Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 76 od 76

Tema: ortoped

  1. #51
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Znači nije tranzitorni sinovitis kuka.
    Jeste li radili i UZV koljena ili članka noge?

    Izvadi KRV: KKS+SE+CRP i naruči se odmah kod Harjačeka u klaićevu, ionako se čeka mjesec dana...

  2. #52
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Ovdje možeš downoladirati članak o "šepanju kod djece", ne znam jesi to već našla

    http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...ak_jezik=35001

  3. #53
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Hvala ti na info.
    Dr. nam je samo radio uzv kukova .Ovaj članak nisam našla ,hvala još jednom.

    Sad ačekam da ped. počne raditi pa ću vidjeti ako ne idem u Zg privatno vaditi krv

  4. #54
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Hvala ti na info.
    Dr. nam je samo radio uzv kukova .Ovaj članak nisam našla ,hvala još jednom.

    Sad ačekam da ped. počne raditi pa ću vidjeti ako ne idem u Zg privatno vaditi krv

  5. #55
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Dijete šepa, a dr. radi samo uzv kukova, nemam riječi!
    Vjerojatno si čitala koliko smo mi pregleda prošli i kao sve OK, onda paf kod Harjačeka dijagnoza "Neadekvatno lječeni Reaktivni artritis" te kao posljedica ne-lječenja "Juvenilni idiopatski artritis"

    Gledaj KKS,SE,CRP pretrage su općenite osnovne, ali za reumatske stvari vadi se iz vene (u bolnickim laboratorijima, znam za "Rebro") još Reuma Faktor- RF, Anti-nuklearna antitijela-ANA , Anti streptolizinski titar AST-O te manje važno HLA tipizacija (trazi se gen HLAB27).
    To ti kažem samo ako slučajno budete vadili krv iz vene u bolnici da vadite sve odjednom.

    Ono što treba definitivno provjeriti ultrazvukom je sinovijalna membrana koljena te nožnog članka. Nažalost, kod ortopeda može proći neprimjećeno, pa je dobro čuti i mišljenje reumatologa.

    Andjelak, definitivno bez obzira na rezultate krvi i ortopeda posjeti i reumatologa.

    Kad je primio cjepivo protiv rubeole (Priorix ili Moparu)?
    Napravi analizu urina isto...

  6. #56
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Andjelak, ovdje ima jako puno informacija na temu artritisa
    http://www.zajedno-do-zdravlja.hr/forum/index.php?c=4

    No nemoj se time zamarati, jer se možeš nepotrebno uplašiti. Jedino što je važno da ako bi slucajno nesto ukazivalo na proces artritisa na UZV, zapamti da što prije odeš na očni pregled, "biomikroskopiju" oka špalt lampom (par sekundi traje, ne boli) da se provjeri da nema upale na oku.
    Zbog očiju se radi pretraga ANA da se procjeni rizik uveitisa, jer kod ANA pozitivnih je znatno veći rizik.

    Ovo više pišem jer će i mnogi drugi roditelji pogledati ovaj topik, pa možda nekom bude od koristi...

    Da li ti je dr spominjao "Ibuprofen" zbog šepanja (on je i antireumatik)?

  7. #57
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Uh baš si me zabrinula...
    Uglavnom ped.nam je dala uputnicu za vaditi kompletnu KKS,sedimentaciju,AST plus dodatne krvne pretrage za mikrobiološki laboratorij(zvala ih je da pita što vade u tim slučajevima) i koliko sam upamtila radi se analiza na streptokoka onajAST titar,crp, nekakav walles rose ili tako nešto i još jedna pretraga.Ništa od ovoga što si navela mislim.

    e sada osnovni nalaz je gotov leukociti i sedimentacija ok, nešto su povišeni limfociti,ostali nalazi za 7 dana.

    Za uzv dr. još nije ništa rekla, što predlažeš....Da čekam nalaze pa da se naručim ili....
    Da li Harjaček radi negdje privatno.

    Slal asam upit i na alergovitu i tamo mi je dr.odgovorila
    se čini da zaista nemate razloga za
    brigu i da se radi o reaktivnoj upali zgloba koja se često
    javlja nakon virusnih infekcija

  8. #58
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Nemaš razloga za nikakvu brigu...samo moras proci tu proceduru da dobije adekvatno lječenje tipa Ibuprofen ako je potrebno. Iako iskreno vjerujem da će uskoro sve proći samo od sebe...

    Ma nekad daju za pretrage i "Latex Waller- Rose" vaditi, ali nije baš važno.

    H. navodno dolazi u "Alergovitu". Traži odmah UZV kod njega, u ovom trenutku UZV je najvažniji, ako ne budu tražio i rentgen. Mislim da rade i subotom.

    Reaktivna upala zgloba ti je "Reaktivni artritis" o čemu pričamo cijelo vrijeme..u tvom slučaju posljedica virusa gripe.
    Ako simptomi traju duže od 6 mjeseci proglašava se "Juvenilni Idiopatski Artritis" (neki ga proglašavaju već nakon 6 tjedana).

    Dobro je da sedimentacija nije povećana...dakle krvna slika je mirna..to je za H najvažniji parametar sada..

    Samo hrabro

  9. #59
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Dr. u Alergoviti mi je rekla kada sam pisala onaj mail da oni ne rade uzv ???

    E da stavili su mi u pretragu i taj Waller- Rose" .
    Pokušat ću ponovo je kontaktirati i saznati gdje on radi privatno.Inače od prekjučer on opet manje izraženo šepa :? i da nije nedavno cijepljen
    Hvala na svemu.

  10. #60
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    lunahor mi je rekla da je njena frendica išla tamo na UZV vezano za slicne probleme...ali moze biti da nije ipak bilo UZV, ne znam

    ja ne znam da H. jos negdje privatno dolazi, ali ako saznas javi nam.

    nakon virusa stvari se obicno smire skroz nakon 3 tjedna, tako da vjerujem da ce biti sve OK vrlo brzo, no vidis moze i do 6 tjedana trajati tako da nema panike...

    dr Ernest Irha u "Medikolu" na Šalati je prekrasan dječiji ortoped koji je radio u Klaićevoj (i operacije...) i tamo ima sva oprema, dolazi petkom popodne...i ima holistički pristup. Čak vjerujem da će on naći neki banalni uzrok šepanju...

    Inače pametno bi bilo da uzmeš termin kod H. u Klaićevoj za svaki slučaj, pa ako ne bude trebalo otkaži..

    U svakom slučaju, svako dobro i javi se što god trebaš!

  11. #61
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Bokac,

    svi nalazi su ok od reumatoidnog faktora,crp, AST-O, W.Rose.
    Više ne šepa lai ću ga pratiti.

    H .definitivno ne dolazi u Alergovitu,na telefon se za naružbe nitko ne javlja u Klaićevoj no sada ću stati malo sa svime pa ćemo vidjeti.Nadam se da se neće ponoviti

    Hvala za sve info

  12. #62
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    super, neka tako i ostane!!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    dr Ernest Irha u "Medikolu" na Šalati je prekrasan dječiji ortoped koji je radio u Klaićevoj (i operacije...) i tamo ima sva oprema, dolazi petkom popodne...i ima holistički pristup. Čak vjerujem da će on naći neki banalni uzrok šepanju...
    Jesi li ti mozda bila tamo, zanima me cijena pregleda i dali dr.Irha dolazi svaki petak ?

    Na Medikolovim stranicama ništa nema o njemu.
    Hvala

  14. #64
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Jesam bila sam kod njega prije 5 mjeseci. Trebao bi dolaziti svaki petak,četvrtkom je u Nemecu.
    Mi smo bili više od dva sata i UZV i rentgen,pa nas je došlo oko 700kn.
    Mislim da je pregled s uzv oko 400.

    U poliklinici nemec ima o njemu..
    http://www.bolnica-nemec.hr/lijecnici.php

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Puno ti hvala Kate

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    248

    Početno

    Ja bih molila preporuku za ortopeda u Klaićevoj, ako netko ima friškijih iskustva. Hvala

  17. #67
    lukovski

    Početno

    dr.Milicic u Klaicevoj je ok, samo pazie zbog novih izmjena u pravilniku o ortopedskim pomagalima doznake ponovo izdaje ortoped a ne pedijatar kako je bilo do sada.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Andi prvotno napisa
    Ja bih molila preporuku za ortopeda u Klaićevoj, ako netko ima friškijih iskustva. Hvala
    Mi volimo dr Ribičića

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    248

    Početno

    Pozdrav,
    htjela bih curku naručiti kod dr. Ribičića u Klaićevoj a na netu Klaićeve bolnice ne mogu naći ortopediju. Pomozite, u koju kliniku, zavod ili odjel spada ortopedija u Klaićevoj ili ako ima neki broj gdje mogu dijete naručiti kod dr. Ribičića, puno bi mi pomoglo.
    Hvala

  20. #70

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav,

    može li mi netko reći tko je bio kod tog Tief..iz Petrinjske koliko bi koštao pregled i uzv kukova?

    U klaićevoj možemo doći na red tek u 12 mj ???? Halo ????

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Andi prvotno napisa
    Pozdrav,
    htjela bih curku naručiti kod dr. Ribičića u Klaićevoj a na netu Klaićeve bolnice ne mogu naći ortopediju. Pomozite, u koju kliniku, zavod ili odjel spada ortopedija u Klaićevoj ili ako ima neki broj gdje mogu dijete naručiti kod dr. Ribičića, puno bi mi pomoglo.
    Hvala

    01/4600106 je telefon za naruđžbe u poliklinici ortopedije

  22. #72
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj jellena prvotno napisa
    Pozdrav,

    može li mi netko reći tko je bio kod tog Tief..iz Petrinjske koliko bi koštao pregled i uzv kukova?

    U klaićevoj možemo doći na red tek u 12 mj ???? Halo ????
    pregled je 200
    uzv kukova je 300
    predlažem da ga nazoveš i pitaš za detalje, izrazito je ugodan

  23. #73

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    hvala lutonjica..

  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    11

    Početno

    može još samo broj?

  25. #75
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Evo i stim imamo problemčić...naime malena ima X - nogice.Ima bucmasta bedra i x iz koljena,pa izbacuje i gležnjeve.
    Ort.nam je rekao vježbe,bicikl,smanjit težinu,zabrana spavanja na trbuhu,obuća na vezanje i sl.Da li će to biti dovoljno?
    Uloške nije spominjao.Trebaju li?Da li će biti dovoljni oni iz cipela? :?
    Inače je nosila kao mala bambi,froddo,pa puno bosa i sl.Nisam pametna.
    :/

  26. #76
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Podižem temu! Molim preporuku za dječjeg ortopeda. Imamo uputnicu...jesu duge liste čekanja?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •