Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: VBAC / CBAC - iskustva, savjete molim

  1. #51
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    ma ja sam bila tu i čitala temu jer i mene zanima vbac (iako još nisam trudna)....pa sam pročitala ovo od tebe Lutonjica i onda mi se upalila lampica...Svakako mi nije namjera plašenje, nikako, samo sam to spomenula i evo opet naglašavam - zato jer sam svjesna da ne mogu znati kako će netko čitati i odnositi se prema onom što pišem.
    no kako je tema postavljena sa "iskustva i savjeti"....ja samo mogu posvedočit za savjete koji su tu izrečeni iz svog iskustva, znači =vjerujem sada da je dobro izbjegnut ili odgodit prokidanje vodenjaka...(to je kod mene povuklo vjerojatno posljedicu da sam stalno ležala, 12 h....)

    Prema onom što sam ja sve pročitala tu na forumu (članci i priče o prirodnom porodu, te kombinirana iskustva) zaključila sam (za eventualno svoj vbac) da bi bilo najbolje da je porod ne-interventan i što je moguće manje neometan... na tragu tog razmišljanja dođe se i do zaključka da treba razmisliti i o mjestu poroda i ev osobe koja te prati i "brine" o stvarima o kojima ti trebaš ev brinuti prije ali ne i za vrijeme poroda koji odrađuješ tj. doživljavaš

  2. #52
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    evo mene s pregleda.beba se okrenula,,,i kad sam već mislila da imam šanse za vbac,dr se šokirala veličinom bebe.s 33 tjedna moj muškarčić je procjenjen na 3000 g.bit će izgleda veći od brace koji se 15 dana prije termina rodio s 4300 g.
    rekla mi je da mi ni jedan doktor neće pokušati vbac s tolikom bebom.
    tako da sam poravnila,,,opet carski, nadam se da će proći dobro.želim samo da ne idem na hladno ako se uspijem izboriti...

  3. #53
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Mislim da nisi pogriješila. Na tvom mjestu odlučila bi isto.
    Sretno!!

  4. #54
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Drndalice, drago mi je da sam te nasmijala
    Nego, sad ozbiljno, bez obzira gdje živiš vjerujem da imaš dobre šanse pronaći doulu (ako to želiš naravno). Imaš ovdje na forumu topic doule i možeš se tamo raspitati. Ako ne nađeš neku koja ti je blizu (npr. u Rijeci) postoje velike šanse da bi ti htjela doći neka doula iz Zagreba. Ovisno o tome kada ti je termin, ja bih također potencijalno mogla doći u Rijeku (no o tome, ako si zainteresirana na pp).

  5. #55
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    paid, znaš i sama koliko često se doktori zabune na uzv i kako se stvari još mogu promijeniti u sljedeća dva mjeseca. mene su od pregleda do pregleda "uveseljavali" s time: beba vam je premala (pa ja premrem od straha), beba vam je ogromna (pa ja opet premrem od straha), pa opet premala, pa pred porod odluka doktora u rodilištu "beba je puno prevelika, moramo na hladni carski da se niti ne krene spuštati u porođajni kanal jer ga nećemo moći izvući vani." i tako su ga izvukli van u 38. tjednu i kada se rodio imao je 3300, a ne pet i pol ili koliko su već govorili.
    želim samo reći da pustiš stvari da idu svojim tokom, a možda se na kraju i zvijezde tako poslože da ćete izbjeći carski. sretno vam oboma!

  6. #56
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    ne mogu sad naći što je epiduralnom i dripom ako se ide na VBAC ?

  7. #57
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj Leni prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu sad naći što je epiduralnom i dripom ako se ide na VBAC ?
    koliko znam nisu isključeni, drip daju (bez obzira), epidralnu isto ali možda opreznije jer ometaju trudove (sve ovisi o tome što je bio razlog prethodnog carskog)

    BTW, rodila sam prije 7 dana, nažalost CBAC. Otvorila se spontano i naglo, od 1 do punih 10 cm u roku svega 3h, ali beba se nije spustila ni malo. Dobila sam drip (!!), ne i epiduralnu (jer sam bila već potpuno otvorena kad sam stigla u rađaonu) i tako pokušavala i mučila se još slijedeća 4h, nakon čega nije bilo pomaka i izveden je CR (na moje olakšanje priznajem). Nekog konkretnog medicinskog razloga zašto se beba ne spušta nije bilo. Ja mislim da je to zbog 1. naglog otvaranja (nije bilo vremena za 'smireno' spuštanje), 2. isključivo ležećeg položaja (na boku) u rađaoni - meni je to kao da rađaš uzbrdo. Navodno sam dobro prošla, naletila na doktore koji imaju srca i ne muče predugo. Cura koja je ležala sa mnom na intenzivnoj imala je isto CBAC, ali nakon 14h teških trudova i dripa. Njena smjena bila je grozna. Znači, sve ovisi o doktoru.

  8. #58
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Drndalica, glavno da ste živi i zdravi, da je to iza tebe..koliko te bilo strah....
    To ti je kod mene bio razlog prvog CR, nespuštanje bebe, samo ne zbog brzog otvaranje već....
    Uglavnom čestitam!

  9. #59
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Ma to i ja kažem!.
    Ovaj put beba je 10/10, suprug je bio na porodu (svisnula bi da ga nije bilo), operacija pod spinalnom tako nisam propustila vidjeti svoju mirisnu štrucu kako dolazi na svijet

  10. #60
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nekog konkretnog medicinskog razloga zašto se beba ne spušta nije bilo. Ja mislim da je to zbog 1. naglog otvaranja (nije bilo vremena za 'smireno' spuštanje), 2. isključivo ležećeg položaja (na boku) u rađaoni - meni je to kao da rađaš uzbrdo.
    Uff, da, nema goreg za spuštanje bebe od ležanja i stvarno si u pravu kad kažeš da je to kao da rađaš uzbrdo. Nedavno sam čitala u nekoj knjizi da je jedina gora poza za rađanje od ležećeg da ženu objesiš naopačke za noge
    Drndalice, silno mi je drago da ste ti i beba dobro i sretni

  11. #61
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    drndalice, baš sam se pitala što je na kraju bilo...
    ja se isto spremam za VBAC... i ne mogu reći da me nije frka...sada isto, kao ni prvi put, nemam nikakvih indikacija za carski.. zadnji je bio hitan carski.... i stali smo na 5 otvorenih prstiju zbog ugroženosti bebe...
    nažalost, moram priznati da sam razočarana pristupom u stilu šta bi vi sada, nema veze što ste imali prvi carski... to nije nikakva indikacija..
    o rizicima novog carskog sam dobila popriličnu lekciju(kao da ih sama ne znam), a da se rizik VBAC-a spomenuo u jednoj rečenici-ruptura maternice u postotku 0,5%...
    najviše bih voljela da je prvi bio vaginalni, ali eto, ne mogu to nikako promjeniti...
    jel ti itko mjerio rez ??

    hvala na infu za drip, ne znam što sam drugo očekivala.....

    drago mi je da je sve na kraju dobro prošlo....

  12. #62
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    drndalice baš sam se sjetila tebe prije par dana. Čestitam ti na bebici!

    Drago mi je da je sve prošlo ok i da te nisu previše mučili.
    Znači ipak daju drip...uhhh....
    Kako ti prolazi oporavak nakon drugog carskog?

  13. #63
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Leni, evo i ja sam kao i drndalica imala CBAC.
    Nitko mi nije mjerio rez prije poroda, mjerili su mi ga poslije, kad sam završila u bolnici zbog mastitisa.
    Stalno su mi govorili da me neće inducirati, no vidjela sam da i to ovisi o doktorima.
    Meni je drago što se u trenutku odluke našao doktor koji je protiv indukcije, dok mi je jedna doktorica htjela staviti gel.
    Pa ga ti sad znaj...

    Tebi želim lijepi porod bio on VBAC ili CBAC

  14. #64
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    hvala

    i sama si želim isto... zapravo imam veću paniku sada nego na prvom porodu...
    i jedva čekam da završi i da upoznam svoju curicu...


    neću čekati trudove da kažem više nikada
    sad već to mogu reći..

  15. #65
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj Leni prvotno napisa Vidi poruku
    drndalice,
    jel ti itko mjerio rez ??
    mislim da nije

  16. #66
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj bfamily prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ipak daju drip...uhhh....
    Kako ti prolazi oporavak nakon drugog carskog?
    Drip daju bez prethodnog upozorenja. Sama sam primjetila promjenu. Pitala supruga što se to dešava. riknut ću!! Kakva je to injekcija u boci infuzije? On pogleda traku ctg-a gdje piše kad je dodan drip. Prvo 5 kapi pa onda 10, kao to je malo, imate vlastite trudove, ovo je samo da vam malo 'pomogne'....

    Oporavak od carskog mi je ok, mislim da je lakši (nije bila totalna anestezija), a i spremnija sam. Jedino me muči gadna anemija, ali to je od ranije i nema s tim veze.

  17. #67
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ne znam kako je u drugim bolnicama, ja sam imala VBAC na SD. Od samog početka dr je znao moju želju za VBAC-om, što je i podupirao ali samo pod idelnim uvjetima (vlastiti trudovi, spontano otvaranje, drip ni u kom slučaju). Kad sam došla u rađaonu sa vlastitim trudovima i stala na 6 cm otvorenosti, 2 doktora su mi isto tako rekla da jedinu intervenciju koju mogu izvesti jest bušenje vodenjaka, i onda ako ide ide, ako ne idemo na SC. Drip nitko nije niti spomenuo (to su znači 3 doktora sa istim razmišljanjima). E sad, da li sam ja naletila na takvu ekipu ili je to njihova praksa, ne znam.

  18. #68
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    emira, baš ohrabrujuće moram priznati...

  19. #69
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Željela bih napomenuti da ni bušenje vodenjaka nisu forsirali. Došla sam u predrađaonu oko 15 h, 6 cm otvorena i sa pravilnim trudovima na 3 min koje uopće nisam osjetila. Pregledali su me ponovno tek u 23 h i kako se od tada nalaz nije promjenio, predloženo mi je čekanje, bušenje vodenjaka ili carski. Pristala sam jer sam bila već poprilično umorna od iščekivanja da se nešto počne događati, a ništa... Potpuno sam se otvorila 1 h nakon amniotomije, rodila nakon ukupno 1.5 h.

  20. #70
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    kod mene je na kraju uspio VBAC.. eto, još uvijek nekako ne vjerujem da sam to ja mogla... ali razlika stvarno postoji..
    užasno sam se bojala vaginalnog poroda, ali bio je potpuno prirodan tijek, bez intervencije.. vodenjak je sam pukao, otvorila sam se kroz nekoliko sati...bez dripa i epiduralne...
    moram priznati da su jako pazili(barem koliko sam ja u onoj boli i ošamućenosti mogla primjetiti) zbog prvog carskog...
    imam jedan šav, a to mogu zahvaliti samo tim neprirodnim stolovima za rađanje... imala sam odličnu superdobru primalju i zaista trudila da mi pomogne....

    drago mi je da je bio VBAC, makar sam danima bila u panici kako ću i da sam mogla odmah bi potpisala carski... ali drago mi je da nisam... naravno još draže da je sve bilo ok...

    rez su gledali nakon poroda...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Postovi
    41

    Početno

    leni, u kojoj si bolnici rodila?

  22. #72
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj tinaM prvotno napisa Vidi poruku
    leni, u kojoj si bolnici rodila?
    sad tek vidim,samo mi je godina dana trebala

    na sv. duhu

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    27

    Početno VBAC u Vinogradskoj

    Ima li tko iskustva s VBAC-om u Vinogradskoj? Kakav je stav njihovih liječnika i primalja?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    9

    Početno

    I mene zanima ima tko iskustva s VBAC-om u Vinogradskoj ili SV Duh a jos bolje ako je bio manji razmak (kod mene ce biti 19mj)??

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Ima li mozda netko info novije gdje su doktori skloniji / iskusniji za vbac?? Ne znam dal ici u vinogradsku ili sv duh, a moram se naruciti za pregled. Ako imate ikakva iskustva,ili preporuku kojem doktoru da se narucim u TA bila bi jakooo zahvalna...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •