Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Ranije na porod????

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno Ranije na porod????

    Curke, help!!! Jučer sam bila na pregledu, 34 + 1 sam sad...curka je oko 2400, sve je ok ali tokom pregleda mi je rekao da je "nešto" podosta mekano, kao to hoče biti kod druge trudnoće i da me moli da malo mirujem da uđemo u 37 tjedan jer da je uvjeren kako nećemo puno duže izdržati.Zar je moguće da on to ustanovi na pregledu? Nisam otvorena ali nisam ga ni shvatila što mi je to mekano.

  2. #2
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Važno je samo mirovati kako ti je rekao. U to što je mekano ne bi se upuštala, al lipo lezi i uživaj.

  3. #3
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa vjerojatno ti je cerviks omeksao. Nista strasno, dogadja se i prvorotkama (meni u 27.tj pa sam opet docekala termin). Ucini kako ti je rekao, ali bez previse straha... S 35 tjedana je beba dovoljno zrela sve i da ranije rodis... Uostalom, mislim da smeksani cerviks i nije neko mjerilo da bi porod mogao poceti ranije. Jednostavno omeksava, i to je priprema za porod, koji moze biti sutra ili za dva mjeseca...

  4. #4
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    vjerojatno ti je cervix smekšan (Grlić uterusa ili maternice koji je u trudnoći zatvoren sluzavim čepom. Tijekom porođaja cerviks se uz pomoć kontrakcija otvara sve dok ne postane širok oko 10 cm i tako sposoban za prolazak djeteta kroz njega).

    samo ti slušaj svog gina i odmaraj!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    I meni je slično rečeno oko 33 tjedna.
    Ta 4 tjedna sam usporila,mirovala i rodila
    odmah kad sam se prestala čuvati (nakon 1 šetnje) sa ravno 37 tjedna.
    Slušala sam doktora i sebe i tako je izgleda i trebalo biti
    Izdrži, isplatit će se, a i brzo će ti to vrijeme proći

  6. #6
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj ncimpric prvotno napisa Vidi poruku
    Curke, help!!! Jučer sam bila na pregledu, 34 + 1 sam sad...curka je oko 2400, sve je ok ali tokom pregleda mi je rekao da je "nešto" podosta mekano, kao to hoče biti kod druge trudnoće i da me moli da malo mirujem da uđemo u 37 tjedan jer da je uvjeren kako nećemo puno duže izdržati.Zar je moguće da on to ustanovi na pregledu? Nisam otvorena ali nisam ga ni shvatila što mi je to mekano.
    mekan ti je cerviks, to znači da bi se mogla počet otvarat, tako je bilo imeni i rodila sam sa 38 tjedana, sve ok. isto sam morala malo mirovat. odmaraj i lezi pogotovo kad osjetiš pritisak i trbuh ti bude ono nekako težak.
    lipo odmaraj jer ko zna kad ćeš opet imat priliku za to

  7. #7
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    mekan ti je cerviks, to znači da bi se mogla počet otvarat, tako je bilo imeni i rodila sam sa 38 tjedana, sve ok. isto sam morala malo mirovat. odmaraj i lezi pogotovo kad osjetiš pritisak i trbuh ti bude ono nekako težak.
    lipo odmaraj jer ko zna kad ćeš opet imat priliku za to
    slažem se sa nahlom.... sad odmaraj dok možeš.
    i ja sam u 33 tt bila već otvorena po prst i dr. rekla odmarati, malo odmarala do 37 tt i sve bilo ok, evo sad sam ušla u 39 tt i još sam u komadu.

  8. #8
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    meni je to isto receno u 32 tt. isto sam mirovala i pazila se koliko sam mogla..i rodila u 41 tt.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    107

    Početno

    curke kako mirovati uz klinca od 4 godine doma? A tu je još i brdo stvari koje moram pripremiti za princezu......

  10. #10
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    ncimpric meni je isto u tvojim tjednima sve bilo omekšalo i počela sam se otvarati. Doma sam imala curicu od 1,5 godine. Uz sve to, bilo je ljeto i stalno smo bile vani...rodila sam na sam termin, nisam mirovala sekunde. Drugorotka si, i prema mom giniću si u stanju koje je za drugorotku sasvim normalno.
    ni omekšanost, ni otvorenost nisu garancija da ćeš roditi isti tren. Kao što ni zatvorenost na samom kraju ne znači da će beba biti prenešena. Odmaraj koliko možeš, uživaj sa malenim jer su vam ovo zadnji trenuci u kojima ste sami.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav.. Ovako ovo mi je prva trudnoća i u 28 tj sam.. Bila sam na pregledu i doktorica je rekla da je cerviks mekan Al da sam zatvorena mene sad zanima kaj to znači
    Hvala vam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •