Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Stenjanje kod bebe

  1. #1
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno Stenjanje kod bebe

    Moja beba od 14 dana je pocela sve jace da stenje. To joj se povremeno desavalo u snu i u porodilistu ali je poslednjih dana bas kulminiralo. Mi smo mislili da su grcevi, ali sad sam pocela da se brinem da nije nesto ozbiljnije. To se desava i nocu i danju, remeti joj san od pre dva dana, a stenjanje je bas jako onako kao rzanje, cuje se iz druge sobe i sav se zgrci pri tom.
    Inace uredno piski, jede ... ne deluje mi umorno, glasno place... Jedino se desi da ne kaki nekih 6 sati pa se onda posteeeeno iskaki nakon toga, pa sam ovu pojavu tome pripisivala, ali sad vidim da stenje i van toga, samo redje...
    Sta moze biti uzrok? Jako me brine natocito jer je meni bila zelena plodova voda na porodjaju pa je u bolnici primao antibiotike... kako da znam da li su grcevi?
    Posljednje uređivanje od lady.x : 17.02.2011. at 16:45

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi ti rekla da to beba piski i/ili kaki.

  3. #3
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    moj sin je tako stenjao, a uz stenjanje je išlo i prduckanje. stolica je bila zelena i često ekplozivna.
    ja sam zaključila da sam imala prejaki let-down, pa se nagutao zraka kod dojenja i da je zato prduckao/stenjao. Prestalo je nakon 2-3 mjeseca. ne sjećam se točno.
    probala sam mu davati neke kapi, jer ga je stenjanje stalno budilo, ali ništa nije pomoglo. prošlo je samo

  4. #4
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Problem je sto on to radi konstantno - kad kaki ali i van toga povremeno: u snu, dok sisa... dok je budan... stalno. A stenjanje je bas jako i glasno

  5. #5
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Stenjanje je ozbiljan znak da bebu ili nešto boli, ili je nešto sa disanjem, zima bebi?
    Jel širi nosnice? jel plavi oko usta dok to radi?
    Ako da, odi odmah dr.

    Moj je malo stenjucko, ali zbilja nije glasno, niti stalno.

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    bile su često te teme. pogledaj ovu

    http://forum.roda.hr/threads/57683-U...21#post1667021


  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Moja beba je isto stenjala. Po noći najviše. baš onako jako da sam mislila da će si grlo pokidat. Pedica mi je rekla da ne brinem. I samo je prestala odjedanput, nakon 2-3 mjeseca. Nije neka utjeha, al navikneš se na to stenjanje i onda samo jedan dan skužiš da to ne radi više.

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Moj bebač je također prve dane stenjao bez plakanja i to samo po noći. Klasične grčeve nije nikad imao. Pomislila sam da je to možda zbog moje prehrane, odmah ujutro sam izbacila kravlje mlijeko i tu noć je stenjanje prestalo. Dan danas ga ne pijem.

  9. #9
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Nama je jedna pedijatrica rekla da to nije normalno da je stenjanje izraz nemoci, da odmah odemo u hitnu, mi otisli (da ne pricam da su tamo sve gripozni u cekaonici), izvadili krv, urin i nista - beba zdrava. Ja mislim da ga ipak muce creva...

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj lady.x prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je jedna pedijatrica rekla da to nije normalno da je stenjanje izraz nemoci, da odmah odemo u hitnu, mi otisli (da ne pricam da su tamo sve gripozni u cekaonici), izvadili krv, urin i nista - beba zdrava. Ja mislim da ga ipak muce creva...
    Zapravo je potpuna klonulost, uspavanost i nezainteresiranost (za okolinu, za hranjenje...) izraz nemoći kod tako malih beba. Sve ostalo može ili ne mora biti normalno. Ali mi je logično da bilo tko da savjet da se sa bebom ode na hitnu ako majka sumnja na bilo što, obzirom da je vrlo nezahvalno davati bilo kakve savjete za tako malu bebe na neviđeno (preko telefona i sl. ).

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Čudno da pedijatrica šalje bebu na hitnu zbog stanja koje predstavlja konstantan problem a ne hitan i iznenadan. Jel to hitna pedijatrijska služba u bolnici ili su dijete obrađivali drugi specijalisti?

  12. #12
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Moja beba je imala infekciju u bolnici i to je pedijatar koji je tamo o njemu vodio racuna, pa se mozda uplasila da to nesto nije zaleceno kako treba i verovatno me zato poslala. Ja sam videla da meni beba dobro izgleda - raspolozen, jede, kaki... ali kad mi je ona rekla "Molim vas idite koliko nocas", ja sam morala jer oka ne bih sklopila, e sad samo panicarim da nije sta tamo pokupio, nadam se da nije...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •