Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Mame,što radite sa djecom koja ne spavaju po danu?

  1. #1
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno Mame,što radite sa djecom koja ne spavaju po danu?

    Imam prekrasnog petomjesečnog sinčića , ali već padam s nogu Naime , on je dijete koje spava 11 sati po noći (doduše sa 1 hranjenjem) i redovito me diže u 7 . No , po danu on jednostavno ne želi spavati !!! Spava maximalno 3 puta po pola sata i to je sve. Svo ostalo vrijeme njega treba stalno animirati,jer nije zadovoljan. Osim što apsolutno ništa ne stignem napraviti , kad i odem npr. kuhati ( a on je u mai-tai-u) onda se nekako osječam krivom da je on zakinut za nešto. Isto tako, ponekad ga okružim igračkama i igra se sam (ali brzo mu dosadi naravno), ja doista nemam snage cijelo vrijeme pjevati,govoriti , ceriti se ... upravo to svako malo isčitavam iz vaših tekstova drage "rode" ... pa recite mi.. trebam li se osiječati krivom ako nemam baš uvijek volje za igrom ?

  2. #2
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ne, tako ćeš se osjećati uvijek. Ja se i nakon pet godina s prvom uvijek tako osjećam, ali s vremenom je ipak malo lakše. Budi sretna da ti bar noću spava pa si danju odmorna. Vjeruj, puno je lakše animirati petomjesečnu bebu, sve kasnije je pravi posao. I ovo koliko spava po danu ti je super. Ja svoje uzmem pa nosam, pričam im, pjevam, i bio mi je uvijek gušt ih nosat tako male, ili šetnjica po vani i tak. A kad ti se ne da, u kindač i nemaj grižnju savjesti, ni mene nitko ne zabavlja čitav dan!

  3. #3
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    stalno mislim da bude ZAKINUT za to vrijeme kad ga ne zabavlja .. baš sam neka neurotična! :/

  4. #4
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja mislila da opće ne spava a 3 puta po pola sata je meni ok...više mu ne treba..i moja je tako ..dobro neka je možda 4 puta po pola sata ali se budila za jelo po noći svaka 2 sata..koma..
    Jednino imam preporuku ako ti je jako bitno da više spava da ti s njim legneš i možda produlji..
    ne brini za zabavljanje..kad možeš zabavljaj ga a kad ne nemoj..klinci nanjuše glumu..i nasilu smijanje i igranje..rađe ne..neka ide iz srca koliko ide.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Pazi, ako se on zaigra, ne buni, cuti u MT onda super. Moja je u to vreme isto tako malo spavala, a puno se drala. Ali ona je i puno sisala, pa bih ja legla, uvalila sisu i gledala TV.
    I setnje su me spasavale, isle smo u setnje stalno i po svakakvom vremenu. Kolica, marama, dete, ranac.... Pa malo setamo, pa malo se vozi, pa je nosim, pa sisa na nekoj klupi, pa svratimo kod nekoga, pa kuci, pa popodne opet u setnju i tako.....

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Samo da ti dam moralnu podršku jer i ja sam jedna od onih koja se nemre stalno cerekati, a nakon 100-tog zašto od svoje trogodišnjakinje nekad više na znam kud bi sa sobom, a kamoli kaj da joj odgovorim, pa sam sretna kad se ona i braco uspiju zaigrati sami u svojoj sobi, svako u svom čošku sa svojom igračkom.
    I kako vissnja kaže, najbolje je maksimalno ispuniti dan, ne dozvoliti da bude previše praznina između. Bude puuno lakše i zabavnije. Kad nama nije ispunjen dan, pogotovo kad smo svi doma, imamo manje volje za bilo kaj a nervoza samo više raste...

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    I moja priča je jako slična samo što se Jana budi svaka 2 sata po noći a sad ćemo skoro 7mj i tek zadnjih mjesec dana spava 2 sata po danu, inače prvih 6mj samo pola sata. Isto je jako zahtjevna stalno ju se mora nositi i zabavljati, sve joj brzo dosadi. Spašavala nas je prije marama, sad mei-tai i tako i kuhamo i peglamo i peremo. I nemam uvijek volje je zabavljati i isto me nekada grize savijest ali nisam ni ja robot da mogu biti raspoložena 24 sata. Dajem maksimalno koliko mogu ali nekad se jednostavno ugasim od umora.
    Toliko sam njoj posvećena da sam nedavno kad smo išli ručati htjela pitati muža koji je u drugoj sobi nosao janu dali hoće da mu stavim juhe da se ohladi a iz mojih usta je izletilo MM hoćeš cicati . Nemoram niti reći da su svi ukućani ostali i umrli od smijeha. Tako da se stvarno nekada moram odmoriti i ne zabavljati ju.

  8. #8
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moje divno pospano dj je odprilike u ovo doba lani postalo mali zvrk.
    (izlazilili mu i zubići u isto vrijeme?...?)
    Cijelu jesen smo plesali i doplesali do božičnog drvceta.
    Mislim da sam pod izlizala od silnog uspavljivanja.
    To je bila faza koja je trajala 2mj i prošla.
    Inače smo se nosali puno u slingu, ali to vrijeme smo bili nerazdvojni.
    I sad ima faze vezane uz rast zubi kad smo nerazdvojni i traži više nosanja i zabavljanja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Moj je bio isti takav u toj dobi, i imala sam grižnju savjesti kad bih ga ostavila samog da se zabavlja, baš kao ti... Al kad čovjek malo zastane i razmisli... Jel bi nama bilo ugodno da stalno netko visi nad nama i krevelji se, pjeva, ceri se ? Zar dijete ne bi plakalo da mu smeta to što je samo sa svojim igračkama? Ako dijete miruje i ne daje ti nikakve znakove nezadovoljstva, pusti ga nek miruje. Neće mu naškoditi 10ak propuštenih minuta igre. Ako traži tvoju pažnju kad ga ostaviš, uzmi ga.
    A ako želiš produljiti periode spavanja, lezi kraj njega i kad se počne buditi daj mu dudu ili cicu u usta da nastavi. Radi tako neko vrijeme, i onda ga opet ostavi samog da vidiš jel navikao spavati dulje. Meni je pomoglo.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    inika, meni se čini da je to super spavanje čim po noći tako mali spava tako dugo. moja curica koja će sad 11 mjeseci je slično spavala, sad jedva uspije sat vremena preko dana sklopiti, ali po noći spava 12 sati u komadu. prema pričama s mamama čini mi se da se puno više izmuče one čija djeca odrape i dva-tri sata popodne, a po noći zezaju. isto kao ti imam osjećaj da je stalno zabavljam i kućanski poslovi štekaju i ponekad mi se baš ništa ne da, ali ionako uskoro moram raditi pa će mi na kraju faliti igranje s njom

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    3 puta po pola sata je pun kufer spavanja po danu. to skuzis kad imas dvomjesecnu bebu koja spava max 10 minuta (u krevetu).

    inace, zanimacija koja je mene spasavala je bilo sto vise vremena vani. u slingu je ok, to je bilo zaniljivo, dok se hoda. onda bi nju nosila a mali bi se igrao u parku ili gdje vec. doma nam je uvijek bilo grozno, dok nije navrsila negdje godinu i pol pa su se mogli zaigrati zajedno, a i sad se cesce kolju nego igraju tako da..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    e da, šetnje i odlazak u goste, čak i gosti kod nas su spas. samo da nismo same doma, dosadna sam joj za poludit

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    106

    Početno

    ja isto imam bebu, 5,5 mjeseci skoro 6. po danu odspava 2 puta po sat vremena, ponekad to uspijemo produžit. a po noći 11-12 sati uz buđenje svako malo.
    ponekad je mogu dugo (pola sata-sat) vremena ostaviti samu da se igra, i ja raditi nešto oko nje (kad smo same) ali uglavnom se moram non stop bavit s njom. jednostavno ju ne mogu ostavit jer cendra, a ja to ne mogu slušati. ali uglavnom kužim da što sam ja nervoznija, nervoznija je i ona.
    ili sam ja nervoznija što je ona cendravija?

  14. #14
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Moj maleni isto nije spavalica, odnosno nije to bio prvih mjesec i po
    Stvar je u tome što je lako sjesti ga u kolica, pa šetati, pa nositi, pa papati, pa u goste, pa opet šetati...
    Al problem je s takvim rasporedom skuhati ručak, ispeglati, očistiti, dočekati goste koji se najave....
    A sve to treba netko napraviti, a opet i dijete traži svoje i ono je prioritet
    Znam da je meni bio luksuz naći vrijeme za otuširati se
    Meni je Matej prvih mjesec i po spavao nekih 10-12 sati unutar 24h, definitivno premalo za malu bebu
    Svi su se čudili kako tako malo :/
    A sada opet ima neki ritam, pa odspava od 23-09h, a po danu isto tako kratko 3-4x po 30-40 min pa se tu skupi solidno vremena
    Iako bi se možda lakše bilo organizirati da ti dijete spava 2x po sat vremena, pa makar nešto stigneš napraviti u tom vremenu
    I onda znaš da si napravio što treba što se kuće tiče, pa se nesmetano posvetiš djetetu

  15. #15
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    samo da prijavim posjedovanje isto tako jedne male zahtjevne curice

    vječito visi na meni, na par minuta ju ne mogu ostaviti samu, ide sa mnom na wc, kuham ručak s njom u MT, spava mi na rukama, po noći s nama u krevetu.

    Ima dana kad sam krepana i imam osjećaj da ću poluditi, al onda malo napunim baterije i opet ispočetka.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa Vidi poruku
    onda malo napunim baterije i opet ispočetka.
    kako?

    il da otvorim novu temu il možda ima već?

    što radite da napunite baterije? imate li pomoć drugih osim muža?

  17. #17
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj inikaaaaaa prvotno napisa Vidi poruku
    stalno mislim da bude ZAKINUT za to vrijeme kad ga ne zabavlja .. baš sam neka neurotična! :/
    ma prije ce biti zakinut time sto ga ti stalno zabavljas.
    sigurno ni nece spavat kad ga ti stalno gnjavis

    zezam se malo. al od kud vam to da dijete treba non stop zabavljat, da je to nesto dobro i pozeljno, bas me zanima. jel ima neki tekst o tome?

    djetetu treba kontakt, to je istina. al i cisti fizicki kontakt je kontakt. u toj dobi jos i vazniji od verbalnog. i sta ima lose u tome da dijete jednostavno bude s mamom i promatra sto ona radi. njemu je to sve zanimljivo. mom djetetu su uvijek takve stvari najzanimljivje, on bi bio najsretniji kad bi ja cijele dane pospremala i on sa mnom. samo sam ja prelijena za to

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    289

    Početno

    ja punim baterije tak da je ostavim kod mame ili sestre i imam sat-dva mira. iako i u gostima se znam odmoriti jer je mojoj curici tako sve zanimljivo da me treba toliku pažnju. i dok spava u autu. daleko živim pa je to 20 minuta čistog mira uz dobru glazbu (naravno, ako ne zaspi, onda mi se baterije dodatno isprazne slušajući je tih 20 minuta kako cvili) )))

  19. #19
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Evo taman ninam ovo svoje čudo i mislim se kako mi je sad dobro.....sad mu je dva i pol mjeseca, a do prije 2-3 tjedna nisam mogla mrdnut od njega ni pet minuta! Nije se mogao uspavat bez cice ni bez mojih ruku, a sad čim se najede stavim ga u kolijevku ili viper i drndaj dok ne zaspe. Samo čuješ dva-tri kme ili gu-gu i opala-spava ko top! Ali dnevno to je 5-6 puta po pola sata ili dvadeset minuta, kako kad. Pred spavanje predvečer je redovito nervozan, ali kad zaspi (oko 10) spava u komadu po 4, 5 sati, što je uspjeh prema onome prije Jedino što sigurno znam jest da dijete zaista ne možeš naučit na ruke ili razmazit ako svaki put odgovoriš na njegov zahtjev...moj kad je "skužio" dda svaki put može dobit cicu kad traži ili uspavanku i nošenje, to sad manje traži!

  20. #20
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    moj maleni od 5 mj po danu spava jedva sat vremena.
    po noci se budi svako 3 sata za sisanje

    a sta radim s njim? svasta, igramo se, nosamo na rukama, slingu, gleda u mene kako izvodim svakojake gluposti ne bi li ga zabavila Vjerojatno se i on ponekad pita: ''sto je ovoj?''

    nakon porodiljnog bi slobodno mogla poceti raditi u nekom hotelu kao animator
    Pospremanje stana i ostale obveze radim po noci kad maleni zaspe.
    Jedina utjeha sto sam po prirodi insomnicar pa nekako sve stignem sama.

    I lijepo je i utjesno procitati da se nekom spavanje po danu popravilo kako je beba postala starija radujem se tome, hihihi
    Posljednje uređivanje od S2000 : 21.11.2010. at 22:46

  21. #21
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku

    djetetu treba kontakt, to je istina. al i cisti fizicki kontakt je kontakt. u toj dobi jos i vazniji od verbalnog. i sta ima lose u tome da dijete jednostavno bude s mamom i promatra sto ona radi. njemu je to sve zanimljivo. mom djetetu su uvijek takve stvari najzanimljivje, on bi bio najsretniji kad bi ja cijele dane pospremala i on sa mnom. samo sam ja prelijena za to

    Potpisujem.
    I ja mislim da dijete ne treba stalno zabavljati u smislu da je dijete centar pažnje i da sve što se radi radi za njega (naravno, tu ne mislim na skroz male bebe od kojih neke zaista trebaju cjelodnevnu pažnju, nosanje, dojenje...).
    Ja sam M. nosila u marami od ujutro, za vrijeme pripreme doručka, jela bih dok je ona u marami, znala sam i usisati, spremiti, redovito kuhati, peći kolače, čak i peglati dok je bila jako mala i spavala za to vrijeme u marami. Šetali smo i po par sati dnevno, a dok je bila budna opisivala bih joj sve što vidimo i općenito joj govorila što radim u tom trenutku (mama će uzeti džezvu, uliti vodu, staviit na štednjak, upaliti vatru...).
    Nekada sam ju ostavljala i u korpi od kolica, no kako se brzo počela dizati na nogice, ta je solucija postajala sve nesigurnija pa smo ju stavljali u gajbu (vrtić) u kojoj se sama zabavila. Istina, to je bilo na kratko (po desetak minuta), no mislim da je za dijete korisno da bude malo samo. Naravno, u slučaju da ne plače i da se ne buni. Ako malo negoduje, treba doći do djeteta, dati mu neku drugu igračku ili pjevati, obraćati mu se dok nešto radiš da te vidi.
    Kada je krenula puzati, onda je bila dosta i na podu.
    No, najviše smo se nosili.
    Sada uglavnom sve radi sa mnom i super mi je.
    Istina, i ja nekada imam grižnju savjesti jer umjesto da se s njom igram, ja kuham, spremam... No, ona se ne buni ako je uključena. Naravno, bude situacija kada joj se ne da biti sa mnom (iako uglavnom voli prčkati po suđu, povrću...) i raditi to što ja radim nego donosi slikovnice, papir za crtanje, puzzle... Ako mogu, prekinem posao na kratko pa joj se posvetim par minuta no onda opet radim svoje, ona svoje i tako brzo prođe vrijeme.
    I da, puno nam znači kada izađemo van prijepodne ili navečer jer se onda poželi igračaka kada dođemo kući.

    A baterije punim na rodinom forumu
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 22.11.2010. at 05:29

  22. #22
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    moja spava po danu dva puta po pola sata, nekad manje. Sta radim? Kad sam odmorna pustim je da se igra dok imam posla i dok je dobra, a ostale dane sizim i cupam kosu. Nema tu pomoci moji su nespavaci. Mali je tri godine i ne spava po danu, valjda se naspavaju po noci tih 12h.

  23. #23
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Ja mislim da beba sama pokaže akd je spremna. Luka do 6 mj nije spavao osim po 10-20 min nakon dojenja,i to u dnevnom boravku di sam dojila bez premještanja u kinderbet. Nakon 6 mj je počeo više biti umoran i sad spava jednom po sat i pol -dva

  24. #24
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja bih voljela da je moja spavala po noći 11h s jedim buđenjem, ali nisam bila te sreće

    spavala je 10ak sati po noći uz 5-10 buđenja, nikad manje od toga

    po danu je do nekih 6 mjeseci spavala 2 puta po pola sata. nakon toga 1 put 1h

    nakon godine dana prestala je spavati danju, a noću je uvijek isto spavala na rate

    prvu prospavanu noć smo imali s 2,5godine

    mislila sam da ću totalno prolupati od pospanosti i umora

    ali prošlo je, i sad je super. i dalje ne spava danju (samo u vrtiću) ali barem noću spava ko medo, s tim da se ponekad budi jer mora piškiti


    što sam radila? bile smo u simbiozi Stalno je bila na meni, marama/sling što već, osim kad se valjala po podu. sve sam radila s njom. sve. kad je mm bio doma onda je bila u simbiozi s njim
    dok sam ja radila stvari koje ipak nisam htjela raditi s njom (npr. čišćenje kupaonice)

  25. #25
    lemica

    Početno

    Drage moje forumašice i mame!! moj malecki ima 3 mj i ne spava mi nikako po danu ili plače ili je nervozan.. bila sam kod pedijatrice i rekla je da je sve ok da se ne trebam sekirat, ali male bebe "moraju" spavati i papati da bi rasle, šta ne ?! šta da radim O.o

  26. #26
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    moja ti malena isto uopće ne spava po danu, a po noći spava od ponoć, ponoć ipo do 9 ipo, 10 s jednim buđenjem..
    probala san je uspavljivati od 10 navečer, pa po 15 minuta ranije svaku večer, ali ne ide... tako da budi sritna što ti tako spava, a uostalom bar ti odspava po danu, 3 puta po pola sata nije baš ništa, viruj mi...
    sritna san što bar navečer spava u komadu, ima jadnih roditelja kojima se bebe bude svaku uru, 45 min... tako da ajde, bar fala BOgu za to..

    A koliko mi se čini iz tvoje ''grižnje savjesti'' mislin da ja i ti imamo isti problem, i možda smo i zaslužne za to što nam dica malo spavaju po danu.. jer san ja svojoj čim bi je podojila i legla u npr. kolica uvatila pričati, zabavljati je i normalno da je dite naviklo na to i neće miruje bez pažnje... ja san mislila, ajme ako je ostavin samu zapostavljan je...
    aj bar imaš sriće kad ti miruje u mei tai-u, (ja ga doduše neman, pa ne znan bi li moja mirovala), ali nemaš razloga se zabrinjavati, pa ne zapostavljaš bebu... uz tebe je, osjeti tvoj miris i otkucaje tvoga srca, a njima puno više ni ne treba... najbitnija im je naša lubav...

  27. #27
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    moj nije po danu htio spavati dok nisam skužila da kad ga stavim spavati na trbuh spava ko top.naravno uz nezaobilazno uspavljivanje na pilates lopti.s tim da do cca 8-9 mjeseci nisam ga ostavljala da spava na trbuhu sam.

  28. #28
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    probaj pustiti djecje pjesmice, moja ih obozava

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •