Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 602

Tema: Mamin mali posao od doma... u Hrvatskoj

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Mamin mali posao od doma... u Hrvatskoj

    Nisam sigurna je li nastalo opće oduševljenje na ideju da imamo topic za razradu ideje o poslu od doma (mislim da nije), ali ja ću svejedno postaviti temu, pa koga zanima - dobro je došao.

    Kako djeca rastu, to više slobodnog vremena se oslobađa, ali iz moje perspektive opet ne toliko da bih prihvatila 9-17, plus putovanja, pa kontam kako bih ujedinila svoju potrebu da radim, krećem se među ljudima, a ipak većinu vremena budem doma s djecom.

    Vidim da se dosta mama pita to isto - što bi se radilo, kako bi se radilo, da se zaradi, a opet - bude doma, pa me zanima dokle smo došle.

    Najidealnije je kad imaš posao koji možeš smanjiti na kućne razmjere; npr. frizerski posao, dizajnerski ili nešto takvoga; ali kad nisi ni frizerka ni dizajner onda se postavlja pitanje - a što možeš raditi?

    za početak toliko. Sad moram nešto i po doma napraviti. Nastaviti ću!

    Ako netko ima vlastita razmišljanja, uspjehe ili neuspjehe, izazove ili rješenja - dobro je došao ovamo.

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Prvo se naravno mora imati neko znanje. Bilo to šivanje, bilo da žena super kuha i pravi kolaće, bilo da je dobra u izradi raznoraznih ukrasa i đinđuva tipa nakit ili božični ukrasi. Može bit da je žena jako dobra u izradi domačih mermelada i zimnice, također od doma se mogu voditi raznorazni poslovi tipa voditi facebook profile za raznorazne biznise kao što su restorani-kafići-gift shopovi, mogu se voditi RSS feedovi tj. blogovi istih tih poslova. Ako žena živi u turističkom mjestu može pokrenuti nekakav web sajt za one koji iznajmljuju sobe i apartmane, žena također može objaviti da pegla i slaže robu, znam frendicu kojoj ljudi redovno donose pune torbe robe, ona to popegla, složi i naplati, mogu se izrađivati raznorazne igračke za dijecu, pokrivači. Također može se ponuditi nekakve usluge lektoriranja ukoliko je osoba stručna u tom poslu, prevođenje, instrukcije.
    I sa popularnim blogovima se može zaraditi, ako žena ima blog koji je dosta posjećen počmu se reklamirati raznorazne tvrtke preko njenog bloga.
    A i one klasike, vodit nekome konte.

    E da, jedno vrijeme, prije puno godina, ja sam našla super izvor prihoda, doduše to sam napravila samo par puta jer mi se nakon toga stvarno više nije dalo - mogu se pisati ljubići i slati tvrtkama koje ih tiskaju. Užasno je lako vjerujte mi, smao provedete jedno 2 tjedna čitajuči to smeće, skroz se ufurate u taj đir pisanja, i onda riječi same dolaze. Ja sam 2 napisala i dobila lovu za njih, za jedan čak 2500 kn! Ako nađem negdje info od te izdavačke kuće postam ovdje.

  3. #3
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja npr pored toga što radim kao free lance dizajnerica, trenutno radim na projektu sa sestrom. Pokrećemo web site nešto tipa etsy shop. To će valjda isto donjet koju kintu. Plus radim i na svojoj trampi, al to neće donjet ni kune, ali ću se bar moći mjenjat za stvari.

  4. #4
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    RozaGroza, super ideje, hvala..

    I mene zanima isto što i Ifigeniju pa vas pratim.. valjda ću pronaći neku ideju za sebe!!

  5. #5
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    pratim temu....

    moja frendica je završila tečaj za ugradnju noktiju pa doma vodi biznis...na crnjaka....al ide.... ima puno prijateljica pa svako malo netko dođe...
    al to nije za mene.... meni ruke drhte...

    mogla bi i masirati...al mi se neda.....

    za kuhanje nisam talent....

    mogla bi peglati...hm? al jel se od toga može zaraditi barem mjesečni minimalac?
    i sumnjam da bi u ovoj selendri imala neke mušterije...

    druga frendica je radila na sexy liniji od doma....(nema djecu ni muža) al ja se jednostavno nemogu zamisliti da dahćem nekome u slušalicu dok kuham il npr. dok crtam s djetetom.... (il da dahćem 3 vure dok mali spava popdne, mislim da nema "ekonomske računice")

    u tarot i astrologiju se ne kužim (al fakat....)

    kaj još.....

  6. #6
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Ja radim kuci, kao lektor, uredno prijavljena i osigurana, staz tece Hvala Bogu, ne mogu se pozaliti. Honorarno, kad zelim, zaradim jos otprilike pola plate... Uglavnom mi se ne da raditi nista preko norme...

  7. #7
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Rosa, odlične ideje!
    Ja već neko vrijeme kontam da bih pisala poslovne blogove, ali sam malo nedotupasta, pa ne znam gdje se to ide da pišeš, koga pitaš, što trebaš. Odakle početi?!

    I za to pisanje. Meni će kompjuter popucati od tekstova o koječemu, a mogu i ljubiće pisati, ali ne znam kome da se javim.

    Može info?

    Hvala ti!

  8. #8
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj alef prvotno napisa Vidi poruku
    Ja radim kuci, kao lektor, uredno prijavljena i osigurana, staz tece Hvala Bogu, ne mogu se pozaliti. Honorarno, kad zelim, zaradim jos otprilike pola plate... Uglavnom mi se ne da raditi nista preko norme...
    Odlično! Drago mi je da si zadovoljna!
    Možeš li reći koliko sati dnevno prosječno radiš?

  9. #9
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja radim kao konsultantica- na proslom poslu su me vodili kao analiticarku ljudskih prava (smijesno zvuci na nasem jeziku) i nije da se zalim ali mi se nekako uvijek desi da radim po 2 projekta odjednom pa onda mjesecima nemam nista kao recimo sad i buduci da sam slobodnjak ovisim o tome da nesto iskrsne....i iz mog iskustva nekad je jako tesko raditi od doma ali s druge trane ja sad ne mogu zamisliti da prve 3 godine nisam bila doma sa svojom curom

    u isto vrijeme ja jakooo volim kuhati i peci kolace i bas bi uzivala da se mogu iskazati i u tom smijeru ali ne znam kako...

  10. #10
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Instrukcije iz stranih jezika, matematike tj. ono što ti ide
    Neke informatičke usluge možda, izrada nekih tablica, obrazaca i sl. u programima Excel, Word i sl?
    Cvječarstvo, baviti se cječarstvom u vlastitoj kući ili imati i staklenike
    Uzgoj životinja: mačke npr., nakon što imaš par za parenje, potomke prodaješ, a bome lijepe cifre koštaju
    Čuvanje dijece, imaš svoje i čuvaš još dvoje, ako imaš živaca

  11. #11
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Odlično! Drago mi je da si zadovoljna!
    Možeš li reći koliko sati dnevno prosječno radiš?
    Joj, to dosta varira od rokova... Nekad imam bas lijepog vremena, a nekad je uzasan cajtnot... Uglavnom je to nekoliko sati (koliko sam radila i na poslu kad se odbiju svi usputni zadaci, rucak i sl.)

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam slobodnjak, oduvijek, samo sad vodim razne kreativne i edukacijske tečajeve i povremeno pišem za one institucije za koje sam prije stalno radila. Plaćanje je zbrda zdola pa se desi da radim i ne plate (zato sam se većim djelom prebacila na trampu ), da ne radim dugo skoro ništa, ili da je sve odjednom - recimo ovaj 12 mjesec ću pamtiti po goimili nenaplaćenog posla što je u prijevodu minus. Kad se pogodi prava mjera posla, plaćanja i slobodnog vremena zna bit banja živa, ali nema garancija- da mm nije stabilna stavka, davno bi ja okačila kreativnost o klin.
    Što se tiče čuvanja djece na crno mene je malo toga strah, gledam u vrtiču koliko sepazi na sigurnost, pa pripremu hranu, da se nešto makar i sitno desi tuđem djetetu, ne znam
    Posljednje uređivanje od pikula : 23.02.2011. at 10:39

  13. #13
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ifigenija - ovaj mi je tvoj post Božji znak, vjeruj mi! zato što sam upravo razmišljala o takvoj temi, i kako ću je postaviti, naime u groznoj sam životnoj fazi i više ne mogu čekati na posao. pa sam zadnje noći doslovno probdjela notajući što je to što bih ja mogla obavljati od kuće i od čega bi mogla popuniti rupe u budžetu?

    da bi mogao išta kvalitetno obavljati i očekivati novce za svoj rad, MORAŠ znati, imati vještinu, umjeti. ja se uglavnom pronalazim baš u djelatnostima tipa pisanja, davanje instrukcija samo iz usko specijaliziranih predmeta ( ne znam kolko bi to moglo biti atraktivno) jer nije engl., matematika isl.

    plesti ne znam , tj. znam, za svoju zabavu, jedna pravo, jedna krivo . šivati nemam pojma makar bi htjela znati, peći kolače jok, samo za svoje potrebe i zbog zabave.
    šišati- samo sebe, ne vjerujem da bi iko platio za moje liječenje neuroze i sjeckanje šiškica
    čuvati djecu - za mene osobno dobra ideja, naravno ko ima živaca. a ja ih baš i nemam, i tako. Roza daj info o toj izdavačkoj kući!

  14. #14
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pikula pretpostavljam da imaš neku potvrdu / verifikaciju da si ovlaštena voditi te tečajeve? jer to je super. ali što kad imaš znanje koje ne možeš prodati, možeš recimo sebe ošišati čisto dobro ( ja imam tezu da me frizer NIKAD ne ošiša onako kako ja zamislim i kažem), uštedio si recimo trošak odlaska u salon, al to je to! ne možeš ići svijetom i šišati ljude i zarađivati kruh svagdašnji.
    kad razmislim - ja posjedujem sve neke polu-vještine .
    ovo znanje za koje imam papir i potvrdu ne mogu trenutno nigdje unovčiti...

  15. #15
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku

    plesti ne znam , tj. znam, za svoju zabavu, jedna pravo, jedna krivo

    ako sad, krajem zime, mozes negdje naci povoljne i zanimljive vune, mozes i s tim pravo-krivo isplesti salova, napr. ne moraju ni bit siroki, nek budu dugacki, onako - boemski a to je nesto sto mozes stvarno raditi bilo kad i bilo gdje. a moze se i ostaviti u svakom trenutku pa nastaviti kasnije (meni je to jedan od najbitnijih faktora - da je posao/zanimacija takva da se moze ostaviti u svakom trenutku i da moze tako cekati pola sata, pola dana ili tri tjedna...)

  16. #16
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    imam i faks i iskustvo u tome od prije tako da sam samo preusmjerila, ali i meni se ponekad čini da su moja znanja neiskoristiva, ali nešto se otvori gdje se ne nadaš, samo ne treba odustajati, uvijek nešto čeprkati, raditi, volontirati koliko stigneš samo za dokvalifikaciju, ma nije lako, a i nema garancija

  17. #17
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    a u biti ima dosta toga što se da od doma raditi. web dizajn, 3d, programiranje, prevođenje i pisanje kolumni za portale mi prvi padaju na pamet.

    lucas, divim se tvojoj frendici koja je radila na seksifonu. ali ozbiljno. ja ne bih mogla ostati ozbiljna ni pod razno . ima i druga opcija, to se onako pristojno zove chat animator (seksi chat ili sms). to je frend radio. umirala sam od smijeha dok sam čitala što mu pišu

  18. #18
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    [QUOTE=plashljivo_pile;1822870]a u biti ima dosta toga što se da od doma raditi. web dizajn, 3d, programiranje, prevođenje i pisanje kolumni za portale mi prvi padaju na pamet.


    ovo boldano, kako uopće doći do nekog kontakta da ponudiš suradnju? vezano za hot telefon ma to ne da nije opcija, nego kako ljudi mogu ostati kul dok dašću na slušalicu, to mi je misterij? osim ako i sami ne uživaju u svemu, potajno...
    Posljednje uređivanje od flopica : 23.02.2011. at 12:01

  19. #19
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo, popis stanovništva, jutros sam se prijavila. Ovo će mi biti treći ( ako me uzmu). Zanimljivo, dosta zaradiš, a nije prezahtjevno. Samo moraš uredno ispunjavati, biti savjesna i ne pričati ono što ljudi kažu u upitniku. Radiš svaki dan, ali ne cijeli, naravno, možeš organizirati kada, glavno da se ukupan posao napravi.

  20. #20
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Baš danas navratila na posao (trenitno na bolovanju radi upale uha) jer sam morala obavit nešto na brzinu i tako su me iznervirali da mi je malo falilo da nedam otkaz na licu mjesta.
    I mislim si- koji si idiot pa ideš na posao obavit nešto jer nema tko, a nitko ti nebu rekao ni hvala, a kamoli platio!

    Ove ideje su super. Mene jako zanimaju blogovi .
    Onaj Etsy shop nisam shvatila nikako!! Roza ajd molim te objasni koji je to princip?

    Kako uopće stvoriti blog? Kreirati, od kud početi? Imam ideja za dječje igračke od materijala koje nađeš doma. Baš neki dan napravila od kutije policu za slikovnice. Da znam da će mi se isplatit s vremenom piskaranje na blogu, radila bi i ljepše stvari od materijala koje nađem, ovak (moram priznati) napravim na brzinu jer je za nas, pa ne mora biti nešto reprezentativno. S vremenom možda zbilja i radionice na tu temu!?
    Volim voditi dnevnike i piskarati (kratke priče- ne romane) , možda i tu nešto upali!?
    Jel može na pp neki kontakt nekog lista koji radi na taj način da mu pošaljem nekaj pričica!?

  21. #21
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    @flopica
    nisam sigurna konkretno kako to ide, ali vjerujem da uvijek možeš frknuti neki mail sa idejom.

    što se tiče popisa stanovništva, to se idem sutra prijaviti. nadam se da neće biti gužve

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku

    što se tiče popisa stanovništva, to se idem sutra prijaviti. nadam se da neće biti gužve
    U mom malom mjestu odaziv danas minimalan. Bilo nas je 5 (pet), a treba bar 40. Možda sutra bude više. Znači, šanse za posao dobre.

  23. #23
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    i ja bi kontakt izdavačke kuće..hehehe..kad se bacimo svi na pisce
    instrukcije i prevođenje je super, ali je jako teško "uvaliti" se negdje...
    pričam ruski, povremeno prevodim ali nikako nać neki konstantan izvor prihoda od tog znanja...tu i tamo uleti nešto ali zadnje vrijeme jaaaako rijetko
    simultano prevođenje je mrak, prevodila do sada i super je to lova...ali kako se ubaciti negdje da te zovu stalno?

    stavila sam oglase na net za instrukcije, niko ne zove, slala molbe za prevođenje (sad nedavno), ništa

    volim pisati i mogla bi početi...imam zapravo par ideja...

  24. #24
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    sta se tice posla od doma, stvarno mi bilo super zaradit koju kunicu, pogotvo sad kad je ovakvo stanje kakvo vec je.
    ja vec neko vrime dajem instrukcije iz matematike, imam dvi curuce koje mi redovito dolaze po dva-tri sata tjedno. naplacuje im 35 kn, puno uru.pa , mjesecno zna izaci i do nekih 800kn, zajedno.nije lose! trenutno, kako imam malu bebu, njih dvi su mi ok, jer ne znam kako bi stigla sve da ih imam vise ( a nebi nikako skodilo da ih je vise).
    sta se tice sivanja, e tu sam antitalent!
    a peglanje, ajme i kuku, jedva se natiram da popeglam i svoje. a to bas moram. pa sad da nekom drugom pegla, neznam bas kako bi to izgledalo.
    kolaci mi idu, i nisam u to lose. dapace, kako je kome koja prigoda uvik sam ja to koja radi za sve. nikad do sada nisam naplacivala, a iskreni nije mi to niti palo na pamet. a nedi bilo lose.
    roza ajde ako nades, posalji nam info od te izdavake kuce. pa vridilo bi pokusat, dat se u pisanje... a lova nije losa, nikako!

  25. #25
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja imam nekoliko ideja; jedno bi bio sistem tupperwarea, ali za zgodne tekstilne stvari za kućanstvo i bebe.
    Drugo bi bio sustav majčinske direktne prodaje artikala koji stanu u torbu za pelene, a kod nas su teško nabavljivi, ili preskupi.
    Treće su internetski portali i blogovi; Rosa - ovo s etsyjem je super, nadam se da će zaživjeti na lokalnom, a i globalnom tržištu.

    Ali ja samo imam puno ideja, strast, a nedostaje mi ekonomsko znanje, i uopće pravni, i iskustveni aspekt privrede u Hrvata kao takvih.

    Flopica, eto, idemo bacit jednu oluju mozgova, pa možda iz svega toga sine neka iskra za svaku od nas...

  26. #26
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Što se pisanja tiče, to je u nas krvav posao i izdavači nisu baš neki platiše, ako uopće plate. Velika je sreća naići na nekoga spremnoga da ti plate. A dok se renomiraš toliko da idu za tobom, mogla si jednako tako gradit i ozbiljnu karijeru. No, to je samo moje iskustvo. Rosa očito zna znanje bolje od mene. Rosooooo!

  27. #27
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    E sad si stvarno moram dat truda i nać info o toj izdv.kući. Svi bi pisali ljubiće Al fakat je jednostavno, samo postoji jedan mali problem, kad ih pišeš nekako se fakat ufuraš u to (bar sam ja prije nekih 10 godina) i provedeš još i par dana nakon pisanja sva u 7 nebu - nemaš pojma zašto - valjda se isto zaljubiš u tog frajera o kojem pišeš

    Etsy shop je online shop za hand made stvari, nešto tipa ovog http://www.etsy.com/ A dosta je dobar način prodavanja svojih on-line stvari i vlastiti blog nešto tipa ovog http://blog.handmadestuffs.com/
    Bacam sad linkove bezveze prvo što nađem na google jer mi se ne da otvarat moje bookmarks - tamo je čisti kaos!

    A ovo za pečenje kolača, pa možete reč svojim prijateljima ako vam je već neugodno naplatiti da će te vi napraviti kolač u zamjenu za nešto što oni imaju/znaju a vama treba. Pikula je spomenula omiljenu mi trampu.

    Tipa: Meni treba sašit suknju, i u zamjenu za to ja frendici napravim 5 kg domaće mermelade - lupam sad al tako nekako.

  28. #28
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj sandra-zvrk prvotno napisa Vidi poruku
    Kako uopće stvoriti blog? Kreirati, od kud početi? Imam ideja za dječje igračke od materijala koje nađeš doma. Baš neki dan napravila od kutije policu za slikovnice. Da znam da će mi se isplatit s vremenom piskaranje na blogu, radila bi i ljepše stvari od materijala koje nađem, ovak (moram priznati) napravim na brzinu jer je za nas, pa ne mora biti nešto reprezentativno. S vremenom možda zbilja i radionice na tu temu!?
    Ovo je i meni palo na um.
    Reciklaža kao takva, pa još u formi bloga.
    Blogovi uspijevaju ako imaju centralnu nit, ako su vizualno aktraktivni, ljudski topli, srdačni, iskreni i zabavni, i ako nude dobar sadržaj.
    Cilj bi bio privuči oglašivače, plus staviti si oglase adsense i sl... ili je blog prateća aktivnost radionica, pa je to zapravo reklama...


    Imala sam ideju i za biznis prekrajanja - ponuditi što se od čega može napraviti, ali ne onako bapski, kako šnajderice po kvartovima znaju raditi, nego mladenački i funky, pa ljudi mogu spasiti svoje dobre materijale od robe koja im se više ne sviđa, ili su prerasli kojim kilom više, i za mali novac dobiti nešto novo i fora za djecu, sebe ili dom. Ako neku mamu to zanima, možemo na pp diskutirati.
    Možemo i na poslovnu kavicu, razglabati. Bar ćemo se nasmijati jedna drugoj... ako ništa drugo


    Imam još ideja. Zovite me halo bing kako brat.

    Jednu si razrađujem... kako budem napredovala - javit ću se ima li koje kinte od toga.

  29. #29
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Roso, trampa je zakon!
    Nego, a propos instrukcija.

    Meni je to odlično, mogla bih nešto podučavati. Ali mi je drama što ovisim isključivo o sebi; svekiji su zdravlja kakvog jesu, i većinom ih nema tu, nego su na moru, moji su na moru, muž radi uvijek, a nekad i duže i koma mi je kad su klinci bolesni, pa ne mogu držati instrukcije ni kod sebe doma, ni kod nekog drugog.

    Posao možeš minimalizirati i odraditi tri poziva taman svi kurili na 40 oko tebe. Nije lako - ali teoretski izvedimo. Ja si tražim posao koji mogu sebi prilagoditi - onda kad svi ostali zakažu... jer mi nema rezona platit nekom 25 kn čuvanje djeteta, da ja zaradim 35 na instrukcijama...

  30. #30
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Imam i neku zemlju, ali ne znam ništa uzgajati. Jel ima koja mama-agronomica da zasadimo plantažu, uz djecu koja trčkaraju oko nas?

  31. #31
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    RG sad kad si nas navukla moraš nam naći info! kad krene bujica ljubića, odmah će svijet biti bolje i ljepše mjesto!
    Ifigenija - ti fakat imaš hrpu ideja, imam i ja al opet se nekako vrtim u krugu. ovo s prepravljanjem odjeće mi se čini dosta dobra ideja, pod uvjetom da znaš šivati! ja bi morala najprije naučiti, hm, imam i staru singericu, al bolje da ne kažem za što mi trenutno služi! zapravo, ni ne znam jel to singerica, piše AFRANA i prastara je sa željeznim nogama , toliko o mom šivanju!
    javim se kasnije još na ovu temu!

  32. #32
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Meni je kod bloga uvijek najvažnije da ima zanimljiv sadržaj - po mogučnosti neki od kojeg ja imam koristi - tipa vrtlarski blog, blog sa instrukcijama kako nešto napraviti itd.
    Naravno odma uz bok tome je kako izgleda i da ima lijepe slike - ali ako je sadržaj zaista dobar onda mogu proći i ružniji site dizajnovi i li-la fotke.
    Ja npr imam blog koji još nije public jer još ne živim na selu, i glavna tema bloga je separacijski dnevnik, pisat ću o svemu što nam se događa od prvog dana nadalje, iz perspektive osobe koja je život do sad provela u gradu i sad odlazi u jedan tako drugačiji ambijent. Sigurna sam da neće bit extra popularan, al mislim da bi moglo bit zanimljivo tu i tamo nekome ko bi se eventualno htjeo na nešto slično odlučiti. Doduše ja neću, čak i kad bi došlo do toga, prihvačat reklame jer mi nije cilj zarađivati preko bloga, al ću definitivno nudit svoju hranu i proizvode

    Ako nekome treba pomoć kod otvaranja i pokretanja bloga slobodno se javite ja ću vam pomoći free of charge :D

  33. #33
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Roza, aj malo brze s tim etsyjem.

  34. #34
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ifi možeš razmisliti o uzgajanju Stevie

  35. #35
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Roza, aj malo brze s tim etsyjem.
    Ide prvo trampa, i onda odmah iza toga etsy - ako uspijem izaći iz kreativne blokade u kojoj sam već valjda 2 tjedna, i dovršim ovaj posao za koji actually dobijam lovu i imam rok za isporuku još 2 tjedna!!!! :nemašansedastignem:

  36. #36
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Pažljivo vas pratim, sve sam nešto u mislima o pokretanju neke kućne radinosti, imam par ideja koje traba razraditi.
    Samo meni je problem što se raspršim na par strana i onda na kraju od toga niš ne ispadne, nemrem se odlučit. Puno stvari mi se sviđa radit i dobra sam u tome, ali ipak ne mogu sve.
    A trampa je zakon, jedva čekam da se pokrene.

  37. #37
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ne znam, mamin mali posao doma: to bi značilo da bi trebalo biti i prihoda, zar ne?

    Mene isto to dugo kopka u glavi, ali nikako da se pokrenem u realizaciju bilo čega.
    Ja si mislim ovak: ući u nešto iz ljubavi, nešto što te ispunjava i što ti leži u životu pa pokušati to i unovčiti.
    Ili pak s druge strane, imati par pametnih opcija u glavi, pokušati istražiti tržište po tom pitanju pa izabrati najbolju moguću opciju da bi bilo i zarade od toga.

    E sad, ja imam ljubavi i stvari koje me ispunjavaju, ali da imam i korist od toga trebala bi mi dodatna edukacija i sl. ovako nema šanse.

    Onda pak npr. te 'hand made stuffs', odlična ideja, netko tko je nadaren po tom pitanju svaka čast. Samo mene zanima da li bi bilo kupaca za to,
    ručni rad košta, to nije serijska proizvodnja i ručni rad se naplaćuje i ima vrijednost i dušu, da li danas ima novaca za takve stvari?
    Da li bi to prošlo? Ili potrošiti ljubav, vrijeme i novac za nešto što je cijenjeno i hvaljeno na sve strane, a nažalost ne i unovčeno.

    Nego, baš pratim ovaj topic i interesira me da li ću naći nešto zanimljivo i da li će koja od vas uspjeti i realizirati nešto,
    ono bila bi to divna priča jednog početka.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja mislim da bi rozin etsy mogao biti hit..ima puno umjetnika koji zele prodavati stvari..bilo bi cool da mogu u Zagrebu kupiti istarsku keramiku, da radove apsolvenata akademije mozes naruciti online itd..ako ce ti trebati pomoc za animaciju umjetnika samo se javi
    uz svoja 2 posla dajem instrukcije iz str. jezika i naplacujem 60-80 kn za 45 min ovisno o tezini stupnja..u principu sam na 80 ali staroj ucenici naplacujem 60 jer ide azurno vec 4 godine..uz to pisem i kritike za kulturne casopise i novine ali to i nije neka zarada, vise to radim za sebe..bitno je pronaci svoj talent, bilo koji i navaliti..da imam vremena prodavala bi i igracke za djecu samo sam preveliki perfekcionist pa se bojim da bi potrosila vise vremena nego sto bi mi se financijski isplatilo.
    recimo mozda ne bi bio los posao nuditi uslugu odlaska na plac..ja recimo radim cijelu subotu + nedelju ujutro i nemam sanse otici na plac..a ima i onih kojima se ne da..a volim povrce, voce, meso, ribu s placa..pogotovo ako vec znate kumice/ ribarnice/mesnice koje su dobre..skupite vise musterija i navali..sve odjednom kupujete..s kumicama se pogodite da smanje cijenu jer kupujete puno, malo stavite provizije na dostavu i nesto se zaradi :D pa ako jos imate i neke veze na selu za domacu piletinu, jaja, teletinu, zimnicu i slicno super..moze biti neki blogic na tu temu + narudzbe
    najbitnije je znati sto radis dobro i biti medju najboljima u tome..ako radis super marmeladu navalis u par navrata is kuhas velike kolicine i onda prodajes..ja bi s gustom kupila domacu marmeladu ako je fina..
    ako imate veliko dvoriste i volite zivotinje, cuvanje pasa i ostalih ljubimaca preko ljeta ili zimovanja..
    sto se bloga tice nazalost se bojim da u hr. je tesko doci do neke vece zarade ali ako pisete isti na engleskom ili nekom drugom jeziku s vise govornika moze biti hit..
    također bi platila i peglanje! (mrzim,mrzim peglanje ali srecom moja mama je profi :D )

  39. #39
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je kod bloga uvijek najvažnije da ima zanimljiv sadržaj - po mogučnosti neki od kojeg ja imam koristi - tipa vrtlarski blog, blog sa instrukcijama kako nešto napraviti itd.
    Naravno odma uz bok tome je kako izgleda i da ima lijepe slike - ali ako je sadržaj zaista dobar onda mogu proći i ružniji site dizajnovi i li-la fotke.
    Ja npr imam blog koji još nije public jer još ne živim na selu, i glavna tema bloga je separacijski dnevnik, pisat ću o svemu što nam se događa od prvog dana nadalje, iz perspektive osobe koja je život do sad provela u gradu i sad odlazi u jedan tako drugačiji ambijent. Sigurna sam da neće bit extra popularan, al mislim da bi moglo bit zanimljivo tu i tamo nekome ko bi se eventualno htjeo na nešto slično odlučiti. Doduše ja neću, čak i kad bi došlo do toga, prihvačat reklame jer mi nije cilj zarađivati preko bloga, al ću definitivno nudit svoju hranu i proizvode

    Ako nekome treba pomoć kod otvaranja i pokretanja bloga slobodno se javite ja ću vam pomoći free of charge :D
    Roza, ti kao pioneer woman.
    Ona je od svog seoskog života napravila međunarodni blogerski hit, objavila kuharice, gostuje na televizijama...
    http://thepioneerwoman.com/
    Želim ti jednak uspjeh. Tebi i "marlboro man-u"- kako ona zove svog muža.
    Mislim da i ta pardon my french erotska strana cijele priče, koja nije vulgarna, nego sublimna i nekako ljudska - kako gradska mačka koja jede samo sushi zbog mišića, snage i divljine "marlboro man-a" ode hranit krave i živjet u blatu, i kuhat steak na steaku, za muža, braću mu i najamne radnike, e pa ta strana :krležine.rečenice: tog bloga mislim da pridonosi cijeloj ljepoti i uspjehu bloga.



    E, al treba imat cohones i od svog obiteljskog života i svoje face pravit međunarodnu žutu štampu za dokone surfere.... možda u Jamerici, kad živiš na nekoj farmi to i nije takav problem.

    Al ja mislim da je u RH meni puno previše i ovaj profil na Rodi (kak se briše profil na rodi, info na pp, pliz), kako bih uopće odala svijetom da još imam i blog sa svojim slikama, slikama doma, opisima života sa svojim Mr. Charming, i snimkama kako falš pjevam. Pa rastrgnulo bi me ogovaranje i znakoviti pogledi u mom malom mistu, kad dođem da ljetujem.

    Roza, ne kažem da ti moraš kao ona, niti da će tvoj biti tako osoban u smislu kojeg se ja pribojavam; dapače, mislim da ćeš ti imati više blog nekog drugog tona, i ja mu se ful veselim!

  40. #40
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ifi možeš razmisliti o uzgajanju Stevie
    Vidiš, vidiš!

    Ja se samo bojim neisprobanosti cijele stvari. Da ne trujem ljude... jel znate nešto o tome?

    Ja sam se pitala kako bi bilo uzgajati maline ili kupine - navodno je velika potražnja za njima... ali isto tako kažu da je u nezaposlenoj Hrvatskoj muka živa naći radnike - a sezona im je tipa dva mjeseca i mora se brati svaki dan...

    Mame-rode s ovog topica, hoćete vi brat maline sa mnom? Joint-venture?

  41. #41
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    RG sad kad si nas navukla moraš nam naći info! kad krene bujica ljubića, odmah će svijet biti bolje i ljepše mjesto!
    Ifigenija - ti fakat imaš hrpu ideja, imam i ja al opet se nekako vrtim u krugu. ovo s prepravljanjem odjeće mi se čini dosta dobra ideja, pod uvjetom da znaš šivati! ja bi morala najprije naučiti, hm, imam i staru singericu, al bolje da ne kažem za što mi trenutno služi! zapravo, ni ne znam jel to singerica, piše AFRANA i prastara je sa željeznim nogama , toliko o mom šivanju!
    javim se kasnije još na ovu temu!
    Ja slabo šivam, ali imam ideje. Kad sam razmišljala o svom poslu nikad nisam baš vidjela sebe kao one-man-band. Što više - veselije je. Za jednu je ženu puno previše i da razvija proizvod, brandira, prodaje, šiva, šalje, naplaćuje, previše vremena se troši na svičanje sim-tam. Uvijek sam zamišljala da jedna radi uredski dio, druga šivački, ili bilo koji drugi.
    Kad si raspisujem poslovne ideje i planove, računam na suradnju.
    I da počnem s blogom, teško da bih sama. Uvijek netko bolje kuži vizualno i programerski, netko je bolji s prodajom ogasa, a netko bolje piše...

  42. #42
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Pažljivo vas pratim, sve sam nešto u mislima o pokretanju neke kućne radinosti, imam par ideja koje traba razraditi.
    Samo meni je problem što se raspršim na par strana i onda na kraju od toga niš ne ispadne, nemrem se odlučit. Puno stvari mi se sviđa radit i dobra sam u tome, ali ipak ne mogu sve.
    A trampa je zakon, jedva čekam da se pokrene.
    To je boljka tipičnog kreativca... raspršeni, vječito u novim idejama... zato vjerujem da je dobro imati neku šefiku da tjera, i umjetnike, koji stvaraju.
    Teško je biti u svemu naj...

    Ajde, baci par svojih uspješnica, da ti raspišemo nešto i nadahnemo te

  43. #43
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ifi Kupine i Maline jesu hit, ja sam ih posadila na imanju, idem za par tjedana vidjet jesu preživile zimu i napade divljih životinja, dosta dobro sam ih zaštitila. Ali da, za kupinama je pogotovo velika potražnja, a relativno se lako uzgajaju.
    A nisam ti ja pioneer woman, ja ću bit ono prava pravcata seljanka, brijem da ću za blog imat vremena jednom-dva put tjedno ako bude struje zato sad sve projekte završavam dok ne odemo. I nekako vjerujem da bi mi bio presing imat tako popularan blog, to je velika obaveza. A meni je to prvenstveno nešto za moju dušu.

    Lore držim te za riječ!

  44. #44
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno

    Evo pratim temu, jer i sama razmišljam što raditi da zaradim barem za dio računa...Zanimljiv mi je dio sa pisanjem, pa Roza, ako si uspjela naći onu izdavačku kuću i ja bih ti bila zahvalna da daš neki info
    Također sam razmišljala o šivanju podbradaka, tražila nešto gdje se izrađuje nakit i sl...no to mi se sve nekako čine prevare. Uvijek traže da im platiš materijal u naprijed, a onda kad nešto i napraviš, robu ti ne prihvate jer, navodno nije dobro napravljena.
    Ručni radovi tj. vezenje mi ide jako dobro, no to bi mogla raditi tek poslije petog mjeseca (sad mi trbuh smeta)...
    Pisati mogu bez obzira na trbuh
    Čak sam razmišljala i o sexi telefonu, no mislim da bi ja tu rikavala od smijeha ...možda bi u obzir došlo jedino SMS...tu bar ne čujem što ovaj sa druge strane priča.
    Tarot nekaj malo znam, no to (uskoro uz dvoje djece) nebi išlo.

  45. #45
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno

    Blog scena u Hrvatskoj je jako loša. Na žalost.
    Pričam iz perspektive ne samo čitatelja, nego i p.r.-ovca koji traži pogodan i kvalitetan blog (naravno određene tematike) za klijente i na žalost nema ih.
    Znam desetke slučajeva gdje je došlo do svađe i prekida suradnje kada su se pojavila prva dva-tri zainteresirana oglašivača.
    Većinom se "plaćanje" i dalje svodi na besplatne proizvode, ulaznice za razna događanja i slično.
    Pa ako je nekome kozmetika strast i piše kozmetički blog, a fora su mu gratis proizvodi - go for it
    Ali prije nego uopće i dođete u fazu da vas npr. organizatori fashion week-ova pozivaju, morate stvoriti blog i imati određeni broj čitatelja.
    Moja prijateljica koja piše odličan blog na engleskom skoro dvije godine, prije dva tjedna je dobila prvu ponudu.
    Ne velim da se ne može, samo da nije lako i da ne možete očekivati brzu i veliku zaradu.
    Hrpa dobrih portala jedva spaja kraj s krajem
    Nemam previše vremena, ako nekoga zanimaju detalji, pitajte.
    I zovite ako vam treba dobar stručnjak za odnose s javnošću i promociju koji poznaje sve žive i nežive medije u državi jer i ja vrebam prvu priliku za maknuti se iz ove korporativne džungle i raditi samo za sebe.

    Roza, ja već u glavi imam plan kako bi dobro prodala taj tvoj blog
    Znam da ti to nije namjera, ali tvoja priča vrišti za tim da se proda.

  46. #46
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ha ha ha lara ko da smo isti faks završile
    Ipak se nadam da neće bit nikakav hit i da ću ga moć opušteno raditi

  47. #47
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku

    lucas, divim se tvojoj frendici koja je radila na seksifonu. ali ozbiljno. ja ne bih mogla ostati ozbiljna ni pod razno . ima i druga opcija, to se onako pristojno zove chat animator (seksi chat ili sms). to je frend radio. umirala sam od smijeha dok sam čitala što mu pišu

    neznam...živjela je sama doma, ufurala se u to i prihvatila to kao posao s redovnom plaćom.... najbolje od svega je šta je ona tako "dahtala" i radila svakodnevne kućanske i nekućanske poslove...kuhala, zaljevala cvijeće, depilirala noge, lakirala nokte, peglala, gledala filmove.... multitasking :D

  48. #48
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    simultano prevođenje je mrak, prevodila do sada i super je to lova...ali kako se ubaciti negdje da te zovu stalno?
    to baš i ne ide u kategoriju poslova koje možeš obavljati od doma, zar ne?
    osim toga, ne možeš ga raditi sama, jer se to radi u paru. možeš jedino uletiti u zamjenu za nekoga ako netko ne može negdje biti u jednom trenutku. ali treba izdržati sve te sate u kabini s nekim koga ne znaš i ne znaš kako možeš s njim radit
    osim toga, prije nego uopće sjedneš u kabinu moraš toliko štrebati da ti je pola dosta, a i to ne možeš od doma dok čuvaš dijete i obavlješ kućanske poslove

    za prevođenje ima uvijek posla, nije konstantno puno, ali nađe se. pogotovo za npr. ruski ili neki manje razvikani jezik. ali samo ako znaš prevoditi. ali, stvarno znaš. ako jednom zezneš, posla više nećeš dobivati. a za prevođenje je potrebno malo više od samog znanja jezika

  49. #49
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj lara01 prvotno napisa Vidi poruku
    Blog scena u Hrvatskoj je jako loša. Na žalost.
    Pričam iz perspektive ne samo čitatelja, nego i p.r.-ovca koji traži pogodan i kvalitetan blog (naravno određene tematike) za klijente i na žalost nema ih.
    Znam desetke slučajeva gdje je došlo do svađe i prekida suradnje kada su se pojavila prva dva-tri zainteresirana oglašivača.
    Većinom se "plaćanje" i dalje svodi na besplatne proizvode, ulaznice za razna događanja i slično.
    Pa ako je nekome kozmetika strast i piše kozmetički blog, a fora su mu gratis proizvodi - go for it
    Ali prije nego uopće i dođete u fazu da vas npr. organizatori fashion week-ova pozivaju, morate stvoriti blog i imati određeni broj čitatelja.
    Moja prijateljica koja piše odličan blog na engleskom skoro dvije godine, prije dva tjedna je dobila prvu ponudu.
    Ne velim da se ne može, samo da nije lako i da ne možete očekivati brzu i veliku zaradu.
    Hrpa dobrih portala jedva spaja kraj s krajem
    Nemam previše vremena, ako nekoga zanimaju detalji, pitajte.
    I zovite ako vam treba dobar stručnjak za odnose s javnošću i promociju koji poznaje sve žive i nežive medije u državi jer i ja vrebam prvu priliku za maknuti se iz ove korporativne džungle i raditi samo za sebe.

    Roza, ja već u glavi imam plan kako bi dobro prodala taj tvoj blog
    Znam da ti to nije namjera, ali tvoja priča vrišti za tim da se proda.

    PR-ovke više nego dobro došle
    Ako budemo otvarale radno mjesto, imaš prednost kao prvoborka

    Nego, ako si već tako ljubazna daj mi nešto reci.
    Da li biznisi traže autore blogova? Znači - čovjek proizvodi fotelje i hoće da mu netko piše blog, ili biznisi traže postojeće osobne blogove, s čitateljstvom, na kojima okače reklamu za svoju fotelju?

    I ako nije bed, može ovako, može na pp - a kakvih blogova treba - ako se gleda s ciljem da se privuče oglašivače - s kojom srži i tematikom? Pisat znam, iskustvo rokova i ozbiljnog pisanja imam, ali ne znam u kom smjeru gradit blog.

    Imam privatni, ali tu me boli ćošak i tko dolazi i tko ne dolazi; trebam ideju za pravi pravcati komercijalni blog.

  50. #50
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Imam i neku zemlju, ali ne znam ništa uzgajati. Jel ima koja mama-agronomica da zasadimo plantažu, uz djecu koja trčkaraju oko nas?
    Samo da ti dam ideju. Lavanda! Mislim da još uvijek daju poticaje, a berba je puno jednostavnija nego malina i kupina. Lavandu vrlo uspješno uzgajaju i u G.kotaru pa vjerojatno može i na kontinentu.

    Razmišljala sam o tome, ali imam premalo zemlje da bi se isplatilo. Eventualno napraviti staklenik pa uzgajati npr.krizanteme. Vrlo su tražene i sadnice raznog cvijeća i povrća, no za njih staklenik treba biti grijan.
    I kod svake vrste uzgoja treba i dodatna radna snaga, pa i to treba uzeti u obzir kod računanja isplativosti.

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •