Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Nekontrolirano mahanje rukicama prilikom podoja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    36

    Početno Nekontrolirano mahanje rukicama prilikom podoja

    Mama sam sinčića starog 5 i pol mjeseci. zabrinjava me to što se u zadnje vrijeme(protekla 3-4 dana) počeo drukčije ponašati tijekom dojenja. Nakon izlaska iz rodilišta bio je dosta pohlepan i rijetko bi izbacio ciku iz usta. Sad reagira na bilo kakve ometajuće sadržaje tijekom hranjenja. Ako zvoni telefon, prestaje s hranjenjem, okicama kao da iščekuje što će se dogoditi, a kad prestane zvonjava, nastavlja s poslom. Međutim, nije to ono što me zabrinjava. Zadnja 3-4 dana počeo je tijekom hranjenja mlatarati desnom rukicom. Prilikom te aktivnosti neprestano se udara po licu pa po bedru ili trbuščiću. Taj jedan val mahanja traje nekih 10-tak udaraca, malo se smiri pa onda opet. Zna to raditi i lijevom rukom, ali rjeđe i nekako kratkotrajnije. Čini mi se kao neka nekontrolirana aktivnost. Nekad mu zna i šakica titrati. Inače, mislim da je s njegovim motoričkim razvojem do sad sve bilo u redu. Veseo je, razigran, nasmijan, promtara svoje ručice i prstiće kao i mobile iznad krevetića, hvata igračke, stavlja ih u usta, nekad prebacuje iz ruke u ruku. Jako sam zabrinuta, ako netko ima slična iskustva, molim da se javi. Hvala puno.

  2. #2
    vjestica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    461

    Početno

    i moja beba to nekad radi, mlati rukom (mene obično), a nekad me mazi
    sad joj je 7 mjeseci i radi unazad 2-3 mjeseca tako, a nekad mirno doji
    uglavnom, nisam nikad smatrala da je to neki razlog za brigu

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    Lovrinka nema mjesta panici, moj sin ima 6 mjeseci i ponaša se jednako. Ima i to sitno trešenje rukica i nogica, mislim da se javlja kad je uzbuđen. A motorika mi se cini uredna, okrece se, gura noge u usta, hvata predmete i prinosi ustima...tako da mislim da je to normalno.

  4. #4
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i moji su se udarali dok su dojili. i sebe i mene

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    36

    Početno Hvala puno drage rode

    Hvala vam puno, ne mogu vam opisati osjećaj olakšanja i zahvale.Prvi put se javljam na forum, noćas sam se više puta ustajala vidjeti je li se moj post uopće tu pojavio. Po prirodi sam paničar, a s ovim još nisam imala iskustva tako da sam se prilično prepala. Najljepša hvala, puno sam mirnija!!! Btw- zna li netko postoji li registrirana podružnica Roda u Šib.kninskoj županiji i? Koliko sam ja uspjela shvatiti neke su se cure dogovarale, ali ne vidim ništa na popisu s ostalim županijama. Veliki pozdrav!!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    13

    Početno

    I moja beba to radi. Sad ih puno toga zanima što se zbiva oko njih pa zato prekida dojenje na zvuk telefona i na sve druge zvukove. To samo znači da imaš normalnu, zainteresiranu bebu. A što se tiče mahanja rukama i moja to radi i isto se nekad tresne. Mora isprobavati pokrete i naučiti ih kontrolirati. Mislim da ne trebaš brinuti

  7. #7
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    I moja curka tak mlati, mene uglavnom lupa di stigne, nogama se razbacuje na sve strane.....pa prekida cickati kad god nekaj čuje, sve ju zanima....nema mira 10 sek....i tak to ide....nema brige, sve je to ok....sad je počela cickati i držati se za nogu, pa mlati li ga mlati!!!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    36

    Početno

    Evo, sad ga promatram, naspavanog, našetanog i sitog, leži na krevetu i tako mlati desnom rukicom, a lijevu drži u ustima. Nakon toga izvadi i lijevu pa mlati obima.Mužu to izgleda razigrano i simpatično iako sad to radi čak i dok ne jede. Vjerovatno se nisam trebala tako zabrinjavati,puno mi je lakše kad čujem iskustva drugih mama iako mi i moji najbliži govore da se ne trebam brinuti.kako to donedavno nije radio, baš sam se bila ustrtarila i stala čitkati. kad sam vidila da spominju cerebralnu razdražljivost i sl., užasno sam se prepala iako sam svjesna da nije imao nikakve predispozicije da bi bio neurorizično dijete(apgarova desetka i normalan,relativno brz i lak porod) i nikakve simptome do sad( jedino bi se izvijao na rukama kad je imao grčeve). Hvala puno svim curkama

  9. #9
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    moja isto mlati nogama, uhvati nogu rukom pa mase, uhvati me za majcu pa navlaci i slicno

  10. #10
    diabolica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Rijeka zapad
    Postovi
    527

    Početno

    I kod nas ista stvar, mlati desnom rukom kao lud pa sam zato i panično surfala jer sam se uplašila šta mu to znači...kad ono vidim normalno to luđačko mlatarenje rukom za vrijeme jela.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    36

    Početno

    Ne moraš se plašiti, i ja sam se bila prepala, ali to je valjda stereotipija-ponavljanje neke radnje iz osjećaja ugode(iako taj njihov gušt ne izgleda baš lijepo). Moj to radi i dok ne papa i s obje ruke, ali desnom više. Ma tko bi njima znao...

  12. #12
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    I moja beba je to pocela raditi neki dan. S 4 mjeseca. Drago mi je da je vec netko spomenuo da se ne zabrinjavam. Ja nisam znala je l mozda to neki znak da nece jesti. Mi se hranimo na bocicu pa onda i gurne bocicu iz usta. Ne cini mi se da to planirano radi. Kad vratim bocicu, nastavi jesti.

  13. #13
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    To mlataranje desnom rukom me izludjuje. Sad kad vidim da je to ok lakse mi je.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Caos. Imam pitanje. Da li vase bebe uzrasta 7,8 meseci mlataraju rukama? Onako kad su uzbudjene pa mlataraju? I dal nekad koce noge kad ih presvlacite ili nosite u narucju? Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •