Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 98

Tema: Prosvjedi u Hrvatskoj

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno Prosvjedi u Hrvatskoj

    Danima vec traju prosvjedi protiv Vlade, a medju prosvjednicima zapazila sam da imamo i naseg predstavnika! To je par koji nosi sljedeci transparent:

    JACO, PODRŽALA SI MILINOVIĆA
    DA DONESE ZAKON O MPO- u,
    SAMO NISI REKLA DA LI ŠALJEMO
    RAČUN IZ INOZEMSTVA NA TVOJU
    ADRESU.
    RAZOČANI PAR SA OGROMNOM
    RATOM KREDITA.


    Ja bih se, kao prvo, zeljela zahvaliti tom paru kojeg zaista dozivljavam kao svog predstavnika u ovim prosvjedima i kao nekoga tko je tamo i u moje ime. Svaka vam cast na tome i jedno veliko hvala!

    Osim toga zeljela bih s otvaranjem ove teme potaknuti mozda jos koga "iz nasih redova" da se pridruzi prosvjedima u svom gradu, sa svojim transparentom, jer mi se cini da je ovo pravo mjesto i pravo vrijeme da izrazimo svoju ogorcenost zbog donosenja Zakona o medicinskoj oplodnji.

  2. #2
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    za par na prosvjedima

  3. #3
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    svaka čast.....

  4. #4
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Svaka čast ovom paru, i ja bi se rado pridružila prosvjedima ali u mom ih gradu nema. Spremala sam se u Zg ali još nisam otišla, nadam se da ću ipak uspjeti idućih dana

  5. #5
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    da citiram jednog tipa sa fb:
    "Nažalost, prosvjede koriste desničari kako bi svorili podlogu za neke svoje inicijative koje su sve samo ne prosperitetne s obzirom da ih većina počiva na Tuđmanizmu. Ljudi urlaju na sve živo, protiv svega su, prolaze pored HT-ove zgrade s ajfonima na T-Mobileu i viču "Mudriniću lopove" i tako....šalju se zbunjujuće poruke i onda se čude kad netko izvana kaže da je to masa koja ne zna što želi tj. zna samo da želi izbore, a što poslije njih? Bit će nam bolje? Ne baš...al dobro...nek se ljudi vesele."

    ovakvim neartikuliranim šetnjama se ne bi pridružila. svaka čast paru, ali ovo je meni postalo tragikomično.
    em se trebalo šetati kad je lopov pobiga i postavio bjeloglavog supa, em se ovdje više ne zna tko pije a tko plaća. jako loše.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Najlakse je pronaci razlog zasto nesto ne bi.

    Ja mislim da ogromna vecina ljudi u ovoj nasoj drzavi ima itekako dobar razlog za izlazak na ulice i da bi svako sa svojim razlogom to bas sada trebao i napraviti.

    Izbori ce biti prije ili kasnije i to nista ne mjenja pitanje sta nakon izbora. Ali sam zato sigurna da sto prije ova Vlada ode, to bolje.

  7. #7
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ja sam iskreno šokirana što se tako nešto uspjelo uopće organizirati. i to nekoliko puta. ajde da me i moj narod jednom ugodno iznenadio za promjenu

    ljudima je izgleda pukao film. zahtjevi su neartikulirani zato jer - nema što ovdje biti posebno artikulirano. bila sam na jednom prosvjedu do sad i nakon toga mi je postalo potpuno jasno zašto se tu nema što artikulirati. naime, to je takav ćušpajz potpuno različitih ljudi - ljevičara, desničara, punkera, skinsa, penzića, finih gospođa u srednjim godinama - koji se, za promjenu, međusobno ne časte batinama, uvredljivim komentarima i prijekornim pogledima. predivan prizor. svima je jednostavno pukao film. iako sam mišljenja da je već odavno trebalo doći do puno žešćih prosvjeda, i ovo me ugodno iznenadilo.

    naravno da neki pokušavaju sve to iskoristiti za samopromociju i dolazak na vlast, ali unatoč tome - vođe nema. svi ti ljudi se nikad, ali nikad ne bi mogli ujediniti pod istom političkom opcijom. ovo je jednostavno izraz općeg nezadovoljstva građana. nadam se da će ovi prosvjedi utjerati budućoj vladi barem malo strahopoštovanja prema narodu, jer ovi nemaju nit straha nit poštovanja.

    roda bi se svakako trebala aktivno priključiti (ako već nije, no nisam ih zamijetila), ovo je odlična prilika koju bi bilo šteta propustiti.

    u svakom slučaju, najgore što možemo učiniti je sjediti doma, gunđati i ništa ne poduzimati.

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mislim da je naša država došla do točke kad mirni prosvjedi nema šanse da išta promjene. Za ovakvo stanje kakvo jest, potrebne su veće bune. Pa nek hodaju bezglavo neznajući za što se bore, al barem hodaju, viću, bune se, i davaju do znanja da smo svi skupa nezadovoljni. I da, apsolutno mi je fascinantno da smo se i mi napokon uspjeli organizirati u tolikom broju, mislila sam da se ovaj narod nikad neće pokrenuti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    mislim da se s izborima i smjenom vlade ništa neće promijeniti, pa nisam baš euforična.
    da imam 20 godina i ja bi prosvjedovala, ovako u to doba kuham ručak za sutra...

  10. #10
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku


    Najlakse je pronaci razlog zasto nesto ne bi.

    Ja mislim da ogromna vecina ljudi u ovoj nasoj drzavi ima itekako dobar razlog za izlazak na ulice i da bi svako sa svojim razlogom to bas sada trebao i napraviti.

    potpis na ovo i na plashljivo pile, treba izaći na ulice.. ajmo ljudi, danas Milinović izlazi s rezultatima, naravno po meni jako fingiranima...

    SRAM IH BILO i njega ali i liječnike koji to šutke trpe!!!

  11. #11
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    iskreno, nema šanse da odem na prosvjede dok se imalo povezuju s Pernarom

    tomić je jako dobro opisao ono što i ja mislim:

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...3/Default.aspx

  12. #12
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Meni je isto Pernar

  13. #13
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Najlakse je pronaci razlog zasto nesto ne bi.

    Ja mislim da ogromna vecina ljudi u ovoj nasoj drzavi ima itekako dobar razlog za izlazak na ulice i da bi svako sa svojim razlogom to bas sada trebao i napraviti.

    Izbori ce biti prije ili kasnije i to nista ne mjenja pitanje sta nakon izbora. Ali sam zato sigurna da sto prije ova Vlada ode, to bolje.
    apsolutno treba izać na ulicu. ali ne ovako, ko zbunjene ovce koje ne znaju ni tko im je pastir niti šta hoće.
    a izaći je trebalo kada je ivo pobjegao i apsolutno nedemokratski stavio ovu spodobu na čelo. e ONDA je trebalo obuć najudobnije cipele i dobro ih razgaziti.
    drago mi je da im barem netko uznemiruje san (nadam se da im uznemiruje, ako iti malo savjesti imaju) ali isto tako vjerujem da je dosta toga režirano od strane samog hdz-a.
    a o organizatoru tzv. fb protesta neću ni trošiti riječi. dovoljne su 4: slučaj za psihijatrijsko promatranje.

    ovako se na žalost vlada ne ruši. ovo je prerazvodnjeno i preneartikulirano.

    inače, živim u mjestu gdje su ljudi ilustracija hrvatske. beskičmenjaci koji su naučili pognuti glavu, ne buniti se. ovdje čak ni krnjo nije osuđen. nemaju ljudi petlje niti kroz zezanciju kritizirati hdzovsku vlast niti na globalnoj a kamo li na lokalnoj razini.
    drago mi je da je po hrvatskoj najčešće gorio milinović. barem neka satisfakcija.

  14. #14
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    potpis na pinky

  15. #15
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    uopće nije bitan ni pernar ni artikuliranost zahtjeva, bitna je činjenica da smo se konačno pokrenuli! mi idemo šetati za vikend, ja ću samo od cvjetnog do HDZ-a, muž ide dalje...
    dok mi čekamo Che Guevaru prošla baba s kolačima, treba uhvatiti ovaj tramvaj!

  16. #16
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Točno sam to i ja htjela reći, napokon smo se trgli iz pasive.
    A Pernar ionako više nije percipiran kao nekakav vođa, hvala bogu.

  17. #17
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    uopće nije bitan ni pernar ni artikuliranost zahtjeva, bitna je činjenica da smo se konačno pokrenuli! mi idemo šetati za vikend, ja ću samo od cvjetnog do HDZ-a, muž ide dalje...
    dok mi čekamo Che Guevaru prošla baba s kolačima, treba uhvatiti ovaj tramvaj!
    bojim se da je baba već odšetala, na žalost.

  18. #18
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Ja se slažem s pinky..a bome i sa mirjanom...No prvenstveno sam se došla pokloniti i ovom paru iz prvog posta.
    I još ću dodati da mi prvi ,prvi, prvi puta na pamet pada da je možda zaista nekakva agresiva, nasilje, izgleda jedino rješenje...
    jer ovih desetak tisuća ljudi što šeće ova vlada pravi budalama. Izvikuju parole a nitko ne reagira... Ne znam..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Dobro, Pinky, sto bi ti htjela? Da svi doma sjedimo skrstenih ruku i cekamo sudnji dan pa sta nam dragibog da ili sto?

    Uopce ne kuzim potrebu za tako demotivirajucim komentarima.

    Oprosti, sto sam se sada nadovezala na tvoj zadnji post, ali bas me uzrujao, nakon sto me je sada uzrujala Milinoviceva presica.

  20. #20
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    pernar je tenkre na kvadrat i kao vođu ga mogu percipirati samo oni koji nikad nisu ni prismrdili prosvjedima već čitaju i slušaju tragikomične osvrte iz naših medija (valjda jedini objektivan i kvalitetno napisan članak o svemu tome sam našla na aljazeeri).

    najveći pokazatelj koliko je voda došla do grla je upravo to što oni koji bi se inače ubijali sad prosvjeduju zajedno.

  21. #21
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Ali čime mi njima "prijetimo"? Ako ne odeš sa vlasti nastavit ćemo urlati da si čobanica?
    Mi pratimo prosvjednike po Vukovarskoj i uvijek nas oduševi ta silina i snaga...poslije tih emocija ja se ispušem kao probušeni balon jer vidim i znam svrhu..ali nema katapulta da to sve prebaci na trg Sv.Marka

  22. #22
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    i ja sam skeptična oko mogućeg uspjeha mirnih prosvjeda, ali i to je za hrvatski robovski mentalitet u kombinaciji sa mojojguzicijedobroazatuđumebašbriga mentalitetom već jaaaaakoooooo velika stvar, tako da i to pozdravljam.

  23. #23
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Pile, ja se slažem, međutim, mislim da je upravo tu negdje i poanta neartikuliranosti. Što to MI SVI točno želimo? Da HDZ ode? Ali nećemo ni SDP! Koga ćemo onda? HNS? Ne, ni njih nećemo! Kužiš me? Prvo to a onda kako ćemo šetnjom doći do toga..

  24. #24
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro, Pinky, sto bi ti htjela? Da svi doma sjedimo skrstenih ruku i cekamo sudnji dan pa sta nam dragibog da ili sto?

    Uopce ne kuzim potrebu za tako demotivirajucim komentarima.

    Oprosti, sto sam se sada nadovezala na tvoj zadnji post, ali bas me uzrujao, nakon sto me je sada uzrujala Milinoviceva presica.
    nikako nisam za sjedenje skrštenih ruku. bunila sam se protiv x stvari, bila u povorkama, pisala pisma...
    užas je ovo što nam se događa, ali je i užas što ne vidim kvalitetno rješenje. nitko ga ne vidi, čini se.
    šetati se zbog šetnje mi nije rješenje. 'ajte ća sa vlasti!! slažem se. i ja bi najradije da ih nema i da ne slušam ove laži ko danas na presici. ali tko će doći? tko?? e to mene muči...
    cili život izlazim na glasanja, odradim svoje, trudim se na sve načine biti aktivna.
    ali u zemlji gdje 70% ljudi (kladim se - više od polovice šetača) nema volje ni želje niti izaći na izbore, niti iskrižati u#ranu listu, pa kad bude 70% iskrižanih listića da se netko zapita zašto - ove mi se šetnje čine jednako produktivne ko pljuvanje po vlasti a neodlaženje na izbore.

    sori ako sam demotivirajuća, to je jednostavno moje mišljenje. od početnog ushićenja što se ipak nešto pomaklo, što su ljudi izašli van - štufalo me.
    tu se od stabala ne vidi šuma.
    pernar je to iskoristio za vlastitu promidžbu, bbb za potuć se, dragovoljci za pljunit po josipoviću, slijedeća grupa za zalit prostorije hdz-a bojom, slijedeći za urlanje i na sdp, hns (ili hss?) zgrade....
    tko tu koga?? nema kolektivnih zahtjeva, nema jasnih poruka, ničega.
    neću više demotivirati nikoga, ali to je moje mišljenje.

  25. #25
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Pile, ja se slažem, međutim, mislim da je upravo tu negdje i poanta neartikuliranosti. Što to MI SVI točno želimo? Da HDZ ode? Ali nećemo ni SDP! Koga ćemo onda? HNS? Ne, ni njih nećemo! Kužiš me? Prvo to a onda kako ćemo šetnjom doći do toga..
    o ovome ja pričam.
    dragovoljci na svoje prosvjede dovode tipa kojemu je kradeze dao pola milje eura da ne pjeva za protivničku stranku.
    i on se pojavi na prosvjedima koji bi trebali biti prosvjedi protiv vlasti.
    jel samo ja tu vidim sprd?

    edit - da odgovorim što bih htjela: da ljudi izlaze na izbore. 100% a ne 30%. vjeruj mi da tada politička slika ne bi ovako izgledala. ja bi da se uvede obaveza glasanja. pa iskrižaj listić ako nećeš za nikoga glasati. ali izađi. najjači su mi ovi što pljuju po kosorici a nisu našli shodno izaći na izbore.
    Posljednje uređivanje od Pinky : 09.03.2011. at 14:43

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    dobro, pinky, sto bi ti htjela? Da svi doma sjedimo skrstenih ruku i cekamo sudnji dan pa sta nam dragibog da ili sto?

    Uopce ne kuzim potrebu za tako demotivirajucim komentarima.
    x

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    uopće nije bitan ni pernar ni artikuliranost zahtjeva, bitna je činjenica da smo se konačno pokrenuli!

    Dok mi čekamo che guevaru prošla baba s kolačima, treba uhvatiti ovaj tramvaj!
    x

  27. #27
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    i opet X na pinky. od riječi do riječi. Sorry ak to ljuti, ali čisto sumnjam da će netko zbog motivirajućih ili demotivirajućih postova ići ili ne ići u prosvjed...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Pa ne znam, meni je super da smo se uopće pokrenuli i da se nešto događa, a ne da samo sjedimo prekriženih ruku i žalimo se.

    Slažem se da možda nije sve savršeno organizirano, ali je bolje od ičeg. Možda se ipak nešto promijeni.

    Uostalom, što nam preostaje nego mirni prosvjedi?

    Ako netko ima bolju ideju, go ahead! Predložite šta i kako.

  29. #29
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ono što mi svi želimo nije dovođenje neke određene stranke na vlast već poštivanje dostojanstva hrvatskih građana, poboljšanje socijalne politike, iskorjenjivanje korupcije i adekvatno sankcioniranje lopova, poticanje proizvodnje općenito, otvaranje radnih mjesta, dostupnost obrazovanja bez obzira na imovinski status, milinovića na kolac , stati na rep bankama, osigurati ljudima mogućnost da normalno žive (što je opet vezano za radna mjesta i dostupnost obrazovanja).... lista je kilometarska.

    poanta je u tome da je narodu dosta i da se napokon sjetio to i pokazati. jer dok šutimo i trpimo, oni još i više kradu jer vide da se nitko ne buni. ovim prosvjedima našoj vladi pada kredibilitet i to ne samo u hrvatskoj. ne znam kako vama, ali jacino izbjegavanje ove teme meni djeluje prilično... hm... indikativno. kao da se malo ukakila, a zaboravila rezervnu pelenu. i kao što već rekoh, ovo je i odlično upozorenje budućoj vladi. samo da sve ne zamre.

    jer sjedeći i kritizirajući ćemo postići jedno veliko ništa. ovako barem postoji neka šansa za poboljšanje.

  30. #30
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    milinovića na kolac

  31. #31
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa Vidi poruku
    ono što mi svi želimo nije dovođenje neke određene stranke na vlast već poštivanje dostojanstva hrvatskih građana, poboljšanje socijalne politike, iskorjenjivanje korupcije i adekvatno sankcioniranje lopova, poticanje proizvodnje općenito, otvaranje radnih mjesta, dostupnost obrazovanja bez obzira na imovinski status, milinovića na kolac , stati na rep bankama, osigurati ljudima mogućnost da normalno žive (što je opet vezano za radna mjesta i dostupnost obrazovanja).... lista je kilometarska.

    poanta je u tome da je narodu dosta i da se napokon sjetio to i pokazati. jer dok šutimo i trpimo, oni još i više kradu jer vide da se nitko ne buni. ovim prosvjedima našoj vladi pada kredibilitet i to ne samo u hrvatskoj. ne znam kako vama, ali jacino izbjegavanje ove teme meni djeluje prilično... hm... indikativno. kao da se malo ukakila, a zaboravila rezervnu pelenu. i kao što već rekoh, ovo je i odlično upozorenje budućoj vladi. samo da sve ne zamre.

    jer sjedeći i kritizirajući ćemo postići jedno veliko ništa. ovako barem postoji neka šansa za poboljšanje.
    na prvi dio- listu (kod koje je sve na mistu, da se razumimo) moje je pitanje - a tko će to napraviti? dakle želimo da ovi odu, tj. da se održe izbori. na žalost, bojim se da nemamo nekog jakog pandana toj zločinačkoj organizaciji koji bi mogao preuzeti vlast. milanović mi je žešće razočarenje, npr.

    meni je drago da se ljudi šetaju, da se razumimo. samo se bojim da zbog neartikuliranosti oni ne povuku vodu na svoj mlin. toga me je strah. prepredeni su to igrači. oni ne lažu, oni samo ponekad ne govore istinu. a onda budale diljem hr popuše i tu "istinu" jer im se plasira preko očišćenog htv-a kojeg JA plaćam, mamu li im...
    a bojim se da će nas vani više doživljavati kao egipat ili libiju, nego kao ozbiljnu zemlju. neki dole u hr se bune, a nikoga nije briga zašto se oni bune. eto kako nas vide izvana. iskreno, isto ko što smo mi gledali na egipat.
    Posljednje uređivanje od Pinky : 09.03.2011. at 15:58

  32. #32
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Ja se, pile, i opet slažem sa ovim tvojim zadnjim postom..jer i ja bih to htjela..svi bismo..I sad zašto ja držim palce u zrak za ove prosvjede, a s druge strane čangrizam i zašto se pobogu mogu potpisati pod pinky?
    Zato što mislim (ja osobno mislim) da je pinky u pravu kad zbori o neartikuliranosti. Čime mi to prijetimo? Vičemo a nitko nas ne čuje doli sami sebe. Jesmo li dali kakav uvjet, izrekli što želimo, izgurali iz mase onih tisuća nekoga tko nas je u stanju artikulirati, postaviti zahtjeve, prijetiti...? Ponuditi drugom kraju stola naša traženja, uvjete, bilo što. Nismo. Po meni je to neartikuliranost o kojoj pinky govori. Nitko ne čuje jer nema što čuti, u tome je problem.
    Ok, apsolutno se slažem i drago mi je, jesmo, pokrenuli smo se. Stvar skoro pa ravna čudu. Nažalost, pokrenuli smo se tako da se samo trljamo tamo gdje nas svrbi, umjesto da dobro isčohamo to mjesto
    Eto to je ono što mene "smeta" oko tih prosvjeda

  33. #33
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    sad ja potpisujem petarpan.

  34. #34
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    past ću na ispitu danas zbog ove teme

    što se hrt-a i njihovih izbljuvaka tiče, naišla sam na odličan komentar na stranicama radničke borbe pod naslovom Hoćemo bolje danas!, pa ukoliko nekog zanima...

    zapad nas doživljava kao propalu zemlju koja je leglo korupcije i kriminala, što i JESMO. eh sad, ako je zapadu draža takva zemlja od propale zemlje koja je leglo korupcije i kriminala ali u kojoj se narod bori za promjenu, doista ne znam što će nam takav zapad uopće. uostalom, ne bi li bilo logično da prvo poradimo na stabilizaciji situacije unutar zemlje, a tek onda krenemo razmišljati o nekakvim unijama? osim toga, prosvjeduje se i u francuskoj, grčkoj, engleskoj.... i to puuuuuno žešće nego kod nas. ali bitno da smo mi huligani.

  35. #35
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ajde učit, onda..sutra ćeš nam pisat



    p.s. jesam već rekla da bi možda bilo bolje da zapravo JESMO huligani ?

  36. #36
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Kad su prosvjedi za vikend, ne pratim situaciju? Obzirom da se radi o opcem nezadovoljstvu naroda, a ja sam danas posebno nezadovoljna i da ne velim kakva zbog Milinoviceve presice, zelim izaci i pokazati svoje nezadovoljstvo a ne dozvoliti da me on opet ....... u zdrav mozak. Nadam se da cemo MM i ja imati drustvo.

  37. #37
    jasna09 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    150

    Početno

    Taj transparent je naš ali mi to nismo napravili radi Pernara, ne doživljavamo ga kao vođu. Smatramo da je ovo trenutno jedini način da, ako Bog pomogne, postanemo kamenčić u lažetinoj cipeli. Slali smo mu svi mail-e, Jaci također, Josipoviću, i nitko nam nije čak ni odgovorio. Šta drugo možemo učiniti nego otići na ulice? Znam da ova šetnja neče dovesti do momentalnih izbora ali poruke možemo slati prema vladajućim i iskazati svoje nezadovoljstvo. Možda sam naivna, demokraciju moramo razvijati jer ju još uvijek nemamo.

  38. #38
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Bravo Jasna, svaka čast na podvigu

  39. #39
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj jasna09 prvotno napisa Vidi poruku
    Taj transparent je naš ali mi to nismo napravili radi Pernara, ne doživljavamo ga kao vođu. Smatramo da je ovo trenutno jedini način da, ako Bog pomogne, postanemo kamenčić u lažetinoj cipeli. Slali smo mu svi mail-e, Jaci također, Josipoviću, i nitko nam nije čak ni odgovorio. Šta drugo možemo učiniti nego otići na ulice? Znam da ova šetnja neče dovesti do momentalnih izbora ali poruke možemo slati prema vladajućim i iskazati svoje nezadovoljstvo. Možda sam naivna, demokraciju moramo razvijati jer ju još uvijek nemamo.
    jasna! nadam se da će vam ih se još pridružiti.

    (i nisam pala ispit, 30 od 35 )

  40. #40
    jasna09 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad su prosvjedi za vikend, ne pratim situaciju.
    Prosvjedi su svaki drugi dan, bili su jučer ( kad je naš transparenr na žalost bio jedini), ponovo su u četvrtak. pa subota nadam se.....

  41. #41
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    jasna09 svaka vam čast, tako i treba!!! Nosite taj transparent zbog sebe, zbog vas, jer stvarno je situacija bezizlazna....čovjek ne zna kako dalje, kako do svog sna!!

  42. #42
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    jasna i od mene naklon tebi i tvom mužu

    doista mislim da bi bilo lijepo na slijedećem prosvjedu vidjeti 200 sličnih transparenata grupiranih u jednu hodajuću skupinu ...pogotovo nakon dnašanje presice - kao odgovor na nju
    razmislite o tome...

  43. #43
    corinaII avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,450

    Početno

    Evo i ja sam baš bila pričala o tome kako na ulici kad su prosvjedi vidim razne transparente protiv vlade i HDZ-a, a nas kojih se tiče ovaj stramotni zakon ima puno a nigdje ne vidim transparente
    Danas je prosvjed bio i u Zadru i ja sam izašla........moj transparent je izašao u novinama na netu pa vam evo stavljam par sličica da ih vidite
    http://www.znet.hr/wp-content/galler...-cotric-13.jpg
    http://www.znet.hr/wp-content/galler...-cotric-27.jpg
    http://www.znet.hr/wp-content/galler...-cotric-28.jpg

  44. #44
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno

    Čitajući postove, vidim da ste svi nekako u pravu. Super je to što smo se, kao narod, konačno malo pokrenuli, ali opet, što ćemo postići, to je drugi par rukavica.
    Ono što se sad traži, to je datum izbora, jer izgleda da jedino vlada zna kad su slijedeći izbori. Druga stvar, mislim da se traže prijevremeni izbori. Isto tako, koga staviti na vlast??? HDZ je krao do sad, uništili su i rasprodali sve što je RH imala... a kad se samo sjetim izbora prije par godina, al su ljudi klicali Sanaderu i bodrili ga u njegovim lažima, a sad pljuju po njemu. HDZ je od samog početka bila stranka lopova i lažljivaca. Htjeli su samostalnu i suverenu Hrvatsku, a sad žele u EU, pa onda smo mogli ostati i u Jugoslaviji, koliko čujem po pričama, bolje se živjelo za vrijeme Tita nego sad.

    Ono što bi trebalo je srušiti HDZ, a to se neće napraviti tako da svi sjedimo doma skrštenih ruku i pljujemo po prosvjednicima i po vlasti i čudimo se kako ima malo ljudi na ulicama...a druga stvar, tko god da dođe na vlast, treba mu dati vremena da se vidi što će korisno i pametno napraviti za ovu državu. Ako se vidi da pomaka nema, rušiti i njih. Sve se može kad se hoće, samo treba vjerovat, i biti uporan a ne kao moj očuh koji ni jednom nije bio na prosvjedu, sav je sretan kad prosvjedi počnu, a kada mi velim koliko se ljudi sakupilo, onda počne pljuvat po onima koji sjede doma, a zapravo je i on jedan od njih.
    Istina, ni ja nisam bila na prosvjedima, ali jedini razlog tome je što za 12 tj. trebam roditi, no da nisam trudna, bila bi u prvim redovima....

  45. #45
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    da citiram jednog tipa sa fb:
    "Nažalost, prosvjede koriste desničari kako bi svorili podlogu za neke svoje inicijative koje su sve samo ne prosperitetne s obzirom da ih većina počiva na Tuđmanizmu. Ljudi urlaju na sve živo, protiv svega su, prolaze pored HT-ove zgrade s ajfonima na T-Mobileu i viču "Mudriniću lopove" i tako....šalju se zbunjujuće poruke i onda se čude kad netko izvana kaže da je to masa koja ne zna što želi tj. zna samo da želi izbore, a što poslije njih? Bit će nam bolje? Ne baš...al dobro...nek se ljudi vesele."

    ovakvim neartikuliranim šetnjama se ne bi pridružila. svaka čast paru, ali ovo je meni postalo tragikomično.
    em se trebalo šetati kad je lopov pobiga i postavio bjeloglavog supa, em se ovdje više ne zna tko pije a tko plaća. jako loše.
    Potpis, apsolutni!

  46. #46
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    užas je ovo što nam se događa, ali je i užas što ne vidim kvalitetno rješenje. nitko ga ne vidi, čini se.
    Rješenje je krenuti od sebe.
    SAda ću vjerojatno biti ispljuvana do neba i nazad, ali neka, primam sve udarce.

    Prosvjednici gađaju zgradu Vlade (koliko sam skužial) jajima? Pored toliko sirotinje oni bacaju hranu?
    Poljoprivrednici se bune radi poskupljenja goriva i onda izlaze na ceste traktorima i troše to isto gorivo?
    Pinky je spomenula mobitele i ostale gadgete.
    Poznajem nekoliko mladih ljudi koji neće konobariti za 3.500 kuna.
    Poznajem starije ljude koji će radije živjeti od socijalne pomoći nego spremati tuđu kuću 4 sata, 5 dana tjedno za 1.100 kuna.
    Poznajem ljude koji su u debelim minusima, posao im visi o tome hoće li se novom vlasniku prdnuti pa sve prodati ili ne, pred mirovinu su - dakle nema više zaposlenja - no i dalje kupuju gomiletinu gluposti, odjeće, đinđi, voze se na relaciji koju bi pješke prošli za 20 minuta.
    Poznajem "poljoprivrednike" koji na kontu kojejakvih zemljišta koja uopće ne obrađuju dobivaju poticaje.
    Poznajem poljoprivrednike koji siju žito jer su tako radili njihovi didovi i pradidovi pa se onda bune što je cijena niska, a žito nikome ne treba. Pa šta ne zasadite kupine, a ne, mi smo naučili žito i ko vas je*e, nećemo mi riskirati.
    I još puno, puno primjera.

    Naravno, korupcija je kod nas toliko pustila pipke da će biti jako teško iskorjeniti ju. Ali tko je za to kriv? Je li korupcija pala s Marsa? Podmiti doktora, tetu u vrtiću, direktora firme... naš je mentalitet takav.
    A to što se bunimo, majmun radi što majmun vidi! Pa kad svi idu glasati za Ivu, idem i ja. Kad svi idu rušit' KOsoricu, idem i ja.
    I zaista, koga izabrati? Milanovića punog mržnje i gorčine? Prekorumpiranog Čačića? Glavaša? Evo, i Đapić nam se vraća na političku scenu!
    Pa tko voli nek' izvoli.
    I samo zato sam za ulazak u EU jer mislim da kada im pristupimo da će ipak biti malo lakše. Pa kad se sami ne znamo skulirati, valjda će oni znati.

    Eto, a sad pružam oba obraza.

  47. #47
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno

    SikaPika- sve što si naveo je u redu. no isto tako i ja znam suprotne primjere.
    Znam mlade koji žele raditi a nitko ne štiti njihova prava, već oni rade, za mjesec dana dobiju otkaz i ne isplati im se plaća.
    Također znam mlade perspektivne ljude koji traže pomoć kako bi zaposlili još ljudi i otvorili koju tvornicu, no od države ne dobiju nikakvu pomoć. Pomoć dobivaju oni koji već ionako imaju previše.
    Iskreno, lakše je živjeti od socijalne pomoći jer i ona je jednaka radu od osam sati dnevno, a svi znamo da je lakše biti doma sa djecom nego raditi, živcirati se za iste novce.
    Što se tiče ulaska u EU, tu sam apsolutno protiv, jer ako se pogleda financijska statistika zemalja koje su ušle u EU i Hrvatske, može se vidjeti da smo ipak ispred njih. Većina zemalja EU je pred bankrotom ili su već bankrot i proglasile. Isto tako će biti i nama, a kad uđemo u EU nema više domaćeg špekeca, kobasica, domaćeg sira i vrhnja i da ne nabrajam dalje. Naša zemlja je ionako u banani, a ulazak u EU bi nas totalno pokopao.

    Ono što treba sa vlašću raditi jest, birati i rušiti ako ne valjaju!!!!

  48. #48
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Evo SikaPika, ti vibraš za mir u Libiji, drago mi je zbog toga i to je lijepa gesta. Lijepo je što si ti tako neopterećena... Blago ti se...

    Meni visi puno stvari... Od činjenice da je na snazi Zakon o medicinskoj oplodnji zbog kojeg smo kao par poniženi do granice koju nitko tko želi diejte ne bi smio biti, .... do tog da ja i dalje moram plaćat krizni porez a bit ću rodilja uskoro ..... do činjenice da zbog neprovedenog gospodarskog oporavka ove nesposobne vlade možda izgubim posao i firmu dok sam na porodiljnom ... pa nadalje do činjenice da imam kredit za stan sa kamatom do neba... ili ovo: da je gorivo 10 kuna sad kad je barel 104 dolara (a bio je prije 2 godine 147 dolara pa je gorivo bilo 8 kuna) .... do činjenice da znam OSOBNO ZNAM da se i danas izvlači novac iz javnih poduzeća.... i da ne nabrajam dalje... a imam što nabrajati...

    da, nema dobrih političkih opcija, ali zar to znači da moram šutiti?
    da, ljudi su pokvareni, neki ne žele raditi? pitaj radnice Kamenskog šta one misle o tome? ili moju mamu koja je nakon otkaza u banci godinama gulila blagajnu u Konzumu za 2000 kn...
    pitaj penziće koji kopaju po kantama za smeće?

    Umjesto za vibraš za Libijce vibraj za svoju djecu i bližnje da im se zbog nepromišljenosti vlasti kroz 10 - 20 godina u Hrvatskoj ne dogodi puno gori scenarij od onog kojeg režira Gadafi... a moglo bi... prisjeti se samo našeg javnog duga...

  49. #49
    s3ja avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    sunčana strana ulice
    Postovi
    391

    Početno

    SikaPika, istina je da je naš mentalitet takav, barem većine nas. Neprilagodljiv, naučen da se država briga za nas, pasivan...No ima i onih koji mu se odupiru i njih treba podržati. Zato vjerujem da treba podržati i ove prosvjede. Zašto? Prosvjedi su najnormalniji, suvremen, moderan, demokratski ii zdrav izraz nezadovoljstva nekog naroda. Ja bi se juako, ali stvarno jako zabrinula za zdravlje naše nacije da nije započelo sa prosvjedima!
    Pernar, kakav god da je, ne smatram ga vođom (kao ni većina prosvjednika), on je samo bio taj koji je povukao okidač. Ostalo je krenulo samo....Al isto tako smatram, da je ušao u povijest i svaka mu čast na hrabrosti da pokrene buđenje uspavalih Hrvata.

    Nekako mi se čini da svi vi koji niste baš na strani toga što se sad prosvjeduje, iako ste svjesni teške situacije u zemlji, loše politike, krađa...svi vi imate svoje poslove, redovite plaće, uglavnom dobro sređenu socioekonomsku sliku. Znate li da je većina ljudi koja je izašla na prosvjede u mojem gradu (a skupilo ih se preko 1000) su zapravo ljudi koji su unazad godinu dana dobili otkaze, koji rade, a već nekoliko mjeseci nisu primili plaću (a doma imaju djecu kojoj treba platiti vrtić, kupiti kruh...). Bili su tu i penzići i situirani stariji ljudi koji su došli izraziti svoje nezadovoljstvo i dati svoj glas boljoj budućnosti, ne radi sebe, već radi svoje djece i unuka! Mladi , koji su se okupili u nešto manjem broju, pretpostavljam da su došli jer im se perspektiva i budućnost koja ih čeka, ne čini baš najsjajnijom...

    Zato je normalna ta neartikuliranost, kako je nazivate. Među prosvjednicima su se našli ljudi iz različitih miljea, različitih dobi, sa različitim nezadovoljstvima (osim gore nabrojanih, evo i primjer Jasne, kojoj svaka čast, pa nezaposleni, pa branitelji koji se osjećaju izdanima...)...
    Ali jedno je kod svih njih jasno artikulirano : dosta im je svima da su političke elite okrenute samo prema svojim guzicama! Stvarno se ne čini da itko od njih više čuje glas naroda. I zato su tu prosvjedi da to promijene.

  50. #50
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj taca70 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad su prosvjedi za vikend, ne pratim situaciju? Obzirom da se radi o opcem nezadovoljstvu naroda, a ja sam danas posebno nezadovoljna i da ne velim kakva zbog Milinoviceve presice, zelim izaci i pokazati svoje nezadovoljstvo a ne dozvoliti da me on opet ....... u zdrav mozak. Nadam se da cemo MM i ja imati drustvo.
    Aurora*, corina, jasna, taca, bit će nas još u subotu...nadam se puno više nego što sad trenutno mislimo.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •