Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Sigurnosna rješenja za vrata i prozore

  1. #1
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno Sigurnosna rješenja za vrata i prozore

    Ne znam da li ovo tu spada...

    Malac nas je danas neugodno iznenadio time što je sam otvorio balkonska vrata i izašao na balkon. Od same pomisli da živimo na 3. katu, ježim se...
    Sad smo u potrazi za što bržim rješenjem u vidu nekih sigurnosnih bravica koje se mogu montirati na PVC stolariju. Gledala sam na stranicama Safety 1st, imaju neke osigurače, ali ne znam da li su kompatibilni sa svom PVC stolarijom, a mislim da takve nisam ni vidjela kod nas po dućanima koji drže Safety 1st.
    Molila bih da me uputite gdje mogu potražiti "bravice", koje on neće moć otvorit a da su praktične za nas (da ne moramo baš 10 minuta čačkati po tome prije nego otvaramo vrata)
    hvala

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mi smo stavili karabiner na lančiću (5 kat), ali mi imamo drvenu stolariju. Naša verzija zahtijeva bušenje. Ako te zanima sliknem ti.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    promijeni kvake/brave
    stavi one koje se mogu zaključati
    tako smo mi

  4. #4
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja bih stavila zastitu kakvu imam za frizider (mislim da je kupljena u DM ili Mueller) - to su neka 2 okrugla plasticna "gumbica" i medju njima je plasticna trakica, jedan gumbic zalijepis na vrata a drugi na dovratak. Zatvara se tako da trakicu umetnes u jedan od tih gumbica (u drugom je fiksna) i okrenes gumbic, na taj nacin "zakljucas", kad trebas otvoriti samo okrenes gumbic i izvadis trakicu. Kad se izvjezbas trebati doslovce sekunda-dvije. Meni je to super, jednostavno i jako jeftina (20-ak kn). Samo pazi da stavis dovoljno visoko, ja sam bila stavila i na wc dasku ali je s 11 mjeseci vec znala otvorit

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Jel ima netko ideju gdje kupiti zastitu za ladice i kuhinjske elemente?
    Kupili u Ofertisimi neke zastite za elemente, vrijedi samo za duple ruckice i jako se tesko skida/stavlja.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    promijeni kvake/brave
    stavi one koje se mogu zaključati
    tako smo mi
    mislim da je ovo najsigurnija varijanta

  7. #7
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I mi smo stavili kvake na zaključavanje, nema do toga. Jedino što smo već dvaput izgubili ključić :/

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi smo jednostavno ogradili balkon, ne mogu cijelo ljeto imat zatvoreno posto nemam klimu. Kupila zicu koja je inace za pilicnjake, izgleda kao pcelinje sace, dovoljno je mekana da ju se moze lijepo sloziti ako nemate ravnu ogradu, dovoljno je cvrsta da ju cak ni ja ne mogu potrgat, rupice su premale da bi se klinci tako mogli penjati...Tako da je moj isao na balkon bez mog strahovanja. Eto stoji na balkonu vec godinama i izgleda isto kao i kad sam ju postavila.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    mi smo stavili te brave za pvc sa ključem.imamo ogradu na balkonu ali oni sebi donesu npr.kutiju za lego,ili male stolice pa se popnu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    odšerafi kvaku i drži ju na nedostupnom mjestu, dok ne smisliš nešto konkretnije

  11. #11
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    http://cgi.ebay.co.uk/SASH-JAMMER-DO...item7913d0e0b7
    da li je netko imao iskustva sa nečim sličnim ovome?

    Kvake mi se ne skidaju, jer moram otvarati prozore i vrata. A za brave s ključem, to gledam kao neko krajnje rješenje...

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ali ovo tvoje se usarafi u okvir. Znaci da ces permanentno ostetiti stolariju? Ja ne bih.

    Evo ja sa pisala o ovako necemu (moje je slicno)- nije skupo, mozda da probas za prvu ruku, i najbitnije - samo se zalijepi i kasnije odlijepi, nista ne busis a investicija minimalna...

    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=164914

  13. #13
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ali ovo tvoje se usarafi u okvir. Znaci da ces permanentno ostetiti stolariju? Ja ne bih.

    Evo ja sa pisala o ovako necemu (moje je slicno)- nije skupo, mozda da probas za prvu ruku, i najbitnije - samo se zalijepi i kasnije odlijepi, nista ne busis a investicija minimalna...

    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=164914
    Ja sam to kupila u TL i jaaaako se tesko odljepi, uz to su mi se 2 odljepila tj. odljepila se plastika od onog ljepljivog dijela pa sam morala s onim super ljepilom nekoliko puta ljepit nazad. Uz to mi je pukla ova plastika u sredini isto na 2 komada. Sad mi jos 3 stoje po kuci koje ne mogu odljepit a nicem ne sluze.

  14. #14
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam to kupila u TL i jaaaako se tesko odljepi, uz to su mi se 2 odljepila tj. odljepila se plastika od onog ljepljivog dijela pa sam morala s onim super ljepilom nekoliko puta ljepit nazad. Uz to mi je pukla ova plastika u sredini isto na 2 komada. Sad mi jos 3 stoje po kuci koje ne mogu odljepit a nicem ne sluze.
    Vidis, ja sam onaj za wc krivo nalijepila pa sam nakon par dana bez problema skinula i stavila drugi na bolje mjesto. Na frizideru stoji vec godinu dana, nista nije puklo a mala svako malo pokusa otvoriti frizider i cupa vrata... Jesi probala zagrijati dobro fenom pa odlijepiti? Vecina tih ljepila popusti na visokim temperaturama...

  15. #15
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja nemam povjerenja u te "ljepljive" verzije jer imam doma malog snagatora...

  16. #16
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Mi imamo "ljepljivu" verziju na ladicama.
    http://www.tigex.co.uk/produit-tigex...-lock-130.html
    Datiraju još iz "Lovrinog doba". Onda nisu ničemu služile, ali za ovo malo čudovište su jako korisne.
    Nisam sigurna kako ćemo ih odlijepiti.

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Vidis, ja sam onaj za wc krivo nalijepila pa sam nakon par dana bez problema skinula i stavila drugi na bolje mjesto. Na frizideru stoji vec godinu dana, nista nije puklo a mala svako malo pokusa otvoriti frizider i cupa vrata... Jesi probala zagrijati dobro fenom pa odlijepiti? Vecina tih ljepila popusti na visokim temperaturama...
    Hm...ja sam ljepila na drvo, mozda je u tome problem... Odljepila sam samo jedan u kuhinji i to s jaaaaako puno namakanja i zaljevanja raznim kemijama te jaaako njeznim odvajanjem pomocu noza.

  18. #18
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo stavili kvake na zaključavanje, nema do toga. Jedino što smo već dvaput izgubili ključić :/
    Da li ste kod kupovine stolarije odmah uzeli kvake sa bravama ili se to može i naknadno zamijeniti/ugraditi? I gdje se takve kvake mogu kupiti?

  19. #19
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    zrina, evo mogu ti ja odgovoriti, mi doma isto imamo tu kvaku s bravicom.
    Kupili smo ju naknadno, u Bauhausu. MM namontirao za par minuta, stvarno nije problem

    ja sam prezadovoljna ovim rješenjem!

  20. #20
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    eto, ekica je sve rekla. I mi smo tako.

  21. #21
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    eto, ekica je sve rekla. I mi smo tako.
    da li se ta brava montira klasičnim bušenjem tj. da li je potrebno bušit nekakve specijalne rupe sa bočne strane?

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ako se dobro sjećam, trebao nam je samo šarafciger...

  23. #23
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Hvala na odgovorima.
    Nije mi baš jasno na kojem principu ta brava funkcionira. Pretpostavljam barem da svi pričamo o klasičnim kvakama na balkonskim vratima koje se otvaraju tako da se ručkica stavi iz okomitog u vodoravan položaj?

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    najobičnija kvaka koja ima malu bravicu
    bravica blokira okretanje kvake

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Je li dobro kužim da se dođe u bilo koju bravariju i traže kvake s bravomi svi će znati o čemu je riječ?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.03.2011. at 09:42

  26. #26
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se dobro sjećam, trebao nam je samo šarafciger...
    dobro se sjećaš!
    nema nikavih bušenja, samo se zamijeni postojeća kvaka sa ovom novom koja ima bravicu!

    ina, a trebali bi znati! A ako ti je baumax/bauhaus u blizini, tamo smo mi kupili...

  27. #27
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    evo, ovako to izgleda:
    http://public.fotki.com/unavito/svatara/dsc05781.html
    http://public.fotki.com/unavito/svatara/dsc05782.html
    na drugoj slici se vidi kako je bravica malo izvučena - kada je tako, onda se kvaka može normalno okretati, a kada se, uz pomoć ključa bravica 'uvuče' unutra, kvaka je blokirana! I suepr je što se npr. može prozor na kip staviti pa onda zablokirati kvaku

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Ajme, super, puno hvala! Pretpostavljam da je jedan ključ za sve bravice, a ne jedan prozor = jedan ključ, jel' da?

  29. #29
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Da, ključ je univerzalan i to je idealno sigurnosno rješenje za prozore.

    Moji su prije prvog rođendana potrgali dosta zaštite na ljepljenje sa ladica. To nije dovoljno sigurno za prozore (bar ne za moju djecu).

  30. #30
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Hvala, nisam imala pojma da postoji tako jednostavno rješenje!

  31. #31
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    vau, ovo je super
    mi smo vrlo primitivno izvadili kvaku van pa prelijepili preko traku da nema propuha

  32. #32
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    evo, ovako to izgleda:
    http://public.fotki.com/unavito/svatara/dsc05781.html
    http://public.fotki.com/unavito/svatara/dsc05782.html
    na drugoj slici se vidi kako je bravica malo izvučena - kada je tako, onda se kvaka može normalno okretati, a kada se, uz pomoć ključa bravica 'uvuče' unutra, kvaka je blokirana! I suepr je što se npr. može prozor na kip staviti pa onda zablokirati kvaku
    Koliko košta ta bravica?

  33. #33
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    šuška, ne sjećam se točno, ali evo MM kaže da nije preko 100kn

  34. #34
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Super, hvala

  35. #35
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Super su te kvake na ključić ... ja sam bila uvjerena da se to mora napraviti pri samoj izradi stolarije. I moja mudrica je nedavno sa sestričnom krenula gledati kroz prozor sa sestričnom .... na trećem katu kod bake. Tri dana nisam spavala nakon toga plus što sam se tih dana napropovijedala. Ne ponovilo se.

  36. #36
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    podižem.gdje se to može kupiti?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •