Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 95

Tema: popis lijekova koji više nisu besplatni

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno popis lijekova koji više nisu besplatni

    http://www.vecernji.hr/hrvatska/sok-...inzulin-921284, zanima me gdi se mogu naćpopis lijekova koji jesu ili nisu besplatni?

  2. #2
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    http://www.hzzo-net.hr/trazilica_lijekovi.htm

    i onda skroz dolje ako se placa pise ti Doplata u kn s 5% PDV-a za orig pakiranje

  3. #3
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ki ki
    Jelena.O vjerojatno nije milslilana taj link koji si ti dala, već na odluku ministarstva i hzzo-a po kojoj je od ovog mjeseca oko 160 lijekova za koje se dosad nije nadoplaćivalo, prešlo na listu lijekova za koje je potrebna nadoplata.

    ako netko ima link na tu odluku i taj popis lijekova za koje po novome trebamo nadoplaćivati, molila bih da ga ovdje zalijepi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Imaš excel tablice za Osnovnu i Dopunsku listu.

    http://www.hzzo.hr/zdravstveni-sustav-rh/trazilica-za-lijekove-s-vazecih-lista


    To je to, klikni na link "Dopunska lista lijekova - primjena od 03. veljače 2014."

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mislim da je to ovo:http://www.hzzo.hr/en/zdravstveni-su...-vazecih-lista

    Klikneš na :Osnovna lista lijekova na desnoj strani i otvori se Excell sa popisom. Doduše, lijekovi su složeni po ATK šifri i treba dobro tražiti ako ne znaš tu šifru.
    Vjeropjatno ima i lakša tražilica.

    Inače, užasno sam ljuta na birokrate u HZZO, u Ministarstvu zdravstva i u Vladi koji nisu uopće razmišljali kada su mijenjali listu. Njima je to administrativna promjena, a nekome život.

    Trebao bi se uvesti test inteligencije i empatije prije zapošljavanja na ovakvim mjestima.

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mene zanima da li je moguće da lijek za dijete koji je na dopunskoj listi i nema paralele ipak HZZO odobri bez plaćanja?

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne. Kako sada stoje stvari, ne može. Grozno. I glupo. Da li će nekome tamo stići prosvijetljenje da shvate da život nije papir sa popisom?

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    tanči a kaj mala treba? kak je mala?

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Epilepsija.
    Jučer je opet puštena iz bolnice.
    Sorry, morala sam editirat jer i ona čita forum pa neću o detaljima
    Posljednje uređivanje od Tanči : 15.02.2014. at 18:37

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima da li je moguće da lijek za dijete koji je na dopunskoj listi i nema paralele ipak HZZO odobri bez plaćanja?

    Ne. S tim da su to uglavnom noviji lijekovi za koje je ovaj režim zapravo dobar (inače bi sve išlo na teret pacijenta + PDV 25%, kako je bilo do prije koju godinu). Ne kažem da je idealno, ali može biti i gore. Kad dođu na tržište paralele, onda će i režim izdavanja biti povoljniji za pacijente.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    I moram se referirati na prvi post - ništa nije besplatno.

  12. #12
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Epilepsija.
    Jučer je opet puštena iz bolnice.
    Sorry, morala sam editirat jer i ona čita forum pa neću o detaljima
    a koji lijek je dobila?
    ja pijem lamictal, koji je kao bolji i skuplji i do sada nisam ništa plaćala.

  13. #13
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Keppra.
    Nema paralele i doplaćuje se.
    Po informacijama koje sam dobila oko 1000-1500kn mjesečno za njenu dozu će koštati doplata.
    To joj je drugi lijek uz Arvind koji pije od prije.
    Sad još imamo za par dana što smo dobili u bolnici, ali bolnica nam ne može dati iz svoje ljekarne onoliko koliko treba jer onda to njih financijski opterećuje.
    Ma jedva su nam i odobrili ovaj lijek u HZZO-u.
    Bolje da ne pišem koje manevre sam izvodila da mi dijete dobije najnoviji lijek s najmanje nuspojava.
    Hvala dragoj prijateljici doktorici koja je najviše pomogla u tome i koja čita ovaj forum

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Koliku dozu ima?

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Keppra.
    Nema paralele i doplaćuje se.
    Po informacijama koje sam dobila oko 1000-1500kn mjesečno za njenu dozu će koštati doplata.
    To joj je drugi lijek uz Arvind koji pije od prije.
    Sad još imamo za par dana što smo dobili u bolnici, ali bolnica nam ne može dati iz svoje ljekarne onoliko koliko treba jer onda to njih financijski opterećuje.
    Ma jedva su nam i odobrili ovaj lijek u HZZO-u.
    Bolje da ne pišem koje manevre sam izvodila da mi dijete dobije najnoviji lijek s najmanje nuspojava.
    Hvala dragoj prijateljici doktorici koja je najviše pomogla u tome i koja čita ovaj forum
    A jeste razmišljali o kupnji u Mađarskoj, Sloveniji ili BiH? Dosta lijekova je vani jeftinije.

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Koliku dozu ima?
    Sad je na 500 dvaput dnevno, sutra dižemo večernju dozu za još 250 mg i tako pomalo naizmjenice dižemo jutarnju pa većernju dozu do 1500 mg.
    Onda kontrola 10.03. i eventualno daljnje dizanje doze što ovisi o nalazu cypova koji tek trebaju doći (to je naliza metaboliziranja lijeka u tijelu)

  17. #17
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cathy, jesam, razmišljala sam i o tome, ali ovaj lijek se doplaćuje, a kolika je njegova puna cijena- ne znam.
    Dakle, dio ipak ide na socijalno, a dio se plaća, a u Sloveniji ili Bosni bi morali platiti puni iznos, a čisto sumnjam da bi to onda ispalo jeftinije.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ako bi pila 2x1500 mg, onda vam treba mjesečno 1 kutija od 1000 mg i jedna od 500 mg (po 60 tbl.). Doplata za obje zajedno je oko 460 kn. Ne znam da li Croatia još ima u ponudi police dopunskog osiguranja koje pokrivaju i doplate za B listu (do određene cifre godišnje), to bi vam se više isplatilo od dopunskog osiguranja HZZO-a.

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sad gledam na ovim tražilicama koje ste linkale i ako sam dobro pohvatala ispada da je doplata za jednu kutijicu od 1000 mg oko 300kn?!?
    To onda i nije tako jako strašno, ali opet; zašto?
    Zašto ako sva djeca do 18 g u RH imaju zakonsko pravo na zdravstvenu zaštitu i lijekove?
    Ne kužim.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Puna cijena obje kutije je otprilike 1000-1100 kn, tako da ako i jest jeftinije, sigurno je više od doplate (a nisu svi lijekovi vani puno jeftiniji, ima drastično jeftinijih, ali ima i obrnutih primjera).

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    martinaP, kako misliš: dopunsko?
    Pa ona je dijete. Ima 13,5 godina i ne treba joj dopunsko.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Joj, sori, to sam smetnula s uma. Ništa onda od te varijante.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Još prije 7-8 godina (čini mi se od 2005.) djeca su izgubila pravo na neplaćanje doplate (od kada i dopunsko ne pokriva doplatu), kao mjera smanjivanja troškova u zdravstvu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Plaćate li djeci koja su pod kroničnom terapijom (lijekovima s B liste) dopunsko? Može li se uopće za djecu plaćati?
    Nama je sada trošak lijekova mjesečno oko 70kn.

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za djecu ne postoji dopunsko osiguranje.
    I da, plaćamo i lijekove i neke pretrage iako je za djecu kakti sve besplatno.

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A da...
    Slicno kao i za trudnice
    Em sam trudna (a za trudnice je sve kao besplatno), em imam dopunsko pa svejedno moram doplatiti za neke lijekove

  27. #27
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    i mi. Npr lijekove za astmu - koja je kronična bolest

  28. #28
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    grozno

  29. #29
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma...
    Država nam je koma.

  30. #30
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    za trudnice je besplatno sve što je u vezi s trudnoćom
    tako bi zapravo trebalo biti
    ako trudnica dobije upalu grla, i dođe radi toga na pregled, a nema dopunsko, platiti će pregled
    lijekove s B liste svi doplaćuju
    neka dopunska osiguranja ih pokrivaju, croatia je ukinula B listu, oni su prvi s tim krenuli
    da, apsolutno je nefer da djeca plaćaju lijekove
    to ne bi smjelo biti
    pogotovo ne za lijekove za koje nema besplatne paralele, npr. flixotide
    ali što se tiče pregleda i pretraga, ja sam mislila da djeca ne plaćaju nikakvu participaciju

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    alex, trudna i s dopunskim sam placala duphastone
    koje sam pila za odrzavanje trudnoce
    i sad zadnje cini mi se spasmex, zbog kontrakcija kako ne bi doslo do prijevremenog poroda
    tako da je to "vezano uz trudnocu" samo na papiru
    za ovo sto nije vezano uz trudnocu - znam
    a imam i dopunsko
    tako da nije besplatno sve sto je vezano uz trudnocu, iz iskustva

  32. #32
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mislim, ne znam na kojoj je to listi, ali je nesto sto je bilo nuzno za odrzavanje trudnoce

  33. #33
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    na B listi su lijekova i duphastone i spasmex
    lijek koji je na B listi je na B listi za sve
    i djecu i trudnice
    kažem postoje dopunska osiguranja koja pokrivaju i B listu (mislim uniqua i ne znam tko još)

    ne kažem da je to ok, ne ubijajte glasnika, samo kažem kako stvari stoje

  34. #34
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    alex, necu, draga si mi
    al ono, kad kazu da je sve vezano uz trudnocu besplatno - lazu

    a za djecu - e, to mi je tek koma

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    "Trudnice ne plaćaju ništa vezano za trudnoću" - misli se na ono što bi se inače naplaćivalo preko dopunskog osiguranja (npr. boravak u bolnici)

    A liste lijekova su druga priča, ako je neki lijek na dopunskoj listi, za njega se plaća participacija
    Neki se lijekovi nalaze i na osnovnoj i na dopunskoj listi: za jednu dijagnozu su na osnovnoj listi, a za drugu na dopunskoj

    Neću ulaziti u opravdanost odluka o tome što je na kojoj listi, samo navodim činjenice

    Na hzzo.hr imaju liste i tražilice lijekova itd.

  36. #36
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Danka, ma jasno mi je
    ali stalno se ponavlja ta recenica, a to jednostavno nije istina
    jedno se kaze, drugo se misli...
    mislim, ja sam se za i u svojim trudnocama naplacala puno toga, tako da mi je to bila samo kap u moru, poprilicno nebitna
    ali iritantna

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ali nitko iz HZZO-a nikada nije izjavio da trudnice ne plaćaju doplatu za lijekove s dopunske liste, ta izjava uvijek je izrečena u kontekstu dopunskog osiguranja.

  38. #38
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ali nitko iz HZZO-a nikada nije izjavio da trudnice ne plaćaju doplatu za lijekove s dopunske liste, ta izjava uvijek je izrečena u kontekstu dopunskog osiguranja.
    da
    isto vrijedi i za djecu
    nema doplate za preglede i pretrage

    pa me zanima koje si pretrage Tanči doplaćivala za kći
    mislila sam da je za djecu sve besplatno (ne i lijekovi s B liste)

  39. #39
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma gle, mozemo tako do sutra
    stvar je u tome da cim netko prica o trudnicama, da prica tako
    nisam ni rekla da je hzzo tako izjavio sluzbeno
    ali je opcenita izjava koja kruzi

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne znam kako je s drugim kroničnim bolestima ali to s Flixotideom meni stvarno nije normalno. OK, mi ne trošimo puno, možemo ga i platiti, ali dijete ima kroničnu bolest i plaća lijek. A koliko samo ima djece s astmom u HR!

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Platili smo MR mozga.
    1800 kn. Za keš.
    Jer nigdje, ama baš nigdje nismo mogli dobiti na uputnicu za manje od dvije godine čekanja.
    Nisam platila hormone štitnjače jer sam pretpostavljala da su ok i da može čekati pa je stoga suprug odbijen s uputnicom na Svetom Duhu i rečeno mu je da dođu za tjedan dana.
    Tada su izvadili maloj krv i nalazi su bili za dva tjedna.
    Da je platio, sve bi bilo gotovo prvi put i isti dan. 450 kn
    Pošto nije platio, dvaput je morao hodočastit na Sveti Duh i tri tjedna smo čekali do rezultata.
    Dopunsko od Croatie od 01.03. Pokriva B listu.
    Ali nema za djecu.
    I pazite ovo;
    Stariji od 60 plaćaju 300 kn mjesečno dok mlađi i dalje 70.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam kako je s drugim kroničnim bolestima ali to s Flixotideom meni stvarno nije normalno. OK, mi ne trošimo puno, možemo ga i platiti, ali dijete ima kroničnu bolest i plaća lijek. A koliko samo ima djece s astmom u HR!
    Pričaj mi malo o tome.... moj 16-godišnjak je više od desetljeća na toj terapiji... koliko smo potrošili, bolje da ne zbrajam. A još nije punoljetan. Kad se to pomnoži sa brojem djece u Hr, boli glava... Toliko o besplatnoj zdravstvenoj zaštiti.

    Dalje, moja djeca od malih nogu nose naočale. Zdravstveno osiguranje vrati nekih 70-tak kuna od naočala koje su rijetko ispod 2500 kn (stariji - komplicirana dioptrija) ili 2000 kn (mlađi, obična kratkovidnost i astigmatizam). A nas je četvoro u obitelji s naočalama. Katastrofa... Ne žalim se radi sebe (jer mogla bih nositi odvojene naočale za čitanje i vožnju, ali sam fina guz*ca pa imam progresive s tri zone, okvire od titana i slično) ali djeca su druga priča. Pa moglo bi se bar njima pomoći da roditelji to toliko ne plaćaju jer nemaju svi te mogućnosti.

    Dalo bi se naći još primjera...

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa da, lako za trudnocu, prodje za par mjeseci...
    ali kronicari, pogotovo djeca...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pričaj mi malo o tome.... moj 16-godišnjak je više od desetljeća na toj terapiji... koliko smo potrošili, bolje da ne zbrajam. A još nije punoljetan. Kad se to pomnoži sa brojem djece u Hr, boli glava... Toliko o besplatnoj zdravstvenoj zaštiti.

    Dalje, moja djeca od malih nogu nose naočale. Zdravstveno osiguranje vrati nekih 70-tak kuna od naočala koje su rijetko ispod 2500 kn (stariji - komplicirana dioptrija) ili 2000 kn (mlađi, obična kratkovidnost i astigmatizam). A nas je četvoro u obitelji s naočalama. Katastrofa... Ne žalim se radi sebe (jer mogla bih nositi odvojene naočale za čitanje i vožnju, ali sam fina guz*ca pa imam progresive s tri zone, okvire od titana i slično) ali djeca su druga priča. Pa moglo bi se bar njima pomoći da roditelji to toliko ne plaćaju jer nemaju svi te mogućnosti.

    Dalo bi se naći još primjera...

    Trošak naočala sam potpuno zaboravila...

  45. #45
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    da naočale.

    E da, mom se vratio dermatitis - nema šanse da se naručiš dermatologu za kraće od 3 mjeseca. A doktorica opće prakse nije htjela na svoju ruku liječiti.

    Hitna dermatologija je ukinuta. kreme koštaju koliko koštaju - i ne pomažu baš nekaj. osim kortikosteroida.

    Baš sam se sjetila koliko sam potrošila novaca na njihove dermatitise kad su bili bebe

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ak ti je hitno može doći u Vrapće kod dermatologa, a za to vrijeme se narućis i u Klaićevoj.

    sumljaš li na kaj Nano?

  47. #47
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ak ti je hitno može doći u Vrapće kod dermatologa, a za to vrijeme se narućis i u Klaićevoj.

    sumljaš li na kaj Nano?
    alex mi je rekla za Vrapče. Na kraju je obavio privatno

    da, sumnjamo na previše higijene - silni gelovi, dezići, parfemi kaj mladi u pubertetu koriste u nenormalnim količinama

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    da naočale.

    E da, mom se vratio dermatitis - nema šanse da se naručiš dermatologu za kraće od 3 mjeseca. A doktorica opće prakse nije htjela na svoju ruku liječiti.

    Hitna dermatologija je ukinuta. kreme koštaju koliko koštaju - i ne pomažu baš nekaj. osim kortikosteroida.

    Baš sam se sjetila koliko sam potrošila novaca na njihove dermatitise kad su bili bebe
    Si probala ionsko srebro? Mi smo se spasili, svi četvoro...(sorry na offt) ali moram reći da to rješava blage i srednje dermatitise, za teške baš nisam uvjerena. MM je zadovoljan, a od nas četvoro njemu je bilo najgore. To nije lijek nego pomoć u situaciji kad ne znaš kaj bi. Prvo sam imala ovo http://www.biosilver.hr/index.php?c=...page=-1#item29 , a onda sam kupila ovo (dolijeva se destilirana voda unutra): https://www.mojaljekarna.hr/masna-ko...ma-srebra.html jer u ljekarni nije bilo Biosilver spreja.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    alex mi je rekla za Vrapče. Na kraju je obavio privatno

    da, sumnjamo na previše higijene - silni gelovi, dezići, parfemi kaj mladi u pubertetu koriste u nenormalnim količinama
    to da sigurno, a jel smanjio, možda mu nekaj i ne paše, recimo mojoj dost toga uopće ne paše.

  50. #50
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    alex mi je rekla za Vrapče. Na kraju je obavio privatno

    da, sumnjamo na previše higijene - silni gelovi, dezići, parfemi kaj mladi u pubertetu koriste u nenormalnim količinama
    I ja mislim da bi to mogao biti razlog.

    Moj mlađi ne može koristiti deodorane u spreju (ništa što se raspršuje), ni sve šampone. Na kraju je našao roll-on deo koji mu odgovara, ali i s tim treba imati mjere.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •