Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Casopisi za djecu

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno Casopisi za djecu

    sto citaju vasa djeca, od dj.casopisa?
    od ponude na kiosku moji vole jedino Djecji klub i NG Junior

    ostalo je tipa Barbi, sto ne kupujem
    i stripovi (N. ne voli (jos))

    imate li koju preporuku?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Kiosk = nula bodova za dječje časopise...

    Ponekad smo znali kupiti neki dječji enigmatski, mislim da se zove Alkica, ali nema na našem kiosku, pa to kupimo kad naletimo. To je za niže razrede oš.

    Moji su bili pretplaćeni na National Geographic Junior preko škole, ali ove godine ga nema u ponudi (mali interes). Ne kupujemo to jer djece uredno već čitaju National Geographic za odrasle.

    Mlađega smo pretplatili na Moj planet (direktno kod Mozaik knjige) i zadovoljan je. To je časopis u kojem su uglavnom životinje (divlje i kućni ljubimci) i tekstovi o prirodi, tako da nije u rangu sa Barbie i sličnim (koji ne kupujemo).

    Kad su bili sasvim mali, znali smo im kupiti Winnie Pooh časopis - nemam pojma da li sada još postoje.

    Povremeno kupimo Drvo znanja (ali češće kupim remitendu ili stare brojeve, za novi se ne sjećam da li smo ga ikad uzeli) a mogu se nabaviti i cd-i uz taj časopis za 10 kn kod prodavača starih novina na Meštrovićevom trgu (Zapruđe).

    Stariji sin čita Bug (pa se i mm pridružio) a ostale časopise uredno čitaju u knjižnici i to mi je spas - tamo ima sve.

    Eh, da... obično uzmu Mak (katolički dječji časopis) ali sadržaj osim šala čitaju samo kad im upremo prstom u neki članak...

  3. #3
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    garfield rules

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Moji su još na razini Smib-a tj u školi im je ponudjeno i idemo u knjižnicu pa si tamo prelistaju ako ih sto zanima.U skolskoj knjiznici posude knjige koje im se svidjaju i to je to..Časopise rijetko čitaju.Ali ja radim na trafici pa tamo isto pogledaju pa nemaju potrebu ni kupovati

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj Lea je pokupila Garfielda od starijih bratića, sad stalno uzima knjige sa Garfield stripom u knjižnici, a nije to za nju, to je ironično i cinično, i ona to ne kuži. Da se riješim Garfielda pokazala sam joj Calvina i Hobbesa na webu, ali - avaj - niti to baš nije za nju a sad joj moram čitati pet stripova svaku večer. Ima li kakav strip za male bebe?

    Što se tiče časopisa ne kupujemo ih baš redovito, najčešće kupimo Winnie Pooh časopis. Ostalo tu i tamo, uglavnom kad je bolesna, pa im se ne sjećam niti imena. Znam nekakvu Škrinjicu, tako nešto, tamo su imali papirnate lutkice.

  6. #6
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Winnie the Pooh i jednom smo kupili Dora casopis ali joj je WtP drazi jer pored prica o Pooh-u i prijateljima u svakom broju predtavljaju po 2 zivotinje a ona obozava zivotinje.

    Po afinitetima moje curice cini mi se da cemo se i mi za par godina preci na NG Junior i Moj Planet samo moram provjeriti da li to uvoze kod nas

  7. #7
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Winnie The Pooh nam je najbolji, čuvamo ih i čitamo po sto puta.
    Kupili smo neki dan Miki max, to je za malo stariju djecu, ali ipak smo ga pročitali već 3 puta.
    Svi ostali su mi tako-tako, pročitani samo jednom ili dva puta.


    Inače, kupujemo često dječje časopise na kiosku, Sunčici su oni često nagrada (nakon posjeta zubaru npr.). A meni budu način da mogu na miru sjediti na kavi, ili u dućanu isprobavati odjeću, jer je moje dijete u stanju "čitati" u hodu, u kafiću, u garderobi dućana...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Smib i žalimo za NG Juniorom što ga više nema.

  9. #9
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Čitaju Mickey Mouse, Garfield, Mali koncil, Smib, Moj planet. - Vole ih sve, jako.

  10. #10
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    miki maus je zakon več godinama, čita svaki broj. miki max mu je isto fora, pogotovo detektivske. pročita tu i tamo tom i jerry, garfilda.
    ove godine u školi uzima smib, lani je smib i prvi izbor, u 1. razredu smib i kloks.
    voli i Ng junior, drvo znanja ( DZ se pokazalo odličnim za pšrojekte u školi, dovoljno imnformacija i fotke koje možeš izrezat, a fora nam je i rubrika labos). na moru smo čitali geo i veliki ng.

    kad je bio mali, obožavao je disney i mi (toga više nema) i wtp.

    mali dečko tek sada otkriva afinitet za takve stvari, pa nam je wtp opet aktuelan...

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    garfield rules
    garfield je glavni, svaki mjesec ga kupujemo, i obavezno se posuđuju strip knjige u čitaonici
    uz garfielda je sama naučila čitati

    prije smo kupovali WTP redovito, Toma & Jerrya i Barbie ponekad

    od školskih sam joj kupila nekoliko brojeva čaospisa Moj planet

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Htjela bih veliku (2.r) pretplatiti na neki časopis - imate li koju recenziju? Radost, Smib, Prvi izbor, Moj planet? Nešto drugo?

  13. #13
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    prvi izbor je po mrni za prvi razred.
    moj planet je fora, njega ima i na kiosku u slobodnoj prodaji (za ostale nisam sigurna), sličan je national geographicu junior, ali totalno za niže razrede oš.
    radost i smib su meni isti kakvi su bili prije 20-ak godina kad sam ih ja čitala. Moj T u smibu pročita duricu , riješi onaj dodatakl i ostalo samo preleti.

    ne sječam se da je lani u ponudi kod nas bilo još nešto osim ovog što si nabrojala. ali veselim se modroj lasti u 5. razredu

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U Prvom izboru ima dosta za čitanje, to uređuje Sanja Polak pa je nekako u njenom stilu, ima dosta priča (piše ponešto ona, oni Pongrašići itd.); ima u sredini i zabavni dodatak sa vicevima i enigmatikom. Mogu ti pokazati, ja sam kupila lani Lei par brojeva radi čitanja. Kod L. u razredu su se pretplatili na Smib tj. učitelj je nudio tu pretplatu, dobili su nekakv ljetni broj besplatno i to mi se baš ne sviđa (podsjeća malo na one bezvezne dječje časopise tipa Bambino i sl.), ali moguće da je samo ljetni broj takav.

  15. #15
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    moj planet i alkica. to smo se pretplatili u školi.
    netko je već gore opisao moj planet- meni je taj časopis odličan.
    a moj muž je zaljubljen u alkicu tako da smo i to uzeli. a i djeci se sviđa. mlađoj pokažemo neke najosnovnije zadatke

    s kioska znamo uzezi nešto, al fakat rijetko. kad su bile mlađe uzimali smo WTP, sad je nedavno htjela monster high pa sam kupila. to je onako, dječji trash

    i znamo uzeti ova starija izdanja drva znanaj i NG. al to još ne čitaju sami, to ja naglas. na plaži :D pa usput educiram ljude okolo :D

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    MOj planet je super. NG junior kupim ono kad bude u kiosku stari brojevi 3komada po maloj cijeni...

  17. #17
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    S. (14) si kupi povremeno (kad ima love) casopis o nogometu ili kompjuterima i igricama
    N. (10) je presla s Djecjeg kluba (citiram "previse je djecji") na Teen i OK - koji su cool

  18. #18
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Da znam da su ti časopisi koma, ali moja je mala luda za njima...više ih prelista i bitniji su joj oni pokloni što dobije uz njih..kupuje sve od Princeza,Barbi, Lilifi,Dore,Wine the Pooh, Winx,Dječiji klub baš sam ih neki dan slagala ona ih voli listati tj. kupiti kad idemo negdje, doktoru, u grad, na more, na kavu....no mene tješi što ona jednostavno obožava knige, slikovnice, dječje Biblije, početnice za pisanje (učimo broje i slova s Hlapićem-pisanke itd) (o da i crtiće i filmove za djecu), a kazalište joj se toliko sviđa da stalno govori kako želi postati glumica.

    Uglavno jučer sam našla Moj prvi izbor, koji je za školsku djecu a ona ima 5g i gotovo je sve zadatke rješila bila je oduševljenja (seka mi ga je donjela dok je radila u jednoj tiskari)...isto imam i moj Planet i jedva čekam da krene u školu da se mogu preplatiti na koji dječji časopis (ima ih i u knjižnici, ali njoj to nije to)

  19. #19
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    moj planet je fora, njega ima i na kiosku u slobodnoj prodaji
    može informacija kolika je cijena časopisa na kiosku i na kojem ga ima, da li Tiskov kiosk ili neki drugi?

  20. #20
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    tiskov kiosk, ali nemam pojma kolika je cijena, samo sam ga vidjela na stalku, mi smo imali pretplatu.

  21. #21
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    tiskov kiosk, ali nemam pojma kolika je cijena, samo sam ga vidjela na stalku, mi smo imali pretplatu.
    hvala na informaciji, budem pogledala na Tisku
    i nama su ponudili pretplatu, zato me i zanima cijena po broju u slobodnoj prodaji. ako nije prevelika razlika radije ćemo sami kupiti svaki mjesec na kiosku

  22. #22
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    MAK tj Mali Koncil, 11kn

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •