Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 257

Tema: Ukradeno ili krivo obraČunato?

  1. #1
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno Ukradeno ili krivo obraČunato?

    Pišem u afektu,pa sorry na naslovu.naime, sad nakon povratka s rasprodaje ustanovila sam veliku razliku rasprodane i vraćene robe, a kako se radi o razlici koja mi i financijski ne odgovara, molim nekog da mi se javi za provjeru.
    Hvala

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    stella, jako mi je žao da se to dogodilo

    volontiraš na rasprodajama već godinama i znaš kako je teško pratiti i volontere i kupce; mi jednostavno više ne znamo što da napravimo kako bismo spriječili krađe.
    svaka ovakva reklamacija je veliki udarac na sav naš trud i vrijeme, i sve dobro što ovim rasprodajama činimo i Rodi i drugima.

    nažalost, bojim se da sada nikakva provjera neće pomoći; ako roba koja ti nedostaje nije bila na onome stolu sa neoznačenom robom, onda je - nestala (naprosto mi je teško napisati "ukradena" jer ne mogu vjerovati da bi ITKO uzeo komad nošene dječje robe).

    možda je ovaj topic dobro mjesto da svojim prijedlozima pomognete riješiti naš najveći problem...

  3. #3
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    I ja nazalost isto imam veliku razliku izmedu prodane i vracene robe... 140 kn... Nije mi to malo novaca...
    Bas mi je zao radi toga i takoder ne vjerujem da bi netko na to spao da krade na rasprodaji rabljene robe.
    Vec sam pripremila nesto robice za sljedecu rasprodaju, ali ne znam...

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Kad kupac dodje na blagajnu, svaki račun se upisuje pod šifrom i cijenom.
    Programski (da ne kompliciram) se spoje sve blagajne, izbace imena, šifre i ukupan zbroj. Oduzme se 30% (ništa ručno)
    Uvijek se gotovo u kunu (znamo oprostit kunu ili dobit za friz ) podudaraju blagajne i aplikacija. U KUNU!
    Dakle-sve što je prošlo blagajnu i naplaćeno je, dobit ćete u kuverti (-30%)
    Ako tu postoji pogreška, ako smo krivo izbrojile (a provjerava se nekoliko puta), to ćete odmah vidjeti i dobit!
    E, sad, problem je robica!
    Uvijek poslije prebrojite robu i dodjite da prvo na kompu provjerim jel se podudara prodano i ono što vam je ostalo. Ako se ne podudara, to može završiti na nekoliko načina:
    Može ispasti etiketa, pa roba završit u "kutiji za povrat"
    može slučajno završiti u tuđoj vrećici
    Ipak, najveća vjerojatnost je da je UKRADENA
    S time se borimo, kako su vremena teža-sve više.
    I ne možemo ništa
    Ako znate kakvo rješenje-svi smo tu...za poslušat.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni je na ovoj rasprodaji prvi put bio nesrazmjer u lovi i vracenoj robi, tako da sam pretpostavila da je netko nesto ukrao. izgleda da je bilo vjestih lopova ovaj put. isto tako mi je tesko povjerovati da neko krade djecju robu. uzas.

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  7. #7
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Ovaj put sam se I ja susrela sa tim, moram priznati da sam računala na popaljene stvari, no, malo sam se iznenadila koliko. Nije utjeha, ali sa krađom se MORA, na žalost, računati ( trgovac sam, i stalno se susrećem sa tim). Vjerujem da je, onaj ko se upustio u krađu, osoba koja si doista ne može priuštiti niti robicu sa rasprodaje, a, sigurno takvih ima, sve više i više. Isto tako, moram napomenuti da su se i prodavatelji puuuuno senzibilizirali, i stavili doista minimalne cijene ( naravno uz iznimke). Da li je neimaština opravdanje?! Mislim da svatko za sebe mora na to pitanje naći odgovor, jer ipak su u pitanju djeca. Ja opraštam sve kaj je od mojeg " nestalo", i ponovo ću doći i sudjelovati, jer i meni, kao mami trojice, ova rasprodaja puno znači,. A DOBRO koje izlazi iz NAŠE, sad već VELIKE RASPRODAJE, neusporedivo je sa eto tim lošim posljedicama, kojih moramo biti svjesni. Kako to izbjeći - NIKAK, osim da smo svi financijski dobrostojeći, pa nebi imali uopće zakaj organizirati ovako humanitarni projekt !!!

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ja-s druge strane-moram priznat:
    znala sam da se krade i da nestaje, al šokirana sam zbog količine

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moram prijmjetiti kako su se i prije spominjale krađe, ali ovo što ovdje spominjete mi je .
    Ako Ani fali 140 kn. I recimo da su stvari po 20-ak kuna...Pa to je cca 7 komada robe!!!
    I sad još par cura koje su se javile (a koliko ih možda ima koji ostatak robe ostave u donacije, koji ne e provjere ili koji se ovdje ne jave). Pa to ispada strašno puno. S obzirom da je zima i ljudi su u kaputima i jaknama, a robica koja se prodavala je tanja vjerojatno im nije bio problem u svaki đep utrpati majcu ili bodi...

  10. #10
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Imala sam ukupnu vrijednost 727 kn i 29 komada. Prodano je 407 kn, a vraćeno par komada robice ukupno 85 kn.Nije teško za izračunat da vrijednost koja nedostaje nije mala, a sad sam još više u šoku kad čitam da je i drugima isto falilo dosta novca.
    Svjesna sam da se može dogoditi krađa, i uvijek računam na to, ali krađa u vrijednosti cca 200 kn mi je zaista pretjerana.
    Na rasprodaji sam od prvog dana, i kao što je apri navela radim kad mogu kao volonter,ali ipak sam baš jako razočarana danas.
    Znam da se krađe ne mogu izbjeći,ali eto. To što sam tražila ponovnu kontrolu znači samo to da se nadam ipak da se ovo možda "slučajno" dogodilo... jer sam stvarno ostala totalno šokirana kad mi je muž donio kovertu i robicu.

  11. #11
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Da, i ja sam se TOTALNO ŠOKIRALA, kad sam vidjela koliko love fali, i moja frendica isto, a fali nešto manje nego tebi. Nekak si pokušavam racionalizirati, jer tak se lakše nosim sa situacijama.

  12. #12
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Frida,pls oslobodi inbox da ti mogu odgovorit

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj stella prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam ukupnu vrijednost 727 kn i 29 komada. Prodano je 407 kn, a vraćeno par komada robice ukupno 85 kn.Nije teško za izračunat da vrijednost koja nedostaje nije mala, a sad sam još više u šoku kad čitam da je i drugima isto falilo dosta novca.
    Svjesna sam da se može dogoditi krađa, i uvijek računam na to, ali krađa u vrijednosti cca 200 kn mi je zaista pretjerana.
    Na rasprodaji sam od prvog dana, i kao što je apri navela radim kad mogu kao volonter,ali ipak sam baš jako razočarana danas.
    Znam da se krađe ne mogu izbjeći,ali eto. To što sam tražila ponovnu kontrolu znači samo to da se nadam ipak da se ovo možda "slučajno" dogodilo... jer sam stvarno ostala totalno šokirana kad mi je muž donio kovertu i robicu.
    Nije mi jasno, ako ti je bruto cifra 727 kuna, a isplaćeno na ruke 407 kuna, koliko piše da je donacija od 30%?

  14. #14
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    thora, eto i ja pokušavam doći k sebi i sama sebi olakšat, stoga sam i pokrenula temu, ali eto, nikako da nađem odgovarajuće obrazloženje koje bi me zadovoljilo...

  15. #15
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Meni je prošli put falio jedan komad ali sam ga na kraju pronašla u neoznačenoj robi.
    Ne znam kako to funkcionira u subotu jer nisam nikada ujutro tamo,ali možda da povećate broj volonterki pa da paze na kradljivce....ne znam vjerujem da je koma ali mislim da ne kradu samo oni kojima nužno treba već i oni koji uhvate priliku....
    Meni je sve ok ovaj put....

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    kako da povećamo broj volonterki, eh...

  17. #17
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno, ako ti je bruto cifra 727 kuna, a isplaćeno na ruke 407 kuna, koliko piše da je donacija od 30%?
    Cathy, ja kad sam donijela robu bilo je 727 kn, prodano je 407 kn, meni vraćeno 5 komada vrijednosti 87 kn. Za donaciju je dobro izračunato,ali omjer prodane robe i vraćene je velika, u kunama je to 233 kn razlike.

  18. #18
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    poslala sam ti na pp, ajd mi reci koliko ti je ostalo komada

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Joj, cure i meni fali robice za 330kn. Znam da sam trebala tamo provjeriti, ali kako sam podizala za 2 sifre i djeca su me cekala, nije mi se dalo. Skuzila sam odmah da se manje vratilo, ali nisam ocekivala ovoliku razliku.

    Ajde, barem znam da se nekome svidjela moja robica.

    Bas me zanima kad mi sogi obracuna za ovu drugu sifru, koliko ce njoj faliti.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 19.02.2011. at 22:42

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    stella, je li tvoja roba vrijedila 727 ili je 727 kuna očekivana cifra, kada se oduzme rodinih 30%

    jer, ako je vrijednost tvoje robe bila 727 kuna, onda je maksimalno što si mogla dobiti bilo oko 508 kn
    ako oduzmemo tih 87 kuna, ispadne oko 30 kuna manjka, jel tako?

    ili sam ja krivo?

  21. #21
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Cure, molim vas, sve kojima fali više od 1 komada, pošaljite na pp šifru i broj komada koliko vam je ostalo u vrećici.

  22. #22
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    krivo si, steli FALI, jer je dobila 70% od 407, a ne 407.

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, cure i meni fali robice za 330kn.
    Pa koliko je to komada robe??

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, cure i meni fali robice za 330kn.


    ovo je strava!
    ne samo da je strašno koliko je ukradeno, nego i koliko ste izgubili i vi i mi!

    mi i ovako prezadovoljne utrškom, a koliko bi tek bilo da nema ovakvih stvari!

    definitivno se moramo zajedno domisliti kako protiv krađa jer je nemoguće da je sa toliko komada otpala šifra ili takvo što

  25. #25
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa cure koje su bile tamo, vidjele su koliko robe ima u kutiji za povrat. Da li ljudi gledaju u tu kutiju? Mada je stvaaaarno nevjerovatno da ne jednoj, nego evo već 5 osoba samo ovdje ,fali i više od 5 komada robe!! Vjerojatnost da se na toliko robice potrgau splintevi ili nekaj takvoga je po meni ravna nuli.

  26. #26
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa koliko je to komada robe??
    Pa ne znam: Predala sam robice za 675 kn, 30 kom. Ukupno je prodano za 325kn, a vracen mi je 1 komad robe od 20kn. Skuzila sam odmah da nesto fali, ali tek sam u autu skuzila koliko je to u stvari love.

  27. #27
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno


  28. #28
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Apri, krumpiric je već napisala.
    Ali kako se ovo klupko odvija sa postovima, nekako mi se to baš ne sviđa,jer je prevelik novac u pitanju. I isto ne mislim da su se baš tolike etikete samo tako potrgale...

  29. #29
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cure koje su bile tamo, vidjele su koliko robe ima u kutiji za povrat. Da li ljudi gledaju u tu kutiju? Mada je stvaaaarno nevjerovatno da ne jednoj, nego evo već 5 osoba samo ovdje ,fali i više od 5 komada robe!! Vjerojatnost da se na toliko robice potrgau splintevi ili nekaj takvoga je po meni ravna nuli.
    Ma nisam nista ni najeravala reci, ali vidim da nisam jedina, pa ocito da je netko dobro "operirao" po rasprodaji.

  30. #30
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A da pregledate njuškalo sljedeći tjedan?

  31. #31
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cure koje su bile tamo, vidjele su koliko robe ima u kutiji za povrat. Da li ljudi gledaju u tu kutiju? Mada je stvaaaarno nevjerovatno da ne jednoj, nego evo već 5 osoba samo ovdje ,fali i više od 5 komada robe!! Vjerojatnost da se na toliko robice potrgau splintevi ili nekaj takvoga je po meni ravna nuli.
    ana.m,
    ja sam prva ta koja ne gleda. dođem po robicu, inače ni ne gledam jel nešto fali, jer računam na potencijalni 1-2 komada da se ukradu,ali danas mi se zaista učinilo da je mala svota prodana,pa sam prekontrolirala te komade.Za kutiju za povrat ni ne znam gdje je. Ne znam za ostale...

    U jednu ruku mi je sad lakše kad vidim da nisam jedina, ali s druge strane je potpuno zabrinjavajuća ova činjenica,ali rješenje za kradljivce se nikako ne nazire...

  32. #32
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A da pregledate njuškalo sljedeći tjedan?
    ovo mi nije palo na pamet,ali mislim da bih poludila kad bih naišla na nešto svoje!!!

  33. #33
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Moram reći da mi je stvarno žao zbog ovih situacija, puno gubimo i mi i vi, osim loše reputacije koja će se vezati za rasprodaju ostajemo i bez dobrih prodavatelja.
    Mi ćemo s naše strane napraviti sve da pokušamo saznati što se desilo i naravno naći način koji će nam pomoći da izbjegnemo krađe.
    Nažalost, nisam sigurna da ćemo u tome i uspijeti ((.

  34. #34
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Glejte cure, mene je bilo jako strah da nije naša krivnja, al ni trust mozgova ne može vidjeti nikakvu pogrešku u računanju, sve se podudara, šifre, novac, blagajne, sve.
    robica nedostaje

  35. #35
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Cathy, prepunila si inbox
    al odgovor je ne-to je provjereno

  36. #36
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ne mogu se odlučiti između i

    užas, ne razumijem, stvarno ne razumijem kako netko može krasti, pogotovo toliko, i pogotovo kad zna da krade od drugih roditelja i njihove djece

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A da pregledate njuškalo sljedeći tjedan?
    ni u najgorim razmišljanjima mi ovo ne bi palo na pamet
    kada i pomislim da bi netko ukrao, pomislim kako nema novca da bi kupio, dakle, samo iz krajnje nužde

  38. #38
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Uzas! Pa da je toliko robice nestalo!!
    Ja isto nisam tamo nista gledala, tek mi je doma nesto bilo sumnjivo. Pa racunam jednom, pa drugi puta, pa treci... Uvjek isto, fali 140 kn.

  39. #39
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja ko apricot, ali to samo zato što mi je čaša polu-puna

    ali, fakat, probajte pratit, nikad se ne zna. ako nađete nešto svoje bar ćete znati di je nestalo, i ko je uzeo.

    nadam se, stvarno se nadam, da nećete naići na svoje stvari u prodaji

  40. #40
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Prestrašno . Meni ovo sve nekako smrdi na to da će netko dobro zaraditi (ovo je bio neki dobro uigrani tim) jer previše toga nedostaje. Na sljedećim rasprodajama će trebati poseban oprez jer su vidjeli da mogu .

  41. #41
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Da zbilja. To garant nije bila jedna osoba, previse je toga.
    Morat cemo smisliti nesto za drugi puta, ja cu prva bilo gdje uvaliti klince i doci tamo dezurati.

  42. #42
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Cure, hvala vam što niste krenule ratnički.
    nama je ovo totalno šokovito. Toliko truda, energije i živaca-a da rezultat bude razočaranje sa svih strana
    to je najgora opcija.
    Posljednje uređivanje od krumpiric : 20.02.2011. at 00:02

  43. #43
    Galija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    93

    Početno

    Na žalost, i ja sam danas oštećena. Na sreću samo za 25kn.

    Ovo mi je 13. rasprodaja u nizu na kojoj sudjelujem kao prodavatelj.
    U početku mi skoro na svakoj rasprodaji nije štimala računica. U rasponu od 20kn do 170kn, najčešće 80-ak kn. Zadnjih 5 rasprodaja štima sve u lipu. Ista su iskustva i moje susjede koja na rasprodajama sudjeluje nešto kraće.
    Zbog toga zaključujem da je na rasprodajama s vremenom i stečenim iskustvom došlo do poboljšanja organizacije, sistema rada i kontrole.

    Sigurno da je na svakoj rasprodaji bilo krađa i sigurno da se pokoja šifra odljepila i robica završila zaboravljena u kutiji za povrat i sigurno da je pokoja šifra krivo unesena u komp i sigurno da je pokoji komad robice za povrat razvrstan u vrećicu s tuđom šifrom. Ali uz sve to teško je povjerovati da su pojedini prodavatelji oštećeni za toliki novac.

    Nadam se da se nitko neće uvrijediti zbog ovoga što ću sada napisati, ali možda bi trebalo porazmisliti i o mogućnosti da je netko malkice zavirio u koverte.
    To mi je vrlo teško vjerovati, ali uvijek postoji i ta mogućnost.

    Volonteri, izuzetno cijenim vaš rad i trud i ispričavam se ako sam nekoga od vas uvrijedila.

  44. #44
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    u kuverte se ne može zaviriti, obzirom da se iznosi računaju isključivo u programu na računalu. dakle, ona svota koju računalo izbaci se automatski printa na onu potvrdu za donaciju i toliko novaca se stavlja u kuvertu. ako se slučajno desi da u kuverti nije onoliko novca koji piše na potvrdi (što se dešava rijetko i slučajno), onda se to prodavatelju daje naknadno.
    dakle, nitko nije mogao uzimati novac iz samih kuverti, jer na kuverti piše koliko novaca treba biti unutra, a taj iznos ne izmišljaju niti ručno računaju volonteri nego ga generira računalo na osnovu robe koja je prošla kroz blagajne. na računalu nema jedino onoga što nije prošlo kroz blagajne, dakle onoga što je ili ukradeno, ili izgubljeno, ili je otpala šifra.

  45. #45
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    bilo je dvoje ljudi kojima je bilo 100kn manje u kuverti. To je lapsus budući se kuverte pakiraju tako da jedna piše iznos (iz kompa), a tri za redom provjeravaju novce (slažu u kuvertu i broje) i po jedna novčanica od 100kn je il ispala il jednostavno-slučajno nije stavljena. Nema se tu što krast, odmah se vidi sve.
    Ako se te dvije stvari ne podudaraju (iznos na kuverti i novci)-to se odmah vidi-odmah izbrojiš krivo tamo ili doma.
    Ako je iznos na kuverti piše krivi, tj. ako se zaradilo više nego piše, to je kriv onaj ko piše na kuvertu, tj. sad ja. A onda vam se to nebi podudaralo s onom potvrdom o donaciji-to se radi programski. Dakle, odmah bi vidjeli da je napisano krivo.
    Curama koje su se javile meni sa šiframa, provjerila sam situaciju u blagajni-i ta je takva da je ostalo po kompu puno više komada nego je ostalo njima u vrećici-hoću reći-jasno je da ne fali novaca nego robice
    znam da je curama to svejedno grozno. A nama je puno gore nego opcija jedan-jer znamo da više ne griješimo u ničemu u tijeku rasprodaje što možemo instant-popravit, osim u činjenici da ne možemo promijeniti ljudsku prirodu i situaciju.
    Tako da stvarno trebamo savjete u tom smjeru, bilo da se krade van, bilo unutra, bilo di.

  46. #46
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Pa postoji mogućnost da netko od volontera uzme robu, posjet muža, djece...?
    A kad vam netko prijavi da mu fali u kuverti 100,00 kn, to je sigurno odmah po primitku kuverte, an ne kasnije? Kasnije on može reći baš svašta.

    Baš je to tužno, oduzme čovjeku volju.......

  47. #47
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja ne znam jel ljudi kažu istinu o 100kn, vjerujem da kažu. I ako im slučajno fali (a to se dogodi jednom u prosjeku u jednoj rasprodaji) odmah isplatimo.

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Galija prvotno napisa Vidi poruku
    sigurno da je pokoja šifra krivo unesena u komp
    ovo je sada isto nemoguće.
    prije se i moglo dogoditi, ali je onda uvedena kontrolna šifra i ne postoji mogućnost zamjene znamenki ili nešto.

    što se tiče zavirivanja u koverte, to je takav mehanizam kontrole, da bi svih 6 cura koje rade na tome, morale biti - lopovi.
    i to je takva "mašinerija" da bi samo jedna krađa zaustavila cijeli proces.
    jedna čita cifru
    druga broji
    treća kontrolira iznos
    četvrta ubacuje u kovertu i kontrolira da šifra s ugovora odgovara šifri s koverte
    peta savija ugovor i ubacuje unutra
    šesta pogleda je li sve unutra i lijepi kovertu

    sve se događa ne 4 spojena stola, svi gledamo jedni u druge...

    i zapravo se u ovih 26 rasprodaja maksimalno 10 puta dogodilo da ne štima količina novca.
    uvijek je stvar u samoj odjeći.

    uvest ćemo kontrolu volonterki na primopredaji.
    nema druge.
    Posljednje uređivanje od apricot : 20.02.2011. at 10:09

  49. #49
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Galija, ovo što kaže apri, nema šanse da su šifre krivo unešene, ako pogriješiš znamenku aplikacija se zablokira, iskoči pop-up prozorčić, koji te traži da odabereš među postojećim šiframa-koje se razlikuju skroz, ne idu u slijedu, što možete vidjeti kad ih dobijete.

  50. #50
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Prijedlog broj 2 (prvi je kod krumpiric); jel ima mogućnosti uvest blagajne na svaki štand možda?

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •