Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 58

Tema: LH TRAKE-pouzdanost?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    161

    Početno LH TRAKE-pouzdanost?

    Cure koliko su pouzani testovi sa Lh trakicama. Spremam se u Mb na FET,5 dana starih blastocisti.
    Pratila ultrazvukom folikujetriju, izdvoji se 1 folikul kojem uredno pratili rast. 09.03.11 15 dan ciklusa bio veličine 1,95 cm,endometrij 1cm
    trolinijski. Dr pretpostavlja da najvjerojatnije sutra
    16 dan u toku noći će doći do ovulacije.

    11.03.11 17 dc na uzv luteinska cista na lijevom jajniku,
    endometrij 1,05 cm inhomogen, dr pretpostavlja da ovulacija
    bila tjekom noći kako je pretpostavio.
    U međuvremenu radila i test sa LH trakama.
    Lh trake nisu dale pozitivan rezultat
    08.03.(14dc) 12h testna malo blijeđa od kontrolne
    09.03.(15dc)15h testna malo blijedđ od kontrolne
    10.03.(16dc) 12h tesna se skoro nevidi(test negativan)
    ::::
    Posalala rezultate u Mb, kako se oni ravnaju prema trakama,
    smatraju da nisu sigurni da li i kada bila ovulacija,
    pa savjetuju da možda preskočimo ovaj ciklus,no ostavljaju
    odluku meni. Nemam pojma što da radim volila bi otići
    ali ne bi htjela ni ići i uludo potrošiti blastotiste.
    I eto sad napokon pitanje koliko su te trake pouzdane
    u odnosu na uzv?
    :::41 godinu
    :::nalazi hormona prethodni mjesec.
    4dc TSH=2,12
    FSH 5,2
    LH 1,8
    PROLAKTIN 213
    TESTOSTERON 2,2

    22DC
    PROGESTERON 54,7

  2. #2
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Ne znam dal' se FET radi nakon pucanja folikula, pretpostavljam da da. A O krene dan i pol' do dva dana ranije, tako da bi LH trebala biti skroz pozitivna kad se pokrene O, a ne kada se js oslobađa. Možda je takva bila nešto malo prije nego si počela mjeriti? Za cistu ne znam dal' može smetati...Sretno katica

  3. #3
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    ja sam koristila Lh trakice, zbog šetajuće ovulacije.

    u vrijeme kad sam pretpostavljala da bi mi mogla biti ovulacija, koristila sam trakice dva puta dnevno, tijekom jutra i poslijepodne.
    na jednoj od tema o Lh trakicama na prije začeća, naime, cure su došle do zaključka da se teoretski može dogoditi da Lh promaše ovulaciju, ako se koriste jednom dnevno.
    ja doduše, nemam drugih problema sa začećem i nisam na potpomognutoj, ali možda je kod tebe upravo to bilo u pitanju. postoji mogućnost da je ovulacija bila u noći ili rano ujutro s 8. na 9. ožujka.

    ne znam jesam li ti ovime pomogla. u svakom slučaju sretno!

  4. #4
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    cure ,pomagajte..evo idem na fet i sad radila test za ovulaciju i crtica t za pozitivan test je jače boje od crtice c koja je jedva vidljiva,jel to znači da je test pozitivan

  5. #5
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    cure ,pomagajte..evo idem na fet i sad radila test za ovulaciju i crtica t za pozitivan test je jače boje od crtice c koja je jedva vidljiva,jel to znači da je test pozitivan
    ako sam skužila testna je tamnija, to je onda pozitivan rezultat

  6. #6
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    katica, ja bih rekla da nisi uhvatila LH peak.
    kad crtica pocne tamniti ja se testiram dva puta dnevno kako mi nebi promakla najtamnija crtica (poz lh test).
    ovulacija ce nastupiti kada crtica vec pocne blijediti, tako da bi se kod tebe moglo pretpostaviti da ipak i trakice prate uzv sliku i da je ovulacija bila 16dc; jedino sto nisi uhvatila najtamniju crticu na lh testu.

    sto se odluke o FETu tice, ne bih se usudila nista savjetovati.

  7. #7
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    evo meni u podne bila tamna t crtica a sad navečer nije,već je blijeđa ko i crtica c

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    sad mi je pao kamen sa srca
    i meni se dogodilo: ujutro u 11 skoro pozitivna,ali nije, ali zato u 18 sati full pozitivna, sutradan u 11 opet slabije boje i ne može se računati kao pozitivna....to mi se dogodilo na zadnjoj folikulometriji (imala tri folikula), dr. mi je rekao da se mjeri JEDOM dnevno, najbolje oko 11, i da on ne prizna taj u 18 sati..... kroz dva dana vidio da je na d.jajniku žuto tijelo - dakle bila ovulacija....
    da sam testirala se samo jednom dnevno u 11 sati ne bih niti skužila da sam imala o.

  9. #9
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    ja cula da je najbolje popodne hm...i tako radim

  10. #10
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ja sam isto čula da je najbolje popodne, jer LH hormon oslobađa tokom aktivnog dijela dana. A što se tiče hvatanja LH peaka, slažem se da je ponekad potrebno raditi test i 2x dnevno. Meni se to nekoliko puta dogodilo, npr. U 13 h skoro pozitivan test, u 18 pozitivan, a sutradan oko 13 opet negativan.

  11. #11
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    kad će se znači taj lh peak pokazati na trakicama 24 sata ili 48 sati prije O?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    negdje čitam 24-48 sati, a negdje 12-24 sati...
    mislim da je ovo drugo točno, obzirom na ovo sve naprijed napisano...

  13. #13
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    koliko sam ja skužila nakon LH peaka O bi trebala uslijediti unutar 24-48 sati, ali mislim da su moguće oscilacije u tome. Prema mom nekom iskustvu, ako uzmem u ubzir mjerenje temperature i bolove u jajniku prije same O čini mi se da je kod mene taj period nešto skraćen-odnosno da nakon pozitivnog testa O uslijedi za nekih 15-24h. No, mislim da ipak one daju neki vremenski okvir u kojem bi bilo dobro napraviti ultrazvučno praćenje za dodatnu sigurnost.

  14. #14
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam sad prije punkcije baš probala napraviti test nekih 45 sati ranije i druga crtica je bila slabo vidljiva (a na trakicama je pisalo da ako je test poz. ovulacija mora biti za 24-48 sati), poslije više nisam probavala jer mi je nestalo testova a ionako sam primila štopericu pa mislim da onda ne vrijedi.
    No u svakom slučaju bilo je j.s. još ne znam jesu li bile ok što se tiče zrelosti no saznat ću uskoro

  15. #15
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Imam pitanje o kome moja suborka i ja dosta dugo raspravljamo..moze li lh traka biti pozitivna, a da pri punkciji nema js (znaci nije ni bilo ovulacije)...kod mene je to zadnji put bio slucaj pa me zanimaju vasa iskustva..

  16. #16
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj aleksandraj prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje o kome moja suborka i ja dosta dugo raspravljamo..moze li lh traka biti pozitivna, a da pri punkciji nema js (znaci nije ni bilo ovulacije)...kod mene je to zadnji put bio slucaj pa me zanimaju vasa iskustva..
    Ne znam meni je to čudno, kod mene se događalo čak da sam vadila krv i imala bi nalaze u kojima bi vrijednost bila recimo kao da je prisutno 5 j.s. a na punkciji bi bile 2, to mi se desilo više puta tako da je ili punkcija bila prekasno pa su folikuli bili žuta tijela ili ne znam što ali sumnjam da je nalaz iz krvi bio pogrešan? Pa prema tome moguće je da je i lh trakica pozitivna a da je kod punkcije bio neki kiks

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Curke, a koliko na rezultat lh utječe količina urina (koncentracija)?
    Ja sam naime slučaj kod kojeg niti jedna trakica do sada nije nikada
    pokazala drugu crticu, niti blijedu niti nikakvu, a već mi je u nekoliko
    UZV folikulometrija potvrđena O, imam plodnu sluz i prema tim
    pokazateljima točno znam odrediti kad mi je O (potvrđeno jer sam došla
    kod dr i rekla joj kad sam mislila da je bila O, a ona je to isto potvrdila).
    Zanima me da li se još nekom događa slična stvar? Vidim da ovdje pričate čak o
    debljini linije, a ja ne mogu dobiti liniju uopće?
    Može li tome biti razlog što uvijek pijem dosta vode i što uvijek imam puno mokraće koja
    je blijeda pa je možda i koncentracija LH hormona unutra niža?
    Posljednje uređivanje od krojachica : 17.06.2011. at 12:58

  18. #18
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Na LH trakicu ti ne utječe to ako piješ više vode. Ja isto pijem preko 2l dnevno vode i kada imam ovulaciju lh trakica mi reagira. Koje trakice ti koristiš? Si možda vadila LH, koliki ti je?

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam imala muke s LH, ali možda i zbog mirkoc. jajnika... tj. LH mi nije stalno pozitivan kao tipičnom PCOS-ašu, ali je navečer često pa skoro jako vidljiv unutar 5 min... ono... da gleda neko sa strane rekao bi - evo, sad će ti ovulacija, a ono maltene ja ili pred mengom ili menga netom zavrila (trajanje 7-8 dana, plus minus spotinzi +-2 dana prije i poslije). Onda ujutro ništa, pa navečer opet skoro pa jednako tamno itd. Ono... meni je razdoblje kad mi se LH pokazuje u urinu jako dugo... nisam sad baš išla radit ekspermient jel' se vide baš svaki dan, ali sumnjam da bi svaki dan navečer nešto vidjela, u različitim varijacijama tamnoće, a vjerojatno dosta dana oko ovulacije (tipa kod mene vjerojatno preko 5 ili možda i 10 bilo) skoro pa jednako tamno pa bi razmišljala koliko sam popila i kad sam zadnji put piškila itd.. Zato mi je ipak UZV spas, pa onda da se piškim po trakama otprilike kad ima smisla, a ne cijeli ciklus piškit i analizirat jel' zericu tamnnije ili ipak nije itd.

    Tj., najviše mi se isplati testirat tipa 18 dana ranije od "očekivane" menge (kod mene još uvijek 32-38 najčešće, koji put i 40, koji put i 27). Pa onda kao uzet prošlih par mengi minus 14, pa onda kao da par dana prije počnem, tipa minus 18. Inače bi bila totalno izgubljena - da gledam samo rezultate LH trakica popodne ili navečer (iza 18 h).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.06.2011. at 14:37

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    FSH 5,58
    LH 5,24
    svi su mi ostali hormoni ok i O svaki puta kad je gledano potvrđena UZV-om

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Za ovulaciju ti je najbitniji koliki ti je bio progesteron 7 dana nakon očekivane ovulacije - obično kao svi računaju da sve žene imaju ciklus 28 dana, pa kažu vadite ga 21 dc (28 dana trajanje ciklusa - 14 dana uobičajena lutalna faza kod svih žena, folikularna šeta +7 nakon te ovulacije 14 dc). Ako su ti ciklusi raniji ili kraći, onda se taj dan vađenja pomiče.

    Doduše, ova dva su ti školska i sa školskim omjerom, pa je za očekivat da je progesteron isto ok.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.06.2011. at 14:42

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    bio mi je i progesteron ok, 21. dan 46,47, a i ostali hormoni i O je 100% bila (dok. je tako rekla x 4 ciklusa)
    zato me i čudi da mi trakice nikad nisu pokazale ništa (?)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Inače MM ima granični spermiogram, a ginići se "kunu" da je kod kod mene sve ok
    pa ciljamo O i super bi mi došlo kad bi LH trakice surađivale pa da ti "izabrani" plivači stignu
    na cilj u pravi čas, ali mene trekice ne slušaju nikako...

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Koje trakice imaš? Ove s neta, pretpostavljam? Po mom iskustvu (a NEMAM GA PREVIŠE, ja sam to samo za FET-ove gledala, i uvijek s UZV-om jer mi se nije dalo gatat te boje i jer me načelno živciralo da u tako supersofitsticranoj stvari kao IVF-ICSI-FET ja gatam na piš testove, u postojanju relativno mi dostpunih UZV mašina i dr-ova, ali da sam morala samo se orijentirat na piš-test, onda bi možda i bazalnu radila ili bi ono... gađala na slijepo i nadala se najboljem) - ovi s neta su mi bili manje osjetljivi, primatime osjetljiviji, ovugnost najosjetljiviji. Tj. osjetljivost se penjala s cijenom testa (a možda je i to onaj moj stav "glupog potrošača" kojemu je skuplje i bolje). I kažu (cure) da ga treba radit 2x dnevno...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.06.2011. at 15:13

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    nemam ih sad kod sebe, ali da, to su one neke s neta,
    ma i ja sam pobornik UZV-a (ukoliko se uspije sklopiti neki prihvatljiv deal s ginićem)
    jer nakon 2-3 folikulometrije i promatranja svog tijela istovremeno, naučiš i sama prepoznati
    znakove O

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    koristim lh trakice, osjetljivosti 20 onog nečega... i nače mi trakica bude pozitivna 11 i 12 dc, ali ovaj ciklus je pozitivna od 9 do 11dc, što me potpuno zbunilo, i danas mi je 12dc i još uvijek osjećam lagano boluckanje u jajnicima,ali puno manje sluzi nego 10 dc kad je bila najobilnija i ful rastezljiva. još ću danas jednu poslijepodne pišnut da vidim što će reći.
    inače ciklusi redoviti 27-28 dana
    iskustva????

  27. #27
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Oprostite što upadam, imam 10-ak LH trakica koje vrijede do 10.mj. Trebaju li nekome da pošaljem?

  28. #28
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite što upadam, imam 10-ak LH trakica koje vrijede do 10.mj. Trebaju li nekome da pošaljem?
    molim te stavi poruku na potpomognutu, oglasna ploča tražim/poklanjam...otići se ekspresno!

  29. #29
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    imate li koji kontakt za kupiti jeftino lh trakice?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite što upadam, imam 10-ak LH trakica koje vrijede do 10.mj. Trebaju li nekome da pošaljem?
    poslat ću ti pp

  31. #31
    Vanilla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    43

    Početno

    pozdrav!

    Kupila sam OvuGnost test. Na sredini sam ciklusa, imam iscjedak, sve upućuje na ovulaciju, ali trakice su negativne! Je li moguće da test pokazuje krivo ili ?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vanilla iscjedak se moze javiti i par dana prije LH porasta kojeg detektiraju trakice pa je moguce da je prerano da bi trakica bila pozitivna.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Vanilla iscjedak se moze javiti i par dana prije LH porasta kojeg detektiraju trakice pa je moguce da je prerano da bi trakica bila pozitivna.
    kaži mi molim te, a da li i kod ostalih krene od prvo samo jedne linije i onda pred ovulaciju pojave se dve, prvo kontrolna linija bude jača, a testna slabija i posle se izjednače... kod mene je tako.. i ovaj mesec mi je dva dana pokazivalo da je ovulacija - juče i danas. linije su iste jačine. mada mi je ovulacijski sekret prošao pre tri dana (trajao 4 dana) a tek od juče pokazuje LH pozitivno.

  34. #34
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    tako je freya, moze LH biti pozitivan 2 dana, ovulacijski sekret nekoliko dana prije ovulacije, 3,4,5, sve je to individualno, a cim ovulacija prodje kod mene je slijedeci dan sekret skoro 0, i LH -. Meni je LH inace uvijek negativan, dakle ako je pozitivan onda je pozitivan, dal je slabija od kontrolne ili nije, to je sad stvar hvatanja pika, al u principu ako se mjeri tako 2x dnevno, oko 11h i oko 18h onda se najvjerojatnije uhvati LH. Barem je meni svaki put bilo jednostavno.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    cure, imam jedno pitanje:

    koristim lh trakice već 3. ciklus, ciklusi su mi 28 dana, i koristim ih 2 puta dnevno od 10-16 dana i još nikada
    do sada nisam imala pozitivnu trakicu (dakle druga crtica se niti ne vidi a kamoli da je jača ili jednaka testnoj)
    osim jednom kada mi se je pokazala sjena od crtice (blaga, blaga crtica).

    Koliko su trakice doista pouzdane?
    Znači li to da definitivno nisam ovulirala, ili koja od vas ima iskustvo da joj je na neki drugi način potvrđena O (UZV, prog.)
    a da su joj lh trakice bile negativne.

    koristim ove trakice:
    http://www.ebay.com/itm/10-ULTRA-EAR...-/301118296529

  36. #36
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Pa ja mislim da su pouzdane.Meni se uvijek pojavila crtica.Trenutno koristim iste samo srednje osjetljivosti od 20 nekih jedinica (zaboravila sam u kojoj jedinici se izrazava osjetljivost).Evo danas 10.dc mi se pojavila svijetlija crtica,jucer sam bila kod gin i vidio je folikul od 14 mm.Prekosutra ponovno idem na uzv pa cemo vidjet.Mene zanima da li ce pokazat tocan dan ovulacije.Jesi li isla kod gin da ti potvrdi ovulaciju?

  37. #37
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Cure imam pitanje:
    dakle u nedjelju sam trebala imati punkciju u prirodnom ciklusu i nažalost umjesto jajne stanice,izvučena mi je cista..... Danas sam iz zezancije pišnula na lh trakicu za određivanje ovulacije i druga crta mi je tamna,ispada kao da imam ovulaciju?!?! kako je to moguće???

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pa moguce je da je LH skocio, skok LH uzrokuje ovulaciju, ne obratno.

  39. #39
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Bubekica ne kužim ,kako je lh skočio? Znači nisam imala folikul nego cistu,kako mogu imati ovulaciju kad nemam folikula

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ne kuzim se dovoljno, nazalost, samo sam htjela reci da je lh surge uzrok ovulacije, mozda moze postojati, a da ovulacije nema.

  41. #41
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Ok,hvala

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    a nes ti pomoci molim

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    cure koje lh trakice koristite? ja sam bila koristila primatime i sad ću ih opet koristiti za 5 i 6 mj i zadovoljna sam.
    ja lh trakicu korsitim u jednom danu samo jednu i pokažu mi O, sada me zanima zašto neko lh trakice koristi i u jutro i na večer?

  44. #44
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    venera82 ja sam prvo koristila te primatime i OK su osim cijene. Kad sam našla jeftinije preko neta preporod (možeš nabaviti i preko njuškala, mislim da imaš pdf na prije začeća o tome koje sve vrste su u opticaju). Ponekad sam ih koristila dva put dnevno da bi bila sigurna da ću uloviti ovulaciju jer mi se poneki ciklus znalo dogoditi da ju ne uhvatim pa sam onda kasnije kako bi trakica tamnila umjesto jedne dnevno trošila dvije. Zato su ove jeftinije dušu dalo. Koštaju par kuna po komadu pa ih mirne savjesti trošiš.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj piki prvotno napisa Vidi poruku
    venera82 ja sam prvo koristila te primatime i OK su osim cijene. Kad sam našla jeftinije preko neta preporod (možeš nabaviti i preko njuškala, mislim da imaš pdf na prije začeća o tome koje sve vrste su u opticaju). Ponekad sam ih koristila dva put dnevno da bi bila sigurna da ću uloviti ovulaciju jer mi se poneki ciklus znalo dogoditi da ju ne uhvatim pa sam onda kasnije kako bi trakica tamnila umjesto jedne dnevno trošila dvije. Zato su ove jeftinije dušu dalo. Koštaju par kuna po komadu pa ih mirne savjesti trošiš.
    piki slažem se s tobom, skupe su, ali u ljekarni trenutno jedine i jeftinije od clearblua (u zadnje vrijeme ih baš nema). ja sam dosad koristila primatime jednom dnevno i pokazalo mi je O, a i radila sam PCT test i on mi je dokazao ovulaciju i bilo je sve u redu. u primatime piše da se koriste jednom dnevno pa me je to zbunilo. kažeš da si našla jeftinije preko neta preporod???? ja to nisam našla, sory možeš malo objasnit! (preko njuškala mi se nekako ne da nabavljati)

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    ako mi je sa PCT dokazana ovulaciji - to znači da ovuliram svaki mjesec????

  47. #47
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    venera82,PCT nije test za dokazivanje ovulacije.
    PCT se radi da bi se isljučila mogučnost da tvoja cervikalna sluz sadrži faktore koji negativno utiču na spermatozoide.
    Time se ustvrdi kvaliteta cervikalne sluzi, te kako se sperma kreće. Kretanje sperme, (ovisi kakvo je) može značiti da antitijela u tvom tijelu ometaju napredak sperme.
    To se može zaobići AIH postupkom.

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    2

    Početno

    cure, pomagajte!
    dogada mi se nesto cudno sa LH trakicama. narucila san ih priko ebaya i koristila cilu proslu godinu i ovu, sve do ovog miseca kad ih je nestalo. na vrime san narucila novu posiljku od istog proizvodaca jer su se pokazale stvarno ispravne (npr morala san u ginekologa obavit pct test i bas mi je traka uredno dan prije pregleda bila pozitivna). sad sam u ovom ciklusu pocela s novim trakama, koje iako su od istog proizvodaca ipak su malo drugacije, tanje su i pakiranje im je malo drugacije. znaci cijeli tjedan su pokazivale kao pozitivan rezultat, tocnije testna i kontrolna crta su bile jednake, jednake boje i jednake debljine. to mi se nikad ranije nije događalo sa starom posiljkom LH trakica, jer ranije je uvik testna bila blaza od kontrolne sve do 16.-og dana ciklusa a onda bi se bas taj 16.-i ili 17.-i dan pojacala testna i bila bi jaca od kontrolne. normalno, to san uzimala ka siguran znak da ce mi ovulacija nastupit u slijedecih 24 do 36 sati. e, sad san usporedbe radi par dana radila test sa starom lh (jer mi ih je ostalo nekoliko) i novom, i to iz istog uzorka urina, prva dva dana su bili jednaki rezultati, a jucer i danas mi je novi test pokaza pozitivan rez, i to izrazito jaca testna od kontrolne crte, dok mi je stari oba dana negativan....
    ko je tu lud?

  49. #49
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj fritulica prvotno napisa Vidi poruku
    cure, pomagajte!
    dogada mi se nesto cudno sa LH trakicama. narucila san ih priko ebaya i koristila cilu proslu godinu i ovu, sve do ovog miseca kad ih je nestalo. na vrime san narucila novu posiljku od istog proizvodaca jer su se pokazale stvarno ispravne (npr morala san u ginekologa obavit pct test i bas mi je traka uredno dan prije pregleda bila pozitivna). sad sam u ovom ciklusu pocela s novim trakama, koje iako su od istog proizvodaca ipak su malo drugacije, tanje su i pakiranje im je malo drugacije. znaci cijeli tjedan su pokazivale kao pozitivan rezultat, tocnije testna i kontrolna crta su bile jednake, jednake boje i jednake debljine. to mi se nikad ranije nije događalo sa starom posiljkom LH trakica, jer ranije je uvik testna bila blaza od kontrolne sve do 16.-og dana ciklusa a onda bi se bas taj 16.-i ili 17.-i dan pojacala testna i bila bi jaca od kontrolne. normalno, to san uzimala ka siguran znak da ce mi ovulacija nastupit u slijedecih 24 do 36 sati. e, sad san usporedbe radi par dana radila test sa starom lh (jer mi ih je ostalo nekoliko) i novom, i to iz istog uzorka urina, prva dva dana su bili jednaki rezultati, a jucer i danas mi je novi test pokaza pozitivan rez, i to izrazito jaca testna od kontrolne crte, dok mi je stari oba dana negativan....
    ko je tu lud?
    da li imaš policistične jajnike? Jer ako imaš onda ti je lh cijelo vrijeme viši nego što je to kod onih koji nemaju pcos..I onda po tome moraš birati i lh trakice..One se razlikuju prema stupnju osjetljivosti tako da tebi ako si pcos trebaju one koje su manje osjetljive tj počinju reagirati tek na više koncentracije lh..Moguće da si ti do sada uvijek imala te manje osjetljive i da si sad zabunom kupila te visoko osjetljive trakice koje su ti stalno pozitivne jer je tebi normalna razina lh kroz cijeli ciklus toliko visoka da ta jako osjetljiva trakica bude stalno pozitivna...

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala na objasnjenju, ali neman policisticne jajnike, bar ih nisam nikad imala, a da li se nesto prominilo od zadnjeg pregleda koji je bia prije skoro dva mjeseca, e to ne znam...a reci mi jel znas mozda u slucaju da se upravo to dogodilo, da su duzi period pozitivne zbog pcos, kako bi se onda racunala ovulacija?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •