Stranica 4 od 13 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 602

Tema: Mamin mali posao od doma... u Hrvatskoj

  1. #151
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Uz najlabavije pedagoške standarde prije petnaeste, mislim da je bolje rad s klincima računati kao posebnu stavku u rasporedu, znači biti svjestan da se sad baviš edukacijom, a ne konkretno poslom koji radiš.

  2. #152
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    sad me ova stevia potakla na jedan davni dokumentarac koji sam gledala o američkim farmerima i velikim koorporacijama... kod nas su tek počeli biti tako bezobrazni, pa je valjda zadnji vlak da se oni koji se misle time baviti počnu baviti...

    Ifigenija, najobičniji grincajg svakdašnji organski bi se prodavao ko lud da je provjereno da ga ti tvojim rukama uzgajaš, bez svog smeća kojeg inače posiplju po njemu...

  3. #153

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    sad me ova stevia potakla na jedan davni dokumentarac koji sam gledala o američkim farmerima i velikim koorporacijama... kod nas su tek počeli biti tako bezobrazni, pa je valjda zadnji vlak da se oni koji se misle time baviti počnu baviti...

    Ifigenija, najobičniji grincajg svakdašnji organski bi se prodavao ko lud da je provjereno da ga ti tvojim rukama uzgajaš, bez svog smeća kojeg inače posiplju po njemu...
    da
    još da me baba hoće naučit kako to tražit po divljini...makar za moj ručak
    al nema se za to vremena, il je prezrelo, il nije još vrime za to..
    a da mi je na "tečaj" branja ljekovitog bilja!!! Em si u prirodi, em nešto naučiš, em ubereš

  4. #154
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    makita, pa to je ideja, tečaj branja ljekovitog, jestivog bilja i izobilja, i meni bi to dobro došlo-onak, terenska nastava s djecom

  5. #155

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    makita, pa to je ideja, tečaj branja ljekovitog, jestivog bilja i izobilja, i meni bi to dobro došlo-onak, terenska nastava s djecom
    Ok, ko nudi?
    Posljednje uređivanje od makita : 25.02.2011. at 14:28

  6. #156
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiče šivanja i mi na umjetničkom klizanju muku mučimo s istim. Doduše malo su drugačiji materijali, ali više manje ista stvar.

    Makedonija ima općenito neke nenormalno povoljne ugovore s nama, znam da je njihovo vino dotuklo pola naših vinara, ima toga još
    A štose tiče uključivanja djece u obiteljski posao, makar i povremeno, to je vrlo osjetljivo, ako imamo odgojne stanarde kakve većinom na ovom forumu imamo. Khm, ja sam iz nacije obiteljskih biznisa i tamo ne vlada demokracija, a Juul bi se vjerojatno držao za glavu S druge strane, moje osobno iskustvo je imalo dobre rezultate radila sam devedesetih sve što je trebalo u tatinoj firmi, za vrijeme gimnazije i sva znanja su moi jako dobro došla. Od podnošenja sumanutog šefa, do pisanja dopisa, prodaje, fine, natječaja, prevođenja s jezika koje znaš i ne znaš. Na umjetničkoj akademiji bila sam jedna od rijetkih sposobnih napisati projekt s troškovnikom (tad nije bilo odsjeka produkcije), a odgojno mi je itekako dobro došla još jedna obaveza u doba kad sam bila hormon na biciklu. koliko god loše bilo društvo u kojem sam se kretala uz nulte sate ujutro, papire na poreznu,njemački itd. nisam hvala Bogu stigla napraviti toliko gluposti koliko sam planirala
    Neću uopće ići u te ugovore s Makedonijom, jer ne znam o čemu se radi, ali mi para ide na uši da netko drugi ima bolje uvjete od naših vlastitih ljudi....

    Što se family bizinisa tiče, naravno; ovisi o čemu je riječ, ovisi kakav si gazda, ovisi o djetetu, poslu... i naravno, uračunaš da si malko sporiji, uračunaš dio odgoja i dio posla - ako se to u specifičnoj situaciji može.

    Ali upravo to - da te to iskustvo uči nečemu i sprečava da kradeš bogu dane - za mene je glavni razlog da djeci dam priliku da se osjećaju važni...

  7. #157
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    sad me ova stevia potakla na jedan davni dokumentarac koji sam gledala o američkim farmerima i velikim koorporacijama... kod nas su tek počeli biti tako bezobrazni, pa je valjda zadnji vlak da se oni koji se misle time baviti počnu baviti...

    Ifigenija, najobičniji grincajg svakdašnji organski bi se prodavao ko lud da je provjereno da ga ti tvojim rukama uzgajaš, bez svog smeća kojeg inače posiplju po njemu...
    Korporacije.... da... to je problem.

    Mi smo imali jednom jedan proizvod, mračni mrak, i htjeli smo ići s njim na tržište. To bi sigurno bila uspješnica. Ali, s vremenom je postalo jasno da bismo mi stvorili tržište, implementirali tehnologiju, a onda bi Konzum to složio u kini za 100 kn i potukao nas...

  8. #158
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ko nudi?
    ima još zainteresiranih

  9. #159
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    sad me ova stevia potakla na jedan davni dokumentarac koji sam gledala o američkim farmerima i velikim koorporacijama... kod nas su tek počeli biti tako bezobrazni, pa je valjda zadnji vlak da se oni koji se misle time baviti počnu baviti...

    Ifigenija, najobičniji grincajg svakdašnji organski bi se prodavao ko lud da je provjereno da ga ti tvojim rukama uzgajaš, bez svog smeća kojeg inače posiplju po njemu...
    Korporacije.... da... to je problem.

    Mi smo imali jednom jedan proizvod, mračni mrak, i htjeli smo ići s njim na tržište. To bi sigurno bila uspješnica. Ali, s vremenom je postalo jasno da bismo mi stvorili tržište, implementirali tehnologiju, a onda bi Konzum to složio u kini za 100 kn i potukao nas...

    Što se grincajga tiče, organski bi i koštao, što je prvi problem cijele priče.

    Drugi je najvažniji problem - distribucije.

    kako do kupca, a da mu je zgodnije od Konzumove police, ili Lidlova odjela za povrće...

    Raspisivala sam jednom lanac od malih uzgajivača, preko Internet stranice, i medijske prezentacije, pa do kućne dostave košarice sezonskog povrća i voća... imam tu dosta ideja - pa ako koga zanima, možemo na pp, ili na mailing listu, ili se nać da vidimo što bi se tu dalo...

    Ideja je da se pruži malom proizvođaču kanal prodaje, sebi u redu biznis, a kranjem kupcu ono najbolje od tehnologije (dostupnost) i prirodnog i svježeg povrća. A budući da nema posebnog pokretanja proizvodnje, niti prodajnog mjesta, moglo biti biti i povoljno.

    Ima tu još puno zgodnih detalja... svašta bi se moglo.

  10. #160
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Meni je fora kuhanje za ručkove zaposlenim ljudima; sistemom pretplate. Tipa, u nekoj firmi dvadeset ljudi uzima moj ručak, imaju pretplatu (najgori dio je naplata, odnosno propadanje hrane ako se ne uspije prodati), skuha se, raznese i amen. Ali za to se ne isplati na malo; kad već imaš sve uvjete koje trebaš imati, i HACCAP onda to treba biti ozbiljan posao da bi se isplatio.

    Još da imam adekvatan prostor doma, išla bih u to, kao biznis; zaposlila bih kuhare i sve što treba; ali nemam. A dislociran biznis, dislocirana kuća, vrtić i pedijatar - jok.

    Povremeno brijem da na svom brdu otvorim najobičniji kafić s lijepim parkom za djecu (jer kod nas nema ničega sličnog), pa u to dodam još malo radionica, koji rođendan, prodaju koje stvari... i tak....

    Brijem li ga brijem...

  11. #161
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije to ništa, da vidiš kakav je glup zakon o plasiranju Stevie na tržište. Opet su se velike korporacije pobrinule da mali uzgajivaći ne mogu ni prdnut sa svojim uzgojem, a Stevia je doslovce blago!
    Koprivu brijem uvozimo iz Makedonije i Crne Gore, dobila sam bila jednom neki čaj na poklon iz Makedonije, a u Getrou je garant jedna od ove dvije zemlje.
    Rosa, ti fakat puno toga znaš! Pa ti bi mogla prodavat konzultantske usluge!
    Znači, steviu mogu u startu otpisat...

  12. #162

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je fora kuhanje za ručkove zaposlenim ljudima; sistemom pretplate. Tipa, u nekoj firmi dvadeset ljudi uzima moj ručak, imaju pretplatu (najgori dio je naplata, odnosno propadanje hrane ako se ne uspije prodati), skuha se, raznese i amen. Ali za to se ne isplati na malo; kad već imaš sve uvjete koje trebaš imati, i HACCAP onda to treba biti ozbiljan posao da bi se isplatio.

    Još da imam adekvatan prostor doma, išla bih u to, kao biznis; zaposlila bih kuhare i sve što treba; ali nemam. A dislociran biznis, dislocirana kuća, vrtić i pedijatar - jok.

    Povremeno brijem da na svom brdu otvorim najobičniji kafić s lijepim parkom za djecu (jer kod nas nema ničega sličnog), pa u to dodam još malo radionica, koji rođendan, prodaju koje stvari... i tak....

    Brijem li ga brijem...
    Ha čuj, svi trnoviti putevi koji su završili uspjehom počeli su od neke maštarije.

    Bitno je računat da u međuvremenu treba istrajat, treba mudro iskalkulirat i zadat sebi neki realan cilj,pitat se kako se vidiš za za godinu, tri, pet, deset.
    Nije zlo ako maštaš, dapače
    Posljednje uređivanje od makita : 25.02.2011. at 14:43

  13. #163
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    to baš i ne ide u kategoriju poslova koje možeš obavljati od doma, zar ne?
    osim toga, ne možeš ga raditi sama, jer se to radi u paru. možeš jedino uletiti u zamjenu za nekoga ako netko ne može negdje biti u jednom trenutku. ali treba izdržati sve te sate u kabini s nekim koga ne znaš i ne znaš kako možeš s njim radit
    osim toga, prije nego uopće sjedneš u kabinu moraš toliko štrebati da ti je pola dosta, a i to ne možeš od doma dok čuvaš dijete i obavlješ kućanske poslove

    za prevođenje ima uvijek posla, nije konstantno puno, ali nađe se. pogotovo za npr. ruski ili neki manje razvikani jezik. ali samo ako znaš prevoditi. ali, stvarno znaš. ako jednom zezneš, posla više nećeš dobivati. a za prevođenje je potrebno malo više od samog znanja jezika
    da, simultano nije baš u ovoj kategoriji "raditi od doma"...i da, imam par sa kojim radim i super smo tandem ali kad nema posla...i zadnja poslodavka nas hvalila i daje preporuke za nas, ali nema...
    ako imaš konkretan prijedlog, ideju za prijevod (ruski), plzi javi...prije sam stvaarno puno prevodila, ali sam i studirala i nisam imala muža, dijete, pa sam nekako bila više u tome...okružena tim ljudima, ali godinu dana porodiljnog me skroz izbacilo iz takta (što se poslova tiče) ali i manje je posla...barem kaže kolegica iz tandema koja je baš prevoditelj...

  14. #164
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ko nudi?
    Ja mogu, samo sad sam trudna pa ne može ove godine, al inaće svakako, ne znam sad sve, al znam dovoljno da nahranim familju usred šume

    Ifi, ja ne bi otpisala Steviu, mislim da bi se ona prodavala direktno ljudima koji bi je koristili, puno ljudi sad već zna za Steviu. Ja ću je uzgajati za nas, ali ako bude viška svakako ću je il trampit il prodavat.

  15. #165
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja sam prevodila, imam i faks za to, ali sam odustala.
    Meni osobno je bilo previše angažmana za naći prijevod, moraš se kretati, biti u điru, a i nakon par prijevoda ili pisanja koji imaju rokove (i u osnovi nisi zamjenjiva niti minute) u doba kad su mi djeca kurila, a muž bio odsutan, djed i baka bolesni... jednostavno sam odlučila da to nije za mene. U konačnici dosta prevoditelja ulaže u sebe, rade puno i previše kad nađu posao, a onda puno vremena zjape, nažalost.

  16. #166
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Ha čuj, svi trnoviti putevi koji su završili uspjehom počeli su od neke maštarije.
    Ovo je TAKO mudro rečeno! Sve je rečeno

  17. #167
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu, samo sad sam trudna pa ne može ove godine, al inaće svakako, ne znam sad sve, al znam dovoljno da nahranim familju usred šume

    Ifi, ja ne bi otpisala Steviu, mislim da bi se ona prodavala direktno ljudima koji bi je koristili, puno ljudi sad već zna za Steviu. Ja ću je uzgajati za nas, ali ako bude viška svakako ću je il trampit il prodavat.

    Mene samo zanima koja je situacija sa zdravstvenim aspektom? Kad sam zadnji put čitala, stručnjaci su se ograđivali jer da nema dovoljno dokaza da je neškodljiva.

  18. #168
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu, samo sad sam trudna pa ne može ove godine, al inaće svakako, ne znam sad sve, al znam dovoljno da nahranim familju usred šume

    Ifi, ja ne bi otpisala Steviu, mislim da bi se ona prodavala direktno ljudima koji bi je koristili, puno ljudi sad već zna za Steviu. Ja ću je uzgajati za nas, ali ako bude viška svakako ću je il trampit il prodavat.
    Trudna si? Čestitam! Trebaš trudničku robu? Imam za trampu

  19. #169
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    da
    još da me baba hoće naučit kako to tražit po divljini...makar za moj ručak
    al nema se za to vremena, il je prezrelo, il nije još vrime za to..
    a da mi je na "tečaj" branja ljekovitog bilja!!! Em si u prirodi, em nešto naučiš, em ubereš
    Sad sam se sjetila! Ode šefica doma, al ću je pitat u ponedjeljak da mi ponovi - pričala je prije par dana o nekoj susjedi koja je brala žireve i zaradila 6.000,00 za mjesec dana.

  20. #170

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    kudri, posalji cv i ponudu ambasadi/konzulatu, izd. kucama, suskim tumacima..ne znam kakva je situacija s ruskim ali s romanskim jezicima to tako funkcionira..ne bi ti bilo lose poloziti za tumaca

  21. #171
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Roza, stvarno puno toga znaš, skidam kapu.
    Čestitke na novoj bebici

  22. #172

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se sjetila! Ode šefica doma, al ću je pitat u ponedjeljak da mi ponovi - pričala je prije par dana o nekoj susjedi koja je brala žireve i zaradila 6.000,00 za mjesec dana.
    ok, nisam ljuti početnik, znam što su žirevi

    Al koje ideje imaju ovde!!! SUPER!

  23. #173
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Joj Ifi bojim se da sam ja teška kategorija, ne bi ja stala u to!

    Žirevi i 6 somova??? Ajme meni u Dubrovniku žira al fakat na bacanje!

  24. #174
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Raspisivala sam jednom lanac od malih uzgajivača, preko Internet stranice, i medijske prezentacije, pa do kućne dostave košarice sezonskog povrća i voća... imam tu dosta ideja - pa ako koga zanima, možemo na pp, ili na mailing listu, ili se nać da vidimo što bi se tu dalo...

    Ideja je da se pruži malom proizvođaču kanal prodaje, sebi u redu biznis, a kranjem kupcu ono najbolje od tehnologije (dostupnost) i prirodnog i svježeg povrća. A budući da nema posebnog pokretanja proizvodnje, niti prodajnog mjesta, moglo biti biti i povoljno.

    Ima tu još puno zgodnih detalja... svašta bi se moglo.
    da se skupimo ovdje na forumu i krenemo u biznis organski uzgojenog povrća, skupa pokrenemo biznis, web prodaju, oglašavanje, dostavu, svatko nešto uzgoji, tako je puno lakše nego uzgajati puno vrsta povrća, a opet nećeš u web shopu nuditi samo 3 namirnice
    što mislite o tome?
    u biznis ubacimo i prodaju začinskog i ljekovitog bilja kojeg prikupimo
    trebalo bi to naravno još razraditi
    Posljednje uređivanje od tina55 : 25.02.2011. at 15:33

  25. #175
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    O i ja vidim, čestitke ROza!!!
    Hmm, daj pričaj o tim žirevima, mi ih skupljamo i ovak bezveze, a za pare, da vidiš

  26. #176
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    što se tiče žireva, znate li gdje bi se mogli plasirati kesteni u jesen?
    ja ih obožavam brati i rado nešto i unovčila, ne mogu pojesti sve što naberem :D

    Roza, čestitke!

  27. #177
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Roza i je se pridružujem čestitkama na novoj bebici!
    Meni se ta ideja prodaje organski uzgojenog povrća i voća već dugo mota po glavi.
    Jer imam npr. mamu i svekrvu i njihov vrt sa svim i svačim. Svekrva je imala ove godine toliko paradajza da je molila i kumila ljude da ga uzmu, samo da ne propadne.
    Njoj je neugodno prodavati. Meni nije

  28. #178
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    prebrzo sam stisnula "send".
    Hoću reći da sigurno ima po ruralnim sredinama puno takvih malih, sitnih proizvođača koji proizvode isključivo za vlastite proizvode i imaju male viškove.
    Možemo ljude potaknuti da ti viškovi budu malo veći. Proizvođačima pretpostavljam to ne bi predstavljalo preveliki napor i iziskivalo dodatno uloženo vrijeme, a mogli bi dodatno profitirati.
    O nekoj finoj zimnici, marmeladama i slično da ne pričam....
    Još uvijek je, bar po meni, ponuda nedovoljna i preskupa.
    O vođenju Facebook i Twitter profila imam mišljenje, radim to već više od godinu dana (ne direktno), prošla sam niz edukacija i imala sam priliku vidjeti i surađivati s nizom ljudi koji su isto tako mislili kako je to super, jednostavan posao za raditi od doma.
    Nije. Nemojte se zavaravati. Klijenti su zahtjevni, gledaju statistiku, traže izvještaje, posao community managera iziskuje 0-24 on line angažman, Facebook konstantno mijenja pravila, morate biti u toku sa svim, reagirati na vrijeme na promjene i prilagođavati fun page novim situacijama.
    Voditi page nekome 2x tjedno je bacanje novaca i klijenti to jako brzo skuže. Ne prolaze više niti one fore da se facebook page ima zbog imagea.
    Većina ih jako brzo nauči što je to FIR i slično.
    A twitter je puno, puno brži i dinamičniji.
    Ne sabotiram vaše ideje, nemojte me krivo shvatiti, samo navodim realne probleme iz prakse.
    Posljednje uređivanje od lara01 : 25.02.2011. at 15:55

  29. #179
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa Vidi poruku
    prebrzo sam stisnula "send".
    Hoću reći da sigurno ima po ruralnim sredinama puno takvih malih, sitnih proizvođača koji proizvode isključivo za vlastite proizvode i imaju male viškove.
    Možemo ljude potaknuti da ti viškovi budu malo veći. Proizvođačima pretpostavljam to ne bi predstavljalo preveliki napor i iziskivalo dodatno uloženo vrijeme, a mogli bi dodatno profitirati.
    O nekoj finoj zimnici, marmeladama i slično da ne pričam....
    Još uvijek je, bar po meni, ponuda nedovoljna i preskupa.
    O vođenju Facebook i Twitter profila imam mišljenje, radim to već više od godinu dana (ne direktno), prošla sam niz edukacija i imala sam priliku vidjeti i surađivati s nizom ljudi koji su isto tako mislili kako je to super, jednostavan posao za raditi od doma.
    Nije. Nemojte se zavaravati. Klijenti su zahtjevni, gledaju statistiku, traže izvještaje, posao community managera iziskuje 0-24 on line angažman, Facebook konstantno mijenja pravila, morate biti u toku sa svim, reagirati na vrijeme na promjene i prilagođavati fun page novim situacijama.
    Voditi page nekome 2x tjedno je bacanje novaca i klijenti to jako brzo skuže. Ne prolaze više niti one fore da se facebook page ima zbog imagea.
    Većina ih jako brzo nauči što je to FIR i slično.
    A twitter je puno, puno brži i dinamičniji.
    Ne sabotiram vaše ideje, nemojte me krivo shvatiti, samo navodim realne probleme iz prakse.
    baš me zanima ovo iskustvo
    hvala ti
    nisam ni mislila da to ne ulaže puno truda, baš naprotiv, spremna sam uložiti dosta vremena i truda i zato bi mi mali broj klijenata bio sasvim dovoljan, recimo 5-6 klijenata
    vidim da ih dosta nudi npr. 5 postova dnevno
    Posljednje uređivanje od tina55 : 25.02.2011. at 16:03

  30. #180
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa Vidi poruku
    prebrzo sam stisnula "send".
    Hoću reći da sigurno ima po ruralnim sredinama puno takvih malih, sitnih proizvođača koji proizvode isključivo za vlastite proizvode i imaju male viškove.
    Možemo ljude potaknuti da ti viškovi budu malo veći. Proizvođačima pretpostavljam to ne bi predstavljalo preveliki napor i iziskivalo dodatno uloženo vrijeme, a mogli bi dodatno profitirati.
    O nekoj finoj zimnici, marmeladama i slično da ne pričam....
    Još uvijek je, bar po meni, ponuda nedovoljna i preskupa.
    O vođenju Facebook i Twitter profila imam mišljenje, radim to već više od godinu dana (ne direktno), prošla sam niz edukacija i imala sam priliku vidjeti i surađivati s nizom ljudi koji su isto tako mislili kako je to super, jednostavan posao za raditi od doma.
    Nije. Nemojte se zavaravati. Klijenti su zahtjevni, gledaju statistiku, traže izvještaje, posao community managera iziskuje 0-24 on line angažman, Facebook konstantno mijenja pravila, morate biti u toku sa svim, reagirati na vrijeme na promjene i prilagođavati fun page novim situacijama.
    Voditi page nekome 2x tjedno je bacanje novaca i klijenti to jako brzo skuže. Ne prolaze više niti one fore da se facebook page ima zbog imagea.
    Većina ih jako brzo nauči što je to FIR i slično.
    A twitter je puno, puno brži i dinamičniji.
    Ne sabotiram vaše ideje, nemojte me krivo shvatiti, samo navodim realne probleme iz prakse.

    O ovome sam razmišljala i imam konkretnu poslovnu ideju, koncept. Dobro, inicijalnu ideju, treba tu još mnogošto doraditi.
    Koga zanima kao inspirativni razgovor možemo na pp.
    Vjerujem da bi ovo moglo biti super, za sve uključene u proces, i to na više osnova.

  31. #181
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    O ovome sam razmišljala i imam konkretnu poslovnu ideju, koncept. Dobro, inicijalnu ideju, treba tu još mnogošto doraditi.
    Koga zanima kao inspirativni razgovor možemo na pp.
    Vjerujem da bi ovo moglo biti super, za sve uključene u proces, i to na više osnova.
    misliš na prodaju organski uzgojenog voća i povrća?
    ja sam za to zaintresirana

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ja sam mislila kuhat marmelade i ajvar ove godine.
    moj doprinos idejama

  33. #183

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    misliš na prodaju organski uzgojenog voća i povrća?
    ja sam za to zaintresirana
    Moji na selu bi bili presretni da znaju jednu ovakvu grupicu

  34. #184
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Moji na selu bi bili presretni da znaju jednu ovakvu grupicu
    ja sam zainteresirana za više aspekata: uzgoj, prerada (marmelade npr.), organizacija web shopa, dostava
    čini mi se dobra ideja u suradnji (mislim da je to puno posla za samo jednu mamu koja još i dijete čuva)
    Posljednje uređivanje od tina55 : 25.02.2011. at 16:31

  35. #185
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ako bi se udružile, naš biznis bi imao i dobru priču kao udruženje mama koje promoviraju organsku i zdravu hranu, imao bi onako ono nešto

  36. #186
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ajme divote koliko vas je, ja kad budem farmerica samo ću vam uvaljivat stvari
    Inaće, mislim kad bi svi koji imaju komadić zemlje odvojili vremena i dali si truda da imaju vrt, puno bi im lakši život bio financijski. Radiš cijelo proljeće i ljeto, ali zato stvarno možeš imati puno hrane od toga. Računa se da za 1 obitelj treba vrt od oko 70-100 m2 a neki ljudi imaju jutra i jutra neobrađena.

    Ja evo nudim, kad bude vrijeme, da mi dođete pomoć sa vrtom a za uzvrat djelimo hranu, jer moj vrt će imati jedno 600 m2 samo za povrće

  37. #187
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    ako bi se udružile, naš biznis bi imao i dobru priču kao udruženje mama koje promoviraju organsku i zdravu hranu, imao bi onako ono nešto
    Tina super ideja, fakat bi to moglo super funkcionirati. Ja uzgojim povrće, dam ga drugoj mami koja od njega radi mermelade ili sušeno voće ili što god, treća mama radi likere, četvrta sapune...super bi to bilo, i stvarno brijem da bi moglo funkcionirati.

  38. #188
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja mogu radit kreativno pakiranje i marketing

  39. #189

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Uau, cure, koja oluja mozgova .

    Pa još će nešto i biti pod ovog...

  40. #190
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    uz ovakve super ideje (organski uzgoj, web shop, dostava, prerada, orginalna pakiranja, marketing,...), još ćemo do i super branda dogurati
    najbolje da se negdje zapišemo sve zainteresirane za tu proizvodnju i prodaju pa da možemo dalje razvijati ideju

  41. #191
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    All for it.

    A ovo što je Lore rekla za FB, pretpostavljam da kad imaš klijente koji zaista očekuju nešto od FB-a onda nije tako jednostavno. Ja sam do sad imala samo one koji su se jedva znali ulogirat pa je išlo i za siću i bez puno muke :D

  42. #192
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Oprostite mi na neupućenosti, no može li mi netko reći je li problem (i koliki) uzgajati češnjak.

    Naime, već godinama nigdje ne mogu pronaći domaći češnjak, nego isključivo uvezen iz Kine (?!). Pa zar zaista moramo uvoziti češnjak?

    Moja pokojna baka ga je normalno uzgajala u svom povrtnjaku. Zašto ga više nema? Bi li ga itko htio uzgajati na veliko?

  43. #193
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    cure, super ste

    i ja intenzivno razmišljam o nekom poslu od doma.
    Mogu kuhat džemove i likere kad zatreba
    mogu i pakirat


    i što ifi kaže kuhat nekom ručkove ili neki manji ubavi ugostiteljski objekat
    Posljednje uređivanje od anita_m : 25.02.2011. at 17:00

  44. #194
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    roza trudna si? Čestitam

  45. #195
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Prije par godina čitala sam članak o najbogatijim self-made Austrijancima (znači, na listi nije bilo nasljednika, nego samo onih koji su sami stekli svoj imetak).

    Jedan od ljudi na listi bio je čovjek koji je pokrenuo web stranicu na kojoj prodaje isključivo crne muške sokne s dostavom u kuću. Prodaja je namijenjena poslovnjacima koji žive sami i koji imaju previše novca, a premalo vremena da bi brinuli o "banalnim stvarima" poput čarapa. I tako, trajnim nalogom, svakog ponedjeljka ujutro (ili kad već žele) na kućnu adresu im stiže paketić novih crnih sokni, a nošene jednostavno bace u smeće. Znam da koncept bacanja odjeće nakon jednog nošenja nije ekološki prihvatljiv, ali ideja za posao je zaista odlična. I uspješna.

  46. #196
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pa češnjak je full jednostavno uzgojit, samo nabaviš domačeg i kad je stađon sadnje ga tutneš u zemlju. Imam točne detalje ako te zanima, nisam nikad provala ali mi ga tetka redovno uzgaja. Prefin je taj domaći, nema veze sa kupovnim.

    Anita hvala - i svim ostalim curama, još sam lagano nesvjesna situacije, mene već mproljetno ludilo hvata, samo bi sadila sijala, brala, kuhala

  47. #197
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Roza, hvala ti, ja ga nemam gdje uzgajati, to bi bila ideja za vas koje imate.

  48. #198
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno

    kaj se tiće ljekovitog bilja, ima par biljaka koje su super i ima ih posvuda, naravno moraju se brati što dalje od prometnica.... Ja sam se prošle godine dala malo u branje djeteline i zmijske trave, napravila tinkturu za želudac, koju sad moj tata ne koristi, a dobra je za dosta stvari, a uzima se samo par kapi dnevno... Morala ga bum nekak natjerat...
    Što se tiće ljekovitih biljaka, tu sam samouka, zaptavo, sve što znam, naučila sam iz knjiga i zbilja nije teško, ne treba puno vremena, a zbilja je super, malo se prošetaš, ubereš biljčice od kojih sam možeš napravit čaj tinkturu ili mast....ili ak se nabavi više toga, može se i prodat....

  49. #199
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    bijeli luk/češnjak je skup jer je godina bila loša (kišna) a kineski je jeftiniji a isto smrducka ("radi pos'o - vidi gore) pa se zato uvozi

  50. #200

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja se prijavljujem u udrugu mama za kuhanje i pakiranje..jaca strana mi je sto sam picajzla i sve mora izgledati cakum pakum kao iz casopisa kad zapakiram
    sadnja mi nazalost nije jaca strana...trebao bi neki meeting organizirati :D

Stranica 4 od 13 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •