Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: kako napraviti banku mlijeka?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno kako napraviti banku mlijeka?

    Razmisljala sam da skoro pocnem s izdajanjem i spremanjem mlijeka za dane kada cu mozda morati izaci na par sati i za dane kada pocnemo s dohranom, i onda shvatila da imam gomilu pitanja:

    1. U sto cu spremati izdojeno mlijeko?
    2. Da li da Petri dam npr. lijevu cicu, a istovremeno se izdajam iz desne? Ili izdajam iz lijeve ono sto ostane?
    3. Koju cicu onda dajem u slijedecem podoju? Izdojenu desnu?
    4. Koliko bi izdojenog mlijeka trebalo biti za jedan obrok?
    5. Ako nema dosta mlijeka iz jednog podoja za jedan obrok, da li se moze mijesati s mlijekom iz drugog podoja ili se daje kao dva obroka jedan za drugim?
    6. Da li je prerano poceti s izdajanjem (Petra ima 3 mjeseca) i stvaranjem zaliha, tj. koliko mogu cuvati to mlijeko u zamrzivacu?
    7. Kako odmrzavam mlijeko?

    Ako se jos cega sjetim pisem.
    Hvala

  2. #2

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    48

    Početno

    ne znam šta bi ti rekla pošto ti je Nataša dala krasne linkove za pročitati, nadam se da će ti pomoći, a ako nakon toga još uvijek budeš imala pitanja reci.
    ali mogu ti recimo odgovoriti na tvoje pitanje br.5-možeš doliti u istu flašicu još mlijeka koje naknadno izdojiš. Samo obrati pažnju da nije velika vremenska razlika u izdajanju jer ne traje jednako mlijeko, odnosno nemožeš se izdojiti u npr ponedjeljak, to čuvati do petka, onda u petak izdojiti još i to sve skupa čuvati još tjedan dana, malo sam zakomplicirala, ali nadam se da si razumijela, ako nosi reci pa da pojednostavnim.
    Znači možeš se izdojiti u istom danu nekoliko puta i sve to uliti u jednu bočicu (ovisno o količini). nadam se da je sad jasnije.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,416

    Početno

    Citiraj petrunjela prvotno napisa
    Znači možeš se izdojiti u istom danu nekoliko puta i sve to uliti u jednu bočicu (ovisno o količini). nadam se da je sad jasnije.
    Ova informacija je i meni nedostajala. Već sam mislila da ću morati imati nekoliko bočica s pomalo mlijeka
    hvala

  5. #5
    imia

    Početno

    Ja bih ti preporucila da probas prvo da li ti beba hoce jesti izdojeno-zamrznuto-odmrznuto mlijeko. Mlijeko nekih zena "saponizira", promijeni okus i neke bebe to nece.

    Bilo bi stvarno steta da se mjesecima izdajas i onda ustanovis da beba to jednostavno nece.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •