Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 170

Tema: Sv.Duh vs Vinogradska najnovija iskustva

  1. #101

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ovo su stvarno lijepe novine za SD

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Aaa super, uskoro me ceka porod na SD pa sam se iznenadila kad sam procitala da nema virkanja, naravno ugodno
    Rodila sam tamo prije dvije godine, tad je jos uvijek bio stari rezim.
    Jel se promjenilo sta za posjete? Imam curu od dvije godine i voljela bi ju vidjeti dok sam u bolnici, naravno ako je zdrava, iako ni sama neznam sta bi tocno

  3. #103
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Meni u Vinogradskoj virili u gaće, nisu mi mjerili tlak, ni temperaturu. Nakon prvog puta su govorili kad su prilazili mome krevetu: gospođa je dobro.

  4. #104
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    SD se mijenja nabolje

  5. #105
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    A kakvi su im sada ležajevi u boksovima? S prvog poroda se sjećam nekog svemirskog plavog ležaja koji vjerojatno omogućuje rađanje u različitim položajima, samo što mi to tada nitko nije rekao, a ni ja s blizancima, zatkom i stalnim ctg-om nisam tražila položaj drugačiji od uobičajenog, polusjedećeg. Smatrala sam uspjehom što poštuju moju želju da rodim bez lijekova, ubrzavanja i epiziotomije. Ovaj put nema nikakvih rizičnih elemenata i želim okomiti položaj i da mi koljena ne budu iznad zdjelice.
    Jesu u svim boksovima ti ergonomski ležajevi ili još ima onih iz prvog svjetskog rata? Nadam se da ta ergonomija nije samo za ukras kao stolčić u Vinogradskoj.

  6. #106
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    U svim boksevima su ti ležajevi i ja sam i prošli i ovaj put rađala u skoro pa sjedećem položaju.
    Osoblje je zbilja vrlo susretljivo. Nemam zamjerki, a bila je gužva, da se razumijemo.

  7. #107
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Što se tiče ctg-a ja nisam cijelo vrijeme bila priključena, a i mogla sam šetati.
    Što god su trebali napraviti tražili su moju dozvolu i objasnili su mi zašto nešto rade.

  8. #108
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Super! To već ima smisla. I prema meni su ljubazni i susretljivi. Nadam se da će biti i na porodu.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ja sam isto šetala između ctg-a (prije 5 g.)
    i sjećam se tih svemirskih stolica u boksevima, mislim da su bili u svima al ne bih se kladila...
    uglavnom, ja sam rađala na jednom takvom, gotovo u sjedećem položaju
    babica divna žena, crvene kose do ramena, ne sjećam se imena
    dr. došla tek na kraju
    i tad (prije 5 god.) su mi svaku stvar objašnjavali što će mi raditi i da li pristajem, dok prije 9 god., kad sam rađala prvi put na SD, to nije bio slučaj...šutili oni-šutila ja, nabili drip svima sreda bez ikakvog pojašnjenja...
    ovog puta sam dobila sve što sam htjela (lijepo zamolila bez dripa i ukoliko može i bez epiziotomije) i sve su prihvatili... babica se maksimalno trudila, masirala međicu, na kraju sam prošla bez ijednog šava...
    srećom, porod je išao takvim tijekom da je sve to bilo moguće, naravno da se nešto zakompliciralo da bih prihvatila sve što je potrebno...

  10. #110
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pandora, ja sam u Vinogradskoj rodila na stolčiću
    Mogla sam šetati, čučiti, sjediti, biti na lopti...sve što sam željela sam i dobila. Odnosno sve što nisam željela mi nije nametnuto

  11. #111
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Vinogradska ima stolcic?

  12. #112
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Sarasvati, znam za tvoju priču sa stolčićem i drago mi je da ga je barem netko koristio, ali koliko sam shvatila ti si među rijetkima kojima je to uspjelo, nije baš da ga šakom i kapom nude rodiljama. Mnoge očito i ne znaju da postoji ta mogućnost. Evo, Apsu već čupa kosu. Ako me pamćenje dobro služi (ne da mi se sad pretraživati forum), pisalo se o kojekakvim izgovorima kojima sabotiraju upotrebu stolčića, tipa rodilja mora udovoljavati ne znam kakvim sve kriterijima, osoblje se mora educirati i tome slično. I onda ta "edukacija" trajeeeeeeeeee... do daljnjeg. Kao da se radi u najmanju ruku o nuklearnoj podmornici pa je potrebno uložiti ekstremne i dugotrajne napore da se ovlada tom kompliciranom spravom! Meni to sve skupa izgleda kao jeftina isprika kojom pokušavaju opravdati nespremnost da odustanu od svoje komocije. Voljela bih da griješim, da se i tu napokon stvari počnu mijenjati i da što više žena rodi na lakši, ugodniji, zdraviji i prirodniji način.
    Posljednje uređivanje od Pandora Aura Monroe : 03.10.2014. at 01:48

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    Pandora, na žalost ne griješiš. Ja sam prošli tjedan bila na razgovoru u Vinogradskoj sa predstojnikom i jednom doktoricom. Sastanak sam dobila nakon što sam predstojniku uputila mail jer sam poludjela što nigdje ne mogu dobiti informacije o porodu, pa sam uputila takav mail da mi je sutra odmah zakazao sastanak. Spremam se objaviti i mail i razgovor, ali još moram doći sebi.
    Uglavnom zanimao me stolčić i doktorica koja je bila na sastanku mi je odgovorila da imaju, ali ne koriste i da ga gotovo sigurno ne mogu dobiti jer su dvije primalje na sve žene koje radjaju i oni nemaju uvjete. Ja u to ne vjerujem, gdje ima volje ima i načina. Uglavnom nije mi se svidio njihov stav o ničemu.

  14. #114
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apsu, otkud sad tvoje čuđenje!

    Pandora, Vinogradska ga je dobila krajem 2013, mislim. Moj porod je bio treći porod na stolčiću u bolnici. Ne znam koliko ih nakon mene bilo. Istina je da lako daju izgovore, zato treba biti uporan i odlučan.

    Mjestopodsuncem, baš me zanim o kojoj je doktorici riječ. Jednoj sam postavila direktno pitanje zašto prvorotka ne bi smjela (?!) roditi na stolčiću, ali odgovor gotovo da nije ni imala. Ali je jako bila protiv toga. Dok je jedna druga rekla da može, ali da je pitanje hoće li netko tko zna biti u blizini... Ništa me to nije pokolebalo.
    A jedna od primalja iz Vinogradske...

  15. #115
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja znam za 2 poroda na stolcicu, sarasvati i mama koja je rodila noc il dvije nakon mene. Cula sam da je sestra govorila (mislim drugim sestrama) da je bila na stolcicu i izgubila dosta krvi

    Znaci onda (u veljaci) se dalo pogoditi za stolcic. Il je i ta imala srece

  16. #116
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Sarasvati, pa ne znam, nekako sam to ispustila/izostavila, ne znam kako sam to preskočila. Eto ja doista nisam pojma imala da vinogradska ima stolcic, da sam znala možda nebi otišla na sd..

    I doista,stvarno, ali najstvarnije ti više nikad neću ni napisat poruku, ni odgovorit na poruku, jer ti stigne jedna od njih pet, nebrisačico inboxa!

  17. #117
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam za 2 poroda na stolcicu, sarasvati i mama koja je rodila noc il dvije nakon mene. Cula sam da je sestra govorila (mislim drugim sestrama) da je bila na stolcicu i izgubila dosta krvi

    Znaci onda (u veljaci) se dalo pogoditi za stolcic. Il je i ta imala srece
    Sjećam se da si mi govorila za nju. Zapravo sad se i ne mogu sjetiti za koji to drugi po redu porod ja znam.

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Sarasvati, pa ne znam, nekako sam to ispustila/izostavila, ne znam kako sam to preskočila. Eto ja doista nisam pojma imala da vinogradska ima stolcic, da sam znala možda nebi otišla na sd..

    I doista,stvarno, ali najstvarnije ti više nikad neću ni napisat poruku, ni odgovorit na poruku, jer ti stigne jedna od njih pet, nebrisačico inboxa!

    Ja sam žena dojilja i nemoj mi stvarati stres...

  18. #118
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Planiram roditi na Sv. Duhu i samo skupljam iskustva od svukuda, a i pitanja vezano za ono što sam čula:
    1. Treba li roditi u vlastitoj spavaćici i je li dovoljno da ih ponesem npr 3?
    2. Trebam li za bebeka nositi odmah pelene i kremicu u torbi za rodilište, ili to sve imaju?
    3. Treba li muž doći s jednokratnim odijelom ili to dobije gore?
    4. Treba li otići na pregled na Sv. Duh ili da samo banem s torbom za rodilište i čitabama od kompletnog vođenja trudnoće od svog gin.? (On, moj gin, veli da nikakvi pregledi u bolnici prije poroda nisu potrebni jer uostalom imaju lošiju opremu od njega, to vjerujem, pa ni nema koristi, a i samo bih nepotrebno radila gužvu i sebi i drugima u trudničkoj ambulanti..? I još mi gin veli da plan poroda nema smisla jer na Sv. Duhu tak i tak puštaju pupčanu da otpulsira, dapače ju i masiraju da sve izađe, da je bolje da se isklistiram ak to tijelo ne bu samo odradilo s trudovima, obrijem i sl. doma da to ne radim u bolnici itd. i posvetim se disanju..)
    5. Muž ne smije biti sa mnom u predrađaoni, ali ulazi u rodilište kad ga puste? Imam li tijekom tog vremena stvari sa sobom- u slučaju da mi npr trebaju mobitel da se javim mužu ili giniću, il ak mi jednostavno treba vode, budući da navodno daju ženama normalno piti?
    6. Čim banem u rodilište odmah će me prikačit na aparate pa za mene opcija nije šetanje (srce), šmrc, al' naći će se netko tko će me otkačit ak' npr moram na WC? Čitala sam da se sestre na odazivaju baš, pa nije vrag da bum u trudovima morala trpit ležećki dok se netko ne sjeti doć? Pa popiškit ću im se na krevet, a navodno im fali posteljine..? Pa ne bum valjda u popišanom danima..?
    7. Joj, hrpa mi se gluposti mota po glavi.. Najradije bih da me moj ginić porodi...

    Veseli me, s obzirom na broj poroda i komplikacija u trudnoći, da je postotak živorođene djece i zadovoljnih mama jako visok kad se isporedi s drugim rodilištima. Zato mi i jesu prvi izbor, uz to što su mi i najbliži.
    Posljednje uređivanje od Junior : 17.10.2014. at 16:11

  19. #119
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    1. Mozes imati svoju spavacicu, a mozes i dobiti bolnicku. Zna se dogoditi da fali spavacica pa imaj za svaki slucaj svoju. Dosta se prljaju zbog krvarenja pa ti savjetujem da koristis njihove. Svako jutro uzmes na hodniku s kolica (pozuri jer jako brzo nestanu )
    2. Moras nositi pelene, kremu i vl. maramice. Imaju i oni pelene, ali se ocekuje da doneses za svoje dijete.
    3. Dobije odijelo (mora imati potvrdu da je bio na trudnickom tecaju, nas konkretno nisu trazili, ali bolje da ponese...)
    4. Pretpostavljam da te nece odbiti u bolnici ako nisi kod njih bila na pregledu, ali je uobicajeno da se zadnji pregled(i) obave u bolnici u kojoj ces roditi. Prema mome iskustvu, nisu radili uvijek uzv, ali provjere tezinu, urin, jesi li otvorena. I pred kraj rade CTG. Ne znam jel tvoj gin ima taj uredjaj.
    5. Spakiraj 2 torbe. Jednu za (pred)radjaonu i jednu za kasnije za sobu. U ovoj prvoj mozes normalno imati mobitel, vodu...i sve sto ti je najnuznije. Muza zovu kad te sele iz predradjaone u box.
    6. Otkopcaju te s CTGa ako moras na WC. Ja se ne mogu pozaliti na sestre u predradjaoni. Nije da trce oko tebe, ali sve korektno obave. Vjerojatno ako je velika guzva ne stizu bas sve isti trenutak.
    7. Ako je on doktor na Sv. Duhu mozda se mozes dogovoriti da dodje na porod.
    I na kraju savjet, ako jos niste obavili trudn. tecaj, obavite ga na Sv. Duhu pa cete sve doznati iz prve ruke.
    Sretno!

  20. #120
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja ni na porodu ni poslije nisam imala ni kap krvi na spavacicama. Cak sam dosta mama cula koje kazu isto

  21. #121
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja, kao ni Vrci nisam imala krvi na spavaćici. Ali to ovisi o intenzitetu krvarenja.
    Rađala sam u svojoj spavaćici jer oni imaju manjak spavaćica a puno rodilja.
    Nakon prijema u rodilište, uzv-a i ctg-a, pa čak i ako te ne klistiraju, ideš na tuširanje. Na wc možeš kad god ti je sila.
    Ja sam šetala dosta, a i nisam cijelo vrijeme bila prikopčana na ctg. Moj suprug je gore dobio odijelo.
    Ovo da ne daju piti mi je presmiješno, ne znam odkud ta info ali je posve netočna. Dapače, nude piti, i pitaju da li je sve u redu i da li ti ikako mogu pomoći.
    Mobitel cijelo vrijeme možeš imati uz sebe.
    SD je doživio preporod.

  22. #122
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Junior ako te još nešto zanima slobodno pitaj. Možeš ovako možeš na pp.
    I ne brini, sve ćeš ti srediti bez problema

  23. #123
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Joj...sad sam pročitala da si napisala da daju piti. Neispavana sam

  24. #124
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Idnom prvotno napisa Vidi poruku
    1. Mozes imati svoju spavacicu, a mozes i dobiti bolnicku. Zna se dogoditi da fali spavacica pa imaj za svaki slucaj svoju. Dosta se prljaju zbog krvarenja pa ti savjetujem da koristis njihove. Svako jutro uzmes na hodniku s kolica (pozuri jer jako brzo nestanu )
    2. Moras nositi pelene, kremu i vl. maramice. Imaju i oni pelene, ali se ocekuje da doneses za svoje dijete.
    3. Dobije odijelo (mora imati potvrdu da je bio na trudnickom tecaju, nas konkretno nisu trazili, ali bolje da ponese...)
    4. Pretpostavljam da te nece odbiti u bolnici ako nisi kod njih bila na pregledu, ali je uobicajeno da se zadnji pregled(i) obave u bolnici u kojoj ces roditi. Prema mome iskustvu, nisu radili uvijek uzv, ali provjere tezinu, urin, jesi li otvorena. I pred kraj rade CTG. Ne znam jel tvoj gin ima taj uredjaj.
    5. Spakiraj 2 torbe. Jednu za (pred)radjaonu i jednu za kasnije za sobu. U ovoj prvoj mozes normalno imati mobitel, vodu...i sve sto ti je najnuznije. Muza zovu kad te sele iz predradjaone u box.
    6. Otkopcaju te s CTGa ako moras na WC. Ja se ne mogu pozaliti na sestre u predradjaoni. Nije da trce oko tebe, ali sve korektno obave. Vjerojatno ako je velika guzva ne stizu bas sve isti trenutak.
    7. Ako je on doktor na Sv. Duhu mozda se mozes dogovoriti da dodje na porod.
    I na kraju savjet, ako jos niste obavili trudn. tecaj, obavite ga na Sv. Duhu pa cete sve doznati iz prve ruke.
    Sretno!
    Hvala na odg.
    Trudnički smo obavili u DZZ. Mužu je radi posla jedino njihov termin odgovarao jer je najkasniji, tako da nismo bili u prilici razgledati rodilište. Otprilike znam gdje je što jer sam više puta sad u trudnoći bila na SD radi pregleda, ali ne ginekoloških. Ginić mi ima CTG (nije na SD), no nije problem u CTG-u nego EKG-u na koji ću, po preporuci specijalista, morati biti prikopčana za vrijeme trudova. S bebekom je, da pokucam o drvo, sve ok.

    Ok, pelene sam spremila, i 2 tetre za svaki slučaj, kremica je tu.

    @Sani1612 -joj, hvala za napomenu o tuširanju- gel za tuširanje nisam ni imala na popisu, al glavno da imam 4 ručnika u torbi i šlafrok koji mi zauzme pol' torbe jer je od flisa...! Da nisi spomenula prala bih se s asepsoletama i vlažnim maramicama. :D :D :D Sad sam skužila da nemam ni češalj, al' imam 2 štapića za kosu i 10 gumica.. Biserka! Mozak mi više ne funkcionira.

    Srećom je frendica jučer donijela spavaćicu u mojoj naj boji - zelenoj. :D Inače spavam u muževim starim rastegnutim majicama i ispranim košuljama jer mi skoro dođu do koljena pa mi je taj dio u vezi spavaćica zato bio bitan. :D Naime do jučer nisam imala nijednu. :D Bum danas-sutra zapičila do 2nd hand shopa- nema čeg nema za 10 kn, al' to mi do sada nije ni palo na pamet pogledati.

    Već vidim kak' ću vjerojatno zaboravit' nekaj...

    1. Kaj mi treba od dokumenata- sve nalaze trebam iskopirati, ponijet trudničku knjižicu, UZV-e od bebeka, vjenčani list (radi prijave rođenja u rodilištu), osobnu zdravstvenu, dopunsku, pamet...? Ima li još nešto?
    2. Hoće li mi dat gore piti vitaminske dodatke koje sam pila i do sada?
    3. Je'l odmah nosim stvari za bebeka za izlazak iz rodilišta ili nam to muž može donijet tijekom vizita? Pitam jer ne znam je'l to med. sestra možda pregledava pa da stigne intervenirat jesmo li kaj zaboravili..? (odvojila sam jednokratnu i tetru, vlažne maramice, bodi, termo čarapice, odijelce od flisa u 2 dijela, pamučnu kapicu i kombinezon od flisa s kapuljačom u kojem će malo plivat, al bu ok kroz mjesec-dva.. Nekak' mi se to čini da je to malo odjeće, il je to zato kaj je sve tak' sićušno, ne znam.. Frendica je rekla da bum si bebača oblekla k'o da smo u Sibiru...)
    4. Autosjedalicu nemamo (nemamo ni auto), al' smo zvali Ekotaxi i vele da kod naručivanja taxija samo napomenemo da nam "treba autosjedalica kategorije 0 radi izlaska iz rodilišta" i da se to ništa dodatno ne naplaćuje. Zgodno za znati. Vjerojatno je to isto i s drugim taxi službama.

  25. #125
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Eh, još jedno pitanje, ne znam je li ovo mjesto za to- trebam li kupiti Syntocinon sprej da potakne laktaciju, za svaki slučaj ili..? Našla sam to na nekim popisima za rodilište...

  26. #126
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Prvo- izvadi šlafruk iz torbe.
    Na sd-u je toliko toplo da ti stvarno nece trebati. Ja sam svoj odma poslala nazad doma.

    Mene nitko nije pitao sta pijem niti su gledali da li imam kakve dodake prehrani.

    Odjecu za bebu donosi muz kada dode po vas

    Nikakav sprej ti ne treba, samo dobra volja, puno ljubavi i strpljenja za bebu koja ce sama potaknuti laktaciju

    .. I jos nesto. Spremi si u torbu nesto za jest. Ja sam nakon poroda bila stravicno gladna a propustila taman dorucak. Mislim da bi se onesvjestila da me cimerica nije nahranila.. Opcenito je dobro tamo imati nesto pri ruci za jest, ja da sam pojela njihova 3 rucka, i dalje bi bila gladna

  27. #127
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mozda da poneses neku kremu ili mast za bolne bradavice? Ne znam imaju li wc papira ili da poneses rolu? Punjac za mobitel?

  28. #128
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja nisam ništa od nalaza kopirala. Doduše pregledavali su me nakon termina tako da sam imala njihovu uzv procjenu i kks.
    Bitni su im ogtt, bris na streptokok i krvna grupa. Sve tvoje papire stave u mapu kad dođeš na prijem i potom ti ih vrate u sobu nakon poroda.
    Na prijemu dobivaš plastificiranu narukvicu koja ti ne smeta pri tuširanju. Tamo su tvoji podaci.
    Vjenčani list ne nosiš u rodilište. Dan nakon poroda sestra ti donese papir na kojem napišeš svoje i partnerove podatke.

  29. #129
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Znači šlafrok raus? Ok. :D :D :D
    OGTT nisam ni radila do sada, izgleda da nije bilo potrebe. U KKS i urinu je sve u vezi šećera bilo ok. Je'l bih trebala na OGTT? Mislim da to baš nije rutinski test..? Papa i brisevi do sad su bili ok, krvna grupa 0+, imam za udijelit' ak bu i mali + i radi žutice bu mu trebalo. Tata je -, al' bitno da ima pozitivan stav. :D

    Eh da- WC papir, spakirala 2 role justincase. Hvala :D

    Za jesti imam hrpu sjemenki, vakuumirano. Orahe, bademe, lješnjake... Muž to zove "hrana za ptice". :D Najbolje mi je za želudac jer ubija kiselinu i glad, uz to što se tako napucavam s oligoelementima i nezasićenim masnim kiselinama za kvalitetnije mlijeko (joj, koji štreber...) Niš' drugo se ne usudim ovako ranije spakirati, a nisam baš tip za kekse i ostalo kaj mogu smrvit po sebi i drugima, osim tog izbjegavam gluten. Šaka oraha i badema mi ubije i najjaču glad, a za to mi treba inače kila napolitanki. :D (i onda uz napolitanke popijem vode i napuhnem se k'o vrabac).

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    od svega čega se sjećam da mi je DOISTA bilo potrebno u rodilištu odmah nakon poroda su ulošci (oni vatirani), jednokratne gaćice i voda (žedna za poludit!)
    za slijedeći dan (jutro) još neseser sa osobnim hig. stvarima (ali stvarno osnovnim)

    sve ostalo mi je bilo manje bitno i moglo se donijeti naknadno, makar sam, naravno, imala sve spremno u torbi...
    eh, da i ja se sjećam trpanja šlafroka u torbu (koji je zauzeo više od pola mjesta) a gore vrućina (na SD mislim)... tako da mi to definitivno nije trebalo, ovaj put ga ne planiram nosit...

  31. #131
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    jeste pogledale našu web stranicu, rodilista.roda.hr ?

    tamo ima informacije koje opreme koje rodilište ima/nudi, uz njihovu statistiku.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Evo još friskih iskustava sa Sv. Duha. Rodila tamo prošli tjedan, treći put. U trudničkoj ambulanti gužve uopće nije bilo - ili su se oni bolje organizirali, ili su se trudnice ipak malo rasporedile na druga rodilišta ili je natalitet zbilja pao ili sve to troje skupa. Uglavnom, radi vise doktora i nikad nas nije bilo u isto vrijeme vise od 4-5 na jednog doktora - dakle minimalno čekanje.
    porod je išao zbilja brzo, to mi je treći (pa i zbog toga), no i treća indukcija. Epiduralnu nude, ali je ne nameću, naravno, niti je se mora moliti. U radjaoni su svi zbilja ok, vrlo korektan odnos, rodila sam vrlo brzo i uz primalju i doktora - bez ikakve posebne intervencije, beba 4 kg, bez rezanja i pucanja.
    babinjace - kako su cure gore napisale, nema gledanja u gaće i sl. Pedijatrijske sestre na usluzi, ali ja nisam trebala ih puno. Vise su za prvorotke reaktivne, nego proaktivne, pa ako se zeniras ih zvati da pomognu oko dojenja, pomoći nećeš dobiti. No ako ih pozove, dolaze odmah.
    inzisitiraju na dojenju, ali ne kao prijašnjih godina, npr. Meni je rekla sestra da mi bebu po noći mogu malo dohraniti,, ako se hoću odmoriti, jer sam imala gadnu ragadu. To me malo začudilo moram priznati.
    da završim - sasvim sam zadovoljna odnosnom i profesionalnoscu, pa i toplinom osoblja i stvarno mogu reci da svi unutar mogucnosti rade najbolje sto mogu,
    jedna ogromna zamjerka je dozvoljavanje posjeta u sobu. Dakle, na stranu higijenski uvjeti, ljudi koji dolaze od svukuda i nose svakojake viruse (recimo da će beba tome u nekoj mjeri biti izložena i kad bude Otpuštena). No, u sobu udje vise od dvije osobe poo rodilji, pa ih u onoj maloj sobi bude desetak, zvone mobiteli, kašlje se, kiše i slično, dok rodilje krvare, doje, bebe placu i slično.
    ukoliko budem u prilici, svakako ću napomenuti nekom odgovornom tamo da odluka o posjetima u sobu nije najbolja.
    za kraj - za sve ostalo mogu samo pohvaliti.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Da - i pakleno je vruće. Samo u spavacici se možeš skuhati, a bebe zamotane u tri Tetre i u jastuku ... Prozor ne možeš otvoriti stalno, jer onoj koja je do prozora bude pak prehladno.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    i ja se spremam uskoro na sv. duh pa mi je ovo drago za procitati
    nego, radi cega su ti inducirali porod, ako smijem pitat?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    i ja se spremam uskoro na sv. duh pa mi je ovo drago za procitati
    nego, radi cega su ti inducirali porod, ako smijem pitat?
    1. put zato sto sam bila već 41+5 tt
    2. i 3. put zato sto sam bila dosta otvorena (4 cm) i sve sasvim spremno za porod, a velike bebe sam nosila pa je bila odluka da radjam indukcijom u 40. tjednu bolje nego da čekam da krene prirodno zbog veličine djeteta (svo troje > 4 kg). Drugi i treći put je prošlo ekspresno (treći porod za 3,5 sata od prokidanja vodenjaka).

  36. #136

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Aha...
    Samo jos pitanje o famoznim spavacicama? Nosila si svoje ili?

  37. #137
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Na sv.duh se nose vlastite spavaćice.

  38. #138
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ima i njihovih, ali bude nekad nestašica.. Ja sam uglavnom koristila njihove..

    Isto su me naručili na,indukciju, ali je srećom krenulo prirodno.. Beban je bio 4600, rodila sam vrlo brzo..
    Da su me inducirali mislim da bih umrla na tom stolu jer su mi prirodni trudovi bili užasno jaki.. Sve me strah kakvi bi mi bili pod dripom..
    Vodenjak mi je pukao sam, rodila sam možda sat vremena nakon toga..
    Odbila sam drip i prokidanje vodenjaka, poštivali su svaku moju želju..

    Eto, to je moje iskustvo..

  39. #139

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i njihovih, ali bude nekad nestašica.. Ja sam uglavnom koristila njihove..
    Isto ovako je bilo i za moja zadnja dva poroda gore...koristila sam njihove, ali to je bilo prije par godina.
    Pitam jer sam tad natrpala torbu sa svojim spavacicama koje mi na kraju uopce nisu trebale, pa da opet ne vucem bezveze.

    Btw, i ja sam odbila drip i postivali su to (tj. molila sam ih . Porod je krenuo sam nakon prokidanja vodenjaka, za 45 min sve bilo gotovo.

  40. #140
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja sam rodila prije par mjeseci i cijelo vrijeme bila u svojim spavaćicama jer njihovih nije bilo.

    Mene su inducirali zbog gestacijske dobi,rodila sam u 43.tjednu.

  41. #141
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Prije dva i pol mjeseca ne samo da nije bilo dovoljno spavaćica - neke žene su rađale u kutama - nego skoro ni benkica za bebe. A moj je prve noći stalno bljuckao plodnu vodu i trebalo ga je nekoliko puta presvlačiti.

  42. #142
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ako imamo potvrdu s tecaja od 2012., vrijedi li nam ili moramo ponovo na tecaj (kako bi muz mogao biti sa mnom - prosli put je bio)?
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 23.01.2015. at 16:53

  43. #143

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    I to smo pitali jučer na SD . MM je bio sa mnom na porodu gore oba puta, prošao tečajeve i naravno - ostavio potvrde gore .
    Naravno da treći put nije htio ići na tečaj pa smo pitali jel može bit pri porodu bez potvrde i rekli su da nema nikakvih problema, ako je već bio kod njih.

  44. #144
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Sjajna vijest. Muzeki su vec utvrdili znanje i drago mi je da ne inzistiraju na ponavljanju. :D

  45. #145
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Koliko sam skužila, zapravo, sve rjeđe traže potvrde za prisustovanje porodu kao pratnja.
    Prije par mjeseci bila sam sa prijateljicom na porodu i nitko me nije pitao za potvrdu

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav cure,

    ima li tko kakvih novih iskustva sa poroda na sv duhu?

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    lupa2222, sta te zanima?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Evo, i ja se dvoumim između Sv. Duha i Vinogradske. Prvi porod mi je bio prije 4 i pol godina u Sv. Duhu i zaista mogu reći sve najbolje. No, ovaj put nekako više naginjem prema Vinogradskoj. Ono čega je mene nekako najviše strah je pomisao na šivanje. Tog me je bilo strah i prije prvog poroda, i posrećilo mi se. Rodila sam bez jednog jedinog šava. Sad, istina da sam se mazala preventivno uljem, da sam bila bez epiduralne, te sam možda zaista sama sebi najviše pomogla da bude tako. No, zbog tog pozitivnog iskustva se pitam da li zaista trebam mijenjati bolnicu. Zanimaju me iskustva iz Vinogradske, da li su vas šivali, da li je šivanje boljelo? I još nešto što baš i nema veze uz temu, ali zanima me da li šivanje manje boli ukoliko se rodi uz epiduralnu?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Ja sam pri izgonu rekla da ne zelim epiz. Postivali su moje zelje. Nadam se ovakvom scenariju i drugi puta jer si ne mogu zamisliti da mi netko reze vaginu. Sorry moja vagina mi je svetinja i nije javno dobro. Samo nemoj sutiti. Jasno izrazi zelju i ustraj. P.S. rodila sam u vinogradskoj i prije poroda dobila one formulare gdje te pitaju za određene postupke, tako i za epiziotomiju.

  50. #150
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Jesam se i ja na svetom duhu derala da necu epi pa su me rezali. I plan poroda sam imala i svejedno rez. Zena mi se ispricavala i rezala.
    No, kaze mm da misli da je stvarno bilo potrebno, da nije popustila napetost da bi eksplodirala.. Nisam zaboravila taj rez nakon vise dvije godine, uzasno.

    Ono sto mozete je prije poroda traziti na pismeno da potpisete da necete epi na svoju odgovornost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •