Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 465

Tema: TrudnoĆa ili ipak ne???

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Luciana2 prvotno napisa Vidi poruku
    hej bokić

    ja bila danas kod doktora na ultrazvuku al me naručio opet u petak,kaže da je jos rano da bi se vidjela trudnoća a ja imam neke od simptoma,zadnja menstruacija mi je bila 20.10
    da li ima neko slično iskustvo kao ja!?molim vas pomazite
    Dobro došla na forum. Temu sam spojila sa već postojećom, molim te da koristiš pretražnik u budućnosti , sigurno ćeš naći već neku istu ili sličnu temu koja te zanima. U slučaju da ne nađeđ slobodno otvori novu.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    He he, evo i mene sa pitanjem "Jesam li trudna?" Kao da netko na forumu ima kristalnu kuglu pa mi može reći.
    Užasno sam nestrpljiva, moram pitati. Je li itko imao simptome već peti - šesti dan od začeća? Meni se u zadnja tri dana toliko vrti u glavi, na misi sam se skoro onesvijestila. Nikada mi tako nije, čak ni kad imam PMS. Kad imam PMS pojedem par komadića čokolade i prestane mi se vrtiti, a sad PMS mi je tek za 5 dana, a ja sam smlatila cijelu čokoladu i dalje mi se vrti.
    Da li je netko imao slično iskustvo? Kad ste najranije imale simptome?
    Moja kolegica je sad u trećoj trudnoći (isto tako i u prošloj) imala prve mučnine cca 7-8 dana nakon ovulacije (i trajale su do 19-20 tjedna).

  3. #53
    samoJa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    64

    Početno

    Citiraj Luciana2 prvotno napisa Vidi poruku
    hej bokić

    ja bila danas kod doktora na ultrazvuku al me naručio opet u petak,kaže da je jos rano da bi se vidjela trudnoća a ja imam neke od simptoma,zadnja menstruacija mi je bila 20.10
    da li ima neko slično iskustvo kao ja!?molim vas pomazite
    Mislim da nemaš razloga sa brigu zbog tog da ti nista nije mogao vidjeti, doktori računaju trudnoću od prvog dana zadnje mjesećnice , no ovulacija dolazi kasnije što vjerovatno znaš ako pratiš plodne i neplodne dane... evo ti moj primjer ja sam imala zadnju 07.10. a ovulacija mi je bila 20. i tad se i dogodila trudnoća zato oni uvije uzimaju tu opciju u obzir i smanju za dva tjedna a zbog svoje neke računice gledaju od prvog dana zadnje M. tako je meni on objasnio a i bas se tako poklapa sa mojim računanjem.. sa 4t mi je potvrdio trudnoću na uvz a za 5 idem k njemu i to će biti 7.tjedan i onda se već treba vidjeti srćeko.... SRETNO draga

  4. #54
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Moja kolegica je sad u trećoj trudnoći (isto tako i u prošloj) imala prve mučnine cca 7-8 dana nakon ovulacije (i trajale su do 19-20 tjedna).
    Ja se uopće ne sjećam kad su mi u prvoj počele, ali se sjećam da su mi trajale prvih mjesec-dva. Nadam se da ovaj put neće duže
    Ali samo se nadam da ne umišljam, jer mi još nisu jake mučnine nego blage, kao da mi se svaki dan pomalo povećava intezitet i traje mi po cijeli dan.
    Joj joj kako sam nestrpljiva, jedva čekam da vidim test da se mogu radovati sa sigurnošću

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    hej...nova sam ovdje i imam jedno pitanje...menstruaciju sam trebala dobiti u srijedu 30.11, nisam je dobila,dva testa na trudnocu pozitivna...jucer sam bila kod ginekologa i test negativan...sad vise nista ne razumije. lijep pozdrav miz njemacke i hvala na pomoci...

  6. #56
    Luciana2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    obavila ja i današnji ultrazvuk, i ista stvar opet on ništa ne vidi njemu je to još rano, kod ultrazvuka me užasno bolio desni jajnik pa samatra da se nešto događa... izvadila betu: 0,096 po njegovom pozitivno i po petrovoj isto ali navodno jako rana trudnoća pa za tj. dana ponovo na vađenje bete....a sad treba izdržati još 7 dana....

  7. #57
    Luciana2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    obavila ja i današnji ultrazvuk, i ista stvar opet on ništa ne vidi njemu je to još rano, kod ultrazvuka me užasno bolio desni jajnik pa samatra da se nešto događa... izvadila betu: 0,096 po njegovom pozitivno i po petrovoj isto ali navodno jako rana trudnoća pa za tj. dana ponovo na vađenje bete....a sad treba izdržati još 7 dana.... čestitam ti od srca

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Luciana jesi sigurna da si dobro napisala vrijednost bete?

    pročitaj o beti

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=148&Show=507
    Posljednje uređivanje od ZO : 07.12.2011. at 22:49

  9. #59
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Luciana2, potpisujem ZO: beta ukazuje na trudnoću ako joj je vrijednost minimalno 5, a ne 0,nekaj. daj provjeri što ti piše na nalazu.

    pinguica, sugrađanko moja, jesi li napravila testić??? ~~~~~~~~~~~~~ da je sad već plus ko kuća vidljiv... (OT: čim netko napiše da je iz VG, ja odmah mislim: "jooj, možda znam tu osobu"..hahaha, ko da je VG tak mala )

  10. #60
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    Luciana2, potpisujem ZO: beta ukazuje na trudnoću ako joj je vrijednost minimalno 5, a ne 0,nekaj. daj provjeri što ti piše na nalazu.

    pinguica, sugrađanko moja, jesi li napravila testić??? ~~~~~~~~~~~~~ da je sad već plus ko kuća vidljiv... (OT: čim netko napiše da je iz VG, ja odmah mislim: "jooj, možda znam tu osobu"..hahaha, ko da je VG tak mala )
    Jesam, ali još ništa, prerano sam radila test, još mi nije trebala biti mjesečnica, ali cijelo vrijeme se osijećam kao da sam trudna, izluđuje me to. Tako sam umorna, vrti mi se, glava me boli, povremeno mi je muka, trbuh mi je stalno napuhnut. Kad mi nije muka mislim da umišljam, kad mi je muka sto posto sam uvjerena da sam trudna. Ja sam se doselila u VG tek prije koju godinu pa me vjerojatno ne znaš. Ovdje ima toliko trudnica da je milina, svaki dan kad ih gledam samo mislim, ova me prestigla već ima troje, a ja tek jedno, kao da sam na nekom natjecanju Tako sam nestrpjiva, svi susjedi već su me prešišali. Jesam luda

  11. #61
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Luciana2, ako sam dobro ahvatila - zadnja M ti je bila 20.10., 25.11. je test negativan (dakle, tu ti već kasni m, ali je test negativan), a ciklusi su ti relativno kratki (24-29 dana). jesi dobila m u međuvremenu?
    01.12. si radila uzv i nije se vdjelo ništa..tada bi ti bilo već punih 6 tjedana, u slučaju trudnoće i doktor bi trebao barem nešto vidjeti na uzv (gestacijsku vrećicu). Obzirom da nije vidio ništa, a i beta u vrijednosti 0,096 je siguran znak da sigurno nisi trudna.
    moje iskustvo s iščekivanjem menstruacije i osluškivanjem simptoma trudnoće pokazuje da uvijek kada sam mislima da je nešto sigurno simptom (a imala sam sve haha) ispalo je da nije.
    A kada sam ostala trudna, apsolutno nikakvih simptoma do kakvih 6-7 tjedana.
    držim ti fige da uskoro ostaneš trudna

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Nova sam u ovome ali mislim da mi svojim iskustvima možete pomoći, bila sam na ultrazvuku prije 2 dana , i doktor nije ništa vidio ali ja cijelo vrijeme imam osjećaj da sam trudna . Ciklus mi je inače redovan 28 dana ovaj put kasni ali tek jedan dan , vidim i da je prerano možda da se vidi išta na ultrazvuku, strah me uradit test jer ako bude negativan šta onda. Inače sam imala 2 spontana i laparoskopsko odstranjivanje mioma u 4 mj. ove godine Bitno mi je rano otkrit trunoću jer moram pazit i mirovat bar mi je tako ginekolog rekao. Šta da radim bilo kakav savjet je obrodošao, hvala

  13. #63
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj zaposlena prvotno napisa Vidi poruku
    Nova sam u ovome ali mislim da mi svojim iskustvima možete pomoći, bila sam na ultrazvuku prije 2 dana , i doktor nije ništa vidio ali ja cijelo vrijeme imam osjećaj da sam trudna . Ciklus mi je inače redovan 28 dana ovaj put kasni ali tek jedan dan , vidim i da je prerano možda da se vidi išta na ultrazvuku, strah me uradit test jer ako bude negativan šta onda. Inače sam imala 2 spontana i laparoskopsko odstranjivanje mioma u 4 mj. ove godine Bitno mi je rano otkrit trunoću jer moram pazit i mirovat bar mi je tako ginekolog rekao. Šta da radim bilo kakav savjet je obrodošao, hvala
    A da izvadis betu? Ona ti je najsigurnija...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    definitivno ovo što je koksy rekla, izvadiš betu i znaš na čemu si

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    definitivno ovo što je koksy rekla, izvadiš betu i znaš na čemu si

    znam ja da bi to bilo najednostavnije ali kod mene u lokalnom domu zdravlja se to nemože napravit opet moram privatno kod ginekologa ali kupila sam danas neki skupi test pa ću vidjet šta će bit

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    probaj onda prvo tako, ali svejedno ti je li skupi ili ne, detektiraju otprilike podjednake vrijednosti beta hcg-a u urinu

    pišni ti to sutra ujutro sa prvim urinom, ja ti držim fige da se pokaže ono što želiš

  17. #67
    Luciana2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    joj draga jesem i pozitivan je, beta je stvarno 0,096 al sinoč kad sam zvala petrovu rekli su mi da moram ponovo vadit betu za 7 dana.....imo
    da se baš i znamo...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    jutros uradila test , druga crta slabovidljiva ali vidljiva, čitala sam da je i to znak da jesam trudna, ma pričekat ću ponedjeljak i odo uradit betu odma ujutro jer i ova neizvjesnost ubija

  19. #69
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Luciana, najmanje 8 puta sam vadila beta HCG iz krvi u Petrovoj, po njihovima vrijednostima-sve do 5 se smatra negativnim rezultatom. Ajd malo pojasni ovaj svoj nalaz.

  20. #70
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj zaposlena prvotno napisa Vidi poruku
    jutros uradila test , druga crta slabovidljiva ali vidljiva, čitala sam da je i to znak da jesam trudna, ma pričekat ću ponedjeljak i odo uradit betu odma ujutro jer i ova neizvjesnost ubija
    Pa to ti je onda najvjerovatnije trudnoca, tesko da test bude lazno pozitivan, prije da ce bit lazno negativan. I meni je tako bila skroz slabasna crta, jedva se vidjela, al je bila i bila sam trudna.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    4

    Početno

    i ja se nadam da sam trudna , i razmišljam pozitivno . A i imam sve simptome cice me rasturaju kako bole , napuhana , a i onaj neki osjećaj kad se osjećaš drugačije. Ostaje mi još malo pričekat pa uradit betu a nazvat ću i ginekologa danas jer idem privatno pa da čujem i njegovo mišljenje.

  22. #72
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Luciana2 prvotno napisa Vidi poruku
    joj draga jesem i pozitivan je, beta je stvarno 0,096 al sinoč kad sam zvala petrovu rekli su mi da moram ponovo vadit betu za 7 dana.....imo
    da se baš i znamo...
    Draga Luciana2, ne bih htjela biti gruba, ali ili zavaravaš samu sebe ili se netko grdno poigrava s tobom. Prema zadnjoj menstruaciji ti bi trebala biti već otprilike 7 tjedana trudna. Nisam doktor, ali mislim da je NEMOGUĆE da se u tom periodu baš ništa ne vidi na UZV. To ti potvrđuje i beta koja mislim da se NIGDJE ne smatra trudnoćom ako vrijednost nije više od 5 IU/L.
    Bez ljutnje, ali ne vjerujem da bi ti itko od osoblja iz Petrove takav nalaz protumačio kako pozitivan.
    Ja bih se na tvojem mjestu više usredotočila na to što drugo nije u redu, odnosno zašto tako dugo nemaš menstruacije.

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj zaposlena prvotno napisa Vidi poruku
    i ja se nadam da sam trudna , i razmišljam pozitivno . A i imam sve simptome cice me rasturaju kako bole , napuhana , a i onaj neki osjećaj kad se osjećaš drugačije. Ostaje mi još malo pričekat pa uradit betu a nazvat ću i ginekologa danas jer idem privatno pa da čujem i njegovo mišljenje.
    sretno

    Luciana, dobro čitaj što ovdje cure pišu jer znaju o čemu pričaju

  24. #74
    Luciana2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    sve sam ja to pročitala ali kažem kad sam zvala petrovu rekli su mi da moram izvaditi betu ponovo za 7 dana....

  25. #75
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Luciana2 prvotno napisa Vidi poruku
    sve sam ja to pročitala ali kažem kad sam zvala petrovu rekli su mi da moram izvaditi betu ponovo za 7 dana....
    A što da ti kažem onda? Čestitam! Uživaj u trudnoći i sretno na ponavljanju bete!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ne razumijem, baš me zanima nastavak Lucianine priče

  27. #77
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Meni danas pokazalo +

  28. #78
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    čestitam

  29. #79
    Luciana2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    a nastavak je ....jučer sam cijeli dan provela u petrovoj, nakon urina koji se pokazao pozitivan i ultrazvuka koji je potrvdi da se nešto događalo nažalost je otišlo....
    nije uspjelo....što se tiče mog lječnika ovi u petrovoj nemogu vjerovati da nije na ultrazvuku ništa vidio al eto sad je to to.........šmrc....

  30. #80
    Luciana2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    pinguica čestitam
    Posljednje uređivanje od Luciana2 : 12.12.2011. at 18:19

  31. #81
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Sa nalazom ßHcg 0,096 nije ni čudno da se ništa nije vidjelo. Ali valjda doktori znaju, ja sam je isto vadila x puta i nalaz mi je bio negativan <0,100
    Posljednje uređivanje od Snekica : 12.12.2011. at 19:37

  32. #82
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Citiraj Luciana2 prvotno napisa Vidi poruku
    a nastavak je ....jučer sam cijeli dan provela u petrovoj, nakon urina koji se pokazao pozitivan i ultrazvuka koji je potrvdi da se nešto događalo nažalost je otišlo....
    nije uspjelo....što se tiče mog lječnika ovi u petrovoj nemogu vjerovati da nije na ultrazvuku ništa vidio al eto sad je to to.........šmrc....
    A kod kojeg doktora u Petrovoj si to bila, ako smijem pitati?

  33. #83
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Kažu dr-ovi da se na UZV vidi nešto tek kad je beta preko 1000 (plus minus)

  34. #84
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Moja beta je bila preko 5839 kad se je na UZV vidjela gestacijska vrećica 1,13 cm x 0,65 cm s embrionalnim odjekom, i to na 5 tjedana trudnoće. Tako da, stvarno ne znam što je to doktor trebao vidjeti na beti 0,096

  35. #85
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    puno čitam forum, volim životnost, edukativnost, emotivnost našeg foruma. ovdje mnoge od nas priželjkuju trudnoću i teško je prihvatiti neuspjeh. moram priznati da su mi postavi od Luciane2 bili vrlo zanimljivi, mada su informacije iz tih postova vrlo neobične i u suprotnostima sa našim iskustvima i znanjima. ali dobro, ostavimo to postrane, tekšo se je nositi sa neupjehom ostvarivanja trudnoće i prihvatiti taj neuspjeh. grlim sve hrabrice sa foruma koje to svakodnevno prolaze i sve one koje to puno, puno puta u životu moraju proći i pri tome postsanu još bolje, odvažnije i hrabrije osobe.

    radi naše sigurnosti i informiranosti, i ja bih molila da nam Luciana2 kaže inicijalima da ne kršimo kodeks ponašanja na forumu, koji su doktori i iz koje javne zdravstvene ustanove tvrdili da je beta 0,096 pozitivna beta. hvala
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.12.2011. at 22:49

  36. #86
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Inesz, tako si to lijepo sročila, da mogu samo potpisati.

  37. #87
    Luciana2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    u petrovoj na hitnoj me gledao doktor zekan i njegova specijalizantica. Beta je jako niska bila ali doktor kawam iz v.g ju je smatrao pozitivnom iako je rekao da ako budu kakvi bolovi da se moram odmah javiti u petrovu

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    beta koja glasi 0,096 NIJE pozitivna beta i ti NISI bila trudna osim ako si krivo napisala nalaz

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno

    drage moja, nova sam ovdje... i zamislite i mene zanima jesam li trudna situacija je slijedeća. inaće imam poremecaj hormona i nikad neznam kad su mi plodni dani, čak me i ginekolog upozorio na to da mi danas može bit plodni dan a sutra dobit... ugl. imala odnos 2 dana prije nego sam dobila i dragi svršio u mene... i ja dobijem, međutim vec drugi dan menge, skoro ništa nije bilo i onda nakon 2 dana počelo neko rozo krvarenje(čitala sam negdje da tako nekako izgleda to implantacijsko krvarenje)... nisam se na to puno obazirala, niti sam sumnjala da sam trudna... al dan dva iza nakon šta sam počela trčat na wc mokrit svakih 15, 20 min, postalo mi sve nekako sumnjivo, imam i lagane bolove u donjem djelu stomaka, al to može bit i kod ovulacije, pa to ne uzimam kao simptom... i sad sam još počela spavat nenormalno, samo da mi je krevet osim toga nekako sam čudna sama sebi, iman neki osjećaj... sad više neznam jesam ga umislila il šta :D od odnosa je tek prošlo nekih 10-15 dana, tako da niti mogu test napravit nit išta, al ću izludit samu sebe dok ne saznam... pa eto jel ima neko slicnih iskustava??? i šta mislite općenito?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Bok. Nova sam ovdje. treba mi pomooc od nekog tko zna nesto o tome.
    Imala sam odnos sa deckom par dana prije nego sto sam trebala dobit menstruaciju. Onda mi je kasnila 5,6 dana i prije toga sam osjetila neke simptome trudnoce...umor, pospanost, mucnine, jako osjetilo njuha i bol u grudima... jucer sam valjda dobila menstruaciju, ali nije to bas ona prava krv, vise nesto tamno, uz jake bolove u donjem dijelu trbuha... je li moguce da sam trudna ili je to samo sve stvar psihe??? pomozite

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ako nisi spremna i ako ne želiš dijete zaštiti se radi mnogo razloga, a i nećeš morati ovako brinuti

    ako nisi sigurna da li si dobila menstruaciju napravi test, pa ćeš vidjeti da li si trudna ili ne

  42. #92
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Test!
    Posljednje uređivanje od Pepita : 07.01.2012. at 21:49

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, ja bih u tvom slučaju odmah otišla ginekologu. Imala sam sličnu situaciju: bolovi u gonjem dijelu trbuha i nisam dobila mengu nego to tamno nešto ružnog mirisa, i bila je vanmaterična trudnoća.
    Ne želim te plašiti, ali sigurno je sigurno, neka te pošalje vaditi betu.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    2

    Početno

    ''vise nesto tamno, uz jake bolove u donjem dijelu trbuha...'' Te simptome sam ja imala kod vanmaterične trudnoće. Ne želim te plašiti, ali najbolje odmah kod ginekologa, i vaditi betu.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav svima,
    imam pitanje za one s vise iskustva (ja ga nemam uopce, obzirom da je mom m. i meni ovo prvi pokusaj zarudnjivanja)-14.12. sam imala zadnju men. Menstruacije su mi inace redovite, svakih 25-26 dana, tako da znam otprilike kad su mi plodni dani s time da sam ovaj puta jos koristila i ovulation test. danas mi je 26.-i dan od zadnje mesntruacije tako da sam jutros napravila test i nemalo se iznenadila kad je izasao negativan.
    bila sam uvjerena u poz. jer se osjecam "neobicno" - zadnjih tjedan dana mi je muka (uglavnom pred vecer), nemam apetita, imam zgaravicu, od jucer me boli donji dio ledja, dosta sam razdrazljiva... u biti se osjecam kao da cu svaki tren dobiti gripu (koza mi je jako osjetljiva kao kad imam temperaturu, boli me glava, osjecam se nekako tromo i usporeno, zima mi je konstantno, a ako legnem i pokrijem se dekicom odmah mi je neopisivo vruce), primjetila sam da su mi otekle noge (ne naocigled, ali jedva sam zakopcala cizme jutros)... za sve ove simptome sam saznala tek sada trazeci po internetu da su u biti simptomi trudnoce, tako da mi se ne cini da su na psihickoj bazi (znala sam samo za povracanje kao simptom, no to nit nemam, a i ovo otianje nou sam mislila da dolazi tek kasnije).
    zdravstveno bi trebalo biti sve ok (svi papa testovi i pregledi do sada su mi bili uredni). ono sto me zbunjuje je cinjenica da se osjecam neuobicajeno, uz negativan test, a i cinjenicu da je ovo ipak (tek) prvi pokusaj.
    do dokora mogu tek iduci tjedan (osim ako bude nekih zabrinjavajucih simptoma/dogadjaja).
    kad da ponovno napravim test i da li bi greska mogla biti ako sam predugo drzala stapic testa (u uputstvima pise 20 sec, mislim da sam drzala pola minute, nisam mislila da bi to moglo biti bitno)? dok sam cekala da se ocita rezultat drzala sam test u ruci, obzirom da pise da mora uspravno stajati sa stapicem prema dolje, no sad citam da nije dobro da se trese i pomice dok ocitava...) inace sam koristila clearblue digital, koji jasno pokazuje + odnosno - (nisu crtice koju bih mogla previdjeti ukoliko je slabija, primjerice).
    hvala na odgovoru

  46. #96
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Draga upitnik, imam prilično iskustva s trudnoćama i mislim da si jednostavno prerano radila test.
    Zar ti je toliko bitno znati tako rano, prije nego ti uopće treba doći menstruacija?

    Simptomi ne moraju značiti ništa ili svašta. Meni nikad nije bilo baš nikakvih simptoma bar do 28.-30.dana. Osim bolnih grudi i osjetljivih bradavica. Ali, sve smo mi drugačije.
    Ako odeš liječniku ovaj tjedan, neće vidjeti ništa i bit ćeš još zbunjenija.

    Ukoliko baš moraš znati da li si trudna, izvadi krv na betaHCG i ako je pozitivna, tada je trudnoća. Možeš vaditi privatno (oko 150 kuna) ili zamoli ginekologa uputnicu. No, ne znam hoće ti je dati ako nema medicinskih indikacija.

    Naravno, ne moraš me poslušati, ali najbolje bi ti bilo da čekaš bar tjedan dana, uživaš u misli da si trudna, radiš sve kako bi radila da ti je potvrđena trudnoća,a ti i suprug uživajte u spoznaji da ste napravili novo biće.

    Negativan test ne mora značiti da nisi trudna. Treba možda samo još malo vremena...

    Sretno!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    6

    Početno

    u pravu si, mislim, u biti mi nije neka presa, al nemam bas iskustva nit s testovima, a na ovom je pisalo da se nakon 1og dana izostanka moze koristiti. u svakom slucaju, hvala na odgovoru , javim kad ponovim test. pozdrav!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3

    Početno

    uhhhh...hvala vam...kupila sam kucni test na trudnocu, sutra cu ga napravit, a pregled imam tek za 2 mj

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    zašto tek za 2 mjeseca?

    ako si trudna morat će te primiti ranije, ako nisi opet mi nije jasno kako se na pregled može čekati 2 mjeseca, radi se o Domu zdravlja ili što?

  50. #100
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Potpisujem ZO. Kakva 2 mjeseca??? Pogotovo ako si trudna?
    Pa kakva je to ustanova u kojoj se na ginekološki pregled čeka 2 mjeseca?

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •