Stranica 6 od 94 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #251

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    Moram evo napisati nesto o toj Parfenac kremi.Dosta pratim testove vezane za razne proizvode (hrana, kozmetika,njega...) i upravo sam zato htjela dodati da ta krema ovdje u Njemackoj spada u neurodermiticarske kreme, koje se dobijaju bez recepta ( 10g ili ml kosta 2,08Euro).
    Nazalost krema je ocijenjena kao manjkava, jer sadrzi PEG derivate (za one koji ne zanju : dakle PEG derivati su emulgatori koji povezuju vodu i mast-ovi PEG-Derivati mogu kozu uciniti propusnijom i tako strane tvari lakse "uvuci". U mazama se emulgatori stavljaju da ucine sastojke ravnomjernije pomijesanim, a u samponima djeluju kao tenzidi).Osim toga sadrzi i tvar Bufexamac, koji moze izazvati alergije,njen ucinak je smao djelomicno osiguran.
    Ove tvari su dvostruko snizile polozaj ove kreme na ljestvici.
    Moj sin(5 god.) odnedavno ima ekceme na nogama, iza koljena i na listovima. Pedijatrica je odmah dala blagu kortizonsku kremicu ,ali kako izbjegavam ipak kozu navikavati na to, presla sam na Weledinu kremu za djecu.Nama se neven polazao kao dobar.Kortizon sam koristila samo nekih 8 dana i to bas ako treba (koza mu je bila upaljena), dakle ne ni po uputi za kremu 2 puta dnevno,a cak i u njoj pise po potrebi, dakle ne previse.Uvijek se sjetim onog pravila "toliko koliko je potrebno, onoliko malo koliko se moze", tako nekako...a u apoteci imamo jednu tetu apotekaricu koja je ono vise "ekoloski usmjerena" pa mi je ispricala da je nasa pedijatrica prije uvijek davala recepte za kremu kojoj je baza bila bademovo ulje, ali kako je zdravstveni sustavi i ovdje malo "stegao kais" to vise ne prakticiraju.Naravno moze se i dalje dobiti-dakle kupiti.
    Inace alergolog (koji se specijalizirao i za AD) je rekao da ishranu ne mijenjamo (a pri tom sam mislila prvenstveno na slatkise), nego da taj ekcem vise ima veze sada u ovom periodu godine sa suhom klimom :? ali eto,mi opet pazimo na ishranu, jer ja jos uvijek mislim da je i hrana lijek...i da prirodni lijekovi nekako najbezopasnije pomazu...inace ne znam koliko smijem ( ne zelim da ispadne kao reklama niti proizvoda ni casopisa koji redovito citam) ali recimo Bedan Losion ili intenzivni losion doktora Kneippa s nocurkom ili Eucerin 5 postotna krema na bazi uree ili APP kindermast su ocijenjene kao "jako dobre"- naravno uz pravilo da svako nadje svoj proizvod sto moze biti jako skupo..nama pomaze neven npr.
    Osim svega gore napisanog, puno ljubavi, paznje,opustenost i SMIJEH su isto terapija...

  2. #252

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    Jos nesto : Niti jedna od 8 testiranih krema za neurodermiticare koje se mogu nabaviti bez recepta nije dobila zeleno svjetlo- na temelju farmakoloskog vjestacenja! Izvor mi je bio Oeko Test.

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    97

    Početno

    sophisticat : super da si prokomentirala za tu parfenac kremu ja sam ju kupila ali je nisam upotrebila jer mi je bila sumljiva odnosno nisam imala dovoljno informacija...

    Mi smo sada ok sve cisto koza normalana nigdje nije suha, i dalje koristimo vitamine i ulja nikavim kremam se ne mazemo..

  4. #254

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    drage mame, evo ja sam jos jedna u nizu koja ima bebu s AD. S tim da sam i ja sama imala AD kao dijete, a danas je to preslo u neki oblik dishidrotičnog dermatitisa. htjela bih svojim primjerom malo pojasniti tijek te bolesti, barem u mom slucaju, a citajuci literaturu vidim da je on poprilicno slican u velikom broju slucajeva. Uglavnom, kad je meni dijagnosticiran (78 -e, s 4 mjeseca zivota) bio je jos uvijek dosta rijedak u odnosu na danas. U to vrijeme kortikostereoidi su bili pravo otkrice, tako da je na moju kozu doslo cijelo brdo toga: od lokakortena, diprogenta, sinopena, ma nemam pojma, sad samo nabacujem imena kojih se sijecam...i svi bi u pocetku ucinili cudo, koza bi bila prekrasna, kao da nista nije bilo, ali nakon nekog vremena naravno sve bi se vratilo. a krema koju bi koristila izgubila bi svoju ucinkovitost i prelazili bi na novu. Moji roditelji su stvarno ucinili sve da mi pomognu, pila sam cajeve za ciscenje krvi, kao dijete sam sanjala o hrenovkama i salami jer ih nisam smijela probati, kreme su se nabavljale iz Beograda, Bosne, mazali su me nekim lisajevima s kamenja, prirodnim pripravcima, ma cuda cinili, a opet bi se on javio. Sve ovo pisem ne da vas obeshrabrim, vec da vas upozorim na ono sto je bitno: ja sam rasla s tom alergijom, ali mi roditelji nikad nisu predstavljali to kao neki problem, niti su oko toga dizali neku veliku frku (barem ja to tako nisam dozivljavala). I vjerujte, vise sam kompleksa imala zbog krivih nogu (koje i nisu tako krive), ruznih usiju i sl. gluposti nego zbog fleka po licu. A znam puno ljudi koji nisu imali nista od navedenog pa su bili mnogo nezadovoljniji sobom.
    A bolest ima svoj tijek i ako moja beba bude kao ja neovisno o svim tim kremicama AD ce se znatno povuci u njenoj predskolskoj dobi, a zatim i vise u pubertetu kad joj se koza bude dodatno zamastila. I u svemu tome tjesim se da je AD opet mnogo bolji i bezbolniji od potencijalne astme i sl. rizika kojima su ova djeca izlozena.
    I samo jos za kraj, nemojte se gristi niti ako budete primorani koristiti neki blagi kortikostereoid (premda i ja ga izbjegavam kod svoje bebe i nisam ga jos koristila), jer kako sam vec rekla ja sam ih na svojoj kozi osjetila mnostvo i nemam nekih posljedica. a dobra strana svega je da vasa djeca zbog suhe koze nece imati problema s aknama, pristicima, oziljcima i sl.

  5. #255

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Moramo se pohvaliti....samo da zlo ne cuje, koža nam se skoro skroz, ali skroz očistila!
    I opet je mekana i nježna kao i prije tri mjeseca...

    Mazali smo kremicama na bazi nevena, noćurka i ne znam još čega sve tu nije bilo, ali svakako prirodno i bez kortikosteroida.
    Doduše, to je u ovoj zadnjoj fazi, prije sam koristila i Elokom, rezultati super, ali nakratko.
    Cilj ovog mog posta nije da nerviram vas, ostale mame koje se muče sa AD, već mi je namjera da podijelim otkriće U NAČINU MAZANJA!

    Dakle, kada sam više puta iščitala postove o AD. kupovala kremice i kremice, jedna je mama spomenula "pravilo 3 minute", tj. mazanje kremom dok je koža još mokra, neobrisana...mislim, to je moja interpretacija.
    I tek kada sam se toga počela pridržavati,čini mi se da je sve počelo djelovati.
    Ono mazanje na suho, kao da je bilo mazanje u prazno.
    Jer, meni je običaj nakon kupanja, obući pelene, a tada prođe par minuta, pa obrisati kosicu... a sada, krema odmah i mislim da je to dalo učinak.
    U stvari vjerujem u to, pa sad šta bilo, njemu je koža opet čista. :D

  6. #256

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Moramo se pohvaliti....samo da zlo ne cuje, koža nam se skoro skroz, ali skroz očistila!
    I opet je mekana i nježna kao i prije tri mjeseca...

    Mazali smo kremicama na bazi nevena, noćurka i ne znam još čega sve tu nije bilo, ali svakako prirodno i bez kortikosteroida.
    Doduše, to je u ovoj zadnjoj fazi, prije sam koristila i Elokom, rezultati super, ali nakratko.
    Cilj ovog mog posta nije da nerviram vas, ostale mame koje se muče sa AD, već mi je namjera da podijelim otkriće U NAČINU MAZANJA!

    Dakle, kada sam više puta iščitala postove o AD. kupovala kremice i kremice, jedna je mama spomenula "pravilo 3 minute", tj. mazanje kremom dok je koža još mokra, neobrisana...mislim, to je moja interpretacija.
    I tek kada sam se toga počela pridržavati,čini mi se da je sve počelo djelovati.
    Ono mazanje na suho, kao da je bilo mazanje u prazno.
    Jer, meni je običaj nakon kupanja, obući pelene, a tada prođe par minuta, pa obrisati kosicu... a sada, krema odmah i mislim da je to dalo učinak.
    U stvari vjerujem u to, pa sad šta bilo, njemu je koža opet čista. :D

  7. #257
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Tambek, hoces rec da umazujes kremu dok je koza skroz mokra?

  8. #258

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Da, baš mokra!
    Po tijelu dok je vlažna, ipak da se ne cijedi, ali nije suha, obrisana,
    a po rukama i licu dok je koža skroz mokra.
    Ruke i lice više ne brišem, dok mažem, sve upije.

    Mislim, ne znam što sam sve isprobavala i ovo mi djeluje.
    E, sad da li je samo to, pojma nemam, ali nije odmoglo.

  9. #259

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Koja je to točno krema na bazi nevena i noćurka? Jel baš za bebe ili i za odrasle?
    Mi smo koristili Parfenac i jedno vrijeme nam je bio super, čak sam ga i tu preporučila, ali više nam ne djeluje. A i sada sam pročitala ovaj post gore o Parfenacu i neću ga više koristiti....

  10. #260

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Mi živimo u Beogradu i tu nam je kremu napravila farmaceutkinja nakon pregleda.
    Naša dermatologica nam je preporučila tu apoteku nakon našeg odbijanja da dijete mažemo Elidel kremom...
    U stvari, ta se apoteka uglavnom i bavi pravljenjem preparata za AD i ekcem, nakon pregleda.
    Ali, gledala sam njihov prospekt, uslikane promjene na koži djeteta se mogu poslati mejlom i oni će preporučiti što dalje.
    Ako želite, dati ću podatke na pp.

  11. #261
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Aj daj link

  12. #262

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    poslala!

  13. #263

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Ja sam isto u trazenju cudotvorne kreme, po mogucnosti sto prirodnije za svog Niku kojem je 4.5 mjeseci.

    Tambek, jel mogu moliti da mi posaljes link ! Svidla mi se to sto oni pogledaju sliku. Mom sinu je dijagnosticiran seborejicni dermatistis, ali po ovom sto citam sve mi vise slici na AD. Zna li tko imali li kakve razlike ili je to ista stvar?

  14. #264

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Tonko, nadam se da si dobila pp.

    Javite kako je proslo!

  15. #265
    Snježana B

    Početno

    Pozdrav svima,
    i moje dijete ima AD. Probala sam svakakve kremice, ali ništa nam nije pomoglo. Povuklo bi se, alli se redovno vraća nakon nekog vremena. Zanima me da li je netko probao s homeopatijom?

  16. #266
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mi smo probali s homeopatijom i jako smo zadovoljni - djeluje, to je najbitnije.

    Ako ne znas sto je uzrok AD-u probaj nekako eliminirati sumnjivu hranu iz prehrane.

    Evo, ima topic o alergiji na kravlje mlijeko http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...634&highlight= koja se zna manifestirati i u obliku AD-a (bar je tako bilo kod L.)

    Eliminacijom sastojaka mozes saznati sto je uzrok i pokusati lakse lijeciti.

    A u svakom bih slucaju preporucila homeopatiju

  17. #267
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ima li tko iskustva s kremom excipiel?

  18. #268

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Razne masti (opisala sam sto sve na drugom topicu o atopijskom dermatitisu, nize na stranici) i nista se nije mijenjalo, a nisam primjetila razliku ni ovisno o tome sto jedem. Na kraju nasli mast od koje je sve proslo. Jedno vrijeme se znalo pojaviti-vjerojatno alergija na neku hranu (sad jede i dohranu pa moze biti njegova ili moja hrana), ali bi brzo nestalo od te masti. Sada se vec neko vrijeme nista ne pojavljuje, a ja nista ne pazim. On jede prema tablici dohrane, a ja sve, nosi sinteticke strample i svakodnevno se tusira-a opet je koza skroz cista. Hvala Bogu, mi smo izgleda nasli mazu koja nam je rijesila cijeli problem. Samo da potraje!!!
    Tanja, please,
    kojom to vi masti mazete!?
    Ja mazem Adermom, i u pocetku je bilo super (stvarno je otišlo na rukama u 3 dana), ali sad ima na grudima i vec dugo ne prolazi....

    Please, napisi koju to mast vi koristite da tako super nestane crvenilo?

    THANKS!

  19. #269

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    84

    Početno

    Citiraj tanjads prvotno napisa
    Razne masti (opisala sam sto sve na drugom topicu o atopijskom dermatitisu, nize na stranici) i nista se nije mijenjalo, a nisam primjetila razliku ni ovisno o tome sto jedem. Na kraju nasli mast od koje je sve proslo. Jedno vrijeme se znalo pojaviti-vjerojatno alergija na neku hranu (sad jede i dohranu pa moze biti njegova ili moja hrana), ali bi brzo nestalo od te masti. Sada se vec neko vrijeme nista ne pojavljuje, a ja nista ne pazim. On jede prema tablici dohrane, a ja sve, nosi sinteticke strample i svakodnevno se tusira-a opet je koza skroz cista. Hvala Bogu, mi smo izgleda nasli mazu koja nam je rijesila cijeli problem. Samo da potraje!!!
    Tanja, please,
    kojom to vi masti mazete!?
    Ja mazem Adermom, i u pocetku je bilo super (stvarno je otišlo na rukama u 3 dana), ali sad ima na grudima i vec dugo ne prolazi....

    Please, napisi koju to mast vi koristite da tako super nestane crvenilo?

    THANKS!

  20. #270

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Mene isto zanima krema Exipicial (ne znam jel sam dobro napisala) Lipolotion, to nam je preporučila pedica, pa nikako da kupim. Sad koristimo čistu belobazu i ok je, recimo, nije crveno, ali suha koža je i dalje tu, brzo nakon mazanja. Razmišljam da u belobazu dodam bademovog ulja? Ostale kreme 0 bodova: A derma, Atoderm, Musteline kreme, Parfenac, ništa nije pomoglo. I ide mi na živce što se J. i dalje drapa po tijelu čim ga skinem.

  21. #271
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    ja ću sad malo upasti, pa mi ne zamjerite,ak je to već neko napisao, nisam čitala sve.
    moj F je imao grozan dermatitis i svašta smo probali, dok nisam dobila preporuku jedne mame s čijeg su djetete padale krpe s cijelog tijela
    dakle do dvije godine Elidel, a poslije dvije godine Protopic. više o njima možete pročitati na webu. nemaju kortikosteroide i mrak su.
    nekad prije smo to naručivali izvana a sad se (barem znam za Protopic)može nabaviti u privatnim ljrkarnama i naručiti pod zidom.
    ja jučer namazala F s Protopicom, može se mazati koliko dana hoćeš, ali nije potrebno, prolazi za dan dva. maže se navečer, ne smije na sunce
    eto bilo bi mi drago ak sam nekom pomogla.
    ak nekoga zanima više, pitajte i na pp

  22. #272
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    evo i mi se pridruzujemo nazalost ovom topicu
    bili danas kod dermatologa i imamo AD citjuci sva vasa iskustva i kremice koje koristite nisam nasla ovo sta je nama prepisao dermatolog
    dao nam je ovo-
    Mustelu gel za kupanje(to mi je poznato)
    nakon toga da tapkamo sa krpicom po ranama sa nekom tekucinom koju su nam napravili u ljekarni-RESCRUN MITTE
    onda posusimo i namazemo kremom-CREMORIS
    i dao nam je kapi FENISTIL tri puta na dan po 10 kapi
    i da ne mazemo svaki dan cjelo tjelo nego jedan dan doljnji dio,a drugi dan gorni dio tjela i trebalo bi se povuc za 4 do 5 dana

    zanima me dali netko ima iskustva sa tim preparatima-nadam se da sam dobro napisala imena jer ti doktori pisu ko moj Lucijan

  23. #273

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Elidel krema je imunosupresant, novost na trzistu,postoji 3-4 godine,
    daje odlicne rezultate kod AD, ali je lijek koji je samim time i nedovoljno istrazen, povezuju ga sa uzrocnikom raka koze, ne preporucuje se djeci mladjoj od 2 godine...

    Bilo je ovdje prica o Elidel kremi, a i Protopic gel je isto imunosupresant, "uguglajte" Elidel , izaci ce vam barem 20 stranica gore navedenog.

    I nama je dermatologica preporucila Elidel kada vise ni jedna krema nije davala rezultate, ali kad sam otisla na Google..odustala sam.


    Luci2, za Mustelu znas da mnogi koriste i da su zadovoljni, nama nazalost nije odgovarala. Pa ga samo sa malo maslinovog ulja kupamo, i to svaki drugi dan.
    To cime se tapka po ranicama ti je mozda rastvor hipermangana, to smo i mi mazali.
    Ako je to, onda je protiv infekcije ranica.
    Za cremoris ne znam sta je, a fenistil kapi su protiv alergije, i to je OK.

  24. #274
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Protopic je mast, nije gel.
    Kad sam našoj dermatologici rekla da ga koristim, rekla je sve znate. Protopic po potrebi, kupanje u Balneum oilbad, njega.
    Protopic se koristi po potrebi koji dan umjesto kortikosteroida. A kad je dijete već u faz da mu treba kortikosteroid, onda bolje Protopic i Elidel (za mlađe od 2g.), nego kortikosteroidi, jer i oni imaju svakakve nuspojave, pa ih ipak koristimo kad je frka.

  25. #275

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Ja sam cula samo za Protopic gel, ali maloprije sam provjerila i u pravu si, postoji gel, krema i mast.
    No, to i nije bitno.
    Nisam nikoga htjela iznervirati, niti uplasiti.
    I sama znam koja muka je gledati bebu prekrivenu krastama, nervoznu, nezainteresiranu za hranu, placljivu, a ja potpuno nemocna i ne mogu joj pomoci...
    U fazi otvaranja rana mazala sam i Elokomom, proslo je.
    To je bio jedini lijek koji je u toj fazi krastanja dao ucinak.
    Za 2 tjedna je osip ponovo poceo bujati i dermatologica mi je savjetovala Elidel, kao lijek krajnje nuzde.
    Nije nista rekla, samo je preporucila.
    U apoteci su mi rekli da Elidel nije za bebe, i tako sam otisla na net vidjeti sto je to zapravo...

    Ipak,kada sam procitala o Elidelu i Protopicu nije mi bilo svejedno namazati djetetu kozu.
    A da nisam uguglala, vjerojatno bih kupila, namazala i gotovo!

    "The Food and Drug Administration (FDA) has approved updated labeling on January 19, 2006 for two topical eczema drugs, Elidel Cream (pimecrolimus) and Protopic Ointment (tacrolimus). The new labeling includes a boxed warning about a possible risk of cancer and a Medication Guide (FDA-approved patient labeling). The Medication Guide is to be distributed with each prescription to help ensure that patients using these prescription medicines are aware of this concern. The new labeling also clarifies that these drugs are recommended for use as second-line treatments. This means that other prescription topical medicines should be tried first. Use of these drugs in children under 2 years of age is not recommended."

  26. #276

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Sorry, ovo je stvarno grozno i moram vam skinuti:

    "Protopic, for example, was developed specifically for organ transplant recipients and not for skin problems. But the drug companies found out, through clinical testing, that these drugs also worked successfully on skin conditions and they marketed a life-threatening remedy to a non-life threatening condition such as excema and atopic dermatitis. However, the studies were not thorough, nor were they conclusive. Currently, thousands of people may have developed a form of cancer as a direct result of taking Protopic or Elidel. Who would ever think that a prescription for a skin rash could cause cancer? Think again"

  27. #277

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj tambek prvotno napisa
    Elidel krema je imunosupresant, novost na trzistu,postoji 3-4 godine,
    daje odlicne rezultate kod AD, ali je lijek koji je samim time i nedovoljno istrazen, povezuju ga sa uzrocnikom raka koze, ne preporucuje se djeci mladjoj od 2 godine...

    Bilo je ovdje prica o Elidel kremi, a i Protopic gel je isto imunosupresant, "uguglajte" Elidel , izaci ce vam barem 20 stranica gore navedenog.
    Ajme ovo je zastrašujuće. :shock: Što sve ne preporuče djeci za liječenje. Sad sam još sretnija što sam izbacila sve kreme i masti za Danijela. Kupam ga u morskoj soli, mažem Mastina kremom za oštećenu kožu i dajem mu dodatne vitamine i to je to. Elcom mast mi stoji već jedno vrijeme u frižideru, moram pogledati da joj nije istekao rok upotrebe. Ako nije, nosim pedijatrici da ne propadne.

  28. #278
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj tambek prvotno napisa
    Elidel krema je imunosupresant, novost na trzistu,postoji 3-4 godine,
    daje odlicne rezultate kod AD, ali je lijek koji je samim time i nedovoljno istrazen, povezuju ga sa uzrocnikom raka koze, ne preporucuje se djeci mladjoj od 2 godine...

    Bilo je ovdje prica o Elidel kremi, a i Protopic gel je isto imunosupresant, "uguglajte" Elidel , izaci ce vam barem 20 stranica gore navedenog.
    Ajme ovo je zastrašujuće. :shock: Što sve ne preporuče djeci za liječenje. Sad sam još sretnija što sam izbacila sve kreme i masti za Danijela. Kupam ga u morskoj soli, mažem Mastina kremom za oštećenu kožu i dajem mu dodatne vitamine i to je to. Elcom mast mi stoji već jedno vrijeme u frižideru, moram pogledati da joj nije istekao rok upotrebe. Ako nije, nosim pedijatrici da ne propadne.

    isuse bože, žive rane u morsku sol :shock:

  29. #279

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    isuse bože, žive rane u morsku sol :shock:
    Mi uopće nemamo žive rane. Zapravo, otkad provodim ovaj tretman, uopće više nemamo lišajeva. Ima jedno malo zacrvenjeno mjesto na leđima veličine nokta i to je to. Jedine rane koje Danijel ima su one nastale padovima, ogrebotine od druge djece i sl.

    Pa kaj tvoje djete ima žive rane?

  30. #280
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj Suzizana prvotno napisa
    isuse bože, žive rane u morsku sol :shock:
    Mi uopće nemamo žive rane. Zapravo, otkad provodim ovaj tretman, uopće više nemamo lišajeva. Ima jedno malo zacrvenjeno mjesto na leđima veličine nokta i to je to. Jedine rane koje Danijel ima su one nastale padovima, ogrebotine od druge djece i sl.

    Pa kaj tvoje djete ima žive rane?
    kad je bio u najgoroj fazi imao je žive rane koje cure. po noći sam mu na ruke stavljala pamučne rukavice da se ne grebe, koje su ujutro bile krvave. ujutro sam ih oprala da bi navečer opet imao čiste.
    zahvali Bogu kaj ti dijete ima tkav blaži oblik.
    a da ti ne velim kak je od moje frendice klinac bio cijeli u takvim otvorenim ranama i uz to bio alergičan jako na sve kaj je jestivo, osim na pet namirnica, a i na tih pet je bio lagano alergičan

  31. #281
    luci2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    157

    Početno

    da li je netko bio na alergo test u Rijeci?
    mi cemo morat ic sad neznam da idemo privatno ili na kantridu
    jel zna netko koliko kosta privatno?

  32. #282
    Snježana B

    Početno

    Evo mene opet. Nisam se javljala od 02.mjeseca, usput hvala Mony za odgovor na moje pitanje o homeopatiji. Mi na kraju nismo probali homeopatiju, jer se Borni sve povuklo nekako samo od sebe (mazali smo s Bepanten kremom). Cijelo ljeto smo bili mirni i već smo se poveselili da je prošlo. Međutim prije nekih tri-četiri tjedna, odjednom, u dva dana AD je buknuo, po licu, pregibima ruku, leđima, katastrofa. Ništa nije jeo što inače ne konzumira, pa nikako to nisam mogla povezati s nekom hranom. Muž i ja smo se odmah primili prelistavanja knjiga o prirodnom liječenju, biljem i sl. jer nam je dosta tih krema nakon kojih se opet AD vraća (da ne govorim o kremama s kortikosteroidima). Uglavnom naišli smo da pomaže gospina trava i maslinovo ulje. Slijedeći dan smo odmah kupili, i nakon tri dana mazanja (ujutro i navečer) povuklo se. Uz to smo mu davali i pola šumeće tablete cinka (to nam je preporučila žena u ljekarni), za obnovu kože. Uglavnom za sada je sve super i u ovih tri tjedna koža mu je opet meka i bez crvenila. Nadam se da će potrajati (barem smo našli nešto na biljnoj osnovi što djeluje). Sretno svima!

  33. #283

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Jel može neka od vas da mi objasni kako izgledaju ti lišaji? Nađa ima crvenilo na pregibima koje ne prolazi ma kako ga tretirali (to je kao ekcem crveno, širi se i svrbi je), a sad joj se na nogici pojavio jedan kružić veličine kovanice gde je koža svetlija i gruba. Jel to lišaj? Zakazani smo kod dermatologa ali sad me kopka to...

  34. #284

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Danas nam je dijagnostikovan AD blažeg oblika, ima crvenilo na pregibima iza kolena i na vratu. Dečji dermatolog nam je prepisala Daktacort krem (dakatarin protiv gljivica i kortikosteroidi) da mažemo dok se ne povuče (3-5 dana) i Pressing sirup (to je neki antihistaminik?) 7 dana da pije protiv svraba.
    Ja joj nikako ne bih mazala te kortikosteroide, ali sada nikako ne mogu da iščitavam sve o ADu (tata nam je na putu, ona kenjka, a mene drma virus i temperatura) pa bih molila neku dobru dušu da da link ako se negde pisalo o nekim prirodnim lekovima, ili da preporuči nešto. Samo da taj svarb prođe, jako je muči, a posle će mama da uđe u celu problematiku ADa.

  35. #285
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Višnja, a da pokušaš sa homeopatijom?
    Mi smo nedavno počeli s homeopatijom, ne mogu ti ništa još reći jer je još prerano, ali iskustva mnogih mama govore da im je homeopatija puno pomogla ko AD-a.
    Sretno!!!!!

  36. #286

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Bety to mi je prvo palo na pamet, ali moraću da potražim preporuku za nekog dobrog homeopatu, ne poznajem nikog ko se lečio tako a i malo znam o tome, pa ću morati dobro da se raspitam

  37. #287
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

  38. #288
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    aries24 kazi mi da li dok ste bili na homeopatskoj terapiji ste se mazali mustelom stelatopijom ili nekom drugom slicnom kremom? I mi smo na homeopatskoj terapiji. Za rezultate je rano, ali progres se vec vidi. Samo sto mi je homeopatica rekla da ne mazem kremama, a njemu od vode koza je suha. Rekla je da moze samo obicno bebi ulje (npr, Becutan). Jel ste se vi mazali necime?

  39. #289
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ovaj topic nisam citala vec dugo, alo kad se vec kupate samo u vodi pazite na temperaturu vode. trebala bi biti 33 stupnja, jer visa isusuje kozu dodatno,
    svim malim atopicarima.

  40. #290
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj rula prvotno napisa
    aries24 kazi mi da li dok ste bili na homeopatskoj terapiji ste se mazali mustelom stelatopijom ili nekom drugom slicnom kremom? I mi smo na homeopatskoj terapiji. Za rezultate je rano, ali progres se vec vidi. Samo sto mi je homeopatica rekla da ne mazem kremama, a njemu od vode koza je suha. Rekla je da moze samo obicno bebi ulje (npr, Becutan). Jel ste se vi mazali necime?
    mi smo na homeopatskoj terapiji već 2 mj. i svejedno Adriana mažem a-dermom 2 puta dnevno, pa na šta bi mu koža ličila da to ne radim :shock:
    u utorak idemo kod homeopatice na kontrolu pa će je baš malo pitati za to mazanje.

  41. #291
    rula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Skoplje
    Postovi
    171

    Početno

    betty boop bas bi te zamolila da pitas svoju homeopaticu za mazanje. Ianu i nije tako suha koza sto ga ne mazem, ali vidim da ga vise cesa. Moja homeopatica mi je rekla da se organizam bori sa bolescu i da je dobro da sve izade na kozu i da mazanjem se samo zatvaraju pore i ometa sam proces ciscenja organizma. Javi mi odgovor tvoje homeopatice. Hvala ti.

  42. #292
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj rula prvotno napisa
    betty boop bas bi te zamolila da pitas svoju homeopaticu za mazanje. Ianu i nije tako suha koza sto ga ne mazem, ali vidim da ga vise cesa. Moja homeopatica mi je rekla da se organizam bori sa bolescu i da je dobro da sve izade na kozu i da mazanjem se samo zatvaraju pore i ometa sam proces ciscenja organizma. Javi mi odgovor tvoje homeopatice. Hvala ti.
    ima logike u tome...pitati ću je pa ću ti javiti
    a to šta ga koža češe je možda od osjećaja zatezanja od suhoće

  43. #293
    Law

    Početno

    Pozdrav svima koji muku muče s AD, našem malom Josipu je dijagnosticiran AD kad je imao otrilike 7-8 mjeseci, negdje oko Uskrsa ove godine. Mama je u to vrijeme dojila, a za blagdane je pojela malo bakalara, nakon toga se mali Josip jednostavno zapalio (cijelo tijelo mu je bilo osuto crvenim točkicama, a koža isušena kao slana srdela). Terapija je bila Afloderm i to je kožu smirilo donekle. Nakon toga je mama morala jako paziti što je jede dok je dojila. Danas Josip ima 15 mjeseci i AD je primjetan samo na preponama i iza koljena gdje se vidi crvenilo, tu i tamo pukne koža na tim mjestima. To su ujedno mjesta koja nikad ne smiju ostati ne pokrivena jer se on odmah krvnički svrbi do krvi. Jedno vrijeme smo mu stavljali rukavice da se ne bi grebao.
    Pazimo striktno što jede, ne pije kravlje mljeko, ne jede rajčicu ni jaja, kuhano meso i povrće je glavna prehrana, polako uvodimo novu hranu i strogo pazimo da uvodimo namirnicu po namirnicu kako bi točno vidjeli na što je alergičan. Mlječna hrana je strogo zabranjena u bilo kom obliku, tako da jedino što sliči na mliječni obrok što mu dajemo je Pregomin i sa njim mu radimo rižolinom, keksolino i sli. Od slatkog jede samo voće (mandarina, banana, kivi, kruška i jabuka).
    Koža nikad nije vratila on glatkoću i mekoću kao što je bilo prije prvog osipa, normalne je boje ali je na dodir puno hapavija, pa ga mažemo Exodermom ili Mustelinim uljima, dok se kupa koristimo ili mustelu ili maslinovo domaće ulje. Nakon kupanja ga ne brišemo već mažemo kako bi koža bila što masnija. Eto ukratko naša iskustva, onako kako ih ja vidim, da je mama ovdje ona bi to vjerojatno bolje i detaljnije opisala i objasnila.

  44. #294

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno re:

    tako je i mom igoru dijagnosticiran ad sa 3 mj..sad je star godinu dana, i ne vidim da mu je išta bolje..zna biti crven po cijelom tijelu, čak i kapci..dobro, zna mu se i smiriti..ali, uvijek negdje mora biti crvenilo..ako nisu noge, onda su ruke, ako nisu ruke, onda ide na trbuh i itd..već sam polako luda od toga svega..jede alernovu hipoalergeno mlijeko s rižolinom, kuhanu puretinu, piletinu, rižu, krumpir, cvjetaču, brokulu, mrkvicu,špinat..sve kuhano..od voća bananu, jabuku i krušku..bili smo na ispitivanjima sa njegovih 10 mj. iz krvi, ispostavilo se da je malo alergičan na kravlje mlijeko i jaja..to niti ne jede..i malo mu je povišeni ige i dunger..pije i fenistil kapi..uglavnom od kad je došla jesen sve mu se pogoršalo..još je po ljeti čak i jel i breskvu, šljivu i marelicu, pa je bilo ono donekle ok..jako mi je teško povezati koja hrana mu smeta koju jede..da mu neka hrana tak jako smeta mislim da bi i po ljeti npr..jako odmah reagiral, a ne tek sad..u biti ne znam,.koristim ponekad i kortiće elokom 20% u expl.jer se bez toga stvarno ne može..nekad mu pomogne i parfenac krema..ali, uglavnom vidi se da mu koža nije ono glatka i normalna..ponekad i je, ali brzo se opet sve vrati na staro..kad spava obavezno ima rukavice da se ne ogrebe..i tako..jako sam tužna radi toga..i pitam se da li će mu proći ikad to...sa homeoptijom nismo još probali,ali razmišljam o tome..pozdrav svima..

  45. #295
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Dugo nisam zavirila na ovaj topic, ali vidim da jos ima puno mama i bebica koje se bore sa ovim problemom. Mi smo prosli kalvariju sa Mihaelom od njegova rodjenja. Prva tri dana zivota bio je odvojen od mene radi osipa koji na neonatologiji nisu mogli identificirat, na prvom pregledu kod pedijatrice odmah je rekla da se radi o atopijskom dermatitisu. Prvi mjeseci kriticno je bilo samo lice a kasnije cijelo tijelo. Spavao je u posebnom odijelcu da se ne grebe a isprobali smo brdo kremica i raznih kupki dok nismo nasli onu koja mu odgovara. Buduci da sam ga dojila osjecala sam se nemocno kad bi vidjela da nakon podoja pocne histericno plakati...nismo odmah otkrili na koju namirnicu je alergican. Poboljsanje smo prvo primijetili kad smo ga poceli kupati u moru. Prvo ljeto bio je jos sitan pa bi mu ulili mora u kadicu a drugo kad je imao godinu i pol nije izlazio iz mora i tada mu se koza odjednom ocistila. Alergija je utvrdjena na mlijeko i jaje a smeta mu i crveno voce te konzervansi. Sada ima skoro tri godine, zivahno je i sretno dijete koje samo zna kad mu se pruzi cokolada reci "Miko to ne smije jesti". Koza je cista a preventivno uzima Zyrtec te se nadam da cemo izbjeci astmu. Uz puno ljubavi i truda vjerujem da ce i vase bebice pobijediti dermatitis

  46. #296
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Citiraj rula prvotno napisa
    betty boop bas bi te zamolila da pitas svoju homeopaticu za mazanje. Ianu i nije tako suha koza sto ga ne mazem, ali vidim da ga vise cesa. Moja homeopatica mi je rekla da se organizam bori sa bolescu i da je dobro da sve izade na kozu i da mazanjem se samo zatvaraju pore i ometa sam proces ciscenja organizma. Javi mi odgovor tvoje homeopatice. Hvala ti.
    ima logike u tome...pitati ću je pa ću ti javiti
    a to šta ga koža češe je možda od osjećaja zatezanja od suhoće

    To je tocno da se mazanjem zatvaraju pore.
    Zato uzmi kreme koje ne zatvaraju pore, a istovremeno vlaze kozu (sto je iznimno potrebno kod ND). Pouzdano znam iz iskustva da Mustela Stelatopia ne zatvara pore, a sigurna sam (gotovo) da ih ima jos takvih na trzistu.
    I to je istina, sve sto se zatvara iznutra kortikosteroidima i ne dopusta se da izadje van, kod nase djece je to na kozu, se kasnije pretvara u nesto gore. (barem prema homeopatiji, s obzirom da smo mi nju koristili kod izljecenja).
    Takodjer i Mustelina kupka ne isusuje kozu, a ostavlja "film" na kozi koji se ne treba ispirat jer ju vlazi, a istovremeno ne zatvara pore.
    Sretno svima

  47. #297

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    54

    Početno

    Evo i ja se javljam vezano uz AT. Danas mi je pedica, na žalost ,dijagnosticirala bebaču blagi oblik atopijiskog ekcema On sada ima 6 mjeseci i pojavio mu se blagom obliku na čelu, obrazima, iza ušiju. Otkad se rodio imao je problema sa kožom, te je u početku imao seboroični dermatitis, a evo sada i AT. Ispod pazuha oduvijek ima crvenilo i to ponekad zna ispucati. Koža mi je suha na potkoljenicama. Inače ga kupam u vodi samo sa dodatkom bademovog ulja. Sutra bih u ljekarni otišla kupiti Stelatopiu, a čula sam i za Stelatriu. Pa me sada zanima koja je bolja budući su jako skupe kreme, pa da se ne zeznem. Molila bih vas i da mi mame iz Zagreba preporuče nekog dobrog dermatologa i homeopatu. Ja ga još isključivo dojim. Mislila sam sljedeći tjedan krenuti sa dohranom, pa se sada i toga pribojavam. Evo baš sam sada radi toga jako tužna i zabrinuta, pa vas molim da i malo pomognete sa savjetima.

  48. #298

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    Citiraj rula prvotno napisa
    betty boop bas bi te zamolila da pitas svoju homeopaticu za mazanje. Ianu i nije tako suha koza sto ga ne mazem, ali vidim da ga vise cesa. Moja homeopatica mi je rekla da se organizam bori sa bolescu i da je dobro da sve izade na kozu i da mazanjem se samo zatvaraju pore i ometa sam proces ciscenja organizma. Javi mi odgovor tvoje homeopatice. Hvala ti.
    ima logike u tome...pitati ću je pa ću ti javiti
    a to šta ga koža češe je možda od osjećaja zatezanja od suhoće
    I nama je homeopata rekao da ne mažemo Nađu tj. rekao je nešto u stilu: ako već morate da je mažete (kao ako će meni biti lakše da "preduzimam nešto") mažite je što neutralnijim i običnijim kremama. Tako da ja mažem belobazom u koju sam dodala ulje od noćurka, to mi je nekako najblaže, jednostavno i bez hemije.
    A inače i naš homeopata ima stav da je bolje da se alergija pusti da izbije preko kože, da ne treba ništa "vraćati unutra" jer može da izbije na nekom drugom organu (pluća-astma).
    Inače mi smo sad u lošoj fazi, od pre neki dan joj se opet pogoršalo, čak je izbilo i na jednom novom mestu što nam se do sada nije događalo. Na homeopatiji smo već skoro 2 meseca i baš me nervira što nema nekog većeg poboljšanja, tu i tamo bude bolje pa gore i nekako se samo premešta (Nađa ima na vratu i nogicama i kao da se "šeta" ).

  49. #299
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    nicky
    probaj na duže vrijeme iz svoje prehrane izbaciti sve mliječne proizvode i sve što sadrži jaja. ALI DOSLOVNO I NAJMANJU KOLIČINU - pazi na 'skriveno ' mlijeko u obliku čokolade, keksa..... znam da su blagdani ali bjelančevine iz mlijeka i jaja najčešći su okidači AT-a

  50. #300
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    bila sam kod homeopatice i da skratim jer mi je puno toga rekla, to je kompleksan problem ali je pozitivno to šta su se ekcemi premjestili s lica i ruku na noge i leđa, kao to je pozitivan proces kad se kreće prema dole.
    kremice i koritikosteroidi ona nije protiv njih ako ih se koristi pametno, znači kada je djetetu koža toliko upaljena da puca i da je dijete jako nemirno tada je opravdano korištenje MALE kol. koritk. krema a emolijentne kreme isto tako, ako se koža isušuje do te mjere da se oštećuje (kao šta je to kod nas slučaj) onda je to ok, dapače čak i preporučljivo....odabir kreme...nema pravila svako je dijete drukčije i treba probati
    inače, ja ne znam kako je kod vas ali ako Adrianu ne mažem kožu redoito počne mu pucati...dakle manja je šteta od mazanje nego da pustim bez toga

Stranica 6 od 94 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •