Stranica 88 od 94 PrviPrvi ... 38788687888990 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,351 do 4,400 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4351
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    Hvala na pitanju, mi smo sad evo hvala Bogu pod kontrolom!
    Nama je ljeto bilo od koristi, uz reduciranu prehranu i puuuno mazuckanja neutralnim, i sad imamo "samo" ekceme koje se trudimo drzati pod kontrolim koliko je moguce..
    Malo me strah opet zime, duge odjece i zatvorenih prostora, al veci smo pa cemo lakse izlazit van bar udahnuti zrak bez obzira na vrijeme..
    S prehranom se ufurali dosta, kod nas nije gluten pa nam je lakse..
    Evo mi uz palacinke brasno-voda radimo ponekad i takve pogacice ili u pecinici ili na masl.ili kokosovom ulju, onda mrvicu gusce, slane ili slatke s malo sode pa se napuhnu..
    Palacinke budu ok i rizine ako se doda zgnjecena banana i malo gusce, kako je netko vec spomenuo...
    A znamo sada i naribati jabuke, zgnjeciti koju bananu, posipati brasno (bilo kakvo se smije, moze i rizino i malo kukuruz.) i/ili malo nekih pahuljica, moze i malo napuhnutih chia, zlica kokosovog ulja, malo sode i koju grozdjicu pa zapeci u pecnici kao mekane hrpice..radim odokativno, mislim da se ne moze puno fulat, jabuke su mi baza, moze se dodat malo slada po zelji, mekano bude pa klinci pojedu..

  2. #4352
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Previše je postova ne stignem čitati sve od početka
    Molim vas je li tko čuo za dr. Karmen Žižek u ZG i da li se tko liječio kod nje?

    Moja cura atopijski dermatitis i sad je napunila četiri godine, međutim meni se čini da
    su kožne reakcije svake godine sve gore i gore.
    Nama se stanje ne poboljšava nego naprotiv ide na gore.
    Hvala!

  3. #4353
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Možete detalje na pp ako je neprikladno javno, samo neka mi molim vas netko nešto napiše da me utješi.

  4. #4354
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    jel vam klopa smeta, ste testirali

    Mojem je bolje od kad sam ored 6 mjeseci ukinula ono malo domaće piletine koju je jeo
    Test mu je pred 2 3 godine bio ravno 0.35, znači tek tolko pozitivno na to, uz to ima puno nutritivnih drugih ali i vanjskih alergija, kad bi naglo zahladilo odma bi se zacrvenio, ali i kad bi naglo zatoplio, tak da je stalno bio je dermatitisu i ranama.
    Tek s 5 godina je dao da mu ae rade vlažni povoji, do tad je urlao na pomisao zamatanja, počeo je pred koji mjesec i spavati po noći, zna se orobuditi po noći ali nije to ni približno kak je bilo do ljeta, kad nismo spavali uopće.
    U svakom slučaju treba vidjetikaj mu smeta i to maknuti fizički kolko se može, hranu možeš kontrolirati, pelud i vanjske uvjete ne osim ak ne živip u sibiru.
    Probaj i alternativu, cura mi je dpašena s alternativnim testovima i preporukama

  5. #4355
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Evo i mene ponovo na ovoj temi...
    Najmlađem sinu buknuo AD u trećem mjesecu života. Kad se rodio koža odlična, na prvom pregledu sa mjesec dana pedijatrica oduševljena kako mu je koža čista a onda odjedanput sa prvom burom sa njegovih 3 mj. zacrvenio se ko paprika. Trajalo je par dana pa se povuklo...onda ponovo buknulo sa drugom burom a zadnjih pola mjeseca je konstantno prisutno crvenilo na obrazima i na pregibu od nogica, ne vezano više za vrijeme....
    Prije skoro pa 11 godina prvi put sam se susrela sa AD-om kod najstarijeg sina koji se defakto rodio sa osipom. Na prvom pregledu nam je pedijatrica rekla da je vjerovatno u pitanju alergija na mlijeko ali prvo testiranje na točno određene alergene smo obavili kad je navrsio godinu dana i tu se pokazala alergija na jaje i mlijeko klasifikacije 3 i na grinje i prašinu klasifikacije 4. Probala sam sve moguce kreme koje su tada bile na tržištu i nekako nam je Aderma bila najbolja. Kortiće sam izbjegavala skroz a kad je bila najgora faza dala bi mu fenistil kapi da se manje grebe. Spavao je u rukavicama i posebnom odjelcu za dermatitis...i nekako smo progurali godinu i po dana i tada je dermatitis nestao ali se pojavio bronhitis zbog kojeg je evo i dan danas na flixotide inhaleru. Alergija na mlijeko i jaje je nestala sa navrsene 4 godine života i na hranu više alergija nema, ostale su ove inhalacijske (grinje i prašina a i neke trave, te bor)...
    Jasno mi je da je AD genetska "bolest" ali me zanima od vas mama koje imate više djece kako su se razvijali simptomi kod drugog/trećeg djeteta ? Najmladji mi sutra puni 5 mj., isključivo ga dojim i ne znam koliko je pametno da izbacim sve mliječno i jaja iz prehrane s obzirom na starijeg ??? Znam da treba nekih mjesec-dva da se moje tijelo očisti pa da vidim ima li poboljšanja kod maloga....
    JelenaO vidim da si negdje u komentarima pisala da se dijete može testirati na određene alergene i prije godine dana ??? Jer meni su rekli da prije toga nije vjerodostojan nalaz....

  6. #4356
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Moja klinka je imala dermatitis of nekih 3 mjeseca, doktorica nas hitno poslsla u klaićevu jer nije znala kaj joj je, dermička ofma dala popis ne mlijrko, jaja, govedina, ribe ni mordki plodovi, agrumi, mala se donekle očistila u roku do 2 mjeseca, tad se testirala s 6 mjrdeci i prikovi bili negativni, a krvi testovi svi pozitivni i jaako veliki, nastavili smo dalje bez toga, s 14 mjeseci je počela jest i zamjendko mljijeko, s 3 godine je imala reakciju na kolač u kojem je bilo malo mlijrka, s 3 i pol joj je dermatitis nesto kad smo alternativno tedtiralu na sve i svašta pa je ispalo da ne smije ni breskve ni zamjensko mlijeko kojeg smo isti čas izbacili, ona je drugo dijete . S nepunih 8 dobiva upalu pluča, s 10 mj bronhitis, kasnihe i astmu.
    Klinac treće dijete je počeo reagirat s e tjefna, mada je i prije bio crvenkas, ali dr. Je stalno tvrdila da se čisti, to je istina i kasnije tvrdila, ali sam tražila da idemo kid dermičke, odma sam izbacila sve kao kod klinke+svinjetina, gluten, i tak smo na riži i pekmrzu živjeli do mjeseca kad je krvno testiran i sve je nabrojeno bilo pozitivno+grinje, prašina. S 5 mjeseci dobila prvi bronhitis, s 7 opet, pa bio skoro mjrsec dana na ventolinu, oort bronhitis...astma, s 15 mj. slučajno cure otkrivaju alergiju na krumpir, za to ima čiščenje 6 mjeseci samo trup,
    Sad je tek tolko dobar ukinula mu i ono malo piletine koju je dobivao pred skoro 7 mjeseci. Najveći je neko vrijeme do svojih 4 god, znao kašljati u 9, 10 mjesecu skoro mjesec dana u kontinuitetu, oa prestao, i opet počeo s 6 tad je počeo s klinkom ić na testiranja i tad je bio negativan, inače ko beba je imal suhu kožu i smetale su mu štrample. S nekih 10, 11 god je ooet počro kašljat i stslno bio šmrkav, tad je testiran i alergičan je na grinje,prapinu i još neku pelud.

  7. #4357
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Neki dan sam čitala jedan tekst od AD-u gdje piše da najgore prođe prvo dijete a da svako drugo ima manju šansu da će bit atopičar. Kod mene ga ima najstariji, cura nema i sad najmlađi. Također piše da se najčešće prenosi po ženskoj liniji, majci a kod nas je slučaj obrnut, ja nemam nikakvih problema (osim alergije na drijenjak) ali muž se ospe kad pojede nešto konzervirano a također je alergičan na mlijeko i jaje (pokazalo se na prick testu) iako ih konzumira svakodnevno.
    JelenaO tvoja su dječica jako mala dobila bronhitis, jesi li probala sa magarecim mlijekom ??? Meni je najstarijem puno pomoglo. On je bio i na Zyrtecu sa 2 g. i za sada nema astmu vec samo bronhitis. Kontroliramo se svako 6 mj. , ovo ljeto mu je ventolinska proba bila pozitivna a njega kašalj uhvati pred ljeto, tamo 5-6 mjesec kad je aktivan bor.

  8. #4358
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nisam probala magareće, vidiš i moj muž je alergičar na penicilin,

  9. #4359
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Alergije su uzela maha kod djece i kod odraslih, nažalost. Mene je šokiralo kada mi je pedijatrica rekla kad smo najstarijem prvi put vadili krv da je kod nas problem genetika. Muž mi je tek iza toga radio alergo testiranje i saznali smo da je alergican na mlijeko i jaje iako njemu to u životu nije pravilo smetnje i nije za to ni znao. Reagira jedino kad pojede nešto puno konzervansa (tipa neka salama ili junk food) i tada mu izbace čirevi slični pubertetskim. Ja osobno kišem kada sam kraj drijenka ali nemam po koži ništa.

  10. #4360
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A koji je razred muž namlijeko i jaja ako je radio rist i rast
    Si počela dijetu?dogovori nekog doktora koji može testirati klinca ili probaj s alternativom

  11. #4361
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Muž je radio samo prick test, iz krvi nije iako bi trebo.Za sada sam smanjila mliječno na minimum i izbacila jaje iz svoje prehrane. Malenom je danas 5 mj. Probat ću dogovorit barem da mu izvade krv kad napuni 6 mj. prije nego počnemo sa dohranom da vidimo ukupni igg ako ništa drugo. Jesu li se tvoja djeca redovito cijepila ??? Mi još nismo primili ovo novo 5 u 1 cjepivo što ide sa 2 mj. Pedijatrica nije htjela cijepit dok je koža crvena. Sa jedne strane mi je drago a sa druge me opet strah bolesti. Kad je moj M. bio u toj dobi primio je ovo prvo cjepivo, kupila sam doduše u ljekarni pročišćeno i nosila pedijatrici, jedino MoPaRu nije primio do 4 g. dok nije alergija na jaje prošla....

  12. #4362
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    O cjepljenju svatko ima svoje teorije, ali nije loše razmišljanje tvoje pedijartrice

  13. #4363
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Mame, malo podižem temu. Kontaktirala sam jednu privatnu polikliniku u Splitu koja radi testiranja iz krvi na nutritivne alergene i rekli su mi da mi se dijete ne može testirat dok doji, da mora proć 6 mj. minimalno da nije na mome mlijeku jer da preko mene dobija antitijela. Ostala sam u čudu jer to prvi put čujem. Starijem smo djetetu vadili krv kad je imao godinu dana i čekali smo nalaz jedno mjesec dana (iz dbk su slali na Firule). Sad sam htjela poć privatno da ubrzam stvar ali me odgovor skroz zbunio. Kada ste testirali djecu i koju točno pretragu ste radili ???

  14. #4364

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    1

    Početno

    pre par godina kupio sam posušku kremu. koja mi je jedina pomogla u borbi sa AD. a sad nemam više kontakta. ako ima neko na forumu koji ima kontakt neka mi se javi na privat. hvala

  15. #4365
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Molim pomoć iskusnih mama atopičara. Sin (3mj.) izgleda ima atopijski, iako dr tvrdi da se čisti. Imala je i starija kćer, ali u puno blažem obliku i prošlo joj je do 3. godine. Njemu je dosta jako, baš su plikovi po licu, crveni, zadebljani... Kako mu pomoći? Isprobali smo već dvije kreme od Rochea...ne čini mi se da baš pomaže.

    Koje ste vi preparate koristili za tako male bebice i kada otići na testiranje? Nužno li uopće?
    Kako mu još olakšati?

    Uz to ima i jaku tjemenicu po glavici i čelu, obrvama...kažu da je to sve povezano...jadničak mali
    Posljednje uređivanje od kudri : 10.03.2016. at 11:27

  16. #4366
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi nakon a derme trenutno isprobavamo ovo
    http://www.drstriborkozmetika.com/proizvodi/sos

  17. #4367
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    kudri jel mala reagirala na kaj, jeste li je ikada testirali???? ako mu smeta neka klopa koju ti jedeš svakako to treba izbaciti, mojem najmanjem je smetalo i još uvijek smeta skoro pa sve, sad smo rješili dermatitis kad smo izbacili piletinu, a gro stvari nikad nije ni jeo, na koje je alergičan, osim krumpira.

    traži da te pošalje dermatologu, dermička u klaićevoj je za preporučiti, ona možesugerirati i na testove, nema nekih drugih promjena, recimo kenjanje čudno, možda možeš početi i od gastroenterologa,

    pročitaj više http://www.kemig.hr/kozmetika/formul...ski_dermatitis

    http://www.eucerin.hr/kozna-oboljenj...licu-kod-djece

    mojima paše http://www.eucerin.hr/proizvodi/atop...sion-za-tijelo

    mojima aderma nije nikak pasala, mala je kad je počela govorit uvijek pričala da je peče, a kod klinca on je još bio crvenijui od njega,

    jel si počela piti noćurak, možeš i njega uvaljati u shi maslac ili belobazu

    sos od markovića nije dobar, ali nama nije prolazilo dok iz klope nismo izbacili sve kaj smeta.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.03.2016. at 13:07

  18. #4368
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    on je odlazio kod markovića i na fitoterapiju, ni ona nije djelovala iz prethodnog razloga.

    bucka, zanima me o kojem detetu ti sad pričaš s dermatitisom??????

  19. #4369
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Jelena,sta s kenjanjem i gastroenterologom? Nisam skuzila...
    Mislim da mu smetaju agrumi i to sam izbacila,ali i dalje je crven...morat cu detaljnije pratiti...
    Bicka,kakva je tebi ta sos krema?

  20. #4370
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Mali ima tek 3mj. Kaj se mogu tako maleni testirati?

  21. #4371
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Traži da te pošalje dermatologu, prati pro,jene ako uspiješ, možda nećeš svemoć pohvatat, kao ja krumpir i piceke, dermička te može poslat alergoligu i na testiranja, djeca se mogu testirat odma po rođenju, ako baš treba
    Neki testovi, prick test na koži, kod mojih nije baš vjerodostojan,ali krvni su kod mojih vjerodostojniji, ima i test iz kakice, ako ima krvi, kod mojih isto nije bio pozitivan.
    Probaj s noćurkom da ti piješ, pa bi on trebal dobit malo više omega masne kiseline, preporučuje se i probiotici resimo panda slični.

  22. #4372
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    tnx! tako sam i mislila! uputnicu dermatologu. a i riblje ulje je onda dobro...

  23. #4373
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku

    bucka, zanima me o kojem detetu ti sad pričaš s dermatitisom??????
    srednjem!
    najstarija je sad ok sto se ad tice
    najmanji ga nikad nije imao

  24. #4374
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Bicka,kakva je tebi ta sos krema?
    baš je muž komentirao kako mu se popravilo stanje nakon samo par mazanja

  25. #4375
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    tnx! tako sam i mislila! uputnicu dermatologu. a i riblje ulje je onda dobro...
    sad moj ne smije riblje ulje, ne smije ni ribu.

    bucka, kolko srednji ima, cca 6-7 godina kaj ne ?

  26. #4376
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

  27. #4377
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    poziv za školicu na Lošinju, treba predat sve kaj piše

    evo i natječaj za školu http://apps.larocheposay-portal.com/skola-atopije-hr/ idu 11 klinaca

  28. #4378

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    to je za klince 3-7 godina
    steta moja frajla je prerasla natječaj..

  29. #4379
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nekaj frka ptičice???

  30. #4380
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Molim iskusne mame za odgovor. Sin mi od svog 3mj ima atopijski..Mazali se sa svime.pomogla posuska Kreme. Povuklo mu se oko 3 godine.
    Sad imam bebu od 5mj i njoj se pojavio. I
    Laktovi, obraz.
    Sad sam zbunjena, citam da treba kupati svaki Dan. To mi I Dr rekla. Kao prije se mislilo da je kupanje stetno, ali novija is trazivanja kazu kupati svaki Dan. Molim komentar.

  31. #4381
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Kao dugogodišnji atopičar rekla bih ovako: nije dobro ni premalo ni previše prati, ali danas je gotovo neviđeno da se beba premalo pere, a velika šansa da se pere previše. Bitno se kako i čime se pere i kakva se njega koristi. Ako se koristi kozmetika koja sadrži mineralna ulja (to je sva kozm. na kojoj nije izričito navedeno da ih ne sadrži) treba očistiti kožu od toga barem jednom dnevno. Ako se koriste prirodna ulja i voskovi, nema potrebe osim ako je vruće, pa se dijete znoji, realno je prljavo i sl.

    Pranje u vodi s malo ulja ili zobenih pahuljica (u vrećici - vjerojatno znate na što mislim), a između toga prebrisavanje ključnih područja mokrim krpicama prokuhanom vodom (tvrda voda i klor isušuju, iritiraju) ili fiziološkom ili nekim finim hidrolatom (hamamelis, kamilica...) ili čajem (kamilica, neven...).

  32. #4382
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    mojima atopičarima okidač je uvijek neka hrana uz naravno vanjske uvijete, ardnas jeli znaš kaj tvojem smeta, ali kad sam eliminirala prehranbeni objekt i vanjski dermatitis se ili jaaako smanjio ili potuno nestao

  33. #4383

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nekaj frka ptičice???
    nee, srećom nije!
    dobro je skrooz

    samo kak ja se ja mogu organizirati jer nemam posel od 9-5 odma bi se prijavila

  34. #4384
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    Nama je dermatologica rekla da ne reagiraju svi jednako (dobro) na kupanje kao niti na obloge, a i da ne treba smatrati malene bebice prljavima da se pod mus moraju cijele prati svaki dan..
    Nama je pranje bilo poprilicno problematicno pa i s blagim hladno presanim uljima i zobi, pa smo na kraju pronasli svoj modus da ga kupamo jedino na nacin da ga netom prije kupanja dobro namazemo karite maslacem i onda takvog u vodu i onda poslije ne brisanje nego tapkanje i masiranje opet tim biljnim uljima i mastima i tako u nedogled..

    Ali da, isto nam je veliki okidac bila i prehrana pa kad smo i to korigirali (al je trebalo proci ciscenje od podosta mjeseci), reakcije su se znatno ublazile..

  35. #4385
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    jesu li gotove?

    moj je pristo na obloge tek s 5 godina do tad je bilo drž nedaj, i drečnjava

  36. #4386
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Moj je alergican na kravlje mlijeko. Bazen nas je dotukao ove zime, ali morao je nauciti plivati.

  37. #4387
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Mi zivimo vani UK. Tu se bas ne zabrinjavaju oko atopijskog. Sina smo ljecili na srebrnjsku dok smo bili u Zagrebu. Bebu mi cak nisu dali nikakve kreme, nego samo preporuka, kupanje svski dan u kupki i mazwnje nekom njihovom univerzslnom kremom.

  38. #4388
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    zakaj je moral naučiti plivati, moj najmanji baš iz istih razloga nije prismrdio bazenu uopće, sad će 6 godina


    jesi li ti na dijeti bez kravljeg?

  39. #4389

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Zanima me vaše mišljenje o zeolitnim kremama za tretiranje AD? Čitala sam o zeolitu.

  40. #4390
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    Molim iskusne mame za odgovor. Sin mi od svog 3mj ima atopijski..Mazali se sa svime.pomogla posuska Kreme. Povuklo mu se oko 3 godine.
    Sad imam bebu od 5mj i njoj se pojavio. I
    Laktovi, obraz.
    Sad sam zbunjena, citam da treba kupati svaki Dan. To mi I Dr rekla. Kao prije se mislilo da je kupanje stetno, ali novija is trazivanja kazu kupati svaki Dan. Molim komentar.
    Zar nije za tu posušku kremu utvrđeno da sadrži kortikosteroide?

  41. #4391
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Je za posušku bar onu koju smo mi koridtili je utvrđeo da ima kortiće koji nisu kod nas u opticaju
    Zeolit smo malo mi koristili, ali na nije ništ pomogo, u biti ništ nama ne pomaže dok ne izbacimo glavne stvari koje im smetaju, a to su u naše slučaju one koje najviše vole, i koje noralnom pučanstvu ne stvaraju bitne probleme

  42. #4392
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    Da, ta cuvena posuska ima kortica i to navodno i nekih ne bas najblazih

    I nama je kljucno bilo upravo izbacivanje namirnica okidaca, jos uvijek smo oboje na redukcijskoj ishrani i sad mu je vec puno bolje, reakcije se jos pojave na nesto nekad cak ne mogu ni skuzit na sto, moguce je da i na nesto novo sad kako raste pocne reagirat, al sve to skupa ponekad koji ekcemic i nesto svrbljenja sto prodju sada nije niti blizu onome sto je bilo dok mu je to buktilo po cijelom tijelescu..
    Od kremica velim probali sve sto je bilo za kupit, no zeolit nismo probali, no kao da nam nist nije bilo dovoljno jako, mazali stoput dvevno..cini mi se da svatko mora nac svoju kombinaciju pa i za njegu...mi se i dalje drzimo karite maslaca u velikim kolicinama i kombinacija s uljima i to nam izgleda bas pase, dapace cijeloj family

  43. #4393
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    nama paše Eucerin Atopic kontrol, ni s karite maslacem nisam imala poboljšanja, ali velim očito je nama bitnija hrana, prekjučer bili kod dermatologice i ne može vjerovati kak mali izgleda

  44. #4394
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    I nama je hrana definitivno najbitnija, s neprestanim mazuckanjima samo smo uspjeli donekle nahraniti kozicu, karite ostavlja film na kozi pa ju je cini se malkice zastitio od silnog svrbljenja i mozda malo oporavio od silnih kortica, no poboljsanje u reakcijama je tek nastupilo kad sam korigirala hranu..njega koze je samo donekle pomoc za posljedicu, a sam uzrok nece nestati od nikojeg mazuckanja nazalost...

  45. #4395
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    je tak i nama

  46. #4396
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Cure, miimamo AD i alergiju na mlijeko. Jučer smo ponovili testiranje u Klaićevoj - iz krvi. Većinu nalaza čekamo, ali brine me što su joj i prošle i ove godine snižena malo dva imunoglobulina.
    Zna li netko ovako nabrzaka kakvi su imunoglobulini kod alergičara?

  47. #4397
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Na kaj tocno mislis
    Eozinifili?

  48. #4398
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ili ige, on je od 0.35 pozitivan, do 100 kaj predstavlja 6 razred
    Ali ponekad ige moze bit i ispod 0.35 pa opet radi smetnje, i iznad pa ne radi
    Kolki imas i gdi je dermatitis pozicioniran

  49. #4399
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ne radi se o specifičnim, već o ovim imunoglobulinima M i E...sutra više pišem

  50. #4400
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    napiši kaj te mući i svakak napiši koji je njoj taj neki broj, napose zanimame gdi je pozicioniran dermatitis

    specifični su ige
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.05.2016. at 06:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •