Stranica 3 od 94 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    jos i pelud??
    cccc dok ja sve istrazim.............

  2. #102
    amona-ra

    Početno

    Trebam veliku pomoc!!
    Trebamo nadohranu a ne znam kojim mlijekom započeti koje ne izaziva alergiju i naj porbavljivniji je. Zna li netko dali je (kršitelj koda) neškodljiv za atopijski dermatitis????

  3. #103
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    imaš pp, a (kršitelj koda) sadrzi proteine kravljeg mlijeka

  4. #104
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    dakle pelud, uffffff, inace i nama je zadnjih dana losije ali samo na području ispod vrata i uha, na tijelu se sve već ima jedno 2 tjedna povuklo. ma više ne znam, nekad na to gledam onako kao to nije ništa, a bome sinoć me baš pogodilo, pa je mm kupao žapca i moram ga pohvaliti da je to vrlo profesionalno obavio

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    nama se danas sve povuklo, tako da ja vise nista ne razumijem. ostalo samo ispod vrata i iza uha, kao i vama.
    jedan dan bude grozno, drugi dan super.
    ne mogu ni za glavu ni za rep taj atopijski.
    spajalice, drzi se

    btw, mi kupili (kršitelj koda)ovo mlijeko HA, (50 kuna je), a matija ga ni blizu neće. pravi facu ko da mu smrdi. sva sreca))).

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    mozda ipak mogu za glavu .
    dakle, muz se igrao s malim. mene nije bilo deset minuta. kad sam se vratila, odmah ga podojila. nakon dojenja, pogledam ga, a ono fleka do fleke, crvena. skoro me nije kap udarila. .
    pitam muza sta je bilo, a on kaze da su se igrali... dakle, brada mu smeta.
    nakon sat vremena crvenilo se povuklo. skroz.
    ako je tako, da li je to kontaktni dermatit.?
    mozda zato jedan dan bude dobro, drugi dan losije.

  7. #107
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    evo stiže lijepo vrijeme i nadam se da vam je svima malo bolje kao nama. nas još muči vrat i iza ušiju, ali s tim se da gombati. inače imam pitanje za iskusne s AD, a to je koju kremu koristite sad kad je vani sunce za lice? mislim za kremu protiv UV-a. Nama je dermatolig rekao da ne koristimo visoki zaštitni faktor, a u nekoj brošuri sam pročitala da se koristi krema s mineralnom zaštitom.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    spajalice, ne znam ti odgovoriti, samo sam htjela reci da se nama pogorsalo (iako je super vani, proljece) od ponedjeljka. iza usiju, ispod brade, sve od uha do uha. danas pocelo i na obrazu.
    nisam koristila eucerin. bojim se dirati. mazem stelat. i dalje.
    dermatologica nas narucila za ponedjeljak na kontrolu.

    poceo je jesti kasice(jabuku do sad samo), od tad se i pogorsalo.
    ali, mislim da nije zbog hrane nego zbog brisanja, to curi, kapi, pa ga brisem, cesce umivam, pa zato....

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Spajalice nama je dermatologica u Naftalanu preporučila Eucerinovu kremu za sunčanje linija za atopičnu kožu čini mi se da je zaštitni faktor 25.

    Tanjaa je sam ja to dobro skužila da je njemu to počelo vlažit. Ako je odi odmah kod pedijatrice ili zamoli dermatologicu da te odmah primi, i nek ti da neku antibiotsku kremu u kombinaciji sa kortikosterodiom da se to ne pogorša i ne inficira mu se jer ste onda naježili.
    Kortikosteroidi su nužno zlo, no nekad se ne mogu izbjeć i bolje je i njih kratki period koristit nego da se situacija još pogorša.

    Inače je i Roku puno lošiji, on je počeo i užasno kašljat, curi mu na nos, oči su mu koma, bili smo kod pedijatrice da isključimo prehladu ona kaže da nije 100 % sigurna ali da je ipak vjerojatnije da je alergija. On tak reagira iako non stop koristi antihistaminik.
    18.04. idemo na Srebrnjak pa ćemo vidjet.
    Pusa svim atopičarima

  10. #110
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ajoj roko mama to baš i nisu lijepe vijesti. malom roku držite se. mi smo zbilja bolje jer smo se riješili svih lišajeva to tijelu i suhoće kože. ostalo je to pod vratom i iza ušiju, ali to je mačiji kašalj naspram onog što je bilo zimus iako je daleko od idealnog. Bartolu je takodjer nosić ovih dana malo više zaštopan, ali i na to sam nekako navikla s obzirom da stim muku mučimo još iz rodilišta, pa mi je borba protiv toga već rutina.

    inače nama je deramtolog za tzv. aktivnu kremu dao Parfenac kremu. da li itko zna nešto o njoj?

    što se tiče eucerina, počela sam koristiti mast sa 20% omega masnih kiselina. da li mu je od nje bolje ili je to zbog smanjenog grijanja ne znam ali dobro je i zadovoljna sam s njom.
    roko mama još jednom hvala za sve savjete jer bili su dragocijeni u svakom trenutku

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Spajalice, možda da za toplije dane pokušate kombinirati sa 12% omega,( na dodir je najsličnija običnoj plavoj nivei, dakle i daje osjećaj vlage na svježe umivenoj koži) mi je svakodnevno koristimo za lice i vrat (i ja i maleni) i zaista djeluje. Ova sa 20 % je možda premasna za toplije dane( osim za jako suhe dijelove), pa da ličeko ipak diše. Idemo i na accu. jednom tjedno već pola godine i stanje je neusporedivo.
    Sretno

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    roko-mama, nije pocelo vlazit, mislila sam na curenje kasice niz bradu, sokica, pa onda ja to brisem, pa malo jače pocrveni.
    evo, jucer sam se tuzila spajalici kako mu je grozno, jutros se probudimo, skoro nista. ja to stvarno ne kuzim, u cem je fora.
    pusa roku.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    okolica Zg
    Postovi
    134

    Početno

    Je li netko probao kantarionovo ulje? Kao kupku ili mazati direktno na ekcem? Ja bih probala, ali me malo frka, nisam sigurna može li štetiti?

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    Dermatitis?

    Moja Marijana ima piknjice po licu, uglavnom dosta suhe bubuljice ali se znaju i jače zacrveniti pa izgledaju kao upaljene. Najviše ih je trenutno oko usta. Ali koliko se sjećam krenulo je s nosića i povremeno ga ima i na dolnjim kapcima.

    Je li moguće da je to dermatitis?
    Dr. mi je rekla samo da to povremeno mažem Geokortonom i ništa više?
    Zaista ništa ne znam o tom dermatitisu ni kako se prepoznaje. Pomozite mi molim vas... već me te piknjice i crvenilo na licu sve više rastužuju.

    Pozdrav od Vjeverice i male vjeveričice Marijane.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno kantarionovo ulje

    Draga Zečice. Mi smo probali k.ulje(prvo sebi, a onda malome), nije bilo neke koristi, mene je na licu kad je bilo loša faza čak jako peckalo. Mislim da ne može štetiti, inače kažu da smanjuje upalu. Moja teta(koja pravi ulje od svog maslinovog i trave sa Biokova) je stalno mazala svojoj unučici kojoj je bilo super. Iz mog iskustva, kod AD nema univerzalnog recepta, pa treba probati "sve" što naravno nije štetno po zdravlje. Sretno.

    Nikola 27.10.2001.
    Bebač 25.05.2006.

  16. #116
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    I Mihaelu je ovih dana koža malo u pogoršanju, najviše po vratu i zapešću.Naravno kako se češe naprave se ranice. Budući da je vječno po podu mažem mu te ranice Bepanthenom Plus i nadam se da mu se neće inficirat. Još siki (nadam se još dugo, dugo) iako imam kutiju Pregomina za svaki slučaj ako mi nestane mlijeka. Inače, na prick testu se ispostavilo da je bjelanac 3 mm a mlijeko 1mm dok se iz seruma pokazalo obrnuto, mlijeko 3 stupanj a jaje 1. Sad budite pametni.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kantarionovo ulje u kombinaciji sa suncem može i na najzdravijoj koži napraviti ekcem.

  18. #118
    jola

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Kantarionovo ulje u kombinaciji sa suncem može i na najzdravijoj koži napraviti ekcem.
    Evo nove zabrinute mame. Andrija mi je u 7. tjednu života. Već tjedan dana crven je po licu (ono je puno malih bijelih prištića od kojih su neki požutjeli). Mislila sam, to je od mojih hormona i sl. Međutim, jučer sam bila kod pedijatrice i ona mi izazvala suze u očima rekavši mi da je i Andrija, kao i moj stariji sin, izgleda alergičar. Rekla je AD. Ja ga isključivo dojim, ona smatra da bi moglo biti na kravlje mlijeko pa da prestanem, za probu, uzimati sve mliječno. Još uvijek nismo, nakon par kožnih i krvnih testova utvrdili na što je stariji alergičan.

    Što bi to značilo izbaciti mliječno, zna li tko? Preporučila mi je Exomega A derm kremu. Je li ona i za lice? Čime čistiti takvu kožu?

    Već dosta toga znam, ali osjećam se kao na početku. Stariji sin ima već 3 i pol godine i još NE ZNAMO. :?

    Je li stelatopia i za lice? Nju nam je preporučio dermatolog za starijeg sina. Ako je netko prokljuvio ovaj nered, neka se javi. Zahvalna majka dvojice lijepih, ali osjetljivih.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Jola, mi ti koristimo za ručice sapun, ulola sa kozjim mlijekom, koji mi je bolji od većine isprobanih. Exomega je neko vrijeme djelovala ali se maleni žalio da ga pecka, pa smo probali Eucerin 12% omega i na njemu zadovoljni ostali, namjenjen je za lice, ali mi mažemo sve. Za jako malenog i čišćenje ne znam , mišek je dobio AD tek nakon 1. roćkasa.

    Nikola 27.10.2001.
    Bebač 25.05.2006.

  20. #120
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    OK ovo je ponavljanje, ali kažu da je to majka znanja pa evo još jednom. mi smo probali Avene trixeru, nevenovu masto od dr. Thiesa, Adermu, Linola fett i sve to nije dalo nikakvog rezultata kod nas, ali kod nekih je. Kod nas pomaže: Kupka od Mustele Stelatopija, sama krema Stelatopija, Bepanthen i Eucerinova mast sa 20% omega masnih kiselina. ono što je interesanto je da za svaki dio tijela nije jednako efikasno isto sredstvo. tako da iza koljena najbolje se pokazao bepanthen, kao i iza ušiju, na lice ide stelatopija kao i na ostatak tijela, a ispod vrata gdje je trenutno i jedini problem eucerin, znači nema univerzalnog recepta, samo istraživački duh i pno živaca i volje. jedino što mogu reći sretno, a nama je fala bogu bolje od kad je ovo proljeće došlo i centralno grijanje polako nestaje. nadam se samo da sa dolaskom sljedeće zime neće doći ponovo lišajevi i suhoća, uf već se sad nerviram od solaska sljedeće zime

  21. #121

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    okolica Zg
    Postovi
    134

    Početno

    Kantarionovo ulje u kombinaciji sa suncem može i na najzdravijoj koži napraviti ekcem.
    Ne kužim. Pa nije li kantarion savršen upravo za opekotine od sunca? :?

    Jola, mi smo nakon Exomege, maslinovog ulja u belobazi, nevenove masti i Bepanthena otkrili Stelatopiu i super nam odgovara. Doduše nije nam se očistilo sve, ali puuuno je bolje, i to bez upotrebe kortikosteroida, što je meni najvažnije.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kantarion je dobar za sve opekotine, ali namazanu kožu ne smiješ izložiti suncu.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    okolica Zg
    Postovi
    134

    Početno

    Probala sam staviti kantarion na ekcem i ne samo da nije pomogao, nego se stanje još pogoršalo. A nismo bili na suncu!
    Mamazika, hvala na informaciji, nije loše znati!

  24. #124
    Goga25 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    370

    Početno

    Citiraj jola prvotno napisa
    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Kantarionovo ulje u kombinaciji sa suncem može i na najzdravijoj koži napraviti ekcem.
    Evo nove zabrinute mame. Andrija mi je u 7. tjednu života. Već tjedan dana crven je po licu (ono je puno malih bijelih prištića od kojih su neki požutjeli). Mislila sam, to je od mojih hormona i sl. Međutim, jučer sam bila kod pedijatrice i ona mi izazvala suze u očima rekavši mi da je i Andrija, kao i moj stariji sin, izgleda alergičar. Rekla je AD. Ja ga isključivo dojim, ona smatra da bi moglo biti na kravlje mlijeko pa da prestanem, za probu, uzimati sve mliječno. Još uvijek nismo, nakon par kožnih i krvnih testova utvrdili na što je stariji alergičan.

    Što bi to značilo izbaciti mliječno, zna li tko? Preporučila mi je Exomega A derm kremu. Je li ona i za lice? Čime čistiti takvu kožu?

    Već dosta toga znam, ali osjećam se kao na početku. Stariji sin ima već 3 i pol godine i još NE ZNAMO. :?

    Je li stelatopia i za lice? Nju nam je preporučio dermatolog za starijeg sina. Ako je netko prokljuvio ovaj nered, neka se javi. Zahvalna majka dvojice lijepih, ali osjetljivih.
    Izbaciti mliječno znači - izbaciti mliječno! Dakle, mlijeko, sir, jogurte i sve ostale mliječne prerađevine...čak i mlijeko u kavi. Ak baš moraš, probaj sa sojinim. Probaj to raditi tjedan-dva, pa ćeš vidjeti kak se ponaša ličeko malog A.

    Moja Ema je od rođenja imala te prištiće kao tvoj Andrija. Poslali su nas dermatologu koji je rekao da je to atopični dermatitis. Prvo smo mazali samo Bepanthen kremom, a pošto nije pomagala prešli smo na Stelatopiu od Mustele. S time mažeš cijelo tijelo, naravno i lice. Ja Emi svaki dan jednom namažem cijelo tijelo premda na tijelu nema ništa, a lice joj mažem kod svakog prematanja i češće ako vidim da ima potrebe, tj. ako joj je lice na dodir suho.

    Koristimo Stelatopia uljnu kupku i Mustelin šampon od kamilice za osjetljivo vlasište. U početku smo koristili Mustelin šampon u pjeni za sprečavanje tjemenice jer je i na glavici imala crvene točkice. Nakon nekog vremena smo prešli na ovaj od kamilice jer nam je pedijatrica rekla da se ovaj za tjemenicu može koristiti samo 6 tjedana jer u protivnom ima kontraučinak - previše isušuje tjeme.

    Exomega od A derme je isto i za lice, premda ona nama nije pomagala, dok mojoj nećakinji čija mama (moja sestra) ima AD i od koje je mala to izravno naslijedila - odlično pomaže.

    Ovisi ti o tipu kože koja krema će ti biti najbolja jer ne funkcionira kod svih po istom principu.

    Sretno u borbi! Zajedno smo jači

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    evo i mene.
    netko je spomenuo da je doktorica rekla: mazati povremeno geokortonom.
    ma kakva je to doktorica? pa to je kortikosteroid. pa ne moze se on na svoju ruku uzimati.
    mi smo ga dobili od dermatologice 7 dana kad je koza bila jako upaljena i kad je iz nje curila vodica. nakon toga ne.
    uglavnom, mi bili u ponedjeljak kod dermat. i dala nam je stealcitv za crvene dijelove ispod brade i oko usiju. mazala sam ga s tim 3, 4 puta dnevno, + stelatopiu i mogu se pohvaliti (joj, sad sam praznovjerna) da mu je vec tri dana lice i tijelo kao kod bebe na reklamama. sretna sam baš.
    sve sam ponovo počela jesti, ribu, jaja, mlijeko, čokoladu.... skuzili smo da ne reagira na hranu.
    i dalje po noći spava s pamučnim rukavicama (zlu ne trebalo), i dalje pazim da se ne ogrebe o nekakv patent, o muževu bradu, pazim kad ga brišem, samo ga malo tapkam i eto....
    za sad smo ostali na te dvije kreme: stelacti i stelatopia.

  26. #126
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    čokolada, vauu samo naprijed uživajte i ti i matija u svim okusima :D

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    hvala hvala.... :D

  28. #128

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    okolica Zg
    Postovi
    134

    Početno

    I ja bih malo čokolade!

  29. #129
    amona-ra

    Početno

    tanjaa dali dajes jos uvjek hip antialergijski ili još samo dojiš???

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5

    Početno feeling helpless...

    Barbara ima AD od drugog mjeseca života. Počelo je s prištićima nevinog izgleda na licu koji su se počeli crveniti, a koža sušiti. MAzala sam s Bepanthenom mjesec dana - samo je bilo gore. Ni Linolla fett nije pomagala. Pedijatrica nam je dala MAxitrol - kortikosteroid od kojeg je skoro prošlo,a onda izbilo još gore tako da su je htjeli ostaviti u bolnici, toliko je na jednom obrazu bila jaka infekcija.To smo suzbili Belogentom nakon čega se proširilo na noge i ruke. Privatni dermatolog (dr PAvičić )nam je propisao PArfenac koji nije kortikosteroid i s njim je neko vrijeme bilo dobro, tj, status quo, bez pogoršanja. Onda je prije 15 dana došlo do pogoršanja, jednu noć smo probdjeli jer se stalno budila, od svrbeža nije mogla spavati, stalno je plakala, bilo je strašno. Dermatologica nam je sad dala GEokorton i Afloderm. MAzali smo tjedan dana i jako se poboljšalo, puno je više spavala, manje plakala i češala se, ali sad kad smo prestali, opet se vraća. Kupamo je 1.2 x tjedno u BAlmandolu i mažemo A-dermom exomega, ali ona je samo za vlaženje, u principu ne smanjuje crvenilo.
    Jel ima netko iskustva s boravkom na moru, čula sam da pomaže?
    Čitam o svim tim kremama i jednostavno ne znam što još da probam, strah me eksperimentirati - jednom su mi u ljekarni preporučili Dr Theissov pomaz od noćurka i poslije par dana mazanja time fleke na licu su joj postale tamnocrvene...
    Pusa atopiskoj dječici..

  31. #131
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mi još nismo bili na moru, jer jedan dan ne računam kao boravak. inače mi ni ne planiramo ići na more već u planine. a da probate s Naftalenom? roko mama ima super iskustva nama je sad fakat puno bolje pa se ne bavimo tim problemima, ali ne košta probat,i a može i na upuitnicu. pošaljite roko mami pp i ona vam da sve podatke, bar je meni tako dala. držite se

  32. #132
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Evo, da se i ja malo ukljucim ovom topicu, iako sam vec bila aktivna na jednom istog naziva, ali starijeg datuma.
    Leonu je dermatitis ove godine puno bolje, s fazama pogorsanja, koje su, hvala Bogu, kratko trajale. Mi koristimo iskljucivo Stelatopiu i ona mu zaista pomaze. No, prije par mjeseci Leon je imao gadan napad AD-a po nogama s upaljenim krasticama te smo na svoju ruku kupili kortikosteroidnu kremu pripravljenu u ljekarni i namazali ga doslovno jednom, samo da smirimo upalu. Pomogla je pa smo nastavili Stelatopiom.
    Isto mu se, ko i vecini vasih bebica, AD pojavio s oko 3 mjeseca i od tada do njegove prve godine ja nisam konzumirala nista mlijecno - cak ni kekse s malim postotkom mlijeka ili mlijecne laktoze. To se pokazalo jako dobrim, a naravno da sam izbjegavala i konzervirane stvari, te ostale jake alergene - tipa jaje, morske plodove, agrume...- sve sto se navodi kao jaki alergen.
    Leon jos uvijek nije okusio mlijeko, a od mlijecnih proizvoda popije jedan Bioaktiv dnevno (sto mu je otprilike dovoljno za unos kalcija), mozda malo sira i to je to. Zadnji puta kada je dobio taj napadaj AD-a je zbog kinder cokoladica koje mu je MM kupio Tako se upalila koza da je sav bio nervozan (a pojeo je svega dva griza).
    Inace, AD se prije nazivao neurodermitis, a sada znam zasto je imao prefiks: neuro - zato sto je beba / dijete doista nervozno kada ga koza svrbi, pece... E, sada, jel neuro baza posljedica ili uzrok, ne znam, mozda nista, ali smatram kako je uz sve prehrambene navike i kremice dobro biti sto stalozeniji s bebom, jer ona osjeca svaku energiju koja dolazi od roditelja. Kad odraste vec je teze obraniti ju od svakodnevice, pa sam skuzila da kad se Leonu dogadja nesto novo (ili ono sto on smatra novim, drukcijim), dobije krastice po nogama. Definitivno ta neuro baza ima veze s njihovim promjenama na kozi, jer su ocigledno djeca koja tako reagiraju.
    Leonu je prije koji dan izbilo ponovo crvenilo - po nogicama. Toliko je crveno da ga jako pece dok ga mazem kremom. Jucer prije spavanja mi nije dao da ga namazem jer se rasplakao od toga koliko ga je peklo / svrbilo, pa sam ga mazala kad je zaspao, a toliko mu je to smetalo da se probudio.
    Sada sam iscitala citav ovaj topic od pocetka i probat cu neku drugu kremu koristiti za noge, a Stelatopiu cu ostaviti za lice i ruke. Ocigledno mu bas ne pomaze vise na nogama. I svidja mi se ova teorija od (cini mi se) spajalice da ne mora ista krema djelovati za kozu na citavom tijelu.
    I jos sam nesto htjela reci - nama je kod suzbijanja prvog AD-a jako pomogla terapija homeopatice i svakome tko ima problema s AD-om bih preporucila odlazak homeopatu.
    Tolko od mene zasad.

  33. #133

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    10

    Početno

    mama sam dvjema curicama sa neurodermitisom pa ću vam ispričati naše iskustvo.Liječimo ih kod privatnog dermatologa i on nam je rekao da se neurodermitis kod starije razvio zbog hiperaktivnostiDošla je do kroničnog stadija tj.lihenifikacije lica na prvi rodjendan a dr. je objasnio da je zbog toga što je prohodala.Terapija je mazati do6-7 dana 40%belodermom u belobazi,onda 3 dana eucerin sa 5%uree,a nakon toga nekad mustela stelatopia ili nivea baby soft.Kod nas ta kombinacija super djeluje!Nama je rečeno da izbjegavamo usisavanje pred djecom,kontakt sa vunom,tuširanje i agrume ali samo u fazi upale.preporučava sunčanje i mustelinu kupku.Bude joj koža čista mjesecima i evo prije mjesec-dva je opet dobila osip ali tako je bilo i prošle godine u ovo vrijeme.Povezujem to sa peludi.Što se tiče hrane sve jede,i prilično sam sigurna da na nju hrana ne utječe.Sada dojim malenu koja ima 8 tjedana i ima prištiće po licu.NJu sam mazala 20% belodermom u belobazi i malo je pomoglo,nastavila sam ju mazati stelatopiom i dobro je dok se ne "žulja" od mene ili na majičice.Nadamo se da će jednom proći a do tada mazanje i masne kupke.

  34. #134

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    10

    Početno

    zaboravila sam vam reći da kad se dijete izgrebe tako da dodje do sekundarne infekcije,postoji izvrsna krema koja se zove Diprogenta.Petri je rame bilo užas mjesecima jer je pedijatrica tvrdila da je to reakcija na cjepivo!!?Bila je to žuta krasta iz koje je curila tekućina i nakon mazanja sa diprogentom par dana konačno je nestalo.

  35. #135
    lidac2004

    Početno

    Citiraj UMI prvotno napisa
    ,onda 3 dana eucerin sa 5%uree.
    da li eucerin ide na recept ili se kupuje bez recepta?

  36. #136
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    Možda vam i ja malo pomognem. Imam neurodermitis od rođenja i probala sam sve i svašta. Od kortikosteroida mi je najbolje pomagao Kuterid, ali sve je to bilo li-la. :/
    Utrudnoći mi je bilo super, ali sam zato platila ceh nakon poroda. Cijelo tijelo. Ali doslovno. Po stopalima, nogama rukama, licu pa čak i bradavicama. O našem dojenju ne želim ni pričati. Trajalo je prvih mjesec dana i onda sam pronašla spas. Biofarmova krema za guzu. :D
    11 mjeseci nije bilo ni naznaka neurodermitisa. Kad sam počela radit i rijeđe mazat guzu (nisam napomenula da sam mazala sebe svaki put kad i Karlovu guzu), polako je počeo opet izbijat. Sad čim skužim da se pojavljuje odmah namažem i sve 5.
    Neurodermitis je prvenstveno na psihičkoj bazi i strahovito svrbi tako da je to zatvoren krug. mamama i malcima.

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    10

    Početno

    eucerin ide na slobodnu prodaju cijena je oko 100 kuna

  38. #138
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Sada sam iscitala citav ovaj topic od pocetka i probat cu neku drugu kremu koristiti za noge, a Stelatopiu cu ostaviti za lice i ruke. Ocigledno mu bas ne pomaze vise na nogama. I svidja mi se ova teorija od (cini mi se) spajalice da ne mora ista krema djelovati za kozu na citavom tijelu.
    je nama je u onoj teskoj fazi pomagalo na razlicitim mjestima razlicite stvari, npr. ispod vrata samo ga je smirivalo bademovo ulje, a sad moze i bepanthen mast. inače kao što sam već rekla mi smo sad skroz čisti tako da sam se usudila malo šarati po prehrani i mogu reći da za sad ne pokazuje na ništa od probanog. još uvijek se dojimo ali ja nisam još probala rajčice u svim oblicima, mlijeko koje obožavam te sve vrste suhomesnatih prozvoda. s nadohranom idem mišijim koracima pa me druge mame čudno gledaju. moja mama smatra da ja pretjerujem ali bolje da sad malo kasnije sve to proba nego kasnije cijeli život vuče neke alergije radi moje nestrpljivosti. inače mogu samo reći da si i ja priuštim čokoladu s vremena na vrijeme ali onu s većim udjelom kakaoa jer on nije alergen. tako da tanjaa a i ja se počastila :D .
    što se tiče naziva neurodermitis i ja sam primjetila da se moj BeBe drapa po vratu kad mu se spava i kad je nervozan npr kad čeka cicu.
    a da lidac eucerin je u slobodnoj prodaji i oni imaju kolekciju s crvenim i plavim čepom. taj s ureom je s plavim cepom kao i ona s omega masnim kiselinama koja je prilagođena za klince s neurodermatitisom (tako tamo pise), psorijazom i sl. kožnim bolestima.

  39. #139
    lidac2004

    Početno

    UMI, spajalica, hvala na odgovoru

  40. #140
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno dojenje da ili ne??

    Tražim nekoga tko je zbog atopijskog dermatitisa prestao dojiti i prešao na hipoalergenu hranu!

    Trenutno sam u fazi vaganja pluseva i minuseva jedne i druge opcije. Neodlučna sam i voljela bi čuti iskustva drugih majki. Koliko je prelazak na hipoalergenu hranu riješio ili ublažio problem? Riječ je o maloj bebi 4 mj pa se najvjerojatnije radi o alergiji na hranu, a manje vjerojatno druge stvari mada ništa nije 100% sigurno. Dokazana je alergija na proteine kravljeg mlijeka ali to sigurno nije jedino. Otvorila sam i temu u rubrici "problemi i poteškoće kod dojenja" pa bacite oko za detalje.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    438

    Početno

    mojem je bebiću također dijagnosticiran AD. mi nismo prestali dojiti,čak nam je preporučeno da se doji najmanje godinu dana.e, sad,on isto reagira na hranu koju pojedem, ali to kod nas nije tak strašno.
    zapravo se samo jednom burno manifestiralo,baš da ga je urtikarija prekrila i to kad sam jagode pojela.

    inače, njega noge strahovito svrbe i kad god ga skidam da mu pelenu promijenim on se tak mahnito počinje svrbit po nogicama da si rane napravi.
    ali ono kaj mi izgleda najbolnije je navlačenje jajeka-on si ih zgrabi i gnječi i navlači-ma grozno izgleda, a očito ga svrbi.
    još jedno mjesto koje mu je izgrebano je čelo i tjeme,obrazi ne.
    počeli smo s nadohranom, i danas je jeo korabicu. za sat vremena opet urtikarija, ali samo desna ruka,malo po nogicama i rame.jabuku i mrkvu normalno jede.

    e, sad danas sam počela izbjegavati mlijeko,jer mi se to čini ko potencijani problem svrbeža.čokoladu i orašaste plodove sam izbacila.

    kupamo se odnedavno svaki 2.dan,uljna kupka eucerin,mažemo exomega mlijekom, i linolom fett suša područja. to nam je valjda dobro,ne znam. koristili smo i stelatopiu,al ne mogu reć da nam je baš koristilo.

    kaj s tim jajekima,malo mu je i crveno? to s jajekima traje već dulje od mjesec dana.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    mažete li ih i po ovim vrućinama?
    mislim, namažem ga stelatopiom ujutro, ali se pet puta do podne oznoji i sve to izađe van.
    bar se meni tako čini.
    lice umivamo par puta dnevno i svaki put mazemo.
    bilo mu se malo pogorsalo ovih dana (spajalice, nisam odmah htjela dizat smsnu paniku), izbacila rajčice i sad je bolje...
    valjda su one smetale.

  43. #143
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    evo da to i tu napišem, mi smo se riješili ad-a kroz 3 tjedna terapije homeopatijom
    od srca vam preporučam da i vi probate
    ne mogu se nagledati njegove glatke kože, stalno ga mazim, jadno dijete riješilo se jedne napasti, došla druga

    homeopatica mu je dala remediju za detoksifikaciju organizma i kad se organizam očistio, nestalo je i reakcije

  44. #144

    Početno

    Citiraj mummy lidija prvotno napisa
    Znam da je atopijski dermititis užasan problem i mi se s njim borimo gotovo od početka.lea je imala žarišta na vratiću, ispod pazuha i koljena, ali svi problemi su nestali kada sam je odvela privatnoj dermatologici u VG i dobila fantastičnu terapiju koja doduše košta,ali vjerujte djeluje!!!!! Krema dođe oko 300 kuna i ima je u svim boljim ljekarnama, a zove se ELIDEL!!!!Lei je osip nestao u roku od dva dana i dijete se uopće više ne češe već mjesecima.Ja joj održavam kožu Eucerinom za kupanje i losionom poslije kupanja, a lice joj mažem Bepanthenom - sve je super, probajte i pomozite svojim klincima, ovo je mrak proizvod!Nadam se da će vam pomoći, ali moram reći da sam gotovo sigurna da neće podbaciti. Probala sam tu kremu i na sebi jer imam neurodermitis i djeluje.

    Bok! Imam djevojčicu od 16 mjeseci, sa 10 mjeseci dobila je crvene ljuskaste flekice na trbuhu i ispod pazuha. Pedijatrica u VG nam je rekla da je to neka vrsta dermatitisa, nije rekla kojeg. Samo da ne stavljamo omekšivač kada peremo njenu robicu. Preporučila nam je proizvode od Ducraya, to su proizvodi za atopični dermatitis. Malo sam zbunjena, jer ne znam da li je to od omekšivača ili nečeg drugog,jer joj se to više nikad nije pojavilo.
    Lea, 16.11.2004.

  45. #145
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    kreme samo privremeno maknu simptome i potisnu ih dublje :/
    treba se boriti protiv uzroka, a to su teški otrovi koji su organizam doveli van ravnoteže tako da reagira alergično na bezazlene tvari kao što je hrana, npr.

  46. #146
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    evo da to i tu napišem, mi smo se riješili ad-a kroz 3 tjedna terapije homeopatijom
    od srca vam preporučam da i vi probate
    ne mogu se nagledati njegove glatke kože, stalno ga mazim, jadno dijete riješilo se jedne napasti, došla druga

    homeopatica mu je dala remediju za detoksifikaciju organizma i kad se organizam očistio, nestalo je i reakcije
    Baš mi je drago da je liječenje bilo tako uspješno.Inače je dosta teško od prve pogoditi homeopatski pripravak kod tako male djece,jer se teško dobiju sve informacije .Ali ti si očito jako dobro opisala slučaj....

  47. #147
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    uzrok je bilo jako lako pronaći, a to su cjepiva
    dobio je thuju, a još na onom kratkom tečaju homeopatije spomenula nam je da se thuja može dati prije i poslije cijepljenja da se zaštiti organizam

    inače, noi se ad pojavio kratko nakon zadnjeg cjepiva koje je primio sa 6 mj
    ovo je samo još jedna potvrda o "blagodatima" cjepiva

  48. #148
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Marta je ko beba imala "malu flekicu" na licu- lišaj s nekih 3-4 mj. Tada nam je ped. rekla da je to blagi neurodermitis (tako nekako), mazala sam elocomom 2-3 puta i to se povuklo. Još jednom se ponovilo nakon par mjeseci, ne na licu nego da drugom dijelu tijela (više se ne sjećam gdje), bila je mala flekica, brzo se povukla. Odonda ništa do prije mjesec dana (sad ima 22 mjeseca). Pojavio se lagani crvenkasti osip po trbuhu i leđima (kao da je od znojenja- taman tad su i počele vrućine) uz 2 male takve flekice na trbuhu), ja sam tad morala poslovno na put 8 dana, i u tom periodu njoj je to doslovno buknulo u jednom danu, kaže MM da je u roku 1 popodneva ona bila sva crvena po cijelom tijelu i licu (osim nogu i ruku). Vodili su je odmah doktoru, kaže alergija, dobla injekciju i Fenistil kapi. Dok sam se ja vratila s puta to se već lagano smirilo, ali je trebalo dobrih 15 dana da se povuče. Pretpostavljam da su uzrok mogle biti jagode, jer su taman dozrijele u vrtu, pa ih je jela. Jagode smo izbacili, i pazimo što jede. Međutim otada, osip po trbuhu i leđima stalno dolazi i prolazi, pojavi se "lišaj" pa se povuče preko noći i tako u začaranom krugu. Jučer popodne joj se opet osuo trbuh i leđa, češe se nemilo, jutros ponovo kod doktora- kaže alergija i to na nešto što dolazi direktno na kožu.
    Kupam je isključivo u vodi s malo eucerinove uljne kupke, čak sam i nju izbacila, pa sam probala s maslinovim uljem (nekako mi se činilo da s njim ide malo na bolje). Navečer bi joj očešane dijelove mazala melemom, ne vjerujem da je reakcija na nj, jer sam je s njim mazala kad je već osip bio. Nekako sumnjam na eucerin, jer sam ga jučer upotrijebila nakon nekoliko dana nekorištenja, i popodne se pojavio taj osip.
    Na savjet doktorice, neću joj stavljati jedno vrijeme ništa na kožu, dok joj se ne povuče (dobila je onaj sirup za alergije zaboravila sam kako se zove, nešto na K, i nekakav losion za mazanje)

    Koža joj je jako suha, ne puca, ali je hrapava na dodir na neki mjestima (pregibi).

    ne znam trebam li nastaviti dalje koristiti kreme za sunce, sa ZF, ne mogu je pustiti bez ičega van, a opet je ne mogu držati zatvorenu u kući.
    Dosad smo koristili ili siprigovu microban, ili dm-ovu sundance, lani nije bilo problema, ove godine sam je mazala po licu i nije bilo reakcije (ma mjestima gdje sam je mazala)

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    tinkie w., baš mi je žao.
    mi smo probali eucerinovu kremu i od nje je (bar ja tako mislim) bilo buknilo odjednom.
    zato sam je prestala koristiti i prešli smo na stelatopiu koja je zakon.
    isto od mustele koristimo i kremu za sunce.
    ja mislim da ne bi trebala pustiti da joj koža bude suha i hrapava. probaj neku drugu neutralnu kremu.

  50. #150
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    hej tanjaa da nije mozda od čokolade . ljubomorna sam ali kao što sam već ranije pisala osladim se i ja.
    zezam se sad ozbiljno. ja rajčice ne jedem već jako jako dugoooooooo, čak ni bilo šta što ima neke tragove toga. jagode sam pojela ove godine samo u jednoj torti na dječijem rođendanu, nije nam se dogodilo ništa ali ..... lako odolim kad se sjetim lišaja.
    od eucerina smo koristili onu mast sa ne sjećam se koliko % omega masnih kiselina. sad već dugo ne koristimo ništa od njih, ali znam da se osuo po licu nakon njihovog lotiona za sunce.
    mažem na večer poslije tuširanja i to stelatopijom. tuširam ga također onim njihovim gelom za tuširanje. preko dana samo ako se nakon jela jako zamaže pa ga umijem. inače mu nakon jela lice obrisem s vatom namočenom u vodi.
    ne znam trebam li nastaviti dalje koristiti kreme za sunce, sa ZF, ne mogu je pustiti bez ičega van, a opet je ne mogu držati zatvorenu u kući.
    Dosad smo koristili ili siprigovu microban, ili dm-ovu sundance, lani nije bilo problema, ove godine sam je mazala po licu i nije bilo reakcije (ma mjestima gdje sam je mazala)
    tinki winkie ako nema problema onda je maži. ja svog BeBe-a mažem rijetko. uglavnom idemo van do 9.30 i navečer oko 18-18.30 tako da ga ne mažem za te šetnje. kapica, suncobran i zažtita od kolica je ono što nam koristi. ako idemo van a malo je jače sunce onda se namažemo s microsun 20. ako već imate problema sa suhoćom onda pogledaj na kremama koje koristite da li ima cinkovog oksida, jer on isušuje kožu. mislim da ga microban ima, ali provjeri za svaki slučaj.
    inače nama je koža čista od kako je toplana zavrnula grijanje, mi smo se preporodili. sumnjam da je sve od suhoće zraka ali ipak izbjegavamo alergene i on i ja jer ga još dojim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •