Stranica 11 od 13 PrviPrvi ... 910111213 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 602

Tema: Mamin mali posao od doma... u Hrvatskoj

  1. #501
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    je,ako prijedes 85.000,00 kn ulazis u sustav PDV-a od 01.01. iduce godine

  2. #502
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    porezni razredi za place
    do 3.600,00 kn 12%
    od 3.601,00 do 10.800,00 25%
    vise od 10.800,00 40%

  3. #503
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    mjesecno, naravno

  4. #504
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    je,ako prijedes 85.000,00 kn ulazis u sustav PDV-a od 01.01. iduce godine
    Mislim da je ovo samo za firme odnosno društva sa ograničenom odgovornošću.

  5. #505
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je ovo samo za firme odnosno društva sa ograničenom odgovornošću.
    Mislim da se to odnosi na obrt. Da je doo u sustavu PDV-a čim se aktivira.

  6. #506
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    odgovorit cu opsezno malo kasnije

  7. #507

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Curke, je li koja od vas prodavala nešto od svojih rukotvorina na Etsy-ju (ili zna nekoga tko prodaje)? To mi se čini izvediv posao od doma za jednu ženu pa me zanima ima li tko iskustava. Vidim da ljudi prodaju svašta (npr. krpice heklane od pamučnog konca, za pranje suđa, običan četverokut.. to npr. znam i ja napraviti bez pol' muke, samo se ne bih nikada sjetila. U Americi se to očito dobro prodaje iz nekog razloga), a ima i onih koji imaju profile i ponudu, a ne prodaju baš.
    Iskustva?

  8. #508
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Obveznik PDV-a moze biti svaki poduzetnik obavlja neku gospodarsku djelatnost (osim onih koje po Zakonu o PDV-u nisu oporeziva PDV-om), znaci kriterij je djelatnost a ne pravni oblik.
    Dva su nacina ulaska u sustav PDV-a - ulazak u sustav PDV-a po sili zakona odnosno ako poduzetnik ostvari prihod veci od 85.000,00 kn u godini ili se poduzetnik moze sam prijaviti u sustav PDV-a ako mu odgovara. Ude li u sustav po sili Zakona, vec iduce godine moze izaci iz njega, no ako se prijavi sam ostaje u sustavu 5 godina.
    Zasto bi netko ipak usao u sustav PDV-a svojevoljno? Pojednostavljeno, ako su za pocetak poslovanja potrebne (vece) investicije, ili nabavljanje robe, isplati se, no ako govorimo o pruzanju krajnjih usluga gdje nema vecih ulaznih racuna, pametnije je pricekati pa uci po sili Zakona.

  9. #509
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    slobodno pitajte sto vam nije jasno

  10. #510
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Roza, 85.000,00 kn je kriterij koji se odnosi i na obrte. Obveznicima poreza na dohodak kao kriterij se ne uzimaju primici nego vrijednost izdanih racuna bez PDV-a.

  11. #511
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    pratim temu...

  12. #512

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav svima

    na ovoj temi sam pronašla da se pisalo o otkupu žireva u slavoniji ..ako netko nešto zna da li bi bio voljan podijeliti informacije?
    hvala

  13. #513

  14. #514

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    35

    Početno

    A što mislite o kuhanju obroka za ljude koji se hrane po LCHF principima ili paleo ili koji su na anticandida dijeti?

  15. #515
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Vjerujem da je cijena pristupačna da bi bilo zainteresiranih, Osobno ne znam puno o tome.

    Ono što meni fali u ZG je neko mjesto gdje se može ujutro sjesti na zdravi doručak i u miru pročitat novine (ne samo dneveno molim, znači i Glorija i Story), ajd neka netko tako nešto otvori odmah ima prvog klijenta ako mi je lokal u blizini.

  16. #516
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj malenaaja prvotno napisa Vidi poruku
    A što mislite o kuhanju obroka za ljude koji se hrane po LCHF principima ili paleo ili koji su na anticandida dijeti?
    meni se ovo cini ko odlična ideja, takvog neceg nema a definitivno se otvorila niša

  17. #517

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Ajme ali kako to izvesti.....???? Nemam novaca za otvaranje restorana, lokala ili tako nečeg...., zatim higijensko-sanitarne mjere, dozvole, teško da bi to na crno išlo. Naravno imam i muža koji putuje puno, malo dijete koje zna biti dosta bolesno i nema ga ko čuvati dok nije u vrtiću...i kako to sve uskladiti onda?? Ja bi to najradije u svome domu obavljala. Sve više ljudi danas brije na zdravu prehranu, zdravi način života. Sve više ljudi se bori sa nesretnom candidom, a treba bome vremena i volje za spravljanje takvih posebnih jelovnika, a pogotovo ako nisu svi ukućani na takvom režimu prehrane. Najviše su u deficitu s vremenom za tako nešto, mlade majke i ljudi koji rade po cijele dane. A sve više ljudi ne podnose gluten, pšenicu, i sve povezano s time...Mislim da čak mnogi ljudi još nisu ni osviješteni o tome koliko candida i krivi način prehrane može negativno djelovati na ukupno zdravlje čovjeka. Koliko bolesti i tegoba je izazvano upravo candidom i netolarancijom organizma na neke namirnice....Inače nisam iz ZG, nego iz jednog malo manjeg grada.

  18. #518

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Relativno sam nova ovdje, pa mi nije jasno zašto se moj post ne vidi odmah, nego mora moderator prvo odobriti i tako za svaki post?? Pretpostavljam da se ni ovaj neće odmah vidjeti. Jel vam svima tako?

  19. #519
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Citiraj malenaaja prvotno napisa Vidi poruku
    Relativno sam nova ovdje, pa mi nije jasno zašto se moj post ne vidi odmah, nego mora moderator prvo odobriti i tako za svaki post?? Pretpostavljam da se ni ovaj neće odmah vidjeti. Jel vam svima tako?
    uobičajeno je za sve nove korisnike. "kontrola" se čeka dok neko od osoblja foruma ne odobri sadržaj. kako i piše nakon što pošalješ poruku.

  20. #520
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, je li koja od vas prodavala nešto od svojih rukotvorina na Etsy-ju (ili zna nekoga tko prodaje)? To mi se čini izvediv posao od doma za jednu ženu pa me zanima ima li tko iskustava. Vidim da ljudi prodaju svašta (npr. krpice heklane od pamučnog konca, za pranje suđa, običan četverokut.. to npr. znam i ja napraviti bez pol' muke, samo se ne bih nikada sjetila. U Americi se to očito dobro prodaje iz nekog razloga), a ima i onih koji imaju profile i ponudu, a ne prodaju baš.
    Iskustva?
    Ja sam razmišljala, ali me muž odgovorio. Ne želi imati poreznu za vratom.
    Znam curu koja prodaje, i za sada je ok.
    Jedino je sve kartice morala otvoriti u USA.

  21. #521
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Bilježim

  22. #522

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Šta mislite o ovim mojim razmišljanjima oko LCHF, paleo ili anticandida kuhanja?

  23. #523

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj malenaaja prvotno napisa Vidi poruku
    Šta mislite o ovim mojim razmišljanjima oko LCHF, paleo ili anticandida kuhanja?
    Mislim sve najbolje i jako bih voljela konačno kupiti nešto LCHF (pogačice, kruh, majonezu.....) a da ne moram sve raditi sama. Problem ti može biti jedino u tome što si u manjem mjestu pa ne znam koliko bi imala kupaca. Naravno, tu je i problem sanitarne jer ako se nekom nešto (ne daj Bože) dogodi....

  24. #524
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj malenaaja prvotno napisa Vidi poruku
    Šta mislite o ovim mojim razmišljanjima oko LCHF, paleo ili anticandida kuhanja?
    Meni se to čini kao odlična ideja, ali ja ti prva ne bih naručivala ništa jer nemam novaca.

  25. #525
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ideja je super, samo je pitanje koliko bi bilo uspješno... Ali nije li tako kod svakog posla!?

  26. #526
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to čini kao odlična ideja, ali ja ti prva ne bih naručivala ništa jer nemam novaca.
    X
    drugo koliko to god super zvučala ta opcija, kuhanje na veliko doma mi je onak malo
    možda kad bi pekal po narudžbi pogačice, kruhove i tako to.

  27. #527

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Zakonski nije izvediva proizvodnja hrane u kućnim uvjetima , nikako. A i odgovornost je prevelika.
    Mislim , ako se doma baviš šivanjem , može se dogoditi da nekom eventualno ne paše veličina.
    A ako se netko otruje s bilo čim , pokupi nekakv stomačni virus , odmah će se tebe sjetiti , možda i prijaviti....

  28. #528
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mislim da u vremenima krize sva ta kuhanja i mermelade ce tesko financijski prolaziti.

    sigurnija varijanta su raznorazni apps-ovi i slicne stvari

  29. #529
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim sve najbolje i jako bih voljela konačno kupiti nešto LCHF (pogačice, kruh, majonezu.....) a da ne moram sve raditi sama.
    Ovo je odlicno pod uvjetom da imas klijentelu. Ako znas za 10-15 kupaca koji si to mogu priustiti samo naprijed. Moja bivsa kolegica ima u Londonu dostavu obroka za one koji se hrane po paleo principima. Krenula je sa 3-4 prijateljice i posao se kasnije bas jako prosirio i sad se samo time bavi.

  30. #530

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    35

    Početno

    Dilek, a kako je kolegica u Londonu riješila sve zakonske zavrzlame? Dozvole, sanitarnu i sve to.... To ona kod sebe doma radi ili je otvorila neki lokal?

  31. #531

    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Cao drage mame. Ja imam bebu od 10 meseci i isto sam se mislila sta bih mogla raditi od kuce. Onda mi je drugarica uputila na jednu curu koja radi od kuce preko interneta za jednu americku firmu. Radim nekoliko sati dnevno i sama uskladjujem vreme prema svom rasporedu. Malo pre podne, malo popodne, kako imam vremena. I svidja mi se to sto sem kompijutera i interneta nista mi vise nije potrebno da bih radila. Vreme svakako provodim na internetu. Ne mogu brzo da dodjem do zarade jer obuka traje mesec dana i potrebno je vreme da udjem u posao ali bice kasnije tako da kad god doslo dobrodoslo. Eto, to je moj predlog za posao od kuce.

  32. #532

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    nova sam na forumu i vidim da jako puno žena ima isti problem vezan za zaposlenje. Ja trenutno radim ali sam dugo istraživala i tražila posao na netu kao dodatni način zarade. Bila sam jako skeptična na sve one priče o milionskoj zaradi i tako to...Naravno i sada sam.
    No, želim podijeliti sa vama moje novo iskustvo. Nakon silnih pokušaja sa freelancer poslovima, advertise sajtovima i sl. trenutno sam na jednom PTC sajtu na kojem sam konačno počela zarađivati i konačno dobila prvu uplatu od oko 100$. Tako da sad
    a mogu pričati sa argumentima.
    Istina je da ne postoji posao na kojem možeš onako usput nešto klikati i zaraditi za život. Toga nažalost nema i ako želite zaraditi morate raditi kao i na svakom drugom poslu 8 sati minimum. Ja sam svojih prvih 100$ zaradila za nekih 2 sata dnevno jer trenutno imam i stalni posao, međutim kada imam više vremena više i radim.
    Naravno nisam ovdje navela o kojem se PTC sajtu radi da ne bi ispalo da nekog reklamiram ili da imam nešto od toga. Čisto želim da podijelim svoje novo iskustvo, a ako nekog zanima nešto više tu sam.

    pozzzz

  33. #533

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    I ja već dugo tražim nekakav posao od kuće,pa ako možeš malo to pojasniti.
    O čemu se točno radi.
    hvala

  34. #534
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno Freelancing

    Poslovi: grafički dizajn, novinarstvo, prevođenje, računovodstvo, programiranje, a mislim da se mogu dijeliti i pravni savjeti i sl., te mnogi drugi za koje treba računalo, engleski jezik i internet

    Platforme: upwork.com, guru.com, peopleperhour.com, ...
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 01.10.2015. at 21:03

  35. #535
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Drage moje,ja vam znam plesti,heklati,pomalo i šiti.Lijepo crtam.Interesuje me i slikanje na staklu(flašama,vazama...),ali nisam probala.Znam fino kuhati,praviti kolače i torte,ukrašavati fondanom.Znam i napraviti domaći fondan,nisam kao Minja,ali sam solidna.Ali zbog razloga koji je naveo neko gore,to pada u vodu.Ali jako lijepo pletem,štrikam i heklam.I sad šta s tim?Ja sam baš pesimista ako razmišljam o tome.Ili sam veliki baksuz.Mislim da ne znam koliko spustim cijenu,ne bih ništa prodala.Ljudima je sve skupo.Pa ja ne mogu naći kupca za stvari sa etiketama 70% snižene!

  36. #536
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koliko brzo pleteš? Recimo, zimske čarape? Mojoj mami treba dosta, a imala je želju to prodavati preko Njuškala. Dosta dugo je stajao oglas, a nitko se nije javio. Par 50 kn.

    No, ona mi kaže da na placu ima neka gospođa koja jako dobro prodaje (i skupo) odjevne predmete od prave vune.

    Sjetila sam se da bi i ona možda prodavala dobro kada bi umjesto Njuskala imala vlastiti webshop, s nekim dizajnom, i pričom u pozadini tipa ovo je sintetika, ali je također cruelty free. Samo, ona ne plete brzo pa nema potrebe jer to bi stajao jedan par, nakon prodajebi trebalo valjda dva mjeseca da se pojavi drugi par, haha.

  37. #537
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Pa ne znam.Jednom sam šareni džemper(prugice,a na svakoj prugici su ili cvjetići,ili trokutići ili zvjezdice ili ...,sve različitih boja,ma prešareno nešto),možda xl veličine isplela za 3 mjeseca.Ali tada nisam imala ni djecu ni muža.Sada se ne bih usudila uhvatiti nečega takvog.

  38. #538
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ma daj - cijene vune po dućanima su astronomske - mislim da se kod nas štrikanje/heklanje ne isplati

  39. #539
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja mama raspara staru odjeću što je dobila još u ratu iz Caritasa, pa to koristi za štrikanje toplih zimskih čarapa.

  40. #540
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Poslovi: grafički dizajn, novinarstvo, prevođenje, računovodstvo, programiranje, a mislim da se mogu dijeliti i pravni savjeti i sl., te mnogi drugi za koje treba računalo, engleski jezik i internet

    Platforme: upwork.com, guru.com, peopleperhour.com, ...
    ja preporučam upwork isto

  41. #541
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    cure koje imate iskustvo s peopleperhour, upwork itd. ima li koja volje malo detaljnije na pp pomoć da se uključim imam nekoliko pitanja ?

  42. #542
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Možeš i ovdje pitat (ako nije nešto specifično) pa da bude od koristi i drugima.
    Ako ne, pošalji mi pp.

  43. #543
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    pitaj samo vezano za upwork, ako mogu pomoći

  44. #544
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Konkretno me zanima kako funkcionira plaćanje, utječe li izbor valute na nešto, kako s porezom - taj financijski dio, ja sam tu extra neinformirana. Pa kako vam više paše na pp ili tu, hvala svakako!
    I trebalo bi mi ohrabrenja trenutno mi je nužno da od doma složim extra prihod imam cv pun pisanja od članaka do izvođenih i objavljenih textova, ali niš nije na eng prevodila sam s eng na hrv, ali i to niš nisam čuvala, štedim prostor uopće nisam mislila da ćemi to ikad trebati i sad kad piše upload portfolio 0 . Mislim mogu neš iskopat, ali koliko je to uopće relevantno na hrv.
    Ma dajte nabacajte mi malo još detalja molim vas
    Posljednje uređivanje od pikula : 05.11.2015. at 09:18

  45. #545
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    To kopanje po backup-u mi je mučno kad ne znam uopće na kojemkompu kad....

  46. #546
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Konkretno me zanima kako funkcionira plaćanje, utječe li izbor valute na nešto, kako s porezom - taj financijski dio, ja sam tu extra neinformirana. Pa kako vam više paše na pp ili tu, hvala svakako!
    I trebalo bi mi ohrabrenja trenutno mi je nužno da od doma složim extra prihod imam cv pun pisanja od članaka do izvođenih i objavljenih textova, ali niš nije na eng prevodila sam s eng na hrv, ali i to niš nisam čuvala, štedim prostor uopće nisam mislila da ćemi to ikad trebati i sad kad piše upload portfolio 0 . Mislim mogu neš iskopat, ali koliko je to uopće relevantno na hrv.
    Ma dajte nabacajte mi malo još detalja molim vas
    Upwork isplaćuje u dolarima. To ne možeš promijeniti. Novci stižu na PayPal, Skrill, ili neki treći servis za transfer novca. Tu već možeš birati valutu koju će ti isplatiti na bankovni račun. Razlike budu, ovisno koliko zaradiš. Možeš ovisno o banci u kojoj si izgubiti 100 - 200 kn, na sumu od 4-5 tisuća. Ali, mislim, to je tako nebitno jer su to neki sitni postotci od ukupne zarade.

    Za porez pogledaj ovaj post:
    http://www.imamnovac.com/Placanje-po...i-sl)/111.aspx

    Ne znam za prevođenje. Tu sam se pokušala ugurati na samom početku, ali bilo je dosta diplomiranih anglista, pa mi se nije dalo gurati. Zato sam probala dizajn i tu sam se snašla. Ima dosta poslova pa ako se nešto i ne zna odmah može se naučiti uz malo truda. Najbitnije je u samom početku imati računalo, internet i znati engleski. Od tuda sve je dalje lako savladati.

    Upwork je spojio Elance i oDesk tako da je to trenutno najveće online tržište rada.

  47. #547
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nije ti toliko bitan portfolio, koliko sati rada i feedback koji dobiješ od klijenata, što znači da je najteže dobiti prve poslove
    mislim bitan je i portfolio za poslove koji ga baš traže, ali moguće je krenuti i bez njega

  48. #548
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ok, to mi odgovara. Hvala. I kako ste vi dobile prve poslove? Dizajn čega konkretno? Nisi se prije bavila ničim sličnim?

  49. #549
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, to mi odgovara. Hvala. I kako ste vi dobile prve poslove? Dizajn čega konkretno? Nisi se prije bavila ničim sličnim?
    ponudi ono u čemu si najbolja, napiši iskustvo i za prvi posao ponudi malo nižu cijenu od ostalih, odradi dobro da dobiješ dobar feedback i tako dalje, posao po posao
    Posljednje uređivanje od tina55 : 05.11.2015. at 15:45

  50. #550
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, to mi odgovara. Hvala. I kako ste vi dobile prve poslove? Dizajn čega konkretno? Nisi se prije bavila ničim sličnim?
    Crtala sam ranije. Prvi posao je bio crtež, za sitnu lovu. Nakon toga bilo je lakše naći još posla jer ljudi imaju više povjerenja kada vide bar jednu referencu.
    Nakon toga je išlo nešto sitno ovakvih poslova:
    - pretraživanje interneta i zapisivanja u Excel statistike (linkovi, slike i opis namještaja),
    - prebacivanja Wordpress sadržaja bloga (copy paste tekstova)
    - testiranje stranice za video editing (opet Excel)
    - rad u Storyline Articulate (za interaktivne prezentacije)
    - rad u paketu MS Officea,
    - ikone u Illustratoru,
    - video editing u Camtasiji, ili nekom sl. programu
    Sada najčešće popravljam ljudima fajlove koji izgledaju kao da su rađeni lijevom nogom. To zapravo i nije dizajn u pravom smislu riječi.

    To su sve pi**arije koje čovjek nauči kada mu je ekstremno dosadno u životu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.11.2015. at 19:17

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •