Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 257

Tema: Ukradeno ili krivo obraČunato?

  1. #101
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Jako volim vasu rasprodaju i tuzno mi je da cujem da se ovakve stvari dogadjaju. Mi smo do sada uvijek samo kupovali.

    Inace, sjetila sam se upravo jedne price od osobe koju znam iz vidjenja (to se desilo prije nekoliko rasprodaja). Pricala mi je kako je donijela super biciklic i kaze da ga je jedna osoba na primopredaji krenula nositi prema svojem autu prije nego sto je isti bio zabiljezen i upisan, te kako je u zadnji tren to primjetila i reagirala te vratila biciklic natrag. Tada tome nisam pridavala preveliku paznju, ali nakon ovih prica gore...
    Kad ju vidim mogu joj reci da se javi udrugi i preprica detaljno kako se to dogodilo.

    Inace, ja sam za pojacane kontrole i volontera i kupaca. Postenim ljudima to nece smetati... pa ako i kradja bude, biti ce ih sigurno manje.

  2. #102
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    tvoje ponude su stvarno wow


    pitanje za cure koje su rekle da volontiraju na prmopredaji, bi li isto radile da uvedemo zabranu kupovine uopce na primopredaji?
    ja bih. ne volontiram zato da bih mogla kupovati, zapravo, još ništa nisam ni kupila (bila sam na zadnje 3 rasprodaje, a namjeravam i dalje dolaziti)

  3. #103
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš li ovdje na samu rasprodaju ili na primopredaju?
    Rasprodaju

  4. #104
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    strava!

    do sada su ljudi govorili da im nedostaje stvar - dvije.
    imamo ljude koji su s nama od prve rasprodaje i kojima nikad ništa nije nestalo.

    stella, thora, Deaedi... koje su to veličine, jel znate?
    Moje veličine u bile 3. za dečke i 5 za cure. I uglavnom robica Zara, C&A. Ovih 5 vraćenih komada je ujedno bilo i jedinih bez marke.Baš čudno.

    Volontirala bih i ja i bez dozvole da kupujem, jer ionako ne stignem tamo za sebe tražit robicu jer dođem na par sati.

  5. #105
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa Vidi poruku
    Moje veličine u bile 3. za dečke i 5 za cure. I uglavnom robica Zara, C&A. Ovih 5 vraćenih komada je ujedno bilo i jedinih bez marke.Baš čudno.
    to je zapravo još strašnije saznanje, govori nam da netko pomno bira što uzima.

  6. #106
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Znam da zvuči strašno, ali...pa neće za preprodaju krasti no name stvari, pa znaju ljudi jako dobro što se traži i što je dobro... Mislim, ja ne znam što drugo misliti nego da je to organizirano nešto.
    Prilika možda čini lopova, ali taj lopov nemre onda ukrasti punu torbu robe.

    I ja bih volontirala da se ne može kupovati, priznajem bilo bi mi jako žao da bude tako, ali opet s druge strane, pa taj dio kod primopredaje je zapravo najlakše i osigurati i prekontrolirati tak da...

  7. #107
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    da, i to je opcija. kupnja na primopredaji uz bolju kontrolu.

  8. #108
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa Vidi poruku
    Moje veličine u bile 3. za dečke i 5 za cure. I uglavnom robica Zara, C&A. Ovih 5 vraćenih komada je ujedno bilo i jedinih bez marke.Baš čudno.

    Volontirala bih i ja i bez dozvole da kupujem, jer ionako ne stignem tamo za sebe tražit robicu jer dođem na par sati.
    Moja robica je bila br 3-5 za cure, ni jedna nije bez marke, sve uglavnom Benetton, Original marines, Diesel, S Olivier, Oskosh. Odabrala sam najljepšu i najbolju robicu, koju sam čuvala, ali došao je braco, pa mi ne treba. Stavila sam sasvim razumne cijene, npr. 25 kn za potpuno nove i nikad nosene S Oliver traperice, pa me zalosti da netko nije mogao/htio ni toliko platiti.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 21.02.2011. at 10:45

  9. #109
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Već mi je super što ste stavile štender za kapute volontera. Ono ranije kad su nam kaputi bili kojekuda pobacani, bilo je koma.
    Kao i za kupce, ja bi stavila i kontrolu volontera. Stvari možemo ostavljati potpuno odvojeno od dijela gdje je robica, a kad kupiš (ako će ostati mogućnost kupnje), te kupljene stvari iznosiš iz dijela prodaje.
    Tu dolazi do izražaja ono kaj sam negdje drugdje spomenula. Udruga mora znati tko joj volontira.
    Ja radim s volonterima i nema šanse da nekoga pošaljem da nešto samostalno obavlja dok ga nisam provjerila na više načina.

    Isto tako, ranije smo imali one naljepnice sa imenima. Sad mi to nedostaje.
    Onda bi pogledala i skužila po nicku sa kojom forumašicom pričam, a onda bi se upoznale "pravim" imenom. Sad se narazgovaram, a nemam pojma s kime

  10. #110
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja nisam za ukidanje "povlastice" za kupnju za volontere jer je jako teško odoljeti nekom preslatkom komadiću kad ga vidiš tamo na primopredaji
    mislim da većina ionako niti ne kupi maksimalno dozvoljen broj komada, ja sam sad 1. put kupila 10 komada i to samo zato što imam malu curku a za njih ima i najljepših stvarčica

    ok mi je novo pravilo
    10 komada za 1 dežurstvo,
    novi volonteri nemaju pravo kupovine 1. put

    za tih 10 komada nitko neće izgubiti sate za biranje...


    slažem se da treba urediti prostor za volontere - sad sam 1. put imala gdje odložiti jaknu, bilo bi dobro odrediti stol ili neko mjesto za osobne stvari volontera i ako se odobri kupovina onda ovo što cure predlažu - odmah staviti vrećice za kupovinu s imenima da cure ne ostavljaju robicu kojekuda po dvorani, po radijatorima i slično...

    a kad se već sumnja i na volontere... (što mi je totalno grozno ali ima nas svakakvih) u tom slučaju treba još dodatno kontrola na razvrstavanju nakon rasprodaje jer je tad najveća gužva, milijun komada robe posvuda

    osobno sam friški volonter, dosad volontirala na 3-4 rasprodaje i volontiram koliko stignem
    nikad me nitko nije tražio da ispunim neku pristupnicu, imate samo moje ime i prezime,
    tako može stvarno doći bilo tko...

    edit: anna-y, imamo iste ideje
    Posljednje uređivanje od Willow : 21.02.2011. at 10:51

  11. #111
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    cure, puno vam hvala na idejama i sugestijama, intenzivno radimo na tome.
    ovo nas je toliko šokiralo (ok, i do sada je bilo krađa, ali sporadično, nikad ko dovolikog broja kupaca i ovolika količina robe), da ćemo svakako neke stvari korjenito izmijeniti.

    samo i dalje nastavite brainstormati, zajedno ćemo sigurno donijeti i bolja rješenja.


  12. #112
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    hoće li i dalje volonteri moći "upadati" na primopredaju ili će se trebati prijaviti?
    Pretpostavljam da je lakše raditi kontrolu kad imaš unaprijed prijavljene ljude, ali ja nikad ne znam hoću li doći ili neću.
    Volontirala sam 3-4 puta, a mislim da sam se samo jednom unaprijed prijavila jer nikad ne znam kako će Mo biti zdrava/raspoložena pa mi je besmisleno upisivati termin u koji možda neću moći doći.
    Meni ne bi bio nikakav problem da mi netko na odlasku provjeri torbu/kolica.

  13. #113
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ne bi bio nikakav problem da mi netko na odlasku provjeri torbu/kolica.
    X

  14. #114
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ne bi bio nikakav problem da mi netko na odlasku provjeri torbu/kolica.

    meni ne bi bio problem da mi netko provjeri, ali bi mi bio problem da ja zavirujem u tudje torbice
    a i nisam sigurna jel to u skladu sa zakonima?

  15. #115
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    rossa, nije nužna forumska prijava.
    mi imamo i nekolicinu volonterki koje nisu "regrutirane" sa Foruma, nego su doše nekim drugim kanalim i uopće se ne služe internetom.

    ali, ono što naglašavamo da je nužno - prijaviti se pri dolasku voditeljici smjene.
    nažalost, to ponekad zbog gužve izostane, samo se vikne: idi tamo i radi to i to. ili: neka te netko uputi.

    a to nije dobro

    i na tome intenzivno radimo...

  16. #116
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    meni ne bi bio problem da mi netko provjeri, ali bi mi bio problem da ja zavirujem u tudje torbice
    a i nisam sigurna jel to u skladu sa zakonima?
    opet ja sa zaštitarima..
    oni smiju zaviriti u torbice, ne smiju kopati, ali smiju pogledati unutra.. provjerit ću sa MM..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 21.02.2011. at 11:38

  17. #117
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    bilo bi super kad bi uspjeli "dobiti" par zaštitara!

  18. #118
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    bilo bi super kad bi uspjeli "dobiti" par zaštitara!
    Na raspordaji ili primopredaji?
    Iako mi ne bi bio nikakav problem izvrnuti svoju torbu ili dati nekom da mi pregleda kolica (uvijek dođemo kolicima jer nam za tih par sati treba cijela oprema, hrana, voda, igračke i sl.) moram priznati da bi mi bilo čudno doći volontirati, a da me nadziru zaštitari.

  19. #119
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    je čudno, ali, izgleda - neophodno.
    radije ću podnijeti zaštitara za vratom nego ovakve neugodnosti da svatko sumnja na svakoga.

  20. #120
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    još nešto...

    ne znam zašto ali
    na primopredaji uvijek bude pola volontera s onim rodinim pregačama a pola "u civilu"
    trebali bi svi biti "uniformirani" (npr. ili pregače ili rodine majice ili što već...) da se odmah može raspoznati ako netko baulja po dijelu s robicom a nije volonter (možda ima i takvih "zalutalih") i obavezno staviti i pločicu ili neki drugi oblik raspoznavanja, može i s nickom s foruma

    meni malo previše zaštitari na primopredaji, na rasprodaji da ali na primopredaji bi bilo dovoljno da volonteri pristaju na moguću kontrolu od strane šefice smjene

  21. #121
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Moje mišljenje je, da zaštitarima, od prve do posljednje minute.
    Zašto ne, ako može neka radije bude, nikome ne škodi.

  22. #122
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Pa ne mora nitko kopati po torbi, samo baciti pogled. Ipak je to rucna torbica, a ne kofer i odmah se vidi imas li unutra kakvu majicu ili hlace.

    Meni je isto super ideja da se robica nekako poveze sa vjesalicom i da se tako nosi na blagajnu. Pa i hlace bi tako mogle, cak bi bilo i puno preglednije nego da su na stolu.
    Sto se tice zastitara, meni takoder ne bi smetalo da je tamo i da pogleda osobne stvari.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    pročitala sam sve postove jer je tema groozna..

    samo da dodam malo pozitive: ja već par godina prodajem svoju robicu i već par godina volontiram i nikad mi ništa nije falilo i nikad nisam primijetila da je netko za vrijeme ona 2 dana primopredaje napravio i jedan potez za koji bi ja mogla reći da mi je sumnjiv.

    podržavam da napravite sve potrebne korake i da radite sve potrebne kontrole jer je ideja rasprodaje fenomenalna i zaista je primjer najbolje organizacije poslova koje sam ja vidjela, a da nisu unutar neke firme/korporacije i na tome, ovim putem, čestitam svima!!

  24. #124
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    I ja volontiram već godinama, i ne dođem na sat dva. Radim koliko god mogu u četvrtak i petak ( mislim da sam do sada samo dva puta izostala jedan od ta dva dana). Došla bi volontirati bez kupnje, ali, dođem ta dva dana minimalno na 4 sata- dakle u dva dana 8 sati, i dobro mi dođe, obzirom na troje djece, da kad odradim, ponešto uzmem - kupim, svojoj djeci. E sad, uspijem organizirati za svoju djecu čuvanac ta dva dana, ali jednostavno onda u subotu ujutro nemogu doći na rasprodaju i kupiti ono što mi treba. Mogla bi doći jedino onda jedan od ta dva dana, i u subotu kao kupac. No mislim da je bitnije i za rasprodaju bolje da dođem 2 dana volontirati, i kad odradim, pogledam da li nešto odgovara za moju djecu. Mislim da ima još volonterki koje se tako organiziraju. Obožavam rasprodaju, cure koje dođu su vrijedne i ogroman posao naprave, i mislim da zaslužuju tu mogučnost koju ste nam dale.

  25. #125
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ani4 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne mora nitko kopati po torbi, samo baciti pogled. Ipak je to rucna torbica, a ne kofer i odmah se vidi imas li unutra kakvu majicu ili hlace.
    Smislile smo kako ovaj dio riješiti i bez zaštitara.

    mama ptičice, hvala ti na pozitivnom mišljenju.
    da nemamo većinu ovakvih povratnih informacija, odustale bismo.

    a rasprodaja nam je jako važna.
    i draga

  26. #126
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Razgovarala sam sa svojim zaštitarom, njemu nije problem volontirati, a razgovarat će u firmi sa šefovima pa da on i nekoliko kolega službeno čuvaju, ako ne uspije tako onda može s par kolega dogovoriti volonterstvo bez obzira na firmu.. u tom slučaju ne smiju raditi u službenoj odjeći, ali mogu onda raditi u majicama sa "RODA -zaštitar" natpisom.. ako se odlučite, javite

    Što se tiče torbica, kako sam i rekla, ne smiju kopati ali smiju pogledati unutra..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 21.02.2011. at 12:31

  27. #127
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, hvala vam svima na prijdlozima, veseli me što ste sve spremne pomoći da se rješenje pronađe!

  28. #128
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    sve za Rodu i RASPRODAJU!!!!!

  29. #129
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Evo da se i ja javim, isto sam friška,volontiram na zadnje 3 rasprodaje i super mi je tamo, baš se naradim i osječam se korisno, cijenim trud i ostalih volonterki a pogotovo onih koje nose bebe u maramama i razvrstavaju robu, jer mogle bi kao večina svoj porodiljni provoditi doma na toplpme i gledati Tv,pa mislim da im je prveenstvo kupnje nagrada za taj trud, iako sam da za kontrolu.
    Ja sam radila sad na preuzimanju robe ali s tim da je jedna iskusnija volonterka cijelo vrijeme bila uz mene i kontrolirala me.
    Ne pada mi na pamet krasti...iako prva vidim tu robu.
    MM se već dobrovoljno javlja da dođe samnom na rasprodaju i da "radi reda".

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Evo da se i ja prvi puta javim.Nažalost mi je prvi post odmah tužan. Kad sad pročitam vaše postove, vidim da nisam jedina.
    Ja sam od samog početka na rodinim rasprodajama, i uvijek je sve više manje u redu. Falio bi mi tu i tamo komad robice, ali to
    je uvijek nešto sitno pa mi se nikan nije dalo zbog toga reagirati. Sada sam nažalost kao i ostale cure ovdje vidjela da mi fali malo više
    nego inače. Predala sam 30 komada robice, ukupana vrijednost 850 kuna (u to nije uračunato 30 posto, to bi bilo onda manje), vratilo mi se
    8 komada robe a zarada je bila 230 kuna. Muž je išao po novce pošto sam ja bila na poslu, tako da sam se neugodno iznenadila.
    Žao mi je jer uvijek biram najbolju robu za rasprodaju, a ostalo poklonim jednoj curi. Veseli me rasprodaja, jer od zarade kupim curama uvijek
    ono što im trenutno treba. Šteta što je najvjerovatnije najbolja roba otišla kradljivcima, a ovaj puta je to očito bila organizirana krađa,
    pošto su se više cura žalile na veču količinu manjka robice. Tužno je to što jednu ovako dobro organizaciju ''roditelji za roditelje'' kvare
    neki pojedinci. Inače, jako sam sretna što postojite i nadam se da vas ovo neče zaustaviti sa rasprodajama. Jedino mi je žao što se ne
    vratite na 50 komada po šifri umjesto 30, ali ko zna možda se predomislite))!!!!

  31. #131
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mislim da nema prave slike o razmjeru ovog problema. Malo sam pregledala neke stare postove i vidim da je problem krađe prisutan već duže vrijeme, a sada je očito prešlo sve granice.

    Trebalo bi osim obračuna novaca, napraviti i izračun koliko je robice ostalo po svakoj šifri - ne bi trebalo biti problem: primljeno komada minus broj kartončića koji su prošli su kroz blagajnu= broj vraćenih komada. Ono što se ne radi, a mislim da bi trebalo, je da se na koverti napiše broj prodanih komada, a na vrećici koja se vraća prodavatelju naljepiti naljepnicu sa brojem vraćenih komada. Onda bi se na licu mjesta vidjela razlika i moglo bi se odmah reagirati. A i Udruga bi dobila bolju sliku o tome što se događa - mislim, očekuješ da će nešto robe biti i ukradeno, ali ne baš da fali 11 komada i 330 kn, kao u mom slučaju.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 21.02.2011. at 13:27

  32. #132
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Poslah ti pp-dobra ideja, to zasad radimo uzorcima od određenog broja komada. Za svih 230 šifri trebamo još nešto kapaciteta (volonterskog).

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Evo da se i ja javim prvi puta, i to odmah na tužnu temu.
    Od samog početka rodine rasprodaje sudjelujem u prodaji, i nikada nije bilo nikakvih problema. Ok, falio bi mi tu i tamo koji komad robice, ali to nije
    bilo vrijedno spomena. Ovaj puta sam se šokirala, ali vidim da nisam jedina. Predala sam 30 komada robice ukupna vrijednost 600 kuna (sa uračunatim
    popustom od 30 posto), vratilo mi se 8 komada odjeće a zarada 230 kuna. S tim da moram napomenuti da se vraćeni jeftiniji komadi. Žao mi je jer
    uvijek odaberem najbolju robicu za rasprodaju, ostalo i ono što ne prodam poklonim jednoj curi. Od zarade kupim curkama ono što im trenutno najviše treba.
    Tužno je što ovako dobru organizaciju ''roditelji za roditelje'' pokvare pojedinci, jer veći dio moje robice je očito završio kod kradljivaca((!!
    Nadam se da vas neće ovo zaustaviti u rasprodaji jer me stvarno veseli prodaja i kupnja na rodi. Žao mi je samo što ste smanjili broj odjeće po šifri, ali tko
    zna možda se i to vrati na 50 )))!!!

  34. #134
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Dobivaju li ljudi na samoj rasprodaji račun za kupljeno?
    Ako da, kako to izgleda?

    Pa i u Metrou moraš na izlazu pokazati kolica i račun. Pa tako bi moglo i ovdje. Jednostavno izdati račun s brojem kupljene robe i na izlazu da se to provjerava. To bi možda bilo malo više posla, ali možda bi se i vrijeme rasprodaje moglo produžiti na 14h. Ipak je najbitnija sigurnost i da se zbog ovakvih slučajeva ne desi da ostanemo bez rasprodaje.
    Ja sam spremna pomoći ako ikako mogu oko organizacije za sljedeću rasprodaju, označavanjem vrećica, kontrolom, ma bilo kako.

  35. #135
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nemamo takvu mogucnost jer bi nam trebalo 6 printera

    sad dobiju papiric na kojem rukom napisemo broj komada robe, ukupnu placenu cijenu, broj racuna u nasoj kasi i broj kase

  36. #136
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Zašto nije dozvoljeno kopati po tuđoj torbi?
    Ako sam negdje dobrovoljno došla, onda dobrovoljno i pristajem na pravila koji se postave. Ako me smeta ili neću doći, ili ću doći praznih ruku. Tko nema šta skrivati, toga to i ne smeta.
    Ja ionako npr dođem autom i evo prošli put sam si uzela torbicu oko struka, jer mi je problem mobitel, a torbu sam frknula u prtljažnik (da mi netko ne razbije prozor očekujući bogatstvo ).
    I ja bi rađe da mogu kupovati dok volontiram. Nema šanse da dođem na rasprodaju ( a posebno ako poslije mislim ostati do kraja ) - posebno što mi je posebni gušt za vikend se konačno naspavati .

  37. #137
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja jednostavno ne mogu, a da na primopredaju ne dođem natrpana jer ne vozim, dakle dolazim busom, a i imala sam svo troje klinaca sa sobom jer ih jednostavno nema tko čuvati. Dok bi ja čekala da muž dođe s posla, dok bi ja došla do Velesajma...jednostavno nemam kome da ih ostavim, mada nakon ove rasprodaje više ih nadam se neću biti primorana voditi sa sobom, ostavit ću ih u vrtiću, valjda će boleštine proći. Naravno mislim na starije. I meni bi svakako onda dobro došao neki takav stol za osobne stvari...

  38. #138
    nina2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav,

    javljam se prvi put i poslala sam mail na roda@roda.hr pa me samo zanima da li možemo dobiti specifikaciju prodane robe po šifri prodavatelja;


    hvala

  39. #139
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    a jel' bi bilo izvedivo da se štender i stol za stvari volontera postavi ispred nekakve improvizirane ograde, pa da tamo ostavljamo stvari. A sa sobom među robicu da možemo ponijeti samo torbicu oko struka za mob, maramice i slične sitnarije. A do svega ostalog možemo doći kad nam zatreba,ali praznih ruku. I da se u tom dijelu stalno "mota" volonter/zaštitar/netko tko bi pazio i na stvari i na pokušaje krađe.
    A plaćanje odabrane robice neka bude na kraju smjene, opet "izvan" dijela sa stvarima za prodaju.
    A ako nešto pronađemo dok radimo, čini mi se dobra ideja ono s vrećicama s imenom.

    Kad smo kod imena, sad čitam da ste prije imale imena (ili nickove, svejedno). Ja sam sada bila prvi puta i iznenadilo me da nema nikakve identifikacije. Ni provjere tko smo, barem za nas "friške". Čak u petak nisam imala ni pregaču (nisam ju pronašla kad sam došla), ali nitko nije posumnjao da ne spadam tamo.

    Ova ideja sa zaštitarima mi je zgodna. Mislim da bi dio potencijalnih kradljivaca odustao zbog same njihove prisutnosti. Neki ne bi ni tada,ali i jedan manje je nešto

    i još mi je nešto palo na pamet....za lakše praćenje što fali. Onaj popis stvari koje se donesu za prodaju, da svatko sa stvarima donese dva primjerka, na kojima će,uz šifru, pisati naziv za svaki komad (ili,ako je lakše, broj), veličina, cijena, br komada, ... Nakon preuzimanja, provjere i splintanja, da se na oba primjerka potpišu i prodavatelj i volonterka (kao i na ugovor) i da se kopija sklama s ugovorom.
    A kod prodaje, uz šifru i cijenu, da se upiše i taj naziv ili broj.
    Mislim da to ne bi previše kompliciralo primopredaju i prodaju(osim što bi prodavatelji imali malo više posla kod označavanja stvari), a moglo bi se lakše pratiti što je prodano,a što vraćeno.
    I netko je već spomenuo obračun i za neprodane stvari.

    I još,da ne zaboravim, za stričeka sa štenderima.
    sviđa mi se njegov prijedlog br 2.

    I evo još jedna ideja za vješalice: I na male možda možemo "pričvrstiti" odjeću, samo moraju biti one kao trokut. Zapravo bilo koje koje su "zatvorene".
    Jel' bi se dalo provući splintu tako da obuhvati vješalicu? (nisam gledala kako se splinta, sorry...)

    Pa da se na vješalice stavlja odmah kod preuzimanja,a onda ih dalje razvrstamo po veličinama i na štendere.

    Ajme, nemojte mi uzeti za zlo ovo moje silno piskaranje Ja jednostavno ne znam biti kratka i sažeta, a htjela bih pomoći...

  40. #140
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    a jel' bi bilo izvedivo da se štender i stol za stvari volontera postavi ispred nekakve improvizirane ograde, pa da tamo ostavljamo stvari.
    i još jedan stol za kolače

  41. #141
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    2xmama, stol sa kolačima bi bio najpodložniji krađama!



    Citiraj nina2 prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav,

    javljam se prvi put i poslala sam mail na roda@roda.hr pa me samo zanima da li možemo dobiti specifikaciju prodane robe po šifri prodavatelja;


    hvala
    nina2, javit će ti se netko na mail.
    ono što mi možemo dati je popis cijena prodanih artikala za svaku šifru.
    nažalost, mi ne znamo što se krije iza koje cijene, to samio prodavatelj može znati i to samo ako nema dva komada sa istom cijenom.

    nadam se da će ti ispis koji ćemo ti poslati, ipak pomoći.

  42. #142
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    2xmama, stol sa kolačima bi bio najpodložniji krađama!
    ma, taj bi za to bio i predviđen

  43. #143
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Mene zanima koliko se prosječno po prodavatelju proda robice.Ako je to oko 20 ne bi bilo loše niti razmišljat o manjem broju robice po prodavatelju,jer će se tako skoro sve prodat, i bit će uopće manje mogućnosti za krađu. Znam da se prijedlog neće svima svidjet,ali tu smo da zajedno pokušamo doći do nekih radikalnih promjena.

  44. #144
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Osobno, kad god sam prodavala prodalo se skoro pa sve. Ovaj put ostale dvije stvari od čega je jedna vuneni cover.

  45. #145
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,230

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima koliko se prosječno po prodavatelju proda robice.Ako je to oko 20 ne bi bilo loše niti razmišljat o manjem broju robice po prodavatelju,jer će se tako skoro sve prodat, i bit će uopće manje mogućnosti za krađu. Znam da se prijedlog neće svima svidjet,ali tu smo da zajedno pokušamo doći do nekih radikalnih promjena.
    Možda griješim, ali ne vidim kako bi ovo smanjilo broj krađa. Onaj koji je došao nešto ukrasti će uzeti onoliko koliko uspije bez obzira predam li ja 20 ili 50 stvari. Mislim da se tako samo smanji potencijalna dobit prodavatelja i Rode.

    EDIT: da ne pomisliš da se brinem za svoju dobit, ja sam dosad samo u funkciji volontera i kupca.
    Posljednje uređivanje od rossa : 22.02.2011. at 11:15

  46. #146
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Možda griješim, ali ne vidim kako bi ovo smanjilo broj krađa. Onaj koji je došao nešto ukrasti će uzeti onoliko koliko uspije bez obzira predam li ja 20 ili 50 stvari. Mislim da se tako samo smanji potencijalna dobit prodavatelja i Rode.

    EDIT: da ne pomisliš da se brinem za svoju dobit, ja sam dosad samo u funkciji volontera i kupca.
    Da, meni je isto ovo nepotrebno.
    Mozes donjeti i 10 stvari, pa da ti svih 10 ukradu.

    A svida mi se ideja za stol sa kolacima.

  47. #147
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    ajme cure, pa na svakoj ima stol s kolačima, kako vam to samo promakne ))))))))))))))))), a da bi se osigurale da taj stol neće ostati prazan pozivamo sve da donesu neki svoj specijalitet

  48. #148
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Moram priznati da nisam baš shvatila beneficiju vješalica sa provučenim trakicama da drže odjeću. Zar vi stvarno mislite da netko tko je došao krasti (iz bilo kojeg razloga) može biti spriječen time??? Pa najlakša stvar na svijetu je strgati trakicu, a vješalicu 'izgubiti' putem. Ili sam ja nešto pogrešno shvatila.

    Nego, meni se definitivno sviđa ideja o zabrani unošenja osobnih stvari (torbi, natrpanih kolica i sl) u prostor gdje je roba za prodaju. ILI, ako se netko protivi toj odluci, da mu se pri izlasku prekontroliraju sve unesene stvari.
    Za volontere, ako ostane aktualna opcija kupovine na primopredaji, bih dijelila vrećicu po osobi koja bi bila označena imenom i visjela na vidljivom mjestu - tipa na štenderu. Po izlasku bih stavila plaćanje i možda čak tu i tamo neku kontrolu, čisto da se lopovi (ako ih zaista ima među volonterima, što me grozi) ne opuste.
    Čudi me i plaši ideja da na primopredaji ima lopova volontera. Ja svaki put SVE svoje stvari ostavljam k'o zmija kožu i uopće ne pazim gdje mi je što. Tako sam ovaj put oba dana imala neku torbu koja se ne da zatvoriti, nasred stola. Unutra je bio novčanik, mobitel... valjalo je samo gurnuti ruku i netko bi otišao kući bogatiji. Očito moram biti malo opreznija... :/

  49. #149
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    .
    Čudi me i plaši ideja da na primopredaji ima lopova volontera. Ja svaki put SVE svoje stvari ostavljam k'o zmija kožu i uopće ne pazim gdje mi je što. Tako sam ovaj put oba dana imala neku torbu koja se ne da zatvoriti, nasred stola. Unutra je bio novčanik, mobitel... valjalo je samo gurnuti ruku i netko bi otišao kući bogatiji. Očito moram biti malo opreznija... :/
    Potpis, mada svi se mi slabo poznajemo i ne možeš dati ruku u vatru za sve.
    Ali je isto ostavljam di stignem, ovaj put na stolu s kolačima pa čak i nepojedenu pizzu... dok sam išla učiti splinati.

  50. #150
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Čudi me i plaši ideja da na primopredaji ima lopova volontera. Ja svaki put SVE svoje stvari ostavljam k'o zmija kožu i uopće ne pazim gdje mi je što. Tako sam ovaj put oba dana imala neku torbu koja se ne da zatvoriti, nasred stola. Unutra je bio novčanik, mobitel... valjalo je samo gurnuti ruku i netko bi otišao kući bogatiji. Očito moram biti malo opreznija... :/
    pretpostavljam da znaju da bi zbog tog zvale policiju

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •