Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Testiranja autosjedalica

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    zna li netko rezultate za AS Befix 13-36kg

  2. #52
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    za taj model nisam vidio test ali druge dvije Nanie u toj kategoriji (moguće je čak da je isti model samo da je ime modela drugačije zbog tržišta) su dobile ocjenu zadovoljavajuće

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    5

    Početno

    ADAC ima rezultate novih testova: http://www.adac.de/infotestrat/tests...spx?tabid=tab1

    A i ovdje se mogu naći relativno svježi rezultati... konkretno mene je zanimala Peg pereg autosjedalica koja se dobije u 3u1... i ima dobre ocjene http://www.oeamtc.at/?id=2500,1383718 (pod Downloads se može skinuti cijeli popis i ocjene)

  4. #54
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Gledam testove od 4 god na dalje i nije mi jasno gdje je nestao Romer.
    Prvo dijete mi ima Romer Kid plus, bili su dobri testovi pa sam sad mislila kupiti isto i drugom djetetu
    kad Romera nema na testu, što se je dogodilo?
    I najbolji rezultat ima neka STORCHENMÜHLE Solar Seatfix (Isofix)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa valjda ove godine nemaju nove modele u toj kategoriji. Imaš Romer u testiranjima iz 2011., Kidplus i Kidfix SICT.

  6. #56
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Znači svake godine se testira samo novi model, ok, hvala.

  7. #57
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    nadam se da se nitko nece ljutiti, ali imala sam strasnu nocnu moru. uglavnom, vozili smo se u autu i pali s nekog mosta u vodu ( more, jezero, neka stajacica). ja sam prvo izvukla svoju curu (7 godina), a onda bebu u autosjedalici ( nemam drugo dijete, ali izvukla sam curicu i imala sam osjecaj da je to moje dijete). i sad ono sto me zanima, ta beba curica u autosjedalici je plutala na vodi, a ja sam drzala svoju stariju kcer koja je od soka zaboravila plivati.
    pa, plutaju li autosjedalice?

  8. #58
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj centar prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da se nitko nece ljutiti, ali imala sam strasnu nocnu moru. uglavnom, vozili smo se u autu i pali s nekog mosta u vodu ( more, jezero, neka stajacica). ja sam prvo izvukla svoju curu (7 godina), a onda bebu u autosjedalici ( nemam drugo dijete, ali izvukla sam curicu i imala sam osjecaj da je to moje dijete). i sad ono sto me zanima, ta beba curica u autosjedalici je plutala na vodi, a ja sam drzala svoju stariju kcer koja je od soka zaboravila plivati.
    pa, plutaju li autosjedalice?
    mislim da sjedalice ne plutaju
    barem nisam nigdje naišla na taj podatak da se uopće testiraju na plutanje
    jer nije baš predviđeno da sjedalica ispadne iz auta

  9. #59
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    zanimljivo pitanje
    onako odokativno rekao bih da ne plutaju. "jaje" bi možda moglo plutati jer je uglavnom plastika i stiropor, ali nisam probao. grupa I bojim se da ne.
    u svakom slučaju, poanta crvene boje na kopčama na remenima s kojima vežemo djecu je upravo ta da ih se u slučaju sudara lakše pronađe kako bi se dijete oslobodilo autosjedalice.

  10. #60
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Evo prilažem i ovaj link na temu, koja je aktuelna i u mojoj obitelji:

    http://www.hak.hr/vijesti/izdvajamo/...sjedalica-2012

  11. #61
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    http://www.vecernji.hr/vijesti/cak-c...-clanak-632314

    ne znam da li je itko stavio link na ovaj članak. meni nije aktualno, ali nekom možda dobro dođu ove informacije.

  12. #62
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Bodulice, ne znam jel do HAKa ili do novinara, ali čisto za forumsko pučanstvo, HAK ne izvodi testiranja

    testiranje je bilo ADACovo, a HAK samo prenosi

    što se konkretnih sjedalica tiče, njih neće ni biti na tržištu i opet ponavljam da je najvažnije kod kupovine sjedalica obratiti pažnju na narančastu naljepnicu, pa smo sigurni da je sjedalica prošla na testiranju

  13. #63

  14. #64
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Hak se voli hvalit, u svakom clanku pise da hak testira bez obzira tko objavi. Hak i adac su partneri pa sve svojataju

  15. #65
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    prestrašno

    jel možemo to negdje nekome prijaviti?

  16. #66
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Nemogu sad na komp da provjerim sto adac kaze za ove as. Nejasan je clanak..
    Negdje kaze "pale" negdje nisu postigle zadovoljavajuce rezultate..

    Ukupna ocjena se sastoji od vise ocjenjenih stvari (frontalni sudar, udobnost, materijal...)... Znaci moze bit i vrhunska as po svemu osim sto u materijalu ima nesto vise toksicnih stvari pa dobije losiju ocjenu... Tako da bi trebalo provjeriti bas za gore linkanu sjedalicu sto je to "pala" na adacu...

  17. #67
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    3 od ovih tekstu, a među njima i ova iz Magicbaby dućana je pala zbog sigurnosti, ne zbog materijala ili rukovanja
    zbilja ne mogu vjerovati da sjedalice koje padnu na testiranju zbog sigurnosti ikako mogu doći u prodaju
    to me sad više muči od toga što HAK preuzima tuđa testiranja a potpisuje sebe

  18. #68
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ova sjedalica je pala u testu sigurnosti na ADAC testu i to kad se koristi za veće dijete tj. kada se koristi kao grupa II i dijete se veže pojasom od automobila. to još jednom ide u prilog tvrdnji da sjedalice koje pokušavaju pokriti više kategorija rade neke kompromise koji onda umanjuju njihovu ukupnu kvalitetu.
    naglasio bih samo da ADAC test nije službeni test po kojem sjedalica dobiva prolaznu ocjenu za prodaju na tržištu pa tako to sigurno nije jedina sjedalica koja nije prošla dobro na ADAC-ovom testu, a u prodaji je u HR. Svaka sjedalica prije puštanja na tržište EU mora dobiti narančastu naljepnicu da je prošla službeno testiranje. ova sjedalica je sigurno ima te samim time sigurno zadovoljava uvijete ECE norme.

  19. #69
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Na stranicama BeSafe, link na Rodu i testiranja AS

    BeSafe HrvatskaPoštovana, nemamo. Pogledajte na stranicuhttp://www.roda.hr/.../cat.../pregledi-djecjih-autosjedalica. Oni ponekad organiziraju takve akcije.
    Lijep pozdrav, BeSafe

  20. #70
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    mogu li se, kako i gdje pronaci podaci kako AS iz paketa kolica 3u1 prolaze na testiranjima i koliko su sigurne?

  21. #71
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    U svakom tom paketu bi trebalo biti navedeno kako se autosjedalica zove. Prema tom nazivu se može pronaći rezultati testiranja.
    O kojoj autosjedalici se radi?

  22. #72
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    recimo ova... AUTOSJEDALICA CRVENA KB318A-R grupe 0+ uz BC RIDE KOLICA TRAVEL 3U1
    jel se po toj sifri gleda "kako se koja AS zove"? znaci ja sam bas seljak i ne znam apsolutno nista vezano uz AS

  23. #73
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Koliko ja znam BC je brand od Baby Centra ali nisam sigurna. Sto znaci da netko za njih proizvodi sjedalice a oni stavljaju svoje ime gore. Kao K-plus proizvodi. Ako sam u pravu onda bi negdje na sjedalici trebalo pisati tko je ustvari proizvodac. Ako imas sjedalicu u ruci pogledaj da li ima atest - to znaci da je prosla testiranja. Ako je prosla testiranja onda se ti rezultati moraju negdje nalaziti.
    Ja bi na tvom mjestu nazvala Baby Centar, ili im poslala mail, pa ih pitala. Mozda cak to danas i napravim jer i mene sad zanima.
    Kakav seljak? Seljak je gospon covjek (kaze moja mama)

  24. #74
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hahaha seljo u smislu "fate u getrou".. totalno neiskusna
    Hvala puno na info, bas cu ih pitat onda, pa javim saznanja..

  25. #75
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ne mora biti da je sjedalica testirana po ADAC testu

    ako sjedalica ima atest (narančastu naljepnicu, ponekad i crvene boje), to znači da je prošla minimum koji mora zadovoljavati da bi se našla na tržištu

    proizvođači koji imaju malo više love, šalju svoje sjedalice na dodatna testiranja, malo rigoroznija (npr. ADAC ili neka druga)

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •