Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: ne znam šta mi je!?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno ne znam šta mi je!?

    Ima li netko slične simptome?
    Već duže vrijeme se ne osjećam dobro.
    Trnu mi ruke, lice, imam vrtoglavice, glavobolje, "knedlu" u grlu, mučnine, stalno sam umorna i sve to traje već neko vrijeme.
    Sumljala sam na štitnjaču-sve u redu i hormoni i uzw.
    Posjetila kardiologa- sve ok
    Ct mozga-ok
    Krvna slika- anemija (sutra pijem zadnju tabletu Heferola)
    Kad dođem liječniku kaže da je to od vremena.
    Otišla privatnici, napravila nalaze-sve ok.
    A meni i dalje nije dobro?!
    Ima li itko slične simptome, a da ima neku dijagnozu da znam od kud krenuti.
    Znam da sam ovo nabacala nabrzaka i bez reda, al trenutno se ne mogu ni skoncentrirati kak treba....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Kakav ti je tlak? Ja imam s vremena takve simptome kad mi tlak podivlja i skoči. Jesi pod stresom više nego inače?

    Mogu trnuti ruke i mantati se i od kralježnice, posebno vratne.

    Prije nego kreneš dalje, provjeri opet željezo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    185

    Početno

    a vratna kraljeznica?

  4. #4
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    puno rada na kompu može izazvati utrnuće ruku

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    Tlak mi je donekle ok 120-130/70-80 kako kad.
    Vratnu kralježnicu slikala prije dva mjeseca, koliko se sjećam nalaza-izravnata fiziološka lordoza, a dok rekao da to nije ništa zabrinjavajuće.
    Bila na uzw - krvne žile vrata ok.
    Radim puno na kompu, punih 8 sati dnevno, a onda još i doma ponekad fuš. Ajde da mi od toga trnu ruke, a sve ostalo?
    Najgori mi je ovaj umor. Kad dođem s posla više ne funkcioniram, a djeca traže svoje i onda rat. Ponekad sam toliko nervozna da jednostavno pobjegnem od njih da ne galamim. Sve me strahovito nervira, jadnički ne smiju pisnuti.
    Posljednje uređivanje od ruzica : 16.02.2011. at 22:27

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Slične simptome imao je mm, kroz nekoliko mjeseci dogurao je do napada panike.
    Problem je bio u jakom stresu koji nije znao/mogao riješiti sam. Kad je u izvoru problema naišao na razumijevanje, kad je uspio promijeniti situaciju - sve se sredilo.
    Posljednje uređivanje od mendula : 17.02.2011. at 08:12

  7. #7
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Obrati malo pozornost na ovo što mendula kaže. Sve ti je u tome, znam jer sam prošla jako ružno razdoblje u životu koje je trajalo više od dvije godine, točnije oporavak od moždanog udara i poslije toga razdoblje ptsp-a.
    Stres je svako narušavanje normalnog psiho- fizičkog stanja, koje se pojavljuje kada je naše tijelo pod prevelikim ili iznenadnim pritiskom zahtjeva za funkcioniranjem izvan svoje uobičajene sposobnosti. Pri tome je važno napomenuti da stres nije sam događaj koji ga izaziva (pozitivan ili negativan), već naša reakcija na taj događaj.
    Shvatila sam (radi svoje djece i muža) da im trebam zdrava i da mi nitko ne može pomoći bez moje suradnje. Prevelika akumulacija stresa je bila u meni (zbog onoga MORAM) tako da sam počela pucati po šavovima.
    Trebaš osnažiti pozitivna osjećanja tako što ćeš izbjeći nepotrebna natjecanja (na poslu, u društvu, među prijama...). Najvažnije je odrediti prioritete!!!
    Nastoj se malo okrenuti nekoj zanimaciji, ako imaš koji hobi ili bilo što što voliš (makar i čitanje). Važnije od svega što sam rekla je malo boraviti na svježem zraku, trebalo bi svakodnevno, pokupi djecu, izađi, barem oko zgrade dva kruga i progovorite o tom danu. Naravno da se ne može odjednom, ali barem pokušaj, pomalo, pa ćeš vidjet, jer si ovo proteklo vrijeme bila usmjerena samo na loše, na 'bolest', a sad probaj 'okrenuti ploču'!
    Sretno!

  8. #8
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Slične simptome imao je mm, kroz nekoliko mjeseci dogurao je do napada panike.
    Problem je bio u jakom stresu koji nije znao/mogao riješiti sam. Kad je u izvoru problema naišao na razumijevanje, kad je uspio promijeniti situaciju - sve se sredilo.
    potpisujem! iz osobnog iskustva mogu reći da sam prošla to, i da je trebalo jako dugo vremena da sve sjedne na svoje mjesto!
    ja sam uspjela uz pomoć stručne osobe, međutim puno ljudi uspije samo. samo je bitno na vrijeme si pomoći!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    I sama sam razmišljala da je vjerojatno prevelika količina stresa i da se moj organizam buni, ali kako ga izbjeći.
    Način života se skroz promjenio.
    Nekad smo redovito s klincima odlazili na kojekakve piknike, izlete, a posljednjih godina nikud, ni na najbliže brdo. A to mi strašno fali.
    Do nedavno sam barem tri puta tjedno, nekad i češće, s prijateljicama pila kavu, a sad ili nemam vremena ili mi se neda.
    To nisam ja!

    Mariola, hvala na poticaju! Jučer sam sve poslala k vragu, i kuću, i suđe i fuš... i otišla na kavu k prijateljici. i zadovoljnija sam.
    Ali mi se danas od ranog jutra manta i uopće ne funkcioniram. Dobro da nema šefa pa je na poslu mirno.

    Hm, da ipak odem psihijatru?! Ili nekom drugom, bzara?

  10. #10
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Sigurno bi bilo dobro otići kod stručne osobe, to u potpunosti podržavam, a isto tako nemoj se uljuljati u taj film i misliti da su oni svemogući i da će ti s odlaskom kod njega svi problemi biti riješeni, jer neće. To je isto kao kod mršavljenja, ne postoji čarobna tableta, treba puno truda i odricanja. Jučer si izašla, bravo! Pokušaj i danas, barem pola sata, ma petnaest minuta. Nemoj se samo zatvoriti u kuću, to je najgore. Dakle, sama ćeš otkriti pomalo koji 'ispušni ventil' ti najviše paše, ali predlažem ovo, tipa izlaska, da bi pomalo uključivala svoju obitelj u taj 'problem'. Znači, da ne očekuju sve od tebe, nego da ti pomognu u kućanstvu i da imaš malo više vremena za sebe....i pričaj sa njima o tome....puno pričaj...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Psihijatar će ti pomoći da osvijestiš gdje je problem. To još ne znači da je problem riješen jer sigurno nećeš moći dalje nastaviti jednako, zato ti se tijelo i buni.
    Mislim da je na početku najvažnije iščupati se iz začaranog kruga moranja - upravo ovako kako si i krenula.
    No tek si krenula, nemoj na tome stati...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    I svakako, puno pričaj, odlično MariolaST kaže. Ne opravdavanja, ne zahitjevanja, nego istresi dušu, požali se, uobliči u riječi ono što te tišti.
    Što bliskijem uhu, to bolje.
    Posljednje uređivanje od mendula : 18.02.2011. at 11:16

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Slične simptome sam imala i ja, neke imam i sad , ali mislim da mi je dosta bolje. Od simptoma pridodajem:
    - probleme s očima, tj. osjećaj mučnine pri prelasku iz tamnog u svijetlo i obrnuto te kod prebacivanja pogleda blizu-daleko
    - neke čudne vrtoglavice, više kao da mi je cijeli svijet pomaknut za par cm od mene
    - vrtoglavice kad legnem, buđenje u stresu i panici
    - imala sam 3-4 prava napada panike, ničim konkretno izazvana, s grčenjem nogu i ruku i hiperventilacijom, išla sam na hitnu 3 puta, doktor mi je preporučio da uzmem Xanax kad se drugi puta budem tako osjećala, ali ipak nisam na nikakvoj terapiji
    - zujanje u ušima
    - osjećaj kao da si u nekoj drugoj dimenziji, kao da je preko svega oko mena neka koprena... glup osjećaj...

    Bila sam na pretragama, čak MR glave, sve je u redu.
    Sve u svemu, slažem se sa curama, vjerojatno je to stres i iscrpljenost. Doktor opće prakse mi je rekao da sam se dekompenzirala kad su mi blizanci krenuli u vrtić i promijenio se dnevni ritam, tj. ostalo mi je samo jedno doma. Rodila sam troje djece u 18 mj., blizance i još jedno, sve radimo sami, nisam se odvojila od djece u zadnje 3 godine više od 2 sata ponekad za trk u trgovinu, a i to jako rijetko, ne spavamo nikako i to je to... Nismo strojevi. Čak mi je dok. rekao da imam PTSP, smiješno, ali i nije, kad razmisliš. Dvije godine sam bila u 100-toj brzini, bez minute odmora i spavala ne duže od 45 min u komadu. Klinci su bili nedonoščad, oživljavani, svašta nešto, a to je definitivno velik stres. Mislim da je mene dodatno opteretio osjećaj odgovornosti prema njih tri mrvice, svi kao pilići oko mene, a meni se manta.. što ako se sad srušim, što ako mi se nešto desi... i oni filmovi koje si sami složimo u glavi.
    Poslušaj savjete koje su cure već napisale, opusti se, pokušaj uživati s djecom, i bez djece ponekad, a ako ne ide, idi stručnjaku, možda dobiješ neki antidepresiv, anksiolotik.. bolje bi bilo bez toga, ali i to je za ljude i možda pomogne da prekoračiš preko ovog razdoblja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    I svakako, puno pričaj, odlično MariolaST kaže. Ne opravdavanja, ne zahitjevanja, nego istresi dušu, požali se, uobliči u riječi ono što te tišti.
    Što bliskijem uhu, to bolje.
    Mislim da mi upravo ovo boldano najviše fali. MM je trenutno neupotrebljiv, toliko sranja na poslu (naravno da i to utječe uvelike na sve) da ne doživi nikakav razgovor. Roditelji navikli da se njih sluša, nikad i nismo imali neki odnos da bih im se mogla požalit. A prijateljice sam toliko zapustila (ah, sramota) da sad ponovo moram izgraditi te odnose (hvala Bogu pa sam barem svjesna toga).
    Al dobro, imam ovaj forum. Više čitam, nego što pišem, ali nekako mi je tu najlakše reči kako mi je.....

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    postrojavam se u preživjele od napada panike par puta na hitnoj sa simptomima infarkta i sa sto postotnom sigurnošću da ću umrijet.
    meni su pomogle kapi za smirenje od valerijane (kupila u apoteci).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    sss- te simptome imam i ja, osim napadaja panike (to me valjda negdje čeka, a možda ih nisam prepoznala) al ih nisam znala opisati. Dok mi je dao Helex, al nemam osjećaj da pomogne, drugi dan je još gore.
    I sama sam prošla oživljavanjem bebe iz poroda, krvarenjem u mozgu, te punih godinu dana intenzivnih vježbica i hodanja oko doktora s mojom najmlađom (sad joj je 5g).
    Uza sve to 3 promjene posla u zadnje 4 god, hrpa pritisaka na poslu, borbe za egzistenciju.....
    Valjda se to sve skuplja i sad sam tu di jesam.....
    Posljednje uređivanje od ruzica : 18.02.2011. at 14:07

  17. #17
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    ja sam išla kod psihologa,međutim trebalo je još dugo vremena nakon završetka "tretmana" da stvari sjednu na svoje mjesto!
    kod mene je kulminiralo do te mjere da više nigdje nisam mogla funkcionirati. psihologica mi je dala vježbe relaksacije i to mi je puno pomoglo ali ne i rješilo problem!
    ja sam problem počela rješavati kad sam uhvatila srž onoga što me negdje u podsvijesti muči i sebi sama radila scenarije da si objasnim da je rješivo i da se od toga što mene muči ne umire!
    sve je nestalo kad mi se rodila kćerkica!
    ali dugo, dugo sam se mučila sa užasnim napadajima panike! jako je bitno da okolina ima razumijevanja za tvoje stanje, meni su moji puno pomogli!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    ruzica, vidim da se kužimo. Valjda će biti bolje i valjda ipak nećemo pomrijeti . Cvijeta je to tako lijepo i kratko opisala, baš sam se nasmijala.

  19. #19
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    prije par mjeseci mi se događalo nešto ,po meni strašno ,.počelo je laganim vrtoglavicama,ali one su bile prisutne samo kada sam hodala,nisam pridavala tada puno pažnje ,jer inaće mi je tlak nizak ,a sa promjenama vremena bude još niži.
    kako je vrijeme odmicalo,počeli su se pojavljivat neki drugi problemi.kada bi hodala imala sam osječaj kao da ne pratim svoje tjelo da je uvijek dva koraka ispred mene,kada sam trebala preć preko ceste ,odjednom neki strah,dali ću moć dovoljno brzo reagirati ,ako auti krenu a ja se nađem na pola zebre(mislim katastrofa).
    onda sam jedan dan sa malim ležala u krevetu i jednostavno sam osjetila kako gubim kontrolu nad svojim tijelom i osječaj kao da izlazim iz tijela i vidim malog kako leži pored mene tj.mog tjela.
    nism išla kod doktora imala sam doma apaurine i tu i tamo bi si popila pola kad bi mi stvarno bilo loše.
    muž me ustvari izvukao iz daljnjeg ulaska u neku težu paranaju....uglavnom mislim da je to sve kulminiralo time ,što sam se pravila na neke probleme da me ne diraju ,a u stvari su me jeli iz nutra ,nekako se sav taj stres(vraćamo tuđi kredit,imamo uz to svoj,ja ostala bez posla,nemamo kako platit režije itd..)morao odrazit na ovaj ili onaj naćin.nekako sa puno razgovora i tješenja ,ti simptomi su polako jenjavali i evo zadnja dva meseca sam kao da se meni to nije ni događalo ,a tada sam mislila da ću u ludari završit..

  20. #20
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    u mom slučaju uz terapiju, pomogle su mi vježbe joge, pilatesa, opuštanja, te masaža, pogotovo masaža vratnih mišića, koji su bili tvrdi kao kamen i iz toga proizlaze vrtoglavice, dobila sam i knjigu koja mi je puno pomogla, ali se ne mogu sjetiti naslova....

  21. #21
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Citiraj Ares prvotno napisa Vidi poruku
    u mom slučaju uz terapiju, pomogle su mi vježbe joge, pilatesa, opuštanja, te masaža, pogotovo masaža vratnih mišića, koji su bili tvrdi kao kamen i iz toga proizlaze vrtoglavice, dobila sam i knjigu koja mi je puno pomogla, ali se ne mogu sjetiti naslova....
    o da potpisujem! joga, meditacija, i masaže puno pomažu!
    ali svakako moj savjet naći srž problema koji dovodi do anksioznosti a time i do napadaja panike!

  22. #22
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    zaviri ovdje http://www.anksioznost.net/sta-je-napad-panike

    bilo da ti je stanje uzrokovano psihičkim ili fizičkim, u svakom slučaju, tijelo ti govori da staneš na loptu, pa sad kako ćeš to napraviti, tvoj je izbor. mislim da nema nekog općeg pravila

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    ?????!!!!

    Kolegica iz ureda završila na hitnoj! Trovanje metanom!!!!!
    A fakat nam smrdi u zgradi.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    25

    Početno

    Imam problema sa vratnom kralježnicom, otkriveni su rendgenom nakon što me je bolila ruka 2 tj. bez prestanka, nalz blaža osteohondroza i iminentna diskopatija. To je bilo prije 9 mj. Sve je bilo ok do prekjučer kad mi je cijelo tijelo trnulo. Navečer sam napravila vježbe za vratnu kralježnicu koje sam dobila od dr i ujutro je sve bilo ok. Jučer i danas osjetim povremene trnce u tijelu. Mene sad zanima da li to stvarno može bit od vratne kralježnice.

  25. #25
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj žabica2 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam problema sa vratnom kralježnicom, otkriveni su rendgenom nakon što me je bolila ruka 2 tj. bez prestanka, nalz blaža osteohondroza i iminentna diskopatija. To je bilo prije 9 mj. Sve je bilo ok do prekjučer kad mi je cijelo tijelo trnulo. Navečer sam napravila vježbe za vratnu kralježnicu koje sam dobila od dr i ujutro je sve bilo ok. Jučer i danas osjetim povremene trnce u tijelu. Mene sad zanima da li to stvarno može bit od vratne kralježnice.
    Obično od vratne kralješnice trne glava i ruke, cijelo tijelo baš i ne..

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    moj je malo isao kod manuelnog terpauta na namjestanje vratnih kraljezaka

    razlika se vidila nakon prvog tretmana

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj ruzica prvotno napisa Vidi poruku
    ?????!!!!

    Kolegica iz ureda završila na hitnoj! Trovanje metanom!!!!!
    A fakat nam smrdi u zgradi.
    Ajme metan. Jeste li dobro i da li ste riješili taj smrad?

  28. #28
    Adry69 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Imamoooo istu stvar i ja imam knedlu u grlu i ne mogu gutati,teško dišeem ali ipak kad duboko udahnem bolje je,boli me skoro svaki dan oko srca i grudi i osjećam se kao da ču umrijet. akoo netko zna šta da napravim a da me izlječi zauvijek bit ču mu i više nego zahvalna cijeli život

  29. #29
    Adry69 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Imamoooo istu stvar i ja imam knedlu u grlu i ne mogu gutati,teško dišeem ali ipak kad duboko udahnem bolje je,boli me skoro svaki dan oko srca i grudi i osjećam se kao da ču umrijet. akoo netko zna šta da napravim a da me izlječi zauvijek bit ču mu i više nego zahvalna cijeli život
    Skoro svaki drugi dan iam napadaaj panike i na hitnoj sam bila i svaki dan pijem Normabel 2 ..POMOĆ !

  30. #30
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Potpis na sve.
    ja sam isto jedna o prezivjelih od panicnog. To je doslo nakon mjeseci teskih vrtoglavica i normabela. Na svim prettagama sam bila, sve 5 (neki mali problemcici, ali nista ozbiljno ili da bi dovelo do takvog stanja).
    Onda prosla god opet sve ispocetka- pola godine borbe s vrtoglavicama.

    Ja ti jos mogu savjetovati da se pocnes baviti laganim sportom, usporis zivot, i ne zivciras se ako ce to stanje trajati jos mjesecima. To je duga borba:izbaciti stres i psihosomatske posljedice.

  31. #31
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    postrojavam se u preživjele od napada panike par puta na hitnoj sa simptomima infarkta i sa sto postotnom sigurnošću da ću umrijet.
    meni su pomogle kapi za smirenje od valerijane (kupila u apoteci).
    Kako se zovu kapi?

  32. #32
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    kapi od valerijane

  33. #33
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Slične simptome imao je mm, kroz nekoliko mjeseci dogurao je do napada panike.
    Problem je bio u jakom stresu koji nije znao/mogao riješiti sam. Kad je u izvoru problema naišao na razumijevanje, kad je uspio promijeniti situaciju - sve se sredilo.
    potpisujem!!!!

    prošla sam ovo s vrlo bliskom osobom.....

  34. #34
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kapi od valerijane
    I, što kažeš? Jel to djeluje?

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam, nemam ni osobnih, ni iskustva iz druge ruke
    ali vjerujem da mogu pomoći, ljudi su godinama preživljavali i pomagali si bez moderne medicine i kemije
    na kraju i neki današnji lijekovi imaju osnovu na biljnim pripravcima

  36. #36
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pazi ako imaš jako nizak tlak, jer bi ti ga valerijana mogla još spustiti

  37. #37
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Imamoooo istu stvar i ja imam knedlu u grlu i ne mogu gutati,teško dišeem ali ipak kad duboko udahnem bolje je,boli me skoro svaki dan oko srca i grudi i osjećam se kao da ču umrijet. akoo netko zna šta da napravim a da me izlječi zauvijek bit ču mu i više nego zahvalna cijeli život
    Skoro svaki drugi dan iam napadaaj panike i na hitnoj sam bila i svaki dan pijem Normabel 2 ..POMOĆ !
    Imala sam problema sa panikom, ali obratila bih ti pozornost na podebljano, probaj provijeriti kakvo ti je stanje sa želucem. Ja imam gastroezofaginalni refluks i kada imam problema sa želudcem i upalu jednjaka, također me boli predio oko srca, prsni koš, ne mogu disati i po pola minute koliko boli. Isto je priča počela kao da je panika u pitanju, doktori mi davali tableta za smirenje a na kraju takva gadna upala jednjaka da su rekli da sam za malo izbjegla rak jednjaka i da moram biti jako oprezna u buduće jer mi je jednjak bio u groznom stanju.
    Bol je takva da sam rekla kako bi radije išla još 10 puta roditi ( to je bilo nakon prvog i najgoreg, dugog i bolnog poroda pod svim mogućim dodatcima za ubrzavanje poroda - drugi je bio puno lakši a treći pravi mačji kašalj) nego da me opet tako boli. Sada kada me počne makar malo stiskati u prsima, znam da je problem gastritisa i refluksa, pazim na hranu, pijem tablete i uskoro bude bolje. Zato za svaki slučaj provjeri stanje želudca, znam da je gastroskopija grozna stvar, ali ako sam ju preživjela 4 puta onda i nije tako strašna.

  38. #38
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Imala sam iste simptome prije par godina + napade panike (jednom sam krenula na predavanja, sama poslije dugo vremena, i toliko sam se uspaničila u busu da sam nazvala tatu da me pokupi na narednoj stanici), a liječila sam se od anemije koja je trajala pola godine. Sve je prošlo sa poboljšanjem krvne slike, osim povremenih strahova, i jako mi je krivo što nisam iša psihologu ili nekome sl.da što prije postanem normalna. Onako se sve to razvuklo, sa knjigama samopomoći, na više od godinu dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •