Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 170 od 170

Tema: Sv.Duh vs Vinogradska najnovija iskustva

  1. #151
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Po meni svakako bolje epi nego popucati kao ja.Da sam samo znala nikada,ali baš nikada ne bih napisala i potpisala da ni u kojem slučaju,osim ako je ugrožena beba ne želim epi.
    Rezultat toga je nekoliko desetaka šavavova iznutra i vani(iako je babica bila divna i masirala me).Žena je plakala zajedno sa mnom za vrjeme šivanja.

    Ja sam iz tog 1.poroda izvukla pouku.Drugi porod,epi,par šavova koje nisam niti osjetila nakon par dana.Za razliku od onih čitajući ovakve savjete po forumima.
    Posljednje uređivanje od bodo : 10.04.2016. at 00:16

  2. #152
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U vinogradskoj me babica bas puno masirala uljem za vrijeme poroda,al su ipak morali rezati. Sivanje me nije boljelo jer sam dobila lokalnu, to daju automatski mislim

  3. #153
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nije baš friško iskustvo, rodila sam prije dvije godine u Vinogradskoj. Potpisala sam da ne želim epiziotomiju. Sve je prošlo u redu.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Evo još jednom podižem, ako mi netko zna odgovoriti...

    Zanima me položaj na stolu za rađanje. Čitala sam starije postove i vidim da se puno žena žalilo na stolove za rađanje u Vinogradskoj. S druge strane koliko se sjećam na Sv. Duhu mi je bilo skroz ok. Da li netko zna jesu li stolovi na Sv. Duhu nešto bolji? Čitam i da je puno žena na Sv. Duhu prošlo i bez šivanja, što je bio i moj slučaj tamo na prvom porodu. Ima li netko tko je u Vinogradskoj prošao bez šivanja?

  5. #155

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    vinogradska:ako si na stolu rađaš u nekom polusjedećem položaju. do izgona ležiš na boku. kad krene nariktaju stol. meni nije bio ni najmanje neudoban, još su mi pometali jastuke.
    šivali me jesu ali iz kozmetičkih razloga jer sam popucala. nisam dala da mi rade epiziotomiju i nisu. je me zatezalo poslije dole, ali nakon toga niti ne znam da sam rodila. bila na nogama 3h nakon poroda.

  6. #156
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I meni je položaj stola u vinogradskoj bio super kad su ga podigli. Jedino mi neobično bilo to da sam trudove provela na boku, ne znam što sam očekivala. Još sam k tome bila na desnom boku, jer je tako najbolje ctg hvatao malca

  7. #157

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    I ja sam bila na desnom boku. Ali kad su mi podigli krevet za vrijeme izgona mislila sam da cu odletiti sa stola, licilo je na lansiranje rakete.

  8. #158
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    E da, i cijelo me vrijeme babica masirala, ali jednostavno su me morali rezati, ne bih prošla bez pucanja. No to mi stvarno nije bilo strašno, samo sam osjetila olakšanje kad je malac nakon toga izletio

  9. #159

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Mene nitko nije masirao. Kasnije iz price s curama znam da samo nas dvije nismo imale epi, s tim da je druga cura imala vezu i nju su masirali.Ostale bile prvorotke ili drugorotke su rezane i to poprilicno.

  10. #160
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mene masirala babica bez da sam imala vezu. Stvano je bila dobra, iako se ne sjećam koja

  11. #161

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Joj, hvala vam na odgovorima. Na kraju sam u sto nedoumica između Sv. Duha i Vinogradske, ali mi je pregled u trudničkoj ambulanti već dogovoren u Vinogradskoj...

  12. #162

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    sv. duh - stolice se mogu namjestiti, rađala sam polusjedećem položaju
    epiziotomija - babice rade sve da je izbjegnu, mene su masirale, ja sam zamolila i sve smo dogovarale

    to sam sve mogla jer nisam bila na "drogama", ogromna je razlika ako si na dripu ili ti daju sredstva protiv bolova ili ako radjas bez iceg od tog. normalno smo komunicirale u predasima izmedju trudova, uglavnom - izvrsne su

    tri poroda na sv. duhu - i opet bih gore

  13. #163
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Pozdrav svima,

    Lijepo bih molila novija iskustva sa neonazologijom Sv. Duh/Vinogradska.
    Cula sam da u Vinogradskoj se ide kod bebe svaka 3h na dojenje. Naravno ako beba nije u inkubatoru. Da li je to istina? Zna li itko? I da li isto funkcionira na Sv. Duhu?
    Naime tek sam na pocetku trudnoce, al obzirom da mi je vec jedna beba bila na neonatologijiu Vinogradskoj, i mogla sam ici samo 2x po 30min... Ti dani su me unistili! A malisa je cikao i super nam je islo, ali to je tako malo vremena!
    Imam bakteriju za koju kaze moja dok. da je velika sansa da opet bebac ide na neonatologiju zelim se informirat vec sada, o svim opcijama...

  14. #164

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Odgovaram doduše sa mjesec dana zakašnjenja nakon gornjeg pitanja, ali nadam se da će nekom dobro doći...

    Rodila sam prije mjesec dana u Vinogradskoj, a ležala sam tamo i ko trudnica tjedan dana. Dijete mi nije bilo u inkubatoru, ali imala sam cimericu čije dijete je bilo. Čini mi se da je mogla do dijeteta dve puta po pola sata, no kako je jedno od tih pola sata koristio njen muž, njoj je ostalo samo pola sata. Ostalo je izdvajala mlijeko. No, njena beba je bila premala za dojenje, možda bi bilo drugačije da je mogla sama sisati. No, ovo pišem prema sjećanju pa neka me netko ispravi ako nisam u pravu.

    Moja beba je rođena mjesec dana ranije, nije bila u inkubatoru, već samo u toplom krevetiću jedan dan i kasnije na sunčanju radi žutice. Redovito su mi je nosili da sisa.

    Inače, dugo sam se dvoumila između Sv. Duha i Vinogradske i sretna sam sto sam odabrala Vinogradsku. Doktori, sestre, pogotovo one koje se brinu za bebe ostale su mi u najboljem sjećanju. U svakom slučaju, preporučam

  15. #165
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj peg8020000 prvotno napisa Vidi poruku
    Odgovaram doduše sa mjesec dana zakašnjenja nakon gornjeg pitanja, ali nadam se da će nekom dobro doći...

    Rodila sam prije mjesec dana u Vinogradskoj, a ležala sam tamo i ko trudnica tjedan dana. Dijete mi nije bilo u inkubatoru, ali imala sam cimericu čije dijete je bilo. Čini mi se da je mogla do dijeteta dve puta po pola sata, no kako je jedno od tih pola sata koristio njen muž, njoj je ostalo samo pola sata. Ostalo je izdvajala mlijeko. No, njena beba je bila premala za dojenje, možda bi bilo drugačije da je mogla sama sisati. No, ovo pišem prema sjećanju pa neka me netko ispravi ako nisam u pravu.

    Moja beba je rođena mjesec dana ranije, nije bila u inkubatoru, već samo u toplom krevetiću jedan dan i kasnije na sunčanju radi žutice. Redovito su mi je nosili da sisa.

    Inače, dugo sam se dvoumila između Sv. Duha i Vinogradske i sretna sam sto sam odabrala Vinogradsku. Doktori, sestre, pogotovo one koje se brinu za bebe ostale su mi u najboljem sjećanju. U svakom slučaju, preporučam

    Hvala ti puno. Svaka informacija je dobrod dosla, kako meni tako i nekom drugome

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Evo mog nedavnog iskustva sa Sv. Duha.

    Rodila sam na Sv. Duhu 9.10. Došla sam prvo na redovnu kontrolu (40+2) u subotu 8.10. oko 13h sa blagim trudovima, spojili su me na CTG, pogledali UZV, vaginalni pregled, utvrdili da sam 3-4cm otvorena. Vodenjak mi nije pukao. Kako je sve bilo uredno, rekli su da nema potrebe da ostajem (s čim sam se i složila) nego da odem kući i tamo proživljavam trudove pa dođem kad budu jači. Došla sam ponovo s jačim i češćim trudovima navečer oko 20h, ponovo isti pregledi, utvrđeno da sam 6cm otvorena i onda sam i ostala. Odmah sam rekla babici i doktorici da ja ne bi htjela nikave intervencije tipa drip, prokidanje vodenjaka itd., dok god nije baš jako potrebno. Bile su jako ljubazne i objasnile su mi da to ni njima nije u interesu, da neće raditi ništa što nije potrebno, a i kad bude da će me prvo pitati i objasniti mi sve - i tako je i bilo. Doktorica me prvo pitala da li želim epiduralnu, s tim da mi je objasnila da su moji krvni nalazi koje sam donjela stariji od mjesec dana, a za epi moraju biti noviji. Zbog toga bi morali prvo vaditi krv za nove nalaze, a kako sam već 6cm otvorena, pitanje je da li bi nalazi stigli dok se ne otvorim još više, što je previše za epi. Kako u svakom slučaju nisam željela epiduralnu, odbila sam, ali mi je bilo drago što mi je sve tako super objasnila. Prvo sam dobila klistir (nije tako neugodno kako sam očekivala, bila je nježna babica) i poslali su me u predrađaonu gdje sam provela par sati. Kad sam bila otvorena 9cm su me poslali na tuširanje (to je jedino bilo bezveze jer sam išla sama, u jakim trudovima, nije bilo ni svjetla u toj kupaoni gdje su me poslali, tako da sam se samo malo podaprala, a ne baš otuširala). Nakon toga sam ušla u rađaonu i odmah su mi zvali i muža. Tu večer nas je puno rađalo, sva 3 boxa su bila puna a i ranije je bilo nekoliko poroda + carski. Neko vrijeme smo bili sami u boxu i kad smo došli na red, babica mi je (u dogovoru sa mnom) probila vodenjak - kad već nije sam pukao a otvorila sam se 9cm. U nekoliko navrata je babica nudila malo dripa da bude brže i lakše ali ja sam odbijala, a ona nije bila ni malo agresivna u tome. Kad je došlo vrijeme za tiskanje je ponovo ponudila i tu sam pristala, ali na kraju to što sam dobila nije ni stiglo djelovati. U 2 truda sam rodila svoju "malu" curicu od 4200g i 54cm - na žalost ne bez epiziotomije. Iako se babica trudila izbjeći epiziotomiju, malena je išla s rukicom na glavi i babica je rekla da me mora rezati - i ja sam rekla da može - dakle i to me pitala. S obzirom kolika je beba bila, to je stvarno bila dobra odluka. Jedina komplikacija je bila što je zaostao komadić posteljice pa su to morali vaditi ručno pod općom anestezijom. Ali zbog toga su me bar pod njom i lijepo zašili, dobila sam interdermalni šav koji je stvarno brzo zarastao i skoro se ni ne vidi (a rodila sam prije 5 tjedana).
    I da, dobili smo kontakt koža na kožu u trajanju cca 80min (prvo neko vrijeme odmah po porodu, prije opće anestezije i vađenja posteljice, a onda još nakon toga). Sve u svemu, iako je porod bio težak, poštovali su moje želje i zaista bili jako korektni. Potrefila me super ekipa, i babice i doktorica (mlada specijalizantica) su bili odlični!

    Na odjelu babinjača je bilo OK, ima svakakvih sestara i doktora (a i ostalog osoblja - npr spremačice koje ti upadnu u sobu u 6 ujutro, upale svjetlo, ostave otvorena vrata i onda se međusobno dovikuju na hodniku - bez imalo takta). Doktori su uglavnom takvi da na vizitama više razgovaraju međusobno nego s pacijentima, ali ako ih pitaš nešto, odgovorit će ti. Sestre - ima onih koje su super, ali i onih koje su bezobrazne. U svakom slučaju, treba ih zvati i pitati pa makar i 100 puta da vam pokažu dojenje jer je jako bitno da se ta "tehnika" svlada čim prije. Mi smo imali sreće pa je moja curica brzo skužila, a i ja očito nemam osjetljive bradavice tako da sad dojim već 5 tjedana bez jedne ragade i ikakvih bolova, a mala super napreduje.

    U svakom slučaju, i iduće ću otići roditi na Sv. Duh

  17. #167
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Hvala puno Reta_os

  18. #168

  19. #169

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Jako me zanima tko je to rodio u kadi?
    Koliko zena je dobilo stolcic i koliko dobije pilates loptu na porodu?

    Prvo djete sam rodila tamo. Nikad vise...

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    9

    Početno

    sanja gdje si rodila? kako ti je bilo tamo ?

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •