Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 319

Tema: Klomifen + Ciljani odnosi - Ima li još koga?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Crke da se i javim.
    Moji ginići (ex i sadašnji) nisu bili za to da mi daju klomifene
    jer mi je uvijek kad su pratili O, ona bila i utvrđena, imam pravilne cikluse pa nisu
    htjeli dirati u hormonski balans.
    Zato smo išli samo na ciljane. 2 puta smo uspjeli naciljati, ali nije bilo T, a već 2 puta kad bi došla
    11 dan C, O je već prošla
    Dakle ja sam u fazi ciljanja ciljanih

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    a zar cikla stvarno moze zadebljati endometrij?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    bok krojacica i little birdie

  4. #54
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    a zar cikla stvarno moze zadebljati endometrij?
    Da, cikla (ili prirodni sok od cikle) i ananas pomažu debljanju endometrija.
    Krojachica, dobrodošla, što prije naciljala O i bebicu! Većina nas pije klomifene jer nemamo ovulacije ili su one jako rijetke, tako da bih se složila sa tvojim gin, ciljajte prirodno a mi ćemo držati fige da što prije odšetaš sa ovog topica trbušasta!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    juhu, ja ga volim i pijem a nisam to ni znala

  6. #56
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    haj,jos koji dan pa i ja pocinjem sa klomifenima...stvarno se nadam da ce s njim uspit. Iako ja imam ovulaciju svaki mjesec ali ginicka mi ga je dala kao da pojaca ovulaciju pa sad ko zna....drzim nam svima fige.

  7. #57
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Bok Tonka! Od kojeg dc ćeš ih piti? Jeli tm napravio spermiogram? Želim ti puno sreće i javi nam se sa rezultatima folikulometrija i/ili bilo kakvim pitanjima.

  8. #58
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Bok maca papucarica,mm spermiogram je odlican zato mi je i gin preporucila klomifene. Ja svakako mislim napravit hsg ovaj mj.da pojacam sanse i to radim na svoju ruku .

  9. #59
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte napišite na kolikoj ste terapiji klomifenom i koliki vam je endometrij u vrijeme ciljanog/postupka, koliko folikula i kako se kreće generalno.
    klomifen 100mg, 3-7dc, 2 folikula (mada su mi odmah rekli da je jedan folikul bolji i pravilan). stoperica na 13dc, endometrij 8 mm na dan stoperice, ovulacija 15dc, jedna beba

    sretno svima koji ciljaju!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa Vidi poruku
    klomifen 100mg, 3-7dc, 2 folikula (mada su mi odmah rekli da je jedan folikul bolji i pravilan). stoperica na 13dc, endometrij 8 mm na dan stoperice, ovulacija 15dc, jedna beba

    sretno svima koji ciljaju!
    bravo!!!!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj tonka86 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok maca papucarica,mm spermiogram je odlican zato mi je i gin preporucila klomifene. Ja svakako mislim napravit hsg ovaj mj.da pojacam sanse i to radim na svoju ruku .
    nisam jos strucnjak, ali da li ti je potrebnno raditi hsg? nemoj raditi na svoju ruku pretrage..nije to bas bezveze. bolje nadji kvalitetnog mpo doktora pa njega slusaj, ako on kaze da ti treba onda ti treba.

  12. #62
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    moja doktorica mi je predlozila da napravim u hsg 9 mj.nakon par ciklusa sa klomifenima. Tako da ga svakako moram napravit prije ili kasnije. Pa bolje odmah mislim da nemam sta izgubit

  13. #63
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne može škoditi napraviti hsg, može samo pomoći. Ja sam ga isto napravila nakon 4 mjeseca klomifena, nalaz uredan i sad čekam hoće li pomoći da se što uvati.
    Tonka, jesi napravila briseve?

  14. #64
    tonka86 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    58

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može škoditi napraviti hsg, može samo pomoći. Ja sam ga isto napravila nakon 4 mjeseca klomifena, nalaz uredan i sad čekam hoće li pomoći da se što uvati.
    Tonka, jesi napravila briseve?
    Brisevi su mi uredni,jedino jos cekam nalaze papa testa. A di si radila hsg,privatno ili u bolnici?

  15. #65
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Privatno, prema preporukama forumašica.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    da li je hsg samo pretraga prohodnosti jajnika ili tretman prohodnosti jajnika ako su zacepljeni??

  17. #67
    tina2701 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    481

    Početno

    Histerosalpingografija (HSG) je metoda ispitivanja prohodnosti jajovoda.

  18. #68
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Dobrodošla Little Birdie! Ajde nam još napiši koji vam je ovo pokušaj sa klomifenom, te koji dc ti pada O i kakav ti je bio endometrij?
    ovo mi je prvi put s klomifenom, ali kao što rekoh, osjećam se isto kao da i ne uzimam. prekosutra idem na prvu folikulometriju pa ću znati više o endometriju, dosad je uvijek bio školski u normalnom ciklusu O mi znaju biti od 14. do 17. dc tako da i ja sad željno iščekujem da vidim šta će se desiti.
    inače, mm je imao grozan s-gram ali smo ga popravili. prl mi je sada normalan kao i sve ostale pretrage (brisevi, hormoni štitne i spolni, hsg, ogtt i iri, antispermatozoidna antitijela)

  19. #69
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Baš mi je drago pročitati da se netko veseli ciljanima kao najjednostavnijoj opciji, većina cura ih preskače ili jedva čekaju da odrade 2-3 obavezna pa da mogu na druge mpo metode...
    I mene zanima kako će ti ići sa klomićima

  20. #70
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    mi smo već preživjeli najgore (sve same 0 na 1. s-gramu i odmah nakon toga biopsija oba testisa + operacija varikokele) tako da ovo sada dođe kao čačkanje po ostalim opcijama jer je možda baš tu ostalo ono malo naše sreće

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ne dolazi M

  22. #72
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    A spotting? Ma mora doć, osim ako nisi T!?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    sitni spotting je bio prije dva dana, ali zanemariv. sad nista.

    ma nevjerujem da sam T jer sam 19dc bila u gin na folikulometriji i rekao: "nema nista, nista se ne dogadja", zato sam i pocela pit dufaston jer znajuci svoj krasni pcos ne bi M dobila jos pola godine. mozda sam falila, mozda sam trebala cekati? ma, sumnjam si u svaki potez, vise sam luda ovako prepustena sama sebi i ne bas najboljim gin, jedva cekam Cito iduci tjedan. onda cu barem moc dobit jedan od milijun odgovora. uh....

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    zaboravih reci- danas 34dc

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    jos nema M, primorana sam kupovat test na T i plakat bezveze

  26. #76
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja svejedno držim figice...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja svejedno držim figice...

  28. #78
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    jučer na 10. dc sam imala 13 i 13 na lijevom jajniku i 14 i 13 na desnom, endometrij je 4. dr. je zadovoljna a ja se sada pitam da li je baš ovaj endo dobar. inače, ovulacija mi nikad ne bude prije 14. i 15. dc. tako da se nadam da ću imati dovoljno vremena u ponedjeljak ujutro ponovo na folikulometriju.
    Posljednje uređivanje od LittleBirdie : 06.05.2011. at 18:44

  29. #79
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    To su super folikulići i super endo za 10 dc. Bitnije je da se on lijepo deblja kako folikulići rastu nego koliko je točno u ranoj fazi rasta folikula.
    Sad samo papaj ananas/pij sok od cikle da pripomogneš endometriju da se fino udeblja i to će biti to!
    Želim vam da naciljate "u sridu"!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ja takoder!!

    maca, a tvoji folikulici?

  31. #81
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Macin folikulić je pukao još prošlu srijedu, danas mi je 9 dpo i čekam vješticu za 5 dana, ako ne dođe idem vadit betu.
    Jel ti stigla M?
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 06.05.2011. at 20:56

  32. #82

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    nije. ja mislim da mi je ovih dana bila O cice narasle i bole, a imam i neke bolove u jajnicima i maternici, to je ocito progesteron!! a meni se to rijetko dogadja tako da sam sad ful sretna i zadovoljna vecim cicama T ne vjerujem da sam jer O nisam imala do prekjucer jedino ako ovih dana nije upalilo pa onda uskoro budem T

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    sretno nam!

  34. #84
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Abys, ne znam kako to ide, O nakon duphastona , nisam baš sigurna jel to moguće!?
    Ajde ti isto kupi neki jeftini testić, pa da provjeriš, bolne (.) (.) i bolovi u jajnicima/maternici mogu biti znak T, a čudno mi je da nakon duphastona nisi procurila. (osim ako je +, onda nije čudno!)

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    ni meni nije jasno nista, ali tako mi se cini, mozda sam omela tijelo sa dufastonom i O je nastupila 5,6 dana nakon sto sam prestala uzimati duf... neznam, zbunjena sam! a i Md isto ja ne ovuliram bas cesto tako da neznam reci jeli to normalno za mene ili ne. prosli put kad sam ovulirala nakon dugi niz godina sam isto mislila da sam T.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    a bolovi u maternici su normalni za T??

  37. #87
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    kažu da da, jer se rasteže dok se mrvica ugnježđuje

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    idem u cito iduci tjedan pa cu njih pitat da mi betu izvade. za to se vadi krv ili?

  39. #89
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    da, beta se određuje preko krvi (najpouzdanije), a luči se i u urinu (to registriraju kućni testovi za T)

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    to bi bilo cudo da jesam

  41. #91
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Betu ne vade u cita, ali odmah pored njih je laboratorij Analiza gdje možeš izvadit betu, a do tada popiški testić, neće ugristi, vjeruj mi!

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj tina2701 prvotno napisa Vidi poruku
    Histerosalpingografija (HSG) je metoda ispitivanja prohodnosti jajovoda.
    ma mislila sam na jajovode nego se krivo izrazih neznam bas kako moze pomoci boja koja se ustrcava u jajovode i rentgen? zato pitam jeli to samo pregled za vidjeti jesu li jajovodi prohodni ili je to tretman? jer curke ovdje spominju da ce hsg pomoci plodnost, kako ce pomoci? ja najradije ne bih radila hsg jer mrzim rtg iz dna duse!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Betu ne vade u cita, ali odmah pored njih je laboratorij Analiza gdje možeš izvadit betu, a do tada popiški testić, neće ugristi, vjeruj mi!
    znam da nece ali ja ga se bojim kao da hoce

  44. #94
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    znam da nece ali ja ga se bojim kao da hoce
    Ima nas još... Što se tiče hsg-a, poslije njega je veća vjerojatnost začeća jer se prolaskom kontrasta kroz jajovode oni očiste od sluzi i ostalih nakupina koje znaju sadržavati (slikoviti opis mog dr) kao i sitnih priraslica . Zaključak, kroz pročišćene jajovode lakše prolaze i spermiji a i oplođena js!

  45. #95
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    ja najradije ne bih radila hsg jer mrzim rtg iz dna duse!
    čini mi se da se danas sve više napušta hsg pomoću rtg, a sve više primjenjuje pretraga uz pomoć uzv, Neki doktori kažu da je rengenski puno precizniji, ali mislim da je uzv metoda danas češća.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj tikki prvotno napisa Vidi poruku
    čini mi se da se danas sve više napušta hsg pomoću rtg, a sve više primjenjuje pretraga uz pomoć uzv, Neki doktori kažu da je rengenski puno precizniji, ali mislim da je uzv metoda danas češća.
    e to mi se vec svidja!

    a sto se jajovoda tice onda tom logikom i sto vise "ljubavi" isto moze pomoci u tom smjeru

  47. #97
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Abys prvotno napisa Vidi poruku
    e to mi se vec svidja!

    a sto se jajovoda tice onda tom logikom i sto vise "ljubavi" isto moze pomoci u tom smjeru
    Lijepo si ti to zaključila!
    Da, i ja čujem sve više cura da neće na rtg hsg. Ja sam odlučila poslušati savjet dr da je rtg hsg puno bolji, daje puno više info o maternici i jajovodima, te da postoji mogućnost i ako odbijem rtg da završim na njemu, naknadno.

  48. #98
    LittleBirdie avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    128

    Početno

    Jutros sam bila na drugoj folikulometriji i sada imam pet folikula
    14. dc Lijevi jajnik 16, 16, i 17. Desni jajnik 18 i 18. Endometrij 7. Dr mi je rekla da pokušam uhvatit lh peak trakicama a ako se ne desi onda da dođem u srijedu ujutro po pregnil.

  49. #99
    tikki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,514

    Početno

    littleBirdie znam da je ValaMala kada je predobro reagirala na klomifen (više folikula) umijesto planiranog AIH imala IVF zbog straga doktora za višeplodnu trudnoću... što mi se čini sasvim opravdano. Teoretski, ako su ti svih 5 folikula puni, i ako se slučajno svi (ma i sve nakon 2-3 je rizično) oplode, mislim da je stvarno dosta velik rizik od višeplodne trudnoće. Jeli tvoja doktorica spominjala što u tom smjeru?

    Sretno u svakom slučaju!

  50. #100
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    LittleBirdie to je super! :D
    Reci mi, iako imaš pet folikula, dr te i dalje forsa na ciljane? Pitam te jer znam da nekim curama nisu htjeli raditi inseminacije na tri i više folikula zbog mogućih višeplodnih trudnoća.
    Možda nisam u pravu, ali ako ne dođe do lh peaka, neće li u srijedu biti kasno za štopericu (meni ona ide na 19-20 mm folikule)?
    Oprosti zbog sumnjajućeg posta, ali zanima me upoznati i mišljenja i iskustva drugih kako bi i ja bila malkice pametnija, na tuđem iskustvu.

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •