Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 319 od 319

Tema: Klomifen + Ciljani odnosi - Ima li još koga?

  1. #301
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Krojachice, baci oko na oglasu ploču tamo ima friških info kako doć do klomica! Sretno!

  2. #302
    vrtirepka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    48

    Početno

    Evo curke, trebala bih skoro na svoj prvi AIH. Na 2 dc će doktor odlučiti oćemo s klomifenima 1 dnevno ili u prirodni,,inače uredno ovuliram,svi hormoni ok,mm normo,,nakon lpsc od prije mjesec i po,,otkrivena endometrioza i jedan slijepljeni jajnik,takodjer sam dobila i neku slabu prohodnost jajovoda,rekao dr. da je za mene vantjelesna,,al idemo probati 2,3 puta AIH
    Sad mene buni taj klomifen,jer čitam u uputstvima da nije preporučljiv kod endometrioze,problema sa štitnjačom(koju ja nemam),pa sad ono!??!!?
    Isto tako pijem vrkutu već duže vrijeme,,,sluzi u izobilju od nje i dobra debljina endometrija,a vidim neke komentare za i protiv vrkute u kombinaciji s klomifenom....opet zbunj,zbunj...

  3. #303
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Vrtirepka, definitivno zaboravi na vrkutu ako ćeš uzimati klomifen, oboje reguliraju hormone pa ih nije dobro uzimati istovremeno jer ne možeš točno znati kakvo je njihovo međudjelovanje. Za klomifen i endometriozu ti ne znam ništa pametno, možda da malo pročitaš i pitaš ovdje http:// http://forum.roda.hr/threads...pred-IVF/page2 .

  4. #304
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Ja imam jedno poprilično glupo pitanje. Zanima me kod ovih ciljanih odnosa sa klomifenima, da li je obavezna štoperica ili svakako dolazi do pucanja folikula? Inace imam anovulatorne cikluse i uz pomoc klomifena dobijem 1-2 folikula (iza mene 2 AIHa).

  5. #305
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Strašna, mislim da svi mpo dr prakticiraju štopericu, pogotovo kod nas pcos jer postoji nešto što se zove luf sindrom, kad folikuli rastu ali ne pucaju, a štoperica to rješava
    Sretno sutra ~~~~~~~~~~

  6. #306
    MALIANĐEO avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    113

    Početno

    pozdrav svima,
    imam jedno pitanje za vas koje ste imale kontakta sa klomifenima i ciljanim odnosima...
    imala sam prošli mjesec biokemijsku trudnoću i sad sam na klomifenu i ciljanim.
    od ponedjeljka sam na klomifenu 2x2 do nedjelje i onda u ponedjeljak na uzv.
    pitanja:
    1. koliko dana MM mora apstinirati(teratozospermia)?
    2. sok od cikle za endometrij može bilo koji kupovni ili ste ga radile svježeg?
    3. vodim se na w, ali kako nisam još gotova sa nalazima moja me soc.ginekologica odlučila na klomifen, ali mi nije spominjala štopericu, a vidim da je ona važna pa neznam da li da ju podsjetim ili...?
    4.i što ako se primi jel trebam piti šta da opet ne prokrvarim......??
    UH SVA SAM ZBUNJENA I UZBUĐENA DA SAM VEĆ LUDA, A SAD VAS SA VIŠE ISKUSTVA MOLIM POMOĆ... hvala
    Posljednje uređivanje od MALIANĐEO : 08.12.2011. at 14:31

  7. #307
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Bok Malianđeo!
    1. Mislim da je zlatni standard apstinencije prije spermiograma 3 dana, a za ciljane bih rekla da je metoda svaki drugi dan skroz optimalna.
    2. Ja sam probala onaj bio, kupovni, meni je to preodvratno pa sam radije jela frišku ciklu sa kupusom na salatu i svježi ananas.
    3. Pitaj ginekologicu za štopericu, ali mislim da ju primarni ginekolozi rijetko koriste. Ne znači da neće ići i bez nje, to možeš provjeriti tako da odeš na uzv dva dana nakon što je trebala biti ovulacija da se vidi je li folikul pukao i vidi li se žuto tijelo.
    4. Možeš piti utrogestan/duphaston da ti podigne razinu progesterona (ako je potrebno), ali do biokemijskih najčešće dolazi jer zametak u startu ima neku kromosomsku grešku tako da to ne možeš spriječiti.
    Želim ti da brzo dobiješ svoju srećicu i otpirliš na trudnički pdf! Sretno!

  8. #308
    MALIANĐEO avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    113

    Početno

    evo mene.. jučer bila na uzv-u i tamo folikul na lijevom jajniku 16mm/11dc nakon stimulacije klomifenima 2x2, sada je dr rekla da idemo u akciju od 17-21.12 da se primi što bolje.......i sad malo odmora i onda će mi MM , a ja ću

  9. #309

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Cao cure,nova sam ovde al lepo je cuti razlicita iskustva. Ja sam ve imala jedan pokusaj sa klomifenom i sve je bilo idealno... tri folikula po 18mm tad sam primila pregnil ampulu (koju je inace tesko naci) al nazalost bezuspesno . Dobila sam tacno 28 dan kao nikad pre bez ikakve najave....obicno osetim kad trebam dobiti a sad nista. Ponovo mi je doktorica ukljucila terapiju i nadam se konacnom uspehu. Jako zelim jos jedno dete, inace imam cerkicu od 8 god. koju sam zacela iz prvog puta bez ikakvih problema. Samo mi nije jasno sta je sad problem, doktor kaze da je samnom sve ok aliiii....bez rezultata

  10. #310

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    curke, evo i mene u mom prvom klomifenskom ciklusu.
    pila sam 1x1 5-9 dc i evo problema.
    Pojavio mi se je spoting koji inače baš nikada nisam imala unutar ciklusa,
    dakle sasvim blago krvarenje 9 i 10 dc, 3 - 4 dana nakon što je M već prestala.
    Da li je koja imala slično iskustvo?

  11. #311
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Krojachice, ja nisam nikad imala takvo krvarenje, a bila sam na klomicima 7 ciklusa. Ne vjerujem da je nesto zabrinjavajuce, mozda jedna od rjedih nuspojava...
    Drzim fige za uspjesno ciljanje svima!

  12. #312

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    tnx. a da li bi to moglo imati veze s tim da uzimam
    samo jednu tabletu dnevno a ne dvije kao što, koliko sam shvatila,
    većina vas uzima?
    Ili to nema veze?

  13. #313
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Nema veze. Kod zena koje inace ovuliraju dr znaju poceti sa 1 tabletom da vide kako ce jajnici reagirati, pa ako ne bude vise folikula znaju povecati dozu na 2x1. Stvarno mislim da je to krvaruckanje neka rijetka nuspojava klomica ili nesto slucajno i nevezano za klomifen u tvom ciklusu.

  14. #314
    donatela avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    240

    Početno

    pozdrav svima!! ovo mi je prvi put da pišem na ovom forumu (nova sam tu) i evo prosla sam prvi klomifenski ciklus sa ciljanim odnosima pila sam klomifene od 5do9dc najprije se nazirao samo jedan vodeci folikul a poslije tek oko 13,14dc su se izdvojili još folikula dva na ljevom jajniku i 3 na desnom....ovulacija mi je bila tek 19dc (prije dva dana) stim da sam u petak primila stopericu za zavrsno sazrjevanje folikula jucer sam isla na zadnji uzv i vidjelo se žuto tijelo a endometrij mi je bio 14mm jucer...tako da sam sada u fazi cekanja...nadam se da ce sa klomifenima uspjeti jer pokusavamo vec vise od 2ipo god mpo dr(KBC Ri) mi je rekla ako sad opet ne uspije da moram još bar dvaput pokusat sa klomifenima pa tek onda u postupak inseminacije(Aih).. jer ja sam vec jednom rodila(prirodno zaceto dijete)ali sad nece pa nece...

  15. #315
    donatela avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    240

    Početno

    pozdrav svima..ja sam nova na ovom forumu...
    trenutno sam u prvom klomifenskom ciklusu i prosla sam folikulometrije i ciljane odnose,obavili smo sto smo trebali,ciljali i sad cekamo..(prvi ciklus sa klomifenima) najprije na uzv je bio samo jedan vodeci folikul na 12dc,potom na 14 dc ih se pojavilo jos vodecih ..na ljevom jajniku dva a na desnom tri..inace mi ovulacije budu malo kasnije a tako je bilo i ovaj put..pa sam u petak na 19dc dobila štopericu kad je najveci folikul bio 21mm a manji su bili oko 20 i jucer sam bila na kontrolnom uzv i vidjelo se žuto tijelo,endometrij je bio 14mm...sad moram uzimati duphastone 2x1 do ocekivane m.i odbrojavam dane do testa ili bete...

    mm ima normalan nalaz spermiograma,meni su jajovodi prohodni,inace imam epi i uglavnom neuredne ovulacije..imam dijete od 6god(prirodno zacet)a sad pokusavamo vec 2ipo godine pa neide.. mpo dr mi je rekla da cu morati još barem 2 puta s klomifenima pokusat pa tek onda inseminacija..
    ne nadam se previše da je vec sad uspjelo sa klomifenima jer inace uopce nemam cervikalne plodne sluzi pa se bojim da je uz ostalo mozda i to problem...pozdrav svima!!

  16. #316
    sally avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    ROVINJ
    Postovi
    57

    Početno

    Evo i mi krenuli sa klomifenima i ja i mm.
    Ja 5 dan ciklusa 5x1 (policistični,hašimoto) a mm 25x po pola tablete (malo su spori)
    Inaće imamo curicu od 3.5(ivi) naša sreća
    12 dana od m. moram mjeriti folikule, u to vrijeme biti ću kod svekrve u vukovaru. Može li mi netko savijetovati jednog dobrog gin? Radi ultrazvuka i mjerenja folikula
    Hvala

  17. #317
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Prošli ciklus Klomići i utrogestani.beta nula.Uopce nisam reagirala na klomifen.1 js.17 mm.17 dan c. endomterij 10 mm.
    ovi cuklus Femara2-6 dan ciklusa.12 dan c.2 folikula 18 i 20 mm. 8 mm endo.sutradan ovitrelle.
    pa ciljani odnosi ..i sad cekam.
    Posljednje uređivanje od Matko : 13.04.2012. at 21:43

  18. #318

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Cure ima li koja iskustava ili kakvih saznanja o povezanosti uzimanja klomifena i
    povećane učestalosti pojave infekcija, gljivica i sl.
    Evo meni se je već dva puta desilo da su mi se baš u ciklusima kad
    sam uzimala klomifen pojave gljivice, uz nesnosne smetnje pa sam u tim klomifenskim ciklusima
    morala uzimati canesten i polyginax i odustati od klomifena (slijedeći ciklus)
    dok se ne riješim tih "nametnika".

  19. #319

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj LittleBirdie prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene nakon svih dijagnoza došli smo do idiopatske i sada iskušavamo sreću sa ciljanim.
    terapija: 2x1 od 5.dc. prva dva dana nema nikakvih promjena, bar ne da ih primjećujem. svaki dan pijem veliku čašu soka od cvekle i naranče (mm je negdje pročitao da je korisnije piti uz neki citrus). nisam imala problema sa tankim endometrijem ali od viška glava ne boli. plan je da se prođe bez štoperice jer svaki mjesec uhvatim lh peak trakicama.

    Littlebirdie, nisam shvatila...pila si Klomic sa sokom od narance? Ja bas trazim po netu smije li se piti s tim nekim prirodnim sokom jer je s vodom odurno. Tek sam sinoc pocela s Klomicem i Estrofenom pa nema nuspojava,no dr me upozorio.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •