Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 177

Tema: Psihicko i verbalno zlostavljanje djece :(

  1. #1
    tkonjuh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    108

    Početno Psihicko i verbalno zlostavljanje djece :(

    Dragi moji imam nekoliko pitanja ali nisam nista uspjela na tu temu naci u pretrazniku..

    Naime prije 2 tjedna je u zgradu u kojoj zivimo u stan ispod nasega doseljena obitelj sa dvoje malene djece, beba od 4 mj. i bebac od 1,5 god ili malo vise.
    Od kako su se doselili djecica danonocno placu, ali nije to razlog mog javljanja.
    Posto je zgrada katastrofalno zvucno izolirana, cuje se apsolutno sve, i najnormalniji razgovori se dobro cuju.
    Neko jutro je mene i malenoga probudilo urlanje, i vristanje majke i ovog starijeg kindera....Djetesce je bjezalo po stanu, vristeci od placa a majka je isla za njim iz prostorije u prostoriju i verbalno ga vrijedala rijecima koje ne zelim niti spomenuti prijetila mu je da ce ga sravniti sa zemljom ako samo pisne ili se pomakne sa mjesta, govorila mu je prestrasne stvari i toliko urlala da je to bilo prestrasno za slusati.
    Ja sam ostala skamenjena u krevetu, privukla sam svoje dijete k sebi i rasplakala se...nisam znala sto da napravim....dali pozvati policiju ili otici dolje i reci joj par rijeci...dali otici dolje i dovesti djecu kod sebe dok policija ne dodje??? Stotinu mi je stvari letilo kroz glavu, ali nista nisam napravila.
    To je trajalo nekih 10 minuta....

    Od tada se to ponavlja najmanje jednom dnevno u tom stanu ispod nas.
    Evo i maloprije je isto bilo grozno, ali sada je to cuo i moj suprug koji se zgrozio.
    Uzasno mi je zao te djecice dolje i shvacam zasto u biti toliko i placu...kako i ne bi uz psihicki nestabilnu majku.

    Recite mi molim vas sto napraviti u ovakvoj situaciji i kome se obratiti za pomoc???

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Jao jao, teško je to.
    Znam za jednu situaciju kad je bilo dvoje malene dijece i jedno
    imalo upalu uha i stalno boležljivo i plakalo i vikalo po noći, pa kako zna burno biti i po danu.......
    Uglavnom, netko je pozvao socijalnu pomoć i zauvjek im natrpao probleme na vrat i obilježilo ih za cijeli život.
    A roditelji dobri, brižni i pažljivi.....

    Kod nas je isto bilo užas kod odvikavanja od dojenja, pa dok su bili tantrumi kad mi je dijete vrištalo noćima i nije sa dalo,
    probuditi niti umiriti, a ja ju nosim...itd.. više nismo znali što bi i kako bi, pa su ju (i dan danas) boljeli palci iz nepoznatih razloga i
    dan danas zna vrištati... i ja si mislim što si ti susjedi moji mogu misliti o svemo tome.
    A gdje su još i svakodnevne situacije, pogotovo dok se radi o maloj bebi i malom djetetu......

    I žena je iznad mene imala blizance i bili su mali, a ja sa jednim mislila sam što im se događa.
    E sad kad imam dvoje male i malo veće znam točno što joj se i što im se događalo
    I dan danas se znam pitati što si susjedi misle dok mi vičemo........ali odmah prestanem jer je to jednostavno tak.

    Nije lako sa dvoje male djece, ne mora odmah biti da je nešto OZBILJNO posrijedi...dakako ne mora biti i da nije.
    Teško je to tako sastrane zaključiti.
    Posljednje uređivanje od oka : 05.03.2011. at 13:44

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Na tvom mjestu, ja bi zvala policiju onu sekundu kad čuješ da urlanje počinje!!!! Ako nekaj ne mogu podnjet onda je to zlostavljanje djece. Moraš reagirati, jer ta djeca su premala da bi se nekome obratila za pomoć.

  4. #4
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ok, ako su neke teške verbalne i druge stvari u pitanju, druga stvar.

  5. #5
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ja se slažem sa prvim okinim postom. mislim da se treba biti jako oprezan kod zvanja bilo kakve vrste pomoći i biti siguran da radiš pravu stvar. između ostalog i uzeti u obzir da je žena nedavno rodila i pod svakakvim je hormonima. ne pravdam zlostavljanje, ali treba znati da li ga ima
    moji su imali noćna vrištanja, ponekad više puta u tjednu. znali bi vrištati doslovno kao da ih neko kolje po više od pola sata, tako da sam i ja znala plakati skupa s njima.

    možda da malo nekako upoznaš tu ženu
    Posljednje uređivanje od ivy : 05.03.2011. at 14:01

  6. #6
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Uf, vjerujem da je to teško razlučiti: je li zlostavljanje u pitanju ili ne...
    Neki put bi se i kod mene svakakvog plača moglo čuti kad krenu obje bebe, ali ipak ne vrištim ja na njih... Kod mene ću prije biti ja zlostavljani roditelj, nego djeca da su zlostavljana
    Teško je tu biti pametan A što kažu drugi susjedi? Ako su zidovi tako tanki onda sigurno i drugi čuju...

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma jedno je kad dijete urla jer eto, nesto ga boli ili ima tantrum ali da cujem da majka govori djetetu da ce ga sravnit sa zemljom...I da se to ponavlja iz dana u dan...Ma zovi policiju, ja se nebi dvoumila! Zovi anonimno ili ih zamoli da ne kazu da si ti zvala. Da me klinac ne znam koliko izivcira, a ponekad mi jaaaako digne zivce i ja ponekad urlam ali nikad, bas nikad nebi prijetila djetetu, viknem eventualno "prestani" kad bas puknem.
    Ne bi ja mogla sutit na tvom mjestu, nikad si nebi oprostila da se tom djetetu nesto dogodi a ja sam to mogla sprijecit...

  8. #8
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Draga tkonjuh,

    na tvom mjestu ja bih ovako:

    Obučeš se, uzmeš dijete za ruku i siđeš, pozvoniš. Ljubazno pozdraviš i pozoveš majku da popodne ili sutra prijepodne navrati s djecom na kavu / sok, može i NJM ako je doma.
    Ako prihvati, lijepo pozdraviš i odeš.
    Na kavici se malo bolje upoznate, porazgovarate malo i o odgoju djece, a na kraju joj napomeneš ono o čemu govoriš gore, te da se nadaš da se to neće više ponavljati, jer ometa vas, a po loše utječe i na njenu vlastitu djecu.

    Ako ne prihvati poziv, odmah kažeš da ste u više navrata čuli da se nešto zbiva, da djeca plaču itd., a da se nadaš da se to više neće ponoviti, pogotovo rano ujutro. Isto tako kažeš da po zakonu nije dozvoljeno udaranje, urlanje i verbalno zlostavljanje djece, pa je moliš da to zamijeni drugim metodama.
    Ako na ovo ona OK reagira, te se takvi događaji znatno prorijede, u redu.

    Ako se pak ništa ne promijeni, ja bih još pokušala porazgovarati i s ocem te djece, najbolje ti i TM. Isto ga pozvati na kavu, ako ne želi onda ukratko prilikom susreta, a ako to ne urodi plodom, prijavila bih taj slučaj nadležnoj socijalnoj službi.

  9. #9
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Draga tkonjuh,

    na tvom mjestu ja bih ovako:

    Obučeš se, uzmeš dijete za ruku i siđeš, pozvoniš. Ljubazno pozdraviš i pozoveš majku da popodne ili sutra prijepodne navrati s djecom na kavu / sok, može i NJM ako je doma.
    Ako prihvati, lijepo pozdraviš i odeš.
    Na kavici se malo bolje upoznate, porazgovarate malo i o odgoju djece, a na kraju joj napomeneš ono o čemu govoriš gore, te da se nadaš da se to neće više ponavljati, jer ometa vas, a po loše utječe i na njenu vlastitu djecu.

    Ako ne prihvati poziv, odmah kažeš da ste u više navrata čuli da se nešto zbiva, da djeca plaču itd., a da se nadaš da se to više neće ponoviti, pogotovo rano ujutro. Isto tako kažeš da po zakonu nije dozvoljeno udaranje, urlanje i verbalno zlostavljanje djece, pa je moliš da to zamijeni drugim metodama.
    Ako na ovo ona OK reagira, te se takvi događaji znatno prorijede, u redu.

    Ako se pak ništa ne promijeni, ja bih još pokušala porazgovarati i s ocem te djece, najbolje ti i TM. Isto ga pozvati na kavu, ako ne želi onda ukratko prilikom susreta, a ako to ne urodi plodom, prijavila bih taj slučaj nadležnoj socijalnoj službi.
    potpisujem... i nemam šta više za dodati!!

  10. #10
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj dutka_lutka prvotno napisa Vidi poruku
    Draga tkonjuh,

    na tvom mjestu ja bih ovako:

    Obučeš se, uzmeš dijete za ruku i siđeš, pozvoniš. Ljubazno pozdraviš i pozoveš majku da popodne ili sutra prijepodne navrati s djecom na kavu / sok, može i NJM ako je doma.
    Ako prihvati, lijepo pozdraviš i odeš.
    Na kavici se malo bolje upoznate, porazgovarate malo i o odgoju djece, a na kraju joj napomeneš ono o čemu govoriš gore, te da se nadaš da se to neće više ponavljati, jer ometa vas, a po loše utječe i na njenu vlastitu djecu.

    Ako ne prihvati poziv, odmah kažeš da ste u više navrata čuli da se nešto zbiva, da djeca plaču itd., a da se nadaš da se to više neće ponoviti, pogotovo rano ujutro. Isto tako kažeš da po zakonu nije dozvoljeno udaranje, urlanje i verbalno zlostavljanje djece, pa je moliš da to zamijeni drugim metodama.
    Ako na ovo ona OK reagira, te se takvi događaji znatno prorijede, u redu.

    Ako se pak ništa ne promijeni, ja bih još pokušala porazgovarati i s ocem te djece, najbolje ti i TM. Isto ga pozvati na kavu, ako ne želi onda ukratko prilikom susreta, a ako to ne urodi plodom, prijavila bih taj slučaj nadležnoj socijalnoj službi.
    ovo mi zvuči kao stil jehovinih svjedoka.
    i moji se znaju jako derati, ja znam zaurlati, a bome znam i vikati ozbiljno, ali i u sklopu igre npr.sad ću uzeti kuhaču ili ma sad ću te zgrabiti i baciti....nemam pojma gdje, ali to je kod nas isključivo zezancija i oni znaju da se ja zezam,a možda bi neki slučajni prolaznik ostao šokiran.
    osobno ne volim ljude koji zabadaju nos u tuđe stvari, a nisu upoznati sa situacijom i da meni netko dođe sa ovakvim spikama kao dutka lutka ne bi se dobro proveo.
    ako smatraš da se zaista radi o zlostavljanju djeteta možeš joj npr. poslati anonimno pismo kao opomenu pred prijavu. glupo je ljudima navlačiti socijalnu službu, a da ni ne znaš o čemu se radi.

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    potpis pod doroteu
    i ja nekad vrištim tako da sam puno puta pomislila da će mi netko poslati socijalnu službu
    ona moja me toliko iznervira da nekad mislim da ću puknuti
    i derem se, i vrištim, i prijetim i psujem....
    i mislim moje dijete nije zlostavljano

    ne treba zatvarati oči pred nasiljem
    ali treba stvarno biti siguran da je to nasilje prije nego se nešto poduzme
    da ne bi ljudi imali problema gdje ne treba

  12. #12
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba zatvarati oči pred nasiljem
    ali treba stvarno biti siguran da je to nasilje prije nego se nešto poduzme
    da ne bi ljudi imali problema gdje ne treba
    slažem se
    ja sam jednom stajala u redu na blagajni i čula kako žena ispred mene kaže svom dvogodišnjaku kojeg je držala na rukama da će "zabit u pod, ako ne prestane"
    strašno, ali opet ne vjerujem da je to bila realna prijetnja, već grozan način izražavanja, mislim koja mama bi tako nešto u stvarnosti uopće mogla učiniti? iako po meni je dosta strašno što to može i izreči svom djetetu

  13. #13
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi zvuči kao stil jehovinih svjedoka..
    A meni ovo zvuči kao vrijeđanje.
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    i moji se znaju jako derati, ja znam zaurlati, a bome znam i vikati ozbiljno, ali i u sklopu igre npr.sad ću uzeti kuhaču ili ma sad ću te zgrabiti i baciti....nemam pojma gdje, ali to je kod nas isključivo zezancija i oni znaju da se ja zezam,a možda bi neki slučajni prolaznik ostao šokiran.
    Nije mi baš duhovito, a ni poučno. Ne znam čemu to.
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    osobno ne volim ljude koji zabadaju nos u tuđe stvari, a nisu upoznati sa situacijom
    Čini se da je tkonjuh, nažalost, prilično dobro upoznata sa situacijom. I to ne svojom voljom.
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    i da meni netko dođe sa ovakvim spikama kao dutka lutka ne bi se dobro proveo.
    To vjerujem. I to nešto govori o tebi. No, ljudi koji se ovako ponašaju prema vlastitom djetetu sigurno su spremni na štošta.
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    ako smatraš da se zaista radi o zlostavljanju djeteta možeš joj npr. poslati anonimno pismo kao opomenu pred prijavu. glupo je ljudima navlačiti socijalnu službu, a da ni ne znaš o čemu se radi.
    Mislim da je ovo zakonom zabranjeno, dakle predstavlja kazneno djelo.

    Osim toga, tko onda stoji iza tih riječi? Tko će to onda shvatiti ozbiljno? Osobno smatram da iza svoje izjave treba stajati.

    Treće, djeluje mi to prilično kukavički.

  14. #14
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    žena ima bebu od 4 mj i još jednu malo veću bebu od 1,5 godina....
    tek su se doselili, nedavno je rodila, sama je s dvoje male djece s tako malom razlikom između njih, vjerovatno nepozna nikoga,
    nema prijateljica u blizini, pod stresom je radi djece, preseljenja, kredita, financija...100 drugih stvari....
    ne opravdavam nikoga, i ne odobravam maltretiranje, ali....da nije možda ta jadna ženica pod post porođajnom depresijom?
    možda, da joj samo ponudiš da dođe na kavu eto, da se susjede upoznaju, pa da vidiš "kako diše" a tek onda pozvati policiju i socijalnu službu? ako ima potrebe....
    neznam, to je samo moje mišljenje

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Potrebno se zapitati sto ce biti s tom djecom ako dodje policija i socijalna sluzba, gdje ce i kako zavrsiti.
    A s druge strane tesko je i slusati, a ne reagirati na zlostavljanje djece.
    Slazem se da je prvi korak ono sto je napisala dorotea.

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    U svakom slucaju nesto treba poduzeti. Po meni ipak nije cinjenica da ima dvoje male djece opravdanje za svakodnevno urlanje i maltretiranje djeteta. Vjerujem da je zena pod stresom zbog toga ali ako joj ne pomogne netko strucan ko zna do cega taj stres moze dovesti. Mozemo mi sad sve mjeriti po sebi, jasno je da nijedna od nas nije u stanju napraviti neku grozotu ali mislim da smo sve svjesne da se prestrasne stvari dogadaju. I nasa je duznost sprijeciti ih ako imamo priliku.

  17. #17
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    tina55, misli se pretvaraju u riječi, a riječi postaju djela. Tako i dosta zlostavljanih žena opisuje kako je počelo s verbalnim zlostavljanjem, pa se tome pridružilo i fizičko zlostavljanje. Majka opisana u početnom postu krenula je očito krivim putem. Ako je dijete od godine i pol toliko izbacuje iz takta, što će biti kasnije? Pa to jadno dijete puno toga još ne shvaća, a na ovaj način sigurno i neće tako brzo shvatiti.

    Mislim da je ovo što si opisala primjer kako se NE treba i NE smije ophoditi s djetetom. Nekim ljudima jednostavno je potrebna pomoć u odgoju djece. Pomoć je potrebna svima nama, ali neki od nas je znaju potražiti u tekstovima npr. na Rodinom portalu, u knjigama, npr. dr Searsa, na radionicama, npr. NE! po guzi itd.
    Neke druge roditelje potrebno je usmjeriti, ukazati im na neke stvari, na to da su prešli neke granice.
    A ako to nije slučaj, ako granice nisu prijeđene, socijalna služba će to i utvrditi.

    Prema Konvenciji Ujedinjenih naroda o pravima djeteta, dijete ima pravo "da njegovi roditelji dobiju dovoljnu i odgovarajuću podršku i pomoć u podizanju djece".

  18. #18
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    mislim da je situacija malo škakljiva, ali ja da sam na tvom mistu probala bih porazgovarati s tom ženom.
    kod mene u susidstvu živi obitelj koja je ajme i kuku. kad smo se mi doselili u ovaj kvart, prvo smo njih primjetili. u toj kući živi njih 7, i među njima curica koja danas ima 5 godina. isto smo znali po noći ćuti njen plač, urlanje od mame, bake....
    nije nam bilo jasno sta se događa, ali na prvu smo mislili da mozda bebu (tad je imala oko 7-8 mj) nesto boli....
    dok nismo malo više obratili pozornost.
    ta curica je bila jako blijeda, s nekom cudnom bojom na licu, nekako neznam... jednostavno se vidilo da se nesto dogada. tata od curice je radio po cili dan, mama je bila doma ali nije vodila racuna od njoj jer je i njena mama(znaci baka od curice) bolesna,otac (djed) alkoholicar, sestra (teta) cura u pubetetu koja ima probleme sa šečerom,brat (ujac) zavrsio u zatvoru... .... da ne duljim... obitelj u rasulu....
    nama je bilo jako tesko gledati tu curicu koja uglavnom plače, oni viču na nju da prestane jer ce spavati vani na buri, da nece dobit mliko ako ne stane.......
    nije to lako bilo slusati.
    tad u tom periodu sam radila u ducanu u koji mi je znala povremeno doci njena druga baka (mama od tate), jedna stvarno fina zena, normalna, zdrava, razumna... i u nekoliko me je navrata pitala dali znam sta se dogada kod njih (je rekla ne! )... da su je znali zvati drugi susidi da dode po curicu...... i nakon nekog vremena kazem ja zeni sta se sve cuje, kako mala place.... i tako je pao dogovor. jednu noc je opet bio "cirkus" ja nazovem zenu, a ona dode s policijom.
    od tada je curica kod nje, odselio se i njen otac, i mama.... i sad kad vidim tu curicu budem bas sretna jer vidim da to dite napokon zivi u zdravoj okolini, da je naspavana, cista, sita, zdrava.......

  19. #19
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Potpisujem ivy i doroteu.

    Dutka, ajd, majketi, nemoj docirati baš u svakom postu koji napišeš. Ponekad imaš i neke dobre ideje, ali ti se izgube u prijevodu.

  20. #20
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    Primjecujem da one koje urlaju i vrijedjaju svoju djecu nebi pozvale policiju ili bilo kako reagirale a one koje ne maltretiraju svoju djecu da bi reagirale u slucaju tkonjuhine susjede...ja bi reagirala
    a zanimljivo mi je i da one prve takodjer vrijedjaju one druge..takav im je valjda stil

    da kazem djetetu da cu ga sravnit sa zemljom ili bacit, ma fuuuj

  21. #21
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    dutka ja ne znam što da ti kažem jer mi se čini kao da živiš u nekom paralelnom svemiru, a još uz to voliš sve analizirati, secirati i docirati (kako svimbalo kaže) pa prema tome već u startu vidim da nema smisla.

    demi pa što je ovaj tvoj post nego vrijeđanje i omalovažavanje?

  22. #22
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Iz mojeg kutka:
    Svakako nije u redu da se odmah zove policija.
    Prvo bi se trebalo sprijateljiti sa ženom izvan stana, pokušati zajedno piti kavu i upoznati ju.
    Zatim ju uputiti i pokušati na neki nenapadni način pomoći i savjetovati.
    Na kraju ako sve ne pomogne, ako se nastavi maltretiranje i nepodnošljivo ponašanje, reagirati.

    Ovako odmah osuđivati, tek su se ljudi doselili, dvoje malene dječice, tko zna kakvi sve problemi
    da žena pukne....ne mora značiti da ne voli svoju djecu i da se ne pokušava kontrolirati...(naravno da se ne opravdavaju verbalni ispadi)
    Prvo joj pokušati pomoći a tek onda reagirati sa socijalnom.....

  23. #23
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Demi prvotno napisa Vidi poruku
    Primjecujem da one koje urlaju i vrijedjaju svoju djecu nebi pozvale policiju ili bilo kako reagirale a one koje ne maltretiraju svoju djecu da bi reagirale u slucaju tkonjuhine susjede...ja bi reagirala
    a zanimljivo mi je i da one prve takodjer vrijedjaju one druge..takav im je valjda stil

    da kazem djetetu da cu ga sravnit sa zemljom ili bacit, ma fuuuj
    kao prvo ja nikad nisam ni zaurlala niti ičim vrijeđala svoje dijete, dakle nikad to nisam napravila niti namjeravam
    ali nisam slijepa da ne vidim oko sebe kako ima roditelja koji manje ili više maltretiraju svoju djecu, pa što da im svima pozovem policiju?
    ali ajde mi molim te reci što bi konkretno učinila da u redu na blagajni čuješ potpuno nepoznatu ženu kako tako prijeti svom djetetu? zvala joj policiju u supermarket i držala ju što vezanom za blagajnu?

  24. #24
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Demi prvotno napisa Vidi poruku
    Primjecujem da one koje urlaju i vrijedjaju svoju djecu nebi pozvale policiju ili bilo kako reagirale a one koje ne maltretiraju svoju djecu da bi reagirale u slucaju tkonjuhine susjede...ja bi reagirala
    a zanimljivo mi je i da one prve takodjer vrijedjaju one druge..takav im je valjda stil
    da, mi užasne majke koje vrijeđamo i urlamo na svoju djecu zagovaramo i tuđe nasilje

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    mislim da je vjerojatnije da zeni treba pomoc i podrska nego da je ona sad neki sociopat ili zlostavljac (premda ni to nije iskljuceno). pogotovo ako je sama po cijeli dan s dvoje tako malih klinaca. ali ja bih isto radije onda to ispitala, pa mozda i pomogla, ako je sama a ti imas djecu pozoves da dodju, da vam se djeca poigraju, da se upoznate, pa onda i ti uskocis, uzmes joj dijete na igru nekih sat vremena, da ona malo predahne.

    kako netko napisa zena je mozda u postporodjajnoj, u komi, na rubu, mozda se i sama uzasno muci s tim kako se ponasa ali se ne zna, ne moze kontrolirati, ma tko ce ga znat, mozda je depresivna...uglavnom pokusala bih prije s ljudskim razumijevanjem nego s osudom na prvu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    a da nasilja ima i da ce ga uvijek biti, samo mozda vise pasivnog i verbalnog, vidi se svaki dan i na ovom nasem forumu...

  27. #27
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba zatvarati oči pred nasiljem
    ali treba stvarno biti siguran da je to nasilje prije nego se nešto poduzme
    da ne bi ljudi imali problema gdje ne treba
    Slažem se.

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nisam zadovoljna radio toga sa sobom, al opet dutkini postovi u meni bude poriv za verbalnim nasiljem. al ću se suzdržat.

    u svakom slučaju, smatram da bih osobno reagirala samo u slučaju da sam sto posto sigurna da je dijete teško zlostavljano. jer ima i toga. a ne kad je odgajano u suprotnosti s rodinim tekstovima na portalu, u suprotnosti s juulom ili searsom. možda je to i slučaj, ne kažem, ali iz uvodnog posta ne možemo biti sigurni u ovo prvo.

  29. #29
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Ja isto imam jednu ludacu u stanu do mog koja histerise i vice na decu. To mi je strasno i svaki put se molim da prestane i zbog decice a i da ne bi morala da zovem policiju. Ali to je malo drugacija situacija jer dece je cetvoro i ima i vece dece. S jedne strane to histerisanje mi je neopravdano, niko je nije terao da radja cetvoro dece ako ne moze da izadje na kraj sa tim, sa druge strane to nije takvo vredjanje kao u tvom slucaju, vise da nije sposobna da se izbori sa decom pa vristi. Sumnjam da bi policija tu ista uradila, rekla bi da su deca nemoguca i tsl. Ali dete od 1,5 god i bebac - to svakako ne moze da potpadne pod "nemoguce". To sto ta zena radi mislim da je cist primer zlostavljanja. Tako da bih ja najverovatnije pozvala policiju. Mozes da razmisljas da time pomazes prvenstveno deci ali i toj zeni ukoliko treba da se leci, mozda i muzu ako ne shvata situaciju.

  30. #30
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam zadovoljna radio toga sa sobom, al opet dutkini postovi u meni bude poriv za verbalnim nasiljem. al ću se suzdržat.
    Nemoj tako, cvijeto, i to nešto govori o tebi
    Inače, potpuno se slažem s tvojim postom.

  31. #31
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam zadovoljna radio toga sa sobom, al opet dutkini postovi u meni bude poriv za verbalnim nasiljem. al ću se suzdržat.

    u svakom slučaju, smatram da bih osobno reagirala samo u slučaju da sam sto posto sigurna da je dijete teško zlostavljano. jer ima i toga. a ne kad je odgajano u suprotnosti s rodinim tekstovima na portalu, u suprotnosti s juulom ili searsom. možda je to i slučaj, ne kažem, ali iz uvodnog posta ne možemo biti sigurni u ovo prvo.
    kolegice vidim da se onako osjećajno razumijemo
    potpisujem ostatak posta

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    cvijeta rulz!

  33. #33
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    cvijeta potpisala bi te da rodu nisi spomenila :heheeheh (bajdvej, na Juulovom predavanju sam se uvjerila da su meni neke stvari previše, on priča o svojim osobnim granicama u kontkestu koje bi mi sve shvatile kao priličnu ležernost. Da meni baka i dida kažu djetetu da im se neda s njim igrati, a nisu ga vidili mjesecima, nego da imaju potrebu za štajaznam time da malo pišu u miru-uopće se nebi osjećala dobro)
    Al dobro-ovo Dutkino dociranje me totalno oduševilo. I šetanje okolo i držanje predavanje drugim roditeljima. Ja bi ju izbacila iz kuće, a ne popila kavu.
    Ja sam glasna (geni kameni), mislim da je okej da se stvar provjeri, pa zove policiju, a ne odmah raspašoj.

  34. #34
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    [QUOTE=cvijeta73;1832947]nisam zadovoljna radi toga sa sobom, al opet dutkini postovi u meni bude poriv za verbalnim nasiljem. al ću se suzdržat.
    Potpis! Suzdržavam se jer moram dovršit glazuru na torti, inače bih si dala oduška...:@

  35. #35
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    [QUOTE=cvijeta73;1832947]nisam zadovoljna radi toga sa sobom, al opet dutkini postovi u meni bude poriv za verbalnim nasiljem. al ću se suzdržat.
    Potpis! Suzdržavam se jer moram dovršit glazuru na torti, inače bih si dala oduška...

  36. #36
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Ispričavam se na ponavljanju, internet mi "šteka"...

  37. #37
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mislim da bih i ja pokušala istražiti problem na način da odem do te majke i upoznam se s njom, provedem vremena s njom i djecom, tek onda bih joj spomenula da sam čula svađu, viku pa bih vidjela što bi odgovorila i kako bi se ponašala. Ako odmah ideš na soluciju da pozoveš policiju ili soc. službu što će oni reći tim ljudima, pa moraju otkriti da ih je susjed prijavio zbog toga i toga e sad ako nisu baš uračunljivi ili su "naglog temperamenta" možete i vi očekivati probleme od njih. Ovo drugo bih napravila tek da 100% sigurna da su ljudi zlostavljači. Eto to bih ja napravila a ti sad vidi.

  38. #38
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Aradija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto imam jednu ludacu u stanu do mog koja histerise i vice na decu. To mi je strasno i svaki put se molim da prestane i zbog decice a i da ne bi morala da zovem policiju. Ali to je malo drugacija situacija jer dece je cetvoro i ima i vece dece. S jedne strane to histerisanje mi je neopravdano, niko je nije terao da radja cetvoro dece ako ne moze da izadje na kraj sa tim, sa druge strane to nije takvo vredjanje kao u tvom slucaju, vise da nije sposobna da se izbori sa decom pa vristi. Sumnjam da bi policija tu ista uradila, rekla bi da su deca nemoguca i tsl. Ali dete od 1,5 god i bebac - to svakako ne moze da potpadne pod "nemoguce". To sto ta zena radi mislim da je cist primer zlostavljanja. Tako da bih ja najverovatnije pozvala policiju. Mozes da razmisljas da time pomazes prvenstveno deci ali i toj zeni ukoliko treba da se leci, mozda i muzu ako ne shvata situaciju.
    Ludaca? Neopravdano vristanje? Tko ju tjerao da radja toliku djecu?
    A sto je po tebi opravdano vristanje?
    Sto ti znas o njihovoj obiteljskoj situaciji da mozes reci da je neopravdano?
    Zar su tvoje odgojne metode jedine ispravne?
    Ako je zena odlucila odgajati svoju djecu povisenim tonom, tko si ti da ju proglasavas ludacom?
    Ajde da si rekla da ih vrijedja, ali vristanje na njih...zvati policiju...pa je li cijeli svijet poludio?
    Pa sto cemo sada morati paziti koliko decibela nas glas proizvodi u vlastitom stanu?
    Necemo smjeti ni povisiti glas na djecu? Ma daj molim te

  39. #39
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Demi prvotno napisa Vidi poruku
    Primjecujem da one koje urlaju i vrijedjaju svoju djecu nebi pozvale policiju ili bilo kako reagirale a one koje ne maltretiraju svoju djecu da bi reagirale u slucaju tkonjuhine susjede...ja bi reagirala
    a zanimljivo mi je i da one prve takodjer vrijedjaju one druge..takav im je valjda stil

    da kazem djetetu da cu ga sravnit sa zemljom ili bacit, ma fuuuj
    Ne primjecujes ti nista, ti "pretpostavljas" ili "mislis", a moj pokojni ocuh je uvijek govorio:"Misliti je d**k znati" i bio je u pravu.
    Ima jos jedna prigodna:"Pretpostavka je majka svih za**ba".

    Oh svetice draga, ti si sigurno bezgresna jelda?
    Nirvana cista sigurno, ti nikada ne povisujes glas na nikoga, a kamo li na djecicu, ma bravo

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ako se ne želiš upoznavati i osobno umiješati, da malo pogledaš kako se starije dijete ponaša kada su vani, u šetnji. Da li je zadovoljno, odnos mame prema djeci kada nije sama u stanu. Možda iz toga uspiješ vidjeti da situacija nije za socijalnu službu, nego samo mama vikanjem izbacuje frustracije.
    Da li si primijetila da ih ostavlja same u stanu ili je ipak uvijek s njima unatoč vikanju? Ja priznajem da radije vičem nego primijenjujem bilo kakvu kaznu.
    A tata, učestvuje li on?

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja bi isla iz osobne perspektive, ako bi me toliko smetalo. znaci zamolila bi zenu da ne urla toliko jer meni smeta, i da mi se dijete boji. jbg, cuje se, kaj ces.

    ne bi ulazila u njezinu situaciju, pogotovo ne bez malo boljeg uvida u to sta se dogada.

    inace i ja se znam derati, i to kako, a djeca su mi miljama daleko od zlostavljane.

  42. #42
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj eda prvotno napisa Vidi poruku
    a da nasilja ima i da ce ga uvijek biti, samo mozda vise pasivnog i verbalnog, vidi se svaki dan i na ovom nasem forumu...
    potpis i točka.....

  43. #43
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nisam zadovoljna radio toga sa sobom, al opet dutkini postovi u meni bude poriv za verbalnim nasiljem. al ću se suzdržat.

    u svakom slučaju, smatram da bih osobno reagirala samo u slučaju da sam sto posto sigurna da je dijete teško zlostavljano. jer ima i toga. a ne kad je odgajano u suprotnosti s rodinim tekstovima na portalu, u suprotnosti s juulom ili searsom. možda je to i slučaj, ne kažem, ali iz uvodnog posta ne možemo biti sigurni u ovo prvo.
    Slazem se.

  44. #44
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ludaca? Neopravdano vristanje? Tko ju tjerao da radja toliku djecu?
    A sto je po tebi opravdano vristanje?
    Sto ti znas o njihovoj obiteljskoj situaciji da mozes reci da je neopravdano?
    Zar su tvoje odgojne metode jedine ispravne?
    Ako je zena odlucila odgajati svoju djecu povisenim tonom, tko si ti da ju proglasavas ludacom?
    Ajde da si rekla da ih vrijedja, ali vristanje na njih...zvati policiju...pa je li cijeli svijet poludio?
    Pa sto cemo sada morati paziti koliko decibela nas glas proizvodi u vlastitom stanu?
    Necemo smjeti ni povisiti glas na djecu? Ma daj molim te
    Po meni vristanje uopste nije opravdano. Razumem da dete hoce da stavi ruku u utikac pa da roditelj vrisne kako to ne bi ucinilo. Ako ne histerisemo u ophodjenju sa drugim osobama nema razloga da to radimo sa decom. Ne kazem da svi roditelji moraju deliti moje misljenje ali postoji granica kad nesto prelazi u zlostavljanje i tada nadlezni organi moraju da reaguju a ne mogu da reaguju ako ne znaju. Ja mozda nisam dobro opisala taj slucaj jer tu je vise rec o nekom urlikanju koje deluje prilicno stravicno i u susednom stanu a mogu da zamislim na licu mesta i to se ponavlja. Ja svejedno nisam nazvala policiju ali i da jesam policija nije nikakvo zlo vec stiti ljude od drugih ljudi. To sto je ta osoba roditelj ne znaci da je vlasnik malog roba sa kojim moze da postupa kako hoce. Ako ne postoje elementi zlostavljanja policija i ostale neke sluzbe koje bi oni kontaktirali sigurno ne bi intervenisali zbog mog nekog poziva. Ali ako neka osoba zaista zlostavlja dete taj poziv koji sam ucinila ja ili Tkonjuh ili bilo ko ko je prijavio moze da spase dete ili decu. Neka deca su bila zlostavljana godinama jer su ljudi tako okretali glavu i nisu mislili da je to njihova stvar.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    sjetila sam se neke price od prije sto godina, ja sam bila klinka i sjecam se kroz maglu kako je u njemackoj zenu prijavila susjeda policiji jer je mislila da ostavlja dijete samo u kući. nama u jugi je bilo nepojmljivo da se susjedi prijavljuju policiji, ono nema sanse... uglavnom, zena je ostavljala psa ili macku, vise se ne sjecam, a ova je mislila da je to dijete. medjutim sto je bilo nama iz juge jos cudnije je da ti susjed ne zna imas li dijete ili ne, pa ono zivite u istoj zgradi. a evo dosla takva vremena i kod nas.

    nemoj me krivo shvatiti tkonjuh, zaista vjerujem u tvoju brigu za djecu, ali strah me da i kod nas dolaze vremena kad se deklerativno jako brinemo za dobrobit sve djece, a ono ne znamo ni tko su, ni sto su, ni kako zive, niti imamo motivacije/vremena/zelje... za upoznati, ispitati, ali eto zelimo pomoci pa prijavljujemo policiji.

  46. #46
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Aradija prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni vristanje uopste nije opravdano.
    Ama o ovome ti govorim, PO TEBI, dakle to je tvoje osobno misljenje.
    Recimo moje osobno misljenje je da vristanje nije zlostavljanje dokle god nema vrijedjanja i prijetnji.
    Da nije ugodno ni konstruktivno to je istina, ali da je to zlostavljanje?
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 06.03.2011. at 13:14

  47. #47
    Aradija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    100

    Početno

    Marsupilami,
    nisam ni ja sigurna da je ovaj slucaj sto sam ja opisivala zlostavljanje stoga nista nisam ni radila povodom toga. Ustvari pogledala sam decu posto se igraju cesto na ulici i nisu mi odavala utisak da se ponasaju drugacije od ostale dece, sto mi je bila potvrda toga, bez obzira na moje licno misljenje. Ali ovo sto je Tkonjuh navela mi deluje kao znatno gori slucaj, upravo sto su deca sasvim malena a dobijaju takve pretnje i vredjanja, koja sigurno ne mogu ni da razumeju i samo postaju zastrasena...

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ma zovi policiju, ja se nebi dvoumila! Zovi anonimno ili ih zamoli da ne kazu da si ti zvala.
    Ovo je nemoguće. Ako se ikada odlučiš zvati policiju zbog susjeda, susjedi će to znati da si ti učinila a i tvoje ime će ostati u policiji zabilježeno. Budeš li zvala ponovno izistog ili nekog drugog razloga, oni će ta tvoja zvanja povezati. Kum mi je policajac.

  49. #49
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kad čitam ovakve stvari, pomislim kako sam sretna što su mi najbliži susjedi svekar i svekrva koji znaju mene i moju djecu pa neće zvati policiju ali da je slučajno netko drugi, kao cura koja je otvorila ovu temu, ko zna, možda bi i meni socijalna služba i policija bili za vratom. Meni je uopće glupo na temelju materinog vikanja i dječjeg vrištanja zaključiti da se radi o zlostavljanju. Kod nas je uvijek glasno. Kćer mi vrišti otkad se rodila i dan danas tako reagira na svaku sitnicu. Ja se derem i prijetim, znam svašta izgovoriti. Niti ih zlostavljam niti sam istraumatizirala svoju djecu nego ih pokušavam odgajati, troje ih je, živahni su i glasni, nekad prskosni i neposlušni, nekad svakakvi a ja nekad puknem i urlam iz petnih žila. I da mi netko zove policiju zato što nisam robot, ma daj molim te. Niti sam ikad upoznala mamu koja odgaja djecu robotizirano, tiho, mirno, knjiški..niti mislim da je to normalno. To samo tu na forumu ima žena koje se pokušavaju predstaviti na neke čudne načine, inače u životu ja susrećem samo mame od krvi i mesa

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Uf, neznam i ja vićem, nije da mi je drago, ali... Mama ima dvoje maaaale djece, tek je rodila, preselila, sto čuda i sama je doma. Ja bih se pokušala sprijateljiti, možda ženi treba pomoć, pričuvat joj starije dijete, možda stvarno nije sve tako crno. Ja vićem, imam ih troje i ponekad ili svojom glavom o zid ili vićem ili deset krugova oko kvarta (eto ovo zadnje nažalost nemogu jer je zabranjeno ostavljat djecu same u kući). Zna biti teško, doista teško, ali ja nemogu naći drugi način, puknem. Nekad brojim do 1000, nekad plaćem nasred sobe, nekad vićem da me grlo boli, a nekad sam kul i sve shendlam bez problema. Ahhh.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •