Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 257

Tema: Ukradeno ili krivo obraČunato?

  1. #151
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Prije bi ti netko maznuo komad robe nego tvoj novčanik iz torbe...
    Kod nas na poslu se redovno događalo da je nestajao nečiji gablec (znali su da im se zbog toga ništ ne bu dogodilo), a novce si mogao ostaviti bilo gdje i bilo kad i nitko ih ni pogledao ne bi!

  2. #152
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    evo i jedno pozitivno iskustvo, čini se da meni ništa ne fali (ni novci ni roba)
    ili, ako nešto i fali, to je zanemarivo

  3. #153
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    hm, a gdje volonteri ostavljaju svoje stvari tijekom rasprodaje? čudo da dosad nisu nekom nešto maznuli...

    u svakom slučaju, moguće da bi splintanje kroz vješalice smanjilo barem donekle broj krađa, očito same splinte nisu dovoljne (iako su i za njih dovoljne male škarice...)

  4. #154

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    OK.

    Nemojte sad na mene drvljem i kamenjem .

    A da Roda (pri vašem gnijezdu, ne znam koje je veličine ili negdje drugdje) otvori stalni prostor ili dućan s tom robicom i opremom, dakle da to tijekom cijele godine bude dostupno svima, a ne samo 4 puta godišnje?

    Sigurno bi se puno više i prodalo i izbjegao bi se svaki put kaos označavanja itd. robe...

    Osoba koja bi tamo radila bi bila plaćena od love koja bi se tamo zaradila ili bi se više volontera izmijenjivalo...

    Ne znam jel' bi to bilo moguće?

  5. #155
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    postoje second hand shopovi, u neposrednoj blizini rode cak 2
    to nije niti nece biti nasa misija

  6. #156
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    lola, jesi ti bila kad na rasprodaji?

    e, to ti je prava rasprodaja, kad sve vidiš one slatke stvarčice, raspametiš se
    ponese te... zato i treba naći rješenje da ostane rasprodaja kao i do sada, jedino fakat spriječiti lopove da kradu (barem u ovolikoj mjeri)

  7. #157
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Bok svima. Moj prvi post
    Inače, već devet mjeseci (od rođenja Miška Mišića ) visim na Rodinom forumu dan i noć, pročitala sam sve topice i postove na temu dojenja, poteškoća kod dojenja, dohrane, platnenih pelena, bezpelenaštva... a prvi put pišem baš ovdje.

    Meni je ovo bila prva rasprodaja, mužu druga (samo kao kupci). Prvi put je išao sam jer se Miško tada nije skidao sa cice, i sad mi je rekao: "Moraš ići tamo, moraš to vidjeti, ženske to genijalno organiziraju, stalno si im na forumu, moraš ići".

    Nakon ovog uvoda, da napokon krenem. Dakle... nas dvoje ovaj tjedan skoro samo da o ovim ukradenim stvarima pričamo. Čini nam se da bi to mogla biti neka uigrana / organizirana "akcija".

    Naime, vjerujem da cure koje volontiraju, pravom prvokupa izabiru najbolju i najkvalitetniju robicu (što je naravno ok), i da na rasprodaji takva (preostala) robica ode u prvih 5 ili 10 minuta od ulaska. Ako sam dobro pratila ovu temu, a nakon prošle rasprodaje je isto bila kratka rasprava (curi je nedostajala puna vrećica lijepe robe)... uglavnom, dobila sam dojam da je najviše robice nedostajalo onima koji kažu da su imali sve lijepu, kvalitetnu, brandiranu robicu... I kad se tome doda to da nisu nestajala 1-2 komada, nego puno više - očito je da neko "operira ciljano", da to nije "jedna majčica ispod jakne"... E sad, same najbolje znate je li i koliko tako nešto moguće prilikom pripreme rasprodaje (grozno mi je što ja ovako sa strane "optužujem" volontere, vjerujem da su tamo uglavnom cure sa plemenitim namjerama) ili je vjerojatnije na samoj rasprodaji.

    Htjela bi dodati još ovo... malo sam zakasnila u subotu, pa sam čekala u redu do 9.20 da uđem. U tih 20-tak minuta od početka je van izašlo ukupno cca 5-6 ljudi. Nije da sam to išla pratiti, ali nitko od njih nije imao ruksake, veće torbe i sl. Svi su išetali s jednom vrećicom (i 1 hranilicom). Jednostavno pogledaš koliko su ljudi kupili. ...
    Drugo, nakon što sam ušla u 9.20 pregledala sam svu robicu od 0 do 12 mjeseci, a djelomično i onu za stariju djecu, i iako je bilo dosta robice, nisam zapazila niti jedan komad brandirane, "jako lijepe-novije" robice.

    Ja sam i došla po onu za 10 kn da ju zaflekamo pa nije bad, i po Rodine pelene (da nekog ne uvrijedim, posudili smo dosta robice za bebu, sva je lijepa i nova, a moramo ju vratiti; pa nemamo u čemu jesti jer se skroz zamažemo, a bolje mi je kupiti par iznošenih stvari nego nove stvari – za zaflekavanje).

    Uglavnom, možda otkrivam toplu vodu, i normalno da je najbolja robica otišla do 9.20 (i kod izbora volonterki), ali osim one koja je plaćena tu je i ona koja je "nestala" - dakle neko je to "organizirao" ili tijekom volontiranja, ili je (naravno) ustao jaaaako rano i ušao unutra "na vrijeme". I još su k tome u prvih 5-10 minuta sve pokupili i smucali se unutra (između ostalog čekali i u redu da bar nešto plate, vjerojatno mimo reda ne mogu ni izaći) i smišljali gdje ugurati sve "oš-koš" krpice . Hoću reći, zvuči mi vjerojatnije da je 5 ljudi pokralo 50 komada najbolje robice, nego da je 50 ljudi pokralo po jedan komad takve robice.

    Bilo je dosta ideja o tome kako kontrolirati volontiranje, i tu stvarno ne bih znala išta suvislo komentirati, ali ograničavanje unosa torbi na samu rasprodaju mi se čini kao ok ideja. Jednostavno prilikom oglašavanja iduće rasprodaje najavite da ćete tako nešto ograničiti i svi koji ne moraju, doći će s malim torbama. Isto tako mi se ne čini da puno ljudi odjednom izlazi van, dok prođu blagajnu, mislim da je to do max 10 ljudi u minuti (ili se varam?). I kad bi uspjeli imati 2 ljudi na izlazu (ili volonterki ili zaštitara) stigli bi svakome zaviriti, ili bar onima s torbama i kolicima. Zašto ne biste to tako oglasili sljedeći put: sori ljudi, puno se krade, dođite bez torbi, ako baš ne možete – pogledat ćemo vas na izlazu, bez ljutnje. To je vaša rasprodaja i vaša pravila. Kome se ne sviđa neće doći, a drugima neće smetati pokazati torbu. Tako se možda možete «ograditi» o to da ne smijete pregledavati ljudima stvari. Imate razlog i najavile ste to kao jedno od pravila rasprodaje.

    Eto, toliko od mene za prvi put.
    Vaš Sherlock Holmes

  8. #158
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    iako nisam nikada bila na rodinoj rasprodaji (samo zbog guzve i naguravanja) ,u ovome svemu sto sam procitala najvise se spominju volonteri...
    meni je u redu sto imaju privilegiju ranijeg kupovanja prije svih jer naravno kasnije nemaju kada,no isto tako mislim da je okrutno njih okrivljavati za kradu,jer smatram da oni nebi mogli tj.nebi imali srca tako nesto uciniti jer nebi volontirali (a svi znaju sto taj naziv znaci besplatno pomazu drugima) ...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 24.02.2011. at 13:12

  9. #159
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Pa, ja iskreno ne vjerujem da su svu brendiranu robicu pokupile volenterke. Barem gledam po sebi, cak nisam niti iskoristila limit dopustenih komada. I nama takoder treba jeftinija robica za park i vrtic. A cak i da svaka uzme tih 10 komada nikako ne mogu odnijeti sve jer zbilja ima puno brendirane robice.

  10. #160
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    iako nisam nikada bila na rodinoj rasprodaji (samo zbog guzve i naguravanja) ,u ovome svemu sto sam procitala najvise se spominju volonteri...
    meni je u redu sto imaju privilegiju ranijeg kupovanja prije svih jer naravno kasnije nemaju kada,no isto tako mislim da je okrutno njih okrivljavati za kradu,jer smatram da oni nebi mogli tj.nebi imali srca tako nesto uciniti jer nebi volontirali (a svi znaju sto taj naziv znaci besplatno pomazu drugima) ...
    hvala ti na ovome!

  11. #161
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti na ovome!

  12. #162
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja nisam bila nikada na rasprodaji pa se nisam uključivala na topik, ali stvarno suludo zvuči ideja da bi volonteri krali robu. optužbe za krađu su ozbiljne optužbe, i bez nekih dokaza ne bi se smjelo na njih niti pomisliti.

  13. #163
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    I ja mislim da toga nema među volonterkama, ali mi je draže da se stvore uvjeti da nema niti sumnje.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    pa evo, nek se napravi proba, jedna rasprodaja bez kupovanja volontera pa onda nek se vidi koliko ima ukradene robe.
    ne znam koliko je osiguranje prostora preko noći, one čistačice su tamo znale virkati i gledati, ali tko će sad to znat

  15. #165
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo, nek se napravi proba, jedna rasprodaja bez kupovanja volontera pa onda nek se vidi koliko ima ukradene robe.
    ne znam koliko je osiguranje prostora preko noći, one čistačice su tamo znale virkati i gledati, ali tko će sad to znat
    dali misliš da ćemo ovakvim sustavom imati dovoljno volontera? rasprodaja je priličan posao.

  16. #166
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Poslije svih ovih postova gore išla sam pregledati svoju robu koja mi je vraćena (još uvijek je u vrećici kako sam je i primila nazad). Razlika je 85kn što i nije tako puno u odnosu na cure gore. U stvari, razlog zašto se javljam je taj što ja uopće ne sumnjam na volonterke, jer mi izgleda nestvarno da netko tko ima prednost pri izboru robice i tko je tu da pomogne Udruzi roda dolazi tamo krasti. To je po meni ovaj put bila organizirana skupina ljudi koji su znali kako iskoristiti gužvu kad je gotovo nemoguće kontrolirati sve ljude koji su unutra.
    Imam samo pohvale na cijelu organizaciju, cure su stvarno na primopredaji sve ok i vidi se da to rade sa voljom.
    Tako da jedino treba pronaći modul kako doskočiti tim kradljivcima. Nemam nikakav pametan prijedlog ni ideju kako to riješiti, samo se nadam da na idućoj rasprodaji neće biti tako velikih otuđivanja naših stvari.
    Drage Rode samo naprijed svaka vaša nova rasprodaja je bolja i bolja.

  17. #167
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma mislim da nitko nije krenuo u optuživanje "sve Rodine volonterke su lopovi". Jednostavno se traže "rupe", uzroci problemu i kako ih riješiti... pa je i jedna od sumnji pala na vrijeme volontiranja. Naravno da te cure rade sjajan posao (za džabe), i glupo je da mi outsideri na forumu optužujemo (iako, opet, mislim da nitko to ne radi)... nego se samo htjelo reći, da je valjda moguće da se to dogodi i za vrijeme volontiranja, ali onda svi valjda misle da je to jedna ili dvije osobe, a ne svi ti vrijedni ljudi.

    Možda je ta jedna volonterka u dosluhu s onih mojih pretpostavljenih 5 s rasprodaje

  18. #168

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    gle ja volontiram, trudim se doći skoro svaku rasprodaju, najčešće kupim par komada, ne previše,
    ja bih bila spremna doći bez mogućnosti kupovine ako će se na taj način dokazati da mi volonteri ne krademo
    vjerujem da bi se možda smanjio broj volontera, ali u kolikoj mjeri ne znam
    dugoročno ne bih voljela da se ukine mogućnost kupovine

  19. #169
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je ta jedna volonterka u dosluhu s onih mojih pretpostavljenih 5 s rasprodaje
    e ovo je stvarno

    u svakom slučaju imaš dobrih zapažanja i slažem se da je najkritičnije valjda ono vrijeme ulaska velike mase odjednom

    ne bih se složila s idejom da volonterke pokupuju skoro svu dobru robicu prije rasprodaje, puno nas uopće ne kupuje, neki kupe par komada a i sad je kupovina ograničena na 10 po dežurstvu što baš i ne ispadne neka količina (ili se varam?)

    a imam i jedan (sigurno nepopularan ) prijedlog:
    ako volonteri ne bi smjeli kupovati za vrijeme primopredaje, moglo bi se organizirati za njih da kupuju samo u subotu ujutro prije "otvaranja" - npr. od 7 do 8.30 (znam da je rano) i to da onda možda bude bez limita ili s povećanim limitom (i Rodi je u interesu zaraditi), i to tako da svi koji su volontirali najmanje xy sati dobiju pismeno potvrdu da mogu kupovati prije svih + oni koji će volontirati u subotu
    tako se ne bi gubilo vrijeme u četvrtak i petak i svi bi volonteri imali jednako "pravo prvenstva" na svu robicu (to bi bila motivacija za ustajanje)
    i možda bi puno njih još i ostalo u subotu volontirati na rasprodaji

  20. #170
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Drugo, nakon što sam ušla u 9.20 pregledala sam svu robicu od 0 do 12 mjeseci, a djelomično i onu za stariju djecu, i iako je bilo dosta robice, nisam zapazila niti jedan komad brandirane, "jako lijepe-novije" robice.
    evo, ja na primjer ne volontiram često na primopredajama, pa uglavnom niti ne kupujem prije same rasprodaje.
    ali sam zato cijele subote tamo, i obzirom da radim na rodinom štandu, prva prilika da idem nešto potražiti za svoju djecu je otprilike oko 12 sati kad prestane gužva.
    i SVAKI PUT im nađem par dobrih komada robe, čak i za stariju, koja ima 7,5 godina, a u tim najvećim veličinama vrlo rijetko ima lijepe očuvane robe.
    na ovoj rasprodaji, na kojoj sam isto krenula tražiti odjeću oko podneva, između ostalog, našla sam starijoj kćeri brendiranu majicu s kratkim rukavima, a mlađoj kćeri brendiranu proljetnu jaknu.
    tako da mene svaki put začudi ta spika da nakon prve ture kupaca više nema ničega. moje iskustvo je sasvim drugačije.
    (ok, ja nađem i kupim po max. 5 komada robe, ali svejedno nađem tih 5 odličnih komada, svaki put)

  21. #171
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i ja bih se složila s Lutonjicom.

    najčešće ostanem do kraja, dakle, i na razvrstavanju robe.
    i uvijek se čudimo koliko prekrasnih koada je ostalo i to sa fantastičnim cijenama.
    ne radi se to o komadu-dva... pa da bi čovjek mogao reći da se podvuklo, ispalo... nego su to hrpe i hrpe odlične robe.

    pa nam često dođe da "haltamo" prodavatelje i molimo da nam naknadno proda.
    ali, tko bi još i o tome vodio brigu!

  22. #172
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ne razumije cemu se toiko spominje to kupavanje volontera na primopredaji. Ne vidim u cemu je problem...
    Prije par rasprodaja smo dobili naputak da se roba bira nakon svoje smjene ili se diskretno stavi na stranu nesto sto smo bas zapazili. I nisam bas primjetila da ijedna cura bas kopa i cijelo vrijeme trazi nesto za sebe. Ja znam nesto super zapaziti dok slazem robici i onda to odnesem na stol gdje se odlazu stvari i to je to. Uopce ne smatram da ta minuta koliko mi treba da odem do stola odloziti i vratim se na svoje mjesto smeta mojem poslu. Vidim da se cure izmjenjuju i na splintanju i na razvrstavanju i na slaganju, tako da niko nije SAMO na jednom stolu i tamo ceka nesto zgodno. Pred kraj smjene odem malo pogledati sto ima u nasoj velicini i uzmem sto nadem. Ne znam zasto bi to bio problem i zasto bi to trebalo zabraniti.
    Normalno, nikako ne znaci da necu vise volontirati ako se ta povlastica ukine.

  23. #173
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma i ja sam u pola deset našla dvije Beneton majce, lijepo očuvane... uglavnom ima dosta očuvane robice... ali sam na osnovu par postova dobila dojam da je ono što je nestalo, uglavnom, i u pravilu bilo baš "dosta bolja robica"... a opet, nemam baš neko relevatno iskustvo da uspoređujem kvalitetu robice u različitim trenucima rasprodaje... samo sam dobila dojam na osnovu ovih i sl. postova:

    I uglavnom robica Zara, C&A. Ovih 5 vraćenih komada je ujedno bilo i jedinih bez marke.Baš čudno.

    Od početka govorim kako prijateljica ne bi reagirala da je nedostajalo 2-3 stvari, ali 10 stvari i to sve ista veličina stvarno je sumnjivo...

  24. #174
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Potpisujem ani4...

  25. #175

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    5

    Početno

    I još,da ne zaboravim, za stričeka sa štenderima.
    sviđa mi se njegov prijedlog br 2.

    I evo još jedna ideja za vješalice: I na male možda možemo "pričvrstiti" odjeću, samo moraju biti one kao trokut. Zapravo bilo koje koje su "zatvorene".
    Jel' bi se dalo provući splintu tako da obuhvati vješalicu? (nisam gledala kako se splinta, sorry...)

    Pa da se na vješalice stavlja odmah kod preuzimanja,a onda ih dalje razvrstamo po veličinama i na štendere.
    pa nemoj baš sad striček ...još sam mlad..........na to sam mislio da se splintanje radi tako da prođe kroz zatvorenu vješalicu odmah na primopredaji
    Neće vjerojatno spriječiti eve krađe ali će ih sigurno učiniti težima i vidljivijima......
    I opet ponavljam svima zabraniti kupovinu na primopredaji, volonterima omogučiti da kupuju sa štendera zadnji dan zadnja 2 sata....
    i svakako zabraniti ulazak s torbama i sl.....
    uvesti stroži pregled izlaza.....

  26. #176

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    14

    Početno

    Prvi put se uključujem na forum, čitam o rasprodaji i krađama i ne mogu vjerovat koliko se spominju volonterke...ani4 je napisala što i većina nas volonterki misli. Prije godinu dana kad sam počela volontirati nisam mogla vjerovati koliko se ljudi u četvrtak i petak popodne mota oko štandova, ne mogu zaboraviti jednog čovjeka koji je s metrom mjerio hlače za sina barem 1 sat...nit je volontirao niti mislim da je nešto htio ukrasti, ali jednostavno ni njemu ni barem 15-tak ljudi tamo nije bilo mjesto...no na zadnjih nekoliko primopredaja, po mom mišljenju, sve je lijepo organizirano i pregledno je, ne dolaze muževi, frendice, sestre volonterki i ništa ne biraju... par stvarčica koje si izaberemo su samo na jednom mjestu, nisu više na radijatorima, ispod stolova i sl.
    Kao prodavatelj sam vrlo zadovoljna, sve što se nije prodalo dobila sam nazad.
    I još samo da kažem da da nije samo brandirana roba kvalitetna, ja npr. nisam kupila ni jedan komad takve robe, meni su bitne traperice i očuvana majica mog školarca(za mlađeg ni ne kupujem kad ima sve od brata očuvano). Jedino što se svaki, ama baš svaki put zeznem - kupim puzzle i obavezno fali 1-4 komada. Da li se može takve prodavatelje pronaći prema šifri i zabranit im prodaju na sljedećim rasprodajama?
    Jedino što se realno može napraviti je da se na primopredaju (volonterke) i na rasprodaju (kupci i volonterke) dolazi s malom torbicom za novčanik i mobitele, na odlasku (i volonteri i kupci) pokažu što odnose i to je to. Dolazak na rasprodaju s kolicima također nije prihvatljiv.

  27. #177
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj lalaland prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što se svaki, ama baš svaki put zeznem - kupim puzzle i obavezno fali 1-4 komada. Da li se može takve prodavatelje pronaći prema šifri i zabranit im prodaju na sljedećim rasprodajama?
    možemo ih upozoriti ako nam se netko požali. ako ne samo možemo vjerovati onome što prodavatelji kažu, a to je da su sve igračke/puzzle/slagalice ispravne.

  28. #178
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni isto nije baš jasno zašto bi svi zabranili prodaju na primopredaji na kojoj je najlakše prekontrolirati osobe koje su u doticaju s robicom tj. volontere. Mislim da zabrana prodaje na primopredaji neće riješiti problem!

  29. #179
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa je li netko od nas napisao da ćemo zabranti?

  30. #180
    nina2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    3

    Početno

    hvala, čekam popis; ako ništa drugo da vidim koliko je komada otuđeno jer mi je na rasprodaji u 11.mj. bilo "otuđeno" 50,00kn ,a u 02.mj. 120,00kn;

    neću propasti za te novce, ali mi je žao jer je 90% uščuvane robice iz HM i uistinu stavljam niske cijene kako bi prodaja bila što efikasnija i za mene i za kupce;

    sram bilo one kojima je pala ideja krasti,a osobito ako su u mogućnosti platiti svaki ukradeni komad

    mislim da je nepotrebno prozivanje i okrivljavanje nekoga za krađu nego iz dosadašnjih iskustava promijeniti neka/sva pravila, pa ako treba i postrožiti SVE uvjete poslovanja rasprodaje kako bi se znao red i disciplina na zadovoljstvo svih sudionika rasprodaje

  31. #181
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj dressroom prvotno napisa Vidi poruku
    pa nemoj baš sad striček ...još sam mlad..........
    oprosti,mladiću!
    Citiraj lalaland prvotno napisa
    ...nit je volontirao niti mislim da je nešto htio ukrasti, ali jednostavno ni njemu ni barem 15-tak ljudi tamo nije bilo mjesto...no na zadnjih nekoliko primopredaja, po mom mišljenju, sve je lijepo organizirano i pregledno je, ne dolaze muževi, frendice, sestre volonterki i ništa ne biraju...
    ja sam primjetila nekoliko takvih u petak
    par stvarčica koje si izaberemo su samo na jednom mjestu, nisu više na radijatorima, ispod stolova i sl.
    a i ovoga je bilo...pogotovo pod stolovima na primopredaji. Kad sam htjela uzeti robicu da ju razvrstam po veličinama, dobila sam pogled tipa "jesi pala s marsa!?ne diraj!" i objašnjenje:"To ne!" i robica je završila u kutiji pod stolom. Nisam gledala što je dalje učinjeno s istom, pretpostavljam da ju je volonterka ponovo u miru pregledala kad je završila posao,odlučila što će kupiti,a ostatak razvrstala u kutije....

    I još samo da kažem da da nije samo brandirana roba kvalitetna...
    potpis na ovo. Ja sam našla super majice bez potpisa,a kao nove i za malo kuna
    Jedino što se realno može napraviti je da se na primopredaju (volonterke) i na rasprodaju (kupci i volonterke) dolazi s malom torbicom za novčanik i mobitele, na odlasku (i volonteri i kupci) pokažu što odnose i to je to. Dolazak na rasprodaju s kolicima također nije prihvatljiv.
    i na ovo!

    i ne mogu skontati vezu između kupovanja na primopredaji i krađe..
    Kako bi se,zabranom kupovanja, nekoga spriječilo da nešto ukrade?

  32. #182

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    14

    Početno

    ja sam primjetila nekoliko takvih u petak
    a i ovoga je bilo...pogotovo pod stolovima na primopredaji. Kad sam htjela uzeti robicu da ju razvrstam po veličinama, dobila sam pogled tipa "jesi pala s marsa!?ne diraj!" i objašnjenje:"To ne!" i robica je završila u kutiji pod stolom. Nisam gledala što je dalje učinjeno s istom, pretpostavljam da ju je volonterka ponovo u miru pregledala kad je završila posao,odlučila što će kupiti,a ostatak razvrstala u kutije....

    potpis na ovo. Ja sam našla super majice bez potpisa,a kao nove i za malo kuna
    i na ovo!

    i ne mogu skontati vezu između kupovanja na primopredaji i krađe..
    Kako bi se,zabranom kupovanja, nekoga spriječilo da nešto ukrade?[/QUOTE]

  33. #183
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    ja danas konačno raspremala ono što je meni ostalo od rasprodaje, i probala otrgnuti splintu rukom - ide s lakoćom

    ako će se splinte provlačiti kroz vješalice, trebaju definitivno čvršće splinte

    inače je ovo dosad bio valjda raj za lopove, gužva, nema kontrole na izlazu, možeš ponijeti veliku torbu, roba nema nikakvu zaštitu - osim splinta i one pik trake koje ionako odljepiš/otkineš

  34. #184
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    pa je li netko od nas napisao da ćemo zabranti?
    Nije, ali da ne bi od silnih prijedloga...

  35. #185
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Moram priznati da i meni ide na živce kad prodavatelji lažu da je nešto A, a nije nego je B.
    Konkretan primjer: kupila sam na pretprošloj rasprodaji paket "Legica" - pisalo je Lego duplo kocke, nisam provjeravala. Kad sam došla doma, skužio mm da to uopće nisu legice nego njihova kopija (ne mogu se sad sjetiti napamet kako su se zvale). Srećom, takve kocke imamo kod djeda i bake, pa smo ih iskoristili, inače bi bilo baš bezveze... A nije da sam ih malo platila.

    Mislim da bi trebalo u Ugovor staviti i broj telefona prodavatelja, da Roda može po potrebi kontaktirati prodavatelja.

  36. #186
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    možemo mi naknadno kontaktirati prodavatelja, ali ZAŠTO nam ovakve stvari ne javite kad se dogode?
    ne možemo znati da je netko nekog zeznuo, ako nam to nitko ne kaže.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    5

    Početno

    još jedna primjedba od mene .......
    nisam niti prodavatelje niti volonter niti kupac.....
    moj dostavljač koji nikad nije prije čuo za rodu i rasprodaju...... dolazi na velesajam i postavlja štendere
    zovem ga i pitam jel sve ok jel cure kaj pričaju i jel mu možda koja pomaže i kaj se dešava općenito....
    kaže on meni : ovi samo kopaju da bi sebi izabrali najbolje i samo prebiru okolo par njih radi.......
    a ja sam se osobno ušetao u paviljon kao na kolodvor i zujao okolo .....gledao štendere na kat.......pipnuo koju robicu da provjerim ako se vješalice ponašaju......niko me nije
    ništa pitao.......

    volonteri bi trebali kupovati na kraju primopredaje sa štendera zadnji dan zadnja 2 sata
    kontrola ulaska u paviljon..... nema frenda sestre brata i sl......
    na samoj rasprodaji postrožiti kontrolu
    splintati odjeću kroz vješalicu....

  38. #188

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    I ja sam puno puta kupila nesto sto se na prvi pogled cinilo ok, ali kad sam dosla doma i malo bolje pogledala kupljeno, razocarala se. Npr: vlekica ispod pik trake, koju tek vidis kad to
    skines dolje, ili prilikom spajanja stvari (2 komada), zene to tako sasiju da kad to ponovo isporis ostanu ostecenja od sivanja!! Ali dobro...to je valjda rizik rabljene robice!!
    Opcenito...kome se pozaliti kad ti se tako nesto dogodi?? Da nazovemo rodu ili preko interneta?? Mislim kako cete vi vise naci tog prodavatelja??

  39. #189
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    A kaj ja znam, bilo mi je glupo gnjaviti za to... Imate vi pametnijeg posla.

  40. #190
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj dressroom prvotno napisa Vidi poruku
    zovem ga i pitam jel sve ok jel cure kaj pričaju i jel mu možda koja pomaže i kaj se dešava općenito....
    kaže on meni : ovi samo kopaju da bi sebi izabrali najbolje i samo prebiru okolo par njih radi.......
    ovo mi je malo čudno...

    obično se štenderi postavljaju barem 2 sata ranije nego što u paviljon prostigne ijedan komad roba.
    doduše, ovo je prvi out da nisam bila pa ne mogu tvrditi, ali štenderi su inače dolazili oko 9, kada i prve volonterke (i voditeljica smjene koja preuzima dvoranu i potpisuje zatečeno stanje).
    onda su 2-3 (gotovo uvijek iste) volonterke sklapale štendere, svojim kućnim alatom.
    to je jedna tako uigrana ekipa da ih je milina gledati

    prva roba pristiže tek iza 11 i u početku završava u kutijama, kategoriziranim prema veličinama i vrstama.
    štenderi su di tada već montirani i roba iz kutija ide na vješalice, pa na štendere.
    Posljednje uređivanje od apricot : 27.02.2011. at 08:23

  41. #191
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma da? A kako to da se onda niti jednom kutije nisu uspjele napuniti? Da je uvijek bilo po par stvari u kutijama...
    Pa lagao bi svatko tko bi rekao da usput ne škicne kaj ima, da ako naleti na nekaj dobro, da si to ne spremi sa strane...Ali ovo što opisuje dressroom nije istina.
    Možda je on vidio cure koje su već bile na kraju svoje smjene pa uzele onih 20 minuta vremena da si pogledaju što ima....Naravno da ima i onih koje "traže" malo više od drugih, ali ne bi bilo onako sve na vrijeme posloženo i praznih kutija da svi prebiru po krpicama...
    Čini mi se da je u petak jedan gospodin donio još koji štender ako se ne varam!
    Ono što ja znam je da definitivno više NIKAD neću dovesti djecu sa sobom, prisjelo mi ovaj put. Osim Ele naravno!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 27.02.2011. at 08:21

  42. #192
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj dressroom prvotno napisa Vidi poruku
    još jedna primjedba od mene .......
    nisam niti prodavatelje niti volonter niti kupac.....
    moj dostavljač koji nikad nije prije čuo za rodu i rasprodaju...... dolazi na velesajam i postavlja štendere
    zovem ga i pitam jel sve ok jel cure kaj pričaju i jel mu možda koja pomaže i kaj se dešava općenito....
    kaže on meni : ovi samo kopaju da bi sebi izabrali najbolje i samo prebiru okolo par njih radi.......
    a ja sam se osobno ušetao u paviljon kao na kolodvor i zujao okolo .....gledao štendere na kat.......pipnuo koju robicu da provjerim ako se vješalice ponašaju......niko me nije
    ništa pitao.......

    volonteri bi trebali kupovati na kraju primopredaje sa štendera zadnji dan zadnja 2 sata
    kontrola ulaska u paviljon..... nema frenda sestre brata i sl......
    na samoj rasprodaji postrožiti kontrolu
    splintati odjeću kroz vješalicu....
    Ja sam bila u cetvrtak od jutra i ponudile smo se da pomognemo gospodinu oko sklapanja stenderajer nam je bilo glupo gledati kako on sam radi, a mi samo stojimo ( a jos nikakvog drugog posla nije bilo). Ali nas je gospodin sa smjeskom odbio i rekao da ce to on rade sam.
    KAsnije je bilo dosta posla, ali i jako puno cura, pa je jednom momentu nije bilo skoro nista za raditi. Prodavatelja nije bilo, a sva robica je bila slozena. I sta je trebalo onda?! Cure su uglavnom medusobno pricale, neke su i gledale robicu. KAda se pojavio posao, onda su i radile.
    PA sta mislite da se same volonterke ne bi pobunile da jedno te iste rade, a ostale zuje okolo i kopaju? Vjerujte da bi...

  43. #193
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja ću se malo vratiti na neke gornje postove, bojim se da se ponavljam, ali i da su me neki krivo shvatili... Nisam htjela reći da volonteri izaberu najbolju i samo brandiranu robicu, da je samo brandirana robica dobra i da nakon 9.10h nema više niti jednog dobrog komada robe... nego sam htjela reći da mi se na osnovu 5-6 postova sada pokradenih prodavatelja, i jednog topica pokradene prodavateljice nakon prošle rasprodaje čini... da je prodavateljima pokradeno:
    - puno (puno novaca, puna vreća, 10 komada i sl. robe)
    - jako dobre robice (kvalitetna, novija, poznatih marki i sl.)

    Ili kako je netko rekao na početku "Užaš, uvijek se kralo, ali 1-2 komada, a ovo je strašno...".

    Možda je moja analiza metodološki nekorektna , možda možete s pokradenim prodavateljima preciznije utvrditili što i koliko je nestalo... ali mene ovo uočeno navodi samo na zaključak da se radi o dobro planiranom, smišljenom, organiziranom, uigranom djelovanju Dakle, sumnjam da je netko zgurao 2-3 komada u ruksak ili pod jaknu (i tako x njih), nego da je to bilo nešto drugo i malo veće... (bilo da je plan najbolje obučeno dijete u vrtiću ili plasiranje na druga tržišta - njuškalo, hrelić, second hand...)

    E sad, kako je to moguće ne znam, i kako to spriječiti ne mogu baš smisliti. Ali možda vam moji uvodi pomognu, da vas navedu na neki trag... ne krivi nadam se

    A što se tiče zadnji postova, a i ranijih... naravno da se uvijek nađe neko ko je vidio "da volonterke samo prebiru za sebe". No da samo to rade, ko bi napravio sav taj posao?

  44. #194
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    evo, grupa od nas desetak koje najviše "hendlamo" Rasprodaju... cijelo prijepodne je provela u traženju izlaza iz svega što nas muči.
    Neke stvari se odnose na organizaciju (i to će vam voditeljica napisati), ali smo najviše vremena provele pokušavajući razriješiti ovaj problem.
    Neke stvari će se promijeniti, ali sistem nagarađivanja volonterki ostaje, ne brinite.

    Javit ćemo vam se čim sastavimo zapisnik i razdvojimo stavke koje se tiču samo Rode kao organizatora od onih koje se tiču svih nas kao volontera.
    I dalje, naravno, očekujemo vašu veliku pomoć u razrješavanju svega ovoga.

    Hvala vam svima

  45. #195
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bih se složila s Lutonjicom.

    najčešće ostanem do kraja, dakle, i na razvrstavanju robe.
    i uvijek se čudimo koliko prekrasnih koada je ostalo i to sa fantastičnim cijenama.
    ne radi se to o komadu-dva... pa da bi čovjek mogao reći da se podvuklo, ispalo... nego su to hrpe i hrpe odlične robe.

    pa nam često dođe da "haltamo" prodavatelje i molimo da nam naknadno proda.
    ali, tko bi još i o tome vodio brigu!
    mislimda tu robu neki kupci koji uđu među prvima jednostavno pokupe sa štendera i onda kasnije kad pregledavaju odbace kao višak, nekad i ispod stola u nekoj vreći. i to nitko poslije ne vidi i ne kupi. žalosno. mislim da sam jednom baš tebi apricot predala vreću punu robe koju sam našla pod stolom.

  46. #196

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi je malo čudno...

    obično se štenderi postavljaju barem 2 sata ranije nego što u paviljon prostigne ijedan komad roba.
    doduše, ovo je prvi out da nisam bila pa ne mogu tvrditi, ali štenderi su inače dolazili oko 9, kada i prve volonterke (i voditeljica smjene koja preuzima dvoranu i potpisuje zatečeno stanje).
    onda su 2-3 (gotovo uvijek iste) volonterke sklapale štendere, svojim kućnim alatom.
    to je jedna tako uigrana ekipa da ih je milina gledati

    prva roba pristiže tek iza 11 i u početku završava u kutijama, kategoriziranim prema veličinama i vrstama.
    štenderi su di tada već montirani i roba iz kutija ide na vješalice, pa na štendere.
    moram se ispraviti .....2 put je dostavljao štendere oko 12-13 sati i tad sam ga zvao i to mi je rekao.....niti je on mislio nešto loše jer nema nikakve veze s tom rasprodajom
    ne mislim ništa loše ni o kome ali jednostavno sam vidio nekoliko stvari koje bi trebalo promjeniti.......odnosno ja bi ih mijenjao da sam organizator.......
    ali još jednom treba vas sve pohvaliti za veliki trud uložen u sve to, i pomoć koju ste svojim radom pružile drugima da prođu povoljnije......
    nemojte posustati i neka vas ovi problemi ne obezhrabre već vam daju poticaj da se ide dalje......
    pomoći ću koliko mogu....

  47. #197

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Ja bi se slozila sa bubilo, da je to organizirana kradja bila. Meni fali oko 10 komada robice a vidim i da drugim curama fali puno robice, tako da mislim
    takodjer da bi se vidjelo da su pojedinci mogli ukrasti bas nekoliko komada!! Mislim skuzilo bi se ne...moras to nekamo strpati!! A cudno bi mi bilo da su bas sad
    "slucajno" se masom zene uputile na kradju na rasprodaji???? Idem od sebe, i ja sam maso puta bila na rasprodaji ali bez obzira sto je guzva volonterki ima uvijek puno
    i uvijek su medju kupcima. Slazu odjecu, dizu je s poda, pomognu ti pronaci odjecu (broj) koji ti treba itd... Mislim, ako su ovaj puta vise njih krale (s tim da bi morale
    dosta doga iznijeti), pa valjda bi neka od vas barem nesto vidla??? Nesto sumljivo ili nekog sumljivog???? Znaci, kradljivci su po meni dosli organizirano sa jaaaaako
    dobrim planom tako da nebi bili sumljivi. Dali su to bila kolica u koja su trpali ili torbe, ruksaci pitaj boga sta....vi ih niste skuzile!!!! A meni nitko nemoze reci
    da su ovolike kolicine robe nestale nekome pod majicu???

  48. #198
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja se ne slažem sa gospodinom sa štenderima također, ja sam došla oko 10 i on je taman bio pri kraju a mi smo ih onda namještale po paviljonu njemu nije bilo ni traga ni glasa a roba još nije počela pristizati, jer u 11 sam bila na predaji robe i bilo nas je dosta i stalno je mbio neki muving.
    Ali uopće ne kužim ,sve i da sve volonterke kradu šakom i kapom kako bi im uskračivanje kupnje na primopredaji to onemogučilo.
    Gle ovak ako ja hoću ukrasti baš me briga jel smijem kupovati ukrasti ću i ovako i onako, ima sto načina ,zašto bi kupovala onda.
    Gluposti i to da treba na kraju kupovati,kao što rekoh puno mama koje bi mgle pomoći u to zoba hoda po šoping centrima i zeza se ,a mi pomažemo i to nam je i tako i tako jedina nagrada.
    toliko od mene.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    14

    Početno puzzle

    Citiraj Frida prvotno napisa Vidi poruku
    možemo ih upozoriti ako nam se netko požali. ako ne samo možemo vjerovati onome što prodavatelji kažu, a to je da su sve igračke/puzzle/slagalice ispravne.
    evo šifra od prodavatelja puzzli koje nisu bile sve na broju (sa zadnje rasprodaje): 81975...pa ako im se može nešto reći ili paziti što prodaju sljedeći put, bilo bi super

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    Otvorila sam temu s namjerom da prijavim malu zamjerku sto se tice ponasanja nekih kupaca, ali sad vidim da je to nista naspram ovog sto se desilo prodavacima. Stvarno mi je zao, nadam se da cete naci rjesenje za nastali problem i da samo odrzavanje rasprodaje nece trpjeti zbog toga.

    Uglavnom, htjela sam reci da sam izmedju ostalog naisla na prekrasne cipele i 2 kompletica, ali ih nisam mogla kupiti jer je netko otrgnuo etiketu s cipela, odnosno razdvojio kompletice. Volonterka na blagajni mi je objasnila da mi ne moze prodati stvar bez etikete, jer su ljudi primjerice znali preljepljivati naljepnice da bi dobili nizu cijenu. kao da vec nisu dovoljno niske.
    Zbilja nekad ne razumijem ljudsku pohlepu

Stranica 4 od 6 PrviPrvi ... 23456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •