Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Učenje uz glazbu

  1. #1
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno Učenje uz glazbu

    Kako se prema tome postavljate, kad su vaša djeca u pitanju? Jeste li vi sami učili uz glazbu, i je li vam to pomagalo, ili barem nije smetalo, ili zapravo jest smetalo ali vam je tako bilo zabavnije?

    A. si stalno pušta glazbu uz učenje, a ja stalno branim, jer mislim da to mora odmagati. Dopuštam uz neke stvari, recimo rješavanje zadataka iz matematike, ili radne bilježnice iz nečega. Međutim, on inzistira i tvrdi da mu je sve lakše uz muziku. Ja mu ne vjerujem , ali evo, želim čuti svjedočanstva. Moj je stav sigurno obojen mojim reakcijama na glazbu, jer za mene, gdje počinje glazba, završava razmišljanje.

    Bilo bi mi najdraže da me uvjerite da glazba ne mora ometati učenje tako da ga mogu fino pustit da uživa.

  2. #2
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    evo, ja sam uvijek učila uz glazbu, nije me smetala, lakše sam se koncentrirala, tišina me smetala za koncentraciju
    Ako si zadovoljna njegovim uspjehom u školi, tj. ako vidiš da mu ne smeta ona ne bi trebala braniti

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Dobra tema!

    Ja imam doma nevolju - jedan sin preferira tišinu, a drugi pozadinsku glazbu (a imaju zajedničku sobu) pa se moramo dovijati kako to pomiriti. Ovaj "glazbeni" obično piše zadaće uz mene (i uz muziku) u kuhinji. Za sada je ok, ali pratim nenametljivo kako to ide.

    Kako će biti kasnije, vidjet ćemo. Moje je iskustvo da je to jako individualno, a i ovisi o vrsti zadatka koji treba obaviti.

    Osim toga, moj stariji (koji voli tišinu) piše zadaće uvijek za svojim pisaćim stolom, a mlađi bi najradije ležao na podu, što ponekad i čini dok ga ne usmjerimo za bilo koji stol....

  4. #4
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    kod mene je bilo jasno
    praktične stvari su bile uz glazbu ,a čisto učenje u tišini
    istina , ako se prisjetim osnovne , osnovna u naše doba bila nešto prelagano, pa sam učila i na biciklu

  5. #5
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam uvijek učila uz glazbu, i kroz školu i na faksu. Nekad bi učila u tišini, kad je nešto bilo teže i komplicirano, ali rijetko. I uvijek sam bila odlikašica.

    Slažem se sa Sunčicom, ako si zadovoljna njegovim uspjehom u školi, ako on to stvarno nauči, pusti ga.

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moja uči uz glazbu i to sa slušalicama u ušima
    vrlo rijetko uči bez glazbe.
    ispočetka mi je smetalo, ali sad mislim ako je njoj tako lakše a neka sluša.
    a i rezultati su tu pa ne branim.

  7. #7
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Sviđaju mi se vaši dogovori :D.
    Vidim da se previše po sebi ravnam u ovome. Ako je nešto s ritmom, ja i danas obavezno plesuckam u mjestu, i ode mozak. Ma ne mogu ni uz ozbiljnu glazbu, pokušavam si nekad pustit glazbenu podlogu na poslu, pa isti čas sve ode k vragu. S druge strane, tuđi razgovori mi uopće nisu problem.
    U biti, ovo je stvar povjerenja, ja mu ne dam jer mislim da me zeza i da navlači na svoje. Nije da nikad ne zeza, ali ne valja kad se ide apriori tim stavom.

  8. #8
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    daj mu nekakav probni rok, ako sve bude ok pusti ga, možda mu je stvarno lakše tako.

    ja sam uvijek učila naglas i to kao da držim predavanje i imam stopedeset ljudi ispred sebe

  9. #9
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da će tako i biti.
    Još je jedna stvar ovdje u igri, a ta je da su rezultati uglavnom tu, i kad se uči, i kad se ne uči uopće. Doduše, u 5. razredu se vide neke razlike, nije uvijek 5, nego je nekad 4. Ove godine ulažemo nekakav trud u to da ga naučimo učiti (a to mora bit pomalo isforsirano kad ide jako dobro i s minimalnim učenjem na bilo koji način), pa sam ja ovo ubrojila u to - uči se bez ometajućih sadržaja. Ali ne želim ga pilat.

  10. #10
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja sam uvijek učila uz glazbu

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    za puko pamcenje meni je glazba smetala. za rjesavanje zadataka (matematika i slicno) nije mi smetala. a imala sam na faksu cimericu koja je studirala pravo i ucila uz radio... nikako mi nije ulazilo u glavu kako moze - al ona bi se stvarno toliko iskljucila da u tom trenutku ne bi cula ni mene kad bih je nesto upitala...

    ja se nikad ne mogu toliko skoncentrirat

  12. #12
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da će tako i biti.
    Još je jedna stvar ovdje u igri, a ta je da su rezultati uglavnom tu, i kad se uči, i kad se ne uči uopće. Doduše, u 5. razredu se vide neke razlike, nije uvijek 5, nego je nekad 4. Ove godine ulažemo nekakav trud u to da ga naučimo učiti (a to mora bit pomalo isforsirano kad ide jako dobro i s minimalnim učenjem na bilo koji način), pa sam ja ovo ubrojila u to - uči se bez ometajućih sadržaja. Ali ne želim ga pilat.
    Vertex , dijete ti je super
    Jednostavno funkcionira na više razina istovremeno.
    Iako, kad razmislim vjerojatno ću se i ja zalagati za red, mir i tišinu pri učenju. ALi još imam par godina fore .

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    kod mene je bilo jasno
    praktične stvari su bile uz glazbu ,a čisto učenje u tišini
    istina , ako se prisjetim osnovne , osnovna u naše doba bila nešto prelagano, pa sam učila i na biciklu
    isto ovako.
    uz matematiku, obavezna muzika, to sam uvijek guštala - rješavati zadatke uz muziku.
    al uz štrebanje mi je smetala. smeta mi i danas kad se moram koncentrirati.

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    vertex a šta sluša?

  15. #15
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    vertex a šta sluša?
    To da prijeđemo na zanimljiviju temu, je'l?
    Sluša svašta, na faze obično. Red hot chilli peppers, lorde, 50 cent, 10 000 maniacs, ac/dc, Rihannu, Black eyed pies, Beatlese, Lady Gagu, Balaševića poslije koncerta, jučer Bajagu uz lektiru (vodimo ga na koncert). Obično nešto divlje .
    Ovo nam je jedno vrijeme bio obiteljski ventil, skupa sa videom:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZaI2I...feature=relmfu .
    Iako je D. draži video My humps .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Svi su ti već sve rekli, no da se ipak ubacim: i ja sam cijelo vrijeme učila uz glazbu (i moju mamu je to izluđivalo ), i bila sam vrlo dobar đak. oduvijek mrzim tišinu, i u principu me tišina strašno dekoncentrirala dok bi učila.
    i dan danas čim se dignem odmah upalim radio.

  17. #17
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ako bi islo po mm-u, glazba ide uz sve.
    uvijek je ucio i radio uz vrlo glasnu glazbu. to radi i danas, tako da vikendom, ako nesto crta, raspali radiohead ili arcad fire (ili nesto drugo, ali glasno, glasno). pri tom nije na odmet da se na laptopu ili nekom drugom ekranu, vrte slike, a i inace bi mu bio san, da imamo neke ekrane po stanu velicine 3x3, ta da se na njima stalno vrte neke projekcije. (na srecu moju, to je jos uvijek samo san)

    e sada. ako me moje pamcenje dobro sluzi, mislim da je i kod mene za vrijeme skole i faksa nesto u pozadini sviruckalo. medutim ono sto mogu primjetiti jest, da sto sam starija, sve mi vise treba tisina. ponekad mi pase samo klasicna glazba, ili nesto ambijentalno kao kruder&dorfmeister.
    ne znam zasto i ne svida mi se to. ali ako citam a mm pusti glazbu/ i ili uhvati gitaru, neprimjetno se odsuljam do druge sobe.

    cini mi se da bi bilo pametnije pustiti sineka, da uci kako hoce, cak i ako se malo inati, jer inace ce "tema" postati boljno polje, a to u konacnici nikome nece donjeti nesto dobroga.

    ps. cvijeta boxic ti je prepun
    Posljednje uređivanje od seni : 16.03.2011. at 14:50

  18. #18
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    isto ovako.
    uz matematiku, obavezna muzika, to sam uvijek guštala - rješavati zadatke uz muziku.
    al uz štrebanje mi je smetala. smeta mi i danas kad se moram koncentrirati.
    i ja ovako
    i plus cim cujem glazbu pjevam i plesem, pa to bas ne ide uz ucenje
    i volila sam ponavljat naglas, sta opet nije bas neka kombinacija
    sad surfam, pa svira glazba
    al cim se opet uhvatim posla, gasim ili ostavljam na samom minimumu

    tako da bi ja bila isprva skepticna, ali ako su rezultati ok, neka gusta!

  19. #19
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moji isto pisu zadace uz glazbu, ali bas pravo ucenje odraduju u tisini. Vjerojatno bi i tu pustali glazbu, ali im ja ne dopustam.
    Ne znam, meni smeta glazba dok nesto "pametno" radim, pa si mislim da ce i njih ometati.
    Oni slusaju sve sto vole mladi, uglavnom trenutne hitove koji se vrte na radiju i koje svi njihovi vrsnjaci slusaju.

  20. #20
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    To da prijeđemo na zanimljiviju temu, je'l?
    Sluša svašta, na faze obično. Red hot chilli peppers, lorde, 50 cent, 10 000 maniacs, ac/dc, Rihannu, Black eyed pies, Beatlese, Lady Gagu, Balaševića poslije koncerta, jučer Bajagu uz lektiru (vodimo ga na koncert). Obično nešto divlje .
    Ovo nam je jedno vrijeme bio obiteljski ventil, skupa sa videom:
    http://www.youtube.com/watch?v=ZaI2I...feature=relmfu .
    Iako je D. draži video My humps .
    to se ti hvališ kako ti malac ima dobar ukus
    idem malo odvrnuti gospodina A. Kiedisa , nisam dugo, došla želja...

  21. #21
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    cijeli zivot ucila uz glazbu odnosno radio i bila sam odlikasica u os, ss, a vrlo dobra na faksu. ali to je stvarno individualno. zakonitom recimo uzasno smeta uz ucenje. tako da, iako sam jos miljama daleko od takvih odluka sa svojom malom, ako vidim da su zadaci obavljeni kako treba i nauceno je sto treba, ne bih joj branila.....

  22. #22
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    uvijek učila uz glazbu,radio ili tv, tišina me dekoncentrirala

  23. #23
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    vertex, imam i ja jednu takvu...
    doduše, ne uči previše doma (uglavnom pohvata sve u školi), ali zato zadaću obavezno piše sa slušalicama na ušima!
    matematiku naprosto obožava rješavati uz mjuzu...
    ne vidim razloga zašto bih joj to branila, dok god vidim da joj to ne smeta...

    kod mene mjuza pali samo kad su fizikalije u pitanju
    breinstormam uglavnom u miru božjemu

    cvijeto, a sad daj na sunce j. glazbeni odabir!

  24. #24
    jasa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    23

    Početno

    Nasa cijela familija izgleda uopce ne funkcionira u tisini pa stalno imamo nesto u pozadini upaljeno da zuji.

    Negdje sam procitala neko istrazivanje bas na temu da li osobama smeta glazba u pozadini ili ne dok rade druge stvari. Rezultat je bio da ukoliko mislis da ti smeta ti smeta, a ukoliko si uvjeren da ti ne smeta nece ti smetati :D (i meni se cini da su ga pogodili u sridu)

  25. #25
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Od jučer se sramim kako sam gore napisala Crnooke pite, umjesto biži. Neću ostalo ni gledat! I zaboravila sam U2. Ali uleti tu i drugih stvari, tipa Mile Kitić i Djogani

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •