Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 257

Tema: Ukradeno ili krivo obraČunato?

  1. #51
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    to bi onda značilo da bi jedan kupac teoretski mogao/morao obići više blagajni odjednom.
    kome bi se to dalo.

    kako bismo to pratili i što bismo time dobili.
    ne možemo mi lancima ograditi svaku dobnu veličinu i držati ljude unutra...

    može malo opširnije, što si mislila?

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    iako mislim kako je to i fizički nemoguće budući da imamo samo jednu veliki strujnu sklopku.
    ne možemo ni zbog sigurnosti djece, na to najviše moramo misliti.
    zato su blagajne uvijek zajedno, zbog kablova i svega

  3. #53
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    stvarno je koma kad ljudi ne mogu kupiti majicu za 10 kn
    kome se isplati krasti rabljenu robicu, nije mi jasno...

    na zadnjih par rasprodaja je stvarno robica (uz iznimke kojih se uvijek nađe) baš jako povoljna, rijetko tko stavlja najviše cijene

    meni ništa ne pada na pamet za rješavanje ovih silnih krađa osim možda većeg i preglednijeg paviljona ali pitanje koliko bi to koštalo

  4. #54
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    moj prijedlog je da možda temu zaključate. svi koji su oštećeni neka se jave npr. apricot ili krumpiric ili lutonjici ili koga već udruga odredi za takve situacije. mislim da je bolje ne izlazit sa idejama javno jer oni koji kradu vjerujem da i prate malo forum. bolje slati ideje na razmatranje određenoj osobi pa da udruga onda vidi šta se može od tih ideja primijeniti.
    a da netko može ukrast čak i odjeću za dijete, eto izgleda da može. možda je nešto organizirano a možda je prilika učinila lopova... još kužim za odjeću da ju mogu negdje strpat, al di su jednom strpali naš par čizmica stvarno ne znam. zimi im je lakše zbog jakni, valjda.
    anyway

  5. #55
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    JA se isto slazem da bi trebalo uvesti i kontrolu volonterki. Ne sumnjam na nikoga, ali mislim da je sve moguce i zasto bi volonterke bile" svete krave". Ipak su to zene koje vecinu, pa tako i mene, vidite samo na rasprodaji. Npr, da se velike stvari, tipa, torbe, ruksaci, jakne i velike vrecice ostavljaju na stolu koji ce biti iza stolova za splintanje. Cak sam i ako treba za kontrolu stvari prije odlaska.

  6. #56
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ajme, ovo je stvarno koma!!! Kad bi se sva pritužbe (ne samo prodavatelja s foruma, nego i drugih) zbrojile... bojim se i pomisliti što bi bilo.
    I sama sam dugo, dugo razmišljala kako bismo mogli osigurati tu robu od krađe. Jedino što mi pada napamet je da nam netko 'donira' one uređaje na izlasku, skenere i to. Budem probala s mužem vidjeti kako to onda ide i jel' možemo mi to od nekog od klijenata iskopati.

    Inače, vezano uz krađe, pričala sam prije 2,5 mjeseca s poznanikom koji radi u Intersportu u Areni. Kaže da su, unatoč 3 različita načina na koji osiguravaju robu, uspjeli u jednom vikednu izgubiti iznos od 160.000 kn. I to većinom u zimskim jaknama, a znamo kolike su zimske jakne - nije da ih je baš lako ukrasti i prošvercati kroz 3 osiguranja, plus zaposlenike, plus čovjeka iz osiguranja kojeg imaju na ulazu.

    Tako da... naše rasprodaje nisu ni do koljena njihovim osiguranjima, pa mi se čini da su današnji lopovi ipak korak ispred svih nas.

  7. #57
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa Vidi poruku
    Prijedlog broj 2 (prvi je kod krumpiric); jel ima mogućnosti uvest blagajne na svaki štand možda?
    odmah uz štand?
    pa ne znam stvarno kako bi to izveli, netko kupuje za više djece, sa više štandova, pa igračke, pa malo cipelica, pa ko će dati 30ak blagajnica...

  8. #58
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, ovo je stvarno koma!!! Kad bi se sva pritužbe (ne samo prodavatelja s foruma, nego i drugih) zbrojile... bojim se i pomisliti što bi bilo.
    I sama sam dugo, dugo razmišljala kako bismo mogli osigurati tu robu od krađe. Jedino što mi pada napamet je da nam netko 'donira' one uređaje na izlasku, skenere i to. Budem probala s mužem vidjeti kako to onda ide i jel' možemo mi to od nekog od klijenata iskopati.

    Inače, vezano uz krađe, pričala sam prije 2,5 mjeseca s poznanikom koji radi u Intersportu u Areni. Kaže da su, unatoč 3 različita načina na koji osiguravaju robu, uspjeli u jednom vikednu izgubiti iznos od 160.000 kn. I to većinom u zimskim jaknama, a znamo kolike su zimske jakne - nije da ih je baš lako ukrasti i prošvercati kroz 3 osiguranja, plus zaposlenike, plus čovjeka iz osiguranja kojeg imaju na ulazu.

    Tako da... naše rasprodaje nisu ni do koljena njihovim osiguranjima, pa mi se čini da su današnji lopovi ipak korak ispred svih nas.
    da, ovo i mene muči, po dućanima kradu hugo boss odijela sa 20 načina osiguranja-kako da se mi onda zaštitimo. I di to u dućan uđe u nekoliko sati 900 ljudi

  9. #59
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    A inace kakva je bila rasprodaja?
    Jel se dosta toga prodalo?

  10. #60
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    što se toga tiče, mi smo jako zadovoljne: preko 900 prodanih ulaznica, veliki promet i dobra zarada za rodu.
    ali, kad ovo čitamo, vidimo da je moglo biti i puno više.
    nije da mi žalimo za nekoliko tisuća kuna, ali ako smo za taj uloženi trud mogli dobiti više i svi se odjećati dobro,a ne posrano... naravno da smo nesretne.

    jedan cijeli tim je noćas mozgao što napraviti, kako ovo riješiti...

  11. #61
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Zabrana ulaska kupca sa torbama, kolicima i sl.

    Kontrola volontera kod dolaska i kod odlaska sa rasprodaje
    (ako ste u grupama, kontrolirate jedni druge pojedine grupe, svi su odgovorni jedni za druge, onaj koji nema što skrivati, nema se za što buniti,)

    Volonterima odobren pristup k štandu bez ikakve torbe
    (osim one minijaturne za mob, novčanik ili slično)

    Ako dolazi muž i djeca k volonterki: vrijedi pravilo kao i za druge bez torbi, kolica i sl.

    Kod slaganje robe u vrečice za povrat bilo bi dobro imati papir sa šifrom
    za svaku vrečicu na kojem piše koliko je komada primljeno i koliko se komada vraća.
    Osoba bi trebala odmah prekontrolirati količinu robe u vrečici i u slučaju manjka odmah otići do mjesta gdje je izgubljana roba, možda se nađe.
    (iako je tu pak moguča manipulacija, da se uzme nešto što nije njegovo i sl.)

    Tako i za novac, primiš novac zbrojiš i to je to. Kao i u Fini.
    Kasnije se može reči da je falilo, a tko garanira tu istinitost.

    Sustavi za zaštitu artikala od krađe: možda bi se dalo dogovoriti (ima ih) za iznajmljivanje, donacija ili kakva kompenzacija za oglašavanje ili sl.

    Video nadzor - ima iha stvarno po cijeni od do

    Neki tata kao kontrolor na izlazu, ili bolje dvojica ako ih ima

    Evo to je ovako iz moje perspektive i čitajući vas ,
    ne zamjerite ne znanje o funkcioniranju rasprodaje.

    Samo znam da treba biti strogo od prvog do zadnjeg trena, svi i svakoga. To je jedina šansa za uspjeh.

  12. #62
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Zabrana ulaska kupca sa torbama, kolicima i sl.
    ima nekoliko topika protiv ovakve prakse metroa, meni je to neprihvatljivo zabraniti djecjim kolicima ulaz na rasprodaju

  13. #63
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    A dobro, onda mozda ne kolicima, ali svakako torbama. Meni je isto pao na pamet Metro.
    Mozda organizirati kao malu garderobu gdje bi se ostavile stvari, npr u vrecicu sa brojem koji bi se dao kupcu.

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ali onda treba kontrolirati svaki odlazak do torbe.
    a uzimaju se maramice, ulošci, voda, grickalice... nije to ko u dućanu gdje, kad jednom ostaviš torbu, ne možeš više do nje dok ne platiš i ne kreneš doma.
    davno smo o tome razmišljale...
    i onda treba i dodatna volonterka koja bi izdavala te brojeve ili nešto...

  15. #65
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Pa da, ali baš je tu naveća mogučnost skrivanja robe?
    Jedino ako bi alarmni sustav bio u igri pa to ne bi bilo potrebno.

    Ili nek se ostave na ulazu? Sa strane negdje, odrediti neko mjesto za to (pokraj stričeka 'tate' koji pazi na ulazu ), ako je to paviljon možda bi se našlo mjesta.
    ali pristupu štandu sa robom nikako.

    Ne znam, nisam čitala o tome, ali mislim, tko želi kupiti sigurno će prihvatiti takvo pravilo, barem većina.

    govorim o kolicima
    Posljednje uređivanje od oka : 20.02.2011. at 16:52

  16. #66
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nama zna ući i po 20 kolica.
    gdje da ih parkiramo?

  17. #67
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Veliki paviljon... (zamišljam sliku) onako jedna pored drugih, poštancano .
    Ispred paviljona, ima kakav ulaz? (malo unutra malo vani)

    Ako nema, nema.

  18. #68
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Volonterkama dati SVOJU vrećicu u koju bi stavile stvari koje su izabrale. Na svaku vrećicu upisati ime volonterke da ne bi bilo zabune. Na kraju, dakle na odlasku, bilo koja druga volonterka ( da nisu sad baš prevelike kompice) s ovom pregledava robu koju je izabrala. Ova druga vrati ostatak robe na štendere, dok ova koja kupuje ode platiti, volonterka joj ubaci njenu robu u vreću, zaveže je i tada je ova slobodna izaći van za "sale". Na izlazu pokupi svoje stvari. ( stvari bi mogle stajati tako an nekom stolu u ononm čošku na kraju stolova za splintanje i tamo se ništa drugo osim osobnih stvari ne bi smjelo ostavljati. Eventualno ako ima dijete u kolicima koje bi naravno bilo ok da bude pušteno u dvoranu, onda bi ta kolica jelte dole trebala biti prazna, Taj dio s volonterima bi se na ovaj način dao riješiti, vjerujem da nitko ne bi imao ništa protiv ovakbve kontrole, a i vjerujem da bi svi pristali jedni druge iskontrolirati i da tu ne bi smjelo biti ljutnje s ičije strane.

    Za samo rasprodaju nažalost nemam ideja. Osim da radite ono što kažete da se ne smije, a to je recimo da svaku osobu koja ulazi u dvoranu prekontrolirate. Tj. da na ulazu ne smiju imati apsolutno nikakvu veliku torbu osim tipa pederuše za novčanik. Robu koju kupuju stavlja im se u vašu vrećicu (hm, mislim da se to već radi).

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ana, evo, ti imaš malo dijete u kolicima.
    kako bi se na primopredaji snalazila bez njih?
    bi li mogla?

  20. #70
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ajme dok sam ja ovo napisala...Vi već cijeliu studiju...

  21. #71
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ana, evo, ti imaš malo dijete u kolicima.
    kako bi se na primopredaji snalazila bez njih?
    bi li mogla?
    Pa ne bih, zato sam i napisala da kolicima bude dozovljeno da se uvedu, ali da ih na izlazu netko prekontorlira. Dakle, kupola otvorena, i dole se vidi ima li ipta ili nema...Kužiš me kaj hoću reći. Dakle, kolica da, ali samo dijete da je u njima...

  22. #72
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    cure, imate dobrih ideja

    najbolje iskombnirati sve skupa
    Posljednje uređivanje od puntica : 20.02.2011. at 17:06

  23. #73
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    kako to funkcionira uopće? kupac uzme robu i nosi ju na zajedničku blagajnu?

    jer ako je tako, pao mi je na pamet sustav naplate u studentskoj menzi. onoj kuhanoj u sc-u. dakle, tamo svi koji uđu dobiju račun. ako samo prave društvo nekome, dobiju prazan račun. prilikom izlaska se plaća odnosno mora se predočiti i taj prazan račun. dakle, ja bih na ulazu SVIMA podijelila papiriće i prilikom uzimanja artikla sa štanda, volonterka na papirić mora upisati šifru tog artikla. da se spomenuti "slučajno" ne bi zagubio putem do blagajne. s papirićem se ide na blagajnu i obavezno se mora predočiti bio on popunjen ili ne. jedino vjerujem da bi onda trebalo nešto više volontera.

  24. #74
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ne uzima se kod nas roba sa štanda nego sa štendera.
    jer naša rasprodaja biše izgleda kao stampedo, nego kao kupovina u običnom dućanu.

    otprilike kao kad objave da će u nekom dućanu prvih 500 kupaca imati sve besplatno, tako ti to izgleda.

  25. #75
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Ista priča poslije svake rasprodaje. Ja i dalje mislim da bi trebalo postrožiti unos torbi i sl. Ako ja niti u jedan dućan tipa Konzum, Kaufland, Metro itd ne mogu ući sa nekom torbom, zašto ne bi slično bilo i za rasprodaju.
    Tko dolazi na rasprodaju mora doći dosta rano, stajati u redu i nema opravdanja da to radi usput. Moš mislit.
    Ako bi to najavili već na plakatima i u svim najavama, bar ćemo torbare zaustaviti.

    Inače, ovo mi baš miriši na neku grupu koja jako dobro zna zašto je došla. Nije neimaština, vjerujte. Ova će roba završiti u second hand dućanima. Nije naodmet provjeriti tamo.

    Ovog puta mi nedostaje samo jedna stvar i uvijek računam s tim, ali i opet me ljuti.

  26. #76
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ja sam isto protiv ulazaka kolica i tako velikih torbi. Da; i ja sam mama, i ja poštujem trud i zalaganje udruge,ali kao što je već i napisano, ako odlučiš ići na rasprodaju, onda računaš odvojit 2-3 sata samo za to bez djece. Ni ja svoje ne vodim na takve vrste okupljanja,pa smatram da i drugi to mogu.

    A slažem se i sa strožom kontrolom volonetrki. Da; i ja volontiram, i nemam ništa protiv pokazat svoju vrećicu pri izlasku.

    Tu smo da zajedno nabacamo ideje, vi odgovorni ih možete uzeti u obzir. Teško je uvodit nova pravila (sjetimo se uvođenja kontrole robe, pa limitiranje cijena...),ali ljudi se na sve naviknu. Rasprodaje su već dobile velike razmjere, i puno ljudi dolazi na njih,a onih nekoliko koji će se buniti ne treba niti sudjelovati.
    Radije izgubit njih par, nego izgubit dobre prodavatelje.Znamo svi da je robica različite kvalitete, a ja svoju kvalitetnu robu nemam namjeru samo tako nekome poklanjati.

  27. #77
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ja isto nemam ništa protiv kontrole volonterki
    to ne bi trebalo smetati one koji ništa ne skrivaju
    Posljednje uređivanje od laumi : 20.02.2011. at 21:30

  28. #78
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto protiv ulazaka kolica i tako velikih torbi. Da; i ja sam mama, i ja poštujem trud i zalaganje udruge,ali kao što je već i napisano, ako odlučiš ići na rasprodaju, onda računaš odvojit 2-3 sata samo za to bez djece. Ni ja svoje ne vodim na takve vrste okupljanja,pa smatram da i drugi to mogu.
    Misliš li ovdje na samu rasprodaju ili na primopredaju?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 20.02.2011. at 21:44

  29. #79
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Evo, cula sam s zenom (nije forumasica, pa zato ja pisem) ciju sam robicu i novce uzela jucer, prekontrolirala je i fali joj robice za 115 kn.

  30. #80
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    strava!

    do sada su ljudi govorili da im nedostaje stvar - dvije.
    imamo ljude koji su s nama od prve rasprodaje i kojima nikad ništa nije nestalo.

    stella, thora, Deaedi... koje su to veličine, jel znate?

  31. #81
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I moja prijateljica je prodavala i fali joj takoder 200 kn. Rekla sam joj da se javi na temu, valjda bude.
    Ja samo joj podigla novce i robicu, ostale su samo dvije stvari. I zalim joj se kako mi fali robica, i kad ona svoje pogleda - ono sok!

  32. #82
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    meni fali (samo) jedna stvar. Radi se o trenirci (komplet).
    S obzirom koliko je robice pokradeno, vidim da sam dobro prošla

    Meni se sviđa ideja o zabrani unošenja torbi na rasprodaju, kao i ona o kontroli volonterki.

    Prvi puta sam volontirala, bila sam sva tri dana. Prvi dan sam predala svoju robicu i nakon toga se primila slaganja robice po štenderima.
    Sada kad vrtim film unatrag, sjećam se da je puno naše robice otišlo već prvi dan. Neka nije došla ni do štendera, a u petak kad sam došla, ostalo je svega nekoliko naših stvari na vješalicama (morala sam škicnuti... )
    Niti jedna trenirka nije dočekala subotu, sve su udomljene tokom preuzimanja/slaganja robice. Pa tako ni TA ukradena.

    Ne želim nikoga optužiti, ali svakako sam ZA kontrolu volontera/ki. I ostavljanje torbi i kontrolu kolica i što god treba.

  33. #83
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Mene stvarno od ovog boli glava već 2 dana. Koliko truda neke cure ulože-a rezultat je ovako gorkog okusa

  34. #84
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    ne mogu vjerovati, sad će još ispasti da neke dolaze volontirati kako bi krale

    a što se događa noću, postoji li kakvo osiguranje od strane velesajma?!? tko zna, možda netko može ući u paviljon?

    iako meni svaki scenarij ipak završi da je jednostavno previše kupaca odjednom na rasprodaji i da 100 policajaca ne bi pohvatalo lopove...

  35. #85
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mene je šokiralo ovo što ana piše-koliko se pokrade u intersporta.
    kako da se mi onda borimo?
    mi naivno računamo na ljudsko poštenje jer se radi o "dobroj stvari"-svi profitiraju, prodavatelji koji ne znaju što će s robicom, kupci koji nađu jeftino, udruga si može malo pomoći onim što ostane od organizacije...
    valjda nema nikakve svrhe računati na poštenje.

  36. #86
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu vjerovati, sad će još ispasti da neke dolaze volontirati kako bi krale

    a što se događa noću, postoji li kakvo osiguranje od strane velesajma?!? tko zna, možda netko može ući u paviljon?

    iako meni svaki scenarij ipak završi da je jednostavno previše kupaca odjednom na rasprodaji i da 100 policajaca ne bi pohvatalo lopove...
    Koliko ja znam, čistačice imaju ključ. Znam da jedna čuči cijelo vrijeme u predvorju paviljona i čita novine. Ne mislim optuživati nikog, nego čisto opaska.

  37. #87
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma ni slučajno, ta opcija mi je nešto što nebi uopće htjela da se spominje, da žena izgubi posao...
    znaju tamo biti sajmovi s fensi stvarima, i čistačica je uvijek tamo, tako da...

  38. #88
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    A zašto ne naći nekoliko zaštitara koji bi volontirali i kontrolirali i kupce i volonterke? kao što je netko rekao, onaj koji nije ništa ukrao neće se (ili se ne bi trebao) buniti.. mogu razgovarati sa MM o volontiranju zaštitara ako se možda odučite za to..

  39. #89
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    klaudija, samo pitaj.
    ali, treba pokriti 30 sati u tri dana.
    pa ako se može... bilo bi stvarno dobro.

  40. #90
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    razgovarat ću s njim.. koliko bi ih po danu trebalo? 2,3,4?

    ako sam dobro vidjela slijedeća je rasprodaja u svibnju pa bi se do tada moglo nešto srediti, možda da zamoli u svojoj firmi da "doniraju" nešto radne snage udruzi..

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Bok,
    ja sam Vam za ovu rasprodaju donirao štendere...........hrpa onih crvenih štendera
    Pročitao sam i skoro sve teme vezane za rasprodaju i upoznat sam sa problemima sa kojima se susrećete
    Moj prijedlog je sljedeći, odnosno 2:
    1. pošto sada možete dobiti skoro neograničenu količinu štendera da svaki prodavatelj prodaje svoju robicu kod svog dijela štendera, 1 štender od 2 m na 2 prodavatelja.
    Pravo na 1 m prodajnog prostora na štenderu ( cca 30 kom odjeće, a ispod mogu biti krupne stvati ili cipelice.. ) imaju samo donatori udruge ( visina donacije se odredi i fiksna je za sve ).....time ste spriječili bilo kakvu krađu, smanjili broj volontera , te natjerali prodavatelje da prodaju samo dobru i očuvanu robicu ( ako nije dobra robica neće puno prodati a morao je dati fiksnu donaciju ) organizacijski je puno lakše......a financijski roda prođe isto.....

    2. radite sve isto kao i do sada samo što robicu stavljate na jednokratne metalne vješalice, stavite one plastične trakice tako da se robica neda skinuti s vješalice, a svatko tko kupi neku robicu izlazi iz paviljona sa robicom na vješalici......skida ju vani ili u izdvojenom dijelu paviljona kod izlaza i vrača vješalicu....mislim da je puno teže ukrasti nešto s velikom vješalicom
    i u ovom slučaju svakako zabraniti SVIMA kupovinu robe prije nego sva bude na štenderima na vješalicama ( volonteri mogu kupiti prije drugih u petak od 18-20h sa istim sistemom vješalica )

  42. #92
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dressroom, puno ti hvala na štenderima; sve je bilo tako lijepo i pregledno

    prvi prijedlog... mi imamo 230 prodavatelja; nemoguće je sve ih pustiti unutra i osigurati im štendere.
    drugi ćemo razmotriti, meni se ideja sviđa.

  43. #93
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto nemam ništa protiv kontrole volonterki
    to ne bi trebalo smetati one koji ništa ne skrivaju
    ovo sam napisala zato što i sama volontiram na primopredaji
    mene ne bi smetalo

  44. #94
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    na kakve plasticne trakice mislis?
    otkud nam 7000 metalnih jednokratnih vjesalica, koliko to kosta?

  45. #95
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    I meni je u redu ideja da se i volonteri kontroliraju. Dapače, ja svaki put vidim barem jednu ili dvije cure koje nikad prije vidjela nisam. A volontiram već 3 godine.
    Čini mi se u redu odluka o zabrani unošenja torbi, vreć(ic)a i sličnog. Kolica može, ali samo gola konstrukcija + dijete. Onaj tko ne može pola sata izdurati bez (kako je netko poviše spomenuo) uloška, bočice koju nije ponio i sl. neka se drugi put bolje pripremi. Mislim da bismo trebali pružiti više otpora, premekani smo po pitanju dozvole unosa svega i svačega.

    Dodatak: odluku o zabrani unošenja bi trebalo napisati i spomenuti u najavi rasprodaje, da se kupci ne iznenade.
    Posljednje uređivanje od @n@ : 20.02.2011. at 23:00

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    5

    Početno

    imam i toliko štendera i vješalica
    trakice na koje se stavljaju deklaracije se stavi na robicu tako da prođe sredinom vješalice
    skoro pa da neće koštati ništa.....

  47. #97
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Meni su ove ideje strašne! Oodlične su. Čovjek zna svoj posao.

    Rasprodaja ima odličnu svrhu, samo što nisu svi toliko dobronamjerni i na žalost ima i onih drugih koji štete takvim akcijama.

    Treba biti strog i odlučan u novo donesenim pravilima - uvijek i bez iznimke , jer u dobru je svrhu, zar ne?
    Ako se da, može i ima volje ili mogućnosti za promjene pa komu i čemu onda popuštati.

  48. #98
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    dressroom, ne znam kako izgledaju te vješalice ali hrpa te dječje robice jedva ide i na male vješalice a kamoli velike + puno je hlača

    i meni je pala na pamet slična ideja da se nekako dodatno odjeća zakači za štender i da samo volonteri mogu odvojiti robicu od štendera ali ne znam kako to izvesti...

  49. #99
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj dressroom prvotno napisa Vidi poruku
    imam i toliko štendera i vješalica
    trakice na koje se stavljaju deklaracije se stavi na robicu tako da prođe sredinom vješalice
    skoro pa da neće koštati ništa.....
    tvoje ponude su stvarno wow


    pitanje za cure koje su rekle da volontiraju na prmopredaji, bi li isto radile da uvedemo zabranu kupovine uopce na primopredaji?

  50. #100
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Postavljas teska pitanja. Ja mislim da osobno bih, iako potpuno shvacam i cure koje mozda ne bi.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •