Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: različita mišljenja ortopeda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno različita mišljenja ortopeda

    Bok,
    što vi mislite, da li nakon dva različita mišljenja treba ići i po treće? Naime, od 5 tjedana nosimo duplo široko povijanje za našu bebicu, dijagnoza desni kuk 2a (privatni ortoped m), potom nakon još cca 6 tjedana (Neva je tada već prešla 3 mjeseca) dijagnoza 2b, te se stavili pavlikovi remenčići.
    Danas, nakon 5 dana i noći sa remenčićima smo imali termin i kod drugog doktora (dč), koji tvrdi da su kukovi u redu i da samo ponekad vježbamo?!
    Naravno, ovo drugo mišljenje nam se više sviđa, jel moguće da se tako razlikuju u pogledima i mišljenjima? Drugi dr je puno više posvetio uzw pregledu i dva puta gledao kuk i tvrdi da je sve u redu. Prvi je gotovo iste sekunde rekao da još nije u redu.

    Ivanova (i Nevina) mama

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    25

    Početno

    Mi smo išli po četiri različita mišljenja s našom kćeri. Prvi ortoped (privatni) sve je super. Drugi ortoped (Klaićeva-imali zakazan termin pa da odemo) nakon pregledavanja na UV oko 20 sekundi, dijagnoza odmah Pavlikovi remenčići. Ja totalno zbunjena, pa sam išla po daljnja mišljenja. Treći ortoped (privatni)- nije savršeno, ali nije za remenčiće, samo vježbanje. Četvrti ortoped (privatni)- isto kao treći.
    Morala sam tako da se smirim. Platila sam sve skupa puno, ali isplatilo se. Nije trebala remenčiće. Danas godinu dana kasnije normalno hoda i sve je u redu.
    To je naša priča, a ti odluči sama...

  3. #3
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Mi smo sa nekih 2 mjeseca išli na Šalatu ortopedu i mišljenje mladog doktora je bilo da P. treba remenčiće i odmah su ih montirali, dok T. ne treba ali da i njega dovedemo na kontrolu za mjesec dana. Zatim odlazimo privatno poznatom dr.V. koji kaže ne treba remenčiće,samo vježbajte i vidimo se za 2 tj.Eto nas za 2 tj., oboje moraju u remenčiće inače će šepati??Slučajno to spomenemo isti dan prijatelju koji je ortoped u Lovranu te odlazimo tamo.On je rekao da nisu kukići idealno no da imaju tek 2 i pol mjeseca, da su 3 tj ranije rođeni i da se do kraja 3 mjeseca života kukovi razvijaju.Te da se na UZV slikama od prijašnjih doktora vidi znatan napredak.Samo što šire povijati.Eto nas sa mjesec dana kada su korigirano imali 2 mjeseca i 3 tjedna (u stvarnosti 3,5 mj) i kaže da je puno bolje i da nastavimo sa širokim povijanjem i dođemo za mjesec dana.Kad smo došli, rekao je da su kukići idealni kao prijmer za školsku knjigu.
    Sad imaju 7,5 mjeseci, pužu ko blesavi, vježbaju s Bobath terapeutima (zbog krvarenja u mozgu nakon rođenja) i sve je u najboljem redu!

    Realno je da se kukovi razvijaju do 4 mjeseca djetetova života!I neki doktori uvažavaju mišljenje da ih treba pustiti da se sami razviju, a tek kasnije reagirati ako se ne razviju (npr u riječkoj regiji), dok neki (npr u zg-u) imaju stav ako s mjesec dana nisu razvijeni odmah u remenčiće jer da je lakše manjim bebicama ispravljati kukiće.Iako bi se često puta i sami razvili da ih se pusti, ali predostrožnosti radi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    3.doktor iz Lovrana, koji gostuje tjedno u zg. poliklinici, preporučio široko povijanje još mjesec dana i nakon toga nalaz super. Bilo pa prošlo, jedino krštenje prošlo u remenčićima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    28

    Početno

    Čitam vaše poruke i nemogu vjerovati moja malena je dobila remenčiće s 2 i pol mjeseca i bili na kontroli i doc kaže da je prezadovoljan jedan kuk potpuno ozdravio dok drugi još treba ,,doradu" . Sad je 5 mjeseci i očekujemo slijedeći tjedan da ih konačno skine. jel zaista moguće da bi se to dalo i samo ispraviti uz vježbe i široko povijanje???????????'''

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mi smo isli s 5 tj. privatno, nalaz los, ali dobili smo samo široko duplo povijanje "da se da šansa kukićima", a ako s 12 tj.ne bi bilo pomaka, još uvijek ima vremena za remenčiće. Nalaz je tada pokazaoda se sve popravilo. Pitala sam dr. za tu praksu "remenčići odmah", rekao nam je da u bolnici često nema vremena za detaljan pregled, pa da budu ziher odmah montiraju remenje. Ali naravno ovisi i u kojoj dobi se dodje na pregled.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    24

    Početno

    Najbolje je ukoliko se pokaže takav nalaz, odnosno displazija većeg stupnja ili subluksacija, odmah postaviti remenčiće. Frida ih je počela nositi s mjesec dana i nosila ih je 3 mjeseca neprekidno. Otišli smo po 3 mišljenja i sva tri liječnika su postavili istu dg samo različitu th. Prvi doktor je rekao samo abdukcijske gaćice a ostala 2 remenčiće. I ja sam bila za remenčiće.Čak nam je jedan od doktora i rekao da ukoliko ne poduzmemo ništa djete najvjerojatnije ne bi prohodalo. Smatram da to nije zafrkancija i da je najbolje što prije poduzeti mjere, jer se problemi puno brže rješavaju što je djete mlađe. Moram još nadodati da prvi liječnik koji uoće nije ortoped a radio nam je uzv kukova (privatno) nije bio za remenčiće, ali je meni instinkt i poznavanje genetske predisponiranosti govorilo drugačije...
    S Klaićevom imamo vrlo pozitivna iskustva i ne slažem se da daju remenčiće šakom i kapom kako su mnogi pisali, već ukoliko vide da za tim postoji potreba. Toplo preporučujem ortopeda Ozrena Vrdoljaka.
    Pozdrav

  8. #8
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    dali se netko susreo sa slabo pokretljivim kukicima ??? dobili smo vjezbice ali ne moramo siroko povijati te kontrola nakon 3 mjeseca , to mi se malo cini daleko tek za 3 mjeseca
    inace uzv odlican ,, bilo bi mi drago ako netko ima iskustva da ga podijeli

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •