Stranica 55 od 94 PrviPrvi ... 545535455565765 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #2701
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Pridružujemo se klubu 'ljetujemo s ADom'

    Ja sam kao i prije godinu dana bila uvjerena da su točkice koje su se pojavile neki dan od znoja, ali eto, čak je i mene taj AD uspio iznova iznenaditi kada se prije koji dan osula jer sam držala palčeve da će joj ljeti biti bolje. Trenutno joj je osut vrat, trup s prijeda, širi se po leđima, počinje po čelu i licu i ne znam što da radim.

  2. #2702
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    cure, sad sam se sjetila da imam skoro pola flašice primaverinog ulja od crnog kumina. poklanjam onome tko želi.

    mi smo ga koristili dosta ali mi je onda primaverina savjetnica rekla da nije za djecu ispod dvije niti za dojilje djece ispod dvije. kupila sam ga 2010 u bio&bio, ali ne piše rok trajanja.
    :trep,trep:

  3. #2703
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa Vidi poruku
    :trep,trep:
    ulje ide bimbi!

  4. #2704
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    the enchantress, ja sam ti nova na forumu pa se baš ne snalazim sa tim opcijama, gdje bi to uopće trebalo biti?

    Nama je alergolog rekao da Larino stanje nije strašno da bi na osnovu toga tražila produljenje. Ne znam šta znači strašno jer, kao što sam već napisala, njoj je cijeli trup u lišajevima, svi pregibi, i par lišajeva na rukama i nogama, jedino joj je lice čisto. Kod gastroentrologa nas nisu niti slali, a dermatologinja nam je katastrofalna, zna jedino dijeliti kortikosteroide. Požega je mali grad pa nemamo izbora više liječnika. Nisam se nikada sjetila slikati kad je u najgoroj fazi ali pokušati ću i to. Trenutno se malo manje crvene lišajići pa ću pričekati dok opet bukne.

    A koliko je trajalo od predaje papira do riješenja? Ja se vraćam na posao 16.9., a 16.8. idemo na kontrolu kod alergologa pa bih ponovo probala razgovarati s njom o tome.

  5. #2705
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Za osip od čokolade, osim onih sa visokim postocima kakaoa sve čokolade sadrže mlijeko. Ja sam intoleranta na mlijeko i dosta mi je dvije kockice neke obične čokolade da dobijem grčeve. Također smo uvijek primijećivali da se osipa od mojeg mlijeka, čak i za stvari koje kasnije nisu pokazane u testovima kao npr. rajčica. Inače, i Jelić mi je potvrdio (iako iskreno takvim rečenicama da mi je trebalo malo vremena da shvatim što je htio reći) da ako nešto nije sama jela onda to ni njegov alergotest neće pokazati. Znači, bez obzira što sam je dojila dok sam jela rajčice, ako ih ona sama nije jela test nije mogao pokazati da joj smetaju. Zato sam i dalje jako oprezna sa uvođenjem namirnica i idem polako bez obzira na to što ima 17 mjeseci.

  6. #2706
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Achan prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, bez obzira što sam je dojila dok sam jela rajčice, ako ih ona sama nije jela test nije mogao pokazati da joj smetaju. Zato sam i dalje jako oprezna sa uvođenjem namirnica i idem polako bez obzira na to što ima 17 mjeseci.
    moja se baš iz mog mlijeka osipavala od K.M, čak sam i testirala kaj 2 mjeseca nisam jela mlijeko, i dala joj mlijeko iz leda doslovno jednu žličicu i odmah je bila sva osipana.

  7. #2707
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    chiara76 pogledaj si malo bolje njegu djeteta nakon godinu dana.

    inače se čeka oko 30 dana , ali to je u praksi od 20 do 60 dana.

  8. #2708
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Imam jedno pitanje: koliko okvirno treba vremena otkad ja nešto pojedem do njene reakcije na eventualno ono što sam ja pojela? Pitam zato jer nikako ne mogu "pogoditi" na što mi reagira... alergologu idemo tek slijedeći mjesec, a ja sam već luda od igranja detektiva...

  9. #2709

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    teško je to pogoditi, jer ona može reagirati u roku 5 min, a može za max 3 dana..najbolje je da pratiš i pišeš na papirić namirnice, i onda bi eventulano mogla nekako povezati..to govorim iz iskustva..jer dijete stvarno može na našro izreagirati za 2 dana, koliko god neke alergolozi ne vjeruju u to..pogotovo ako je neka hrana u tragovima s malom alergijom, organizmu treba i dan, dva dok se hrana potpuno ne razgradi i dok organizam detektira svaku česticu hrane i eventulano prepozna neki alergen..i onda to izbaci na kožu kao neki osip..i sad mi to ne skužimo, dijete nam to često jede, i počne se to sve vrtjeti u krug i nastane kronični tijek..
    ovi koji reagiraju u roku par minuta su jače alergije, a oni koji reagiraju za dan, dva to su jako slabe alergije, čak niti ne bi rekla da je to alergija nego samo preosjetljivost ili intolerancija, koja s vremenom prođe, ali samo ako se taj alergen izbaci na jedno određeno vrijeme..
    tak sam ja to skužila iz iskustva..

  10. #2710
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni puno pomaže pisanje dnevnika. to nam je savjetovala dermatologica

    svaki dan napišem gdje sve ima fleke, koliko jake, i s čime sam ih mazala

    ako se stanje pogorša koji dan, sa strane si pišem i moguće stvari na koje je mogla reagirati

    stvarno imam bolji uvid u cijelu boleštinu otkad to tako pratim
    Posljednje uređivanje od Lutonjica : 19.07.2010. at 10:57

  11. #2711

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zg-zapad
    Postovi
    12

    Početno

    Mi hodali od dermatologa do dermatologa (priv, drž), čuli i liječničku verziju da je dijete neuroticno (?!?) jer nosi naočale i na kraju završili na A-Derminoj kremi za atopični dermatitis i, u početnoj fazi, nekom njemačkom ulju koje se 1x tjedno ulije u kupku. Koji preporod! Vec 5 godina nikud ne putujemo bez te A-Derme. Toplo preporučam! Ima u svim apotekama. Do tad je moja lutka
    imala rane po leđima, prestrašno, a u pregibima da ne govorim.
    I dalje smo osjetljivi na znoj, nagle promjene temperature, klor i sl., ali držimo stvari pod kontrolom. S godinama se ublažilo. I dalje nosimo naočale i nismo ni najmanje neurotični

  12. #2712
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    stela2, Lutonjica, hvala vam na odgovoru...

    Ja isto imam bilježnicu gdje pišem što jedem ja, što ona (polako smo počeli s dohranom) i kad reagira. Ali, eto, ne mogu "uhvatiti" te alergene... nadam se da će testiranje pomoći...

  13. #2713
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    cure, je li netko probao liječenje BIOREZONANTNOM terapijom?

  14. #2714
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj Chiara76 prvotno napisa Vidi poruku
    the enchantress, ja sam ti nova na forumu pa se baš ne snalazim sa tim opcijama, gdje bi to uopće trebalo biti?

    Nama je alergolog rekao da Larino stanje nije strašno da bi na osnovu toga tražila produljenje. Ne znam šta znači strašno jer, kao što sam već napisala, njoj je cijeli trup u lišajevima, svi pregibi, i par lišajeva na rukama i nogama, jedino joj je lice čisto. Kod gastroentrologa nas nisu niti slali, a dermatologinja nam je katastrofalna, zna jedino dijeliti kortikosteroide. Požega je mali grad pa nemamo izbora više liječnika. Nisam se nikada sjetila slikati kad je u najgoroj fazi ali pokušati ću i to. Trenutno se malo manje crvene lišajići pa ću pričekati dok opet bukne.

    A koliko je trajalo od predaje papira do riješenja? Ja se vraćam na posao 16.9., a 16.8. idemo na kontrolu kod alergologa pa bih ponovo probala razgovarati s njom o tome.
    Kao što ti je Jelena.O napisala računaj si 30-60 dana, najbolje 60 !
    Također, vidi tu temu na forumu Njega djeteta nakon godine dana, zaista ćeš prikupiti puno dobrih informacija.

    Ne znam mogu li ovdje pisati o tome ili se to mora na gore navednoj temi, ali evo, samo kratko...

    Koliko ti dijete ima mj/god? Moja nije još imala godinu dana i svi su mi u preporuci napisali da zbog daljnjeg dojenja se preporuča ostanak majke s djetetom još godinu dana.

    Ti najbolje znaš koliko vam neprilika stvara AD. Tako da ti traži da ti da preporuku za produljenje, traži i od dermatolologice.

    Možda nisu dovoljno upoznate s problematikom AD-a jer si u malome mjestu. U Klaićevoj nas nitko nije gnjavio da smo laki slučaj (iako tu na ovom pdf-u ima jako teških i mi smo 0 prema njima). Tada je čak bila na terapiji kortićima i došla skoro čista kao suza na sve preglede i svi dr. su bili jako uviđajni i uvjereni da zaslužujemo produljenje i da ćemo ga i dobiti.

  15. #2715
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Što se Aderme tiče, čim čujem to ime naježi mi se koža jer sam se toliko ižvicirala po ljekarnama u kojima su mi se svi kleli u njezina čarobna djelovanja (koja nam nisu pomogla) ALI eto da ju i ja ipak pohvalim...

    nisam joj imala čime oprati kosu pred neki dan i pronašla sam tester za neki njihov uljni gel i AD joj se drastično povukao. Okupala sam ju još dan nakon toga i skoro je nestalo.
    Ranije taj gel nisam kupila (sve smo ostalo imali) jer nije smio u oči a ona je bila mala, tako nešto je bilo na stvari, pa sam odustala od te linije proizvoda i smela ga s uma.

    Nabavila sam još testera (nedam se ja navući na kupnju ) pa ćemo vidjeti kada opet bude kriza hoće li djelovati.

    BTW, MM je jednom išao do ljekarne/i po nešto za AD i žene su mu uvalile toliko testera da 2 mjeseca nismo ništa trebali kupovati od kremica, kupki i sl. Bilo je tu Aderme, Mustele, Atoderma. Tako i tako ništa ne pomaže, a skupo je, ali kada je trebalo navlažiti kožu dobro se našlo. Možda nekima za inspiraciju u ova recesijska vremena.
    Posljednje uređivanje od the enchantress : 19.07.2010. at 23:53

  16. #2716
    Achan avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    188

    Početno

    Nisam htjela reći da ako se doji neće uopće pokazati da je djete alergično, već da je moguće da ne pokaže. Tako tvrde i svi liječnici od službenih alergologa do Jelića. I istina je jer moja mala ni na alergotestu ni na jelićevom nije pokazala osjetljivost na rajčicu, a ipak se ospe. Željela sam samo dati jednu činjenicu više radi otvorenih mogućnosti.

    Nama je alergologica rekla da može pokazati čak 10 dana nakon što djete nešto konzumira! Meni to iskreno zvuči malo predugo, ali ono što mogu povezati sa svojom intolerancijom jeste da ako jedem jako jako male količine mlijeka svaki dan treba mi i do 5 dana da bi me počelo boljeti. Zato je dobro, kao što je netko već napisao, čekati i po dva tjedna da bi se vidjelo da li izbacivanje namirnice ima učinka.

    Bila je jedna mama iz okolice Rijeke koja je išla na biorezonancu i rekla je da je već nakon dva tretmana bilo nešto bolje i da je zadovoljna. Sad kad pišem primijećujem da je već jako dugo nema na forumu, pa možda i ima učinka. Mi smo se razmišljali, ali daleko nam je i ne da nam se malu gnjaviti tako dugim putovanjima. Eventualno ostajemo otvoreni prema tretmanu kad bude malo starija.

  17. #2717
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ona je bila na BR pred godinu dana, a bilo je i cura koje su išle u sloveniju (diana maximus i još jedna)

  18. #2718
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    enchantress, pa gdje ste dobili toliko testera?
    ja ih nigdje ne mogu dobiti, jedini koji sam uspjela nažicati je bio lipikar, ništa drugo nigdje nisam našla.

    a-derma je margiti neko vrijeme pomagala, u njenoj prvoj godini, no onda ju je počela užasni peči i više je ne koristimo.

  19. #2719
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    evo i nas u ovoj skupini
    malena nam se jučer jako osula i pedijatrica nam je dijagnosticirala AD (ja sam odmah prepoznala čim sam ju vidjela ujutro jer već godinama i sama imam AD, srećom u blagom obliku)
    e sad sumljam da je kod nje okidač bio ili kriška lubenice koju sam pojela (prije nije reagirala na moju hranu) ili što puzi pa je taj dan baš dosta bila na tepihu od polyestera (već je izletio van)
    inače joj ne stavljam ništa što nije pamuk, jedino sam jednom kupila neko prekrasno odijelce i obukla, a zaboravila sam pročitati sastav, tek kad se sva osula, išla sam provjeriti i vidjela sam da je sastav 50%polyester, odtad 2x provjeravam sastav svih materijala u njenoj okolini, ali eto nisam se sjetila tepiha
    pedijatrica je rekla da je kriva lubenica, ali meni se čini da je ipak polyester u pitanju

  20. #2720
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    možda je i nešto treće

  21. #2721
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možda je i nešto treće
    to je isto istina, jako je teško otkriti uzrok
    eliminirat ćemo jedno po jedno pa vidjeti

  22. #2722
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    naša se mala osula od lubenice, čisto da znaš. to me je jako iznenadilo jer nisam mislila da bi ta voda i šećer mogli biti alergeni, ali sam nakon toga čula da jesu.

    lutonjice, testeri u ljekarnama u zapadnom dijelu grada

  23. #2723
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    nama je BR ideja za jesen,ne putuje mi se po ovim gužvama i vrućinama...a i čekam da malo poraste pa da bude mirnija
    (zvijerka mala,jedva smo kap krvi izvadili).

  24. #2724
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    možete li mi reći o kakvom je testerima riječ?
    ja sma čula pozitivno iskustvo o fitoterapeutkinji...i idemo na pregled da pogleda maloga.a prije toga na testiranje..

  25. #2725
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    ja sam sve po netu pretražila, ali nisam našla da bi biorezonantne terapije bilo u splitu, ili okolici.

    gdje uopće ima kod nas, a gdje u sloveniji.

  26. #2726
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    kod nas ima u Rijeci i Selcu, neke cure pričale i za Zadar, Slovenija Atomske toplice

  27. #2727
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    ima i u Poreču...al ni to nije blizu Splita...mislim da ti je Zadar( dr.Marđetko) najbliži,nama najdalji...(čula samo poz.iskustva)

  28. #2728
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    naša se mala osula od lubenice, čisto da znaš. to me je jako iznenadilo jer nisam mislila da bi ta voda i šećer mogli biti alergeni, ali sam nakon toga čula da jesu.

    lutonjice, testeri u ljekarnama u zapadnom dijelu grada
    pedijatrica kaže da lubenica ima drugu vrstu betakarotena od mrkve (npr.) koji je jako alergen
    taj betakaroten je u crvenom voću općenito

  29. #2729
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa Vidi poruku
    lutonjice, testeri u ljekarnama u zapadnom dijelu grada
    ajde pliz reci u kojima konkretno, jer ja sam ih isto tražila po zapadnom dijelu grada i nisam dobila ništa

  30. #2730

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ajde pliz reci u kojima konkretno, jer ja sam ih isto tražila po zapadnom dijelu grada i nisam dobila ništa
    Ja sam u Gajnicama dobila tester za adermu i za aven.

  31. #2731

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ja sam totalno zbudaljena, ako dijete proba novu namirnicu i recimo dobije osip na dijelu tijela, nakon par sati, ako je to AD, da li je moguće da se nakon 24 sata povuće. Luda sam gledam svaku pikicu na tijelu i više neznam što je od znoja, komarca, letećih mrava. Namazala sam taj dio samo nevenovom masti.

  32. #2732
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj dani1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam totalno zbudaljena, ako dijete proba novu namirnicu i recimo dobije osip na dijelu tijela, nakon par sati, ako je to AD, da li je moguće da se nakon 24 sata povuće. Luda sam gledam svaku pikicu na tijelu i više neznam što je od znoja, komarca, letećih mrava. Namazala sam taj dio samo nevenovom masti.
    to ti je najbolje otići pedijatrici čim se pojavi osip da pregleda i kaže ti o čemu se radi
    inače je kod svih kožnih bolesti dobro doći odmah po pojavi simptoma radi lakšeg dijagnosticiranja
    nama se npr. osip pojavio i u roku jednog dana nestao, tad nismo išli kod pedijatrice jer je do drugog dana od pojave kad smo namjeravali otići već nestao
    drugi puta nam se nakon 2-3mj pojavio u jačem obliku i išli smo taj isti dan- ujutro se pojavio, popodne smo išli
    pregledala je i rekla da se radi o AD, ja ga imam godinama, pa sam ga i sama prepoznala
    rekla je da je vjerojatno okidač bila lubenica, ali naravno to nije sigurno, može biti bilo što

  33. #2733

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Ma osjećam se stupidno, jer mi je pedica i rekla da to najvjerojatnije nije AD, ali nije vidjela na rukicama kad je bilo najgore, a i ovo na vratu je brzo nestalo pa nebi ni stigli do peda u radnom vremenu, ništa idući puta, ako se desi idemo. Ja nemogu baš prepoznati jer mi je to prvi susret, ako je uopće...

  34. #2734
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj Achan prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam htjela reći da ako se doji neće uopće pokazati da je djete alergično, već da je moguće da ne pokaže. Tako tvrde i svi liječnici od službenih alergologa do Jelića. I istina je jer moja mala ni na alergotestu ni na jelićevom nije pokazala osjetljivost na rajčicu, a ipak se ospe.
    Saamo da potvrdimo
    Mi obavili RIST i RAST pred 2 tjedna, stres test i patch test pred 10 dana - sve je bilo negativno. Počeli lagano sa mliječnim i danas, 10-ti dan, je sva osuta

    Još da dodam da je rješenje za SRV stiglo jučer tj. nakon 81-og dana.

  35. #2735
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    grom , kaj je to stres test ( jel to ono na kaj se i mi spremamo)
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.07.2010. at 19:45

  36. #2736
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Winter prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u Gajnicama dobila tester za adermu i za aven.
    da u gajnicama se nekad moglo svašta dobiti, a slučajno i enc živi u gajnicama

  37. #2737
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mi prošle godine bili na testiranju za kozje mlijeko , malo je popila , pa još malo, i počelo reagirati tek kroz sat vremena, više nikad nismo pili to mlijeko ( bili smo u bolnici na testiranju) , i sve se povuklo u roku od 4 sata.

  38. #2738
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    grom , kaj je to stres test ( jel to ono na kaj se i mi spremamo)
    stres test - drugi naziv za test opterećenja (u našem slučaju kravljim mlijekom)
    kod nas je to izgledalo ovako: u dnevnoj bolnici, otvoren venski put (braunila), svakih 20min 1 žličica jogurta do ukupno 100ml, potom promatranje još 4 sata (istodobno je postavljen i flaster za patch test koji se očitavao nakon 48 i 72 h)

  39. #2739
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    grom, to je to kaj i nas čeka za dva tjedna,samo je meni Mišakica rekla da će joj baš dat mlijeko , a ja sam rekla kaj nije bolje da se da jogurt. Zanima me kad ste išli doma ( meni je rekla da nas bude poslala doma navečer i ponovno ujutro u bolnicu, pa za par sati fraj) i dal je sjela nekaj drugo jesti osim jogurta ( ja bi joj spakirala neku voćku i slično). Da i nama je rečeno da je to pravo bolničko liječenje, a ne dnevna ( pod dnevna smo bili prošle godine na kozjem mlijeku, u čekaonici i parkiću kod gastričke)

  40. #2740
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    grom, i zanima me dal je rast baš bio nula ili neka blaga +1. Znači ništa vam nisu stavljali u braunile???

  41. #2741

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    htjela sam reći da naravno da je moguće da se neki osip sam povuče bilo za 5 min, bilo za 5 dana..to je uglavnom alergija onda..kad tijelo to prevlada, onda se samo povuče..puno puta je moj mali dobio neki osip, pretežno na licu ili trupu, koji se sam povukao..nekad se sam povukao za pol sata, nekad za pol dana..ovisno..znam prepoznati kad je crvenilo koje bude samo prošlo,a kad je dermatitis, ono grubi ružni osip..

  42. #2742
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Mi smo upućeni od alergologa pa smo bili na odjelu za pulmoalergologiju (iako mi je Mišakica rekla da možemo i kod nje ali na hodniku ). Ušli u ponedjeljak ujutro oko 9, izašli oko 5, pa se vratili u srijedu oko 1 (nakon 48h na pregled i očitanje patch-a) i četvrtak oko 1 (nakon 72h na očitanje patch-a) i tad smo i otpušteni.
    U principu se i radi s mlijekom, ali mojoj princezi se zamjerilo od prvi puta pa su išli s jogurtom. (Mada ni to nije išlo glatko - od plakanja je poflekavila tako da su se ozbiljno zabrinuli nije li izreagirala i na jogurt).
    Jesti joj ne smiješ dati ništa za vrijeme samog unosa, no podoj su dopustili. Poslije su joj donijeli ručak kao i svoj djeci na odjelu. U principu je ideja da jede nešto provjereno (mada su oni donijeli punjenu papriku i pire krumpir u sosu od rajčice a ja rajčicu još nisam uvela pa je na kraju ipak jela ono što sam ja ponijela).
    RAST je bio čista nula. U braunilu nisu stavljali ništa.

  43. #2743

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam reći da naravno da je moguće da se neki osip sam povuče bilo za 5 min, bilo za 5 dana..to je uglavnom alergija onda..kad tijelo to prevlada, onda se samo povuče..puno puta je moj mali dobio neki osip, pretežno na licu ili trupu, koji se sam povukao..nekad se sam povukao za pol sata, nekad za pol dana..ovisno..znam prepoznati kad je crvenilo koje bude samo prošlo,a kad je dermatitis, ono grubi ružni osip..
    Ma eto pokušavam shvatiti, taj grubi ružni osip je imao po rukicama i to se javilo dan nakon što je probao mahune, ali taj dan je bilo i užasno jako sunce, vozili smo se u autu, bio je zaštičen, ali ga nisam namazala. Osip je bio jak dva tri dana, onda je izblijedilo, ali je ostala suha gruba koža, još je i sada nakon skoro dva mjeseca ja mogu napipati. Sad nam se javio osip nakon žumanjka, ali je i jako brzo nestao u potpunosti, osip je bio na vratu ( i opet sumnja, da li je od znoja). Prvo sam i ja posumnjala da ga je opeklo sunce, ali predugo je trajalo, pedica je rekla da je suha koža (ja sumnjam), jer znam ipak kako izgleda suha koža. Za sada više ne konzumiramo mahune, a žumanjak isto nećemo neko vrijeme, pa ću opet probati. Problematična mi se čini i dinja. Čekat ću da bude potpuno čist pa onda probati pomalo, neznam što drugo. Alergije su mi sasvim nova dimenzija, čitam i pratim, već ste mi puno pomogli, ali imam gadan osjećaj, nešto nije u redu.

  44. #2744
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj grom prvotno napisa Vidi poruku
    Poslije su joj donijeli ručak kao i svoj djeci na odjelu. U principu je ideja da jede nešto provjereno (mada su oni donijeli punjenu papriku i pire krumpir u sosu od rajčice a ja rajčicu još nisam uvela pa je na kraju ipak jela ono što sam ja ponijela).
    RAST je bio čista nula. U braunilu nisu stavljali ništa.
    e baš me to zanimalo u svezi klope, pošto i ona ne jede paradajze ( alergična i na nju) , a pire krumpir bez ičega jede.

  45. #2745

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    evo nama se u roku sekundu javio osip po CIJELOM tijelu
    i nakon Fenistila i Apisa (homeopatski lijek) je prestao također u roku par minuta...
    nevjerojatno... da li netko od vas koristi Apis umjesto Fenistila, Zyrteca?

  46. #2746
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Cure hvala na savjetima.
    Opet imam pitanje, pa tko zna neka pomaže. Početkom osmog mjeseca idemo vaditi RIST i Eo u komori.
    Šta to uopće pokazuje i da li joj smijem davati Fenistil sada obzirom će vaditi te nalaze.
    Jako se češe po prsima, kida majicu sa sebe, nastojim joj držati ruke da se baš ne poguli do krvi.
    Fenistil smo izbjegavali par mjeseci, ali mislim da joj moram malo olakšati i dati joj ga.

  47. #2747
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Fenistil se ne bi smio davati 7 do 10 dana prije pregleda, da bi rezultati biti vjerodostojni.

  48. #2748
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Maya_78 mi koristimo Aerius i također dosta pomaže.

  49. #2749

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Mog sina je spasila domaća crna krema iz Konavla, no nažalost teško je doći do nje, pa ako netko ima nekog dolje pokušajte.
    Znate kako mu je bilo grozno, al evo kortiće već dugo nismo koristili :D
    POZDRAV.Nova sam na ovom forumu i učlanila sam se zbog ovog tvog posta o kremi iz Konavla.Zanimaju me tvoja iskustva sa tom kremom.Sta se desilo jeste je koristili.Koliko vidim pisala si da vam je pomogla ali posle opet nailazim na tvoje postove gde pises da se mucite sa ekcemom.Molimte za odgovor jel ja imam cetvorogodisnju patnju sa detetom koje ima ekcem.Cula sam za ovaj melem pa me interesuje tvoje iskustvo.

  50. #2750

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Krema je djelovala cca mjesec dana, nakon toga više ne..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •