Stranica 8 od 10 PrviPrvi ... 678910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 465

Tema: TrudnoĆa ili ipak ne???

  1. #351
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Može, ali šanse su kolike? Prije ćeš pobrati bakteriju ako nepažljivo obrišeš međicu nakon velike nužde. Daleko veći strah mi predstavlja guranje prsta u grlić.

    Mene su po sat vremena znali gledat na uzv i to zadnji mjesec svaka dva tjedna. Nego, piše na babycenter da imaju niski termalni indeks. Valjda nije tako strašno.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Može, ali šanse su kolike? Prije ćeš pobrati bakteriju ako nepažljivo obrišeš međicu nakon velike nužde. Daleko veći strah mi predstavlja guranje prsta u grlić.

    Mene su po sat vremena znali gledat na uzv i to zadnji mjesec svaka dva tjedna. Nego, piše na babycenter da imaju niski termalni indeks. Valjda nije tako strašno.
    Kad brises medjicu ne stavljas prste do grlica. O tome se radi. Ali iskreno nisam se nikad zamarala tim rizikom, pogotovo obzirom na stavljanje utrica tri puta dnevno. Sad jel jos na to dodas koji uzv jednom tjedno ili jednom u dva tjedna tak nebitno. Al da postoji rizik, postoji

  3. #353
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Kad vec oftopicarite da malo doprinesem...

    Sto se stavljanja utrica tice...osim detaljnog pranja ruku, ja dodatno "glavni" prst () nasprejam Octeniseptom ili ocistim alkoholom. Pretjerujem li?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 08.07.2017. at 20:37

  4. #354
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja samo operem ruke. Nikad nisam imala problema,a nastavljala sam se more i more utrica

  5. #355

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vec oftopicarite da malo doprinesem...

    Sto se stavljanja utrica tice...osim detaljnog pranja ruku, ja dodatno "glavni" prst () nasprejam Octeniseptom ili ocistim alkoholom. Pretjerujem li?
    Ne pretjerujes samo isperi vodom nakon alkohola ili octenisepta kako ih ne bi unijela u rodnicu.

  6. #356
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne pretjerujes samo isperi vodom nakon alkohola ili octenisepta kako ih ne bi unijela u rodnicu.
    Vidis, to ne radim. Odsada budem.

  7. #357
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vec oftopicarite da malo doprinesem...

    Sto se stavljanja utrica tice...osim detaljnog pranja ruku, ja dodatno "glavni" prst () nasprejam Octeniseptom ili ocistim alkoholom. Pretjerujem li?
    zapravo , malo pretjerujes. To su tvoje kucne bakterije, na njih si navikla i imas imunitet.

  8. #358
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    zapravo , malo pretjerujes. To su tvoje kucne bakterije, na njih si navikla i imas imunitet.
    Ma ima i kvartovskih s pesonjicinih capa

  9. #359
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ja samo operem ruke. Jedno vrijeme sam koristila jednokratnu rukavicu zbog neke alergije po rukama ali sam imala osjećaj da mi više smeta taj latex pa sam jednostavno odustala

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  10. #360
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad brises medjicu ne stavljas prste do grlica. O tome se radi. Ali iskreno nisam se nikad zamarala tim rizikom, pogotovo obzirom na stavljanje utrica tri puta dnevno. Sad jel jos na to dodas koji uzv jednom tjedno ili jednom u dva tjedna tak nebitno. Al da postoji rizik, postoji
    Dobro, ali ginekolog stavlja sterilnu gumu na aparat, sa svojim sterilnim rukavicama.
    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vec oftopicarite da malo doprinesem...

    Sto se stavljanja utrica tice...osim detaljnog pranja ruku, ja dodatno "glavni" prst () nasprejam Octeniseptom ili ocistim alkoholom. Pretjerujem li?
    Opreza nikad dosta.

  11. #361

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ne kuzis me, mislim na kozu pacijentice, vanjsko spolovilo.

  12. #362
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Valjda si opere picu prije nego dođe na stol.

  13. #363
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda si opere picu prije nego dođe na stol.
    Zuta , daj ukucaj u pretraznik " bolnicke infekcije".
    cim predes prag ustanove i podvrgavas se agresivnijim pregledima ( a zahvatima pogotovo)
    postoji rizik.
    ( moja sogorica zivi frisko u Irskoj, treba roditi za 1,5 mjesec , do sad nije imala niti jedan vaginalni pregled , niti vaginalni uzv . Samo kazem.)
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.07.2017. at 08:45

  14. #364
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Ok, ali nije u uzv-u problem, samom kao takvom.
    Čini se da u Irskoj ne pate od gljivičnih infekcija.

  15. #365
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, ali ginekolog stavlja sterilnu gumu na aparat, sa svojim sterilnim rukavicama.
    Rukavice nisu sterilne, nego obične jednokratne latex iz kutije. I kondom koji navuče na sondu isto nema oznaku 'sterilan'.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  16. #366
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Čišće je od prosječnog penisa muškarca.

  17. #367
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čišće je od prosječnog penisa muškarca.
    Da bi riječ rekla.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #368
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


  19. #369

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čišće je od prosječnog penisa muškarca.

  20. #370

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,dugo citam ovaj formu pa resih da se registrujem i da podelim sa vama moj problem.
    Da ne duzim mnogo i ulazim u detalje,imam dijagnostikovane policisticne jajnike,popila sam 3 bocice femisan A kapi do sada. Ocekujem menstruaciju za 2 dana,a unazad vec 10ak dana imam da kazem simptome. Ne znam da li su rani siimptomi trudnoce ili su posledica kapi.
    Imam jako bolne bradavice,ne sve vreme ali cesto. Probadanje u jajnicima kao da cu svakog trenutka doboti,konstantne promene raspolozenja, i brzo se zamaram. Vec par meseci radimo na bebi,i da naglasim da nikada nisam imala bolne grudi.

  21. #371

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    Nova sam ovdje i molim misljenje. 4 dana prije menstrucije smo imali nezasticen odnos pri kojemu se desila ejakulacija i dan prije menstrucije isto tako. Danas bi trebala dobiti M, koja je inace redovita ali jos nista.. I nemam nikakve simptome. Ako se ne varam ovo bi trebali biti neplodni dani? Ili pak postoji mogucnost trudnoce?
    Hvala.

  22. #372
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Danas bi trebala dobiti M, koja je inace redovita ali jos nista.
    To definitivno znači trudnoću.

  23. #373
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To definitivno znači trudnoću.
    Ti zivis za ova pitanja, jelda?

  24. #374

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Moze mrva ohrabrenja i zlica optimizma,

  25. #375
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Carrie_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Moze mrva ohrabrenja i zlica optimizma,
    Može . Carrie, pogledala sam tvoj post na upoznavanju i evo puno vibri ~~~~ da je to to. Pridruži se curama na odbrojavanju ako još nisi potvrdila da si T. Malo je tema zamrla jer je dosta cura otišlo u MPO vode (ili su T ).

  26. #376

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Može . Carrie, pogledala sam tvoj post na upoznavanju i evo puno vibri ~~~~ da je to to. Pridruži se curama na odbrojavanju ako još nisi potvrdila da si T.
    Hvala ti, hvala ti!!! Jutros pristojan plusic

  27. #377
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Carrie_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti, hvala ti!!! Jutros pristojan plusic
    Čestitam !

  28. #378
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Jel ima mozda netko iskustva sa cestim biokemijskim? Naime u godinu dana imala sam ih 4, zadnja je bila prosli mjesec (poz bete ali male,kucni testovi plus). Danas mi prvi dan kasni m i napravila dig test i pise + 1-2tj. Da li da se nadam ili bi moglo biti kao i prosli mjesec iako je uvijek bio razmak par mjeseci?

  29. #379
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Sova555 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima mozda netko iskustva sa cestim biokemijskim? Naime u godinu dana imala sam ih 4, zadnja je bila prosli mjesec (poz bete ali male,kucni testovi plus). Danas mi prvi dan kasni m i napravila dig test i pise + 1-2tj. Da li da se nadam ili bi moglo biti kao i prosli mjesec iako je uvijek bio razmak par mjeseci?
    Stavi upit pod http://forum.roda.hr/threads/21903-b...o%C4%87a/page5. Sigurna sam da će ti se više cura koje su imale to iskustvo javiti pod tom temom . Možeš biti t odmah u ciklusu nakon biokemijske.
    Sretno ~~~~~~ !
    Posljednje uređivanje od tocekica : 19.03.2018. at 16:22

  30. #380
    Sova555 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    117

    Početno

    Hvaaala puno

  31. #381

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz mene zanima sljedece ,znaci radimo na bebi ali nista , M mi je na 30/33dana i sad zadnja je bila 10.4. I sad imam mucnine mokrim non stop i promjene raspolozenja i glavobolje a 30.04.sam pri brisanju vidjela sitni trag smeckasto zut i traje jos uvijek ali ne pri svakom mokrenju cca dvaput dnevno . Zelim bebu i sad nezz do 10.05 cu poludit . Hvalaaa

  32. #382
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Nećeš.
    Znaš da ti nema druge nego čekati. Puno je nesigurnih znakova trudnoće, ali oni su baš to, nesigurni.
    Ukoliko si trudna i ovulacija ti je bila 14. dan, već 8.5.bi ti test pokazao plus. Ako ga još ne bude, a menstruacije nema, napravi svaku drugi dan, ili svaki, ako si jako nestrpljiva, sve dok ne bude pozitivan ili dok ne dođe krvarenje.

  33. #383

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Drage moje. Nova sam ovdje.. imam nekih nedoumica pa odlucih pisati vama
    Ovako inace imam dosta redovne cikluse dan dva gore dolje.
    Da krenem od pocetka spolni odnosi u plodnim danima ne zasticeni , dobila sam 6.4.2018 , ta zadnja u prva tri dana su bila skoro nista nesto malo roze boje 4 i 5 dan vise na smeđe je vuklo nego na crveno , sada sam trebala dobiti 7.5. Ali evo vec je 13.5 a ona nije ni na vidiku , imam samo bol u ljevom jajniku , spavam jako jako puno preko dana , vrtoglavica ali ne učestala , a za divno cudo lice mi se jako ocistilo mada imam
    Problema sa aknama, u usima mi zvoni od 0 do 24, tu i tamo muka me uhvati najviše navecer.
    Mislila sam pricekati jos par dana a do tada mozda mi vi pomognete, dali je netko imao takve simptome
    Unaprijed hvala ❤

  34. #384
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa ako ti menstruacija vec kasni test slobodno kupi i rijesi nedoumicu.

  35. #385
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Čestitam ela!!

  36. #386

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Postovanje! Imam pitanje koje je mozda ovdje postavljeno vec tisucu puta no ja moram napisat svoju pricu.. zanima me je li moguce da sam ostala trudna, seksali smo se nezasticeno u plodne dane ali ne znam je li vec taj dan ovulacije bio prosao ili ne.. ugl bilo je u plodnim danima. Sada je proslo 10ak dana od tog, prije par dana imala sam snazne bolove u lijevom jajniku i bolne grudi. Sada (kad bi inace trebali poveti simptomi pmsa) me ne bole vise grudi, ali su teske i nekako opustene.. trbuh me i dalje boli svakodnevno j nekako podmuklo, neki krajnji umor (za koji nemam razlog jer sam na godisnjem) i bezvoljnost - takoderprema sexu (sto je neuobicajeno), piskim cesto i ustajem po noci (vrlo neuobicajeno za mene), i jucer sam primjetila iscjedak neki koji jos nikad nisam imala- jako jako gusti i pojacanog mirisa.. Pisem jer neznam da li umisljam.. Nije najbolji tren sad ali voljela bih ostati trudna generalno pa me zanima jesam li ja sad ovo umislila ili ima sanse da sam trudna??? I da, cigarete mi se gade! (Pusac sam)
    Puno puno puno hvala unaprijed! ❤️

  37. #387
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,180

    Početno

    Uzmi folnu kiselinu i čestitam!

  38. #388

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo curke. U dilemi sam, jesam li trudna ili umisljam simptome

  39. #389
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moja kristalna kugla kaže da ni ona ne zna. Ali, čula je da postoje neki testovi koji mogu riješiti dilemu.
    Uostalom, za 9 mjeseci najkasnije ćeš znati sigurno. 100%

    A sad ozbiljno, kako ti itko ovdje može dati odgovor na pitanje?

  40. #390

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Ne znam da li da uzmem još jedan test. U razdoblju od 16. do 20.10. sam imala par nezasticenih odnosa u pocetku (dalje sa zastitom). 26.10. sam dobila mjesecnicu uz uobicajen pms koji se pojavljuje oko tjedan dana ranije. No trajala je 2 dana uobicajenog obima i svega, a ostala tri dana nesto jako slabo na ulosku i papiru (inace je oko 3 +2 samo jako slabo),no jos uvijek sam imala bolove u ledima i trbuhu povremeno.
    Misleći da je lažna jučer (30.10.) sam s prvim jutarnjim urinom napravila geratherm early detect koji ima osjetljivost 10 mIu i odmah je ispao negativan. Sad još uvijek se pri voznji osjecam loše, ne jede mi se bas (što nije preneuobicajeno) te zadnja 3 dana moram često na wc. Prethodnih par mjeseci mjesecnice su bile 6.09., 1.10. i ocekivana (od 25 dana) je trebala biti 26.10. Nije bed ako je trudnoća, samo zelim znati

  41. #391

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,

    Imam pitanje, da li je netko imao slične simptome. Mjesečnica je redovita (eventualno dođe ranije ili kasnije 1-2 dana), ovulacija prema simptomima na sredini ciklusa. Ponekad imam bolnu ovulaciju, ali to se pojavi u neko popodnevno doba i do sljedećeg dana ujutro je sve ok. Ovaj mjesec smo imali nezaštićene odnose u vrijeme (kada bi trebala biti) ovulacije i 4-5 dana nakon nje me počeo poprilično boliti lijevi jajnik. Prvi dan nešto slabije, idući dan me probijalo, nakon toga par dana još uvijek bolno (ne tako jako, ali osjetim laganu bol). Uz to, mokrenje mi je učestalo, iscjedak prisutan. Pošto radimo na bebici, ima li nekih mogućnosti da bude plusić na testu? Ili bi ipak moglo biti nešto drugo posrijedi.
    Hvala

  42. #392
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Moguće, ali je za sada teško reći. Psiha također zna napraviti svoje i može se dogoditi da osjetiš lažne simptome. Meni je prvi znak bio osjetljivost grudi, pogotovo bradavica. Nije lako čekati, ali test nakon što prođe koji dan da menstruacija kasni će biti sigurniji pokazatelj. Sretno

  43. #393

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Dobar dan..imala sam normalne menge (svakih 28.dan) no 25.7.se dogodilo da zbog stresq su počele biti uzasno obilne zbog cega sam 18.9.zbog manja zeljeza i gubitka dosta krvi pocela piti heferol..
    Od 25.7.pocela sam dobivati svakih 26.dan..medutim 6.11.sam dobila a to je bio 27.dan..danas je 28.dan od posljednje menge radila sam test u 12 popodne bio je negativan.pijem jos tablete za zeljezo jel moguce da zbog zeljeza ili tog sto sam par puta imala obilne menge (neke su trajale 7 dana,a zadnja dva puta prva dva dana samo preobilno onda nakon tog jedva nesto malo 3 dana..dali je moguce dq je to zbog tableta ili?

  44. #394
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    samo heferol ako si imala jaku mengu?

  45. #395

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima Nova sam Ovako, zadnja M je bila 02.2., odnose smo imali 18.2. i 20.2. (plodni dani). Ciklusi su mi inace oko 33 dana... M mi kasni i danas sam radila test i negativan...

  46. #396

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav cure!
    Evo nova sam tu s jednom nedoumicom...
    Vjerojatno istom zbog koje smo sve ovdje.
    Stvar je takva da sam imala odnos tocno kad su bili plodni dani...
    E sad, neznam jel ja umisljam, al nakon 6-7 dana sam osjetila u donjem dijelu laganu bol, rekla bi cak i kao neko peckanje bas unutra. Nervozna sam sama od sebe, ali imam osjecaj da sam ovih dana ekstra nervozna i mislim da vec i sama sebi idem na zivce.
    Gdje god citam o implantaciji spominje se krvarenje, ali krvarenja nema. 2-3 dana ta lagana bol na trenutke i to je to.
    Zgaravica me ubija, da oprostite i podrigivanje ujutro i navečer...

  47. #397
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ne mora biti implantacijskog krvarenja - ja ga nisam imala. Moji prvi simptomi su bile osjetljive grudi, poseebno bradavice, i napuhnut donji dio trbuha. No to varira. Moguće je da si trudna, odnosno da se stvorilo jajašce koje se tek treba implantirati u maternicu. Pričekaj hoće li ti kasniti menstruacija, i nekoliko dana nakon što si je trebala dobiti možeš napraviti test. Za sada ne možeš sa sigurnošću znati. Sretno, što god da si želiš

  48. #398

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala! Tek za koji dan bi mogla test napraviti... Al donji dio trbuha je stvarno napuhan.
    Iskreno, neznam ni ja što si želim, jednim dijelom se osjećam spremnom, drugim dijelom možda i ne.
    I tako na trenutke pomislim, ma što ima veze i vrijeme ti je i budem sretna, a onda nakon sat vremena, ajme meni što ćemo sada...

  49. #399
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    matea06, dobro došla na forum.

    implantacijsko krvarenje, tj. pojava oskudnog krvarenja radi ugnježđivanja zametka u bogato prokrvljenu sluznicu maternice, javlja se u manje od 10% trudnoća.
    za 5-6 dana uzmi kućni test za trudnoću i sretno

  50. #400

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Negativan test...
    Menstruacije jos nema, moguce zato sto sam si nabila stres...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •