Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112
Pokazuje rezultate 551 do 572 od 572

Tema: Mamin mali posao od doma... u Hrvatskoj

pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003

Početno

E to je konkretno puno mi znaci! Probam pa se javim kad skupim nova pitanja

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Imaš neke tečajeve na http://www.srce.unizg.hr/ za sistem administratora. Ne znam je li isključivo za studente, ali mislim da nije. Raspitaj se. Sretno.
    I ovo pogledaj. Žene kodiraju: https://www.madewithcode.com/
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 06.11.2015. at 11:24

tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009

Početno

ja sam isto radila razne poslove: prijevodi, pretraživanje i upisivanje podataka u tablicu, a sad većinom marketing

pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003

Početno

Znači može se Bravo!

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Nemoj odustajati brzo. Meni je trebalo 60 javljanja na oglase da bi me netko primijetio.
    Danas mi isto nekad treba duže da dobijem poslić, ali isplati se to uloženo vrijeme.

Datum pristupanja
    Jul 2007

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Što je ovo, ne kužim baš?

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Kampanja za žene, programiranje, jer smo slabo zastupljene u IT sektoru.

Datum pristupanja
    Feb 2016

Početno

Pozdrav mame! Prije sam zarađivala honorarno izrađujući web stranice, instrukcije iz informatike, kreirala kataloge za firme, dekodirala sam mobitele i slične tehničke stvari. Mogla sam zaraditi dosta lijepu svotu novaca mjesečno ali mi je oduzimalo i brdo vremena. često sam znala i kompenzirati- primjerice radim stranice keramičaru, a on meni napravi kupatilo... Sada nemam vremena više za takve stvari... ali eto ako nekome trebaju ideje....

Datum pristupanja
    Jul 2007

Početno

Crtala sam ranije. Prvi posao je bio crtež, za sitnu lovu. Nakon toga bilo je lakše naći još posla jer ljudi imaju više povjerenja kada vide bar jednu referencu.
    Nakon toga je išlo nešto sitno ovakvih poslova:
    - pretraživanje interneta i zapisivanja u Excel statistike (linkovi, slike i opis namještaja),
    - prebacivanja Wordpress sadržaja bloga (copy paste tekstova)
    - testiranje stranice za video editing (opet Excel)
    - rad u Storyline Articulate (za interaktivne prezentacije)
    - rad u paketu MS Officea,
    - ikone u Illustratoru,
    - video editing u Camtasiji, ili nekom sl. programu
    Sada najčešće popravljam ljudima fajlove koji izgledaju kao da su rađeni lijevom nogom. To zapravo i nije dizajn u pravom smislu riječi.

To su sve pi**arije koje čovjek nauči kada mu je ekstremno dosadno u životu.
    a gdje nađeš ovakve poslove?
    ili danas svi znaju sa kompjutorom, pa se više ni ne traži ovako što

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Imaš stranice: www.upwork.com , www.ziptask.com , www.peopleperhour.com , www.fiverr.com , www.toptal.com ,
    i mnoge druge. To su stranice koje posreduju između tebe i klijenata.

Samo na jednoj od ovih radim. Pokušavam sada uskočiti i na druge.

A ima stranica koje su kao portfelj i onda na njih podižeš svoje radove, koje drugi vide i ocjenjuju, pa ti se jave ljudi koji su zainteresirani da radiš za njih. Ako ti je to struka, recimo grafički dizajn, ma mislim dizajn bilo kojeg tipa, a da se rad može objaviti na internetu, onda ti je cilj postati dostupan cijelom svijetu, a ne samo Hrvatskoj.

Nažalost, nisam grafičar po struci, i patim zbog toga. Uhvatiti sada vrijeme za učenje, bilo čega, uz klinku i klinca koji dolazi. Ma mislim, strašno. Mogu samo sjesti i plakati. Gledati kako drugi ostvaruju karijere, a ja fikus sjedim i buljim. Dođe mi da lupim glavom o zid.

Naravno, dizajn nije sve što se na internetu radi. To je cijela, ogromna mreža poslova. Sve što možeš zamisliti da se radi na računalu.
    Ako radiš ručne radove možeš ih prodavati cijelom svijetu preko www.etsy.com

Drugu rečenicu ti nisam baš razumjela.

Datum pristupanja
    Jul 2007

Početno

thx
    izgleda da ima posla i za biranje

da, dizajneri su danas ful traženi, dobro kažeš: sjedim i gledam kako drugi rade karijere ...
    a naći nešto (što se plaća) što možeš ugurati u ovo malo vremena što imamo na raspolaganju, uglavnom ispada neizvedivo ...

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Često to vrijeme koje mi ostane jednostavno nisam sposobna dovesti misli u red i odlučno reći "Eh, sada ću to." Krenula sam s nekim tečajem na lynda.com i to sada stoji, i stoji. Svaki put kada krenem pogledam maksimalno 10 minuta i onda mi se spava. Preko dana je tu uglavnom nešto što treba napraviti. Kada noć padne gotova sam, a čak i nije da se nešto puno trošim. Nisam kao neki ljudi, na Duracell, pa da skočim na tri strane u gradu, obavim nešto, i onda dođem doma skuham, operem i još odem na posao u popodnevnoj smjeni. Ne. Mene će nakon obilaska grada uhvatiti migrena i ja taj dan više ništa ne mogu.

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

strašno. Mogu samo sjesti i plakati. Gledati kako drugi ostvaruju karijere, a ja fikus sjedim i buljim. Dođe mi da lupim glavom o zid.
    A ja moram odgovoriti na ovo tvoje inače to ne bih bila ja. ( Bolje da nisam ni pročitala, ali jesam)

KAKO misliš da si fikus i sjediš i buljiš???!!! Stvaraš i odgajaš LJUDE. To je važnije, svrhovitije, potrebnije, od svake druge karijere na svijetu.

Ne mogu vjerovati da to netko ne shvaća tako.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Treba te ljude i prehraniti, obući, platiti im neke aktivnosti, osigurati da imaju start.
    A to neću moći jer sam nesposobna. Ja sam zadnja osoba koja bi ikog trebala odgajati.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 19.04.2016. at 00:33

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Treba ih voljeti i učiti. Sve ovo drugo će doći.
    Ti si im mama, njima najvažnija osoba na svijetu, i naravno da ćeš ih odgojiti kako treba. Vjeruj u sebe.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Hvala Beti na podršci.

Datum pristupanja
    Jul 2007

Početno

Treba te ljude i prehraniti, obući, platiti im neke aktivnosti, osigurati da imaju start.
    A to neću moći jer sam nesposobna. Ja sam zadnja osoba koja bi ikog trebala odgajati.
    ajme zuta, sto to govoriš? Uz ovako malo djetešće divim ti se da uopće stigneš raditi što drugo, sad je ritam najžešći ...
    ja tek sad počinjem zraka hvatati i misliti o ičemu drugome osim dječjeg rasporeda ...
    kakvi nesposobna, borac si ti! samo korak po korak, pomalo. I ne zaboravi uživati u/s njima (klincima)!

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Baš se vidi da je jučer bilo vrijeme pred kišu.... svi smo bili ovakve volje i na rubu depresije - nisi jedina. Danas si sigurno bolje.

Inače, što se ovoga napisanog tiče - odgojit ćeš djecu, ali će i oni odgojiti tebe. To je dvosmjerni odnos. Nisam o tome mislila dok me nije snašlo: mene su moji bome ne samo odgojili nego preodgojili i još me preodgajaju. Zbog njih izvlačim iz sebe sve najbolje, često i više od onoga što sam ikada mislila da mogu, ali to ne znači da oni ne izvuku iz mene i najgore - jučer sam urlikala na mlađeg sina, opet su me zvali u školu na informacije, što znači da je neko sr*nje... Lupa ga pubertet+mene klimakterij i eto ti dobitne kombinacije...

U životu ima svakakvih dana. Ja sam danas sa mlađim sinom od jutra čamila na Srebrnjaku (redovna kontrola) i išlo mi je to na živce sve dok nisam ugledala curu njegove dobi ili malo stariju u kolicima, sa kompletnom skalamerijom za disanje... Baš me ta scena podsjetila da bih trebala biti zahvalna na tome što je moj klipan sad već puuuuno bolje nego u mlađim godinama. Nije on sasvim zdrav, ali nije ni bolestan. Kad vidim tamo malu dječicu sa svakakvim problemima, jasno mi je da je on zapravo svoje probleme prerastao. Ima malo osjetljivija pluća. Alergijska astma nije ništ posebno - dobije terapiju, prilagodiš okolinu i prst u uho.... Nisu mu ugrožene vitalne funkcije, a to što je opet dobio 2 iz lektire - ma koga zapravo briga?
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.04.2016. at 14:57

penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008

Početno

vadim temu iz naftalina s malo pitanja...

nikako mi nije jasna legalna strana internet prodaje poreko posrednika...konkretno etsyja...

citam i iscitavam zakone i gubim vrijeme a nikako ne nailazim na konkretan odgovor

stvarno mi se ne otvara vlastiti web shop za stvarcice koje radim
    etsy mi se cini savrsen za to sto radim
    ali ne ocekujem milijonsku zaradu s kojom bi mogla pokriti mjesecne tisucice koje drzava u smislu doprinosa ovih i onih ako bi otvorila obrt

pitanje je moram li se kako i gdje prijaviti? a da to nije obrt

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Meni je pisalo na računu u dva navrata da su oslobođeni plaćanja poreza po članku tom i tom, kad sam uzela stvari sa Etsya.

penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008

Početno

ja idem s namjerom da budem seller
    i to po svim stavcima legalan poggotovo hrv
    a nasi zakoni su u njamnju ruku...promjenjivi ko gace

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj penny prvotno napisa Vidi poruku
    ja idem s namjerom da budem seller
    i to po svim stavcima legalan poggotovo hrv
    a nasi zakoni su u njamnju ruku...promjenjivi ko gace
    Vidi ovdje, ljudi razmjenjuju iskustva: http://mojekrpice.hr/forums/topics/8...ebsite?page=2&

Stranica 12 od 12 PrviPrvi ... 2101112

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •