Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 76

Tema: ortoped

  1. #1
    pixie

    Početno ortoped

    da li ima netko za preporuciti ortopeda i da li ga ima poliklinika sabol? nadam se da nama treba samo pregled.
    pia ima 19 mj. i ne da joj dirnemo nozice pogotovo prstice zadnjih tj dana. na pregledu ju pedijatrica nije uspjela posteno pregledati kolko se tresla i plakala.nis se ne vidi osim sto joj je jedan prstic od rodjenja natiskan.rekli su da ce se s vremenom kad dijete pocne samo hodati izravnati.sad doc. sumnja na iscasenje.inace se normalno krece,trci.
    dal je imao netko nesto takvo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Malo tu, malo tamo
    Postovi
    41

    Početno

    Nažalost sa iskustvima ne mogu pomoći .

    Nick ti je mrak ! (moj omiljeni band 8) )

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    Probaj kod docenta Vrdoljaka u Klaićevoj. RAdi u ambulanti utorkom i četvrtkom. Potrbno se naručiti svaki dan od dva do tri. i naravno trebate uputnicu. Malo je "težak" za razgovor. Moraš ga sve pitati, ali inače je jako stručan. U kombinaciji sa fizioterapeutkinjom Verom daje čistu peticu. mi smo kod njega od 10 dana starosti naše Marije jer je imala od rođenja zaležana stopala i već sa 4 mj. bila na operaciji ni dva mj. u gipsu. Nadam se da nije ništa strašno. pozdrav

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Jarun, Zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    Koliko znam poliklinika Sabol je negdje na Cvjetnom i imaju ortopedsku ordinaciju. Mozes takodjer otici do dr. Tiefenbacha u Petrinjsku.
    Mi smo isli na preporuku drugih cura i stvarno smo prezadovoljni.

    Inace mi se u obitelji bave ortopedijom i okruzena sa svim zivim prim. dr. sc. mc. i drugim tockicama, ali se nitko ne bavi pedijatrijom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    moja lara ima godinu i 8 mj. prstici na nogama joj idu jedan preko drugog. to joj je nsljedno, i baka ima ista stopala i silne probleme zbog toga, isla je i na operaciju. ja bih htjela prevenirati ovakve probleme ako je moguce, pa ako imate slicno iskustvo ili jos nekog ortopeda za preporuciti. ili kontakt telefon za ovog u petrinjskoj.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Tiefenbach (Petrinjska 41) je svakako za preporučiti. Ne samo da je odličan stručnjak, nego je i dobar u odnosu prema pacijentima, ima svu potrebnu opremu... Mi bili jako zadovoljni. Osim toga, nije lakom na novac - ne naručuje na sljedeći pregled osim ako to nije nužno.
    Vrdoljak u Klaićevoj je odličan, ali je teško doći do njega.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    hvala, apricot!
    javim se kad obavimo pregled.

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Joj, oprosti, nisam vidjela da tražiš broj: 4810 468
    I, Petrinjska je broj 40, odmah preko puta hotela...hmmm, prije se zvao "Beograd".

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja isto preporučujem Tiefenbacha, simpatičan, profesionalan, dobar s klincima i nije skup! i za razliku od Klaićeve, možeš se naručiti za par dana. ordinacija je preko puta kineskog restorana, "Astoria" ako se ne varam - blizu glavnog kolodvora.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    fala cure !
    javim se kad obavim.

  11. #11
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    podižem topik

    Kakva su vam iskustva kod Tiefenbacha, kako izgleda pregled, što pita?
    idemo zbog otečenog koljena,djete 3 godine

    ma nervozna sam..pa malo davim

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mi smo prošli tjedan bili kod Tiefenbacha na kontroli i umirio nas je što se tiče Andrejevih stopala.
    Sad, kako izgleda pregled... ovisi zbog čega dolazite. Andreju je pogledao stopala i onda je gledao još kako hoda po ordinaciji, pokazao nam još koju vježbu bi bilo dobro da radimo i to je to. Uz preporuku za cipelice.
    Mi smo s njim oduševljeni, stvarno, da nema njega, poludjeli bismo već od tih ortopedskih priča jer smo se iz Klaićeve pobrali (nakon vrlo neugodne situacije), a na Šalati je, na žalost, strašna gužva i čekamo na pregled mjesecima. Sreća da nismo neki teži slučaj.

  13. #13
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    hvala, vidim vršnjaci smo
    a kakve probleme ima sa stopalima?

  14. #14
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Tiefenbach je prva liga. Pregled vrijedi svake kune koju daš, jer vidiš da radi s voljom, a ne preko...
    Prvi puta smo išli zbog zglobova, a drugi puta isto zbog otečenog koljena.
    Uspostavilo se da Di ima nekakvu bolest, Schlatterovu ili tako nekako.
    Jedno vrijeme je bilo ok, sad je opet boli koljeno i oteklina se vidi pa ćemo prije škole i mi do Tifija.

  15. #15
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    nema oteklina traje 10.dan :shock: , od prije 2 dana se počela smanjivati nakon hladnih obloga intezivnije
    ne boli i nije crvena/modra i najvjerojatnije je od ozljede sa vanjske strane

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    hvala, vidim vršnjaci smo
    a kakve probleme ima sa stopalima?
    Pes equinovarus obostrano (tzv. "zaležana stopala"), rođen je s time, ali dobro se ispravlja.
    Kaže Tiefenbach da se, kad odraste, najvjerojatnije ništa neće vidjeti, imat će doduše malo "bucmasta" stopala, ali ništa posebno. Lijeva noga je praktički izliječena, a desnu još treba vježbati. I nositi ortopedske cipele.

  17. #17
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mi smo bili danas kod njega za Mijin hod prema unutra. Cura ima noge na mamu pa su blagi X, što se ne liječi jer nije potrebno (njegove riječi), stopala joj se malo izvrću unutra no on kaže da je nalaz potpuno uredan, stopala nisu ni malo spuštena. Svatko hoda drugačije i nema mjesta za brigu. To nam je rekla i naša pedijatrica al ja nisam bila zadovoljna. Sad je ok. Stručnjak je stručnjak.

    :D
    Ja azadovoljna.

  18. #18
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    mi nismo bili te sreće

    nemamo pojma od cega je oteklina iznad koljena, tj izljev u koljenu...misli da nije od ozljede, a sto bi moglo biti ne znas sta je gore, bakterijska upala, reumatski artritis....klaiceva isto ne zna

    250kn za uzv,pregled i sve skupa 10min

  19. #19
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Mi smo bili u ponedjeljak, jer Lei od rođenja "škljocaju" zglobovi na nogama. Dijagnoza je da su labaviji, ali da to nije ništa strašno, već da će samo biti rastezljivija od većine drugih

    Rekao je da je sad puno bolje i da nema razloga za brigu. Sljedeći pregled za dvije godine 8)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    mi nismo bili te sreće

    nemamo pojma od cega je oteklina iznad koljena, tj izljev u koljenu...misli da nije od ozljede, a sto bi moglo biti ne znas sta je gore, bakterijska upala, reumatski artritis....klaiceva isto ne zna

    250kn za uzv,pregled i sve skupa 10min
    Uhh, ne zvuči lijepo. Čim ne znaš što je.
    kate, a je li to uopće za ortopeda? Ako postoji sumnja na bakterijsku upalu i sl., možda bi najprije trebalo napraviti krvnu sliku?

  21. #21
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    jesmo, napravili smo jer se mora hitno

    Leukociti i CRP su mirni, sedimentacija je povišena tj.25/50, vode tj Ballottmann u koljenu još ima, iako se povlači

    prije dva tjedna popili so zinnat zbog leukocita u urinu i streptokoko pneumonia u nosu i upale uha i možda je oteklina na koljenu reakcija na sve to...

    izmučeni smo, djete bodeno više puta, izgubljeni, preplašeni, svi koji znaju su na godišnjem..

  22. #22
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    A jeste bili u Poliklinici Sabol?

  23. #23
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    nismo jer nam treba dobar imunolog i iskusan ortoped, a njih nema u sabolu

  24. #24
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    I. sam jučer, nakon 10 dana šepanja, dva posjeta pedici, vađenja KKS uz SE iz vene, naravno , odvela kod dr. S. T. u Petrinjsku. Ne samo da je, nakon telefonskog razgovora, hitno primjena, nego je dr. u razgovoru s njom stvorio takvo ozračje da se moja I, koja nakon nekoliko epizoda hospitalizacije vrišti i kad ugleda pekara, osjećala ugodno i potpuno sudjelovala u pregledu. Hvala Bogu, nije ništa ozbiljno a uz pregled smo dobili i brojne korisne info i preporuke za vježbice i aktivnosti. BTW bolnice nismo uspjeli dobiti u vrijeme predviđeno za naručivanje za preglede a nismo okarakterizirani kao hitan slučaj da bi nas primili u hitnu ambulantu, pošto je krv bila ok, prijelomi i sl. traume nisu ustanovljeni.

  25. #25
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mirje,jeste vadili CRP?

    Šepanje koje nije radi traume traži veliki oprez,vrlo rijetko se može dogoditi reakcija na streptokok b-hemolitički i izazvati infektivni artritis..što može biti jako opasno ako se ne liječi antibioticima. NE plašim te,samo znam primjer gdje je to previđeno. Oprez...pogotovo ako nisu čisti brisevi

    I moj friški savjet....uvijek baš uvijek provjeravaj....neki su dr. jako ljubazni a previde elementarne stvari....

    Inače KKS i sedimentacija ti se samo u Klaićevoj vade iz PRSTA, i možeš platiti ako ne možeš dobiti uputnicu za hematološki laboratorij.

  26. #26
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Hvala ti na info. Njoj je već puno bolje. I dr. je odmah upitao za CRP. Za sedimentaciju mi je rečeno da se MORA vaditi iz vene (i bilo je strašno). Njoj je nekoliko dana bio vidljiv manji podlijev ispod lijevog koljena i to je jedino mjesto na koje se žalila da je boli na dodir. Ipak, svima je bilo neshvatljivo da tako mala "modrica" može prouzročiti šepanje i da će to toliko potrajati. Zar se streptokokna upala ne bi mogla naslutiti "samo" iz KKS i SE?

  27. #27
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    CRP je glavni indikator bakterijskih infekcija (brzo raste brzo pada), a on se nažalost mora vaditi iz vene.

    ...Ovo za sedimentaciju iz prsta u Klaicevoj ti je sigurno,mi smo već to radili,ali iskljucivo tamo iz prsta. U klaicevoj se u jednom laboratoriju vadi KKS i Se (iz prsta) a ostale stvari tipa CRP,jetrene probe.... iz vene u biokemisjkom laboratoriju.

    Znam da je bilo strasno vađenje iz vene i mi smo to prosli,skroz malo mazemo heparinom da prodje podljev.

    Budi jako oprezna s šepanjem,pogotovo ako djete ne može stati na nogu....

    sretno

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    CRP je glavni indikator bakterijskih infekcija (brzo raste brzo pada), a on se nažalost mora vaditi iz vene.
    Nama su više puta određivali CRP i uvijek iz prsta :?

    Koliko znam, sedimentacija se mora određivati iz venske krvi. Ili ipak ne?

  29. #29
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    sve ovisi od laboratorija do laboratorija, ja znam samo za Klaićevu..dakle

    KKS+SE iz prsta
    CRP... iz vene

    Ali napisi nam gdje CRP vade iz prsta da znamo...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kod našeg pedijatra u DZ Trešnjevka. Nismo nikad ni išli u laboratorij zbog toga.

  31. #31
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mirje...

    Zaboravih ti reci da je moja cura neposredno prije otoka koljena šepala mjesec i pol dana u trčanju...Vrlo je važno da dr napomeneš sve što se sjetiš, bilo kakve viroze,infekcije,padove

  32. #32
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Hvala još jednom
    Sjetila sam se da su CRP iz prsta vadili i mojoj M. u poliklinici Helena

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    520

    Početno

    Naša iskustva s dr.Tiefenbachom su isto super, išli smo dok je još bio beba, stvarno zna s klincima,mali se smijao, temeljito ga je pregledao, porazgovarao, objasnio razne pristupe i u konačnici nas umirio. Nije nas naručio na kontrolu, a platili smo manje nego mojeg frizera. Kako nakon par godina vidim, procjena mu je bila dobra-tj. polako se sve samo riješilo.
    (Netko je pitao iskustva-prstići jedan preko drugog, nasljedno -kad je stao na noge i kad su stopala počela nositi težinu, polako se počelo ispravljati i sad je već ok. Inače neki doktori predlažu bandažiranje prstića nekim malim flasterima od vrlo rane dobi)
    Sad se spremamo zbog ponovo zbog spuštenih stopala, ne znam kakva je tu perspektiva...

  34. #34
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    tanja_b, naletih ovdje na tebe pa samo da O.T. pitam - kako je Andrej, kako nožica (ili nožice, zaboravila sam ), kako hoda?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Tiefenbach (Petrinjska 41) je svakako za preporučiti. Ne samo da je odličan stručnjak, nego je i dobar u odnosu prema pacijentima, ima svu potrebnu opremu... Mi bili jako zadovoljni. Osim toga, nije lakom na novac - ne naručuje na sljedeći pregled osim ako to nije nužno.
    Vrdoljak u Klaićevoj je odličan, ali je teško doći do njega.

    koliko košta jedan pregled?

  36. #36
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    250 kn uzv+pregled

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    isuse bože a ja čekam u klaićevoj po dva mjeseca...pa to je ništa 250 kn...
    stvarno ću otići tamo....puno hvala...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Podižem ovu temu da ne otvaram novu.

    Curke koje ste bile kod dr. Tiefenbacha imam jedno pitanje. Kaj on radi ako ne može on pomoć već treba dijete ić nekud dalje radi liječenja.

    Mi smo bili kod njega prije Nove godine ( i naravno da smo super zadovoljni), i Katji je dijagnosticirana kosa zdjelica. Već smo 4 mjeseca na fizikalnoj ali nema poboljšanja. Sutra ga moram zvat da se naručimo, al me muči kaj dalje, dal on ima nekog svog kud šalje dijete ak on ne može ništa ili moramo se sami nekud ubacit.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    cure a mene zanima koliko brzo tiefenbach naručuje na preglede? i jel naručuje možda i subotom?

  40. #40
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ovako podižem topic...prije dva dana naglo sam htijela, tj podigla sam Emanuelu, a da nisam vidila da joj je nogica bila pod krevetom , one je vrištala od bola, znači pritisnula sam joj negdje kost, mišić, natkoljenice lijeve noge , mogla sam joj slomiti nogu....ona nije prestajala plakati pa sam je stavila na pod, kada je htijela napraviti korak lijevom nogom, nogica je popustila, kao da je od krpe i ona je pala...tek je tada počela urlati od straha, ...spremila sam nas za doktora sva u panici, i nakon par min. probala sam je ponovno staviti na pod, nakon što je napravila par koraka razveselile smo se i ona i ja, kad odjednom, nogica opet popusti i una sva pretužna i preplašena, zbunjena brizne u plać ( ima 18 mjeseci i tek je prije dva mjeseca napokon prohodala) nakon tog sam se i jarasplakala, kada joj je MM, dao rukicu opet je napravila par koraka i pala, nakon toga više nije htijela hodati, stati na pod :shock:

    pedijatar je rekao da ništa nije naotečeno, pa da pričekamo noć, ako joj ne bude bolje na hitnu na kirurgiju u klaićevu oko 20h, nije mi htio dati uputnicu...i već su me jednom tako vratili...da rekao je da joj dam lupocet i da mirujr...nisam joj ga dala..a Emi je sve više počela hodat, ali samo za rukicu, više ne trči, boji se ili je boli, danas ima malu masnicu iznad koljena...što da radim...strah me je da joj možda neka kost nije malo napukla pa ako krivo sraste dijete će mi šepat, možda sam joj ozljedila mišić, ligament, živac...kaj ja znam...ne bih je zračila RTG, a opet
    bolje to nego operacija...

    može li se nogica snimiti ultrazvukam, kao kod pregleda kukića, da li da idem ortopedu ili kirurgu???
    Ne želim si svašta umišljati ali ipak me kopka? Platiti ću koliko god teba pregled

    ( stric mi ima 50 godina i 6 mjeseci ga je malo bolio kuk, neki dan je saznao da je slomio kost koja je ponovno srasla, a ništa mu nije bilo naotečeno, doktori kažu da će se posljedice viditi tek za 10g) i zbog toga sam se još više uznemirila, ako je starijem čovjeku kost tako brzo zarasla kako će tak dijetetu, i što ako za 10 g bude šeplaa1!!!

    Kome da idem i što da radim, HVALA!!!!!! :shock:

  41. #41
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    ne brini, sve će biti uredu s Emanuelom.

    Na tvom mjestu otišla bih što prije u Klaićevu na hitan prijem, bez uputnice, smuljala bih da se desilo maloprije (da te ne tupe zakaj nisi došla odmah, tj. da ne ispadne da nije hitno). Ne bih dozvolila da me vrate nego bih inzistirala da snime nogicu, bilo RTGom bilo UZVom, kako god je lakše, samo nek je slikano.

    Moje iskustvo - Stela je sa cca godinu dana ispala iz kinderbeta (prebacila se na glavu preko ogradice i grunula direkt na tjeme pa na leđa). Srećom odmah je proplakala (nije pala u nesvijest). Odmah sam nazvala MM-a koji je bio u kvartu, potrpali smo se u auto i direkt u Klaićevu na hitnu. Čekali smo malo duže ali nismo odustajali. Pregledali su joj glavu, reflekse, vid i snimili glavu RTGom. Srećom ništa nije napuklo. Vratili nas doma uz napomenu da svakih sat i pol-dva promatramo dijete i da ju malo razbudimo kako bismo provjerili da li može micati rukama i nogama. Noć je prošla B.O., sa djetetom hvala Bogu sve 5.

    Da nismo odmah otišli na hitnu ne bih mogla mirno spavati.

    Hitna postoji za hitne slučajeve a roditeljska odgovornost je učiniti sve da zbrine dijete.

    Ako u sebi osjećaš da bi bilo najbolje i za zdravlje tvog djeteta i za tvoj duševni mir da odete liječniku - idi čim mogneš. Po meni, mislim da je najbolje da odeš na hitnu a ne ortopedu.

    Javi novosti.

    Pusa malenoj Emanueli, a ti budi smirena i odlučna.


  42. #42
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno šepanje

    Moj skoro 2godišnji sin unatrag 4 dana je počeo šepati,oank više se oslanja na petu desne nogice.Ništa ga ne boli,sve pregledal,nema oteklina,masnica i sl.
    Prije cca 14 dana je prebolio gripu,čitajući vas tu može li to biti povezano i što mi je činiti.
    Ići prvo negdje na uzv,ili 1.reumatologu ili ortopedu :?
    jako sam zabrinuta nakon svega što sam isčitala

  43. #43
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    anjdjelak,

    Dobro bi bilo da izvadite krv: KKS, SE, CRP (ovo sve moze iz prstica u Breyeru i posalju ti nalaze mejlom).

    Prvo ortopedu da se iskljuce ozljede ili nesto slicno..

    Ako kod ortopeda bude sve ok, a sepanje ostane vise od jos tjedan dana, odi ipak reumatologu da se vidi da nije rektivni artritis u pitanju (tipicno je pojava simptoma 15 dana nakon infekcije), a to bi se vidjelo na UZV.

    U Klaicevoj se dosta ceka pa ti preporucam da se odmah narucis bez obzira hoces li uopce ici tel. 4600-168 sestra Jasminka od dr Harjaceka.

    E sad ne znam tocno gdje je i sto je problem, ali kod deckiju je cest problem "tranzitorni sinovitis kuka" (uzrokovan virozom) i prođe za tjedan dva, ali treba mirovati i njega moze prepoznati i ortoped.

    Ako je artritis zgloba nece proci za 2 tjedna i zglob treba razgibavati, vjezbati...Oblozi dobro dodju, kupke od morke soli...

    Da li je sepanje jutarnje ili stalno?

  44. #44
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Kate on šepa cijeli dan i malo je izraženije dok hoda nego kada trči.
    Sad azvala ped.naručila nas sutra u jutro na pregled,ona pak smatra da to nije povezano s time, ali želi ga 1.vidjeti.
    Ako ga neće uputiti na vađenje ode ja samoinicijativno
    Thanx

  45. #45
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    anjdelak sretno i javi nam kako je proslo!
    I imaj u vidu da trebaš tražiti više mišljenja, šepanje nije za običnog pedijatra, to svakako treba ispitati ako traje duže od tjedan dana.

  46. #46
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Pedijatrica rekla da nema mjesta panici,da po njoj to nije to.da on koristi jednaku težinu obje noge i da nema mjest apanici.kao nećemo još izlagati dijete nekim pretragama, da još pričekamo.
    Ajd sada budi pametan.Sada sam baš u bedari :/
    Idem ga naručiti privatno na uzv.

  47. #47
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    andjelak provjeri cipelice da nisu male...

  48. #48
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Ma šepao je sa i bez cipelica.sada je bolje,više ne primjetim da šepa(ili sam se navikla na taj hod pa ne primjećujem), no crv sumnje nakon što sam sve pročitala ne da mi mira.
    U dilemi sam da li da samoinicijativno vadimo krv ili ne ?

  49. #49
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    super
    ne treba ako ide na bolje

  50. #50
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno re

    Kate opet ja
    Dakle napravili smo uzv prošli tjedan kada je bilo bolje.Radio mu je dr.uzv kukova i veli sve savršeno i da bi on prekjučer opet počeo šepati i opet ga ništa ne boli,ništa nije vidljivo.....
    Sada sam luda od brige i kaj mi je činiti......

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •