Stranica 89 od 94 PrviPrvi ... 39798788899091 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,401 do 4,450 od 4691

Tema: Atopijski Dermatitis

  1. #4401
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E ovako...radili smo RIST i RAST...zasada imam samo nalaze RIST-a, a nalaze protutijela na kravlje mlijeko nemam, čekaju se mjesec dana.

    I imunoglobulini IgA, IgM, IgG su problem. IgA je u redu, a IgM je 0.26, a IgG je 4.87 - i jedan i drugi su ispod najniže referentne vrijednosti. Takav nalaz je bio i prije godinu dana, onda su naveli pratiti. Kad guglam, niže vrijednosti su povezane s nekim imuno-bolestima, pa ne želim ni guglati, a našla sam i jedan odgovor dr. Jovančevića koji je jednom tati za snižene vrijednosti odgovorio da je to u redu. Sad ne znam da li je to u dječjoj dobi moguće, često, normalno...ili znači da će biti još neki veći problem.

    Inače, AD nam je sada u jamicama iza koljena - tu se češe do krvi, stavljam joj Tubifast zavoje po noći i ima malo na rukicama.

  2. #4402
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj je radio te IgA, IgM, IgG samo za gluten kad je bio cca 2 i nešto sitno , inače stalno radimo risteve i rasteve, tada mu je sve bilo sniženo pa je tada alergologica komentirala da je to zato kaj ne jede gluten, ko valjda ni tvoja mlijeko, i da je to ok, u biti rekla je da je to kontrola koja se radi da se vidi dal se pridržava dijete, budem doma potražila te njegove testove.
    kod koga ste vadili rist, rast? kolki je rast bio na mlijeko zadnji?

    ovo kaj pričaš je među zadnjim stadijima dermatitisa, ali mojem klincu je to stanje trajalo više od 2.5 godina ( mad se njemu i širilo opet na gore, ali to je njega jaaako svrbelo, i nije mogal spavati, s time da se njemu pogoršavalo s promjenama vremena, bilo na lijepo bilo na ružno), kad sam izbacila i piletinu ( na svoju volju, mada je ona bila pred 3 i nešto godina ravno 0.35), sad godinu dana kasnije koža mu još nije ko bebina, ali bar spava već pol godine.

    inače mi smo tek pred malo manje od godinu dana počeli mokre zavoje, do tad se stalno derao i trgao to dole, i tad smo radi veće vlage stavljali https://www.google.hr/search?q=dm+bl...G4XxWae4g8M%3A ispod zavoja.

  3. #4403
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mislim da ne mislimo na isto, ovo su ukupni imunoglobulini, ne specifični za kravlje mlijeko..

  4. #4404
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pogledam doma pasejavim

  5. #4405
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ovak on je tad bio nepuna 22 mjeseca
    IGA 0,3 (0.4-0,7)
    IgM 0,5 (0,4-1)
    IgG 6,6 (3,5-11,8)
    tad je radio i markere na celijakiju koji subili negativni, ( to je ona priča kad je rekla da je to kontrola dal je na dijeti)

    idem preksutra kod gastričke pa je mogu pitatu svezi toga.

    od tad nije radio te testove, nego samo Ige, i ukupne Ige

  6. #4406
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ajde mi daj link na pitanje, odgovor mislim da sam našla

  7. #4407
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Hah, vidiš, i njemu je IgA bio niži. Nama su preostala dva niža i to već drugu godinu zaredom.

    Kakav link? Na koje pitanje?

  8. #4408
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ono kaj je jovančević dao odgovor

  9. #4409
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A to...moram iskopati

  10. #4410
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

  11. #4411
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    bila , pitala( taj nalaz je od pred4 godine)

    ovak veli gastrička da IgA koji je nama malko smanjen, nije nimalo alarmantan, bilo bi možda nekaj za naslutiti ako bi bio ispod 0,2,tada bi se možda moglo pričati o manjku imunoglobulina, ako je povišeno tada bi to možda vodilo prema hashimotu, napose ako je IgM jako visoki

    ništ čekaj nalaze, pa buš vidla ishod situacije

    i kaj me obradovalo, veli da posto su mu nalazi cca isti ko stalno, da ne bi radila nikakva opterećenja ( ne bi ni ja dok se ne stusti na 0 razred), jer kod mojih klinaca očito tek tada ima vajde.

  12. #4412
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Sad si ja mislim kak su nama dost sniženi IgM i IgE..idem idući tjedan pedici da mi protumači, jer ja na netu mogu naći samo teoriju. A gastrića imamo u 6. mjesecu jer će svi nalazi biti tek tada gotovi. I ni ja ne bi na nikakvo opterećenje dok nije 0...sve iznad je alergija, kaj ne?

  13. #4413
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u biti da ali neki mogu kompenzirati 1 i 2 razred, neki čak i 3., pa nije 6. mjesec na kraju svemira, bolje da ti pedijatrica ne gata


    kolki je IgE???

  14. #4414
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Jele, dosli nalazi alergije na mlijeko. Pali smo s razreda 3 na razred 2.
    Ajd to je pozitivno. Al njoj je dermatitis sad bas gadan, u tim.jamicama iza koljena to su rane. Ja na kraju svaki tjedan mazem korticima. Rekli su nam da je dozvoljena jedna tubica u 2 mjeseca cini.mi se...

  15. #4415
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lijepo da tvojoj pada, što znači da će možda uskoro i skroz pasti ( tak je bilo kod moje klinke, kod klinca još ništ ne pada, rezultati su tu negdje, veli gastička ima i takvih klinaca)

    jesi li probala s http://www.eucerin.hr/proizvodi/atopicontrol , inače dosta kortiča upotrebljavaš, nađi si malo nešto prirodnije, recimo probaj s nevenovom, gavezovom ili smiljnom kremom, namaži pa napravi vlažni oblog, mi smo ga radili s https://www.google.hr/search?q=blazi...WNr6Bcz8VwM%3A i zamotali s zavojerm ( moj je to dao tek prošle godine da mu se stavlja), tak je moglo duže vrijeme biti mokro. i da vidi možda joj nekaj drugo smeta, mojoj klinki je smetao Pregomin, a klinac se nikad nije privikao na onog za njega ( ne sjećam se više naziva, imam u papirima, ali mirisa se sjećam) , pa se više nisam ni trudila kod uvođenja istog, ali vjerujem da bi mu i to smetalo.
    nego ko čuva klinku sada?

  16. #4416
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Cuvaju je moji starci.
    Gledam te masti, sad upotrebljavam karite maslac.
    Sto ti koristiš? Možda da probam s gavezovom.mašću...

  17. #4417
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    lavko nemoj se gristi ako ništa prirodno ne pomogne i ako moraš svaki tjedan mazati kortice (koji koristis?).

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  18. #4418
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Pobježe mi post

    Treba sve isprobati, ali ako ne pomaže, ne možemo se na trepavice postaviti. Ja sam se pomirila da su nam kortici neizbježni, obrazi i brada ne izdrže duže od 3-4-5 dana. Pa onda mažem 3 ili 4 dana i toliko dana pauziram. Ponekad procijenim pa pustim i koji dan duže. Ali rane su tu stalno.

  19. #4419
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    lavko a jel starci dobro paze kaj mala jede??? jel vodite neki dnevnik prehrane, pa da se tu možda može vidjeti kad je kaj jače ili kad kreće na bolje, jedino ako ti mala nije kombinacija deteta kak vetar puše ko moj?
    jel joj daješ kakve dodatke prehrani?laneno ulje recimo?

    Jelka si testirala malog?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.06.2016. at 12:02

  20. #4420
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Čuj, ona ne jede apsolutno ništa mliječno, pije Neocate adaptirano mlijeko, a od ostaloga jede sve, jer nisam primjetila reakciju na nešto određeno da bih rekla- e sad je još gore.
    Koliko sam shvatila na Školi atopije, hrana uopće nije najčešći uzrok atopije, tako da može biti na bilo što, deterdžent, zrak, odjeću, spojeve u odjeći...tko će ga više znati.
    Ma, muče me ponekad ovi kortići, sreća je da je to zasada samo u tim izakoljeničnim jamicama i rukice tj šake, ali kako ona to češe i češe, jednostavno izgleda grdo.

  21. #4421
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    apsolutno ništa znači li to i bez tragova? ak da onda super, ne žica li ona baku svakaj kad idu van ( samo pitam) ja sam svoje od malena naučivala kaj ne smiju i pretežno prvo pitaju, ako je nešto nesvakidašnje dal to smiju ( mada je odgovor ne).

    ne mora bit do hrane, to je istina, ali mojima je do hrane+vanjski i unutarnji uvijeti, ali kad sam problematičnu hranu izbacila bilo je ili dobro ili puno bolje.
    kolko ćesto u toku dana mažeš neutralno dete? spavaš li s njom , grebe se u toku noći? moj se drapao do 5.5 godina baš do krvi.Kak je u danu, jel se i tad grebe?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.06.2016. at 12:58

  22. #4422
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i da kak podnaša Neocat, ona je na onoj mlađoj ili starijoj verziji. kolko toga popije na dan?

  23. #4423
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Apsolutno ništa..hm, pa sad kad razmislim, damo joj čokoladu za kuhanje s tragovima, ali najviše 2 kockice dnevno. Kekse bez mlijeka ikakvog. I to je to od slatkiša, a kolače radimo bez ikakvog mlijeka ili s bademovim mlijekom.
    Mažemo je kod svakog prematanja pelena, svakih 3 sata, još je u pelenama.
    Neocate odlično prihvatila, a kak je mršava, ja ti još unutra stavim žitarice, med, repičino ulje, bananu, da malo podebljam to jer nije neki jelac. Sad smo na Neocate Advance ali nešto je počela štrajkat u zadnje vrijeme, inače je pila 3x180 ml jer ne voli doručak sa žlicom pa ja radim čuda u bočici od tog Neocate, a sada samo jednom dnevno.

  24. #4424
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ne psvamo zajedno, osim kada se zbudi usred noći i traži da dođe k meni...onda je znam čut kako se grebe jadna. I grebe se kad je skinemo za prematanje, to je akcija bljesak kada je presvlačim jer čim je obučem, prestane se grebati.

  25. #4425
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja bi u tvom slučaju čokoladu, jagode i paradajz izbacila i sve njihove tragove, jer te namirnice povečavaju svrbež opčenito, a kaj se toga tiče u čokoladi ima soje pa to svakak izbjegavaj, moj skoro 6 godina klinac to nikad nije ni jel, a mala je počela čokoladu jest tek iza 6 godina, a ona je rješila dermatitis s 3. ak treba pojačavati klopu pojačavaj s uljima i žitaricama. kod svakog prematanja mažete i udubine na laktovima i koljenima, ak da to je sasvim ok, ali mojemu nije she pomogal.

  26. #4426
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A kako im objasniš da ne smiju?
    Kako se ponašaš kada ti i muž jedete sir, jogurt, bilo što s mlijekom?

  27. #4427
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moji su od malena to učili, a tako i najstariji nije je kaj bi htio vidio nego kaj je dobio, po ovome kaj pričaš ispada da mala žica, pa dobro provjeri da slučajno ne dobi to kaj hoće. Mali jede na određenom mjestu na stolu, može komentirati druge ali dobi hranu koja je za njega, tako i klinika nije nikad pipnula kaj muž i najstariji jedu ako to nije za nju, a s vježbom se dođe do toga, u ja nisam ništa kaj njima smeta jela ako sam znala da ili pretpostavljala da im smeta dok su dobili a to je bilo podosta godina sve skupa, a radila sam hranu drugima koju smiju, a ali ja radim većinom jednu vrstu hrane koju smiju svi, od pa dodan dodatke onima koji smiju više. Recimo ne radim više kolače od orašasto jel to smije samo muž, a ja i veliki klinac, nama je dosta šaka oraha šteta vremena trošit na kolače, a radim kolače koje smije i u klinka

  28. #4428
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Usput moj najmanji ima višestruke alergije bila bi sretna da su samo mliječni u pitanju nju

  29. #4429
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ok možda je lakše dok su mali, ali primjer od prije godinu dana kad sam preko noći izbacila piletinu koju je jako volim, ali pito par puta i rekla mu da od toga dobi ružnu kožu pomirili se s time da ne bude dobili, u dućanu komentira kaj smije a kaj ne, još kad bi muža naučila da mu ne kupi svaku sitnicu autić i slično. U kaj si zaželi gdi mi bi bio kraj. On zna a i stariji da ne mogu žičani bar ne mene

  30. #4430
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ima li odjelo s rukavicama i nogavicama

  31. #4431
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Jelena, ja tebe teško pratim kad pišeš, nemoj se ljutit, ja ne znam nego ovako direktno reći...
    Znači, vi jedete pred njima ono što oni ne smiju? Ili ne jedete pred njima?

  32. #4432
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    naravno kad pišem na telcu, pa mi samo ispravlja.

    jedemo pred njima ( množina ) ono kaj ne smiju ( sada) , oni jedu na svom mjestu , i ne dobe hranu koju ne smiju ( mada se i na trepavice postavili), dok ih je hranio muž nije njegov tanjur bio njima na dometu tj. nije on jeo u isto vrijeme dok bi držao dete u krilu, osim ako nije bila hrana koju jedu deca, ja sam uvijek jela kaj jedu deca godinama

    pitaj ako te kaj još mući , ili ako ti treba prevod neke rečenice.


    ima li mala rukavice i pokrivena stopala dok spava?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.06.2016. at 11:48

  33. #4433
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    inače dok je klinka bila mala, ja bi napravila jelo koje jedemo sve , a večem klincu i mužu bi dala na stol pakirano sir, vrhnje ili jogurt. tako sam i s klincem počela, ali tada još klinka nije jela mliječno ko ni sad još neke stvari koje ne jede, pa onima koji smiju to isto dobe.

    nemoj misliti da sam ja nekaj posebno i da nije bilo deračina i slično id klinaca , ali u svezi klope nije bilo ( to smo ostavili za pranja, rezanja noktiju i sl.)

  34. #4434
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Jelena, daj mi reci kakve rukavice si ti koristila - rukice su joj koma...?

    I u čemu spavaju - u Klaićevoj su spominjali neke piđamice sa srebrom, znaš nešto o tome?
    Posljednje uređivanje od lavko : 14.06.2016. at 11:09

  35. #4435
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nismo uspjeli nać te piđame,

    inače moj nije volio rukavice ( ko ni sve kaj odstupa od njemu normalnog), pa sam na piđame našila "rukavice" tj tubastu tkaninu koja se mogla zafrknuti po noći po potrebi, inače sam dala našiti i stopala, ali on to baš nije volio nositi, jedno vrijeme sam imala odjelo za dermatitis, pogledam doma dal ima još koja našivena piđama pa ti sliknem nije to problem za napraviti.

    jedno vrijeme smo radili i boksačke rukavice, zavili u zavoj cijelu šaku.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 14.06.2016. at 11:15

  36. #4436

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Drage mame, beba nam ima grubu kozu po nogama i crvenilo, isto ali u puno manjoj kolicini je dobio i na celu, te na glavi ima "tjemenicu". Stavila sam pod navodnike jer nisam sigurna vise da je to tjemenica jer nema onih zutih naslagica kako to tjemenica obicno ima. Bili smo kod pedijatra vec jednom zbog "tjemenice" i dao nam je Elocom losion da mu namazemo hrapava podrucja na glavici. Dva dana mazanja i to se povuklo, ali nakon nekoliko dana se pojavilo na drugoj strani glave... nisam mazala do danas kada sam ponovno stavila malo losiona na ta mjesta na glavi. Nogice su mu cijele zahvacene time i beba se zeli pocesati tuda ali mu ja ne dozvoljavam i pazim na to... mazala sam prvo bademovim uljem kao i inace poslije kupanja a sada pavlovicevom... mozete li mi reci jesu li to znakovi atopijskog dermatitisa? Kupiti cemo kremu od aderme a i idemo danas pedijatru ponovo
    .. molim vas za savjete... hvala vam

    Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

  37. #4437
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koliko je dijete staro? Što jede?

  38. #4438

    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Drage mame, beba je iskljucivo dojena... isli smo kod pedijatra privatno jer je nas bio na go i dobili preporuku mazati adermom i bepanderm kremom... sve se je povuklo i sad mu je koza super... uh bas sam se prepala... sada mu i dalje mazem bademovim/kokosovim uljem i dva puta na dan adermom da odrzim.kozu vlaznom... zasad dobro funkcionira...

    Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

  39. #4439
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    curke, nama naša pedijatrica preporučila ovu novu kremicu za mjesta sa žarištima, pa preporučamo, dobro se pokazala, nema kortikosteroida

    http://www.jgl.hr/hr/novosti-i-medij...nije-pantexol/

  40. #4440

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Evo moja prica: Moj mladi sin (4) je s 2mj poceo dobivati osipe, tockice, s vremenom se to pretvaralo u rane koje su ga bolile i pekle. Pojavljivalo se konstantno, smirilo bi se dva dana i onda opet i opet i opet.. Nismo spavali ni jeli, bio je umoram i non stop nervozan. Po dijagnozi, to je "neurodermitis", pedijatrica nije poduzimala nikakve mjere osim savjeta za razno razne preskupe kreme koje su ga pekle (sad mu je 4 i jos uvijek ima averziju prema kremama), kupanje u masnim kupkama, posebna odjeca, posebna prehrana, kupanje u moru, suncanje, presusivanje koze, k steroidi.. da ne idem dalje. Probali smo ama bas sve, a cinilo se da je sve gore i gore.. Nisam ga mogla nositi, obuci, staviti u sjedalicu.. nista. Bolilo ga je. Kad je navrsio 3, uvalili su nam kremu s k-steroidima koja ga je pekla i nije pomagala, nakon tog ljeta je moj covjek dobio epilepticni napadaj, pa drugi.. jedina dijagnoza koju sam dobila je da nitko nema pojma od kuda je to isplivalo, neki su to pripisivali stresu i steroidima, neki hrani, neki genetici. I nakon svega. Ja, kao netko tko je to gledao cijelo vrijeme, bila sam gadno ljuta, imala sam osjecaj da je sve krivo napravljeno, a moj sin se i dalje mucio. I onda jednog lijepog dana, dobio je temperaturu, osip i rane su bili po cijelom tijelu, bojala sam se napadaja, doktora i savjeta. U nekoj agoniji sam uzela prokleti PARODONTAX ZA ISPIRANJE USTA i zalila sina s tim, cijelog.. nije ga peklo, umirilo je svrab, zaustavilo je bol, temperatura je nestala u roku od 1h a osipa iduceg jutra nije bilo. Ostale su mrljice i rane koje zarastaju. Od tog dana, vise od godinu dana, nije imao nikakav osip niti problem. Ne znam sto je to bilo, drago mi je da je proslo i ako sam ovime pomogla bar jednom djetetu, najsretnija sam.

  41. #4441
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A kakva je sad prehrana, jeste radili kakve testove?
    Inace moj je dobio neku osip po guzici bas u dane kad mu je muz ispirao usta s Listerine,kad sam dala zabranu na to nestali osipa


    Ocito svakome nesto drugo pase

  42. #4442
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. je inače atopijski koji je imala po cijelim nogama i guzi i pregibima laktova nestao... koža joj je suha ali nema dermatitisa.
    Prošle zime se pojavilo to da joj ruke (gornji dio dlanova, između prstiju i oko zgloba) u zimi ispucaju do krvi, budu jako crvene, suhe, hrapave i onako kao izdignuti lišajevi, meni izgleda kao dermatitis. To ju naravno jako peče.
    Prošle zime sam to pokazala pedijatrici koja kaže da to nije dermatitis nego suha koža.
    Ne znam s čime bih joj mazala, probala sam sve moguće kreme, sad joj već 10 dana mažem kokosovim uljem i bude joj lakše ali ne rješava problem.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 29.11.2016. at 14:34

  43. #4443
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajesi probalaa eucerin?

  44. #4444
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    NIsam...probala sam adermu, bepanthen, neku kremu od nevena i sl. Eucerin smo prije koristili za noge i nisam primjetila nešto posebno.
    Nije mi jasno da je to samo suha koža...imam i ja suhe ruke ali mi se ne otvore krvave ranice. Meni to baš izgleda kao dermatitis, nagledala sam ga se a dr. tvrdi da nije.

  45. #4445
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kad mažem s kremama onda svaki dan vrišti i skače po kući koliko ju peče, sad kad mažem kokosovim bar ju ne peče.

  46. #4446
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Aderma je i mojim smetala, a da pitaš da ideš kod dermatologa, ak hoćeš mogu ti navečer poslat mejl od pustiš pa joj pustiš slike, kad je meni bilo frka odgovarala bi jako brzo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.11.2016. at 15:04

  47. #4447
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Aderma je i mojim smetala, a da pitaš da ideš kod dermatologa, ak hoćeš mogu ti navečer poslat mejl od pustiš pa joj pustiš slike, kad je meni bilo frka odgovarala bi jako brzo
    Može... baš sam gledala nemam više njezin mail, mada jednom kada sam joj slala neki upit nije mi nikada odgovorila.

  48. #4448
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    poslala sam ti

    probaj

  49. #4449
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kad mažem s kremama onda svaki dan vrišti i skače po kući koliko ju peče, sad kad mažem kokosovim bar ju ne peče.
    osobno iskustvo s ad: dok vlaži ulja i masti... kad se ranice zatvore onda masne hidratantne kreme.
    kupovne kreme na ranice stvarno PEKU užasno, diy krema galenovog tipa ne bi pekla, ali koža vlaži ispod sloja kreme i daje neugodan osjećaj dok su ranice. ja sam se preporodila kad sam izbacila sve s mineralnim uljima ikoje vrste, dakle samo prirodne masnoće. kokosovo ulje je super, ali je malo "suho" - pomiješati ga s malo shea maslaca, kakao maslaca, nekog hranjivog protuupalnog ulja tipa tamanu, ulje koštica divlje ruže, pasjeg trna, crne ribizle...macerat nevena, macerat mrkve...) moglo bi biti korisno.

    svakako treba pogledati iskusan dermatolog, razlike među dermatitisima su suptilne.

  50. #4450
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mitovski, jesi joj probala vlažne obloge stavljati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •