Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 102

Tema: gubitak bebe radi upale posteljice

  1. #51
    maj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    49

    Početno

    draga jabuko, drago mi je da si napravila pretrage, bas me zanimalo sta je kod tebe posrijedi, jer i mene muci taj problem posteljice. raduje me da mozes uskoro na novu trudnocu, to je super

    pricala sam sa svojim lijecnikom upravo vezano za streptokok i on mi je izricito rekao da taj streptokok moze biti samo opasan na porodjaju te da se upravo zbog toga kontrolira nesto prije termina. phd kod mene nije pokazao upalu, iako je kasni pobacaj... ja moram provjeriti jos jednom antifosfolipidni sindrom.

    nadam se da te nisam zbunila ovim svojim odgovorom ali hvala ti na informacijama, jer ja vise ni sama ne znam sta jos da trazim od lijecnika...

  2. #52
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    maj, kako se držiš psihički?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    jabuko što je tebi točno pisalo na phd nalazu? meni piše infiltrirano upalno tkivo koriona.... jel to upala posteljice?

    ja sam imala pobačaj u 14.tj i beba je imala hydrops, od kud se on stvorio nitko nema pojma, kromosomski je beba bila savršena...tak da meni više niš nije jasno

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Bas sam bila kod muzeve sestricne prsli vikend kojoj je pukao vodenjak i krenuo porod/pobacaj u 25-om tjednu
    Rodila zivo djete koje nisu ozivljavali...
    Bas strasno
    Nalaz rekao: upala posteljice (slicno je imala godinu ranije u 10-om tjednu trudnoce)
    Kako prevenirati takve stvari, nesto piti za imunitet?!

  5. #55
    maj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    49

    Početno

    josipal, tako mi je zao zbog bebice i mame
    bas strasno da dijete ne ozivljavaju, ja sam mislila da se dijete ukoliko se zivo rodi obavezno pokusa odrzati na zivotu uh...
    sto se tice vodenjaka, kada prijevremeno pukne u velikom broju se odmah sumnja na infekciju. a eto to su i potvrdili. mislim da se prije sljedece trudnoce moraju uraditi sve pretrage na mikroorganizme kod nje i kod muza, jacanje imuniteta svakako, a u trudnoci stroge kontrole, seks. odnosi su tabu, neke cure paze i na to da koriste samo ves koji se pere na visokim temperaturama i slicno... u nekim slucajevima se cak desava i da lijecnici prenesu uzrocnike vaginalnim pregledom...

    velika jabuka, ja prolazim faze od euforije, totalne tuposti do placa na neku sasvim petu stvar. cekam 28.5. sto je bio termin za bebu i ako se tada ne pretvorim u rijeku suza, nadam se da cu onda smjeti poceti polako mastati o sljedecoj bebici....

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    baš strašno

  7. #57
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    jabuko što je tebi točno pisalo na phd nalazu? meni piše infiltrirano upalno tkivo koriona.... jel to upala posteljice?
    Je.. Kod nas piše: mikroskopskom pretragom posteljice nalazi se slobodni rub plodovih ovoja i ovoje korijalne ploče obilno prožete upalnim eksudatom neutrofila i gnojnih tjelešaca.

    Maj nama je termin 8.5. i moram priznati da me tog dana panično strah.. nadam se da će on biti nekakva vrsta prekretnice, da ćemo nakon njega krenuti na bolje..

    josipal, baš mi je žao.. Kad skupi snage, mama bi za početak trebala napraviti osnovne pretrage.. krv, urinokulturu, papu, cervikalne briseve,.. svakako i poradit na imunitetu. Pošalji ju k nama na forum, tu će naći puno informacija i podrške..

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Veliki pozdrav svima

    evo da se pridružim i podijelim svoje iskustvo. Naime nakon laganog krvarenja sam hospitalizirana, drugi dan puknuo mi je vodenjak, krenuo je porod i izgubila sam bebu u 18 tt.
    Svi brisevi aerobni i anaerobni,urinokultura, prije trudnoće,u trudnoći , te opet i u 18tt napravljeni svi su sterilni.Laboratorijski nalazi krvi su svi uredni.
    Patohistološki nalaz ploda i posteljice : infekcija amnionske vreće i ovojnica,obilan upalni infiltrat.To je sve bilo u 1.mjesecu ove godine.U međuvremenu sam napravila pretrage koje mi je dala ginekologica( testove koagulacije,TSH,FT4,AB-TPO/mikros.protutijela to je sve ok), jedino mii je nalaz testova na trombofiliju pokazao da sam heterozigot na MTHFR što znači da sam od jednog od roditelja naslijedila gen za poremećaj trombofilije. Uglavnom ginekolozi se malo razilaze u mišljenjima.Jedni smatraju da je uzrok bio upalni,a drugi da je uzrok u eventualnoj trombofiliji. Ginekolog mi je rekao da je problem s upalama koje uzrokuju spontane taj što se ne otkrivaju klasičnim brisevima,jer se brisevi uzimaju preplitko,a upale se penju uzlazno i inficiraju plodove ovoje. To je moja priča, sada moram opet kod ginekologice drugi tjedan da mi ponovi sve briseve iako mi se sve čini besmisleno,jer mi je sve bilo uredno i u trudnoći,pa se dogodilo najgore. Jedva čekam da prođe 6mj da mogu opet pokušati,ali me i jako strah,novog neuspjeha ,ponovnog razočaranja,svega što sam prošla prije 4mj.

  9. #59
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    tartaruga jako mi je zao zbog tvog gubitka
    obavi sve potrebne pretrage i sa Bozijom pomoci u nove pobjede jer sve se mi ovdje isto osjecamo, sve umiremo od straha i strepimo al kod vecine nas je zelja za djetetom veca od straha od ponovnog gubitka. uopce ne razmisljaj o tome, samo pozitivne misli i mora biti sve ok.sretno

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj latika prvotno napisa Vidi poruku
    tartaruga jako mi je zao zbog tvog gubitka
    obavi sve potrebne pretrage i sa Bozijom pomoci u nove pobjede jer sve se mi ovdje isto osjecamo, sve umiremo od straha i strepimo al kod vecine nas je zelja za djetetom veca od straha od ponovnog gubitka. uopce ne razmisljaj o tome, samo pozitivne misli i mora biti sve ok.sretno
    Hvala ti latika,i meni je ta želja ipak jača,a i uglavnom sam optimist i nadam se da će mi sve to dati snage da opet pokušam i nadam se i uspijem ostvariti svoju želju za bebicom.

  11. #61
    maj avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Mila tartaruga, zao mi je sto si izgubila svoju bebicu. strah je tu, i bice, ja se nekada bukvalno prepadnem pomisli na novu trudnocu. ali ne smijemo posustati, moramo biti jake.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    tartaruga, žao mi je ... budi jaka
    kako kaže latika: "sve umiremo od straha i strepimo al kod vecine nas je zelja za djetetom veca od straha od ponovnog gubitka".
    popustit će strah toliko da ćeš ga moći povremeno nadvladati, daj si vremena.

  13. #63
    zrinkič avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Križevci
    Postovi
    320

    Početno

    tartaruga.....moja priča je upala plodovih ovoja...porod s punih 22 tjedna. radila sam prije 2 tj sve briseve, na sve i svašta...bris uretre, rodnice i endocerviksa te TORCH. s vei su dobri osi brisa endocerviksa di mi je nađeba ešerihija i enterokokus. neznam....toliko sam tupa od svega da nemam riječi. samo pitanja dokle će to trajati? znači da mi je doktorica napravila samo obične briseve....nebi otkrila ništa, a i najčešće ta upala dođe odozgora, jajnivi, jaojovodi. neznam!

  14. #64
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    moje trojkice su se rodile u 26 tjednu i bile su u inkubatoru. ne razumijem, još je samo jedna beba, možda su je mogli spasiti
    ajme majko moja, ne mogu vjerovati

  15. #65
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    zrinkič kako se radi taj nalaz bris endocerviksa ja to nisam radila, nitko mi od doktora to nije ni predlozio da uradim, i kako se ljece te bestije, jel isto antibiotikom ili ?

  16. #66
    CRomy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Zrikič i mene zanima isto što i latiku, što je taj bris endocerviksa???
    Meni su napravljene samo osnovne pretrage i dobila sam zeleno svjetlo za dalje, ali ja nekako mislim da je to nedovoljno

  17. #67
    zrinkič avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Križevci
    Postovi
    320

    Početno

    meni je doktorica uzela normalne briseve....onda je nečime, mislim nekim kliještima privukla cerviks i duboko iz njega četkicom postrugala uzorak. budući sam bila krajem menge, naletila je i neka sluz, pa je i to iščaprkala, da dobije čim približniju sliku stanja maternice. nije htjela raditi biopsiju jer je preinvazivna, pa je uradila ovako.......i eto, bila je u pravu. da, liječi se antibioticima, jer je odma urađen i antibiogram, da se zna šta djeluje na beštije.taj bris endocerviksa....možda i šupljine kavuma, maternice jer je zbilja pokušala ić ćim dublja....dosta je bolio. radila sam bris uretre, bakteriološki i na aerobe i anaerobe, bris rodnice, bakteriološki, na klamidiju, ureaplazmu, aerobe i anaerobe.....ma sve šta se da uraditi, neznam ni sama,,,,hrpu nalaza imam. torch...mi nije gotova rubeola i citomegalovirus..........pokazo je da sam davno preboljela toksoplasmozu, šta je dobro. ja sam trudna bila umjetnom oplodnjom....i zbilja imam dragu i dobru doktoricu....i nebi me pustila u postupak dok i ona nebude mirne savjesti....zato hoće sve istjerat, sve šta se može.

  18. #68
    zrinkič avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Križevci
    Postovi
    320

    Početno

    norah....drži se! jel treća bebica živa? nisam shvatila. znam, teško je, ja plačem od kad si se ti javila na forum. eto, i na kraju smo došli i do uzroka svega i samo sam još jadnija i dalje se pitam zašto. znam da se moram skockati i uprijeti sve snage da dođem do cilja. vjerujem da hoću, vjeru još nisam izgubila.

  19. #69
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    zrinkič super sto imas doktoricu koja brine o svemu, ja nikako da nadjem ginekologa koji mi odgovara, to je stvarno katastrofa. meni poslije poroda nitko nikakve pretrage nije govorio da radim sve sam se sama morala raspitivati.

  20. #70
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ne mogu vjerovati da nisu oživljavali bebicu!!!!strašno!!!
    nažalost ne znam pouno o tim infekcijama i zaista vam želi da uskoro otkrijete problem i dobijete svoje bebice~~~~~~~~~~~

  21. #71
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Mi smo sad obavili "sve" pretrage i dobili zeleno svijetlo od prof. Đelmiša i prof. Podobnika (neovisno). Prošlo je četiri mjeseca. Da ponovim, u Petrovoj sam nakon dva mjeseca radila cervikalne briseve, krvne pretrage uključujući trombofiliju, uzv, šećer, urin. Kod Podobnika u više navrata cervikalne briseve. Osim toga, torch, listeriu, adenoviruse, mm uk i bris uretre.
    I sad mozgam za te briseve endometrija i endocerviksa..
    Nitko kod koga sam bila nije smatrao da je to potrebno, a meni nije jasno zašto.. Možda je to zato što bi se upala u maminom organizmu, prije trudnoće, pokazala bilo temperaturom ili u krvi, što kod upale posteljice u trudnoći nije slučaj jer je posteljica ipak na neki način neovisna od maminog organizma i zato ne pokazuje simptome na mami..
    Osim toga, mislim da bi upala u maternici stvarala probleme kod začeća ili skroz rano u trudnoći, sumnjam da to može biti uzrok smrti bebe u kasnoj, u našem slućaju idućoj, trudnoći..
    Ajmo mišljenja svih doktora koja ste čule.. Ja ću opet pitati, možda saznam nešto konkretno..

  22. #72
    norah avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj zrinkič prvotno napisa Vidi poruku
    norah....drži se! jel treća bebica živa? nisam shvatila. znam, teško je, ja plačem od kad si se ti javila na forum. eto, i na kraju smo došli i do uzroka svega i samo sam još jadnija i dalje se pitam zašto. znam da se moram skockati i uprijeti sve snage da dođem do cilja. vjerujem da hoću, vjeru još nisam izgubila.
    je draga, umrli su svi troje.
    sve će biti dobro, meni i tebi, samo trebamo naučiti živjeti s tim. imaš sreće za doktoricu, to ti puno znači.

    mislim na sve vas i molim Boga da nam svima da snage

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    12

    Početno

    Tartuga i meni je jako zao zbog izgubljene bebe i znam da te strah sljedece trudnoce, ali znam da ti je zelja za novom bebom jaca od tog straha. Zelim ti puno srece u ponovnom pokusaju i da nas uskoro razveselis radosnom vjescu. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ana b : 18.05.2011. at 23:02

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Evo me opet
    dobila sam danas nalaze briseva i nađen mi je visoki titar Ureaplasme urealyticum. Izgleda je to ipak bio glavni uzrok upale plodovih ovoja i na kraju prijevremenog poroda. Moram naglasiti da su mi svi brisevi rađeni na početku trudnoće i u 18tt i svi su bili sterilni. Toliko o tome kako se brisevi uzimaju (površno!). Sad imam deset dana terapije pa ćemo vidjeti.

  25. #75
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    uzas pa stvarno evo i vodis brigu o svemu, vadis briseve i opet na kraju ispadne da postoje bestije, stvarno ponekad jednostavno nije do nas ,Bozija je volja i gotovo. Ja sam isto imala ureplazmu ali meni su je u trudnoci otkrili pila sam svasta nesto u trudnoci za nju popila al je se nisam mogla rijesiti, eto moguce da je kod mene ona izazvala prijevremeni iako neznam jesam li imala upalu plodnih ovoja , ja sam se jednostavno pocela otvarati rano a i dijeca su ziva rodjena. Rijesila sam je se turom hiramicina 10 dana to je doksiciklin ja i muz smo ga pili a u to vrijeme smo se stitili kondomom sve dok nismo dobili negativne nalaze. sretno sa rjesavanjem bestije

  26. #76
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    čovjek više nije pametan s tim njihovim nalazima, tko zan kako ih uzimaju...sretno draga....

  27. #77
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    ja sam doktorirala na toj gaduri i ona je meni izazivala problme.savjet: Pij min14 dana doksicilin jer ona se vraća inače.Možda ne na kontrolnom brisu ali kasnije kad tad opet dođe

  28. #78
    zrinkič avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Križevci
    Postovi
    320

    Početno

    samo problemi. moji brisevi: bris endocerviksa i bris uretre, pozitivni na enterokok i ešerihiju. popila sam klavocin bid i koristila dalacin vaginalnu kremu. da li je to uzrokovalo upalu plodovih ovoja, nezna se. nezna se šta je uzrok a šta posljedica. da li je kuburilo iznutra pa me otvorilo, ili je bio slab cerviks pa su se beštije popele, ili je nešto drugo uzrokovalo upalu, a beštije sam dobila zbog kiretaže i katetera, nezna se. u ponedjeljak idem ponoviti briseve. pijem probiotik jogurte....jedem češnjak i nadam se boljim brisevima....šta drugo mogu????

  29. #79
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    zrinkičprvo za escerihiu nikad više Klavocin bid, (uvijek bi mi navukao druge probleme) uzimam Ninur i on je odličan.Nikakve nuspojave a beštija ode. Doduše bila mi u mjehuru ali pitaj svejedno.ne dobiješ gljivice nakon njega kao od ostalih antibiotika. Ja imam ESc od kad sam sijete bila, pa opet na fakultetu ali hvala Bogu niti jednu trudnoću nisam imala.
    Pokušaj, pitaj, nemaš što izgubiti ali klavocin je užas , za želudac, gljivice, sve!!!

  30. #80
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Curke, a da probate paralelno s homeopatijom i pripravcima za jačanje imuniteta? Ne može škodit, ja vjerujem da je meni pomoglo.. Preporučam dr. Soltyšika.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    4

    Početno

    drage mame,
    prvo da vam izrazim svoju iskrenu sućut radi vašeg gubitku, neizmjerno mi je žao vi ste prehrabre žene...

    ja tu pripadam i ne pripadam...pripadam jer sam imala upalu posteljice koja je rezultirala prijevremenim porodom, no imali smo neizmjernu sreću što smo bebu spasili. Ona danas slavi točno 17mj i velika je, divna, prepametna dobra curica, naše sve.

    Do trudnoće smo malo teže došli, trebalo nam je 18mj, tijekom kojih sam napravila histeroskopiju i HSG kao pripremu za insemenaciju ali sudbina je htjela da se baš tog ciklusa mrvica uhvati i tako smo dobili naš plus prije evo skoro točno dvije godine... Trudnoća je bila uredna osim hematoma u 7tt koji se sam reapsorbirao i nije stvarao nikakve probleme, samo sam mirovala dok nije otišao.
    Briseve i papu sam napravila više puta prije trudnoće i uvijek je sve bilo čisto. Nemam nikakve povijesti ginekoloških problema...
    I tako sam bezbrižno gurala trudnoću....tjedni su prolazili, ja sam se osjećala odlično, na pregledima uvijek sve super.
    Sa 32+6 imam pregled gdje me dr samo vaginalno pregledao i poslušao bebino srce, sve ok...
    U srijedu sa 33+0 je sve i dalje u redu, beba se rita, frendovi nam dolaze navečer i negdje oko 23h pokazujem frendici kako mi malena štuca u stomaku...
    ...to je zadnji put da je osjećam...
    U četvrtak 33+1 budim se kasnije nego inače, malo se čudno osjećam, idem na wc - imam proljev ali bez popratnih simptoma vrućice, malaksalosti, grčeva i sl....vučem se po kući do nekih 12 i odlučim malo odrijemati...budim se sat vremena kasnije i osjećam se bolje, kuham ručak. Oko 2 se sjetim da malenu ipak već duugo nisam osjetila i pojedem nešto u nadi da će se pomaknuti. Ništa.
    Jedem slatko, tapkam po trbuhu, ležim na jednom boku, drugom, odlazim na net, surfam....malena se ne javlja.
    Oko 5,30 u panici tresem trbuh i osjećam da je beba u grču, sjedam sama u auto i odlazim u bolnicu.
    Što se tamo događalo, neću prepričavati, ali u 18,12 je malena rođena hitnim carskim, apgara 5/8, malo preko dvije kile i 44cm...

    PHD posteljice je pokazao: histološki ovoji žarišno infiltrirani granulocitima, kao i korijska ploča, pupkovina primjerena. Grananje resica primjereno uz nakupljanja interviloznog fibrinoida te žarišno sincicijalnih nakupina.

    Nigdje nema službena dg korioamnioitis, ali prema PHD je to to.

    Čitam vas cure što ste ranije pisale...kako sad dalje? Koje pretrage? Jeste došle do novijih saznanja?
    Ja kopam i čitam po netu sve što mi dođe pod ruku a ima veze sa korioamnioitisom i u biti najveći strah me je od neke subkliničke upale negdje duboko, ili neke latentne bakterije koja se aktivira po imunološkim poticajem trudnoće...
    Nadam se u skorijoj budućnosti još barem jednoj trudnoći ali prije nje želim napraviti sve što mogu da spriječim ovo što nam se desilo i podijelim što saznam u tom procesu jer većina ginekologa samo slegne ramenima na to...moj je samo rekao "bakterije se ponekad čudnovato znaju kolonizirati" što mi naravno ne pomaže niti da spriječim niti da liječim...
    da li je koja od vas u međuvremenu bila na biopsiji endometrija i endocervikalnim brisevima? Meni su obično brisevi bili čisti 6tj nakon poroda...

    ispričavam se na dugom postu...

  32. #82
    Minogue avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Beyond the Sea
    Postovi
    48

    Početno

    Lotusice, baš mi je drago da je tvoja priča imala sretan završetak. Osjetila si da nešto nije u redu, brzinski si reagirala i to je bilo ono što je spasilo tvoju curicu. I kod mene je bio korioamnionitis u 16 tjednu, svi brisevi kasnije čisti.
    Što se dogodilo? Jedan mi je ginekolog rekao da je bio "nesretan slučaj", a moja ginekologica da je možda negdje bila neka bakterija koja se aktivirala trudnoćom. Što ako je ta bakterija još tamo? Što ako se opet aktivira? Tako da su moja pitanja ista ko tvoja. MM bi htio da uskoro - zapravo odmah - opet pokušamo, a ja nisam još išla napraviti te briseve jer me užasno strah nove trudnoće. Onoliko jarko koliko je želim, jednako je se tako i bojim.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    4

    Početno

    Minogue, sve nas muče ista pitanja...najviše me strah da u meni i dalje čuči 'tihi ubojica' i samo čeka priliku da se opet aktivira....
    Još sam htjela pitati - da li su vaše bebe imale naznake upale/kontakta s bakt?
    Moja curica je naime 2 dana nakon poroda razvila sepsu i pala u septički šok od bakt Klebsiella pneumoniae ESD ali mi je rečeno da je to bolnička bakt i da ne vjeruju da je od nje upala na posteljici bila.
    Tako sam ljuta što kod nas ne prakticiraju tipizacije na histološkim obradama, pa to bi nam dalo puno odgovora, ako ne sve! :mad:

    Uskoro krećem s cijelim setom pretraga, svakako ću potražiti mišljenja na više strana i podijelit s vama sve što saznam.
    Drage prehrabre mamice anđela, neka vam nebo snagu da, vaši anđeli vas gledaju od gore i sigurno ne žele da odustanete...

  34. #84
    Minogue avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Beyond the Sea
    Postovi
    48

    Početno

    Lotusice, kod mene da, na nalazu je pisalo da je to tako malo imalo upalu pluca i svasta jos nesto za sto je ginekologica rekla da je zbog upale posteljice bilo. No, nije isti slucaj kao kod tebe, pa ti ne pomazem svojim odgovorima

    I ja se bojim "tihog ubojice"...i ne znam koliko duboko da trazim. Molim te, javljaj koje si pretrage napravila. I ja cu uskoro kod doktora....

  35. #85
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    podizem
    di ste
    jeste radile pretrage, jeste zatrudnile, rodile ? kako je prosla trudnoca ?
    pisite

  36. #86
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    crvenkapice evo da te pokusam malo rasteretiti , i ja sam imala prijevremeni porod sa blizancima, u toj trudnoci sam imala ureaplazmu, i u roku 1 dan sam se otvorila i porodila u 27 tt. poslije sam izljecila bakteriju i prelezala cijelu trudnocu i rodila sa 41 tt predivnu curicu....i evo njoj je bilo 2 mjeseca kad sam ponovo ostala trudna. sad u ovoj trudnoci ne lezim i zasad je sve uredu.

  37. #87
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    latika bila bi fora da su rođeni iste godine... želim da ti ova trudnoća do kraja prođe bez problema!!

  38. #88
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    optimisticna hvala da bilo bi fora, iako je curica rodjena u 11 mj 2012 a termin ove bebice je u 10 mj 2013 , samo 11 mjeseci razlike. uhhh treba opet izdrzati one kriticne tjedne trudnoce, vec pri samoj pomisli mi nije dobro....ali ne dam se ja,moram misliti pozitivno!

  39. #89
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    i moja Laura je otišla zbog kronične upale posteljice...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Citiraj lotusica prvotno napisa Vidi poruku
    Minogue, sve nas muče ista pitanja...najviše me strah da u meni i dalje čuči 'tihi ubojica' i samo čeka priliku da se opet aktivira....
    Još sam htjela pitati - da li su vaše bebe imale naznake upale/kontakta s bakt?
    Moja curica je naime 2 dana nakon poroda razvila sepsu i pala u septički šok od bakt Klebsiella pneumoniae ESD ali mi je rečeno da je to bolnička bakt i da ne vjeruju da je od nje upala na posteljici bila.
    Tako sam ljuta što kod nas ne prakticiraju tipizacije na histološkim obradama, pa to bi nam dalo puno odgovora, ako ne sve! :mad:

    Uskoro krećem s cijelim setom pretraga, svakako ću potražiti mišljenja na više strana i podijelit s vama sve što saznam.
    Drage prehrabre mamice anđela, neka vam nebo snagu da, vaši anđeli vas gledaju od gore i sigurno ne žele da odustanete...
    I naša bebica je umrla zbog sepse i septičkog šoka navodno zbog neke infekcije, ali mi nitko nije objasnio o kakvoj je infekciji riječ, je li ona nastala nakon poroda ili još u trbuhu...NIŠTA NE ZNAM i to me užasno ljuti i žalosti...

  41. #91
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    Joj tikice nisam znala da si svoju Lauru izgubila zbog upale posteljice
    Jel se zna kako,od čega?
    Najgore je kad kažu zbog infekcije a ti se dalje misli koje ,kako,hocel se to ponovit
    A dr ti nikakav odgovor ne mogu dati a ni sigurnost

  42. #92
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj tikice nisam znala da si svoju Lauru izgubila zbog upale posteljice
    Jel se zna kako,od čega?
    Najgore je kad kažu zbog infekcije a ti se dalje misli koje ,kako,hocel se to ponovit
    A dr ti nikakav odgovor ne mogu dati a ni sigurnost
    Blizanac koji je umro u 19. tjednu je vjerojatno trovao posteljicu, no nisu sigurni.

  43. #93
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a jesi pila tada kakav antbt u 19tj ?
    hm, i ja sam imala jos jednu mrvu koja je otisla rano u 6tt , tada sam pila antibiotik zbog nedaj Boze infekcije, a opet sad si mi dala mislit da nije ostalo sta pa i meni izazvalo u maternici infekciju ....to nikad necu saznat
    a opet ima dosta slucaja kad jedan blizanac umre a drugi bude dobro i sve zavrsi dobro ...tesko je zivjet s tim i pitat se svakodnevno sta je zapravo uzrok
    tikice

  44. #94
    tikica_69 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    2,809

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    a jesi pila tada kakav antbt u 19tj ?
    hm, i ja sam imala jos jednu mrvu koja je otisla rano u 6tt , tada sam pila antibiotik zbog nedaj Boze infekcije, a opet sad si mi dala mislit da nije ostalo sta pa i meni izazvalo u maternici infekciju ....to nikad necu saznat
    a opet ima dosta slucaja kad jedan blizanac umre a drugi bude dobro i sve zavrsi dobro ...tesko je zivjet s tim i pitat se svakodnevno sta je zapravo uzrok
    tikice
    nisam, nije bilo razloga, krv, urin i brisevi su svi bili negativni

  45. #95
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ja sam bila skraćenog cerviksa 15 mm... i zbog stalnog beta hemolitičkog streptokoka na cerviksu te stefilokoka u grlu, meni su se bojali da ne dođe do koroamnionitisa (upale plodovih ovoja) ili upale posteljice.. (u prvoj trudnoći sam imala upalu plodovih ovoja)
    Stalno su me slali vaditi CRP 2x tjedno, od 18 tjedna sam bila na antibioticima... razmak između 2 kure je bio 2-3 tjedna i opet čim bi CRP prešao 10 opet nova tura... i u 37 tjednu odlučili da beba ide van...

  46. #96
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    zar je crp od 10 strasan ??? mnoge trudnice tako imaju

    i taj stefilokok u grlu moze to napravit ?? prvi put cujem ....

  47. #97
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja imam ceste upale grla , trenutno nemam, a sta sada da mislim o tom stefilokoku u grlu ? da napravim bris grla ili

  48. #98
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    ja sam cijelu trudnou bila pod infektima kako sam napisala na cerviksu i u grlu. Kako moj doktor reče infekcija je infekcija, kod trudnica je puno češća te brže bukne.
    Meni su cijelu trudnoću vadili krv je CRP je najbolji pokazatelj da se nešto događa u organizmu. Inače CRP je povišen u trudnoći i neki ga toleriraju do 20. Neki ti ni sa 20 neće dati antibiotik, ni sa 30 a ni sa 50.. (oko mene bilo par primjera). Nekome to nije ništa te smatra da je normalno. Sve ovisi kakvog doktora imaš koji ti vodi trudnoću.
    Pojačan oprez kod mene osim bakterija na cerviksu je bio i skraćen cerviks (ipak meni je ovo treća trudnoća u malo vremena).
    Upala posteljice i plodovih ovoja - nažalost nemaju simptoma... zato je moj liječnik kod mene bio na oprezu.

    Obzirom da si imala upalu posteljice, nebi ti bilo loše s vremena na vrijeme napraviti briseve te prekontrolirati CRP.

    Neznam koliko godina imaš, ali meni u Petrovoj rekoše da žena mojih godina (41) još sa tako skraćenim cerviksom, sa prvom izgubljenom trudnoćom u trećem tromjesječju nebi se trebala prepustiti prirodi i samo maziti trbuh već i pojačanom liječničkom nadzoru. I da, kod rizičnih trudnoća, te visokih brojki u JMBG-u nikada nebih rađala prirodnim putem te čekala termin poroda.
    Stoga meni je njihov pojačani nadzor te rečenica 'sa vama ne želim u rizik' bila melem....

    kako rekoh sve ovisi kakvog liječnika imaš. Ja sam na crvenu uputnicu samo išla roditi (carski) i 2x ležala u bolnici, sve drugo sam vodila kod liječnika koji osim što u bolnici radi ima i svoju privatnu praksu.

    sretno

  49. #99
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    koliko je vazan bris endometrija u slucaju infekcije i gubitak bebe ?
    a da su brisevi cervixa uredni i UK i drugi uzrocnik se ne zna ....
    zanima me jeste sve taj bris napravile ?

  50. #100
    Ives000 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    2,484

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    koliko je vazan bris endometrija u slucaju infekcije i gubitak bebe ?
    a da su brisevi cervixa uredni i UK i drugi uzrocnik se ne zna ....
    zanima me jeste sve taj bris napravile ?
    podižem malo temu, zbog odgovora..


    Isto smo izgubili bebicu u 22tt zbog upale posteljice,
    radili smo sve krvne pretrage, i napravio mi je briseve cerviksa 3mj. nakon induc. ab.
    gdje je bila izolirana ureaplasma. A svi brisevi za vrijeme trudnoće su bili negativni.

    Moj doktor smatra da se ništa više ne može napraviti, i da sve ostale pretrage tipa.. biopsija endocerviksa i tome sl.
    mogu samo napraviti više štete nego koristi. Jedino što će raditi u sljedećoj trudnoći su češći pregledi i kontorla briseva.
    I između 12 i 16 tt obavezno preventivno stavljanje serklaže. Sve drugo je u Božjim rukama.

    Evo sad smo sredili beštiju i korak smo do iduće trudnoće. Jako bih voljela da mi se javi netko tko je sve to prošao..
    da mi kaže kako je preživio iduću trudnoću, i da li si mogu nečime još pomoći??

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •