Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Putni nalog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno Putni nalog

    Nisam mogla naći postoji li gdje već ova tema pa mi orpostite ukoliko postoji.

    Već godinu i pol sa svojim djetetom idemo na vježbe i terapije na Goljak, na razne druge specijalističke preglede (ponekad i 2x tjedno) i doktorica nam NIKAD nije spomenula naše pravo. Tek nedavno smo saznali za to. Na HZZO-u su mi rekli da imam pravo za isplatu troškova unazad 3 godine ukoliko mi liječnici i terapeuti budu htjeli ispuniti putne naloge. Što se toga tiče, oni će mi izaći u susret, međutim, pedijatrica mi ne da više od jednog višekratnog putnog naloga jer kao ne smije. A meni treba barem 4.


    Molim vas, zna li ne tko, jel to istina ili samo pokušaj mazanja očiju?

    Hvala!

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    sad tam u zakonu piše da treba bit udaljenost veća od 30 km http://www.hzzo-net.hr/03_01_10.php, tvoja je cca 16 km http://zagzup.tripod.com/turizam/udalj.html. evo vidla sam i iskustvo cure iz samobora ( znači ista udaljenost ko i tvoja ) http://forum.roda.hr/threads/42479-V...ni-putni-nalog.
    A da probaš za sad uzet od doktorice bar taj jedan višekratni , pa nek ti ispune i da to predaš, pa onda otiđeš ponovo.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    jel ti hodaš svako malo kod nje po uputnicu ili to važi za recimo period od mjesec dana, ak traje uputnica duže, ona ni nezna kolko si ti puta išla na Goljak, za sad ti je bolje uzet unatrag kolko možeš, pa onda ići ispočetka.

  4. #4
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    a ne zaboravi da tvoje dijete ima pravo na plaćanja troškova prijevoza, ne samo ti:
    Pravo na naknadu troškova prijevoza, neovisno o udaljenosti, ima:

    osigurana osoba do 18. godine života,

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad tam u zakonu piše da treba bit udaljenost veća od 30 km http://www.hzzo-net.hr/03_01_10.php, tvoja je cca 16 km http://zagzup.tripod.com/turizam/udalj.html. evo vidla sam i iskustvo cure iz samobora ( znači ista udaljenost ko i tvoja ) http://forum.roda.hr/threads/42479-V...ni-putni-nalog.
    A da probaš za sad uzet od doktorice bar taj jedan višekratni , pa nek ti ispune i da to predaš, pa onda otiđeš ponovo.
    Na HZZO-u su mi rekli da nema veze kolika je udaljenost jer se radi o djetetu koje treba pratnju. Samo za odrasle udaljenost igra ulogu.


    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jel ti hodaš svako malo kod nje po uputnicu ili to važi za recimo period od mjesec dana, ak traje uputnica duže, ona ni nezna kolko si ti puta išla na Goljak, za sad ti je bolje uzet unatrag kolko možeš, pa onda ići ispočetka.
    Na Goljak idem na fizio vježbe i na radnu terapiju. Za to sam donijela jednu uputnicu za cijelu godinu. I za to mi je trebala dati višekratni putni nalog. Onda još svakih 4 mjeseca imamo kontrole kod psiholoha, logopeda, neuropedijatra, fizijatra i okuliste. I za to mi je trebala dati jednokratne PN zajedno sa uputnicom. A da ne spominjem kada smo ranije išli kod ortopeda i dva tjedan svaki dan u Klaićevu na neka genetička testiranja....i ona je to sve znala.

    Sada smo dobili jedan višekratni koji smo uspjeli predati. Više mi je nije dala jer mi kao ne smije. Ok, možda stvarno ne smije, ali je bezobrazno postupila jer nam od početka nije ništa rekla. I sad, da prizna i kaže, "gle sorry, ali.... " nego pere ruke i kaže da su mi to trebali reći na Goljaku! Možeš si mislit. Svaki pedijatar kad daje uputnicu, trebao bi dati i putni nalog.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    može li malo pojašnjenje ovoga?
    http://klinika.pravo.unizg.hr/conten...nom-osiguranju

    udaljenostod mjesta polaska do mjesta ugovorne zdravstvene ustanove, odnosno ordinacije ugovornog doktora privatne prakse, ili do mjesta u kojem se nalazi ugovorni isporučitelj pomagala u koju je osigurana osoba upućena od strane izabranog doktora primarne zdravstvene zaštite, mora biti veća od 50 kilometara,
    - da u bližoj ugovornoj zdravstvenoj ustanovi, odnosno ordinaciji ugovornog doktora privatne prakse nema ugovorene djelatnosti za traženu vrstu zdravstvene zaštite, odnosno da bliži ugovorni isporučitelj ortopedskih i drugih pomagala nema ugovorenu isporuku tražene vrste pomagala

    s druge strane piše
    Pravona naknadu troškova prijevoza, neovisno o udaljenosti, ima:
    - osigurana osoba do 18. godine života,
    i
    Osigurana osoba koja koristi zdravstvenu zaštitu kod drugog ugovornog subjekta Zavoda, a ne naznačenog na putnom nalogu nema pravo na naknadu troškova prijevoza osim ako je osigurana osoba, uz ispunjenje ostalih propisanih uvjeta, koja je radi smanjenja Nacionalne liste čekanja prihvatila od strane Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi ponuđenu mogućnost korištenja tražene zdravstvene zaštite kod ugovornog subjekta koji nije najbliži njezinom mjestu prebivališta, odnosno boravka ima pravo na naknadu troškova prijevoza.

    tko izdaje ispravu za smanjenje Nacionalne liste čekanja?može li druga sličan ustanova izdati potvrdu s ranim datumom od preporučene ustanove?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    vidim sad da sam se referirala na djecu s pp ali to nije ni bitno

  8. #8
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Upravo se nalazim u istoj situaciji kao i pokretačica teme. Dakle vec nekoliko godina idem s djetetom na razno razne pretrage i testiranja u Zagreb Rebro/Vinogradska/Klaiceva i niti u jednom trene pedijatar nas nije uputi u pravo povrata troskova djeteta i da imaxpravo na putni nalog. Kontaktirala sam hzzo i poslali mi obrazac koji mogu ispuniti i dostaviti dokumentaciju. Ljuta sam jako ljuta.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Je samo ne možeš unatrag,bar tak mislim

  10. #10
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Moze unazad 3 godine zvala sam hzzo. Poslali mi obrazac opceniti i da obrazlozim i dostavim kopije povijsti bolesti i nalaza.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Onda svakako iskoristi
    Znači doktorica pedijatar ne treba ništ potpisati,ko ni druga ustanova poštambiljati?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.01.2021. at 15:05

  12. #12
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Još je sve na komisiji, koliko su mi rekli u hzzo-u, trebalo bi proći po nalazima. Od 1.mjm
    .nadalje poceli nam davati na moj zahtnec putne naloge. Nnih naravno mora potvrditi i pedijatar i doktor kod kojeg idemo u bolnicu.

  13. #13
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja zadnje nisam dobila plaćeno po putnom nalogu zato što mi firma isplaćuje prijevoz. Ne znam koja je to fora, al eto

  14. #14
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Kakve veze ima putovanje na posao s odlaskom djeteta u bolnicu? Isto tako jedna firma za moju relaciju daje 350kn a druga daje puni prijevoz recimo 1000kn. I nije ista relacija posao-kuća i kuća-bolnica....

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kad vrci?

    Kolega iz Zagorja je vozio svaki dan ali u Suvag ,dobio je za sebe prevoz i pol karte za nju, bazirano na karti za vlak

  16. #16
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Joj to je bilo na ljeto prošle godine. Zvala me žena iz HZZO, da ne mogu dobiti plaćeno tu relaciju (Smb - Zg, isto je bio Suvag u igri) ako mi poslodavac za tu relaciju uplatio prijevoz za taj mjesec. Kao, ak muž nije dobio prijevoz, možemo na njega tražiti

    Na kraju sam odustala od toga, nije mi se dalo boriti za taj iznos

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Zna li netko kako se predaju putni nalozi sad u jukićevoj?

  18. #18
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Zubar nas šalje ortodontu preko uputnice. Da li bi se i u ovom slučaju trebao izdati i putni nalog?

    Oba su izvan mjesta stanovanja.

  19. #19
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ako je udaljenije od 30 km trebao bi.

  20. #20
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Pitala sam zubara i rekla sestra da oni ne izdaju pitne naloge i zvala je jos 2 ordinacije isto tako. Poslala mail na hzzo pa cemo vidjeti sto kazu.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kako se predaju putni nalozi sad u jukićevoj?
    Ajde da odgovorim kako smo mi u svibnju
    Putni nalog potvrđeni i nalaz poslali mejlom na pisarnica Zagreb jukićeva

  22. #22
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja sina vozim u Os(50km), imam visekratni putni nalog.
    Jucer je i mladji isao na godisnju kontrolu i sestra najnormalnije pita gdje je nalog.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    6

    Početno

    Poz, u zadnjih 2 mjeseca cesto putujemo po bolnicama i raznim pretragama, najvise u klaićevu. Imamo višekratni putni nalog, pa me zanima kada bi ja njega trebala predat na hzzo, kad se ispuni ili ranije i ako mi neko moze objasnit kakva je to procedura

  24. #24
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Bilo kada, možeš kad obavite sve ili kad se popuni. Mozes nakon 4,5 dolaska ali onda opet trazis pedij.novi putni nalog. Mora biti ispunjen od strane doktora i tvoj dio sa podacima tvojima, načinu isplate i sl. I onda se preda na hzzo i oni isplate cini mi se 20tog u mjesecu.

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ako se radi o zg ( možda i zg županija), može se skenirati i poslati mejlom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.02.2022. at 08:33

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala. Zg zupanija, probat cu mailom zbog covid potvrde, nemam ju pa ne mogu ni ic bez testa

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    6

    Početno

    Kad smo krenuli na pretrage u klaićevu dobila sam visek. putni nalog koji je glasio na očnu. Ja koja nisam znala, sam za sve preglede(neuropedijatar, genetika i ost.) trazila potvrdu na taj nalog. Danas mi dokt. Kaze da to nejde tako i da mi vjerojatno nece proc nego kako oni salju uputnice da tako idu i nalozi. Kad mi je prvi davala rekla je posto cete ic vise puta trazite da potvrde itd. Nije rekla da za svaki odjel ide drugi a ja nisam znala. Jel to znaci da meni sad ovo sta imam pada u vodu il sta da radim

  28. #28
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Nemojte to predavati na hzzo. Posaljite mail na hzzo i poslat ce vam obrazac za ispuniti koji ce ici na komisiju. Tamo cete obrazloziti razlog i prilozite kopije povijest bolesti ili nalaza za svaki odlazak u Zg. Ceka se malo duze ali onda svi novci sjednu. Mi smo imali situaciju o kojoj sam pisala gore.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Možda žda se sve može i u mejlu obrazložiti?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    6

    Početno

    Problem je nastao kada je ona pustila uputnicu na neuropedijatriju a oni su iz te uputnice povukli za genetiku, psihologa i svasta nesto. I sad je ona meni dala jednokratni za neuropedijatriju jer mora po pustenim uputnicama. Kad je sestra skuzila kaj sam napravila rekla da posaljem da u vecini slucajeva prode al ono. Palo mi je na pamet da pitam u bolnici pa da mozda ponovno ispune te koje zapravo treba ali neznam oceli proc?

  31. #31
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,311

    Početno

    Meni su znali unazad potvrditi naloge nije problem. Ali nazovi hzzo pitaj sto je najbolje napraviti.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    6

    Početno

    Potvrdili su nalog al krivi, jedino da idem od odjela do odjela po ponovne potvrde na pravi nalog. Da, nazvat cu pa cemo vidjet, hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •