Stranica 2 od 13 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 602

Tema: Mamin mali posao od doma... u Hrvatskoj

  1. #51
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Lavanda! Dobra ideja! Raspitat ću se.
    Koliko zemlje i prinosa treba da bude isplativo.
    što se sadnica tiče - kome se to plasira, kamo, kak?

  2. #52
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da ti dam ideju. Lavanda! Mislim da još uvijek daju poticaje, a berba je puno jednostavnija nego malina i kupina. Lavandu vrlo uspješno uzgajaju i u G.kotaru pa vjerojatno može i na kontinentu.

    Razmišljala sam o tome, ali imam premalo zemlje da bi se isplatilo. Eventualno napraviti staklenik pa uzgajati npr.krizanteme. Vrlo su tražene i sadnice raznog cvijeća i povrća, no za njih staklenik treba biti grijan.
    I kod svake vrste uzgoja treba i dodatna radna snaga, pa i to treba uzeti u obzir kod računanja isplativosti.
    krizanteme- brdo uloženog novca, brdo posla oko njih, radna snaga, svakodnevna briga oko njih, mračenje, zaljevanje,navodnjavanje,grijanje,ranojutarnje ustajanje,trganje zaporaka,branje (nije to sam tak-ubrat maslačak) pa tek tržište.... komadno prodavanje ispred kuće nije neki biznis a za veću količinu moraš imati dobro tržište a danas ga je teško naći...oni koji su godinama u tom poslu, pomalo odustaju... i dobro dobro moraš kužit koju i kad posadit, kad ju špricat, mračit,dohranjivat, da bi na vrijeme procvala i bila kvalitetna....
    previše posla za jednu osobu.... a zarada skoro nikakva....

  3. #53
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Lucas, hvala za info!

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

  5. #55
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Lucas, znam da su krizanteme komplicirane za uzgoj. Ja to samo sanjarim. Obožavam cvijeće, imam ga brdo, u mome vrtu stalno nešto cvate i usred zime, baš imam zelenu ruku, ali ne znam prodavati. Samo mogu podijeliti prilično veliko iskustvo u uzgoju bilja, ali u Primorju.

  6. #56
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    ono, nebih te htjela obeshrabriti u startu ali stvarno, nije to neki posao...ne lupam bez veze moja šogica se bavila time godinama pa znam...a za lavandu...neznam.... ona je ipak više iskoristiva...tako da....
    pratim, pratim....

  7. #57
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Lucas, znam da su krizanteme komplicirane za uzgoj. Ja to samo sanjarim. Obožavam cvijeće, imam ga brdo, u mome vrtu stalno nešto cvate i usred zime, baš imam zelenu ruku, ali ne znam prodavati. Samo mogu podijeliti prilično veliko iskustvo u uzgoju bilja, ali u Primorju.

    Beti, to s cvijećem je divno! Ne znam točno što bi čovjek s time - možda da uzgajaš sadnice kojekakvog cvijeća, pa ga prodaješ? Možda da oblikuješ grmiće šimšira u fora oblike - pa to prodaješ? Brainstormam...
    a i trampa je moguća.
    Svaka bi žena željela veliki, lijepi buket cvijeća za svoj dom, zauzvrat smo spremne koješto speć, sašit, popravit

    Možeš li mi reći koje mi je cvijeće najbolje uzgajat za rezanje za u vazu, i kako to zelenoprstci rade?

  8. #58
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Lucas prvotno napisa Vidi poruku
    .............. nije to neki posao...
    ....isplativi......

    to sam mislila.... mozak mi je na off..... sorry

  9. #59
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Jako volim ruže, one su lijepe i na grmu i u vazi. Nakon što ih upoznaš, uglavnom lijepo cvatu, nisu prezahtjevne, ali naravno meni nije oko njih ništa zahtjevno kad to volim.
    Sada stižu narcisi, tulipani, zumbuli. Posadiš najesen lukovice i samo čekaš proljeće. Kasnije samo moraš na vrijeme odrezati listove ( kad uvenu), a lukovice izvaditi i spremiti.
    Zatim gladiole, predivan cvijet u vazi, svih zamislivih boja, samo njima obično treba potpora u vidu štapa jer su visoke.
    Božuri, koja je to ljepota! Irisi visoki i niski. Lupinus, lijepe kate, margarete, hortenzije ( imam ih 8 vrsta, sve iz reznica uzgojene), dalije...
    Mogla bih ja o cvijeću do sutra, a treba se rano dignuti.
    Vidiš, vidiš, mogla bih ja blog o cvijeću, voćkama, grmlju.

  10. #60
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Nedavno sam gledala neku emisiju sa sličnom tematikom. Između svih priloga i gostiju najviše me se dojmila ideja jedne gospođe od koje je kasnije razvila i posao.
    Radi se o posjećivanju grobova pokojnika kojima obitelj nije u mogućnosti nositi cvijeće i uređivati to ukopno mjesto. Možda to i nije njezina originalna zamisao,ali je čini mi se prva u HR.
    Žena kaže da je posla i više nego što stigne obaviti, pa razmišlja zaposliti još koga za ispomoć.
    Sa klijentima komunicira uglavnom putem kompa, šalje im slike kao garanciju da je posao obavljen i čini se da to stvarno funkcionira.
    Možda zvuči malo morbidno, ali ja ionako volim šetati grobljem (naravno, samo danju), pogotovo onim starim dijelom koji ima pravu spomeničku vrijednost.
    Problem je jedino u tome što živim u manjem gradu od Zg, te ne znam koliki bi ovdje bio interes za takvo što.

  11. #61
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Sad sam tek skužila da ovo u biti i nije posao od doma.
    Jedan dio u stvari je, ali ipak treba izlaziti da bi se obavio.
    Fulala sam temu, ali nek stoji...možda nekome da neku sličnu ideju.

  12. #62
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Svaki posao traži dio bivanja doma, ali je pitanje vremena - nije isto izbivati 10 sati, ili par sati dnevno.
    Naravno, svaka žena ima svoju situaciju; neka može na groblje, drugoj dolazi u obzir samo sjedit doma i nešto šivati.
    Ali zato je ovaj topic.
    Da se ispričamo, artikuliramo, i nadahnemo. Svaka pojedinačno, i sve zajedno.

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    Nedavno sam gledala neku emisiju sa sličnom tematikom. Između svih priloga i gostiju najviše me se dojmila ideja jedne gospođe od koje je kasnije razvila i posao.
    Radi se o posjećivanju grobova pokojnika kojima obitelj nije u mogućnosti nositi cvijeće i uređivati to ukopno mjesto. Možda to i nije njezina originalna zamisao,ali je čini mi se prva u HR.
    Žena kaže da je posla i više nego što stigne obaviti, pa razmišlja zaposliti još koga za ispomoć.
    Sa klijentima komunicira uglavnom putem kompa, šalje im slike kao garanciju da je posao obavljen i čini se da to stvarno funkcionira.
    Možda zvuči malo morbidno, ali ja ionako volim šetati grobljem (naravno, samo danju), pogotovo onim starim dijelom koji ima pravu spomeničku vrijednost.
    Problem je jedino u tome što živim u manjem gradu od Zg, te ne znam koliki bi ovdje bio interes za takvo što.
    Znam osobu koja u manjem gradu naručuje upravo takve usluge (jer živi u drugom mjestu). Veličina mjesta nije problem. Sve je to stvar ponude i potražnje. Iz malih mjesta ljudi su se često odselili u veća, a nije im baš svejedno kako će izgledati grobovi (u manjim mjestima su i stavovi oko toga drugačiji, jer se svi međusobno poznaju). Nije loša poslovna ideja!

  14. #64
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ifigenija, Beti me podsjetila, bio je prije par mjeseci prilog na HRT o jednoj ženi koja je prije nekih 6 godina imala viška zemlje, nije znala što bi s njom, pa je zasadila lavandu. Sad se ne sjećam točno gdje, mislim da je negdje u blizini Zagreba, ali nisam ziher. Uglavnom, kaže da je prva godina dosta zahtjevna što se tiče održavanja, korova itd, a kasnije praktički samo zalijevanje, tu i tamo čupne nešto što raste tam di ne treba. Nasadi traju 30 godina, a onda se vade i sade novi. Najviše posla je oko berbe, naravno, pa često pozove prijatelje u pomoć. Razne razne proizvode od lavande, i to je u 6 godina preraslo u obiteljski posao i sad se samo time bavi.

    Ili recimo, ako nisi gadljiva, uzgoj puževa, ili kalifornijskih glista.
    Ako voliš životinje i imaš dovoljno mjesta, ogradiš komad zemlje, napraviš 20-tak boksova pa napraviš hotel za kućne ljubimce.

  15. #65
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    to baš i ne ide u kategoriju poslova koje možeš obavljati od doma, zar ne?
    osim toga, ne možeš ga raditi sama, jer se to radi u paru. možeš jedino uletiti u zamjenu za nekoga ako netko ne može negdje biti u jednom trenutku. ali treba izdržati sve te sate u kabini s nekim koga ne znaš i ne znaš kako možeš s njim radit
    osim toga, prije nego uopće sjedneš u kabinu moraš toliko štrebati da ti je pola dosta, a i to ne možeš od doma dok čuvaš dijete i obavlješ kućanske poslove

    za prevođenje ima uvijek posla, nije konstantno puno, ali nađe se. pogotovo za npr. ruski ili neki manje razvikani jezik. ali samo ako znaš prevoditi. ali, stvarno znaš. ako jednom zezneš, posla više nećeš dobivati. a za prevođenje je potrebno malo više od samog znanja jezika
    npr.nešto što može strašno iziritirati ako se radi o stručnom prijevodu-nepoznavanje materije
    ili ako se radi o prevođenju književnosti-antitalent

    znanje jezika ne znači znati prevoditi. ni blizu.

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    što se prevođenja tiče..simultano prevođenje ne zahtjeva kabinu (pogotovo u Hr), također se prevode i sastanci na koje osobno ideš s ljudima koji su ti dali posao..i to je ok zarada ali zahtjeva prije svega vrhunsko znanje jezika i tematike koju prevodiš...ako dobro ne poznaješ tematiku potrebna je i priprema a ne obavlja se od kuće.. zarada ok, teško da ćeš imati takav posao svakodnevno (za moj jezik najčešće te zove ambasada po preporuci)..prije svega za to znanje stranog i vlastitog jezika mora biti vrhunsko jer prevodiš dok druga osoba govori i nemaš vremena za razmišljanje..
    također je ok zarada biti sudski tumač i to se radi od doma samo je potrebno položiti licence da se dobije štambilj a licenca se plaća..

    lavanda mi se cini dobar posao, ja sam nagovarala ujaka da isto napravi na našoj zemlji na jugu hr..ali nije mu se dalo pa me uvjerio da nije profitabilno

  17. #67
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Apropo simulatnog prevođenja. Radila sam kao pr manager za jedan eko festival, ima i 10 godina tome. I sudionici su uglavnom govorili engleski, a jedan od predavača bila je Zlata Nanić, koja je imala govorit o organskom uzgoju i tome. Ali prevodioc se nije pojavio, soba, tj. malena dvorana je već bila potpuno puna, i nema prevodioca, koma! I dolazim meni direktorica festivala i moli me i kumi da ja prevodim dok ne nađu gdje je prevodioc. E cure, to je bilo najgorih pola sata mog života. Jesta da ja super govorim engleski, al kad je Zlata krenula sa nekim, tada meni "špansko selo" izrazima tipa podignute gredice za kompostne mase i to još govori full full brzo - ja nisam mogla vjerovat u koju sam situaciju dovoedena. Prevodioc se pojavio nakon pola sata moje muke, a ja sam dobila valjda navjeći aplauz ikad jer su svi skontali da mi je to bio mission impossible a opet nekako sam uspjela i svi su sve pohvatali...ajme, strašno nešto...

    Nisam još našla info o izdavačkoj kući, budem se potrudila.

  18. #68
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Joj, ja kao i Beti obožavam cvijeće, samo koliko je to sad u krizi isplazivo? Mislim to je ipak luksuz. Možda bi se mogao napraviti rasadnik pa prodavati sadnice. Samo znam susjede koji su imali nešto slično i nije im bilo isplativo. Ali mislim si, možda neke sorte iz vrtova naših baka? Evo, samo glasno razmišljam.

  19. #69
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    što se prevođenja tiče..simultano prevođenje ne zahtjeva kabinu (pogotovo u Hr), također se prevode i sastanci na koje osobno ideš s ljudima koji su ti dali posao..
    ali to nije simultano prevođenje, nego konsekutivno ili interpretacija

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    I dolazim meni direktorica festivala i moli me i kumi da ja prevodim dok ne nađu gdje je prevodioc. E cure, to je bilo najgorih pola sata mog života. Jesta da ja super govorim engleski, al kad je Zlata krenula sa nekim, tada meni "špansko selo" izrazima tipa podignute gredice za kompostne mase i to još govori full full brzo - ja nisam mogla vjerovat u koju sam situaciju dovoedena.
    slično se i meni jednom dogodilo. došla sam slušat jedno predavanje, ono sjedim u publici i nemam veze ni s organizacijom ni s ičim, i žena počne pričati na hrvatskom, a trebala je na engleskom. ok, svi znaju hrvatski, nije bed. ali, organizator odluči da bi ipak trebalo prevoditi (za koga? to nisam nikad shvatila), i dođe do mene i kaže, ajde prevodi. pred svima. valjda mi je to bio toliko šok da sam se digla i otišla prevoditi, uopće se nisam snašla. a žena nije pričala, nego ČITALA, i to neki poetski tekst u kojem nijedna rečenica nije imala manje od 50 riječi. i tako 45 minuta

    ajme meni. ok, svi su mi pljeskali i rekli da fakat imam m.da što sam uopće otišla, i da sam se dobro snašla i bla bla. ali, nikad, NIKAD u životu mi nije bilo tako neugodno. nikad

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    imas pravo, to je konsekutivno prevođenje koje u pravilu u Hr. rade simultani prevodioci..međutim iako je u Hr. moguće dobiti opremu rijetko kad se izvodi klasično simultano prevođenje s izmjenjivanjima i u paru te s kabinom i mikrofonima..pretpostavljam da je tako ako se radi za vladu ili nesto slicno..vecinom se prevode sastanci s raznim investitorima..međutim sličan je princip kao kod simultanog, prevodiš dirketno kad osoba govori to što u tom trenutku govori (više manje se zahtjeva takvo prevođenje međutim ovisno o poslodavcu neki toleriraju i približne prijevode)
    iskreno, za ovakav tip posla preporucam jako dobro znanje jezika (kako vokabulara tako i gramatike), veliko iskustvo i stalnu edukaciju..nije jednostavno ali ako dobro znas tematiku i jezik kao honorarni posao je ok..svakako je to teško nešto od čega se može isključivo živjeti (eventualno se može kao sudski tumač međutim i tu moraš imati osobe koje će te za taj posao preporučiti), iako se tako ne čini radi se o izuzetno odgovornom poslu gdje grešaka u prijevodu ne smije biti (pogotovo ne ključnih)

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    zaboravih reci Ifigeniji..bolje da nisi spomenula onaj blog od pw..na kraju sam jucer navecer citala o rolicama sa cimetom, sad cu visiti tamo a napokon sam prestala citati kulinarsku tematiku )

  22. #72
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Beti sviđa mi se ideja za blog o voćarstvu, a opet ima i dosta prostora za oglašavanje.
    Za lavandu znam da se uzgaja i u Slavonij, mislim da u mom kraju ima dva velika uzgajivača i prerađivača lavande ,mada tih proizvoda baš ne vidim po dućanima nego po kirvajima i pijacama i tako. Možda imaju krivi pristup prodaji, ne znam.
    Što se tiče uzgoja bilo kakvih životinja ja ne bi, to je non stop obaveza hranjenja, čišćenja i ostalih briga i ne možeš si priuštit ni na izlet otić sa familijom, a kamoli nešto drugo ako nisi osigurao nekog tko će ti se brinit za životinje.Brijala sam ja davnih dana da guske treba uzgajat i jetrica skupo prodavat.
    Ono što meni onak zvoni je buhač i aronija. Aroniju je super jednostavno uzgojit a prodaje se skupo kao da je od suhog zlata, mislim da je umaloprodaji 2dcl soka oko 40 kn. A i o buhaču sam dosta čitala i ne čini mi se loša ideja o uzgoju toga, super je što se osim u vrtu taj insekticid možekoristit i u kućanstvu.
    Eto to je od mene, ja doma vodim konte kak je roza rekla, imam voćnjak i bašćicu zasada naplaćujem jedino ono prvo(češće kompenziram ili trampim), a volila bi da jednog dana nešto prodam ili trampim i iz vrta ili voćnjaka.

  23. #73
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    i ja sam konsekutinvo prevodila speleološki kongres Alpe Karpati Dinaridi... znoj mi je frcao sa čela, a bavila sam se speleologijom aktivno tad. Šale na temu iskopavanja tunela i staništa šišmiša, uf, pola dvorane umire od smijeha i onda nastupam ja ...

  24. #74
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ako se bavite fotografijom na razini nešto višoj od amaterske, možete sasvim dobro zaraditi prodajući fotografije preko siteova na kojima ih kupuju razne agencije, izdavačke kuće i sl.

    Ovdje je opisano osobno iskustvo takve prodaje fotki, od iskustava s pojedinim stranicama do vrlo konkretne zarade u dolarima: http://www.dphotojournal.com/sell-photos-online/

    I još jedan potencijalno koristan link: http://www.makeuseof.com/tag/the-top...-stock-photos/

    Znam da to nije tipičan posao od kuće, no također znam da mnogi sa sobom nose fotoaparate svaki put kad izlaze iz kuće i gotovo ne prođe dan da ne naprave koju sličku, pa, eto.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Lavanda! Dobra ideja! Raspitat ću se.
    Koliko zemlje i prinosa treba da bude isplativo.
    što se sadnica tiče - kome se to plasira, kamo, kak?
    Postoje razno razni forumi uzgajivaca lavande, gdje mozes naci odgovore na ova pitanja . Samo malo proguglaj. Uzgajaju u Istri, Dalmaciji, Slavoniji, okolici Zagreba.
    Svojevremeno sam se interesirala. ali nemamo zemlje, pa bi bilo neisplativo na iznajmljenoj.

  26. #76
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    došla sam upravo s prijave za popisivača pa sam ne ljuta, nego nabrijana toliko da će mi srce iskočiti. kad sam vidjela sve što sam vidjela stvarno sam odlučila početi raditi bilo što,. ima da naučim i šivati i plesti i pravit čokoladu!
    u duhu teme - lavanda je i meni pala na pamet samo moram pročačkati koliko ti minimalno zemljišta treba da bi se upustio u takav projekt..

  27. #77
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    došla sam upravo s prijave za popisivača pa sam ne ljuta, nego nabrijana toliko da će mi srce iskočiti. kad sam vidjela sve što sam vidjela stvarno sam odlučila početi raditi bilo što,. ima da naučim i šivati i plesti i pravit čokoladu!
    u duhu teme - lavanda je i meni pala na pamet samo moram pročačkati koliko ti minimalno zemljišta treba da bi se upustio u takav projekt..
    daj detaljnije, da znam kaj me čeka sutra ujutro

  28. #78
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    flopica, što je bilo na prijavi za popisivača? Kod nas je bilo fino i pristojno. I kratko, za 15 min mi svi ispunili, popričali malo o povjerljivosti podataka i išli doma.
    plashljivo_pile kako je tebi bilo?

  29. #79
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma ne čeka te ništa posebno, mene su zabolile neke druge stvari. što se tiče samog postupka ja sam bila gotova za 15 min. ako i toliko. dobiješ list papira u koji uneseš svoje osnovne podatke, s ti da moraš paziti da svako slovo ide u jednu kockicu, razmak između riječi, slovo s kvačicom se piše tako da kvačica ne smije biti van kockice. brojevi 6 i 9 se pišu s ravnom ctrom, ma osnovne stvari. a za sve to imaš i napisani primjer, kako pisati i kako ne pisati.
    samo kad sam vidjela zašto sam ja češala 7 godina i za koji sam se klinac školovala da bi sad strepila hoće se neka baba tamo smilovati pa da dobijem koju pišljivu kunu za koru kruha, e to me stvarno razbolilo. i nsad bi svašta mogla ovdje nadrobiti i ne birati riječi pa lijepo idem za nekim poslom po kući dok se malo ne o'ladim...

  30. #80
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma ne mogu ja to ovako ispričati, to je sklop mog stanja, mog promišljanja o ovima gore što su nam učinili sprdačinu od života, moje nemoći i jada. nije tema, stvarno.

    nisam htjela nikoga uplašiti radi se o mom osobnom dojmu cijelog sustava kao takvog i nepravde koju ja doživljavam i skupa sa mnom još tisuće građana ove države. nam jadne i čemerne.

  31. #81
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    flopica,razumijem te. Zato i ja mislim da mi je preseljenje iz relativno velikog grada, Rijeke, u malo mjesto koje je isto grad, ali neusporedivo manji, bilo super potez u zivotu. Manje je stresno. I jeftinije za zivjeti. I lakse za raditi od kuce, jer i cuvati necije dijete, sto mi je jako dobar posao u kuci, je jednostavnije. Svi znaju svih.

  32. #82
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    PR-ovke više nego dobro došle
    Ako budemo otvarale radno mjesto, imaš prednost kao prvoborka

    Nego, ako si već tako ljubazna daj mi nešto reci.
    Da li biznisi traže autore blogova? Znači - čovjek proizvodi fotelje i hoće da mu netko piše blog, ili biznisi traže postojeće osobne blogove, s čitateljstvom, na kojima okače reklamu za svoju fotelju?

    I ako nije bed, može ovako, može na pp - a kakvih blogova treba - ako se gleda s ciljem da se privuče oglašivače - s kojom srži i tematikom? Pisat znam, iskustvo rokova i ozbiljnog pisanja imam, ali ne znam u kom smjeru gradit blog.

    Imam privatni, ali tu me boli ćošak i tko dolazi i tko ne dolazi; trebam ideju za pravi pravcati komercijalni blog.
    Traže se postojeći blogovi koji već imaju određeni krug čitatelja, image i naravno odgovarajuće statistike posjećenosti.
    Što se tiče kakvih blogova treba - ne bi vjerovali, ali ja već više od mjesec dana tražim roditeljske blogove.
    Da, trebam 3 mame i 3 tate za testiranje jednog proizvoda i nema naišla na jednu curu iz Beča.
    Kozmetički blogovi - jako puno ih traže i puno ih treba. Cure krenu raditi nešto iz hobija, ljubavi i sve je super dok ne skuže nakon nekog vremena da se taj hobi može i unovčit i onda pukne ljubav i nestane dobar blog.
    Muški blogovi - tržište muških proizvoda je ogromno i ne svodi se samo na geekove. Oni imaju dobre i posjećene blogove, ali ne žele npr. pisati o aparatima za brijanje.
    Niti jedan oglašivač ne želi se vezati za nekakve političke blogove. To otpada.
    Trend je dvosmjerna komunikacija s potrošačima i blogeri su stvarno odličan medij, ali moraju prvo imati nešto iza sebe, prvenstveno povjerenje ljudi koji ih čitaju i prate da bi im se isplatilo.

    eto, neću više obećavam

  33. #83
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravih reci Ifigeniji..bolje da nisi spomenula onaj blog od pw..na kraju sam jucer navecer citala o rolicama sa cimetom, sad cu visiti tamo a napokon sam prestala citati kulinarsku tematiku )
    Je, pw je zarazna
    Rolice nisam probala, ali mi vise u glavi kao must... razumijem te skroz.
    I... dobar tek

  34. #84
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Beti sviđa mi se ideja za blog o voćarstvu, a opet ima i dosta prostora za oglašavanje.
    Za lavandu znam da se uzgaja i u Slavonij, mislim da u mom kraju ima dva velika uzgajivača i prerađivača lavande ,mada tih proizvoda baš ne vidim po dućanima nego po kirvajima i pijacama i tako. Možda imaju krivi pristup prodaji, ne znam.
    Što se tiče uzgoja bilo kakvih životinja ja ne bi, to je non stop obaveza hranjenja, čišćenja i ostalih briga i ne možeš si priuštit ni na izlet otić sa familijom, a kamoli nešto drugo ako nisi osigurao nekog tko će ti se brinit za životinje.Brijala sam ja davnih dana da guske treba uzgajat i jetrica skupo prodavat.
    Ono što meni onak zvoni je buhač i aronija. Aroniju je super jednostavno uzgojit a prodaje se skupo kao da je od suhog zlata, mislim da je umaloprodaji 2dcl soka oko 40 kn. A i o buhaču sam dosta čitala i ne čini mi se loša ideja o uzgoju toga, super je što se osim u vrtu taj insekticid možekoristit i u kućanstvu.
    Eto to je od mene, ja doma vodim konte kak je roza rekla, imam voćnjak i bašćicu zasada naplaćujem jedino ono prvo(češće kompenziram ili trampim), a volila bi da jednog dana nešto prodam ili trampim i iz vrta ili voćnjaka.

    Je, životinje traže svoje; biljke isto, ali ipak ne kroz cijelu godinu.

    Surfat ću o aroniji i buhaču, štogod to bilo

    Hvala ti!

  35. #85
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne čeka te ništa posebno, mene su zabolile neke druge stvari. što se tiče samog postupka ja sam bila gotova za 15 min. ako i toliko. dobiješ list papira u koji uneseš svoje osnovne podatke, s ti da moraš paziti da svako slovo ide u jednu kockicu, razmak između riječi, slovo s kvačicom se piše tako da kvačica ne smije biti van kockice. brojevi 6 i 9 se pišu s ravnom ctrom, ma osnovne stvari. a za sve to imaš i napisani primjer, kako pisati i kako ne pisati.
    samo kad sam vidjela zašto sam ja češala 7 godina i za koji sam se klinac školovala da bi sad strepila hoće se neka baba tamo smilovati pa da dobijem koju pišljivu kunu za koru kruha, e to me stvarno razbolilo. i nsad bi svašta mogla ovdje nadrobiti i ne birati riječi pa lijepo idem za nekim poslom po kući dok se malo ne o'ladim...
    Flopice teško je vrijeme, i skroz te razumijem! Ali bit će bolje. Mora bit bolje Ne daj se!

  36. #86
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa Vidi poruku
    Traže se postojeći blogovi koji već imaju određeni krug čitatelja, image i naravno odgovarajuće statistike posjećenosti.
    Što se tiče kakvih blogova treba - ne bi vjerovali, ali ja već više od mjesec dana tražim roditeljske blogove.
    Da, trebam 3 mame i 3 tate za testiranje jednog proizvoda i nema naišla na jednu curu iz Beča.
    Kozmetički blogovi - jako puno ih traže i puno ih treba. Cure krenu raditi nešto iz hobija, ljubavi i sve je super dok ne skuže nakon nekog vremena da se taj hobi može i unovčit i onda pukne ljubav i nestane dobar blog.
    Muški blogovi - tržište muških proizvoda je ogromno i ne svodi se samo na geekove. Oni imaju dobre i posjećene blogove, ali ne žele npr. pisati o aparatima za brijanje.
    Niti jedan oglašivač ne želi se vezati za nekakve političke blogove. To otpada.
    Trend je dvosmjerna komunikacija s potrošačima i blogeri su stvarno odličan medij, ali moraju prvo imati nešto iza sebe, prvenstveno povjerenje ljudi koji ih čitaju i prate da bi im se isplatilo.

    eto, neću više obećavam

    Kad sam htjela pisati roditeljski blog činilo mi se da je toga puno previše i da to nema smisla niti probati. Vidiš vidiš Hvala na infu!
    KOzmetički frik nisam, tako da to otpada u startu.
    Muški blog ne mogu da pišem...

    I nemoj prestati Piši piši štogod smiješ, mi svi skupa imamo oči širom otvorene!

  37. #87
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ideja na bacanje! Sad treba prionuti na analize.
    Jel tko već radio poslovne planove tih lavandi, buhača i ostalih kultura? Koliko tu treba čega, a koliko čega se zaradi? Najveće je pitanje - koja je minimalna zemlja koju treba obraditi, a da se isplati...

    Mene kopka moj privatni lanac kućnih prezentacija. Jel netko zna o tome? Kako to funkcionira i može li se zaraditi, i razvijati?

    Naime, smisla sam lanac predivnih tekstilnih proizvoda za dom, povodom rođenja djeteta, rođendana i sličnih manifestacija; to je povoljno, lijepo, zgodan je dar, a najbolje bi se prodavalo doma - uvijek netko treba neku krpu, neki rođendanski dar, poklon za bebu. Uz to se to može lako personalizirati - a ukupna cijena za kupca je okej - za nešto stvarno dobro i lijepo. ali ne znam kako bi to bilo sistemom prezentacija...

  38. #88
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se bavite fotografijom na razini nešto višoj od amaterske, možete sasvim dobro zaraditi prodajući fotografije preko siteova na kojima ih kupuju razne agencije, izdavačke kuće i sl.

    Ovdje je opisano osobno iskustvo takve prodaje fotki, od iskustava s pojedinim stranicama do vrlo konkretne zarade u dolarima: http://www.dphotojournal.com/sell-photos-online/

    I još jedan potencijalno koristan link: http://www.makeuseof.com/tag/the-top...-stock-photos/

    Znam da to nije tipičan posao od kuće, no također znam da mnogi sa sobom nose fotoaparate svaki put kad izlaze iz kuće i gotovo ne prođe dan da ne naprave koju sličku, pa, eto.
    Ovo je jako fora! Nekad sam slikala. Sad me djeca vuku za rukav, pa su mi fotke grbave...

  39. #89
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da ja pišem blog ljudi bi umrli od dosade ili pozaspali.

    A vidiš Ifgenija kod tebe bi bilo prođe, svaka tema koju otvoriš ne prolazi ispod nekoliko stranica, svi se skupe ko pčele na med.
    Tako bi sigurno bilo i sa blogom.

  40. #90
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mene već par službenih osoba pitalo da im vodim blog, uglavnom restorani, pa neke glazbene šeme, seoska domačinstva. Ljudi jednostavno ne znaju ni kako ga otvorit a nemaju ni vremena svako malo sređivat fotke, pisat, odgovarat. Nije to sad neki turbo teški posao, ali zna bit peglana, jer moraš konstantno sa njima komunicirat, pa slat jedni drugima slike-tekstove itd. Uglavnom odbila sam jer nemam trenutno živaca za to, a i lagano sam se preopteretila. Ali u tom smislu mislim da bi se našlo ljudi kojima treba voditi poslovne blogove, jer to je zapravo sada najjeftiniji način da dobju web sajt, kupe template za 20-30 dolara, iako ima masu lijepih koji su free i uzmu nekog tko će im za 400-500 kuna to sve vodit.
    Istina treba imat poznanstva, ja sam već dosta dugo u tom nekom poslu pa me ljudi znaju, to je malo time consuming, ali isplati se na kraju. Da skupite recimo 4-5 ljudi kojima treba vodit blog, to je dnevno sat vremena posla a mjesečno može ispast lijepa svota.
    Vodit facebook profil se sigurno može naplačivati i do 300 kn mjesečno, ovisno koliko žele biti aktivni. A to stvarno nije komplicirano.

    A ovo sa reklamiranjem na blogovima, da, trebate jako puno pisat, i plasirat blog svukuda - što opet nije turbo teško jer ima po netu masu tih "Promote your blog" sajtova, ali prvih 6-7 mjeseci mislim da se ne može očekivati nikakva ponuda, možda i dulje.
    Ma ima tu mogučnosti, ali ništa ne donosi lovu odmah, ponekad je potrebno i par godina da se posao isplati, a to zna bit teško za dočekat ako stižu računi.

    Meni je za sad taj virtualni način zarađivanja novca dobar jer sam u tome konstantno, i radim na kompu zadnjih mjeseci po 10 sati dnevno - MUKA mi je više! I kad bi se mogla odlučit, mislim da bi radije zarađivala praveći mermelade i kolaće

    A sad odoh, topit svoju kreativnu krizu u kakau, grizem tipke od nervoze

  41. #91
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Roza, ne radit takav damping s cijenama
    Znam da je jedno kada si obveznik pdv-a, plaćaš najam prostora, doprinose ljude, telefone...a drugo kada, uvjetno rečeno, stvar funkcionira na crno.
    Ali, ove cijene koje si navela su jednostavno puno, preniske.
    Možemo na mail detaljnije o tome.
    Jednostavno ne vidim razlog da svoje vrijeme, trud, znanje, možda sate učenja i istraživanja prodamo u bescijenje.

    Ifigenija, hmmmm malo razmišljam o tvojoj ideji.
    Prvo mi pada na pamet pitanje: "Zašto uopće kućne prezentacije?".
    Vole li to ljudi / potencijalni kupci i kolika korist je od kućne prezentacije.
    Stotine ljudi svoje rukotvorine prodaju putem facebooka i slično. A to je jeftin (besplatan ako radiš sama) kanal oglašavanja. Kućna prezentacija ipak je znatno skuplja i za tebe kao ponuđača (vrijeme, benzin, možda cestarina, pa šminka, odjeća, mislim ne možeš baš doći masne kose i u trenirci) i za onoga tko organizira prezentaciju (hrana i piće koštaju).
    Gle, nemoj me molim te krivo shvatiti. Nisam ja protiv te tvoje ideje, dapače fora mi je, samo brainstormam i dumam o isplativosti.
    Rekoh već da mi je ovaj topic super (nisam visila na forumu posljednjih godinu dana toliko koliko sam tu u zadnja dva dana) jer o naslovnoj temi već dugo razmišljam.
    Vi pišite blogove, proizvodite lavandu i slično, a ja ću naći način za promociju i prodaju Može plaćanje i u trampi.
    I to mi je jedna od mrak ideja.

  42. #92
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pa ovisi to o količini posla. Za jedan FB profil kojemu treba svako 2 dana promjeniti status i eventualno malo dodavati FBF i neke sitnice, fakat gdje češ naplatit više do 300-400 KN? Druga stvar je ako je to nešto tipa Lush pa su extra aktivni na FBu, ja sam više govorila o nekim kompanijama ili obrtima koji su recimo na tom nivou da im je "WOW" uopće imati Fb profil i koji preko njega direktno ne vabe klijente, nego postoji samo da bi bili "in". Isto tako sa blogovima. Ako staviš 2-3 posta tjedno, nije neki posao. Ali ako je to nešto gdje imaš 20 kategorija, i za svaku po 1 post dnevno, e onda to jest puno više. Opet, govorila sam o nečemu za početnike.

    A sad da se ispravim ako koji tvoji klijenti budu slučajno naišli da vodim blog nekoj firmi i trošim na njega nekoliko sati dnevno onda je cifra puno puno veća, brojke su sa tri nule svakako.

  43. #93
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    baš zgodna tema

    a jeste se dohvatile konsekutivnog i simultanog prevođenja, pa nećete tako prevoditi doma, ostaju stari dobri pismeni prijevodi, lekture i slično

    mene zanima što s djecom ako radite od doma? pogotovo kad je takav neki malo naporniji intelektualni rad u pitanju?

    djecu na par sati u vrtić a mama za komp, ili?!?

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    muz cuva a mama sljaka

  45. #95
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    moji idu u vrtić, no opet je prednost da kad su doma zbog bolesti ili kolektivnog godišnjeg ja se mogu njima posvetit i uvedem si noćne smjene ili jednostavno odrađujem samo najhitnije.
    Meni osobno je nedostatak što mog posla uvijek ima i što mi je posao doma pa često kad se umire ja im pustim crtić i odem radit, mislim da bi mi bilo puno bolje da odradim svoje do 3 ili pet i onda zatvorim vrata od radne i ne mislim na posao više taj dan.
    Divim se mama koje uspjevaju nešto odradit uz klince, ja ručak jedva skuham.
    Ja sam mogla eventualno sat-dva kad bi spavali i možda bi uspjela malo šalabajzat po netu dok su bili budni ili nešto stvarno na brzinu, al sjest i radit ne.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 24.02.2011. at 20:14

  46. #96
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    muz cuva a mama sljaka
    Tako je i kod nas. Samo mome je home-studio za snimanje njegovih pjesama odmah pored mog radnog stola, i tako pokušavam nešto napravit dok on svira a mali skače ko u spotu Nirvane pored nas
    Danas sam već ispalila, svira jednu te istu pjesmu cijeli dan, prvo solo gitara, pa prateća, pa bas, pa glas, pa sempliranje, pa ovo pa ono

  47. #97

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    to se zove kreativna obitelj! hehe, dobro se drzis, ja tesko da bi ista mogla tako odraditi..pogotovo sad kad je 2,4 godine u punom pogonu i ocekuje da je drzim na nogama u zraku dok ona leti poslah ti request
    trebale bio sve vi otvoriti zajednicki roda shop i hiperprodukcija, dio za roda udrugu, dio za vas..i jos ako vam grad da povoljan prostor,lol..imate laru za reklamiranje, rozu za web portale...tko zna koliko mama s razlicitim poslovima bi se ovdje naslo..

  48. #98
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Mene već par službenih osoba pitalo da im vodim blog, uglavnom restorani, pa neke glazbene šeme, seoska domačinstva. Ljudi jednostavno ne znaju ni kako ga otvorit a nemaju ni vremena svako malo sređivat fotke, pisat, odgovarat. Nije to sad neki turbo teški posao, ali zna bit peglana, jer moraš konstantno sa njima komunicirat, pa slat jedni drugima slike-tekstove itd. Uglavnom odbila sam jer nemam trenutno živaca za to, a i lagano sam se preopteretila. Ali u tom smislu mislim da bi se našlo ljudi kojima treba voditi poslovne blogove, jer to je zapravo sada najjeftiniji način da dobju web sajt, kupe template za 20-30 dolara, iako ima masu lijepih koji su free i uzmu nekog tko će im za 400-500 kuna to sve vodit.
    Istina treba imat poznanstva, ja sam već dosta dugo u tom nekom poslu pa me ljudi znaju, to je malo time consuming, ali isplati se na kraju. Da skupite recimo 4-5 ljudi kojima treba vodit blog, to je dnevno sat vremena posla a mjesečno može ispast lijepa svota.
    Vodit facebook profil se sigurno može naplačivati i do 300 kn mjesečno, ovisno koliko žele biti aktivni. A to stvarno nije komplicirano.

    A ovo sa reklamiranjem na blogovima, da, trebate jako puno pisat, i plasirat blog svukuda - što opet nije turbo teško jer ima po netu masu tih "Promote your blog" sajtova, ali prvih 6-7 mjeseci mislim da se ne može očekivati nikakva ponuda, možda i dulje.
    Ma ima tu mogučnosti, ali ništa ne donosi lovu odmah, ponekad je potrebno i par godina da se posao isplati, a to zna bit teško za dočekat ako stižu računi.

    Meni je za sad taj virtualni način zarađivanja novca dobar jer sam u tome konstantno, i radim na kompu zadnjih mjeseci po 10 sati dnevno - MUKA mi je više! I kad bi se mogla odlučit, mislim da bi radije zarađivala praveći mermelade i kolaće

    A sad odoh, topit svoju kreativnu krizu u kakau, grizem tipke od nervoze
    Meni nitko nije ponudio da mu vodim blog.
    A ja bih
    Tako ti je to u životu.

    Možda ti znaš nešto što ja ne znam, pa odbijaš

  49. #99
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa Vidi poruku
    Roza, ne radit takav damping s cijenama
    Znam da je jedno kada si obveznik pdv-a, plaćaš najam prostora, doprinose ljude, telefone...a drugo kada, uvjetno rečeno, stvar funkcionira na crno.
    Ali, ove cijene koje si navela su jednostavno puno, preniske.
    Možemo na mail detaljnije o tome.
    Jednostavno ne vidim razlog da svoje vrijeme, trud, znanje, možda sate učenja i istraživanja prodamo u bescijenje.

    Ifigenija, hmmmm malo razmišljam o tvojoj ideji.
    Prvo mi pada na pamet pitanje: "Zašto uopće kućne prezentacije?".
    Vole li to ljudi / potencijalni kupci i kolika korist je od kućne prezentacije.
    Stotine ljudi svoje rukotvorine prodaju putem facebooka i slično. A to je jeftin (besplatan ako radiš sama) kanal oglašavanja. Kućna prezentacija ipak je znatno skuplja i za tebe kao ponuđača (vrijeme, benzin, možda cestarina, pa šminka, odjeća, mislim ne možeš baš doći masne kose i u trenirci) i za onoga tko organizira prezentaciju (hrana i piće koštaju).
    Gle, nemoj me molim te krivo shvatiti. Nisam ja protiv te tvoje ideje, dapače fora mi je, samo brainstormam i dumam o isplativosti.
    Rekoh već da mi je ovaj topic super (nisam visila na forumu posljednjih godinu dana toliko koliko sam tu u zadnja dva dana) jer o naslovnoj temi već dugo razmišljam.
    Vi pišite blogove, proizvodite lavandu i slično, a ja ću naći način za promociju i prodaju Može plaćanje i u trampi.
    I to mi je jedna od mrak ideja.

    Meni na um padaju kućne prezentacije jer je web pretrpan koječim, a ovo bi došlo i do baka i tetaka koje ne koriste web.
    I radi se o divnim stvarima koje bi prošle kroz ruku i bile neodoljive.
    A koncept je - valjda neće netko pokrasti ideju i obogatiti se na moj račun - povoljni materijali, a estetika na račun dizajna, dosjetljivosti i originalnosti - pa onda i cijena može biti popularna. Obzirom na tim proizvoda recimo da prezentiraš to kao set poklona; a ljudi uvijek muku muče što kome za rođendan, Božić, promociju i tako.
    A ovo moje je po kućama, svatko zaradi ponešto, kontakt je tu, krpe se deru, uvijek nešto novo treba.
    Ne znam.
    Ta ideja me već dugo muči.
    Molim stručnjake, lora ti, i ostale, da mi razbiju iluzije.

  50. #100
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    moji idu u vrtić, no opet je prednost da kad su doma zbog bolesti ili kolektivnog godišnjeg ja se mogu njima posvetit i uvedem si noćne smjene ili jednostavno odrađujem samo najhitnije.
    Meni osobno je nedostatak što mog posla uvijek ima i što mi je posao doma pa često kad se umire ja im pustim crtić i odem radit, mislim da bi mi bilo puno bolje da odradim svoje do 3 ili pet i onda zatvorim vrata od radne i ne mislim na posao više taj dan.
    Divim se mama koje uspjevaju nešto odradit uz klince, ja ručak jedva skuham.
    Ja sam mogla eventualno sat-dva kad bi spavali i možda bi uspjela malo šalabajzat po netu dok su bili budni ili nešto stvarno na brzinu, al sjest i radit ne.
    Neki fin posao u kvartu od 8 do 15, pa još uz razumnog šefa i fleksibilne rokove, a uz to dobro, razumno, plaćen bio bi idealan. Uz dobar vrtić i sve što uz to ide.
    Ali to je teško naći.
    Poslovi na tržištu su ludi, radna vremena čudnovata, promet gust.
    Sve da i nađeš neki dobar posao, ako putuješ sat vremena sim-tam to je dva sata (a znalo je biti i više) u prometu. Pa osam sati posla, pa dva kuhanje, spremanje... i čik pronađi vrijeme za obitelj.
    A ja sam prava seoska babetina, i vidim se uz šparet i s krpom u ruci, dok mi dječica uokolo mene budalešu, a ja im se šeretski i toplo smiješim. Što ću, takva sam, i sad takva hoću nešto privredit i živit među ljudima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •