Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: U kojem tjednu ste hospitalizirane

  1. #1
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno U kojem tjednu ste hospitalizirane

    Ginekolog mi je rekao da je pravilo da mame koje nose blizance budu hospitalizirane u 36. tjednu, a negdje čak i u 34.

    Kada ste vi bile hospitalizirane, u kojem tjednu? U kojem tjednu ste rodile? Carski ili vaginalno?
    Kako su vam tekli bolnički dani?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    hospitalizirana zadnji put u 32.tt porodjena u 36.tt bolnicki dani su mi tekli super jer doma sam bila sama po cijeli dan a u bolnici s dosta zena koje su tesko ostvarile i odrzale trudnocu pa smo se druzile. Uslovi u bolnici su bili katastrofalni al na sve se ziv covjek navikne

  3. #3
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Meni je doktor najavio hospitalizaciju u 31/32 tjednu!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam hospitalizirana u 33. tjednu, ležala sam 3 tjedna + 2 dana + još 4 kada sam rodila
    meni je u bolnici bilo super, dijelila sam sobu s cimericom i imale smo vlastitu kupaonu i to mi je bilo najdraže, neprocjenjivo
    bila sam i par puta prije hospitalizirana po par dana, ali sam bila u četverokrevetnoj sobi, a WC miljama daleko, a ja moram mirovat do bola ( kao uostalom i većina tamo ), nikome nije bilo jednostavno
    cimerica imala laptop, televizor, hrpu filmova, predivnu malu curicu koja se dolazila družiti s nama, takvo slatko dijete nisam dugo vidjela, predivna je
    meni je bilo super, osjećala sam se sigurno u bolnici, barem u svojoj glavi
    rodila na carski jer je jedan bembo bio okrenut guzom

  5. #5
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam hospitalizirana u 33. tjednu, ležala sam 3 tjedna + 2 dana + još 4 kada sam rodila
    meni je u bolnici bilo super, dijelila sam sobu s cimericom i imale smo vlastitu kupaonu i to mi je bilo najdraže, neprocjenjivo
    bila sam i par puta prije hospitalizirana po par dana, ali sam bila u četverokrevetnoj sobi, a WC miljama daleko, a ja moram mirovat do bola ( kao uostalom i većina tamo ), nikome nije bilo jednostavno
    cimerica imala laptop, televizor, hrpu filmova, predivnu malu curicu koja se dolazila družiti s nama, takvo slatko dijete nisam dugo vidjela, predivna je
    meni je bilo super, osjećala sam se sigurno u bolnici, barem u svojoj glavi
    rodila na carski jer je jedan bembo bio okrenut guzom
    a u kojoj je to bolnici? ja bi to

  6. #6
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    U 36. tjednu. Htjeli su i ranije, ali se nisam dala.Kažu doktori da se blizanci u prosjeku rađaju baš u 36. tjednu. Moje curice su rođene u 37. prirodnim putem. Trudnoća je bila uredna i njihov položaj povoljan pa nije bilo razloga za carski rez.

    A bolnički dani, što reći, mislim da još uvijek imam neki oblik PTSP-a kao posljedicu tog iskustva. Izašla sam tek deset dana nakon poroda pa sam sve skupa bila hospitalizirana tri tjedna. Najgore mi je bilo to što na odjelu nije bilo sapunica free zone (na to me nitko nije upozorio), a za potpuni doživljaj dobila sam i krevetninu s natpisom "Psihijatrijska bolnica Vrapče". Osim toga, zaglavila sam se u liftu par dana nakon poroda i na odjelu babinjača baš nije bilo tople vode.

  7. #7
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Najgore mi je bilo to što na odjelu nije bilo sapunica free zone (na to me nitko nije upozorio), a za potpuni doživljaj dobila sam i krevetninu s natpisom "Psihijatrijska bolnica Vrapče". Osim toga, zaglavila sam se u liftu par dana nakon poroda i na odjelu babinjača baš nije bilo tople vode.



  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    a u kojoj je to bolnici? ja bi to
    na SD, stavili me u dvokrevetnu sobu, mislim da je to jedina tamo, mislila sam da tamo idu žene koje dodatno plate nešto ili koje imaju vezu, ja nisam imala ništa od toga, stalno sam čekala da će me premjestiti ili nešto

  9. #9
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Ja sam hospitalizirana u 34. tt - došla na pregled u trudničku - kad ono - otvorena do glavice i ovoja. Do tad je bilo sve super. Tad sam stavljena na tokolizu, dobila dex - svi mislili da ću se porodit u roku 2-3 dana, a ono mi izdržale do 39. tt. U bolnici nisam mrdala iz kreveta, tek zadnjih tjedan dana sam malo hodala. Bila sam u Petrovoj na pt1 i imam samo riječi hvale - bila u sobi s još 4 cimerice, tv, kupaonica - sestre su fakat ok. Te bolnice sam se bojala ko vraga, al na kraju mi je to zapravo jedno lijepo iskustvo. Povežeš se s tim ženama koje skupa s tobom plaču, boje se, bodre te i tak....
    Rodila na carski - Maša je bila zadak. Bila u spinalnoj, vidla cure odmah, i muža dok su me vodili na intenzivnu.
    Za babinjače također imam samo lijepe riječi - divne sestre, hoće ti pomoći, tu su za sve što ti treba.

  10. #10
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Hospitalizirana u 30 tt zbog otvorenosti i trudova,stavljena na tokolizu i izdržali smo do 35 tjedna kad su mi napravili carski.
    Bila sam u Vinogradskoj i meni je bilo dobro,ssve sam to shvatila kao pomoć meni i bebicama da izdržimo dokle god je to moguće u kompletu.
    Naravno da mi je nedostajala kuća,moj mir,hrana,kupaonica itd,ali sam opet upoznala i dosta žena,s nekima postala i prijateljica.

    Jedino mi je nakon poroda bio šok vidjeti bebe u inkubatoru,plakala sam kao kišna godina nekoliko dana,a onda kad je krenulo mlijeko i kad su počeli dobivati na kilaži je ipak bilo lakše.
    Sve skupa sam u bolnici provela skoro 2 mjeseca jer se nisam dala kući dok nisu i bebice mogle ići sa mnom van.

  11. #11
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Hospitatalizirana zbog tlaka s 34+5.Rodila s 36+5tt carskim nakon 14h pokušavanja prirodno!
    Rodila sam u Petrovoj!Ležala sam na pt2 prije poroda, osoblje (sestre) super, osim dr.Škrablin koja je voditelj odjela.
    Na intenzivnoj svo super, na odjelu carskih svi super,prešla nakon 5 dana u apartman na babinjačama gdje su sestre bile živi užas od bahatosti i bezobraznosti!Neusporedivo sa sestrama s carskih...Provela sam 9 dana u bolnici nakon poroda dok me nisu stabilizirali da mogu doma, bebe su bile velike.

  12. #12
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Ajoj... Mene jeza hvata od same pomisli na bolnicu. Ne bojim se toliko svega što mi se može desiti (tipa tlak, otvaranje ili carski), nego umirem od straha kome ću od onih mesara dopasti u ruke.

  13. #13
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa Vidi poruku
    Ajoj... Mene jeza hvata od same pomisli na bolnicu. Ne bojim se toliko svega što mi se može desiti (tipa tlak, otvaranje ili carski), nego umirem od straha kome ću od onih mesara dopasti u ruke.
    denny, ne brini se.. bit ce sve za 5. nisu ni doktori toliko ocajni u nasoj bolnici koliko su sestre na odjelu, tj meni osobno samo jedna smjena sestara.
    ja sam imala tezak porod, koji je na kraju zavrsio CR, ali stvaro u niti jednom trenutku ne mogu zamjerit doktoru koji mi je vodio porod. i na samom kraju mi je napravio CR.
    e i da te pitam, jesi li ti u cita kod doktora Š ili P. u koliko si u Š on je isto cesto dezuran u bolnici, pa mozes ga zamolit da dode na porod ( to je napravi mojoj nevisti, koja je isto bila kod njega u IVF postupku)

  14. #14
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    o, najs, ja sam u dr. š pa ću ga zamoliti, šta će od mene paničarke

  15. #15
    jane79 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    34

    Početno

    Hospitalizirana s 36, a rodila s 37 tj. na carski zbog stava curke zatkom. Nemam loših iskustava što se bolnice tiče (Vinogradska), jedino su me pucali hormoni nakon poroda, maleni su bili odvojeni od mene na neonatologiji, a ja sam cmizdrila kad su nosili bebe drugim mamama u sobu.

  16. #16
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    E i ja bi šparca na porod, vrlo rado! Inaće, trudnoću mi vodi dr. P. Već sam u šali rekla da ću umisto muža, na porod povest jednog od njih dvojice!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    68

    Početno

    Hospitalizacija u 29.-om tjednu zbog otvaranja. Izdrzala 40 dana u bolnici (do 33 tjedna) uz strogo lezanje. Bebe rođene uz carski rez u spinalnoj anesteziji.
    Boravak u bolnici:
    u stanju 1+2: 2-krevetna soba bez WC-a, WC na hodniku (ni blizu, ni daleko), 5-6 puta dnevno dizanje iz kreveta (na WC, tus, pregled). Sestre - kako koja, glavna sestra ocajna, doktori uglavnom OK.
    poslije poroda: bebe na neonatologiji, moja malenkost na kirurskom odjelu (zenska kirurgija) jer nije bilo mjesta na porodnickom. Bebe vidjala 1-2x dnevno (donosili mi ih u sobu).

  18. #18
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    sanja-m u kojoj bolnici si bila?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    BIH
    Postovi
    180

    Početno

    Evo i mene ali nemoj uzimati bas za gotovo moje iskustvo
    Cjelu svoju trudnocu sam skoro provela u bolnici, ustvari evo ovako ukratko. Od 6-te nedelje trudnoce do 20-te s prekidom od 2 dana boravak u bolnici na infuzijama zbog silnog povracanja i moje dehidracije i proteina, bjelancevina i svega ostalog u urinu.
    Onda slijedi malo uzivancije ( 6 i 7 mjesec trudnoce ) kod kuce uz strogo mirovanje ( krevet-kupatilo ). Ulaskom u 8-mi mjesec pojavljuje se gestacijski dijabetes i hospitalizacija u bolnici sve do ulaska u 9-ti. Onda slijedi pauza kod kuce od 3 dana i dolazak na zakazan carski rez 2 dana prije. Porod je bio 37 nedelja + 3 dana.
    Bolnicki dani su bili ok, kad ti nije dobro ni ovako ni u glavi najbolje je rjesenje bolnica. Daje osjecaj sigurnosti. Uslovi su bili nikakvi, ili prevruce ili prehladno, wc je bio uzas, nema tv niti bilo kakve komunikacije sa ostalim svjetom jer su i posjete bile zabranjene zbog sezonskog gripa itd. itd. Ali zato sam se nacitala knjiga sto nisam do sad..... prava mala biblioteka u glavi. I uspjela odrzati svoje bebice u stomaku i doci do poroda bez nekih velikih komplikacija koje su prijetile cjelo vrijeme.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    sandric
    nadam se da ćete uskoro biti svi na okupu
    ajde se draga prijavi gore na Tko je sve ovdje da te upišemo, naravno kad stigneš

  21. #21
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    evo ja sam od 22tt skoro cijelo vrijeme bila u bolnici rađena mi je serklaža radi početka otvaranja i stavljena odma na tokolizu te nakon par dana stavili na Partosistene puštali me doma po tjedan dva i opet natrak zadnje sa došla tj primili me sa 33tt rodila u 36+4tt krenut prirodan porod dečki bili okrenuti glavicama ali je došlo do rotacije glavice uslijed bušenja vodenjaka i tu je sve stalo nakon dosta teškoća i komplikacija povračanja .......... napravljen carski rez u spinalnoj analgeziji i vidjela svoje anđele male i izljubila ih.
    Bolnički dani su protekli ok bila u Zabočkom rodilištu svi su bili mrak sestre doktori,po troje nas je bilo u sobama svi se dobro skompali i družili što se i dan danas nastvilo.Imali televizor naravno moj,donjela i prenosni dvd pa gledali filmove svadbe ..........

  22. #22
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Hospitalizirana sa 28+4 radi otvaranja, trudova i krvarenja. Tjedan dana smo izgurali uz infuziju i strogo mirovanje, dalje šta bog da. Više me nije briga ni kakvi su doktori, ni kakve su sestre, samo da izdržimo što duže, i da mi cure dobiju što više na kilaži. Lijepo je vídjeti da vas je većina dosta izdržala, to me malo utješilo.
    Puse od nas tri!

  23. #23
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Još jedno pitanje - što vam je bio "okidač" za porod? Pucanje vodenjaka, otvorenost, bolovi...? Meni je trbuh često tvrd, boli me svaka kost, pa me uhvati panika da nije šta počelo, i još gore, da neću ni prepoznati kad počne, jer one lažne kontrakcije imam non-stop?!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Denny prvotno napisa Vidi poruku
    Hospitalizirana sa 28+4 radi otvaranja, trudova i krvarenja. Tjedan dana smo izgurali uz infuziju i strogo mirovanje, dalje šta bog da. Više me nije briga ni kakvi su doktori, ni kakve su sestre, samo da izdržimo što duže, i da mi cure dobiju što više na kilaži. Lijepo je vídjeti da vas je većina dosta izdržala, to me malo utješilo.
    Puse od nas tri!
    ajme nisam imala pojma

    draga moja šaljem hrpu ~~~~~~~~~~~~~~ da izdržite što dulje
    meni su okidač bili bolovi, bolio me donji dio trbuha jako, imala sam osjećaj da će mi dečki ispasti dolje, na ctg-u sam imala lagane trudove
    Posljednje uređivanje od ZO : 21.03.2011. at 15:21

  25. #25
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    Danny nažalost ne mogu ti dati savjet ali ti držim fige da čim duže ostaneš 3u1
    ja ne znam prepoznati niti lažne kontrakcije a kamoli prave
    možda ih i ja imam pa mislim da se to bebe javljaju

  26. #26
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    Denny sretno tebi i curama i da čim duže ostanete 3u1

  27. #27
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Meni je u noći puknuo vodenjak i sve se cjedilo s kreveta od silne količine vode.Ono hamper vode je malo reći.Ali ako je visoko puknuće onda kojih 100ml može svega izaći..Ja nisam nikakvi sluzni čep primjetila.
    Gle kad te pravi trud počne stezati, nećeš znati kako se zoveš! Tak da nema šanse da nećeš znati!Boli za popizdit i bol ti kao kad trebaš dobiti menga al jaka,jaka.I onda kad skužiš da se javlja sve češće..neće biti sumnje da je to to!!

  28. #28
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Ja otišla u bolnicu u 35-36. tjednu, nekako više na moju nego na doktorovu inicijativu. Bila sam pola prsta otvorena, dečko je bio nisko u porodnom kanalu s glavom dolje, a ja sam se sve teže kretala i odlazila na sve češće preglede. U bolnici na ginekologiji mi je bilo sve ok, osim hrane. Teško je bilo to mirovanje, ali se sve uspije kad se zna konačan cilj. Na kraju sam rodila u 39. tjednu i to tako da su mi inducirali porod. Ništa se nije događalo, jedva 2 prsta otvorena, bilo je sve skučenije u trbuhu i dogovorili se za porod (ukoliko se za vikend ništa ne dogodi). Presmiješno! A da sam ostala doma, sigurno bi bila neka frka...Porod bio vaginalni, sve prošlo super i vrlo kratko. U rodilištu mi je bilo grozno jer su sestre bile užasne...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    rijecanka, svaka čast za 39. tjedana, možda bi i prenijela da te nisu dirali, mislim da bi to bilo prvi put da sam tako nešto čula , eto iznimke da se blizanci ne moraju nužno roditi prerano, nadam se trudnice da vas ovakva info ohrabruje

  30. #30
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Ma ne vjerujem da bi prenijela, ne vjerujem da se to može dogoditi sa blizancima, a i riskantno je...tko zna što se sve može iskomplicirati. Mislim da je bilo 38+3 tt kad sam rodila, znači punih 38 tt...Da smo čekali još koji dan, sigurna sam da bi rodila na svoj rođendan Ma tko bi više izdržao, spavala sam u sjedećem položaju zbog žgaravice, užas!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ma to se ja šalila, znam da je nemoguće
    kolika sam ja bila ne mogu zamisliti šta bi bilo da sam ih nosila još jedan tjedan, valjda bi se doslovno raspuknula jer sam inače sitnija i mršava, imala sam trbuh neviđenih razmjera u odnosu na tijelo

  32. #32
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj rijecanka77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne vjerujem da bi prenijela, ne vjerujem da se to može dogoditi sa blizancima, a i riskantno je...tko zna što se sve može iskomplicirati. Mislim da je bilo 38+3 tt kad sam rodila, znači punih 38 tt...Da smo čekali još koji dan, sigurna sam da bi rodila na svoj rođendan Ma tko bi više izdržao, spavala sam u sjedećem položaju zbog žgaravice, užas!
    neću ni ja izdržati do svog rođendana. termin mi je 4.8., rođendan 30.7.
    sve je to predugo za dupliće

  33. #33
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    statisticki je prosjek za blizanacku trudnocu tocno 38 tjedana.
    nisam bila hospitalizirana, i ovdje to nije ni pravilo, a ne bi se ja ni dala u bolnicu, tko nije bolestan prije, razboli se tamo.
    moji su rodjeni nakon tocno 38 tjedana, pocelo je pucanjem vodenjaka, i rodila sam doma.

  34. #34
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Hospitalizirana sam prvi put s 24 tjedana radi preventive jer nisko nosim,puštena doma 26+6 i to samo na dva tjedna. Vraćam se u bolnicu s 28+6 i misli me držati do kraja!

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Hospitirana u 36 tj radi prevencije, mada sam se osjećala super, rodila u 38 tj na carski, beba bila na zadak, sve prošlo super i samnom i bebama, al hormoni lupali sto na sat. Neznam dal sam se ikada tako isplakala.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Dižem malo temu - kad ste spremile torbe za bolnicu? Mi smo sada u 27. tt i do sada je sve bilo OK. Slijedeći pregled imam za točno tjedan dana i živo me zanima kada bi bilo pametno da strpam osnovne stvari u jedan kofer - čisto za svaki slučaj...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam sa nekih 28. tjedana sve spremila i tako je stajalo jer su me stalno pripremali kako ću ostati u bolnici...sva sreća otišla sam sa 32/33 tjedna

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Sumskovoce, samo ti sve spremi, nikad ne znaš, bolje da se spakiraš sama, nego da muž to mora naknadno.
    Ja sam u 30 + 4 osjetila neke kontrakcije, ništa čudno, osjećala sam ih već 2-3 mjeseca, ali sam otišla na hitnu za svaki slučaj. Na pregledu sam bila otvorena 5 prstiju, poslali me na hitan carski zbog nepovoljnog položaja prvog klinca i rodila sam 1,5 sat nakon dolaska u bolnicu. Nenadano, bez ikakve torbe, ništa. Na kraju mi je sestra u sobi dala dječju pelenicu umjesto uloška, koji naravno nisam imala. Tako da... bolje imati sve spremno i nosati sa sobom.

  39. #39
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Joj sad me je malo frka kad ovo čitam. Mi smo danas 29+4, za 10 dana imamo pregled pa ćemo vidjeti što dr. kaže. Do sada je bila situacija da kontrakcije imam od 17 tj. ali sam uvijek bila zatvorena tako da se dr. nije previše brinuo. Kaže da je to normalno zbog duple težine pritiska na maternicu. Kako se bliži odlazak na pregled sve me frka.

    Šumsko, Makica i ostale curke koje su pred kraj kako je kod vas. Imate li kontrakcije i jeste li spremne za bolnicu. Bolje da i ja počnem spremati stvari, joj samo da izdržimo barem još mjesec dana, uff.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    arizona i mene je malo uhvatila frka kad sam pročitala da već početkom trećeg tromjesečja cure imaju bolnička iskustva, da se bude i po nekoliko tjedana u bolnici i da kad se krene otvarat, to ide dosta naglo.
    Još uvijek nisam za sebe ništa spremila, kupila sam veeeeliku pidžamu i bademantil tek ove subote (opran je i sad se suši), uložaka onih VIR još nemam kući, a nemam ni kofer jer je kod šogorice...khm...mislim da ću se trgnuti. Izmjesta. MM bi jadan poludio da mora on pakirat torbu jer mi je ormar još krcat i ljetnim stvarima, jedva se ja snalazim, a kamoli on. O hrpi neoprane odjeće za dečke ne želim ni pisati...
    Inače kontrakcija nemam, bebe osjećam stalno - ili jednog ili drugog. Rijetko zajedno - jedino kad sam gladna ili kad slušam AC DC (znam da to nije idealna glazba za trudnicu ali ne mogu si pomoći...volimo svi troje ) i do sad sam bila zatvorena skroz. Oni su imali 800 i 700 grama na prošlom pregledu, nadam se da će do slijedećeg tjedna biti na kili svatko.
    Apropo spremnosti za bolnicu - da li sete nosile sve one stvari s popisa za bolnicu koji kruže po dućanima opreme za bebe?
    Ima li itko neki praktični popis bez puno viškova?

  41. #41
    arizona311 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    186

    Početno

    Možda je glupo pitanje ali zanima me. Da li u bolnicu mogu nositi stvari u tvrdom koferu. Neke srednje veličine, a stajao bi npr. ispod kreveta. Ne znam da li to dopuštaju ili sve stvari moraju biti u ormariću, a na podu ništa. Pošto nemam neki mekani kofer/torbu sad se brinem i zbog tih glupih stvari.

    Šumsko, super za malce, super su. Naši su u 27+0 bili oko kilice. Još su jako malecni tako da ja uporno odgađam razmišljati o hospital. ali da je me je frka, je.

    Kaj se tiče stvari za rodilište, dobila sam popis na trudničkom tečaju pa ću po njemu. Jedino mi je glupo kupovati grudnjak za dojenje, sada. Cice mi nisu nešto prevelike, narasle su ali to nije ništa dok ne dođe mlijeko. Tako da mislim da ću s tim pričekati. Da na ovom popisu stoji-grudnjak za dojenje, kupiti pred odlazak u bolnicu. Mislim hm, kad je to za nas.

  42. #42
    Angels avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Bok, cure!! Ja sam 28+3. Sad kad itam vaše postove počela me loviti frka i mislilm da ću opasno početi sa pakiranjem kofera. Mislila sam uzeti baš kofer jer mi ne stane i ogrtač i sve u manju torbu..kofer isprazniti kad dođem u bolnicu i vratiti ga sa mm doma. Arizona 311 i Sumskovoce, gdje će te roditi?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    arizona i Angel i ja sam bila prisiljena sve strpat u kofer jer meku torbu nisam uspjela nabaviti, a nije mi se dalo kupovati novu/skupu samo za tu priliku. Mislim da ću taj kofer nekako strpat u onaj ormarić u bolnici, ako ne sistem kojeg je Angel predložila - ispraznit stvari i vratit kofer doma.
    Mene zanima da li da odmah u bolnicu uzimam stvari za dečke ili da mi ih donese MM kad se oni rode (mislim na pelene, odjeću za njih, maramice i sl. potrepštine)? Jer je to kod mene u zasebnoj torbi (čak mi ni ulošci za nakon poroda ne stanu u moj kofer).

    Angel - ja se nadam porodu u OB Pula (a to znači nakon 34tt i bez komplikacija u zadnjem stadiju trudnoće ) i najvjerojatnije CR sa spinalnom anestezijom. A što više čitam na tu temu to se više bojim...najradije bih odradila kao punkciju - u totalnoj anesteziji, nesvjesna svega...ali vidjet ćemo, tek sam u 32. tt i ima još vremena...

  44. #44
    Angels avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Sumskovoce, možda je spinalna ipak bolje rješenje jer si svjestan i znaš što se događa i vidiš bebice, a nakon opće se probudiš sav šumast i zbunjen i ne znaš gdje si i što ti se dogodilo...ja sam nekak više za spinalnu

  45. #45
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Sumskovoce draga ja sam rodila u spinalnoj cr i presretna sam bila jer odma vidim dečke i izljubili se saznala sve mjere odma od kilaže dužine i apgara oporavak je teko ok i da ostanem opet trudna isto bi tako rodit išla

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •