Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 107 od 107

Tema: koje izraze koristite za menstruaciju?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj butterfly_ prvotno napisa Vidi poruku
    i moja baka isto govori kako se nije dobro tuširat u "one dane!"

    da mi je samo znati tko joj je to rekao
    Ja sam se isto ko klinka (a i kasnije) užasavala tih fora oko kupanja i nepranja kose, i kako "je jedna tako umrla kad je oprala kosu", ali sam poslije malo porazmislila da su se njima, u ta neka doba, takve stvari mogle i događati.

    Sad zamisli, usred zime, hladnoće, ideš prati kosu, nema fena, morat sušiti uz vatru, a sve su imale duge kose, jedan kamin gori nasred kuće, slaba vatra, koga briga kad ćeš ti kosu posušiti, ima da spremaš večeru...pa se žena stvarno isprehladi, imunitet padne, nije ni ishrana bila neka, razboli se i eto ti nevolje...
    Pa su zaključile da se bolje ne prati.
    Šta je sigurno, sigurno je.
    Kako su to sve povezale s menstruacijom, i stiskanjem krvnih žila, većom osjetljivošću od pothlađivanja i močenja, ne znam,
    očito mi u tim uvjetima ne živimo pa nam je teže shvatiti.

  2. #102
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Nena, istina je to što kažeš...
    po prići nekih starih ljudu, tada nisu imali kupaone a kamoli fenove za kosu...
    mislim da su žene osjećale da su tih dana osjetljivije nego inaće pa su više pazile na sebe! i zbog nedostatka kupaone, tople vode, grijanog prostora su vjerojatno izbjegavale ono što mi dns zovemo nužna higijena!
    vidiš, nikad nisam razmišljala o tome... uvijek sam se mučila s pitanjima kak su mogle a da se ne operu. nikad mi to nije palo na pamet

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Najgenijalnije- "oni dani ponosa i slave" ili "dosla tetka iz Rusije"

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    8

    Početno

    meni je top naziv benda riblja corba ako se itko ovdje sjeca njihove glazbe ? naziv u biti znaci mjesecnica

  5. #105

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    17

    Početno

    Dobila sam...pametnom dosta

  6. #106
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    https://www.facebook.com/40389960943...8811160790944/

    Cudna mi je bila ova tema pred milijun godina i nisam kuzila koji je problem da se menstruaciju naziva 'stvari', pa onda josni to opisno 'stvari' izbacije u frazi 'dobila sam'. Naletila na ovaj link koji mi je super. Pametnima dosta.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.12.2020. at 15:23

  7. #107

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Lokacija
    Kečkograd
    Postovi
    14

    Početno

    "Imam mengu."

    Potrošnja higijenskih potrepština - cca 5 normal uložaka, nešto više tampona i nekoliko dnevnih uložaka za kraj menge i kad imam tampone. Relativno malo.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •