Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 319

Tema: Klomifen + Ciljani odnosi - Ima li još koga?

  1. #101
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Vidim da imam istomišljenika

  2. #102
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Ma koliko god bi mi sve htjele djecu odmah i sad... treba misliti na vlastiti zdravlje i zdravlje tih naših budućih bebica. Meni se 5 čini jednostavno previše folikula za kockanje. Pa i u IVF i s ovim našim zakonom, ako se recimo sva tri zametka odlično razvijaju do trećeg dana, onda se obično ide na blastice kako bi se ipak napravila diferencijacija. Ovo je naravno samo moje mišljenje, i mislim da je najvažnije poslušati svog doktora.

    LittleB javi nam kako napreduje. Držimo fige za najbolji mogući ishod!

  3. #103
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    "mislim da je najvažnije poslušati svog doktora"
    Svakako, ali doktora stručnjaka mpo. "Obični" ginekolozi se često petljaju u stvari o kojima nemaju pojma (čast iznimkama!), ne žele priznati da to nije njihovo primarno područje (opet, čast iznimkama), vode se prvenstveno svojim egom, ne misleći na moguće posljedice po naše psihofizičko zdravlje.

  4. #104
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    kaj LB ovo prati kod svog primarnog ginekologa? To nisam znala... ako da, ja bi joj svakako preporučila da se javi nekom MPO doktoru.

  5. #105
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne znam je li kod primarnog, ja to više napisala radi teme same i kao upozorenje ostalim ženama koje se spremaju igrati sa hormonima na preporuku svojih ginekologa, a znam da ih ima (iskustvo s jednog drugog foruma). Da budemo poučni.

  6. #106
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    aj aj aj, sad ste me tek dale na razmišljanje ja sam se pomirila sa blizancima (brat ima dvoje pa sam se navikla) ali nisam pomišljala baš na petorke. idem kod najboljeg mpo dr. i nije ništa spominjala ivf. vjerujem da je zbog toga što je mm prvobitno imao azospermiju pa smo nekako nagurali na normospermiju (kojoj još uvijek treba popravke ali nije ni za odbacit ). iskreno, mislim da su male šanse da budu četvorke i petorke, a opet, ako se i dese, razmišljaću o tome kad bude vrijeme. sada vjerujem dr. i dragom bogu
    skoro godinu i po pratim ovulaciju trakicama i uvijek imam lh peak. danas je linija veoma vidljiva što znači da ću sutra biti iste jačine, ako ne i jača od kontrolne tako da bi O zaista mogla biti u srijedu. dr. želi prirodno pucanje kad mi je već lh tako dobar.

  7. #107
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    LittleBirdie, mene tvoj odgovor zadovoljio ! Vjerojatno je sve to što si nabrojala razlog odluci tvoje mpo dr...
    Želim tebi i tm puno sreće sa lijepim folikulićima, i da što više uživate u ciljanju!

  8. #108
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    hvala maco

  9. #109
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Pozdrav moje drage forumasice, pocela sam danas sa klomifenima, a u petak idem na folikometriju pa cemo vidit kakvo je stanje...
    Uglavnom vec me je danas pocelo zigat u jajnicima ali mislim da je prerano da imam ikakve simptome od klomifena...

  10. #110
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tonkice, kako ih piješ, koliko i od kojeg dc? Mislim da je prerano da te žiga u jajnicima od klomića, ali rekla si da i bez njih imaš O pa te možda žigaju zato što nešto rade!
    Nek ti klomifeni donesu toliko željenu srećicu!

  11. #111
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Maca,pijem ih od 5-9 dc jednu ujutro po 50 mg. Mislim da je to najmanja doza ali iskreno nekako ja nemam puno nade u ove klomifene posto imam o...a ko ce znat mozda i upali. Hehe ja sam sebe vec pripremila na najgore,a znam da nebi bas tako trebala razmisljat. A zasto si ti na klomifenima?

  12. #112
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    I zaboravila sam pitat dali pijete vrkutu,sok od cikle ili jedete ananas uz klomifene? Cula sam od dosta njih da je to dobro ,ja jos nisam al cu od ovoga svega izabrat ananas pa cu od danas pocet... E i imate li kakve nuspojave ? Moja prija koja ih pije kaze da su joj uzasni,da ima vrtoglavice,da je strasno nervozna pa ja smo cekam kad ce i meni pocet da mogu koga zadavit

  13. #113
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    tonka, nije dobro uzimati čajeve uz klomifen ali zato možeš ananas i cveklu. ja sam također imala redovne ovulacije i dr. mi je dala 100 mg pa sad imam pet folikula, vjerujem da ćeš i ti dobro reagovati

  14. #114

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    bok cure,

    bila sam kod dr. Poljaka na pregledu i evo mog malog osvrta: on je jako simpatican, uljudan i strucan u svom poslu, rekao mi je sto trebam raditi i rekao da ga zovem ako sto imam za pitati. S druge strane ima i negativnih strana, pregled je trajao jako kratko i zurno jer je cekaonica puna, nije mi rekao ni koliki mi je endometrij niti mi je dao dokument o napravljenom uzv. Valjda je to tako normalno tamo jer se ima puno posla, ali nije mi se to bas svidjelo. A ja sam bila uzbudjena i umorna pa zaboravila pitati to sto me zanimalo
    Ne vidi se jos jesam li T,sto je i logicno ako mi je O bila prije 7 dana moram za 6,7 dana piskit na testic pa cu znati. On nezna kako je moguce da sam imala O nakon Dufastona i nezna zasto me bolucka u maternici.
    Jucer me dvaput zignulo u maternici da sam poskocila u sicu vozeci se
    Po njemu ja mogu iducu M i O cekati prirodno ako zelim ili na terapiji Provera 5 mg, 2x1 ,10 dana / Klomifen 1x1 2dc-6dc / uzv od 9 dana / kad folikul bude 18-20 mm onda stoperica- Ovitele amp. s.c/ odnos nakon 36 sati.

    eto sto mislite?

  15. #115
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Little,jeli kod tebe uspijelo i koji ti je ciklus da si na klomifenima?
    A abys ja ti nebi znala ja sam jos na samom pocetku da bi ti mogla dilit bilo kakve savjete. Kod koga si isla ranije za potpomognutu, na firule ili?

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    nisam iz splita, ovo je bilo "ciljano" putovanje

  17. #117
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    abys, svaka ti cast...skidam kapu

  18. #118
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tonka86, ja pijem klomiće zbog pcos i anovulatornih ciklusa. Ja do ovulacije jedem friški ananas, sok od cikle mi je odvratan, a vrkutu i slične čajeve nije dobro piti uz klomiće.
    Abys nalaz uzv ti vjerojatno nije dao jer nije ništa pametno (u fazi u kojoj si sad) ni imao viditi. Debljina endometrija ti je bitna na folikulometrijama prije ovulacije da se vidi kako napreduje on a kako folikul(i), tako da ti to nije niti trebao reći (osim ako ga pitaš). Gužva je kod njih uvijek i činjenica je da sve ide brzo, i za ove naše klomifenske ciljane, po nekoj šabloni, ali tako ti je to. To je najjednostavnija tehnika mpo kod koje treba pokušavati dok ne uspije tako da i nema tu neke velike filozofije. To da ne stigneš/zaboraviš pitati sve što te zanima mi je poznato, zato si ja obično unaprijed razmislim i zapišem što mi je bitno, da se ne zbunim skroz i zaboravim tko sam i gdje sam!
    Reci mi jel dr ovaj tjedan radi popodne?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ja sam bila ujutro. sad cekam do testica

  20. #120
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tnx draga.
    Abys, iz tvog potpisa bih zaključila da je beba na putu i da srčeko već kuca (po nekom forumskom jeziku), možda da malo preformuliraš...

  21. #121
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    tonka, ovo mi je tek prvi ciklus ciljana uz klomifen. danas na 15.dc trakica je potamnila a i sluz se kojačno pojavila večeras i sutra obavezna akcija pa ćemo da vidimo šta dalje

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx draga.
    Abys, iz tvog potpisa bih zaključila da je beba na putu i da srčeko već kuca (po nekom forumskom jeziku), možda da malo preformuliraš...
    imas pravo

  23. #123
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    To je to, mada ti želim da što prije vratiš stari potpis

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    jednu zanimljivu stvar mi je rekao dr POljak kada sam ga pitala ako slucajno budem T da li da uzimam progesteron posto sam Pco? on je rekao da nema dokaza da je to korisno,no da ne moze skoditi pa da ako budem T uzimam Utrogestan 3X1 vaginalno. zanimljivo

  25. #125
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    To je mišljenje većine dr, nije dokazano korisno ali niti štetno. Ja sam ga 4 ciklusa uzimala od O do bete, a u ovom ciklusu me slao vaditi progesteron 7 dpo koji je ok, pa nisam uzimala utriće.

  26. #126
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Jutro cure,imali sta novoga kod vas....ja imam osjecaj da ce mi ovulacija uranit vjerojatno od klomifena,a danas mi je 8dc. Za sada nemem nikakvih nuspojava a toliko sam se bojala po prici drugih. Zato ne valja bas slusat tude price jer na svakoga drugcije dijeluje

  27. #127

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    bok, ja cekam nedjelju da piskim na testic a onda cu se veselit jako ili sve iznova....bilo bi lijepo ovo prvo

  28. #128
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tonka86 malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za lijepe folikuliće u petak!
    Abys, tebi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za plus ko kuća!

  29. #129
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Tonka, jesi radila hsg?

  30. #130

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    i tebi maca malo ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  31. #131
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Za sve nas~~~~~~~~~~~~~
    Maca nisam se narucila,nisam stigla pa cu sljedeci misec u cita na hsg ako ovaj ne upali .....

  32. #132
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Nadam se da ti neće trebati, ali ako hoće, ako te što zanima slobodno pitaj (još mi je friško!)!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    sinoc smede krvarenje, sad smedje krvarenje

  34. #134
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Abys, dok ne krene crveno, može biti svašta. Ne budi tužna, u svakom slučaju ideš naprijed i neka ti to bude misao vodilja; ako i ne uspije ovaj put, možda bude + već sljedeći mjesec!

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    nadam se da je svasta a ne M

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    cure, idu li Provera i Ovitele(stoperica) na recept?

  37. #137
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam svoje kupovala na privatni recept, tako da nisam sigurna. Možda da podigneš ovu temu http://forum.roda.hr/threads/44615-P...a-teret-HZZO-a pa da ti netko stručniji odgovori.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    tamo pisu i provera i ovitrell, pa valjda jos idu na recept koliko si ih ti platila?

  39. #139
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pišu, ali je i forumašica koja je odgovarala napisala da rijetko koji lijek ide na teret hzzo, tako da ne znam... Nisam koristila proveru ali Ovitrelle je oko 300 kn.

  40. #140
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Macin folikulić je pukao još prošlu srijedu, danas mi je 9 dpo i čekam vješticu za 5 dana, ako ne dođe idem vadit betu.
    Jel ti stigla M?

    maco
    , ne javljaš nam nikakve novosti

  41. #141
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    U ovom slučaju ne vrijedi ona "no news is good news", sinoć počelo smeđkasto brljavljenje ,a danas oće/neće/valjda je M.
    Još jednom :više sreće drugi put:!
    Želim vam svima puuuno više sreće ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~!

  42. #142
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    danas se prijateljici beta fino uduplala a isto je mislila da je nema ništa zbog tog brljanja jesi li radila test?
    Posljednje uređivanje od LittleBirdie : 13.05.2011. at 17:31

  43. #143
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Nisam. Ne vjerujem baš tim testićima. Sva sam još nekako nesigurna jel mi ovo 1 dc ili 0-ti, nije više smeđe brljavljenje al nije bome ni prava svježa krv (hm, vječna dilema ). Planirala sam ako do sutra ne počne prava, napraviti taj testić ili možda vadit betu da budem sigurna!?

  44. #144
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Drage moje,bila sam jucer u ginekologa koja kaze da sam dobro reagirala na klomifene. Jucer 9dc folikul 11mm i puno malih na desnom i livom jajniku. Drugo nista ne znam nije mi rekla,dobila sam par slika sa ultrazvuka koji meni nista ne znace. Uglavnom, ja sam mislila da cu ic par puto do ovulacije na folikulometriju, a ona me samo narucila za sljedeci mjesec......bas sam se razocarala valjda je to tako kad sam preko soc.ginekologa. Moram se pribacit u cita jer ovo nema smisla.

  45. #145
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    najlakše je krenuti od testa

  46. #146
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj LittleBirdie prvotno napisa Vidi poruku
    najlakše je krenuti od testa

    potpisujem, napravi test
    Posljednje uređivanje od tonka86 : 13.05.2011. at 18:09

  47. #147
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    LB, hvala, poslušat ću te i sutra u jutro pišnuti testić, pa onda počet novu turu klomidizacije.
    Tonka86 svaki dr ima svoju filozofiju, valjda ova tvoja misli da pošto inače imaš O, ne bi trebalo biti problema ni na klomifenima. Meni se ipak čini malo neozbiljno šibnuti ti hormone i onda ne popratiti do kraja kako si odreagirala. 9 dc je još dosta rano za predvidjeti razvoj situacije, može ti narasti samo taj trenutno najveći, a možeš ih na kraju imati i 5. Ja bi probala otići na folikulometriju u ponedjeljak, bilo gdje.

  48. #148
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    tonka, otiđi nekom drugom dr. za dva, tri dana, a bilo bi dobro kada bi počela pratiti lh trakicama. krenite danas u akciju pa svaki drugi dan tako sigurno nećeš propustiti O. kada ti lh bude pozitivna onda malko podebljajte

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    LB, hvala, poslušat ću te i sutra u jutro pišnuti testić, pa onda počet novu turu klomidizacije.
    .
    tako sam i ja mislila sutra ujutro napraviti prvo test da budem sigurna onda klomic po nalogu dr. Poljaka. Maca, ako sutra test pokaze minusic, to 100 posto znaci da nisam T jelda? iako mi je to tek 10dpo. mislim, krvarenje je tu, nije nesto obilno ali tu je..

  50. #150
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja uvijek kupujem dva testića, jedan može biti lažno negativan, al dva ne mogu! Zato mi i ispadne jeftinije/jednostavnije platiti betu .

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •