Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Dva bespelenaša ima li itko iskustva?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno Dva bespelenaša ima li itko iskustva?

    Razlika među djecom mi je 13 mjeseci. Mislim među zadnjom dvojicom. Uglavnom, ovaj od 18 mjeseci je bespelenaš od 7 mjeseca i stvar poprilično dobro funkcionira, ali još imamo nezgoda... Ja bih sad i mlađem koji ima 5 mjeseci skinula pelenu, platnenu, naravno. Uglavnom, zanima me ima li netko takvih iskustava? Ovog mlađeg od rođenja kod svakog presvlačenja pokušam popiškit i barem jednom dvevno se i popiški pa će možda ići lakše...

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Nemam iskustva, ali pročačkaj tu malo po pdf-u, a možda ti se jave mikka, aqua ili školjkica, a pročitaj njihova iskustva. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Daj se javite pliiz! Zapravo me strah da li će ih to psihički opteretit? Mislim stvarno se ne bojim zapišavanja ni nezgoda jer kako mm kaže imam jaaako debele živce. Strah me da ne bi stariji osjećao da je neuspješan ako se dogodi da brat ne popiša kolica a on ih popiški. Pa dajte samo svoja iskustva da se ohrabrim...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Mislim da im nece smetati, kad god da im das piskiti ili kakati. Djeca se vole popiskiti ili pokakati van pelene. Ne vole to raditi po sebi. Bebe puno vise placu kad trebaju piskiti ili kakati. Bas traze da im se da piskiti ili kakati, a ljudi ih onda strucno utisavaju i zabavljaju, da se bebe smire.

    Starija djeca imaju druge zanimacije (puzanje, igranje, grickanje, bolest...) pa zaborave.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nece ih opteretiti ako ti ne provodis dril

    ako ponudis, pa ako hoce hoce, ako ne nikom nis onda je to ok. ionak je vise manje svejedno jel mijenjas platnene pelene ili hlacice ako se nezgoda dogodi.

    po meni je bit da budu sto vise goli i da im se s vremenom prepusta da sami javljaju kad im je sila. znaci manjem ti nudis, a starijeg pustis da sam javlja.

    uspjeh mladeg sumnjam da moze opteretiti starijeg ako vi ne zauzimate stranu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Hvala, baš puno, jer zapravo sam već i bila odlučila da ću i manjem skinut pelenu kad malo zatopli pa me ovo ohrabrilo. I mikka pitala bih te još nešto. Dakle, moj je stariji već stvarno doosta suh, imamo nezgodu jednom 3,4 dana. U zadnje vrijeme me kao i prije zove da treba kakat, ali onda kad ga skinem neće. Nakon 10 minuta me zove da perem guzu jer se pokakao u gaće. Da ga silim da sjedi na tuti, mi se čini bezveze, pa možda znaš neki trik...

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    joj ne znam. ili mu daj nekaj zanimljivo (elektricnu cetkicu za zube ), ili ga ignoriraj (znam da je tesko). nece dugo, nije blesav da kaki u gace. mozda samo iskusava kak ces ti reagirat. u takvim ispitivanjima bi idealno bilo ostat skroz kul, ali znam da nije bas uvijek moguce.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Hvala al ne da se ovaj moj na tako jeftine štosove uhvatit. On je strašno suradljiv, al kad neće onda neće. Tako da mmi sad peremo guzu...On onako s gašenjem diže nogice jer mu je fuuj da stane u prljavu vodu. Ma presmiješan je, i tako se nadam da je to kratka faza.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Evo da javim da je stariji opet prokakao kad zove, a da je mlađi veći dio dana bez pelene i da nam to suuper ide. Ne znam je li on spremniji ili sam samo ja pametnija, ali ide nam začudno dobro. Čini mi se da iskustvo čini čuda...

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    super, bas mi je drago zbog vas

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •