Stranica 87 od 94 PrviPrvi ... 37778586878889 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,301 do 4,350 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4301
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mališi se još prošle godine u ovo vrijeme pojavio osip oko usta,
    mislim da sam negdje o tome i pisala, ali nebitno.
    ove godine opet, ali s tim da se pojavilo i na stražnjoj strani koljena, na pregibu.
    jučer smo bili kod dr, kaže klasični oblik dermatitisa.
    dobio je dvije kreme i rinolan, na flixotidama već je.
    ima li potrebe poduzimati nešto dalje, ići na alergo-testiranja?

    on je s 3 godine bio na testiranju zbog čestih opstruktivnih bronhitisa i laringitisa,
    ništa se nije pokazalo.

  2. #4302
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad su zadnji trzaji ljeske i počet će ako nije breza, i mojima teško pada ovo vrijeme. otiđite na testiranja, to se zna mjenjati s vremenoom, a kamoli ne nakon 6 godina.

  3. #4303
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    gdje je najbolje ići na testiranje?
    srebrnjak? negdje drugdje?

  4. #4304
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kakvo? ak je prik ne možeš samo ušetati i raditi nego tri mora neko odrediti koji će, a za rist možeš ako znašna kaj ciljaš u klaićevu, Sveti duh, Rebro

  5. #4305
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ma joj znam da ne mogu ušetati nigdje,
    nego pitam je li bolje na srebrnjak ili negdje drugdje?
    šta ja znam, valjda najprije ide prik.

  6. #4306
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad za rast možešušetati

    gdi imate alergologa?

    ja idem u klaićevu za sve

  7. #4307
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    je li netko probao ovu kremu. Čula sam nekoliko pohvala

  8. #4308
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ako nekoga zanima: http://apps.larocheposay-portal.com/skola-atopije/. Nije loše iskoristiti besplatan smještaj a more nikad nije naodmet za atopijski...

  9. #4309
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jel slao ko za natječaj dugo mi traje aploudanje, dobi li se potvrda da je predano?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.05.2015. at 15:50

  10. #4310
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Malo zamrlo ovdje, znači li da vam je lakše kad je zatoplilo? Ako je konačno zatoplilo uopće...

  11. #4311
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    meni je isto, kad će mu proć onda će proć i grebanje dok je i najmanja promjena na koži dotle ga smeta

  12. #4312
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jainina prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nekoga zanima: http://apps.larocheposay-portal.com/skola-atopije/. Nije loše iskoristiti besplatan smještaj a more nikad nije naodmet za atopijski...
    predao tko, jel dobil tko?
    mi nismo

  13. #4313
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    evo nas i ovde...ako netko ima strpljenja procitati i odgovoriti

    sredinom treceg mjeseca G (tada 18mj) su se pojavile hrapave flekice na obe nadlanice, pa na oba obraza. mi smo to mazali kremicom koju je napravio mm od nevena, kantariona i djevicanskog pcelinjeg voska. bilo bi kao malo bolje ali nije prolazilo.

    pocetkom travnja odveli smo je kod privatne dermatologice. odma s vrata je rekla da je to AD i preporucila testiranje na alergije iz kapi krvi. mi onako zamantritis rekli da, naravno, samo da znamo od cega je.
    prepisala nam adermu, tobrex da ne bi doslo do infekcije (ovo na obrazu je blizu oka pa zato valjda ocni antibiotik) i advantan kremu napisla na nalaz za slucaj da sama aderma ne pomogne. mi smo mazali samo aderminu kremicu a tobrex spremili za zlu ne trebalo. advantan sam proguglala i skoro pala u nesvjest da mi je dala kremu koja se daje djeci starijoj od 3 g.

    nakon par dana dolazimo po nalaz tog famoznog testa iz kapi krvi i saznajemo da je alergicna na kravlje mlijeko, jaja, orashide, bijelo psenicno brasno(?), jagode, pome, prasinu, grinje, travu, bor, blablabla
    taj dan nam daje privatni recept na elidel kremu (koja opet nije za mladje od 2g) i preporuku za dijetu. dijetarili smo par tjedana ali nikakve koristi.
    ove disne alergene ne mogu izbjeci, zivim skoro pa u borovoj sumi, trave ima svugdje gdje krenemo, prasine isto tako.
    na jednoj ruci se skoro i povuklo, ima jos jako malo na pregibu sakice ali na drugoj je bas gadno. imala je i kao neke bijele pristice koji bi pukli i krvarili. onda sam par dana mazala tobrex. sad je malo bolje ali izgleda skoreno. na obrazima jos ima tih suhih, crvenkastih flekica, sad se pojavila jedna na kapku. vidim da je svrbi

    e sad, mene zanima koliko su pouzdani ovi testovi iz kapi krvi? ova dokica je to slala u rijeku, vidim na nalazu potpis dr internist.

    nakon koliko bi se trebali pokazati benefiti dijete i izbjegavanja alergena? kako vi to izvodite? svi ukucani na dijetu ili?

    jeste li vi svoje malce mazali ovim korticima iako su oni za stariju djecu?

    cekate li da bas bukne pa tek onda mazete?

    smiju li na sunce ako smo ih noc prije namazali s tom kemijom?

    koliko cesto ima smisla mijenjati ove emolijentne kreme? jeli se tijelo kao navikne pa vise ne pomazu?

    jeli netko pokusao s fitoterapijom prema donjem linku?:
    http://www.etericnaulja.net/aromater...kozmetika.html

    rukice moramo prati svaki put kad se vratimo iz parka/setnje a bolje je ne mociti te dijelove cesto, kako vi to rjesavate? ja operem sa onim aderminim uljem pa odmah mazemo kremu.

    imam jos 100ak pitanja

  14. #4314
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    zaboravih reci da smo prije mjesec dana u dbk bolnici napravili prick test koji nije pokazao nikakve alergije osim malo na cvijet masline (a tata im hobby maslinar ). sad cekamo da nas dr pozove na konzultacije jer nam je sestra koja je radila test rekla da ce dr odluciti hoce li raditi dodatne testove iz krvi.

  15. #4315
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u svakom slučaju traži i prave testove iz krvi Rist i rast, (ukupni ige , specifični), nemoj da ti neko proda foru da je mala za neke stvari, moji su te testove radili u dobi od 6,7 mjeseci. to što je prick bio negativan ne znači da nije alergična, mojima je redovito prick negativan, a rastevi do neba.

    moram li priznati da ti je doktorica polualternativka, kad ja kažem da sam slala istom čovjeku krv djece svi mi ( medicinari) kažu kak to nema veze s vezom, ali uglavno mojoj klinki koja je alergičar od rođenja , za neku precizniju alergiju smo saznali s njenih 6 mjeseci nakon kaj sam ja bila 2 mjeseca na djeti, vidjela se razlika. Taj isti internista joj je snjenih 3.5 godine dijagnostricirao uz ostale njene alergije i alergiju na pšenićno brašno, breskvu ( prvo voće koje je jela), zamjensko mlijeko koje je počela pit s 13-14 mjeseci, i kad sam izbacila zamjensko mlijeko dermatitis ošo u roku 2 tjedna, kasnije smo i testirali i brašno i breskvu ( mlijeko se nije moglo raditi jer za to nema testera), i sve je bilo pozitivno, brašno je bilo manje raine i uz dogovor s gastričkom smo ga ostavili, ali ga smanjili i zamjenili s intergralnim.
    nažalost to se nije desilo s bembačem, jer očito da ja nisam posumljala na sve kaj se može sumljati, on ima puno više ( medicinskih) dokazanih alergija, ali očito mu je nešto još sa strane kaj ne mogu dokučiti, uz to reagira na svaku promjenu temperature, a ima i puno vanjskih alergija, samo za ilustraciju ja sam svojeg čistila od krumpira punih 6 mjeseci, počela s njegovih 15 mj, moš si mislit kolko je mogo krumpira pojesti do tad, to je jedini alergen koji je stvarno i jeo.

    ( usput mojima paše eucerin mlijeko i kreme, aderma ih peče.)

    kaj se tiče kortiča moji su dobijali alfodermu čistu i s belobazom, beloderm ( klinka).

    su jele murve ove godine?????

    sretno, probaj s fitoterapijom, mojem nije pomoglo, ali je on jaki atopičar, ako je vama to stvarno maloi mjestimično isplati se probati.

  16. #4316
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moj je bio nedavno na prick testu, sve negativno.
    iako sam ja primijetila da su konzervansi izgledali drugačije od ostalih,
    bili su vidljiviji odmah, ali nedovoljno veliki da bi ih oni mjerili
    i sutradan su se oni jedini vidjeli.
    sad je naručen za flastere pa je rekla tek nakon flastera vađenje krvi.
    ne kužim zašto ne ide sve odjednom da se toga riješimo?!

  17. #4317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moji nisu bili nikad na flasterima

  18. #4318
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Hvala Jelena. Zovem u pon bolnicu da ih podsjetim. Inace termin kod alergologa se ceka 3 mj! Ako me bude zavlacila idemo negdje privatno.
    Jesu ovi testovi iz krvi u privatnim lab medicinski priznati? Nasla sam da ovi u dbk rade profil 108 alergena za 2350 kn. Jeli to taj rist i rast?

    Murve jos nismo probali ove godine. Dobro si me podsjetila. Mogla bi uskoro u setnju

  19. #4319
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ako ti ista pomaze, nama su na sakama dobro dosli vlazni oblozi i kantarionovo ulje. Kad bi bilo gadnije a radili smo pauzu od kortikosteroida onda smo joj mazali sa kantarionovim uljem
    I previli sa mokrom gazom (natopljenom fiziloskom) i onda zamotali sa zavojem. Lijepo je reagirala na to, ali nikada ne bi skroz proslo osim od kortica. Kupke u maslinovom ulju su nam takoder bile od pomoci. Ruke sam joj ja prala i pazila da perem samo dlanove i prste bez da namacemo gornji dio sake. Od obicnih krema nam je super dosla bioderma atoderm intensiv, za sada joj drzi ok stanje.

  20. #4320
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj vlažne zavoje je prihvatio tek sad s skoro 5 godina, to sad je stalno vrištao na to, inače mu radimo vlažne zavoje s http://www.dm-drogeriemarkt.ba/linka...=1404991883000 pa mu i malo duže traje vlažnost, ali mu ipak smeta u toku noći pa skidamo.

    daj link da vidim kaj to rade ti labosi u db, ali se bojim da su to intolerancije a ne alergije. u principu ti i pedijatar može dat upuutnicu samo za labos ( kod nas ti koji su u klaićevoj, svetom duhu i rebru,...) s pojedinim alergenima ako je voljan, ali tad treba znat kaj treba napisati, mi idemo povremeno na takve testove šalje nas gastrička,

    i da pošto ste blizu mora, nek se kupa što više, nekima to jako pomaže,

  21. #4321
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    evo jele. mislila sam ovaj alergoprofil 108 alergena. ali samo ako me otpile u bolnici. vidis mogla bi i pedicu pitat moze li ona dati uputnicu.
    koja je logika da more pomaze ako jos sol nagrize, pa se susi, sunce...treba li svako malo mazat emolijentnom na kupanju?

    jainina i jelena hvala! pokusat cemo i s oblozima.

  22. #4322

  23. #4323
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    vidi kaj spada pod Profil 108 alergena* mada je cijena jaaako visoka

  24. #4324
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Upadam kao padoobranac, no možda nekome pomogne.
    Npr. ja sam od Ad-a i silnih rana imala nerijetko sekundarne infekcije kože. U tom slučaju nisam smjela koristiti nikakva ulja (kantarionovo, maslinovo,...). Ono što mi je pomagalo su kupke od noćurkovog ulja u mlakoj vodi (ima ga u dm-u), svaku večer i onda bih lagano ručnikom potapkala da ostane masno i išla spavati. Sada već ima kupiti i kapsula s noćurkom. Imala sam baš užasne rane, 27 godina. Onda sam izbacila gluten i ad je doslovno u tri dana nestao. Tako da susojećam sa svim vašim malcima, nije im lako.

  25. #4325
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    baš sam planirala uvesti noćurak,ti si pila kapsulirani ili na žlicu, koji?

  26. #4326
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kad sam ja čula za noćurak postojao je na žalost samo kao uljna kupka u dm-u.

  27. #4327
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Jelena imas nocurak ulje u boci na terri organici. Nije bas jeftino ali bitno je uzeti kvalitetno ulje. Moze se mazati i piti. Skicni onaj link sa clankom o ADu sto sam stavila u svom prvom postu ovde.

  28. #4328
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nama sunce i more jako pomažu kod AD-a, ali smo bili na moru ovaj produženi vikend i sva mi se osula u sitne prištiće koji svrbe, tako da se bojim da se sada razvila i neka alergija na sunce ili što to već je.

  29. #4329
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nama sunce i more jako pomažu kod AD-a, ali smo bili na moru ovaj produženi vikend i sva mi se osula u sitne prištiće koji svrbe, tako da se bojim da se sada razvila i neka alergija na sunce ili što to već je.
    da, to ti je alergija na sunce u kombinaciji sa neodgovarajućom kremom...

    moja E se osula prije dvije godine od Nivee 30 pa smo prešli prvo za Vichy 30, onda na Eucerin 25
    probala sam ove godine s Coopertonom 30, opet ista stvar pa smo se vratili na Eurcerin 25

  30. #4330
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nama sunce i more jako pomažu kod AD-a, ali smo bili na moru ovaj produženi vikend i sva mi se osula u sitne prištiće koji svrbe, tako da se bojim da se sada razvila i neka alergija na sunce ili što to već je.
    to se nama desilo pred 3 godine kad smo bili na moru isti taj vikend, ali ista priča se desila i ovaj kad baš nismo bili na suncu, a opet i daleko smo od mora, mislim da je to ipak njemu znoj.

  31. #4331
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Njoj bi to bas jako izbilo kad bi dosli na plazu i kad bih ju namazala kremom.
    Mislim da sam pogrijesila s kremom jer sam do sada uvijek koristila Eucerin ili Avene a sad sam u dm-u uzela Sun dance za osjetljivu kozu, rekoh da probam, ali ocito se vracamo na stare kreme.
    Zanima me kako vasi atopicari reagiraju na ubode komaraca. J. dobije uzasnu reakciju, a ove godine ih ima na tisuce i ne znam s cime da ju zastitim.

  32. #4332
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Mi se kupamo tri dana po dva sata ujutro i isto su im izbili pristici po vratu, ramenima. Ali mislim da je to od kombinacije znoja, soli, kreme, prasine iz parka...

  33. #4333
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo nas opet na moru i dogodila se ista stvar samo u puno gorem obliku. Znaci ovaj put smo koristili Eucerin kremu.
    Prvi dan nakon dolaska na plazu pojavljuju se te crvene fleke po guzi i cijelim nogama. Jako svrbi tako da se i cijelu noc cese a jucer je takva usla u more i pola sata je plakala i vristala jer ju je jako peklo.
    Nije mi jasno ako je alergijska reakcija na sunce zasto samo noge? Iako njoj je inace dermatitis najgori po nogama.
    Ako ovako bude ona se nece moci ni kupati u moru ni biti na plazi.

  34. #4334
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    a joj mitovski bas mi je zao. a da pokusate bez kreme za sunce, samo sa svojom standardnom emolijentnom dok to ne prodje, a izbjegavati sunce od 10-17.

    nama nista bolje. dva koraka naprijed, dva nazad. uopce ne mogu skuzit od cega joj se zacrveni koza i stvore krastice. imam dojam da je najgore ako vise place ili je nervozna. i dalje izbjegavamo jaja, mlijeko (sad cemo izbacit i kozje mlijeko), psenicno brasno, pome, jagode.... ponestaje mi ideja za dorucak...sto vasi alergicari jedu ujutro?

  35. #4335
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni se isto baš nekako čini da krema to samo pogorša. Probati ćemo bez kreme, ionako na more ne idemo nikada prije 17-17,30.

  36. #4336
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Baš sad čitam za prirodnu zaštitu od sunca za hladno prešano ulje čileanske maline.
    Navodno ima SPF od 25-40, protuupalno djelovanje i pogodno kod ekcema, dermatitisa i upalnih stanja kože. Jel netko probao?

  37. #4337
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Mitovski mi smo imali upravo takav problem. Sin je vristao koliko su ga pekle i svrbile noge. Nakon toga sam je odustao od kupanja. Ja sam mu dala aerius i mazala sa eucerinom.
    S tim da mu je koza svih mjesec dana mora bila blago receno uzasna. A na suncu nije puno boravio.

  38. #4338
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    ja imam to ulje maline. koristili ga prosle godine kad su bile male bebe. malo smrducka tj nema bas neki ugodan miris. namazala sam je samo dva puta ove godine i ne po sakicama gdje ima ekceme.

  39. #4339
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj jede ujutro njegov kruh ili palačinke s .jegovim pekmezom i rižino mlijeko, ili zgance /proso s pekmrzo,

  40. #4340
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo nas opet na moru i dogodila se ista stvar samo u puno gorem obliku. Znaci ovaj put smo koristili Eucerin kremu.
    Prvi dan nakon dolaska na plazu pojavljuju se te crvene fleke po guzi i cijelim nogama. Jako svrbi tako da se i cijelu noc cese a jucer je takva usla u more i pola sata je plakala i vristala jer ju je jako peklo.
    Nije mi jasno ako je alergijska reakcija na sunce zasto samo noge? Iako njoj je inace dermatitis najgori po nogama.
    Ako ovako bude ona se nece moci ni kupati u moru ni biti na plazi.
    Slično i kod nas. Po zimi super a ovo i prošlo ljeto kad dođe na more katastrofa i to pregibi iza koljena i guza.
    I nju peče pa mora van iz mora a baš voli more i plivanje.
    Posljednje uređivanje od jurisnik : 01.07.2015. at 19:01

  41. #4341
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sad čitam za prirodnu zaštitu od sunca za hladno prešano ulje čileanske maline.
    Navodno ima SPF od 25-40, protuupalno djelovanje i pogodno kod ekcema, dermatitisa i upalnih stanja kože. Jel netko probao?
    Ja probala! Vec drugu godinu mazemo se samo s takvim uljima na suncu i sve pet! I starijeg prosle godine mazali time, super je za kozu sviju nam bilo jer je s vremenom kao i malo vise nahrani. Jako smo svi zadovoljni!
    Ove godine isto bebana koji ima izraziti AD mazem samo time i inace od svih krema na testu jedino nije reagirao na karite maslac i neka biljna ulja, sve kupovne kreme koje smo poslali pokazale bar malu reakciju..
    A inace ni nas bebo nije volio kupanje ni u kadici doma i jos se tada cim bi usao u vodu skroz izcohao da smo ga s rukavicama kupali pa smo probali prije kupanja namazat ga onako fino s tim kariteom pa onda u vodu poplahat i to nam je ispala dobra kombinacija! S vremenom se u vodi prestao cohat, a koza bi mu ipak bila upila i zadrzala vlage...jer one obloge nije nikako prihvatio..i jos za koji sat mu bila jos susa koza...pa sam cula da neki savjetuju i ovako...
    Pa sad i za more imam kombinaciju karite/cil.malina i jos koja kap nekog drugog hladno presanog njeznog ulja i zasad nam je ok! Mazem i na ekcemne predjele jer i oni kako su nadrazeni ipak trebaju neku zastitu, a velim i sami karite ima blagi okluzivni efekt pa nama se pokazao jako dobar...naravno nist ne preko noci..

  42. #4342
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    A ideje za dorucak...joj i nama nije bas mastovito, ali kako smo jos mali vrtimo kombinacije palenta/proso/kvinoja/zob/pir/riza s razlicitim vocem koje dosad jede..pa svaki dan mix drugo voce i zitarica i sad smo isto probali poseban kruh sto si doma pecemo..ponekad zmiksam kao neki povrtni namaz, ali definitivno vise mu smekaju vocne kombinacije..

  43. #4343

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ne znam je l netko već tu pisao..al moram podjeliti sreću..

    napravila palaćinke..bez jaja i mlijeka..umjesto jaja stavila chia sjemenke, koje su prije toga stajale 10-15 min namočene u vodi da puste sluz i povežu tijesto
    sinek presretan a ja ponosna do neba

  44. #4344
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A jesi li radila samo od brašna, on smije brašno?
    ili ako ne mjesavina rižino, proseno i dlično brasno malo doli, ulja i tolko vode kolko ugljikohifrata
    Mada ću probat čia idto namočitpa u tu smjesu
    Boobamara kak ste vi?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.10.2015. at 07:27

  45. #4345

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Samo obično brašno, voda, chia i sol..

  46. #4346
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma pitala sam samo a brasnom nisi uspjela napraviti pačalinke?hoda i to samo kaj mora bit tanko i ne baš po cijeloj tavi

  47. #4347

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    ja sam jednom slučajno preskočila jaja i uspješno napravila tijesto za palačinke samo od brašna i vode

  48. #4348
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    naravno da to hoda, ali treba bit vješt

  49. #4349
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da to hoda, ali treba bit vješt
    Slažem se. Uostalom, od čega se mlinci rade i tijesto za štrudlu - brašno, voda i sol. Treba ostaviti smjesu da odstoji, da se gluten umreži. Ali moji to baš ne ljube, a nije nam sila, pa to ne radimo.

    Ima neka varijanta s bananom, bez jaja. To bi moglo biti bolje.

  50. #4350
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je ali mlinci su drugačije konzinstencije od palačinki

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •