Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Traži se Dobar oftalmolog!

  1. #1
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno Traži se Dobar oftalmolog!

    Eto, naslov kaže sve, na području Varaždina, Čakovca, Zagreba,
    ma sve dolazi u obzir samo da je dobar, kvalitetan i strpljiv.

    Dosta mi je stvarno tih pregleda, od nekad kod Ghetaldusa doživljavam
    svakakve gafove, od krive procjene vida, kriva stakla...pa opet čekanje i konačno sam više od njih odustala.

    Danas sam bila kod jedne optičarke (nazivaju svoj metar sa metar pregrađen dio poliklinikom) i ženi pola ovih stakalca popadalo meni u krilo, nestrpljiva, priča sa osobljem o drugim stvarima...
    ne radi joj aparat za očni tlak (što mi je bilo najvažnije)...i sad mi je još
    rekla da dođem neki drugi dan ujutro kad mi je odmorno oko, da
    slabo vidim i da ona nije zadovoljna, a jedino zašto me je naručila je
    jer je imala gužvetinu i nimalo strpljenja...
    Ma toliko sam ljuta i jadna da imam taj peh, k o m a!

    A hvala bogu imam astigmatizam, teško da mogu bolje vidjeti od ovoga
    što vidim, treba puno strpljenja za određivanje, mijenjanje....!

    Imate li nekog dobrog i stručnog za preporučiti, bilo privatno bilo
    ne privatno , s kim ste Vi bili zadovoljni, a s kime niste?

  2. #2
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ima jedna mala optika u Dubravi gdje su moja mama, sestra i brat uzimali naočale, svima je sve u redu - Optika Kobačić.

  3. #3
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Hvala Klaudija na odgovoru

    Ima li još netko tko ima kompliciraniji vid i da mu je jako važno to strpljenje i kvaliteta oftalmologa pa nisam
    samo valjda ja komplicirana ?

  4. #4
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Draga Oka,

    U ZG u centru iznad kafića Dubrovnik, to je početak Tkalče, postoji jedna Optika Šarić, stvarno su izvrsni, i imaju dobrog oftamologa (brat, mama, sve prijateljice)...

    Ja sam osobno pohodila na SD kod Dr. Dorn (bivša Konjarek..) od svoje 4te godine (kada je još radila u Virovitici), iako je ona bila i ostala dječji oftamolog, nastavila sam ići kod nje i nakon 18te.. sve do sada dok nisam laserski operirala vid sa 26 god.

    Naime od malena sam imala varirajuću dioptriju od -9 do sada prije operacije -7.5... a cilindre i tanke rožnice da ne spominjem...

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Ima jedna mala optika u Dubravi gdje su moja mama, sestra i brat uzimali naočale, svima je sve u redu - Optika Kobačić.
    ja sam bila tam šegert pred 20 godina, ali tebi treba ipak doktor, Dorešić sveti duh, ali se pregled čeka cca 2-4 mjeseca

  6. #6
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    mi bili kod dr Nade Deban, Magazinska 25, Zg sa curkom. Kod nje mi ide i tata (znaci radi i sa odraslima). Jako strpljiva doktorica - sat vremena je trajalo dok je odredila sto kod curke ne stima (samo jedno oko slabovidno + cilindri). Preporucujem. Radila je prije na sv. Duhu. Naruce te odmah sljedeci tjedan.

  7. #7
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Klaudija na odgovoru

    Ima li još netko tko ima kompliciraniji vid i da mu je jako važno to strpljenje i kvaliteta oftalmologa pa nisam
    samo valjda ja komplicirana ?
    Hej draga i ja imam isti problem i prošli put mi je jadna oftamologica na desnom oku odredila krivi kut ili što, ali ne mogu nosit naočale jer ne valjaju ....
    Meni je dr. Vinceković u Gethaldusu bio dobar kad sam prije išla k njemu...ne znam da li još uvijek tamo radi.

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Hej draga i ja imam isti problem i prošli put mi je jadna oftamologica na desnom oku odredila krivi kut ili što, ali ne mogu nosit naočale jer ne valjaju ....
    Meni je dr. Vinceković u Gethaldusu bio dobar kad sam prije išla k njemu...ne znam da li još uvijek tamo radi.
    Krivi kut , ma divno, možda je to ova ista kod koje sam ja bila.
    Nisam bila kod Vincekovića, skoro, ali na kraju sam po preporuci odlučila za ovu drugu optiku.
    Razmišljam i o njemu, ali opet kod tog Ghetaldusa gdje su mi zadnje dvoje naočale zeznuli. A neda mi se opet prolaziti
    kroz takve stvari, nekak su mi sada živćeki tanji....

  9. #9
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Krivi kut , ma divno, možda je to ova ista kod koje sam ja bila.
    Nisam bila kod Vincekovića, skoro, ali na kraju sam po preporuci odlučila za ovu drugu optiku.
    Razmišljam i o njemu, ali opet kod tog Ghetaldusa gdje su mi zadnje dvoje naočale zeznuli. A neda mi se opet prolaziti
    kroz takve stvari, nekak su mi sada živćeki tanji....
    Da...kužim te skroz...ja mislim da ću možda kod proljetnog pospremanja tavana radije pokušati pronaći papir sa dioptrijom koju sam imala prije - naočale koje sam izgubila, nemam pojma gdje ni kada jer sam ih nosila samo na poslu pred kompom ili doma pred tv-om.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Imaš optika Stepinac, na tri lokacije u Zagrebu.
    Kod njih ti dolaze doktori i pregled se ne zasniva samo na čitanju na tabli,što je meni jako bitno.
    Strpljivi i otvoreni za sva moguća pitanja.
    Toplo preporučam.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam prezadovoljna na Rebru, dr. Pokupec, ali to je kabinet za kontaktne leće.

  12. #12
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Znači ako želim naoćale to ne dolazi u obzir, a mene zanimaju i leće i naočale.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Na Rebru ti kod dr. Pokupca određuju leće i naočale.
    Meni u Stepincu odredili leće i naočale.
    I mogu se pohvaliti da sam u svojim 40 tim god prvi puta dobila leće i da sam prezadovoljna.
    Oka, ako te zanima dr. u optici Stepinac, javim ti na pp

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ako želim naoćale to ne dolazi u obzir, a mene zanimaju i leće i naočale.
    Onda možeš k njemu. Mislim da ne možeš ako želiš samo naočale.

  15. #15
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Da, da, odluku ću donjeti u ponedjeljak dok dođe vrijeme za naručiti se,
    a do onda prikupljam iskustva. Zato Dol slobodno šalji pp

    Nekad davno sam nosila polutvrde leće i sad bih ponovno, ali mekane i vidim
    da ih ima različitih dnevnih, tjednih...tako da se veslim izabrati nešto od toga.

    Samo da odem nekome dovoljno pofesionalnome i strpljivome za sve moje probleme (cilindri, prizme, elipse )
    i da me pametno savjetuje....

  16. #16
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A u čemu se razlikuje taj pregled koji se radi u kabinetu za leće od nekog pregleda za naočale?
    Zbog čega je točno to razdvojeno?

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    A u čemu se razlikuje taj pregled koji se radi u kabinetu za leće od nekog pregleda za naočale?
    Zbog čega je točno to razdvojeno?
    za leće je pretežno kompjuterski i ovisi o svim zakrivljenjima rožnice, što je važno kod polutvrdih, a kod mekanih nije bitno.

    Za naočale se radi skijaskopija i kompjutersko pregled, a uz to ti provjeri još i mehanički s onim naočalama kaj ti stavi na nos

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Oka, imaš pp

  19. #19
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Primila pp, hvala, razmislit ću svakako.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    197

    Početno

    Ja sam ti bila kod tri dr., pregledi bili ofrlje napravljeni, ma užas jedan.
    Ajde mi javi kad obaviš pregled, ma gdje god da se odlučiš.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    2

    Početno ljudi dragi-oftalmolog nije optičar

    morate se naučiti prvo razlikovati ta dva pojma . optičar koji "radi" u optici završi strukovnu školu za zanimanje optičar. danas ima i viša škola u velikoj gorici za optičare njihova je zadaća izrada leća (znači stakalaca za okvire, kontaktnih leća..) i postavljanje tih leća u odgovarajući okvir. optičar nije kompetentan određivanju vidne oštrine tj. dioptrije čime bi se korigirale refraktivne greške. oftalmolog je osoba koja je završila medicinski fakultet i specijalizirala 4 godine nakon toga oftalmologiju, te je taj specijalist oftalmologije jedina stručna osoba koja smije, može i zna ordinirati dioptriju. medicinske sestre, također, koje rade na oftalmologiji su educirane i to su sposobne i znaju ali niti one ne smiju ordinirati dioptriju. a one djevojke, i dječačići koji se smješkaju i dragi ste im do povraćanja u vašim očima vide samo kunice kako se vrte, jer većina njih radi na proviziju a isto tako većina nema pojma koje vrste leća imaju za prodat akamoli što je dioptrija itd.. njihova je zadaća-prodati-pošto poto..
    jedino s nalazom i žigom oftalmologa odlazite u optiku i zamolite ljubazno osoblje da vam proda neki slatki okvir i stakla koja imaju antirefleksni sloj (ostalo što vam pričaju-nije bitno), da vam uzmu dobar razmak zjenica i to je to.
    i kontaktne leće zaista imaju specifičan pregled. to se zove fitanje kontaktnih leća i to je mukotrpan posao kojeg najbolje zna raditi liječnik specijalist oftalmolog, tj. kontaktolog.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    2

    Početno ljudi dragi-oftalmolog nije optičar

    morate se naučiti prvo razlikovati ta dva pojma . optičar koji "radi" u optici završi strukovnu školu za zanimanje optičar. danas ima i viša škola u velikoj gorici za optičare njihova je zadaća izrada leća (znači stakalaca za okvire, kontaktnih leća..) i postavljanje tih leća u odgovarajući okvir. optičar nije kompetentan određivanju vidne oštrine tj. dioptrije čime bi se korigirale refraktivne greške. oftalmolog je osoba koja je završila medicinski fakultet i specijalizirala 4 godine nakon toga oftalmologiju, te je taj specijalist oftalmologije jedina stručna osoba koja smije, može i zna ordinirati dioptriju. medicinske sestre, također, koje rade na oftalmologiji su educirane i to su sposobne i znaju ali niti one ne smiju ordinirati dioptriju. a one djevojke, i dječačići koji se smješkaju i dragi ste im do povraćanja u vašim očima vide samo kunice kako se vrte, jer većina njih radi na proviziju a isto tako većina nema pojma koje vrste leća imaju za prodat akamoli što je dioptrija itd.. njihova je zadaća-prodati-pošto poto..
    jedino s nalazom i žigom oftalmologa odlazite u optiku i zamolite ljubazno osoblje da vam proda neki slatki okvir i stakla koja imaju antirefleksni sloj (ostalo što vam pričaju-nije bitno), da vam uzmu dobar razmak zjenica i to je to.
    i kontaktne leće zaista imaju specifičan pregled. to se zove fitanje kontaktnih leća i to je mukotrpan posao kojeg najbolje zna raditi liječnik specijalist oftalmolog, tj. kontaktolog.

  23. #23
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Moram pisati,
    ja sam u međuvremenu obavila svoje u Zg pa sam krenula sad i sa djetetom,
    u Varaždinu je poliklinika Fokus, odlična opremljenost, nema onih naočala i ručnog mijenjanja stakalca
    što je posebno važno kod djece za bolje utvrđivanje, svi su ljubazni i stvarno imaju moje preporuke. (zasad )
    Inače sad (valjda i inače) je besplatan pregled za predškolce.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    90

    Početno

    U optici Pavica u Martićevoj (uguglaj) preglede obavlja oftalmolog s Rebra (u mirovini) - nemam pri ruci nalaz, ali nazovi pa će ti reći kako se zove, a ja mogu doma pogledati - bili smo kod njega prije 4 godine kad je još radio na Rebru... za svaku preporuku, vrhunski znalac.

  25. #25
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj majeczka prvotno napisa Vidi poruku
    U optici Pavica u Martićevoj (uguglaj) preglede obavlja oftalmolog s Rebra (u mirovini) - nemam pri ruci nalaz, ali nazovi pa će ti reći kako se zove, a ja mogu doma pogledati - bili smo kod njega prije 4 godine kad je još radio na Rebru... za svaku preporuku, vrhunski znalac.
    Prof Vlahović...odličan

  26. #26
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Prof Vlahović...odličan
    X

    i mi smo s malom išli k njemu, predivan je.

  27. #27
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Dr Dorešić na SD zakon i gotovo.

  28. #28
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    by the way Vlahović šestero djece ima
    Posljednje uređivanje od kate : 28.09.2012. at 12:49

  29. #29
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Postoje li oftamolozi u domovima zdravlja? Konkretno, najbliži nam je DZ Kruge u Zg, i mm bi trebao ići prvi put na pregled (staračka dioptrija ). Budući da pretpostavljam da bi ako ide u neku optiku trebao kod njih i uzeti naočale, radije bi išao kod oftamologa preko socijalnog, a zbog posla i malo vremena ne stigne baš do bolnice.

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje li oftamolozi u domovima zdravlja? Konkretno, najbliži nam je DZ Kruge u Zg, i mm bi trebao ići prvi put na pregled (staračka dioptrija ). Budući da pretpostavljam da bi ako ide u neku optiku trebao kod njih i uzeti naočale, radije bi išao kod oftamologa preko socijalnog, a zbog posla i malo vremena ne stigne baš do bolnice.
    Kod nas je to postojalo, ali nema već nekoliko godina. Pitanje je koliko ti se to uopće isplati (čekanje i sve ostalo), ali pričekaj - možda drugi ljudi imaju bolja iskustva. Po mom skromnom mišljenju, davno sam odustala od uputnica za oftalmologa - hzzo ti vrati cca 70 kn od ukupne cifre naočala, načekaš se i sve s tim, a kad ideš privatno preko optike, ne naplate ti pregled. Čak sam mlađeg sina odvela tako direktno u optiku i odlično su mu riješili naočale. Uputnica mi se tu čini potpuno nebitnom - najbitnije je da je liječnik koji određuje dioptriju strpljiv i sposoban. To se ne radi na brzinu.

    Što se tiče povrata novca od hzzo za naočale - meni je to taman 1% cijene mojih papreno skupih progresivnih naočala s tri zone, ali koje su tak dobre da ih skidam samo dok spavam i dok se umivam.

    Nisu svake staračke tak skupe, ali ja imam i inače kompliciranu dioptriju - cilindrična stakla, različito lijevo i desno itd. Mm i stariji sin isto, a mlađi je "samo" kratkovidan. Imam jednu karticu samo za otplaćivanje naočala, ali bome mi vrijede svake lipe. Ako su u pitanju obične naočale za čitanje, sa par sto kuna može se to riješiti. Nekada je Ghetaldus imao "socijalne" jeftine okvire, a sad mislim da imaju samo povremene akcije. Ne pratim to jer budući da su mi naočale jako JAKO bitne, uopće mi ne pada na pamet štediti na tome.

  31. #31
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Ma ja imam dovoljno dioptrije za cijelu obitelj, mm si je čak mislio uzeti za čitanje samo u dm-u naočale, ali bi mu prvo trebao netko odrediti dioptriju. Financijski tako stojimo, da bi nam savršeno bilo da su naočale (s okvirima) cca 100 kn, a to sumnjam da ćemo dobiti u ikojoj optici ili ima tko za preporučiti neku ful jeftinu???

  32. #32
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

  33. #33
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ima li tko preporuku za split?

  34. #34
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Dr. Senad Ramić na Sv. Duhu...
    Perfektan, mlad, strpljiv, pedantan, pristojan, stručan, voljan razjasniti...ma sve pohvale.
    Nakon što je moja dugogodišnja dr. Neda Stiglmayer otišla u mirovinu s rebra, zamijenila ju je jedna druga dr. skojom sam bila nezadovoljna i došla sam do dr. Ramića i stvarno preporučam svima

  35. #35
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Nakon pregleda u jednoj optici preporucen mi je oftalmolog. Koliko se dugo ceka u bolnicama za pregled ili bolje da odem privatno?

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    a nisu ti predložili da dođeš kod njihovog doktora ili probaj u domu zdravlja črnomerec, tam se pretežno ne čeka ili trebaš kontrolirati neku kompliciranu dijagnozu. u bolnicama se čeka dosta, trenutno na dječjem na svetom duhu su termini za 8 mj. 2017, kak je s odraslima ne znam.

    mojoj maloj sad počeo slabiti vid, na zadnjoj kontroli je bila ok, naručeni smo još pred 3 mjeseca za 5 mjesec na pregled, ima u tvojoj preporučenoj optici pregled u utorak, cura mi rekla da će je gledat doktor,pa se nadam da će on tražiti da dođemo do njega. javim se u utorak/srijedu.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    išla provjeravati http://www.hzzo-net.hr/cgi-bin/e_lista.cgi stisni oftalmolog pregled Hzzo
    oftalmolog prvi pregled po ovome ispada da je u Merkuru slobodno za Novu godinu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.12.2016. at 19:09

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ajde da pitam možda netko zna.

    imam uputnicu s kojom sam se prije 3 mjeseca naručila na svetom duhu, je li u slučaju da će mala morati hitnije ipak na pregled , a zvjezde nam se poslože da to i odmah upiknemo, smijem li s tom uputnicom ići na pregled ili u tom slučaju moram uzeti novu?

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Možeš s tom uputnicom otići i na drugi pregled, osim ako nije izričito na njoj napisano nešto što možeš obaviti samo u određenoj bolnici.

    MM je za svoju mamu slao jednu te istu uputnicu na tri mjesta. Kad je dobio termin u jednoj bolnici, u druge dvije je otkazao.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ipak će morati mala do bolnice, sutra ću pitat doktoricu za novu uputnicu

  41. #41
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ja dogovorila kompletan pregled u klinici Svjetlost.

  42. #42
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Ja sam očito neki fenomen jer moram opet doći na pregled sada uskoro nakon mjesec dana....ali vratila sam se na bespl pregled u preporučenu optiku Longvision kod doktora s Rebra pa me poslao da dođem u bolnicu na pregled i dao mi dioptriju i morat' ću nositi naočale. Što je to maddox, neki pregled za strabizam ili?

    U Svjetlosti se nisu poklapali rezultati aparature s kojima su me testirali s rezultatima mog oka (gledanja slova i brojeva preko leća).... mislim da neću onda na dodatni već na Rebro.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Maddox je test. Ne znam detalje. Da, u pravu si, na taj način se mjeri koliko oko "bježi".

    Ako ne budeš zadovoljna kod privatnika, idi na Rebro u Centar za strabizam. Tamo ima i odraslih pacijenata.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.01.2017. at 14:44

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mašnice, evo malo tuđe pameti (nisam na brzinu našla na hrvatskom, ali da, mom sinu na pregledu koriste tu "kuhaču"): https://en.wikipedia.org/wiki/Maddox_rod

  45. #45
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Super hvala! Na desno oko imam +1 i mutno vidim na njega, a lijevo +0.5...uopće se ne kužim u to sve, dioptrije i testiranja i sl...pa istražujem.

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Super hvala! Na desno oko imam +1 i mutno vidim na njega, a lijevo +0.5...uopće se ne kužim u to sve, dioptrije i testiranja i sl...pa istražujem.
    Može biti strabizam, ali može biti i astigmatizam (kao kod mene i mog muža i mlađeg sina, stariji ima ambliopiju i strabizam). Mi godinama živimo s tim, ali ja isto nikada nisam naučila sve te cake - previše mi je to i prekomplicirano. Ono što znam je da se isplati tražiti dobrog liječnika i strpljivo birati dobre naočale. Sretno!

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Masnice dobar ti je taj doktor napose u bolničkim uvjetima, svakak traži širenje zjenica, radi bolje preglednosti a možda je to i sam ti napisala na onoj njegovoj cedulji
    Koliko se razlikuje čitanje s table od kompjuterskom očitanja, nadam se da znaš da to ne treba biti isto neke male razlike su pozeljne

  48. #48
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Širenje zjenica su mi radili u klinici Svjetlost, sve je ok.

    Ne znam samo koji dan mi je najbolje otići, negdje sam načula da ponedjeljkom i petkom ima operacije, pa ću ta dva dana izbjegavati...

    Uopće se ne razumijem u ove stvari ali kada bih uspoređivala ovo dvoje kod kojih sam do sada bila, definitivno je precizniji i bolji dr s Rebra,

  49. #49
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Između ostalih, 2016. bila sam osobno i s klincima u poliklinici Svjetlost da eto....malo promijenimo i čujemo više mišljenja jer ipak ja i mala imamo kompliciranu dioptriju.

    Da ne blatim previše...reći ću samo ...pobjegla glavom bez obzira i vratila se na staro.
    Cijeli život nosim naočale i prošla od malena mnoge stručnjake, ali za ove ne mogu reći ništa pozitivno.

    Slično negativno iskustvo čula sam i od jedne poznanice.
    Eto...ako se netko dvoumi iz nekog razloga...

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Širenje zjenica su mi radili u klinici Svjetlost, sve je ok.

    Ne znam samo koji dan mi je najbolje otići, negdje sam načula da ponedjeljkom i petkom ima operacije, pa ću ta dva dana izbjegavati...

    Uopće se ne razumijem u ove stvari ali kada bih uspoređivala ovo dvoje kod kojih sam do sada bila, definitivno je precizniji i bolji dr s Rebra,
    ja sam bila u srijedu, ali sam ga pitala kad bi mu više pasalo


    oka dobrodošla natrag
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.01.2017. at 21:32

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •