Stranica 84 od 94 PrviPrvi ... 34748283848586 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,151 do 4,200 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4151
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Linola je na bazi kikirikija tak da to de i ne dajem

  2. #4152
    Su1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    100

    Početno

    Naftalan krema:nisam naisla na popis nuspojava, ali pise da ide od 3god.
    Kreme sa ureom..mozda nisu za dermatoze, al ubiju svrbez savrseno i trenutno.Suše kožu, pa sam ja mazala samo kad me jako svrbilo, i odmah bi preko nje stavila i maslinovo ulje.Kazu nije urea dobra, a kortikosteroidi su kao ok?! Dize mi se kosa od kortikosteroida, meni je koza atrofirala, i kad je sve ok izgleda kao da imam 70g(od dugotrajnih kortiko).Super djeluje ispod bilo kakve kreme(ja to tako kombiniram sa svime, 2kreme odjednom)..I mogu meni dermatolozi pricat sto god, al tko ne proba ne zna, a svaka je koza prica za sebe.

  3. #4153
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kakva vam je situacija s atopijskim? J. do jucer bila super i navecer ju skinem za tusiranje i imam sta vidjeti, pune noge fleka

  4. #4154
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Moja se tokom osmog mjesca (GO) skoro cijela očistila, ostalo joj je samo na šakama i nozi. Nakon tjedan dana vrtića, počelo se lagano širiti. Još je i uhvatila kakvu virozu, tako da svaki dan imamo sve više, a ruke su nam vjecito u krastama od grebanja... Niti kantarionovo ulje nam ne pomaže (nadam se da je zato jer nije domaće), danas sam nabavila domaće pa ću vidjeti hoće li to umiriti situaciju. Mi smo skužili da je mojoj to stanje uvelike povezano sa stresom (bila je na svim testiranjima za alergije i nije ni na što alergična), strašno je gledati ju kako se počne derat po koži kada joj nešto digne tlak ili stvara neugodu... Svaki dan samo mantram kako će jednog dana i to proć...

  5. #4155
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Moja se tokom osmog mjesca (GO) skoro cijela očistila, ostalo joj je samo na šakama i nozi. Nakon tjedan dana vrtića, počelo se lagano širiti. Još je i uhvatila kakvu virozu, tako da svaki dan imamo sve više, a ruke su nam vjecito u krastama od grebanja... Niti kantarionovo ulje nam ne pomaže (nadam se da je zato jer nije domaće), danas sam nabavila domaće pa ću vidjeti hoće li to umiriti situaciju. Mi smo skužili da je mojoj to stanje uvelike povezano sa stresom (bila je na svim testiranjima za alergije i nije ni na što alergična), strašno je gledati ju kako se počne derat po koži kada joj nešto digne tlak ili stvara neugodu... Svaki dan samo mantram kako će jednog dana i to proć...
    Nek te ovo ne zavara... Dijete nije alergično na one tvari s kojima su je ispitivali. Moguće je (i vjerojatno) da je alergična na nešto čime ju nisu testirali.

  6. #4156
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Nemam pojma. Radili su joj i kožne testove i RISTOVE i RASTOVE, i sve živo joj je u granicama normale. Pokušala sam i pratiti sve moguće uvjete (prehrana, deterdženti, bilje i hrpu drugih faktora) i nisam našla apsolutno nikakvu poveznicu sa pogoršanjima i mirovanjima AD-a. Jedino što se ponavlja je izbijanje kod pada imuniteta i stresa. Iskreno, nadala sam se da je riječ o nekom faktoru izvana pa da ga stavimo pod kontrolu. Može li netko biti alergičan ako su mu sve vrijednosti u granicama normale (IgE, IgH i IgE te su rađeni i specifični IgE na mnoštvo stvari)? A moguće je da je uzrok i Helicobakter Pylori koji su joj našli u stolici, još uvijek ne znamo ima li to kakve veze i hoćemo li liječiti....

  7. #4157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam pojma. Radili su joj i kožne testove i RISTOVE i RASTOVE, i sve živo joj je u granicama normale. Pokušala sam i pratiti sve moguće uvjete (prehrana, deterdženti, bilje i hrpu drugih faktora) i nisam našla apsolutno nikakvu poveznicu sa pogoršanjima i mirovanjima AD-a. Jedino što se ponavlja je izbijanje kod pada imuniteta i stresa. Iskreno, nadala sam se da je riječ o nekom faktoru izvana pa da ga stavimo pod kontrolu. Može li netko biti alergičan ako su mu sve vrijednosti u granicama normale (IgE, IgH i IgE te su rađeni i specifični IgE na mnoštvo stvari)? A moguće je da je uzrok i Helicobakter Pylori koji su joj našli u stolici, još uvijek ne znamo ima li to kakve veze i hoćemo li liječiti....
    I te kako je povezano. Ne mogu sad naći ništa pametnije na hrvatskom, ali evo: http://www.zdravobudi.hr/Default.aspx?sid=9677

  8. #4158
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Evo bas bile kod gastrologa vezano uz hp i prakticki je rekao da nema smisla to lijeciti jer je premala. Ostavio je na nama odluku sto cemo dalje, sad moramo jos kod dermatologice da vidimo sto ona kaze.

  9. #4159
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kakvo vam je stanje s ovim hladnijim vremenom? J. je grozno, guza, cijele noge, podlaktice i sake.
    Jrl otkrio netko u zadnje vrijeme neku novu kremu a da nisu kortici da joj malo olaksam. Sve sto smo do sada probali nije neka sreca.

  10. #4160
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Nama je cak i ok stanje po tijelu, sake su nam vjecni problem. Pristojno stanje nam odrzava kantarionovo ulje ili ulje nevena i arnike u maslincu. Dobile smo i tester za bioderma atoderm intensiv i nakon nekoliko dana mazanja joj se dosta toga povuklo. Kriticnim dijelovima ne pomaze nazalost nista osim kortica, iako oblog od ranije navedenih ulja malo i umiri stanje, ali nakon nekog vremena sve izgrebe pa moramo uletavati sa korticima. Sad nam se pojavio i novi problem, afloderm joj strasno smeta, iziritira i pece i svrbu ju za poludit pa moramo nekako doci do dermatologice sa nam da neku zamjenu. Zna li itko postoji li zamjenski iz te kategorije ili nam ne gine jaci? A za nocni svrbez joj cak i upali spricanje sa nekakvim sprejom, mislim da je dermacura intensiv, jedino sto ima nekakv intenzivan miris...

  11. #4161
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi smo dobili kremu za lice elidel danas kod dermatologice. Jel koriati tko ovu kremu?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  12. #4162
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi smo danas otkrili alergiju na nikal i da bi to bio uzrok osipima i ad po licu. Do sada bi mazala kremom od nocurka i nevena a bas kod jakog pogorsanja koritcima i proslo bi al se vraca. Sad smo dobili elidel, al sad guglam svasta lose i mislim da ju nebumo koristili vec cemo ko do sada se snlaziti.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  13. #4163
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Evo i nas među atopičare...
    Mali mi ima dve godine i tri mjeseca i jučer nije išao u vrtić koliko je bio izgreban. Otišli popodne doktorici i ona odmah kaže atopijski. Školski primjer blagog atopijskog. Što je najbolje već smo bili kod dermatologice u Riječkoj bolnici da joj pokažemo flekicu (veličina manja od kovanice lipe) koju ima pa praktički od rođenja. Šibnula mu je kortiće na tri dana, nije bilo pomaka, pedica je odmahnula glavom da će se to osušiti i nestati po ljeti. Međutim nije. Po ljeti se počeo češkati po vratu, mislla sam znoj. Operem ga u vodi i namažem nevenovom masti. Prestane se češat. Onda se tjednima nije češao. I zadnjih tri-četiri dana...... ajoj. Češe se u sve. U zid, o kauč, o cice kad ga netko stavi u krilo. Pojavile su se i fleke kojih prije nije bilo i tragovi grebanja. Fleka iza kojena. Crvenilo po leđima, vratu., ramenima pa ide lagano prema pazusima. Počeo je češti prsa ali se ništa ne vidi, tek trag mrvicu grublje kože, A crvena flekica koju ima od rođenja je praktički iskočila van i crvena je ko jagoda. Indikator flekica koju sam ignorirala dvije godine. Zakazala sam totalno. On kašlje po noći, sad se bojim i astme. Na ventolinu smo ne znam koliko puta već bili. Jednom upala pluća i jednom korak do upale pluća, svejedno dva puta smo prošli dnevnu bolnicu Kantida... AGGGHHHH... Mrzim se.
    E sad zašto je sad buknulo? Sve si kontam... Tate mu nije bilo dva tjedna, da li ovo može biti na psihičkoj bazi? Onda opet mislim.... jaja. Nije da ih često jedemo (ja nikad ne paniram), koji put je pojeo kuhano, zadnje vrijeme sam navečer radila palačinke...Izbacit ću jaja definitivno. Jeli smo voće kaki.... izbacit ću kaki.
    Dala sam ne znam koliko para na kolekciju od a derme- iduće jutro je bio zažaren i izgreben. Namazala sam ga dvaput i ne odgovara. Dobili od pedice Lipikar baume ap+, kažu da se iz la roche (držali su predavanje o atopičnom i njihovim proizvodima) kunu se u novu kremu koja ima u sebi koloniju dobrih bakterija. Čini mi se da je ok. Po noći se grebe i ujutro, ali nije više zažareno (osim ono što je kroz deset minuta izgrebao). Dat ću joj šansu. Inače u vrtiću kažu da nisu primjetili da se češe. To počinje za spavanja.
    Mi smo friški atopičari!!! Šta još moram znati?????
    Znam da ne smije biti u jako zagrijanim prostorijama, na koži mora imati pamuk i to bijeli neobojani bez omekšivača, mora spavat u proluftanoj, više hladnijoj nego toplijoj sobi, tuširanje svaka dva dana u ne jako toploj običnoj vodi do tri minute, i mazanje.. šta još, šta još, šta još......
    Posljednje uređivanje od Optimisticna : 21.11.2014. at 09:00

  14. #4164

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    I još živjeti smireno, izbjagavati stresne situacije..
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 21.11.2014. at 09:02

  15. #4165

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Na jednoj drugoj temi Apsu kaže kako im je puno bolje nakon korištenja ionskog srebra, a to sam već prije čula od ljudi koji su ga koristili. Ja se spremam probati, nemam što izgubiti, iako nije nigdje priznato kao "službeno" liječenje. Mome je krenulo sad sa hladnoćom. S tim da on nije ništa imao kako beba. Počelo je sa 3 godine i svake zime je malo gore nego prethodne (nije to prestrašno, srećom - zasad - nisu velike površine u pitanju). Fleke mu ne prolaze s ničim osim s kortikosteroidima, ovo sve drugo su sredstva za održavanje postojećeg stanja.

  16. #4166
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ionsko srebro, u sapunu ili ono u tušilici ili misliš uzeti kremu?

  17. #4167

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Iskreno, ne znam u kakvom je to obliku. Tek se spremam raspitati.

  18. #4168
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Cure sta na lice stavljate ? Koju kremu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #4169

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne znam u kakvom je to obliku. Tek se spremam raspitati.
    http://www.skysparks.com/
    Pokušaj naručiti direktno ili kupi isto srebro u Bio&Bio. Znam da ti struka nalaže da ti bude stalo kako se proizvodi pa ti za ovo garantiram da je proizvedeno po svim pravilima "službe" .
    Imamo ga doma već jedno devet godina i sva iskustva primjene do sad su bila jako pozitivna. Ograničenja u topikalnoj primjeni nema, ako ćeš davati i per os onda kontaktiraj gđu koja ga proizvodi za doziranje.

    Za per os primjenu daj djetetu barem 1,5g omega-3 (imaš dječje riblje ulje pri ruci) i doziraj mu cink po kili tjelesne težine (minimalna doza ti je 3 mg koju ima smisla dati).

  20. #4170
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    googla i spremam se da izađem iz kuće i kupim u bio-bio. Uzela bih samo za špricanje po leđima koje je zahvačeno crvenilom. Prvo bih probala sa najmanjom bočicom (preko neta košta 45kn) . Znači Lidiko ultra 100ml. Pa ćemo vidjeti.

  21. #4171

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.skysparks.com/
    Pokušaj naručiti direktno ili kupi isto srebro u Bio&Bio. Znam da ti struka nalaže da ti bude stalo kako se proizvodi pa ti za ovo garantiram da je proizvedeno po svim pravilima "službe" .
    Imamo ga doma već jedno devet godina i sva iskustva primjene do sad su bila jako pozitivna. Ograničenja u topikalnoj primjeni nema, ako ćeš davati i per os onda kontaktiraj gđu koja ga proizvodi za doziranje.

    Za per os primjenu daj djetetu barem 1,5g omega-3 (imaš dječje riblje ulje pri ruci) i doziraj mu cink po kili tjelesne težine (minimalna doza ti je 3 mg koju ima smisla dati).
    Hvala ti. On pije omega-3 barem 3 flašice godišnje (CL ) zbog drugih stvari, dajem malo više od 2g dnevno.

  22. #4172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.skysparks.com/
    Pokušaj naručiti direktno ili kupi isto srebro u Bio&Bio. Znam da ti struka nalaže da ti bude stalo kako se proizvodi pa ti za ovo garantiram da je proizvedeno po svim pravilima "službe" .
    Imamo ga doma već jedno devet godina i sva iskustva primjene do sad su bila jako pozitivna. Ograničenja u topikalnoj primjeni nema, ako ćeš davati i per os onda kontaktiraj gđu koja ga proizvodi za doziranje.

    Za per os primjenu daj djetetu barem 1,5g omega-3 (imaš dječje riblje ulje pri ruci) i doziraj mu cink po kili tjelesne težine (minimalna doza ti je 3 mg koju ima smisla dati).
    cink u kojem obliku, a da nema opet hrpu umjetnih stvari je ok?
    mi smo imali kuru s srebrom špricanje, ali nije nam se nekaj pokazalo.

    moj pije kombinaciju lan s kimovim uljem

  23. #4173

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    cink u kojem obliku, a da nema opet hrpu umjetnih stvari je ok?
    mi smo imali kuru s srebrom špricanje, ali nije nam se nekaj pokazalo.

    moj pije kombinaciju lan s kimovim uljem
    Problem s cinkom je taj što dječja doza na europskom tržištu ne postoji. U iole normalnoj dozi ima ga u Child life Aller Care (preparat za alergičare koji ima u sebi i bromelaina, a on djeluje protuupalno i na zarastanje rana-MartinaP, pitaj starije kolegice za Ananase). Ima ga još u kombiniranom preparatu koji ima u sebi kalcij, magnezij, fosfor i cink od Life Time. Svi multivitamini u sebi ne sadrže dovoljnu dozu cinka pa ih se baš ne isplati dati. MartinaP, pogledaj sastave i nađi ako ima nešto s barem 3 mg cinka u dnevnoj dozi ili uzmi kapsulu od 15 mg pa s njom čini ono što se mora činiti (kreditna kartica pa lajna na tri dijela ). Ako ti je to za starije dijete onda mu zaista nije ni 5 mg previše. Ok, ja sam sklona visokim dozama, ali svejedno... I omege i cink treba davati u kontinuitetu od 3 mjeseca, a kontraindikacija za više doze cinka je anemija.

    Što se srebra tiče-najviše se isplati kupiti jednu malu bocu s raspršivačem i još jednu od barem pola litre pa se nadopuni mala kad se potroši. Špricati treba staaaaalno i obilno i držati dalje od svih izvora elektromagnetskog zračenja (dakle-ne u frižider!! )

  24. #4174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ananas to je neka šifra zamo za farmaceute?

  25. #4175

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ananas to je neka šifra zamo za farmaceute?
    Ma, ne, nego je to jako davno bilo na tržištu kao lijek.

  26. #4176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a zove se ananas, ili treba jesti ananas?

  27. #4177
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zove se ananas, ili treba jesti ananas?

    Pitanje ti stoji. Ko zna možda se ananas i maže po koži...

  28. #4178

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a zove se ananas, ili treba jesti ananas?

    Neeee. Davno je bio na tržištu protuupalni lijek na bazi proteaze bromelaina izoliranog iz zelenog dijela ananasa. Odavno ga nema, ali su ga kao izvrsno i bezopasno protuupalno sredstvo stavili u jedan dječji preparat namijenjen alergičarima. Kod nas je sad registriran i kao dodatak prehrani za odrasle, ali ga stariji liječnici i magistre znaju pod starim nazivom.

  29. #4179
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a kak se sad zove?

  30. #4180

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kak se sad zove?
    Ima ga pod raznim nazivima, ali djelatna tvar je bromelain. Spomenula sam to samo zato jer je ista tvar i u dječjem preparatu za alergičare i u njemu bromelain ima protuupalno djelovanje. Čisti bromelain nema potrebe davati djeci-pogotovo ne maloj.

  31. #4181
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a koji je to dječji preparat?

  32. #4182

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a koji je to dječji preparat?
    http://www.childlife.xyz/our-products/aller-care/

  33. #4183
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Koja krema je ok za lice za atopijski ? Niko nema po licu ??


    Sent from my iPad using Tapatalk

  34. #4184
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kak ne
    Ak je malo bolje onda bepanten,omega 20 od eucerina
    Za lošije faze smeđe krema od petrovića i po potrebi kortići

    Mazati neutralne više put dnevno to kod nas ispadne minimum 4 puta

  35. #4185
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ima li kod nas ta kupiti velika tuba Bepanthena?

  36. #4186
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nama pomaže claritine odmah kad krene par dana i onda preventivno riblja mast mažemo zimi, ljeti bepanten losion za poslje sunčanja
    izmjenjujemo probiotik jedan mjesec, drugi multivitamin supradyn jr. i to nam je nakon 9 god dermatitisa dobitna kombinacija, za sad

  37. #4187
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    na supradyn jr piše 4,0 mg zinka do 10 godina
    dvije tbl od 10 god znači 8 mg
    jel to ok?

  38. #4188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li kod nas ta kupiti velika tuba Bepanthena?
    velika je od 100gr,samo roza linija

    iam u mom dm u antunoviću, teoretski možda ima i u Tomićevoj i ostalim gdi ima ljekarnički program

  39. #4189
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pikula od kadste počeli supradin koristit

  40. #4190

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Nama je dobra Linola, bez obzira na kikiriki kojeg ne smiju i pogledat..nemam pojma kako.
    i Eucerin s omegom.

  41. #4191
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mi ne smijemo linolu nikak peklo je curu,pa je završilo kod malog bubeka

  42. #4192

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi ne smijemo linolu nikak peklo je curu,pa je završilo kod malog bubeka
    mislim da sam je davno i otkupila od tebe

  43. #4193
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je još u doba kad nisam imala ovog manjeg alergičara

  44. #4194
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    supradyn otkad su veći 8,9 godina pa im više ne smetaju tako male doze aroma i sladila

  45. #4195
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Evo nas friško na ovoj neveseloj temi... Maleni ima po licu par flekica, danas nakon posjeta pedijatrici nismo ništa puno pametniji. Uveli smo žumanjak u prehranu tjedan dana prije deset mjeseci, ali flekice su iskočile tek nakon tjedan dana tako da nisam sigurna da li je on izazvao reakciju ili nešto drugo (ništa drugo nisam uvodila, niti mijenjala). Planiram mu probati opet dati žumanjak ali tek nakon šta mu se stanje sa flekama popravi. U dogovoru s pedijatricom na lice trackamo zaštitnu kremu za pozadinu, nije tako strašno da bi trebali kortikosteroidi. Zanima me koliko dana da drvim po jednoj te istoj kremi jer npr. melem sam mu mazala četiri dana, bez pomaka, pa bepanthen tri, isto bez pomaka...

  46. #4196
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    neki pokazuju svoje djelovanje odmah , a neki tek nakon uzastopnog mazanja ali više puta dnevno min 4-5 puta.

    probaj malome uvesti neku omega masnu kiselinu u klopu ( tipa repičino, laneno ili slično ulje),
    probaj uvesti i Omega masnu kiselinu od Eucerina za mazanje, https://www.google.hr/search?q=eucer...33%3B500%3B500 ili https://www.google.hr/search?q=eucer...32%3B500%3B500


    sad ne znam jel premali za Smeđu kremu od petrovića http://www.mojaljekarna.hr/hemoroidi...l#.VH7zxzHF8ZI

  47. #4197
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Hvala jelena.O, hvatam se čitanja i proučavanja!

  48. #4198
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Eucerin ti jako često zna imat popuste od 30 %, ne znam od kud si ali u zagrebu je to u farmaciji, gradskoj čak i u nekim privatnim ljekarnama

    svakako obrati pozornost kod uvađanja namirnica

  49. #4199

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    Kak stoje vaša djeca atopičari s cijepljenjem? Jučer me zvala školska doktorica, da mi mali nije cijepljen protiv ospica, a
    epidemija ospica je u Bosni i Sloveniji. Da u ponedjeljak moram doći na razgovor o tome, i donijeti najnovije nalaze alergije,
    Mali mi ima još uvijek jaje razred 3, mislim da se još ne može cijepiti.
    A, to cjepivo je na pilećem embriju, pa me zanima, da bi se i cijepio, opasnost je samo od prvobitne reakcije na cjepivo ili kad
    si jednom cjepljen, taj sastav cijepiva je stalno u tijelu prisutan, pa tako onda i jaje. To mi baš nije jasno.

  50. #4200
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ako postoji opasnost od reakcije predložit će ti da se cijepite u bolnici. mislim da je promatranje 24 sata, ali alergijske reakcije su uvijek brze. Znači što se dogodi u prvih pola sata to je to. Ostalo je zbog imunoloških reakcija, temperature i slično. Toje najčešće odgođeno znači alergijske dok se preparat ne resorbira (to su minijaturne količine), a imunološke koje nemaju nikakve veze s alergijom kad inunitet odreagira. Laički rečeno, nisam dr.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •