Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 319

Tema: Klomifen + Ciljani odnosi - Ima li još koga?

  1. #251

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    curke, može jedno pitanje,
    koliko apstinirate (ako uopće) prije ciljanog odnosa?
    Mi smo naime čuli različita mišljenja ginića.
    Neki kažu da oko O treba "raditi" svaki drugi dan, dok su neki drugi mišljenja da treba apstinirati 3-5 dana prije O.
    Malo me zbunjuje i činjenica da se spermiogrami obično rade nakon apstinencije
    3-5 dana, pa ako je to relevantan pokazatelj, ne bi li onda i pri ciljanom toliko trebali
    apstinirati? Očito je velika razlika u kvaliteti sperme ovisno o duljini apstinencije. Ili nije? Kakva su vam iskustva?

  2. #252
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Krojachice, koliko je meni poznato ukoliko je spermiogram ok, apstinencija nije potrebna. Za spermiogram se preporuca 3-5 dana kako bi imali sliku koju mogu svrstati u neke referentne vrijednosti. Bez apstinencije je brojcano stanje spermija manje ali bolja kvaliteta, tako da sto se mene tice go for it girl!

  3. #253
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Krojačice...nama je spermiogram normo...i na dan štoperice smo imali odnos a nakon 36 sati smo išli na AIH...tak da kod normalnog spermiograma to ne igra ulogu...

  4. #254

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    da, razumijem vas, samo kod nas spermiogram nije baš najbajniji,
    odnosno granično je astenozoo, a ja redovito ovuliram i hormoni ok.
    Zato i lovimo O, a bez da se mene stimulira.
    Rekli su nam da apstiniramo dan prije O i onda u akciju kad je O,
    a ja se pitam nebi li spermiogram bio bolji da apstiniramo koji dan dulje...

  5. #255

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ja ti neznam nista puno vise od tebe o toj temi. A sto se mog iskustva tice ja nikad nemam pojma kad mi je O tako da mi koristimo svaki drugi dan tehniku nekad cak i svaki.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Bez apstinencije je brojcano stanje spermija manje ali bolja kvaliteta, tako da sto se mene tice go for it girl!
    ako je ovo istina onda smo pogodili taktiku

  7. #257

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Kaja76, žao mi je što nije upalila ali koliko sam skužila rijetko kome sa pcos/anovulatornima i upali. Bit će bolje sljedeći mjesec sa povećanom dozom. Gdje se liječite i koliko ćete pokušavati ciljane prije inseminacije s obzirom na varirajuće spermiograme tm? (nadam se da ne zabadam previše )
    Bok, Maco! Nisam imala kompić pa se ispričavam za kašnjenje. Ipak, je došlo do preokreta. Folikuli su počeli rasti tek 15. dan i sva sreća da je dr. inzistirala da ipak dođem još jednom tako da je do ovulacije ipak došlo tek 20-ti dc. Inače, mi smo vec krenuli na insem., ovo nam je bila prva. Sad je spermiogram blaga asth. Doktor je rekao da to nije tako loše, granično je pa se ne brinem puno oko toga. Pogotovo kade se obrade i izaberu najbolji. Više se brinem kakvo je to moje jaje i ne znam ima li veze to što je kasnije sazrijelo. Inače, u RI smo na lječenju.

  8. #258

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Sinoc mi je bljeskalo pred ocima kao da imam strobo uredjaj u sobi, uzasno sam se prepala sto mi je s ocima I onda sam se sjetila klomifena,jeli to moze biti od klomifena? Ima li tko slicno iskustvo?

  9. #259

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Danas 9dc nema folikula, idem opet u pon. Drzim fige...
    Znate li na sto sve treba obratiti pozornost ko folikulometrije uz klomifene: na debljinu endometrija, broj i velicinu folikula i sto jos? Ciste, nakupljena tekucina?

  10. #260
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Abys, draga, drzim fige za koji lijepi folikulic danas. Mislim da si nabrojala sve bitne faktore folikulometrije. Za ciste znam da ukoliko ih ima, taj mjesec bi se trebalo preskociti klomifen.
    Kod mene ovaj ciklus i preburno, 6-7 podjednakih folikula 8 dc, nadam se da ce koji od njih biti dobitni!

  11. #261

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    maco bit ce nesto, pa ipak ih je 6, jedan ce biti kralj od njih 6

    A u mene nema nista, endo 5 mm, najveci folikul 7 mm, jedino od klomifena sto sam dozivjela su nuspojave, problemi s vidom i uzasan strah i stres. Sto dalje to neznam, moje tijelo je skroz zakazalo

  12. #262

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Maco, ima li kakvih vijesti u tebe?

  13. #263

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    klomifenke i ciljalice, ima li kakvih novosti u vas, nitko se ne javlja? evo malo vibra za vase folikule~~~~~~~

    Ja eto danas 21dc na folikulometriji, zadnja nada, i nema nista, ama bas nista, uopce ne reagiram na klomifen......blago meni

    Eto, sad moram smisljati sto dalje.
    pusa

  14. #264
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    evo i mene k vama mi smo prošli mj išli prvi ciklus sa klomifenom i ništa sad cekam srijedu i fm da vidim kakvo će biti stanje.

  15. #265
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    nuspojave kod mene su bile poremecaj vida cak su mi i naočale slabe i slika mi se razljeva, bljeskovi pred očima, tlak raste ko blesav pa jako naglo pada. uzas jedan

  16. #266
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    ja sam na klomifenu sad 2 ciklus uz ciljane odnose i sad cekam srijedu da krenem na fm

    a i ja sam imala takve nuspojave od klomifena

  17. #267

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    mozes u suradnji sa doktorom promijeniti lijek ako imas tolike nuspojave od klomifena.

  18. #268
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    nema promjene ljeka jer su mi i klomifen jedva dali sad se nadamo da ce ovaj ciklus uspjeti i da nece više biti problema. jedino dobro je sto kad prestanem sa klomifenom onda i nuspojave nestanu pa se tih 5 dana prezivi nekako

  19. #269
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    sutra prva fm nadam se da ce bit ok

  20. #270

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    sretno nana!

  21. #271
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    folikulometrija bila u srijedu čisti ijasko jer me primila neka mlada dr koja nije dobro izmjerila i druga u subotu vodeči folikul 19mm endom 11,8 i primila sopericu navecer sad cekamo 6.8 za vadenje bete a danas je o osjecam bolove u jajnicima jake bio je i na desnom jajniku jedan od 16mm ko zna ozda je i taj pukao

  22. #272

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    nana to dobro zvuci, sretno.

    ja prestajem s klomifenom i prelazim na femaru jer nema reakcije na klomifen.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    imam pitanje:

    da li je praksa dr. T. u Vinogradskoj da kod ciljanih odnosa uz Klomifen ne radi folikulometrije?

  24. #274

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    podji na temu potpomognuta u vinogradskoj tamo ce ti pisati

  25. #275

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ma jesam prije nego tu, ali ništa

  26. #276

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Drage moje...prvi puta sam ovdje....ali pratim vas duže vrijeme....trebam pomoć....danas sam bila na prvoj folikulometriji (prva tura klomifena 2x1),lijevi jajnik folikul 15 mmm (danas 10 dc),desni jajnik 12 mm folikul...hm...ja lijevi jajovod nemam pa me zanima da li će možda desni jajnik ovulirati s obzirom da je na lijevom vodeći folikul...idem prekosutra opet na uzv...ali pliz neki brzi odgovor....

  27. #277

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Šta stvarno nitko ne zna odgovor..!?

  28. #278

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj latica10 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje...prvi puta sam ovdje....ali pratim vas duže vrijeme....trebam pomoć....danas sam bila na prvoj folikulometriji (prva tura klomifena 2x1),lijevi jajnik folikul 15 mmm (danas 10 dc),desni jajnik 12 mm folikul...hm...ja lijevi jajovod nemam pa me zanima da li će možda desni jajnik ovulirati s obzirom da je na lijevom vodeći folikul...idem prekosutra opet na uzv...ali pliz neki brzi odgovor....
    Ako je vodeci folikul na lijevom jajniku, vrlo lako moguce da ce i ovulacja biti na lijevom jajniku. I u tom slucaju od takvog ciklusa ne mozes ocekivati nista, jer nemas lijevi jajovod...

  29. #279
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    evo ja jošovaj ciklus na klomifenu i premda je loša reakcija idemo na i mi na femaru ako se ipak ne uhvati. 18 idem na prvu fm ovaj ciklus

  30. #280
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj latica10 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje...prvi puta sam ovdje....ali pratim vas duže vrijeme....trebam pomoć....danas sam bila na prvoj folikulometriji (prva tura klomifena 2x1),lijevi jajnik folikul 15 mmm (danas 10 dc),desni jajnik 12 mm folikul...hm...ja lijevi jajovod nemam pa me zanima da li će možda desni jajnik ovulirati s obzirom da je na lijevom vodeći folikul...idem prekosutra opet na uzv...ali pliz neki brzi odgovor....
    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je vodeci folikul na lijevom jajniku, vrlo lako moguce da ce i ovulacja biti na lijevom jajniku. I u tom slucaju od takvog ciklusa ne mozes ocekivati nista, jer nemas lijevi jajovod...
    http://www.ectopic.org.uk/index.php/...regnancy-faqs/

    prijevod odjeljka... (nije baš neki)
    Je li istina da sam ovulaciju na izmjenični strane svaki mjesec?
    To varira od žene do žene. Neke žene će ovulaciju s iste strane svaki mjesec s povremenim ovulacije s druge strane, a drugi će nasumično ovulacije od strane na stranu. To ovisi o tome koji jajniku sadrži jaje koje je na desnoj fazi razvoja. Međutim, to vjerojatno ne smeta kao jaje iz jednog jajnika mogu putovati kroz cijev na drugoj strani. U prošlosti, jajnika na strani ektopične je uklonjen kao dio operacije, ali to više nije provedena jer nije utvrđeno da je koristan.

    ..poznajem osobu kojoj se to dogodilo i sad je u 39 tjednu trudnoće..
    Posljednje uređivanje od tina2701 : 13.08.2011. at 23:09

  31. #281

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    to je moguce???? pa to je super

  32. #282
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Cure imam informaciju da se klomifen ne može nabaviti u Hrvatskoj. Dal je to istina? Gdje ga vi nabavljate?

  33. #283
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Možeš ga naručit u ljekarni,pa čekaš tjedan dana i dođe skuplje nego što je bio,kutija oko 150kn. Ja sam prije god dana zvala otoke i zabačene ljekarne i tako išla u Imotski. I naravno tek nakon sve muke sam saznala da možeš naručit u svakoj ljekarni,samo treba dobra volja ovih šta rade u ljekarni.

  34. #284
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš ga naručit u ljekarni,pa čekaš tjedan dana i dođe skuplje nego što je bio,kutija oko 150kn. Ja sam prije god dana zvala otoke i zabačene ljekarne i tako išla u Imotski. I naravno tek nakon sve muke sam saznala da možeš naručit u svakoj ljekarni,samo treba dobra volja ovih šta rade u ljekarni.
    Hvala na informaciji. Ja sam čula da u BiH košta 25 kn.

  35. #285
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    je i ja sam to čula,to mi je bila namjera kad sam potrošila ove kutije iz Imotskog, sjest u auto i ići u najbliže mjesto u BiH po klomifen

  36. #286

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    [
    QUOTE=TinaB;1945915]Cure imam informaciju da se klomifen ne može nabaviti u Hrvatskoj. Dal je to istina? Gdje ga vi nabavljate?[/QUOTE]

    Od prije par mjeseci klomifen ide ponovno na recept i ima ga u Hrvatskoj.

  37. #287

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    da,dobijes ga na recept i besplatan je.

  38. #288
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Stvarno? Super, hvala na info.

  39. #289
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Bila sam u lejakrni i rekli su mi da Klomifena nema u HR. Čak su zvali i dobavljača i on je to isto potvrdio.

  40. #290

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    TinaB,ne znam gdje si pitala ali su ti rekli krivu info.Imaš ga u ljekarni Farmacija na SV. Dhu ,provjereno.Moja frendica ga je također digla na Vuk.V. u ljekarni ,a vjerujem da ga ima i u drugim ljekarnama u Zg.

  41. #291

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Nemaju ga na stanju zato sto ga vise ne proizvode hrvatske firme nego ga po svakom receptu treba narucivati izvanka, i treba ga cekati nekoliko dana. Tako je meni bar bilo. Meni su uz obicni recept jos i trazili privatni recept koji im sluzi kao za neku evidenciju- too much ako mene pitas, jer ja sam se morala vracat u ginica i cekati red opet samo za to- ali kome se jos da prepirati s njima.

  42. #292

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je vodeci folikul na lijevom jajniku, vrlo lako moguce da ce i ovulacja biti na lijevom jajniku. I u tom slucaju od takvog ciklusa ne mozes ocekivati nista, jer nemas lijevi jajovod...
    Unatoč svemu ja sam ostala trudna...ali veselje nije dugo potrajalo...biokemijska trudnoća...ali eto trudnoća se desila.

  43. #293
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    latica - draga žao mi je . Ali ostala si trudna unatoč svemu tako da ne gubi nadu!

    Jučer navečer sam popila prvi klomifen (1x1 od 3-7 DC) i... pa ništa. Pripremila sam se za bolove, bljeskove pred očima, ali ništa.
    Kaj je to normalno? Ili to samo znači da neću reagirati na klomiće?

  44. #294
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    TinaB, bolovi, bljeskovi pred očima i mučnine (moja boljka) su rijetke nuspojave klomifena, tako da se ne opterećuješ time. Da li i kako djeluje ta mala doza vidjet ćeš na folikulometriji. Kad ti je prva?

  45. #295
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    U utorak. Onda mi je 11 DC.

  46. #296
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Držim fige za lijepe folikuliće u utorak!

  47. #297
    TinaB avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    1,290

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Držim fige za lijepe folikuliće u utorak!
    Hvala!

  48. #298

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    cure, vidim da vas je dosta na klomifenu pa me zanima gdje
    ste ga nabavile, budući je meni teta u ljekarni rekla da se više ne proizvodi?

  49. #299

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    sve pise, procitaj ovu stranicu cijelu

  50. #300

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    sve pise, procitaj ovu stranicu cijelu
    Da, vidjela sam, na ovoj stranici piše i da ga ima na V.Vrhovcu, i da se mora
    naručivati iz inozemstva i da se normalno može dobiti na recept.
    Moje je iskustvo u zadnjih tjedan dana da došavši sa receptom u 2 inače
    dobro opremljene ljekarne u ZG, dobila informaciju da ga nema i da se ne može
    naručiti.
    Zato pitam, jeli jedino rješenje otići u onu ljekarnu na Dolcu i naručiti iz vana,
    ili ih je netko u zadnje vrijeme uspio dobiti još negdje osim na V.Vrhovcu

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •