Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 116

Tema: Markeri HIV1 i HIV2 i hepatitis b i c

  1. #51
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni se čini da sam davno čula da mogu biti sr... ako je žena RH faktor - a ako je + da tu ne bi trebalo biti nekih problema. Mislim nisam previše još proučavala tu tematiku jer prvo moram ostati trudna ali eto ko da mi je to ostalo u pamćenju

  2. #52
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    S Poliklinike Harni:

    Ukoliko jedna Rhesus-negativna trudnica nosi Rhesus-pozitivno dijete, veoma rijetko za vrijeme trudnoće, ali često kod poroda dolazi do prijelaza dječijih Rhesus-pozitivnih eritrocita u krv majke. Njen imunološki sustav reagira na dječije eritrocite i Rhesus-faktor stvaranjem protutijela. Ova protutijela dospijevaju za vrijeme slijedeće trudnoće u krvotok bebe i razaraju njene eritrocite zbog čega nastupa teška anemija bebe.

  3. #53
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se čini da sam davno čula da mogu biti sr... ako je žena RH faktor - a ako je + da tu ne bi trebalo biti nekih problema. Mislim nisam previše još proučavala tu tematiku jer prvo moram ostati trudna ali eto ko da mi je to ostalo u pamćenju
    Citiraj ježić prvotno napisa Vidi poruku
    S Poliklinike Harni:

    Ukoliko jedna Rhesus-negativna trudnica nosi Rhesus-pozitivno dijete, veoma rijetko za vrijeme trudnoće, ali često kod poroda dolazi do prijelaza dječijih Rhesus-pozitivnih eritrocita u krv majke. Njen imunološki sustav reagira na dječije eritrocite i Rhesus-faktor stvaranjem protutijela. Ova protutijela dospijevaju za vrijeme slijedeće trudnoće u krvotok bebe i razaraju njene eritrocite zbog čega nastupa teška anemija bebe.
    Da i zato se kod poroda RH- ženama odmah kontrolira KG bebača da se vidi da li joj treba dat injekciju koja neutralizira ta antitijela, ako je bebač RH+, zbog moguće druge trudnoće
    Ali to opet pokriva samo senzibilizaciju kod RH faktora, a kao što sam već pisala postoji još brdo tih varijacija u krvi što mi laici nemamo pojma

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    297

    Početno

    Dižem temu jer imam jedno pitanje za iskusnije cure. Sad prihvaćaju nalaze stare do godinu dan? Al nije to zapravo pitanje, evo što me zanima. Zadnji put kad sam radila, dr. mi je dala uputnicu za HIV i hepatitise (nalaz je bio za HIV i hepatitise A, B, C, D). Sad imam novu uputnicu ali ovaj put samo za HIV i hepatitise B i C, a dragi je dobio za HIV i hepatitise. DR. mi je na GO pa ne mogu sad do nje. To se nešto mijenjalo pa A i D ne trebaju ili nisu nikad ni trebali? Hvala unaprijed na pomoći

  5. #55
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ja nikad nisam radila hepatitis A i D, samo B i C. A mislim da to koliko smiju nalazi biti stari ovisi o klinici u koju ides

  6. #56
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    U Rijeci nesmiju biti stariji od 6 mj. Vadi to šta ti je dr. napisao na uputnicu i gotovo.

  7. #57
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ovih dana idemo na testiranje za hepatitise i hiv. U Zavodu za transfuziju se i dalje naručuje? Meni ginicina sestra rekla da se tamo ne naručuje pa sam mislila samo se pojaviti.
    Ili da idemo negdje drugdje?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    36

    Početno

    I ja se moram naruciti..zvala sam Petrova 3 i kazu da se mogu naruciti faksom ili osobno..prilikom narucivanja trebam imati uputnice..tako su mi rekli..

  9. #59
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam danas zvala i obavila to. Daju termine za 20 dana, nalazi se čekaju 10 dana, a ja sam u postupku krajem mjeseca pa mi je rečeno da samo dođem. Imaju kutijicu za uputnice za naručene i kutijicu za nenaručene pacijente, tak da računaju s nama koji ne možemo čekati tak dugo. Gužvetina je, al brzo dođeš na red.

  10. #60
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Naručila sam se nedavno za vađenje markera i dobila termin tek sredinom 11 mj . i da ne može ranije, a pošto je meni postupak već u 11 mj to mi uopće ne paše. Jel se može doći tamo nenaručen? Otišla bih u Mirogojsku to obavit, ali mi na uputnici stoji i krvna grupa .

  11. #61

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj popsy15 prvotno napisa Vidi poruku
    Naručila sam se nedavno za vađenje markera i dobila termin tek sredinom 11 mj . i da ne može ranije, a pošto je meni postupak već u 11 mj to mi uopće ne paše. Jel se može doći tamo nenaručen? Otišla bih u Mirogojsku to obavit, ali mi na uputnici stoji i krvna grupa .
    Krvnu grupu možeš samo u Petrovoj obaviti.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Pokusaj doci bez narucivanja i reci da imas dogovor za postupak, ako se dobro sjecam netko je pisao da su mu izasli u susret.

  13. #63
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj popsy15 prvotno napisa Vidi poruku
    Naručila sam se nedavno za vađenje markera i dobila termin tek sredinom 11 mj . i da ne može ranije, a pošto je meni postupak već u 11 mj to mi uopće ne paše. Jel se može doći tamo nenaručen? Otišla bih u Mirogojsku to obavit, ali mi na uputnici stoji i krvna grupa .
    Mozes (u Zavodu za transfuziju). Imas 3 kutijice za uputnice, a na jednoj pise da je za nenarucene pacijente. Kad dodes na red samo kazes da si kad vec u postupku za potpomugnutu i primit ce te. Tak smo mm i i ja izvadili krv za sve to (rekli su nam telefonski dsa tako napravimo).

  14. #64
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Odlično, hvala, tako ću i napraviti, valjda će me primiti Strašno da se naručen čeka 45 dana sada.

  15. #65
    Mala Maja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    93

    Početno

    Mi moramo ponovo vaditi markere, hiv i vdlr pa me zanima sad procedura u zav.za tranfuziju/zagreb, dođemo s uputnicama ili prije toga moramo se naručiti za vađenje.
    Koliko se dugo čekaju nalazi jer ne znam točno kad čemo u postupak.

  16. #66
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Narucite se. Nalazi se cekaju oko tjedan dana. Ne narucuje se ak cete kasniti na postupak.

  17. #67
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Primili su me danas nenaručenu, al uz kratku jezikovu juhu
    Posljednje uređivanje od popsy15 : 26.09.2014. at 16:21

  18. #68
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ajd, bar nisi bila gladna.

  19. #69
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Od pocetka ove god. u petrovoj 3 nije potrebno narucivanje.

  20. #70
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Da i ja nesto dodam. U slucaju da nekome bude pozitivan nalaz na hepatitis B, moguce je da je pozitivno zbog cjepiva. Eto tek toliko da se ne sokirate kao ja kad sam vidjela nalaz.

  21. #71
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Romeo85 prvotno napisa Vidi poruku
    Da i ja nesto dodam. U slucaju da nekome bude pozitivan nalaz na hepatitis B, moguce je da je pozitivno zbog cjepiva. Eto tek toliko da se ne sokirate kao ja kad sam vidjela nalaz.
    A moze vam biti kao i meni 1. pozitivan pa 2. negativan i onda se gastroenterolog cudi i nis mu nije jasno. Sada da budemo sigurni idem vaditi opet markere i saljemo ih u Petrovu na analizu jer ocito neki labovi stekaju.

  22. #72
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    A moze vam biti kao i meni 1. pozitivan pa 2. negativan i onda se gastroenterolog cudi i nis mu nije jasno. Sada da budemo sigurni idem vaditi opet markere i saljemo ih u Petrovu na analizu jer ocito neki labovi stekaju.
    I te kako stekaju.....u petrovoj 3 po meni najbolje otic i izvaditi..
    Tako ja imam dva razlicita nalaza iz stele i petrove a cjepljena.

  23. #73
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Svasta je moguce...ocito netko fušari, a ti u šoku i nevjerici...
    Ja nisam mogla vjerovati, bila skoz van sebe,cudno mi je bilo jer je mm bio neg nalaz, a to se prenosi spolnim putem.... Znaci, ili je greska ili je nesto dr...na kaju smo zvali dr i rekao je da je zbog cjepiva pozitivno (na koje sam ja zaboravila)...
    Mogli su bar nesto napisati u napomeni, ovako sam od soka izgubila par godina zivota

  24. #74
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Ja sam nalaz radila u petrovoj.

  25. #75
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Meni je u steli bilo sve neg.a ja znam da sam cjepljena pa sam ih oprala samo tako....kad sam otisla po nalaz i pitala ih kako je ovo negativno a ja cjepljena...kaze ona meni odite svojoj dr....ma odi ti znas di....tako da tu stelu u sirokom luku zaobilazim.

  26. #76
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Romeo85 prvotno napisa Vidi poruku
    Svasta je moguce...ocito netko fušari, a ti u šoku i nevjerici...
    Ja nisam mogla vjerovati, bila skoz van sebe,cudno mi je bilo jer je mm bio neg nalaz, a to se prenosi spolnim putem.... Znaci, ili je greska ili je nesto dr...na kaju smo zvali dr i rekao je da je zbog cjepiva pozitivno (na koje sam ja zaboravila)...
    Mogli su bar nesto napisati u napomeni, ovako sam od soka izgubila par godina zivota
    Ne prenosi se samo sponim putem. Ja nisam cijepljena barem koliko ja znam i moja mama kaze da se ne sjeca da su me za to cijepili, i sada vidim gore da sam krivo napisala 2 puta tj 1. i 2. put sam imala antitijela i onda nista. 20 god. smo mm i ja zajedo da se prenosi samo spolnim putem valjda bi i on imao antitjela.
    I ja sam od panike isla odmah gastroenerologu da mi objasni. Uglavnom osim spolnim putem u doticaj sa virusom mozete doci i kod transfuzije krvi, tetovazom, pirsizima,kod nekih med. zahvata i najucestalije kod zubara. Tako je meni objasnjeno.
    Meni je sada sasvim svejedno kakvi ce nalazi doci iz Petrove. Ako imam antijela to je nesto sa cime sam bila jaaako davno u doticaju i nisam ni znala da sam prebolila, simptoma nikada nisam imala- ali dr. sada bas zanima kakvi ce biti nalazi jer je u pitanju bolnicki lab.
    Eto cisto da ne dizete paniku kao ja ako vam se desi slicno.
    Posljednje uređivanje od pak : 21.03.2015. at 23:17

  27. #77
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Ne prenosi se samo sponim putem. Ja nisam cijepljena barem koliko ja znam i moja mama kaze da se ne sjeca da su me za to cijepili, i sada vidim gore da sam krivo napisala 2 puta tj 1. i 2. put sam imala antitijela i onda nista. 20 god. smo mm i ja zajedo da se prenosi samo spolnim putem valjda bi i on imao antitjela.
    I ja sam od panike isla odmah gastroenerologu da mi objasni. Uglavnom osim spolnim putem u doticaj sa virusom mozete doci i kod transfuzije krvi, tetovazom, pirsizima,kod nekih med. zahvata i najucestalije kod zubara. Tako je meni objasnjeno.
    Meni je sada sasvim svejedno kakvi ce nalazi doci iz Petrove. Ako imam antijela to je nesto sa cime sam bila jaaako davno u doticaju i nisam ni znala da sam prebolila, simptoma nikada nisam imala- ali dr. sada bas zanima kakvi ce biti nalazi jer je u pitanju bolnicki lab.
    Eto cisto da ne dizete paniku kao ja ako vam se desi slicno.
    Znam da se ne prenosi samo spolnim putem, ali sam to dala za primjer jer bi recimo mm da ja to imam mogao od mene dobiti na taj nacin...u biti jasno je zasto nije dobio, a i to nam je bio dokaz da nesto ne stima s nalazom ili sta vec... Meni je cak palo napamet
    da se nisam zarazila mozda na poslu, jer sam duze vrijeme radila s bolesnicima koji su imali hepatitis...ali to je ipak nemoguce jer su nas preventivno cijepili u srednjoj skoli... Ma u biti, bitno da smo dosli do zakljucka koji je pozitivan.
    Slazem se da ne treba raditi paniku, vec dobro razmisliti i ponoviti nalaz ako je potrebno
    Posljednje uređivanje od Romeo85 : 22.03.2015. at 10:06

  28. #78
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Koliko dugo se čeka na nalaze hepatitisa A, B i C, HIV-a, WAR-a? Radi li se sve u Petrovoj 3?

  29. #79
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ne znam za war, ali ostalo da. Oko tjedan dana.

  30. #80
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Puno ti hvala! Nadam se da rade i WAR.

  31. #81
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Puno ti hvala! Nadam se da rade i WAR.
    Optimist pise na njihovoj stranici sve sto rade http://www.hztm.hr/hr/content/7/usluge/10/usluge/
    Pa pogledaj sto te zanima

  32. #82
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Sad ću ja vjerojatno ko padobranac..kaj ne smiju biti testovi na hiv i hepatitis stariji od godine dana (ista klinka)?

  33. #83
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Joss prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ću ja vjerojatno ko padobranac..kaj ne smiju biti testovi na hiv i hepatitis stariji od godine dana (ista klinka)?
    Ne starije od 2. godine, tako je u Petrovoj.

  34. #84
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    pa tako sam i ja mislila - na folikulometriji dr (ne moj) mi kaze ako nemate markere ne starije od godine dana ne mozete u postupak.sve je bilo na brzinu, napomenula sam da nisam novi pacijent al ne znam jel me skuzila.

  35. #85
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mozda je mislila na briseve?

  36. #86
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Ne baš je rekla markeri na hiv i hepatitis.Briseve imam svježe al za ovo sam mislila 2 god.
    Propade postupak .
    Optimist hvala ti.

  37. #87
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma nema na cemu, ali mi nije jasno, pa propadanje postupka zbog necije greske je katastrofa! Di, Petrova?

  38. #88
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    SD (niš ne pitaj..cijeli godisnji sam tome podredila...)

  39. #89
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ne znam što bih ti rekla

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Joss,u Petrovoj 3 možeš izvaditi krv,zamoli da ti je hitno i dobit ćeš nalaz u roku dan-dva,taman do punkcije..sretno

  41. #91
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Joss,u Petrovoj 3 možeš izvaditi krv,zamoli da ti je hitno i dobit ćeš nalaz u roku dan-dva,taman do punkcije..sretno

    Tu večer mi je trebala biti štoperica tako da doista nije bilo vremena.
    Od jeseni mijenjam kliniku a tamo vrijede 2 godine (kao i u većini drugih) tak da ih ne budem vadila sad.
    Hvala curke.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Joss prvotno napisa Vidi poruku
    Tu večer mi je trebala biti štoperica tako da doista nije bilo vremena.
    Od jeseni mijenjam kliniku a tamo vrijede 2 godine (kao i u većini drugih) tak da ih ne budem vadila sad.
    Hvala curke.
    Pa kako si uopce krenula u postupak ako nisi imala potrebne nalaze?
    Nedopustivo je da se sjete na dan stoperice da fali jos nesto.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    [QUOTE=bubekica;2791551]Pa kako si uopce krenula u postupak ako nisi imala potrebne nalaze?
    Nedopustivo je da se sjete na dan stoperice da fali jos nesto.[/QUOTE

    Zakonski markeri i HIV ne smiju biti stariji od godinu dana,na Sv.Duhu na vratima piše obavijest.

  44. #94
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako si uopce krenula u postupak ako nisi imala potrebne nalaze?
    Nedopustivo je da se sjete na dan stoperice da fali jos nesto.
    X
    Katastrofa! Šteta što nije i kažnjivo.
    Nisam mislila da je igdje moguće krenuti u postupak a da nalazi nisu kompletni.

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Zakonski markeri i HIV ne smiju biti stariji od godinu dana,na Sv.Duhu na vratima piše obavijest.
    Po kojem zakonu? U Ri nam mogu biti max 6mj stari.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    [QUOTE=nina977;2791576]
    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako si uopce krenula u postupak ako nisi imala potrebne nalaze?
    Nedopustivo je da se sjete na dan stoperice da fali jos nesto.[/QUOTE

    Zakonski markeri i HIV ne smiju biti stariji od godinu dana,na Sv.Duhu na vratima piše obavijest.
    Na temelju kojeg clanka kojeg zakona?

    Na vv markeri vrijede 2 godine.

  46. #96
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    I u Petrovoj. Kao da nismo u istoj drzavi.

  47. #97
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kako si uopce krenula u postupak ako nisi imala potrebne nalaze?
    Nedopustivo je da se sjete na dan stoperice da fali jos nesto.
    Lako- u prirodnom postupku ( jer ga započneš tako da dolaziš na fm cc 8 -9 dc, ovaj ciklus je očigledno bio malo brži i već je bilo za štopericu)-Sva dokumentacija mi je tamo već godinu i pol, brisevi i papa novi a za markere je vrijedilo da ne smiju biti stariji od 2 god.
    E i ja se pitam na temelju čega 1 godina ( nisam se baš imala vremena posvetiti traženju ali ono što sam na brzinu pogledala nisam našla).

  48. #98
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure mene zanima dali netko zna gdje se sve mogu obaviti pretrage za markere? Dali samo u petrovoj ili u jos nekim labosima koji nisu u zg?

  49. #99
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Rade to i privatni labosi. Za bolnice mislim da samo Petrova

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ja bi rekla da rade i bolnice. Bar je kod nas tako u cakovcu. Ja nisam morala ici u zg radi markera.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •