec je receno da informaciju mozes dobiti na dosta mjesta, pa i na drugim roditeljskim forumima.

    sad prica oko papirica. ne kuzim sta nekome moze pomoci papiric. sta ti moze reci vise od tvog pedijatra ili patronazne? ali lijepi papiric, ostaje u sjecanju. brand ostaje memoriran i kad neko se nadje u poziciji kate klik, otice ce i kupiti to sto mu je negdje oslao memorirano. i to je reklama. za moj pojam perfidna. dakle da kad zapadnes u probelm da te pedijatar savjetuje i da tamo dobijes pravu informaciju, a ne da u takvim osjetljivim trenutcima se osljanjas na papiric.

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    samo još jednom...ne moram ja na rodi dobiti informacije o AD, ali mislim da je uredu da vam patronažna spomene kad vam dođe u posjet i tu opciju a ne da ju se linčuje jer je eto usudila se spomenuti nešto drugo sem dojenja, o tome ja pričam....nemojte biti isključive....ja sam bila, ništa drugo osim dojenja mi nije bilo dobro...i vjerovatno bi kao i mnoge druge od vas i ja reagirala na patronažnu da mi je u prvom posjetu spomenula AD, ali jbg. nikad neznate što vas u životu čeka...
    Katak.klik, pls nemoj se živcirati oko dojenje - adaptirano. Kako budeš kao majka stjecala razna iskustva, možda ti se poljuljaju i druge neprikosnovene postavke koje ćeš negdje pročitati.

    Sve će biti OK, sumnjam da će kutije AD-a bit dilane od droga-dilera, bottomline - sve ti je to ista kaša (jedno od drugog AD-a, osim u specifičnom problemu - alergije itd.).

    Svaki aktivizam je i isključiv.

    Prihvati to tako, ako te muči ovo oko dojenja, onda zaključujem da si pobijedila najvažniju bitku ili da si na dobrom putu !

    Nema recepata ni za što - od roditeljstva, pa do izbora AD-a, edukacija je koji put jedno, život je drugo i sve je OK, dok je zdrava glava tu, ti si sigurno Ok mama i sigurno ti je bilo teško prestati s dojenjem i naići na šutnju od onih s kojima si se emotivno povezala, ali to je tako - to nije osoba, nego organizacija, sa svojim misijmama, vizijama, pravilima itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2011. at 12:47

  47. #47
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A apstrahiraj one od zdravih, mladih i koje nemaju problema - ja ne bi nikad itd. Jer niko ne zna u kojoj će se stiuaciji naći i jer ima forumaša i ovakvih i onakvih, onih koji prihvaćaju samo jedno, a drugo ne, i onih koji su malo otvoreniji - uglavnom je to čak i dobno povezano - mlađi često znaju bit isključiviji, vjerovati u the Istinu (što god to bilo, na kojem god području) dok ih ne lupi nešto po glavi pa onda revidiraju ili ublaže stavove (mladi dragi, nemojte se uvrijediti, volim ja mladost, a svaka dob ima svojih prednosti i mana). To nije ništa osobno - to su samo fakti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2011. at 12:51

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    samo još jednom...ne moram ja na rodi dobiti informacije o AD, ali mislim da je uredu da vam patronažna spomene kad vam dođe u posjet i tu opciju a ne da ju se linčuje jer je eto usudila se spomenuti nešto drugo sem dojenja, o tome ja pričam....nemojte biti isključive....ja sam bila, ništa drugo osim dojenja mi nije bilo dobro...i vjerovatno bi kao i mnoge druge od vas i ja reagirala na patronažnu da mi je u prvom posjetu spomenula AD, ali jbg. nikad neznate što vas u životu čeka...
    da al da li misliš da će u tom slučaju sve one nesigurne majke posegnuti prije/lakše za AD nego malo ustrajati da bi se uhodale i one i bebe sa dojenjem?
    vjerojatno hoće, ja ih znam par takvih koje su pod "predostupnim" inforamcijama bile izbombardirane AD iako kod njih nije bilo razloga da ne doje kao kod tebe već jednostavno trebalo se uhodati no otišle su linijom manjeg otpora.
    ja sam uvijek za to da se ženama kod koji je to potreba, ukaže pomoć od strane stručnih ljudi i po pitanju AD-a no ne da se s AD i informacijama o njemu ide prije nego ima potrebe.
    stoga to spominjanje AD-a na prvom patronažnom posjetu po meni nije najbolje i najsretnije.

  49. #49
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Da, kod nekih borbi je uvijek prvo misija i cilj na planu, od konkretne osobe i njenog problema. Kati.klik se sad, iz njene priče, čini da bi bilo lakše, a nisu joj sad u fokusu, pretpostavljam, neke mlade i neuke majke koje su reklame pokolebale, polazi od sebe (kao i svi mi).

    Nekoj koja misli da je mogla dojiti, smatra se uskraćenom što nije čitajući predivna iskustva o dojenju, a, looking back, smatra da joj je bilo pogubno što je bilo tako jednostavno posegnut za AD-om i nije imalo emotivni obol nečeg što je lošije, i nije znala kome se obratit za prodojeću info, smatra da je to koma.

    Kate, Roda je dio većih ugovora itd. i ne može se sad toliko customizirati (nikoja organizacija ne može, ma ni ljudi pojedinci ne mogu), oni imaju svoje principe, a infaći su svi obojeni ovim ili onim, tako je kad za bilo što pitaš, ništa nije ono to je tako i nikako drugačije, sve moraš gledat ko ti govori i onda doći sama do neke svoje istine, spoznaje se često mijenjaju, danas jedno, sutra drugo.

    Drži se ti neke svoje, a budi svjesna da neke opće - a nema jedne, ima ih više, oko jako malo toga su svi ljudi suglasni - ti misliš da bi bilo dobro, neko da ne bi, Roda da ne bi, to je i potpisala, i to je to.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 16.02.2011. at 14:20

  50. #50
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Da je meni patronazna u pocetku dojenja, uhodavanja i pocetnih problema podijelila par letaka o AD-u u kojima pise kako poticu inteligenciju, sadrzavaju vitamine, zeljezo i sl.-ja iskreno mislim da bi moje dojenje otislo u zaborav.
    Jer malo kome krene otpocetka savrseno- a mamu u problemima najlakse je uhvatit sa lijepom reklamom site i mirne bebe.
    Srecom pa mi patronazna nije dijelila letke i da su mi na krevetu bile samo Rodine knjizice- Rodin kljun i Dojenje.
    Tako da nase jos uvijek uspjesno dojenje dijelom dugujemo i Rodi

Stranica 1 od 14 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •